פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
פורום רשלנות רפואית, תאונות דרכים, תאונות עבודה | עמוד 3

03-7369253
חשוב לדעת: התיישנות תביעות רשלנות רפואית - לחצו כאן!
עורך דין עופר סולר רשלנות רפואית רשלנות רפואית בלידה רשלנות רפואית בניתוח נזקי גוף פורום משפטי

פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף

נושא חדש חיפוש בפורום
נושא
 • פגיעה של אמא שלי 14/03/2016 23:39
  שלום עורך די סולר

  לפני מספר ימים אמא שלי החליקה לתוך תעלות ברזל שלא עמדו במקומם במלתחות של מועדון ספורט. היא נחבלה בשתי רגליה, ולאחר ביקור בטרם התברר ששברה אצבע, קיבעו לה שתי אצבעות. היא קיבלה חופשת מחלה, ובנתיים מתקשה לדרוך על הרגל. האם אתה מוכן להסביר לי ויכול לפרט בבקשה את דרכי הפעולה במקרה כזה על מנת לקבל פיצויים? האם לדעתך יש סיבה ועילה מספיק טובה לדרוש פיצויים על הפגיעה של אמא שלי?
  תודה רבה.
 • RE: פגיעה של אמא שלי 28/03/2016 18:07
  שלום רב,

  כדאי מטד לצלם את מקום התאונה כדי שניתן יהיה להבין אם התאונה אירעה בשל התרשלות של גורם כלשהו. קשה לי להעריך על בסיס התיאור שנתת ובלי להתרשם מתמונות ותיאור מפפורט אם אכן יש עילה לתביעה.
  מציע שתפנו לפגישת יעוץ עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • סדר גודל של תביעה 16/03/2016 21:30
  היי עברתי תאונת דרכים לפני כשלוש שנים בה הייתי הולכת רגל ורכב פגע בי
  אציין שלא חציתי את הכביש במעבר החצייה
  פוניתי באמבולנס לבית חולים בלינסיון מחוסרת
  הכרה שם עשו לי צילומים ובדיקות ולאחר מכן תפרים בראש שבשלב הזה התעוררתי
  לא נישארתי לאישפוז בביהח ביקשתי לחזור הבית
  מאז סובלת ממגרנות חזקות בראש וכאבים נוספים בברך ובעוד מקומות
  אני מעבירה לה את המסמכים הרפואיים מרופאים מקצועיים וממכון הפיזיותרפיה והרפואה משלימה
  מה סדר גודל של תביעה כזאת מבחינה כספית?
 • RE: סדר גודל של תביעה 28/03/2016 18:05
  שלום רב,

  אין לצערי דרך להעריך בצורה רצינית את היקף הפיצוי הצפוי על בסיס נתונים כה חלקיים, הפיצוי נקבע בהתאם לגיל הנפגע, שיעור הנכות שנגרמה ועוד פרמטרים.
  ממליץ שתפני לקבלת ייצוג אצל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פציעת גוף - אפשר לתבוע? 17/03/2016 20:24
  ערב טוב עורך דין עופר סולר

  משפצים את הבית ספר של אחי הקטן
  וליד השיפוצים הילדים משחקים כדורגל
  אחי הקטן נפל באמצע משחק כדורגל ונכנס בתוך אחד הפחים של השיפוצים.
  מהעיין עד לצוואר יש לו שריטות
  ובצוואר חתך עמוק שתפרו לו עם תפרים.
  המורה התקשרה לאמא שלי ואמרה לה שהילד נפל ויש לו שריטה והיא משחררת אותו שילך לקופת חולים,אמא שלי שאלה עם זה משהו רציני והמורה אמרה לא בכלל לא יש לו שריטה קטנה כמובן שאמא שלי סומכת על בית ספר ואמרה להם בסדר תשחררו אותו שיבוא לבית ואני אקח אותו לקופת חולים לגביי השריטה.
  באוטובוס בדרך לבית התקשרו לאמא שלי ואמרו שהילד מדמם ואחד האנשים לקחו אותו לטרם אמא שלי טסה לשם ורואה את אחי מדמם בזמן שעושים לו תפרים
  התגובה של בית הספר זה שזה לא היה נראה עמוק ולכן שיחררו אותו.
  מה אפשר לעשות?
  והאם יש פה עילה לתביעה?
 • RE: פציעת גוף - אפשר לתבוע? 28/03/2016 18:02
  שלום רב,

  יתכן שיש מקום לשקול תביעה אולם יתכן שהדגש צריך להיות לא רק על המחדל של שיחורר הילד במצב לא טוב ללא ליווי וטיפול רפואי אלא בעיקר על העובדה כי צוות בית הספר איפשר לתלמידים לשחק באיזור מסוכן של שיפוצים. יש צורך בפרטים נוספים שכן אולי יש גם אחריות לקבלן המשפץ.
  מציע שבכל מקרה תערכו פגישת יעוץ מסודרת עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין שיוכל לכוון אתכם כיצד והאם יש מקום להתקדם.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • מה אני עושה? 17/03/2016 20:35
  שלום עו"ד סולר

  לאחר תאונת דרכים, העו"ד ביקש ממני לחתום על מסמך בו מתחייבת חברת הביטוח להעביר פיצויים בתוך 30 יום.
  העו"ד קיבל את הכסף לפני שבוע וקצת ושלח לי קבלה שלקח את החלק שלו בשכ"ט, וה30 יום הסתיימו אתמול בערב.
  התקשרתי לברר במשרד האם ביצעו לי העברה, ואז התחיל פינג פונג. העו"ד שטיפלה בי אמרה שהיא לא מתעסקת בכספים ואני צריך לדבר עם הנה"ח, במרכזיה אמרו שיבדקו ויחזרו, עבר יום ולא חזרו.
  אז חזרתי אליהם אני, ענתה פקידה אחרת שאמרה שהעו"ד אמר שמוזר שלא ראיתי כי עשו העברה והוא יחזיר לה תשובה והיא תחזיר לי.
  בקיצור, הבנתם את הסרט, ההוא יגיד לה שהיא תגיד לו שהוא יגיד לי. ובנתים לא אומרים.

  משהו שאני יכול לעשות? (חוץ מלהתבאס..)
 • RE: מה אני עושה? 28/03/2016 17:57
  שלום רב,

  מציע שתבקש פגישה עם עוה"ד לקבלת הסבר ומניח שהעניין יפתר במהרה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • קיסרי בעקבות חוסר השגחה 20/03/2016 00:34
  שלום, רציתי לדעת האם יש אפשרות לתבוע את המיילדת או בית החולים בו ילדתי את בני. הסיפור בקצרה: הגעה לבית החולים ב5:30 בבוקר עם פתיחה 7 שהתפתחה במהירות לפתיחה 9. בסביבות השעה 7 בבוקר חילופי משמרות והמיילדת החדשה לאחר בדיקה ובקיעת השליה יוצאת ולא חוזרת עד לשעה 9 למרות קריאות חירום על ידי לחצן מצוקה ואישה שהגעתי עמה לחדר הלידה שהלכה וקראה לה. האחות השיבה כי יש לי עוד זמן ללידה ומיענה להגיע. בזמן זה נכנס רופא ורואה כי העובר במצוקה כך שבכל ציר הדופק נחלש משמעותית ואף לדבריו ״מרגיש את הראש״. בעקבות כך הובלתי לניתוח חירום לאחר ניסיון קצר ללדת לידה פיזיולוגית רגילה. (כל ההליך עד לניתוח החירום נעשה ללא זירוז, אפידורל או כל אמצעי אחר וכמו כן מדובר בלידה ראשונה כך שלא ידעתי מה אני אמורה לעשות כאשר התחלפו הצירים לצירים בהם צריך לדחוף)
 • RE: קיסרי בעקבות חוסר השגחה 28/03/2016 17:55
  שלום רב,

  אם הבנתי מפנייתך הטענה היא כי ניתן היה להגיע ללידה רגילה במקרה זה ולהימנע מניתוח קיסרי. יתכן שיש בטענה זו ממש אולם כדי להעריך זאת צריך יהיה לקבל את מלוא התיק הרפואי ולהתייעץ עם רופא גניקולוג.
  מעבר לכך יש לשקול האם היקךף הנזק יצדיק כלכלית תביעת רשלנות רפואית. ממליץ שתפני באופן מסודר לקבלת יעוץ בפגישה אצל עורך דין בעל ניסיון בתחום הרשלנות הרפואית.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • יש לי אפשרות לתבוע פיצויים? 28/03/2016 11:28
  אני בחור בן כמעט 20 עם אלרגיות קשות לדברי חלב ביצים בוטנים טונה טחינה ודגים, אבל לא נולדתי ככה , האלרגיה נוצרה בגלל חיסון שעשיתי בגיל כמה שבועות שפגע לי במערכת החיסונית וכתוצאה מכך במשך חצי שנה הייתי סובל מאוטופיק דרמטיטיס (אלרגיה על העור) וכיום אני סובל מהאלרגיות האלה ואיני יכול לאכול או לגעת במוצרים אלה אני חי כל יום בפחד ובזהירות מוחלטת ומסתובב כל הזמן עם מזרק וכדורים כדי לא למות.
  השאלה שלי היא כזאת , האם אני יכול לתבוע פיצויים את בית החולים או את משרד הבריאות על זה? ואם כן אז בערך כמה הסכום שאני יכול? (מכיוון שזה אלרגיות שלא יעלמו לי בחיים ואני באמת סובל פה) ואל תשכחו פרט חשוב שהזריקה שנתנו לי היא הייתה בגיל כמה שבועות.
  תודה רבה !
 • RE: יש לי אפשרות לתבוע פיצויים? 28/03/2016 17:51
  שלום רב,

  ראשית יש לקבוע בבירור כי אכן האלרגיה הקשה ממנה אתה סובל אכן נגרמה עקב החיסון, איני מכיר את פרטי המקרה שלך אך אני יודע כי במקרים רבים קשה להוכיח זאת בצורה ודאית. אם אכן יוכח קשר בין החיסון לנזק יש לבחון אם החיסון נופל לגדר אחד מהחיסונים המנויים בחוק ביטוח נפגעי חיסון. המקרה מורכב למערי מכדי שאוכל להשיב בצורה ברורה ללא פרטים מלאים ונוספים ואני ממליץ שתערוך פגישת יעוץ מסודרת עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין לבחינת המקרה.

  בברכת בריאות,
  עורך דין עופר סולר
 • מה דעתך המשפטית? 13/03/2016 08:19
  שלום רב, בזמן שביקרתי אצל זוגתי, אחת הדיירות שטפה את רצפת המבוא והמדרגות ולא ניגבה את המים. כאשר ירדתי במדרגות החלקתי פעמיים: בפעם הראשונה הצלחתי להתייצב, ובפעם השנייה הדרדרתי במורד 15 מדרגות- כתפי וירכי השמאליות נפגעו וכן התנועה בהן. כאשר אותה הדיירת ראתה שנפלתי לא התנצלה וטענה שמגיע לי ליפול עוד הרבה פעמים- זאת הפעם הראשונה שפגשתי את האישה המדוברת. מי שהיה ככל הנראה בעלה הצטרף אליה וטען כך גם הוא. אדם שלישי המתגורר הבניין הגיע לנסות לפייס את הכוחות. הנני סטודנט בן 21, וברצוני לדעת האם קיימת עילה סבירה לתלונה על אותם הדיירים בגין גרימת נזק ברשלנות? האם אפשר להגיש תביעה ולקבל פיצויים על הפגיעה באמצעות עורך דין לפי ניסיונך?
 • RE: מה דעתך המשפטית? 28/03/2016 17:44
  שלום רב,

  רצוי להפריד בין ההתנהגות גסת הרוח של האישה ובעלה בעניין הדברים שנאמרו לבין עצם הנפילה. כדי להעריך אם יש עילה לתביעה יש צורך ביותר פרטים ויתכן וניתן יהיה לטעון כי היה עליה להזהירך. יש גם לשקול כדאיות של תביעה בהתאם לחומרת הנזק שנגרמה - האם מדובר בנזק קבוע או חולף.

  אני ממליץ לערוך במקרה כזה יעוץ מסודר בפגיש עם עורך דין בעל ניסיון בתחום הנזיקין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תביעה על רשלנות רפואית 09/03/2016 09:44
  יש לי ילדה בת 17 שהנה אספרגר.הילדה מגיל צעיר טופלה ואובחנה בבריאות הנפש.האבחון לא היה נכון לילדה הילדה סבלה כל השנים היא קיבלה טיפול לא נכוןלילדה נגרם נזק נפשי הוגדרה כנערנ בסיכון בעקבות השלכות מיניות .עד מעחלה מכספי הקופה במקום שעבדה.עד היום בריאות הנפש לא מכירים באבחון של האספרגר.הילדה אבדה אמון במערכת החינוך בחברה מצבה הרגשי לא טוב ישנה התדרדרות.אני נלחמת עד היום מול האנשיפ שהיו אמורים לעזור.רציתי לדעת אם יש מקוםמלתביעה על הנזקים שנגרמו.?
 • RE: תביעה על רשלנות רפואית 09/03/2016 17:27
  שלום רב,

  מדובר על פניו במקרה מורכב הדורש עיון בתיעוד הרפואי והתייעצות עם מומחים רפואיים. לצערי אין לי דרך אך על בסיס הפניה להעריך אם יש מקום לתביעה במקרה זה ויש צורך בנתונים נוספים. ממליץ שתפנו ליעוץ עם עורך דין באופן מסודר.

  בברכת בריאות,
  עורך דין עופר סולר
 • רשלנות בטיפול בסרטן שד ואיחור באבחנת גרורה 09/03/2016 14:52
  שלום רב

  האישה שלי היא חולה אונקולוגית סרטן שד
  לא הייה איחור מרופא המשפחה אבל היא כמה דברים שאני אדגיש לך עכשיו שלפי דעתי שהן חמורות מאוד
  עשינו את הפיופסיה והתברר שיש לאישתי סרטן שד בגודל של 2 ס
  עם בלוטות לימפה מעורבות הרופא האונקולוג אמר לא נתחיל בטיפול עד שתעשו את האמראי ואת הפיתסיטי ותורים לקחו כמעט כחודשיים עד שגמרנו את הבדיקות.
  התחלנו בכימותרפיה והגוש בשד לא מגיב לטיפול ואנחנו אומרים לרופא אונקולוג צריך ניתוח והוא אומר שהטיפול הכימותרפי לפני ניתוח בשל מעורבות בלוטות למפה יותר טוב סבלנו סבלנו סבלנו עד שהרופא האונקולוג המליץ להפסיק את הכימותרפיה כי היא לא מגיבה בגוש אלא רק בבלוטות לימפה מגיב
  בזמן התור שבוא הפסיק הרופא את הכימותרפיה האישה הייתה מרגישה בכאבים בצלעות שמאל וסיפרנו לאונקולוג אבל אמר לנו שזה אולי מתופעות לוואי יום אחרי יום אחרי יום הכאב מתמשך ומחמיר האישה לא היתה יכולה לישון מכאב וכל הלילה בוכה ואני מסתכל עליה ואני לא יכול לעזור לה לקחתי אותה למיון ואמרו שהכל בסדר אמרתי להם תאשפזו אותה במחלקה אונקולוגית ואמרו שהם לא רשאים כי הבדיקות תקינות המליצו לה על אוקסיקוד תרופה ושחררו אותנו אחרי שבוע ימים חזרנו עוד פעם למיון עקב החמרת מצב וגם לא אשפזו אותה כל הלילה כאב בצלעות ואפילו בדיקת פיטסיטי כל גופי לבדוק האם יש חשד לגרורה לא המליצו
  חלף יותר מחודש ואף אחד לא עוזר לה רק תרופות סמים אוקסקוד ותרגין היתה לנו ישיבה במרכז לבריאות השד וסיפרנו לכירורג ולאונקולוג ואמרתי תאשפזו אותה את לא רואים איך היא בבית אבל סתם אמרו אנחנו לא מאשפזים ככה ולא אשפזו אותה ונתנו לנו תור לפיטסיטי וזה כמעט שחלף חודשיים לכאבים המתמשכים
  הגענו לבדיקת הפיטסיטי והיא קשה לה בבדיקה עם הכאב באמת אחרי הבדיקה ביום התקשרה אלי רופא המשפחה ואמר לי שאין גרורה בעצמות וגם רופא פרטי אמר לי שאין גרורה כי בבדיקה היתה קליטה היפרמטבולית בעוצמה גבוהה בחוליה d6 ללא ממצא רנטגני תואם
  הזמין אותנו רופא אונקולוג לשיחה ואמר שיש סיכוי שתהיה גרורה ובגלל זה נקבל קרנות לעמוד השדרה
  הגענו למחרת לסימולציה ולפני לכנס לבדיקה התחיל הכאב והאישה בוכה וצועקת ואף אחד לא עוזר לה בבית חולים
  ראה אותנו לא יודע מה התפקיד שלו באמת ואמר למה את לא מאושפזת אמרנו שאף אחד לא אשפז אותה הוא אמר עכשיו אני מאשפז אותה ומהיום תתחיל לקבל את ההקרנות אבל רופא ההקרנות היה לו עומס ואמר רק מחר נתחיל לקחתי את היד של אשתי והכנסתי אותה לסימולציה והיא בוכה ומתה מכאבים ואחר כך רציתי לקחת אותה למחלקה כמו חייל שפצוע קשה ואני מרים אותה מהקתף שלה ראה אותנו אותו גבר שאמר לאשפז אותה ואם תשבו בוא אני עכשיו מביא סניטר שיקח אותה למחלקה זה לא נורמלי מה שקורא לכם
  התחלנו לקבל הקרנות והרופא במחלקה שיפר לאישה שלי ואמר לה שיש לה גרורה בעוצמה גבוהה ואמר אם היינו מאחרים כמה ימים הייה סיכוי גדול שיהיה לה שיתוק כל האיחור הזה וזה לא איחור אני לא יכול להבין חודשיים לקח להם עד השתכנעו לעשות לה בדיקות הפיטסיטי עד שהכאב החמיר באמת הרופאים נהנים יושנים בבית ואני צועקים בבית ואף אחד לא שומע ולא עוזר
  אחרי ההקרנות התחלנו לקבל טיפול הירמונלי טמוקספין ולוקרין להפסקת מחזור וגם טיפול חיזוק עצמות שנקרא זומירא אחרי כמה שבועות הכאב ירד וירד וירד עד שנשאר קצב כאב והא מחאמיד מתי שהאישה עושה תנועות בגב כמו לרים משהוא
  כל הזמן הזה והגוש בשד גודל יום אחרי יום עד שהגיע ליותר מ5 ס
  הרופא האונקולוג ראה שהבולטות לימפה נעלמו במישוש יד ושהכרה בגב נעלם קצת קצת ובשביל זה הזמין אותנו לשיחה עם כירורג בשל כריתת שד לצערי הרב
  עשינו בדיקת פיטסיטי
  בבדיקה ללא ממצא פתולוגי בחוליה d6
  חוליות d4 d8 נזק אחרי טיפול קרינתי עם הזמן יעלם
  נסיגה של המחלה בבלוטות לימפה
  ......
  ....
  ..
  רופא פלסטיקאי וכירורג אמרו שצריך כריתת שד מלאה ללא שחזור כי העור נדבק לגוש וצריך להמתין כמה חודשים לניתוח שני לשיחזור הסכמנו וחתמו על מסמכי הניתוח אבל האישה לא הייתה מוכנה נפשית לניתוח ודחינו את הניתוח כמה שבועות ועכשיו יש לי תור קרוב לכירורג עקב דחיית הניתוח הזמין אותנו לשיחה כי צריך לעשות את הניתוח...
  מצטער שכתבתי הרבה אבל הנה אני מסכם
  1- הגוש בהתלה היה בגודל 2 ס ואחרי שבעה חודשים 5 ס וזה אומר שהטיפול של בית החולים לאישית לא היה יעיל או שהטיפול לא היה נכול לפי דעתי כי אם זה לא מגיב אז אין דבר כזה שיגדל תחת טיפול.
  2- המתנה עם כאבים כרוניים מתמשכים כחודשיים ללא אשפוז בבית חולים עקב הכאבים עד שהזמינו אותה לפיטסיטי ולגלות שיש גרורה.
  אסמח לענות לי האם מגיע לנו פיצוי עקב הרשלנות באיחור באבחון גרורה וטיפול לא יעיל?

 • RE: רשלנות בטיפול בסרטן שד ואיחור באבחנת גרורה 09/03/2016 17:20
  שלום רב,

  ראשית אאחל לכם החלמה מהירה ומלאה וכי אשתך לא תסבול עוד כפי שסבלה עד כה.

  לצערי כדי להעריך אם הייתה התרשלות בטיפול ומה הנזק שנגרם ככל שהיתה התרשלות יש צורך בקבלת מלוא התיעוד הרפואי ובהתייעצות עם מומחה רפואי מתאים בתחום האונקולוגיה. אין לי לצערי כל דרך להעריך אם יש במקרה זה עילה לתביעה רק על בסיס התיאור שניתן על אף הפירוט. מציע שתפנו באופן מסודר אל עורך דין מנוסה בתחום להערכת המקרה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • מטופל עם בעיה רפואית ספציפית 08/03/2016 20:17
  האם רופא כללי בבית חולים מחויב לבדוק חולה בבדיקה כללית של כל הגוף, כשהחולה מגיע עם בעיה ספציפית מאוד? לדוגמאהחולה הגיע למיון עם רגל סוכרתית, האם הייתה לרופאים בבית החולים לבצע בדיקה של כל הגוף?
 • RE: מטופל עם בעיה רפואית ספציפית 09/03/2016 16:55
  שלום רב,

  אין המדובר בשאלה משפטית אלא רפואית יותר בנודע לסטנדרט טיפול. עקרונית למיטב ידיעתי יש מצבים בהם מחוטייבת בדיקה כללית של הגוף (כמו בקבלה למיון) אך כמובן יש לבחון כל מקרה לפי נתוניו.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • ביטוח בריאות ממלכתי - שאלה 06/03/2016 12:23
  האם נכון שלא לעשות הבדלה בין סל הטכנולוגיות והטיפולים לבין סל התרופות ? ולמה הכוונה ? הנה הרקע: ברשימת הטיפולים והטכנולוגיות הקיימות בסל, ישנו טיפול של סגירת כלי דם (זה נעשה עקב אי ספיקה). לא כתוב באיזו שיטה או דרך זה יבוצע, אלא רק שהפעולה כלולה בסל הבריאות. אך יש יותר מדרך אחת לבצע זאת. אחת האפשרויות לעשות זאת היא ע"י הזרקת קצף תוך ורידי כתחליף ניתוח, אך החומר עצמו לא כלול בסל התרופות. בשנים עברו, החולים היו רוכשים על חשבונם את החומר ורופא הקופה היה מזריק. כיום, הקופות מסרבות לממן גם את פעולת ההזרקה עצמה (ולא רק את החומר) השאלה: האם הפרשנות של קופת החולים שאי הכללת החומר המוזרק בסל התרופות פוטר אותה גם מעלות ההזרקה עצמה (ללא החומר) היא צודקת ?
 • RE: ביטוח בריאות ממלכתי - שאלה 08/03/2016 10:19
  שלום רב,

  קשה להתייחס לנקודה ספציפית זו מבלי להכיר את כל הפרטים. הנושא של פרשנות של הוראות סל הבריאות ומה נכלל בו ומה לא מובא לעיתים קרובות לדיון משפטי בבית הדין לעבודה אשר מוסמך לדון בנושאים של חוק ביטוח בריואת ממלכתי וסל הבריאות ובית הדין מפרש הוראות עמומות בסל אשר יש לגביהן מחלוקת בין הקופות למבוטחים. יש לבדוק אם הייתה פסיקה בעניין ספציפי זה או בעניין קרוב מממנו ניתן להקיש.
  מציע לערוך יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום אשר זהו עיסוקו.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פיצויי על תאונה 03/03/2016 15:06
  אישתי לפני כמעט שנה עברה תאונת דרכים עם הרכב היא לא אשמה בתאונה את הכסף של התיקון קיבלנו ותבענו דרך הביטוח תביעת גוף
  אישתי ישבה חודש וקצת בבית לאחר התאונה...בימי מחלה
  היום יצרה איתי קשר נציגת חברת הביטוח שלי ואמרה שהם שילמו את מד"א ומוכנים ללפצוץ אותנו עך סך 1500 שח או שנתבע אותם בעצמו וניקח עורך דין...

  מה לדעתכם לעשות?
 • RE: פיצויי על תאונה 03/03/2016 18:23
  שלום רב,

  ללא פרטים לגבי היקף הנזק שנגרם לאישתך עקב תאונת הדרכים קשה להעריך אולם על פניו נראה כי מדובר בפיצוי על הצד הנמוך. שכר טרחת עורך דין בתיקי תאונת דרכים קבוע בחוק והוא נגבה באחוזים בסיום ההליך ונראה על פניו שכדאי להתייעץ עם עורך דין בעל נסיון בתחום באופן מסודר.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • אני לוקח סיכון? 17/02/2016 11:19
  שלום, אני רוצה להתלונן על רופא בוועדת האתיקה לרופאים.
  האם מבחינה משפטית אני צריך לחשוש? רציתי להתלונן לוועדת האתיקה וליידע אותם, יחד עם זאת אני לא בטוח שאני רוצה לתבוע את הרופא או להיכנס לדיונים משפטיים מיותרים, האם אני מסתכן שבכך אני אמצא את עצמי בבית משפט בגלל שאני אומר מה קרה לי?
 • RE: אני לוקח סיכון? 23/02/2016 17:30
  שלום רב,

  איני בטוח שהבנתי את פנייתך לחלוטין. תלונה לועדת האתיקה של ההסתדרות הרפואית או למשרד הבריאות לא תחייב אותך להגיש תביעה אולם אכן יתכן ואם העניין יגיע לבירור משמעתי אולי תזומן לתת עדות.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר


 • אפשר לתבוע אותי? 18/02/2016 11:14
  שלום

  שאלתי היא לגבי טרמפולינה שנמצאת בגינתי. האם יש בעיה בכך שילדים מהשכונה מגיעים לקפץ בטרמפולינה יחד עם ילדיי ואז אחד הילדים חוטף מכה ואף שובר יד האם הוריי יכולים לתבוע אותי תביעת נזיקין ולדרוש שאני אשלם פיצויים במקרה הזה?? האם יש עילה לכך בהתחשב בזה שהילדים משחקים שם תמיד וההורים שלהם יודעים על כך .

  תודה
 • RE: אפשר לתבוע אותי? 23/02/2016 17:19
  שלום רב,

  עקרונית אם אחד מהילדים ינזק בשל שימוש בטרמפולינה אכן יתכן שתהיה עילת תביעה בנזיקין כנגד בעל הטרמפולינה ככל שתוכח התרשלות שלו.
  ידיעת ההורים יכולה לשמש לצורך נושא של אשם תורם אולם איני סבור שתמנע תביעה היה ויגרם נזק ויתברר כי הייתה התרשלות.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תקיפה 20/02/2016 14:24
  נסגר הסכם בעל פה עם קבלן גבס כאשר באנו לשלם לו את חלקו היחסי בעבודה הוא חתם שהוא מקבל את הסכום שנתנו לו ולאחר מכן הוא תקף את בעלי במכות , הינו במשטרה וגם בבית חולים את הכסף הוא לא נתנו לו אבל אנחנו רוצים לתבוע אותו על נזק גופני מה הסיכוי לזכות
 • RE: תקיפה 23/02/2016 17:10
  שלום רב,

  הסיכוי לקבל פיצוי יגדל משמעותית אם אכן יוגש כנגד התוקף כתב אישום פלילי ותהיה הרשעה ולכן אני ממליץ שראשית תעמדו בקשר עם המשטרה לברר היכן הדברים עומדים בעניין זה. אם לא יוגש כתב אישום ולא תהיה הרשעה הרי שיהיה צורך להוכיח כי אכן הייתה תקיפה וללא פרטים נוספים קשה לי להעריך את סיכויי התביעה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תביעה נגד משרד הביטחון אפשרית? 23/02/2016 09:45
  לפני כשלושה חודשים השתחררתי מהשירות הצבאי. במהלך השירות נכוויתי בפניי כתוצאה מתרמיל בעת ירי. בעקבות כך נותרה צלקת עד היום הזה בפניי. (המקרה קרה לפני כשנתיים). רציתי לברר האם אירוע זה יכול להוות עילה לקבלת תגמולים / פיצוי ממשרד הבטחון והאם יש מינימום אחוזי פגיעה שמזכים בפיצוי ?
 • RE: תביעה נגד משרד הביטחון אפשרית? 23/02/2016 17:08
  שלום רב,

  לצערי איני עוסק בתחום הספציפי של תביעות קצין התגמולים משרד הביטחון ולכן ממליץ שתפנה אל עורך דין אשר זהו עיסוקו.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • בעיה עם הביטוח בריאות 06/02/2016 12:25
  יש לי ביטוח בריאות מושלם ומורחב דרך הקופת חולים בה אני מבוטחת.
  קיבלתי הפניה לmri כיון שמפעיל הסי טי המלית לי שלא לבצע עקב הקרינה ועקב עוד נושא פרטי.

  האורטופד נתן לי הפניה וקופת החולים דחתה את הבקשה בטענה שאבצע סי טי.
  אני יודעת שזו בדיקה שיותר זולה להם אך מדוע זה צריך לבוא על חשבוני?
  אעדכן שלפני 3 חודשים ביקשתי לקבל הפניה מהרופא ונתלוננתי על אורטופד אחר שסרב לטפל בי לאחר שהתיעצתי מול רופא אחר על דרך הטיפול .
  כמו כן - האם ייתכן שרופא אומר לי אני מקווה שיש לך ביטוח בריאות פרטי שיממן את הבדיקה כי קופת החולים לא תממן את זה...?
  פשוט חוצפה שצריך להלחם על בדיקה שמגיעה לי בביטוח המורחב.
 • RE: בעיה עם הביטוח בריאות 23/02/2016 17:06
  שלום רב,

  הנושא של מחלוקת עם קופות חולים לגבי מימון בדיקות רפואיות מתעורר לעיתים קרובות ובמידה ואת חשה כי את לא מקבלת את הטיפול הראוי ניתן לפנות לועדת ערר במסגרת הקופה וכן לנציב פניות הציבור. במקרים שפניות אלו לא מספקות מענה ניתן להגיש תביעה לבית הדין לעבודה אשר אמון על נושא חוק ביטוח בריאות ממלכתי.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פגיעה ותביעה על תאונת דרכים 08/02/2016 19:31
  היי שלום שאלה -

  הבנתי שבהנתן העובדה שעברתי תאונת דרכים לא מזמן, אני יכולה לקבל פיצוי גם על הנזק לגוף ולא רק על הנזק לרכב (מה שכמובן בטיפול סוכני הביטוח). השאלה שלי היא איך, כלומר, את מי (/מה?) אני אמורה לתבוע, והאם אני חייבת להשתמש בשירותיו של עורך דין כדי לטפל בזה או שזה משהו שאני יכולה לטפל בו לבד?
 • RE: פגיעה ותביעה על תאונת דרכים 10/02/2016 10:14
  שלום רב,

  לכל רכב יש ביטוח חובה אשר אמור לפצות אדם שנהג או נסע בו ונפגע בעקבות תאונת דרכים. עליך לפנות למשטרה לקבל אישור משטרה בו את מופיעה כנפגעת תאונת דרכים ולאחר מכן לפנות לביטוח החובה של הרכב בו נסעת/נהגת. אני ממליץ להיעזר בשירותיו של עורך דין מנוסה בתחום אך במקרים של נזק קל וחולף את יכולה לפנות גם בעצמך לחברת הביטוח.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר

 • התנהלות רופא קופת חולים 06/02/2016 12:28
  שלום לכם

  ביום חמישי אחרי הצהריים, הגעתי לקופת חולים כללית בשכונתי על מנת לקבל תור דחוף לקבלת מרשם לטיפות אנטיביוטיות לעיניים.

  לאחר המתנה על הספסל מחוץ לחדר הרופא, יוצא הרופא אליי, קורא לי לגשת אליו ולהסביר לו מה יש לי. קודם כל, חשוב לי לציין כי הרופא אינו רצה שאכנס לחדרו וכי ניהל איתי את השיחה במסדרון הקופה. לאחר הסבר קצר "על הדרך" - במסדרון מול מטופלים אחרים, הרופא מצהיר בי לדבר בקול יותר חלש. הסברתי לו כי זה הקול שלי וכי ישמע מה שיש לי להגיד. הוא לקח אותי להמשך המסדרון, התרחק קצת מעיני המטופלים האחרים ואמר: "אוקי, עכשיו את יכולה לדבר איך שאת רוצה."
  לאחר הסבר קצר לרופא (במסדרון הקופה) כי בקיץ שעבר סבלתי מדלקת חריפה מאוד בעיניים וכי אני מרגישה שהתסמינים מתחילים בשנית ואני פה כדי לקבל מרשם לטיפות האנטיביוטיות שרופאת העיניים בעבר כתבה לי. הרופא טען כי אינו ייתן לי את המרשם לטיפות הנ"ל וכששאלתי מדוע, ענה לי בחוצפה כי הוא מחליט מה ייתן אם וייתן.. וכדאי שאגיע ביום ראשון לרופאת המשפחה שלי אם ישנה בעיה. עניתי לו כי איני רוצה להמתין עד יום ראשון ולתת לדלקת להחמיר, בגלל זה הגעתי היום. הרופא ענה לי במילים אלו: "קודם כל, אני רואה את טובתי לפני טובתך". וכששמעתי משפט זה - חשבתי מיד כי התבלבל בניסוח ואולי ניסה לומר את ההפך, שאלתי אותו מה אמרת? אז ענה לי: "כן, אני רואה את טובתי קודם כל לפני טובתך."

  לאחר מכן, הלכתי למשרד הקופה וביקשתי להיכנס לרופא אחר. הרופא השני כמובן הביא לי מרשם לטיפות המדוברות ללא כל בעיה.
  רופא בישראל - תפקידו לראות את טובתי קודם כל ולהסביר לי על החלטותיו.
  תפקידו לשמור על חסיון רפואי ולא לתת לי לספר לו מהן הבעיות הבריאותיות שלי במסדרון הקופה.

  נגרמה לי עוגמת נפש נוראית וברצוני לדעת מה ביכולתי לעשות בנידון.

  תודה מראש על סבלנות הקריאה ותשומת הלב.
 • RE: התנהלות רופא קופת חולים 07/02/2016 18:42
  שלום רב,

  עך אף שבהחלט מדובר בהתנהלות חריגה ותמוהה של הרופא איני סבור כי המקרה יתאים לתביעת רשלנות רפואית שכן מעבר לעוגמת הנפש בסמוך לשיחה (אשר איני מקל בה ראש חלילה) לא נגרם נזק קבוע.
  ניתן לשקול תלונה חריפה להנהלת הקופה ואף למשרד הבריאות.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • בעיות עם ביטוח בריאות 31/01/2016 18:46
  שאלה בתחום ביטוחי הבריאות (לצערי בגלל הפורמט הפומבי, לא אוכל לתת פרטים ספציפיים, אולם אני מאמין שהמידע שאמסור אמור להספיק):

  יש לי ביטוח בריאות באחת החברות הגדולות. לפני כשנה שאלתי אותם בטלפון אם הביטוח שלי מכסה במקרה מסוים X, והם אמרו לי שכן - עד תקרת הוצאות של 3,000 ש"ח.

  עברה שנה, ובאופן בלתי צפוי - לצערי - אכן קרה מקרה X, ולכן אאלץ לשלם לרופא 3,200 .

  התקשרתי לחברת הביטוח - הם טוענים שהייתה טעות, אבל אני לא מכוסה במקרה X, ואם אני רוצה להוסיף את מקרה X לביטוח שלי - עלי להוסיף פרמיה חודשית של 20 ש"ח. אבל גם אז, יש תקופת אכשרה של 9 חודשים, ככה שהפעם זה כבר לא יעזור לי.

  האם בגלל שהם הטעו אותי בשיחת הטלפון מלפני שנה (אמרו לי שאני כן מבוטח במקרה X), הם חייבים לתת לי את פיצויי הביטוח, כאילו הייתי תמיד מבוטח בזה? האם הם חייבים לתת לי את האפשרות לשלם 20 ש"ח, ולקבל את מה שמגיע לי בלי תקופת אכשרה?

  תודה!
 • RE: בעיות עם ביטוח בריאות 01/02/2016 11:25
  שלום רב,

  הפורום עוסק בנזקי גוף ולא בנושאי ביטוח. מבלי להיכנס לעובי הקורה להערכתי הנוסח הכתוב של הפוליסה הוא זה שיכריע אך אני מציע שבכל מקרה תערוך יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום הביטוח.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
חזור למעלה חיפוש בפורום חיפוש בפורום


: עבור אל עמוד
	Array
(
  [PAGE_TITLE] => פורום רשלנות רפואית, תאונות דרכים, תאונות עבודה | עמוד 3
  [HEADING] => פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
  [PAGE_DESCRIPTION] => פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
  [PAGE_KEYWORDS] => פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
  [FORUM_ID] => 1
  [FORUM_HOME] => פורום_רשלנות_רפואית
  [TOPICS] => 
 • פגיעה של אמא שלי 14/03/2016 23:39
  שלום עורך די סולר

  לפני מספר ימים אמא שלי החליקה לתוך תעלות ברזל שלא עמדו במקומם במלתחות של מועדון ספורט. היא נחבלה בשתי רגליה, ולאחר ביקור בטרם התברר ששברה אצבע, קיבעו לה שתי אצבעות. היא קיבלה חופשת מחלה, ובנתיים מתקשה לדרוך על הרגל. האם אתה מוכן להסביר לי ויכול לפרט בבקשה את דרכי הפעולה במקרה כזה על מנת לקבל פיצויים? האם לדעתך יש סיבה ועילה מספיק טובה לדרוש פיצויים על הפגיעה של אמא שלי?
  תודה רבה.
 • RE: פגיעה של אמא שלי 28/03/2016 18:07
  שלום רב,

  כדאי מטד לצלם את מקום התאונה כדי שניתן יהיה להבין אם התאונה אירעה בשל התרשלות של גורם כלשהו. קשה לי להעריך על בסיס התיאור שנתת ובלי להתרשם מתמונות ותיאור מפפורט אם אכן יש עילה לתביעה.
  מציע שתפנו לפגישת יעוץ עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • סדר גודל של תביעה 16/03/2016 21:30
  היי עברתי תאונת דרכים לפני כשלוש שנים בה הייתי הולכת רגל ורכב פגע בי
  אציין שלא חציתי את הכביש במעבר החצייה
  פוניתי באמבולנס לבית חולים בלינסיון מחוסרת
  הכרה שם עשו לי צילומים ובדיקות ולאחר מכן תפרים בראש שבשלב הזה התעוררתי
  לא נישארתי לאישפוז בביהח ביקשתי לחזור הבית
  מאז סובלת ממגרנות חזקות בראש וכאבים נוספים בברך ובעוד מקומות
  אני מעבירה לה את המסמכים הרפואיים מרופאים מקצועיים וממכון הפיזיותרפיה והרפואה משלימה
  מה סדר גודל של תביעה כזאת מבחינה כספית?
 • RE: סדר גודל של תביעה 28/03/2016 18:05
  שלום רב,

  אין לצערי דרך להעריך בצורה רצינית את היקף הפיצוי הצפוי על בסיס נתונים כה חלקיים, הפיצוי נקבע בהתאם לגיל הנפגע, שיעור הנכות שנגרמה ועוד פרמטרים.
  ממליץ שתפני לקבלת ייצוג אצל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פציעת גוף - אפשר לתבוע? 17/03/2016 20:24
  ערב טוב עורך דין עופר סולר

  משפצים את הבית ספר של אחי הקטן
  וליד השיפוצים הילדים משחקים כדורגל
  אחי הקטן נפל באמצע משחק כדורגל ונכנס בתוך אחד הפחים של השיפוצים.
  מהעיין עד לצוואר יש לו שריטות
  ובצוואר חתך עמוק שתפרו לו עם תפרים.
  המורה התקשרה לאמא שלי ואמרה לה שהילד נפל ויש לו שריטה והיא משחררת אותו שילך לקופת חולים,אמא שלי שאלה עם זה משהו רציני והמורה אמרה לא בכלל לא יש לו שריטה קטנה כמובן שאמא שלי סומכת על בית ספר ואמרה להם בסדר תשחררו אותו שיבוא לבית ואני אקח אותו לקופת חולים לגביי השריטה.
  באוטובוס בדרך לבית התקשרו לאמא שלי ואמרו שהילד מדמם ואחד האנשים לקחו אותו לטרם אמא שלי טסה לשם ורואה את אחי מדמם בזמן שעושים לו תפרים
  התגובה של בית הספר זה שזה לא היה נראה עמוק ולכן שיחררו אותו.
  מה אפשר לעשות?
  והאם יש פה עילה לתביעה?
 • RE: פציעת גוף - אפשר לתבוע? 28/03/2016 18:02
  שלום רב,

  יתכן שיש מקום לשקול תביעה אולם יתכן שהדגש צריך להיות לא רק על המחדל של שיחורר הילד במצב לא טוב ללא ליווי וטיפול רפואי אלא בעיקר על העובדה כי צוות בית הספר איפשר לתלמידים לשחק באיזור מסוכן של שיפוצים. יש צורך בפרטים נוספים שכן אולי יש גם אחריות לקבלן המשפץ.
  מציע שבכל מקרה תערכו פגישת יעוץ מסודרת עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין שיוכל לכוון אתכם כיצד והאם יש מקום להתקדם.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • מה אני עושה? 17/03/2016 20:35
  שלום עו"ד סולר

  לאחר תאונת דרכים, העו"ד ביקש ממני לחתום על מסמך בו מתחייבת חברת הביטוח להעביר פיצויים בתוך 30 יום.
  העו"ד קיבל את הכסף לפני שבוע וקצת ושלח לי קבלה שלקח את החלק שלו בשכ"ט, וה30 יום הסתיימו אתמול בערב.
  התקשרתי לברר במשרד האם ביצעו לי העברה, ואז התחיל פינג פונג. העו"ד שטיפלה בי אמרה שהיא לא מתעסקת בכספים ואני צריך לדבר עם הנה"ח, במרכזיה אמרו שיבדקו ויחזרו, עבר יום ולא חזרו.
  אז חזרתי אליהם אני, ענתה פקידה אחרת שאמרה שהעו"ד אמר שמוזר שלא ראיתי כי עשו העברה והוא יחזיר לה תשובה והיא תחזיר לי.
  בקיצור, הבנתם את הסרט, ההוא יגיד לה שהיא תגיד לו שהוא יגיד לי. ובנתים לא אומרים.

  משהו שאני יכול לעשות? (חוץ מלהתבאס..)
 • RE: מה אני עושה? 28/03/2016 17:57
  שלום רב,

  מציע שתבקש פגישה עם עוה"ד לקבלת הסבר ומניח שהעניין יפתר במהרה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • קיסרי בעקבות חוסר השגחה 20/03/2016 00:34
  שלום, רציתי לדעת האם יש אפשרות לתבוע את המיילדת או בית החולים בו ילדתי את בני. הסיפור בקצרה: הגעה לבית החולים ב5:30 בבוקר עם פתיחה 7 שהתפתחה במהירות לפתיחה 9. בסביבות השעה 7 בבוקר חילופי משמרות והמיילדת החדשה לאחר בדיקה ובקיעת השליה יוצאת ולא חוזרת עד לשעה 9 למרות קריאות חירום על ידי לחצן מצוקה ואישה שהגעתי עמה לחדר הלידה שהלכה וקראה לה. האחות השיבה כי יש לי עוד זמן ללידה ומיענה להגיע. בזמן זה נכנס רופא ורואה כי העובר במצוקה כך שבכל ציר הדופק נחלש משמעותית ואף לדבריו ״מרגיש את הראש״. בעקבות כך הובלתי לניתוח חירום לאחר ניסיון קצר ללדת לידה פיזיולוגית רגילה. (כל ההליך עד לניתוח החירום נעשה ללא זירוז, אפידורל או כל אמצעי אחר וכמו כן מדובר בלידה ראשונה כך שלא ידעתי מה אני אמורה לעשות כאשר התחלפו הצירים לצירים בהם צריך לדחוף)
 • RE: קיסרי בעקבות חוסר השגחה 28/03/2016 17:55
  שלום רב,

  אם הבנתי מפנייתך הטענה היא כי ניתן היה להגיע ללידה רגילה במקרה זה ולהימנע מניתוח קיסרי. יתכן שיש בטענה זו ממש אולם כדי להעריך זאת צריך יהיה לקבל את מלוא התיק הרפואי ולהתייעץ עם רופא גניקולוג.
  מעבר לכך יש לשקול האם היקךף הנזק יצדיק כלכלית תביעת רשלנות רפואית. ממליץ שתפני באופן מסודר לקבלת יעוץ בפגישה אצל עורך דין בעל ניסיון בתחום הרשלנות הרפואית.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • יש לי אפשרות לתבוע פיצויים? 28/03/2016 11:28
  אני בחור בן כמעט 20 עם אלרגיות קשות לדברי חלב ביצים בוטנים טונה טחינה ודגים, אבל לא נולדתי ככה , האלרגיה נוצרה בגלל חיסון שעשיתי בגיל כמה שבועות שפגע לי במערכת החיסונית וכתוצאה מכך במשך חצי שנה הייתי סובל מאוטופיק דרמטיטיס (אלרגיה על העור) וכיום אני סובל מהאלרגיות האלה ואיני יכול לאכול או לגעת במוצרים אלה אני חי כל יום בפחד ובזהירות מוחלטת ומסתובב כל הזמן עם מזרק וכדורים כדי לא למות.
  השאלה שלי היא כזאת , האם אני יכול לתבוע פיצויים את בית החולים או את משרד הבריאות על זה? ואם כן אז בערך כמה הסכום שאני יכול? (מכיוון שזה אלרגיות שלא יעלמו לי בחיים ואני באמת סובל פה) ואל תשכחו פרט חשוב שהזריקה שנתנו לי היא הייתה בגיל כמה שבועות.
  תודה רבה !
 • RE: יש לי אפשרות לתבוע פיצויים? 28/03/2016 17:51
  שלום רב,

  ראשית יש לקבוע בבירור כי אכן האלרגיה הקשה ממנה אתה סובל אכן נגרמה עקב החיסון, איני מכיר את פרטי המקרה שלך אך אני יודע כי במקרים רבים קשה להוכיח זאת בצורה ודאית. אם אכן יוכח קשר בין החיסון לנזק יש לבחון אם החיסון נופל לגדר אחד מהחיסונים המנויים בחוק ביטוח נפגעי חיסון. המקרה מורכב למערי מכדי שאוכל להשיב בצורה ברורה ללא פרטים מלאים ונוספים ואני ממליץ שתערוך פגישת יעוץ מסודרת עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין לבחינת המקרה.

  בברכת בריאות,
  עורך דין עופר סולר
 • מה דעתך המשפטית? 13/03/2016 08:19
  שלום רב, בזמן שביקרתי אצל זוגתי, אחת הדיירות שטפה את רצפת המבוא והמדרגות ולא ניגבה את המים. כאשר ירדתי במדרגות החלקתי פעמיים: בפעם הראשונה הצלחתי להתייצב, ובפעם השנייה הדרדרתי במורד 15 מדרגות- כתפי וירכי השמאליות נפגעו וכן התנועה בהן. כאשר אותה הדיירת ראתה שנפלתי לא התנצלה וטענה שמגיע לי ליפול עוד הרבה פעמים- זאת הפעם הראשונה שפגשתי את האישה המדוברת. מי שהיה ככל הנראה בעלה הצטרף אליה וטען כך גם הוא. אדם שלישי המתגורר הבניין הגיע לנסות לפייס את הכוחות. הנני סטודנט בן 21, וברצוני לדעת האם קיימת עילה סבירה לתלונה על אותם הדיירים בגין גרימת נזק ברשלנות? האם אפשר להגיש תביעה ולקבל פיצויים על הפגיעה באמצעות עורך דין לפי ניסיונך?
 • RE: מה דעתך המשפטית? 28/03/2016 17:44
  שלום רב,

  רצוי להפריד בין ההתנהגות גסת הרוח של האישה ובעלה בעניין הדברים שנאמרו לבין עצם הנפילה. כדי להעריך אם יש עילה לתביעה יש צורך ביותר פרטים ויתכן וניתן יהיה לטעון כי היה עליה להזהירך. יש גם לשקול כדאיות של תביעה בהתאם לחומרת הנזק שנגרמה - האם מדובר בנזק קבוע או חולף.

  אני ממליץ לערוך במקרה כזה יעוץ מסודר בפגיש עם עורך דין בעל ניסיון בתחום הנזיקין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תביעה על רשלנות רפואית 09/03/2016 09:44
  יש לי ילדה בת 17 שהנה אספרגר.הילדה מגיל צעיר טופלה ואובחנה בבריאות הנפש.האבחון לא היה נכון לילדה הילדה סבלה כל השנים היא קיבלה טיפול לא נכוןלילדה נגרם נזק נפשי הוגדרה כנערנ בסיכון בעקבות השלכות מיניות .עד מעחלה מכספי הקופה במקום שעבדה.עד היום בריאות הנפש לא מכירים באבחון של האספרגר.הילדה אבדה אמון במערכת החינוך בחברה מצבה הרגשי לא טוב ישנה התדרדרות.אני נלחמת עד היום מול האנשיפ שהיו אמורים לעזור.רציתי לדעת אם יש מקוםמלתביעה על הנזקים שנגרמו.?
 • RE: תביעה על רשלנות רפואית 09/03/2016 17:27
  שלום רב,

  מדובר על פניו במקרה מורכב הדורש עיון בתיעוד הרפואי והתייעצות עם מומחים רפואיים. לצערי אין לי דרך אך על בסיס הפניה להעריך אם יש מקום לתביעה במקרה זה ויש צורך בנתונים נוספים. ממליץ שתפנו ליעוץ עם עורך דין באופן מסודר.

  בברכת בריאות,
  עורך דין עופר סולר
 • רשלנות בטיפול בסרטן שד ואיחור באבחנת גרורה 09/03/2016 14:52
  שלום רב

  האישה שלי היא חולה אונקולוגית סרטן שד
  לא הייה איחור מרופא המשפחה אבל היא כמה דברים שאני אדגיש לך עכשיו שלפי דעתי שהן חמורות מאוד
  עשינו את הפיופסיה והתברר שיש לאישתי סרטן שד בגודל של 2 ס
  עם בלוטות לימפה מעורבות הרופא האונקולוג אמר לא נתחיל בטיפול עד שתעשו את האמראי ואת הפיתסיטי ותורים לקחו כמעט כחודשיים עד שגמרנו את הבדיקות.
  התחלנו בכימותרפיה והגוש בשד לא מגיב לטיפול ואנחנו אומרים לרופא אונקולוג צריך ניתוח והוא אומר שהטיפול הכימותרפי לפני ניתוח בשל מעורבות בלוטות למפה יותר טוב סבלנו סבלנו סבלנו עד שהרופא האונקולוג המליץ להפסיק את הכימותרפיה כי היא לא מגיבה בגוש אלא רק בבלוטות לימפה מגיב
  בזמן התור שבוא הפסיק הרופא את הכימותרפיה האישה הייתה מרגישה בכאבים בצלעות שמאל וסיפרנו לאונקולוג אבל אמר לנו שזה אולי מתופעות לוואי יום אחרי יום אחרי יום הכאב מתמשך ומחמיר האישה לא היתה יכולה לישון מכאב וכל הלילה בוכה ואני מסתכל עליה ואני לא יכול לעזור לה לקחתי אותה למיון ואמרו שהכל בסדר אמרתי להם תאשפזו אותה במחלקה אונקולוגית ואמרו שהם לא רשאים כי הבדיקות תקינות המליצו לה על אוקסיקוד תרופה ושחררו אותנו אחרי שבוע ימים חזרנו עוד פעם למיון עקב החמרת מצב וגם לא אשפזו אותה כל הלילה כאב בצלעות ואפילו בדיקת פיטסיטי כל גופי לבדוק האם יש חשד לגרורה לא המליצו
  חלף יותר מחודש ואף אחד לא עוזר לה רק תרופות סמים אוקסקוד ותרגין היתה לנו ישיבה במרכז לבריאות השד וסיפרנו לכירורג ולאונקולוג ואמרתי תאשפזו אותה את לא רואים איך היא בבית אבל סתם אמרו אנחנו לא מאשפזים ככה ולא אשפזו אותה ונתנו לנו תור לפיטסיטי וזה כמעט שחלף חודשיים לכאבים המתמשכים
  הגענו לבדיקת הפיטסיטי והיא קשה לה בבדיקה עם הכאב באמת אחרי הבדיקה ביום התקשרה אלי רופא המשפחה ואמר לי שאין גרורה בעצמות וגם רופא פרטי אמר לי שאין גרורה כי בבדיקה היתה קליטה היפרמטבולית בעוצמה גבוהה בחוליה d6 ללא ממצא רנטגני תואם
  הזמין אותנו רופא אונקולוג לשיחה ואמר שיש סיכוי שתהיה גרורה ובגלל זה נקבל קרנות לעמוד השדרה
  הגענו למחרת לסימולציה ולפני לכנס לבדיקה התחיל הכאב והאישה בוכה וצועקת ואף אחד לא עוזר לה בבית חולים
  ראה אותנו לא יודע מה התפקיד שלו באמת ואמר למה את לא מאושפזת אמרנו שאף אחד לא אשפז אותה הוא אמר עכשיו אני מאשפז אותה ומהיום תתחיל לקבל את ההקרנות אבל רופא ההקרנות היה לו עומס ואמר רק מחר נתחיל לקחתי את היד של אשתי והכנסתי אותה לסימולציה והיא בוכה ומתה מכאבים ואחר כך רציתי לקחת אותה למחלקה כמו חייל שפצוע קשה ואני מרים אותה מהקתף שלה ראה אותנו אותו גבר שאמר לאשפז אותה ואם תשבו בוא אני עכשיו מביא סניטר שיקח אותה למחלקה זה לא נורמלי מה שקורא לכם
  התחלנו לקבל הקרנות והרופא במחלקה שיפר לאישה שלי ואמר לה שיש לה גרורה בעוצמה גבוהה ואמר אם היינו מאחרים כמה ימים הייה סיכוי גדול שיהיה לה שיתוק כל האיחור הזה וזה לא איחור אני לא יכול להבין חודשיים לקח להם עד השתכנעו לעשות לה בדיקות הפיטסיטי עד שהכאב החמיר באמת הרופאים נהנים יושנים בבית ואני צועקים בבית ואף אחד לא שומע ולא עוזר
  אחרי ההקרנות התחלנו לקבל טיפול הירמונלי טמוקספין ולוקרין להפסקת מחזור וגם טיפול חיזוק עצמות שנקרא זומירא אחרי כמה שבועות הכאב ירד וירד וירד עד שנשאר קצב כאב והא מחאמיד מתי שהאישה עושה תנועות בגב כמו לרים משהוא
  כל הזמן הזה והגוש בשד גודל יום אחרי יום עד שהגיע ליותר מ5 ס
  הרופא האונקולוג ראה שהבולטות לימפה נעלמו במישוש יד ושהכרה בגב נעלם קצת קצת ובשביל זה הזמין אותנו לשיחה עם כירורג בשל כריתת שד לצערי הרב
  עשינו בדיקת פיטסיטי
  בבדיקה ללא ממצא פתולוגי בחוליה d6
  חוליות d4 d8 נזק אחרי טיפול קרינתי עם הזמן יעלם
  נסיגה של המחלה בבלוטות לימפה
  ......
  ....
  ..
  רופא פלסטיקאי וכירורג אמרו שצריך כריתת שד מלאה ללא שחזור כי העור נדבק לגוש וצריך להמתין כמה חודשים לניתוח שני לשיחזור הסכמנו וחתמו על מסמכי הניתוח אבל האישה לא הייתה מוכנה נפשית לניתוח ודחינו את הניתוח כמה שבועות ועכשיו יש לי תור קרוב לכירורג עקב דחיית הניתוח הזמין אותנו לשיחה כי צריך לעשות את הניתוח...
  מצטער שכתבתי הרבה אבל הנה אני מסכם
  1- הגוש בהתלה היה בגודל 2 ס ואחרי שבעה חודשים 5 ס וזה אומר שהטיפול של בית החולים לאישית לא היה יעיל או שהטיפול לא היה נכול לפי דעתי כי אם זה לא מגיב אז אין דבר כזה שיגדל תחת טיפול.
  2- המתנה עם כאבים כרוניים מתמשכים כחודשיים ללא אשפוז בבית חולים עקב הכאבים עד שהזמינו אותה לפיטסיטי ולגלות שיש גרורה.
  אסמח לענות לי האם מגיע לנו פיצוי עקב הרשלנות באיחור באבחון גרורה וטיפול לא יעיל?

 • RE: רשלנות בטיפול בסרטן שד ואיחור באבחנת גרורה 09/03/2016 17:20
  שלום רב,

  ראשית אאחל לכם החלמה מהירה ומלאה וכי אשתך לא תסבול עוד כפי שסבלה עד כה.

  לצערי כדי להעריך אם הייתה התרשלות בטיפול ומה הנזק שנגרם ככל שהיתה התרשלות יש צורך בקבלת מלוא התיעוד הרפואי ובהתייעצות עם מומחה רפואי מתאים בתחום האונקולוגיה. אין לי לצערי כל דרך להעריך אם יש במקרה זה עילה לתביעה רק על בסיס התיאור שניתן על אף הפירוט. מציע שתפנו באופן מסודר אל עורך דין מנוסה בתחום להערכת המקרה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • מטופל עם בעיה רפואית ספציפית 08/03/2016 20:17
  האם רופא כללי בבית חולים מחויב לבדוק חולה בבדיקה כללית של כל הגוף, כשהחולה מגיע עם בעיה ספציפית מאוד? לדוגמאהחולה הגיע למיון עם רגל סוכרתית, האם הייתה לרופאים בבית החולים לבצע בדיקה של כל הגוף?
 • RE: מטופל עם בעיה רפואית ספציפית 09/03/2016 16:55
  שלום רב,

  אין המדובר בשאלה משפטית אלא רפואית יותר בנודע לסטנדרט טיפול. עקרונית למיטב ידיעתי יש מצבים בהם מחוטייבת בדיקה כללית של הגוף (כמו בקבלה למיון) אך כמובן יש לבחון כל מקרה לפי נתוניו.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • ביטוח בריאות ממלכתי - שאלה 06/03/2016 12:23
  האם נכון שלא לעשות הבדלה בין סל הטכנולוגיות והטיפולים לבין סל התרופות ? ולמה הכוונה ? הנה הרקע: ברשימת הטיפולים והטכנולוגיות הקיימות בסל, ישנו טיפול של סגירת כלי דם (זה נעשה עקב אי ספיקה). לא כתוב באיזו שיטה או דרך זה יבוצע, אלא רק שהפעולה כלולה בסל הבריאות. אך יש יותר מדרך אחת לבצע זאת. אחת האפשרויות לעשות זאת היא ע"י הזרקת קצף תוך ורידי כתחליף ניתוח, אך החומר עצמו לא כלול בסל התרופות. בשנים עברו, החולים היו רוכשים על חשבונם את החומר ורופא הקופה היה מזריק. כיום, הקופות מסרבות לממן גם את פעולת ההזרקה עצמה (ולא רק את החומר) השאלה: האם הפרשנות של קופת החולים שאי הכללת החומר המוזרק בסל התרופות פוטר אותה גם מעלות ההזרקה עצמה (ללא החומר) היא צודקת ?
 • RE: ביטוח בריאות ממלכתי - שאלה 08/03/2016 10:19
  שלום רב,

  קשה להתייחס לנקודה ספציפית זו מבלי להכיר את כל הפרטים. הנושא של פרשנות של הוראות סל הבריאות ומה נכלל בו ומה לא מובא לעיתים קרובות לדיון משפטי בבית הדין לעבודה אשר מוסמך לדון בנושאים של חוק ביטוח בריואת ממלכתי וסל הבריאות ובית הדין מפרש הוראות עמומות בסל אשר יש לגביהן מחלוקת בין הקופות למבוטחים. יש לבדוק אם הייתה פסיקה בעניין ספציפי זה או בעניין קרוב מממנו ניתן להקיש.
  מציע לערוך יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום אשר זהו עיסוקו.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פיצויי על תאונה 03/03/2016 15:06
  אישתי לפני כמעט שנה עברה תאונת דרכים עם הרכב היא לא אשמה בתאונה את הכסף של התיקון קיבלנו ותבענו דרך הביטוח תביעת גוף
  אישתי ישבה חודש וקצת בבית לאחר התאונה...בימי מחלה
  היום יצרה איתי קשר נציגת חברת הביטוח שלי ואמרה שהם שילמו את מד"א ומוכנים ללפצוץ אותנו עך סך 1500 שח או שנתבע אותם בעצמו וניקח עורך דין...

  מה לדעתכם לעשות?
 • RE: פיצויי על תאונה 03/03/2016 18:23
  שלום רב,

  ללא פרטים לגבי היקף הנזק שנגרם לאישתך עקב תאונת הדרכים קשה להעריך אולם על פניו נראה כי מדובר בפיצוי על הצד הנמוך. שכר טרחת עורך דין בתיקי תאונת דרכים קבוע בחוק והוא נגבה באחוזים בסיום ההליך ונראה על פניו שכדאי להתייעץ עם עורך דין בעל נסיון בתחום באופן מסודר.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • אני לוקח סיכון? 17/02/2016 11:19
  שלום, אני רוצה להתלונן על רופא בוועדת האתיקה לרופאים.
  האם מבחינה משפטית אני צריך לחשוש? רציתי להתלונן לוועדת האתיקה וליידע אותם, יחד עם זאת אני לא בטוח שאני רוצה לתבוע את הרופא או להיכנס לדיונים משפטיים מיותרים, האם אני מסתכן שבכך אני אמצא את עצמי בבית משפט בגלל שאני אומר מה קרה לי?
 • RE: אני לוקח סיכון? 23/02/2016 17:30
  שלום רב,

  איני בטוח שהבנתי את פנייתך לחלוטין. תלונה לועדת האתיקה של ההסתדרות הרפואית או למשרד הבריאות לא תחייב אותך להגיש תביעה אולם אכן יתכן ואם העניין יגיע לבירור משמעתי אולי תזומן לתת עדות.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר


 • אפשר לתבוע אותי? 18/02/2016 11:14
  שלום

  שאלתי היא לגבי טרמפולינה שנמצאת בגינתי. האם יש בעיה בכך שילדים מהשכונה מגיעים לקפץ בטרמפולינה יחד עם ילדיי ואז אחד הילדים חוטף מכה ואף שובר יד האם הוריי יכולים לתבוע אותי תביעת נזיקין ולדרוש שאני אשלם פיצויים במקרה הזה?? האם יש עילה לכך בהתחשב בזה שהילדים משחקים שם תמיד וההורים שלהם יודעים על כך .

  תודה
 • RE: אפשר לתבוע אותי? 23/02/2016 17:19
  שלום רב,

  עקרונית אם אחד מהילדים ינזק בשל שימוש בטרמפולינה אכן יתכן שתהיה עילת תביעה בנזיקין כנגד בעל הטרמפולינה ככל שתוכח התרשלות שלו.
  ידיעת ההורים יכולה לשמש לצורך נושא של אשם תורם אולם איני סבור שתמנע תביעה היה ויגרם נזק ויתברר כי הייתה התרשלות.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תקיפה 20/02/2016 14:24
  נסגר הסכם בעל פה עם קבלן גבס כאשר באנו לשלם לו את חלקו היחסי בעבודה הוא חתם שהוא מקבל את הסכום שנתנו לו ולאחר מכן הוא תקף את בעלי במכות , הינו במשטרה וגם בבית חולים את הכסף הוא לא נתנו לו אבל אנחנו רוצים לתבוע אותו על נזק גופני מה הסיכוי לזכות
 • RE: תקיפה 23/02/2016 17:10
  שלום רב,

  הסיכוי לקבל פיצוי יגדל משמעותית אם אכן יוגש כנגד התוקף כתב אישום פלילי ותהיה הרשעה ולכן אני ממליץ שראשית תעמדו בקשר עם המשטרה לברר היכן הדברים עומדים בעניין זה. אם לא יוגש כתב אישום ולא תהיה הרשעה הרי שיהיה צורך להוכיח כי אכן הייתה תקיפה וללא פרטים נוספים קשה לי להעריך את סיכויי התביעה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תביעה נגד משרד הביטחון אפשרית? 23/02/2016 09:45
  לפני כשלושה חודשים השתחררתי מהשירות הצבאי. במהלך השירות נכוויתי בפניי כתוצאה מתרמיל בעת ירי. בעקבות כך נותרה צלקת עד היום הזה בפניי. (המקרה קרה לפני כשנתיים). רציתי לברר האם אירוע זה יכול להוות עילה לקבלת תגמולים / פיצוי ממשרד הבטחון והאם יש מינימום אחוזי פגיעה שמזכים בפיצוי ?
 • RE: תביעה נגד משרד הביטחון אפשרית? 23/02/2016 17:08
  שלום רב,

  לצערי איני עוסק בתחום הספציפי של תביעות קצין התגמולים משרד הביטחון ולכן ממליץ שתפנה אל עורך דין אשר זהו עיסוקו.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • בעיה עם הביטוח בריאות 06/02/2016 12:25
  יש לי ביטוח בריאות מושלם ומורחב דרך הקופת חולים בה אני מבוטחת.
  קיבלתי הפניה לmri כיון שמפעיל הסי טי המלית לי שלא לבצע עקב הקרינה ועקב עוד נושא פרטי.

  האורטופד נתן לי הפניה וקופת החולים דחתה את הבקשה בטענה שאבצע סי טי.
  אני יודעת שזו בדיקה שיותר זולה להם אך מדוע זה צריך לבוא על חשבוני?
  אעדכן שלפני 3 חודשים ביקשתי לקבל הפניה מהרופא ונתלוננתי על אורטופד אחר שסרב לטפל בי לאחר שהתיעצתי מול רופא אחר על דרך הטיפול .
  כמו כן - האם ייתכן שרופא אומר לי אני מקווה שיש לך ביטוח בריאות פרטי שיממן את הבדיקה כי קופת החולים לא תממן את זה...?
  פשוט חוצפה שצריך להלחם על בדיקה שמגיעה לי בביטוח המורחב.
 • RE: בעיה עם הביטוח בריאות 23/02/2016 17:06
  שלום רב,

  הנושא של מחלוקת עם קופות חולים לגבי מימון בדיקות רפואיות מתעורר לעיתים קרובות ובמידה ואת חשה כי את לא מקבלת את הטיפול הראוי ניתן לפנות לועדת ערר במסגרת הקופה וכן לנציב פניות הציבור. במקרים שפניות אלו לא מספקות מענה ניתן להגיש תביעה לבית הדין לעבודה אשר אמון על נושא חוק ביטוח בריאות ממלכתי.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פגיעה ותביעה על תאונת דרכים 08/02/2016 19:31
  היי שלום שאלה -

  הבנתי שבהנתן העובדה שעברתי תאונת דרכים לא מזמן, אני יכולה לקבל פיצוי גם על הנזק לגוף ולא רק על הנזק לרכב (מה שכמובן בטיפול סוכני הביטוח). השאלה שלי היא איך, כלומר, את מי (/מה?) אני אמורה לתבוע, והאם אני חייבת להשתמש בשירותיו של עורך דין כדי לטפל בזה או שזה משהו שאני יכולה לטפל בו לבד?
 • RE: פגיעה ותביעה על תאונת דרכים 10/02/2016 10:14
  שלום רב,

  לכל רכב יש ביטוח חובה אשר אמור לפצות אדם שנהג או נסע בו ונפגע בעקבות תאונת דרכים. עליך לפנות למשטרה לקבל אישור משטרה בו את מופיעה כנפגעת תאונת דרכים ולאחר מכן לפנות לביטוח החובה של הרכב בו נסעת/נהגת. אני ממליץ להיעזר בשירותיו של עורך דין מנוסה בתחום אך במקרים של נזק קל וחולף את יכולה לפנות גם בעצמך לחברת הביטוח.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר

 • התנהלות רופא קופת חולים 06/02/2016 12:28
  שלום לכם

  ביום חמישי אחרי הצהריים, הגעתי לקופת חולים כללית בשכונתי על מנת לקבל תור דחוף לקבלת מרשם לטיפות אנטיביוטיות לעיניים.

  לאחר המתנה על הספסל מחוץ לחדר הרופא, יוצא הרופא אליי, קורא לי לגשת אליו ולהסביר לו מה יש לי. קודם כל, חשוב לי לציין כי הרופא אינו רצה שאכנס לחדרו וכי ניהל איתי את השיחה במסדרון הקופה. לאחר הסבר קצר "על הדרך" - במסדרון מול מטופלים אחרים, הרופא מצהיר בי לדבר בקול יותר חלש. הסברתי לו כי זה הקול שלי וכי ישמע מה שיש לי להגיד. הוא לקח אותי להמשך המסדרון, התרחק קצת מעיני המטופלים האחרים ואמר: "אוקי, עכשיו את יכולה לדבר איך שאת רוצה."
  לאחר הסבר קצר לרופא (במסדרון הקופה) כי בקיץ שעבר סבלתי מדלקת חריפה מאוד בעיניים וכי אני מרגישה שהתסמינים מתחילים בשנית ואני פה כדי לקבל מרשם לטיפות האנטיביוטיות שרופאת העיניים בעבר כתבה לי. הרופא טען כי אינו ייתן לי את המרשם לטיפות הנ"ל וכששאלתי מדוע, ענה לי בחוצפה כי הוא מחליט מה ייתן אם וייתן.. וכדאי שאגיע ביום ראשון לרופאת המשפחה שלי אם ישנה בעיה. עניתי לו כי איני רוצה להמתין עד יום ראשון ולתת לדלקת להחמיר, בגלל זה הגעתי היום. הרופא ענה לי במילים אלו: "קודם כל, אני רואה את טובתי לפני טובתך". וכששמעתי משפט זה - חשבתי מיד כי התבלבל בניסוח ואולי ניסה לומר את ההפך, שאלתי אותו מה אמרת? אז ענה לי: "כן, אני רואה את טובתי קודם כל לפני טובתך."

  לאחר מכן, הלכתי למשרד הקופה וביקשתי להיכנס לרופא אחר. הרופא השני כמובן הביא לי מרשם לטיפות המדוברות ללא כל בעיה.
  רופא בישראל - תפקידו לראות את טובתי קודם כל ולהסביר לי על החלטותיו.
  תפקידו לשמור על חסיון רפואי ולא לתת לי לספר לו מהן הבעיות הבריאותיות שלי במסדרון הקופה.

  נגרמה לי עוגמת נפש נוראית וברצוני לדעת מה ביכולתי לעשות בנידון.

  תודה מראש על סבלנות הקריאה ותשומת הלב.
 • RE: התנהלות רופא קופת חולים 07/02/2016 18:42
  שלום רב,

  עך אף שבהחלט מדובר בהתנהלות חריגה ותמוהה של הרופא איני סבור כי המקרה יתאים לתביעת רשלנות רפואית שכן מעבר לעוגמת הנפש בסמוך לשיחה (אשר איני מקל בה ראש חלילה) לא נגרם נזק קבוע.
  ניתן לשקול תלונה חריפה להנהלת הקופה ואף למשרד הבריאות.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • בעיות עם ביטוח בריאות 31/01/2016 18:46
  שאלה בתחום ביטוחי הבריאות (לצערי בגלל הפורמט הפומבי, לא אוכל לתת פרטים ספציפיים, אולם אני מאמין שהמידע שאמסור אמור להספיק):

  יש לי ביטוח בריאות באחת החברות הגדולות. לפני כשנה שאלתי אותם בטלפון אם הביטוח שלי מכסה במקרה מסוים X, והם אמרו לי שכן - עד תקרת הוצאות של 3,000 ש"ח.

  עברה שנה, ובאופן בלתי צפוי - לצערי - אכן קרה מקרה X, ולכן אאלץ לשלם לרופא 3,200 .

  התקשרתי לחברת הביטוח - הם טוענים שהייתה טעות, אבל אני לא מכוסה במקרה X, ואם אני רוצה להוסיף את מקרה X לביטוח שלי - עלי להוסיף פרמיה חודשית של 20 ש"ח. אבל גם אז, יש תקופת אכשרה של 9 חודשים, ככה שהפעם זה כבר לא יעזור לי.

  האם בגלל שהם הטעו אותי בשיחת הטלפון מלפני שנה (אמרו לי שאני כן מבוטח במקרה X), הם חייבים לתת לי את פיצויי הביטוח, כאילו הייתי תמיד מבוטח בזה? האם הם חייבים לתת לי את האפשרות לשלם 20 ש"ח, ולקבל את מה שמגיע לי בלי תקופת אכשרה?

  תודה!
 • RE: בעיות עם ביטוח בריאות 01/02/2016 11:25
  שלום רב,

  הפורום עוסק בנזקי גוף ולא בנושאי ביטוח. מבלי להיכנס לעובי הקורה להערכתי הנוסח הכתוב של הפוליסה הוא זה שיכריע אך אני מציע שבכל מקרה תערוך יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום הביטוח.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • [FORUM_VIEW] => 1 [FADMIN] => 0 [START] => 3 [STOP] => 7 [PAGE] => 3 [NBPAGES] => 142 [BOTTOM_LINKS] => Array ( [0] => Array ( [name] => רשלנות רפואית בלידה [link] => /לידה ) [1] => Array ( [name] => עורך דין רשלנות רפואית [link] => / ) [2] => Array ( [name] => רשלנות רפואית בניתוחים [link] => /medical-malpractice-operation ) [3] => Array ( [name] => סיבוכים בלידה - מקרים נפוצים שצריך להכיר [link] => /Complications-at-birth ) ) )
  חשוב לדעת עוד בנושא מלא/י פרטים ליצירת קשר: 
  כניסה לפורום
  מרכז עזריאלי 3 קומה 36
  טל. 03-7369253
  פקס. 03-7369345
  מפת האתר
  עדכונים באתר:

       פיצויים לנפגעת ניתוח שאיבת שומן רשלני     ועדת בדיקה לפי סעיף 21 לחוק זכויות החולה     אי אבחון מחלה נדירה בשם מורסה שדרתית אפידורלי     למי יועברו הפיצויים בתביעה בעילת הולדה בעוולה     ניתוח מיותר לכריתת כליה עקב אבחון שגוי     רשלנות רפואית בביצוע או פענוח בדיקת דם     רשלנות רפואית בביצוע בדיקות סקר גנטיות     חובת הגילוי של רופא מטפל ומשמעותה מבחינת המטו     חובת גילוי מוגברת לפני ניסוי רפואי     מחט נשארה בבטנה של מנותחת במשך שנים..     מאפיינים ייחודיים של עוולת הרשלנות הרפואית     חישוב פיצויים בגין נזקי גוף עקב רשלנות רפואית     חובת גילוי מוגברת לפני טיפול קוסמטי אלקטיבי     מתי חלה התיישנות בתביעות רשלנות רפואית?     מות תינוק לאחר הלידה בגלל רשלנות רפואית     התנהלות קופת חולים - מה דעתך?     פרסמו את התמונות שלי?!     מבקש לדעת מה לעשות     בעל מקצוע נפל מסולם      יש לי את מי לתבוע?     נזקי גוף אחרי תאונה קשה     האם זאת רשלנות של העיריה?     פגיעה של הילדה במועדונית     אני יכולה לתבוע לדעתך?     פיצויי פיטורים