פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
פורום רשלנות רפואית, תאונות דרכים, תאונות עבודה | עמוד 3
x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:

03-7369253
חשוב לדעת: התיישנות תביעות רשלנות רפואית - לחצו כאן!
עורך דין עופר סולר רשלנות רפואית רשלנות רפואית בלידה רשלנות רפואית בניתוח נזקי גוף פורום משפטי

פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף

נושא חדש חיפוש בפורום חזרה לעמוד הפורום
 • חוסר אבחון 26/09/2014 08:43
  לפני כחודיים בני התלונן על כאבי בטן חזקים ולקחתי אותו לקופת החולים, הרופא בדק אותו ואמר שהוא סובל מוירוס ושלח אותנו הביתה, למחרת לאחר שהילד פשוט לא הפסיק להתלונן לקחתי אותו לבית החולים שם גילו כי התוספתן שלו התפוץץ, הוא היה מאושפז שבוע, האם יש במקרה עילה לתביעה?
 • RE: חוסר אבחון 28/09/2014 13:19
  שלום רב,

  כדי להעריך אם הייתה התרשלות בכך שהדלקת בתוספתן לא אובחנה כבר בעת הביקור הראשון בקופת חולים יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי הן מהביקור בקופת חולים והן מבית החולים.
  אם היו סימנים מחשידים לדלת בתוספתן או אם לא נערכו הבדיקות המתאימות יתכן ויש מקום לשקול הליך משפטי.

  חשוב להבין שפיצוי בגין התרשלות רפואית ניתן בהתאם להיקף הנזק שנגרם בשל ההתרשלות. מבלי להקל ראש בסבל ובצורך באשפוז אם לא נגרם נזק קבוע לא תמיד יש כדאיות כלכלית להגשת תביעת רשלנות רפואית כאשר לא נגרם נזק קבוע.
  בכל מקרה אמליץ שתפנו אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית באופן מסודר להערכת המקרה והאפשרויות שעומדות בפניכם.

  בברכת בריאות,
  עורך דין עופר סולר
 • נפילה באוטובוס אגד 28/09/2014 07:43
  שלום רב, לפני שלושה ימים הייתי באוטובוס בדרך לעבודה, הנהג עשה עצירה פתאומית ועפתי עלהריצפה, יש לי מכות יבשות אבל שום נזק קבוע, האם כדאי לתבוע את אגד?
 • RE: נפילה באוטובוס אגד 28/09/2014 13:14
  שלום רב,

  ראשית מאחר ומדובר בתאונה בדרך לעבודה כדאי לפנות לביטוח הלאומי ולקבל הכרה בתאונה כתאונת עבודה.

  המדובר גם בתאונה אשר הינה תאונת דרכים ולכן אם שוקלים תביעה היא תצטרך להיות מוגשת כנגד ביטוח החובה של האוטובוס. יש לקבל את מספר הרישוי של האוטובוס ופרטי הנהג ולפנות למשטרה לקבל אישור משטרה על פגיעה בתאונה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • החלקה עם אופנוע 24/09/2014 10:20
  נסתי אחרי אוטובוס שממנו זלג שמן, אני החלקתי עם האופנוע על כתם השמן ונגרם לי נזק רב לאופנוע, אין לי ביטוח מקיף וכל מה שהספקתי זה לקחת את מספר הרכב של האוטובוס, מה עלי לעשות? האם אני אחראי להוכיח כי כתם השמן נוצר מהאוטובוס?
 • RE: החלקה עם אופנוע 28/09/2014 13:10
  שלום רב,

  הפורום עוסק בנזקי גוף ולא בנזקי פח או רכוש עקב תאונות דרכים. מציע שתפנה לעורך דין אשר זה תחום עיסוקו.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • לבדוק ניתוח פריצת דיסק 24/09/2014 07:10
  אימי סבלה רבות מכאבי גב והומלץ לה על ניתוח פריצת דיסק, מאז הניתוח (הניתוח בוצע לפני מעל לחצי שנה) היא ממש סובלת ולא מתפקדת יש לי שתי שאלות, כיצד ניתן לבדוק האם ההחלטה לביצוע הניתוח היתה ההחלטה הנכונה ביותר עבור אימי ובנוסף האם אי הצלחת הניתוח ופגיעה בחיי היום יום של המטופל מהווה עילה לתביעה?
 • RE: לבדוק ניתוח פריצת דיסק 28/09/2014 13:09
  שלום רב,

  כדי להעריך את שיקול הדעת הרפואי שבהחלטה על ניתוח ואופן ביצוע הניתוח צריך יהיה לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם רופא נוירוכירורג או אורטופד עמוד שדרה.
  עצם העובדה שתוצאת הניתוח לא טובה אינה מלמדת בהכרח על התרשלות בניתוח או רשלנות בהחלטה לנתח.

  בכל מקרה אמליץ לערוך יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • קבלת אנטיביוטיקה 23/09/2014 00:54
  רופא המשפחה נתן לי אנטיביוטיקה שאני אלרגית אליה למרות שציינתי בפניו את האלרגיה והיא גם רשומה בתיק, בגלל האנטיביוטיקה הגעתי למיון במצב קשה מאוד של חוסר נשימה ואושפזתי במשך יומים, האם יש עילה לתביעת רשלנות של רופא קופת החולים?
 • RE: קבלת אנטיביוטיקה 28/09/2014 12:18
  שלום רב,

  אין ספק שמתן אנטיביוטיקה למטופל כאשר רשום בבירור שהוא רגיש אליה אינה סטנדרט טיפולי סביר. לדעתי על פניו נראה כי המקרה יכול להוות עילה לתביעה אולם יש לקחת בחשבון את היקף הפיצוי הצפוי שכן הפיצוי ניתן בהתאם לגובה הנזק אשר בסופו של דבר התרחש.
  אני סבור כי מן הראוי במקרה זה לערוך יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית להערכת המקרה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פגיעה בסינוסים 23/09/2014 11:30
  עברתי ניתוח אף והוא לא בוצע טוב וכרגע אני מתקשה לנשום מהאף פניתי לרופא המנתח והוא אומר שכרגע אין מה לעשות לא ניתן לבצע ניתוח שני בסמיכות לניתוח הראשון, אני מעוניינת לתבוע את הרופא הפרטי האם לפי מה שמתואר פה ניתן לתבוע על רשלנות רפואית?
 • RE: פגיעה בסינוסים 28/09/2014 12:13
  שלום רב,

  עצם העובדה שהתוצאה של הניתוח אינה טובה ונגרם נזק של פגיעה בנשימה אינה מלמדת באופן אוטומטי על רשלנות רפואית בניתוח. כדי להעריך את המקרה באופן רציני יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי בתחום אף אוזן וגרון.
  אם את מתכננת בכל מקרה ניתוח תיקון יתכן שיהיה מקום להגיש את התביעה או לשקול את הגשתה לאחר ביצוע ניתוח התיקון אף אם יהיה צורך להמתין פרק זמן מסויים.
  בכל מקרה את בדיקת המקרה יש לבצע לאחר יעוץ עם עורך דין מנוסה בתחום שיסייע בקבלת התיעוד הרפואי ובהתייעצות עם המומחה הרפואי המתאים.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • גירדה והתקן תוך רחמי 21/09/2014 11:56
  שלום רב אדוני
  לפני כחצי שנה עברתי גרידה לאחר שנכנסתי להריון על אף שהיה לי התקן תוך רחמי, הגרידה גרמה להידבקויות ובעיות וכעת אינני יכולה להביא ילדים לעולם. האם כניסה להריון בזמן שקיים התקן הינה רשלנות? האם גרידה שגרמה למצב בו לא אוכל להביא ילדים הינה רשלנות? אני מאוד מתוסכלת וכואבת האם יש סיכוי לתביעה שכזו?
 • RE: גירדה והתקן תוך רחמי 23/09/2014 11:36
  שלום רב,

  אני סבור כי המקרה שאת מתארת בפנייתך בהחלט מצדיק בירור רציני. כדי להעריך אם הייתה התרשלות בטיפול בעת הכנסת ההתקן או בעת ביצוע הגרידה צריך יהיה לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי בתחום הגניקולוגיה.

  אני ממליץ שבתור שלב ראשון תפני אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית להערכת המקרה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • עורך דין כן או לא 22/09/2014 09:59
  שלום, לפני כשנה עברתי תאונת דרכים קשה ואחד מחבריו הטובים שהיה הנהג ברכב נהרג... מאז אני לא ישן לא אוכל, בדיכאון תמידי נפגש עם פסיכיאטר ולוקח כדורי דיכאון, הבנתי שאני יכול לבקש על סמך זה אחוזי נכות מביטוח לאומי, האם עלי להצתייד בעורך דין בשביל זה?
 • RE: עורך דין כן או לא 23/09/2014 11:31
  שלום רב,

  ראשית חשוב שתדע שאתה יכול לקבל פיצוי על הנזק הנפשי שנגרם לך עקב תאונת הדרכים בהתאם לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים מחברת הביטוח אשר ביטחה את הרכב בו נסעת.
  אני מציע כי בכל מקרה תערוך יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום נזקי הגוף להערכת המקרה הן מבחינת תביעת הביטוח והן מבחינת מיצוי הזכויות בביטוח הלאומי.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תאונה מלפני שנה וחצי 22/09/2014 18:03
  לפני שנה וחצי עבדתי כשליח פיצה, במהלך אחת השליחויות האופנוע החליק ונפצעתי (נוצר שבר ברגל) וכאבים כללים בכל הגוף, הבוס אמר שהכל בסדר והוא לא מעוניין לתבוע את הביטוח, הייתי ילד ופחדתי לאבד את העבודה שלי, היום אני מבין שזו היתה טעות, האם אוכל לתבוע שנה וחצי לאחר האירוע?
 • RE: תאונה מלפני שנה וחצי 23/09/2014 11:06
  שלום רב,

  כדי לתבוע היום תצטרך לקבל פרטים לגבי האופנוע - מספר רישוי, שם חברת ביטוח חובה ומס' פוליסה ולהגיש הודעה במשטרה על תאונת דרכים כדי לקבל אישור משטררה.
  זה אפשרי אך מורכב נוכח הזמן שחלף.
  ממליץ שתפנה אל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • האם זאת תאונת עבודה? 21/09/2014 18:36
  שלום עורך דין סולר,
  יש לי שאלה אליך:

  אדם שיש לו עסק קטן להסעות הסיע קבוצת כדורסל להחלקה על הקרח. כשהוא ממתין במקום לקבוצה.

  במהלך ההמתנה הוא גלש על הקרח להנאתו וכאשר הגיע השעה להחזיר את הקבוצה חזרה בנסיון לאסוף את הקבוצה חזרה, תוך כדי החלקה על הקרח הוא נפל עם המגלשיים ונפצע פציעה אורטופדית אשר הכניסה אותו לאובדן כושר עבודה לתק קצובה.

  שאלתי היא:
  האם בנתונים הנ"ל פציעתו הינה תאונת עבודה?
 • RE: האם זאת תאונת עבודה? 23/09/2014 10:47
  שלום רב,

  מדובר במקרה מורכב שכן מצד אחד ברור שהתאונה אירעה בשעות העבודה אולם מצד שני ברור שמדובר בפעילות פנאי שאין לה קשר לתאונה. להערכתי הסיכוי שביטוח לאומי יכיר בתאונה כתאונת עבודה אינו רב.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • ניתוח קיסרי 19/09/2014 11:45
  לפני חצי שנה אישתי ילדה בניתוח קיסרי, הניתוח התבצע לבקשתה מפני שפחדה לעבור לידה רגילה... לאחר הניתוח נאמר שיש הדבקויות רציניות ברחם ויתכן שלא תוכל להביא ילדים בעתיד, לפני הניתוח הרופא מעולם לא הזהיר מפני סכנה שכזו.. האם יש עילה לתביעה?
 • RE: ניתוח קיסרי 21/09/2014 14:59
  שלום רב,

  טרם ביצוע ניתוח קיסרי על הרופא להסביר למטופלת את מלוא הסיכונים הכרוכים בניתוח. הדבקויות ברחם יכולות להגרם ממיגוון סיבות ויש לברר אם אכן מקורן בניתוח הקיסרי.
  אמליץ שתפנו בצורה מסודרת אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית להערכת המקרה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • נזק בעקבות לידת וואקם 20/09/2014 10:01
  לפני שלוש שנים עברתי לידה שהסתיימה בשימוש בוואקום, בעקבות הלידה נוצרו לי קרעים דרגה 4 ונאלצתי לעבור ניתוח, וכעת אינני יכולה ללדת בלידה רגילה. האם יש עילה לתביעה?
 • RE: נזק בעקבות לידת וואקם 21/09/2014 14:53
  שלום רב,

  עצם העובדה שנוצרו קרעים בלידה אינה מלמדת בהכרח על התרשלות אשר מקימה עילת תביעה. כדי להעריך אם בטיפול זהיר יותר ניתן היה למנוע את הנזק צריך יהיה לקבל את מלוא התיעוד הרפואי מהלידה ולבחון אותו באמצעות מומחה רפואי.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • הוכחת רשלנות 20/09/2014 11:58
  שלום רב, לפני שנה אימי עברה ניתוח בשל בעיות במפרק הברך, לפני הניתוח היו הרבה התלבטויות האם להחליף או לשים בורג, ולבסוף הם החליטו לשים בורג, מאז אימי סובלת מאוד וכעת מאחר והניתוח לא צלח יש לבצע ניתוח נוסף... האם ניתן לתבוע על החלטה ניתוחית שגוייה שגרמה לכאב וסבל רב לחולה?
 • RE: הוכחת רשלנות 21/09/2014 14:48
  שלום רב,

  אם ההתלבטות הייתה בין שני שיטות ניתוח מקובלות וראויות ובסופו של דבר לאחר שיקול דעת נבחרה שיטה מסויימת הרי שעצם העובשה שהתוצאה אינה מוצלחת אינה מקנה אוטומטית עילת תביעה. כדי לבסס תביעה יש להוכיח כי הבחירה בשיטה הייתה בלתי סבירה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר

 • נפילה של אם חד הורית 19/09/2014 06:04
  אני אם חד הורית לילד בן 2 לפני חודש נפלתי ברחוב מגזע עץ שלא פונה על ידי העיריה ואני לא הבחנתי בו, האם אני יכולה לתבוע את העירייה, האם העובדה שנאלצתי לעזר בעזרה חיצונית על מנת לטפל בבני מזכה אותי גם על הוצאות אלה (הייתי עם רגל שבורה בגבס חודש שלם)
 • RE: נפילה של אם חד הורית 21/09/2014 14:46
  שלום רב,

  כדי להעריך את סיכויי התביעה יש צורך ביותר פרטים. אני מקווה שיש בידך תמונות של מקום התאונה והמכשול כדי להעריך את המקרה.
  במסגרת התביעה אפשר בהחלט מלבקש פיצוי גם על הוצאות עזרהבטיפול בבנך אם לא יכולת לעשות זאת בעצמך בשל הפציעה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • נפילה בקופת החולים 21/09/2014 07:30
  סבתי הגיעה לקופת החולים כאשר היא חשה ברע, הרופא אמר לה לעלות למיטה ונתן לה שרפרף שאמור היה לסייע לה, אבל היא נפלה מהשרפרף (היא בת 78), האם ניתן לתבוע על הנזקים שנגרמו?
 • RE: נפילה בקופת החולים 21/09/2014 14:42
  שלום,

  כדי להעריך את סיכויי התביעה יש צורך ביותר פרטים. בהחלט יתכן שהיה על הרופא לסייע לסבתך נוכח גילה המבוגר אולם כאמור יש צורך בפרטים נוספים.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • חוות דעת שונות ממומחה 18/09/2014 11:47
  אני בתוך תביעה בשל נפילה שהתרחשה במקום ציבורי כתוצאה מרשלנות, המומחה מטעמי קבע 10% נכות והמומחה של חברת הביטוח טוען שאין נכות בכלל... מה עושים כעת? כיצד בית המשפט מחליט בנושא?
 • RE: חוות דעת שונות ממומחה 21/09/2014 14:39
  שלום רב,

  במקרים של פער משמעותי בין חוות דעת רפואיות מטעם הצדדים בית המשפט לעיתים ממנה מומחה רפואי מטעמו. לפעמים בית המשפט מציע שיוגשו תחשיבי נזק על בסיס ממוצע הנכויות.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תביעה אישית בתאונת דרכים 18/09/2014 00:19
  לפני מספר ימים קיבלתי זימון לבית משפט בשל תאונת דרכים שהייתי מעורבת בה לפני חודשיים, התאונה נגרמה כתוצאה מילד שהתפרץ לכביש והמשטרה קבעה שאינני אשמה בתאונה, וגם יש לי ביטוח, האם יכולים לתבוע אותי אישית על הנזק. כיצד עלי להגן על עצמי?
 • RE: תביעה אישית בתאונת דרכים 21/09/2014 14:36
  שלום רב,

  אם מדובר בתביעת נזיקין של הורי הילד בגין הנזק שנגרם לו עקב תאונת דרכים הרי שהתביעה על פי חוק מוגשת כנגד הנהג וכן כנגד חברת הביטוח אשר מבטחת את השימוש ברכב בביטוח חובה.
  חברת הביטוח אמורה לייצג גם אותך בתביעה והיא זו שאמורה לשאת בכל תשלום שיפסק.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • סיכון בניתוח לייזר 17/09/2014 11:52
  קראתי באתר שיש לתת למטופל הסבר מקיף על כל הסיכוניים הכרורים בביצוע טיפול רפואי על אחת וכמה כאשר מדובר בניתוח אסטטי שאינו מן ההכרח, ורציתי לשאןל האם במרה של ניתוח לייזר בעניים נגרם לי סיבוך שבעקבותו אני לא רואה בעין אחת, והרופא אמר לי לאחר הניתוח שזה לא משהו שהם מזהירים לגביו מאחר והוא מאוד נדיר. האם יש עילה לתביעה?
 • RE: סיכון בניתוח לייזר 18/09/2014 10:25
  שלום רב,

  אכן בהתאם לחוק זכויות החולה ופסיקת בתי המשפט חלה חובה על הרופא לתת למטופל הסברים מלאים טרם טיפול על הסיכונים הכרוכים בו בפרט כאשר מדובר בטיפול רפואי אשר אינו הכרחי. גם סיבוכים נדירים יחסית צריכים להיות מוסברים אולם יש פסיקות שונות עד לאיזו רמה ומתי.
  נוכח חומרת הנזק והיקפו אני סבור שמן הראוי לבחון את המקרה באופן מסודר ואמליץ כי תפנה אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית שיוכל לסייע לך בקבלת מלוא התיעוד הרפואי ויפנה אותך לרופא עיניים להערכת המקרה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • בעיות עם רופא שיניים של קופת החולים 17/09/2014 06:39
  החלטתי לעבור טיפולי שיניים דרך קופת החולים, ביצעתי צילום שלאחריו קבע הרופא של הקופה שיש לבצע חמש סתימות, לטיפול שורש, לאחר שביצעתי שלוש סתימות התחלתי לשמוע דברים מאוד קשים על הרופאים של קופת החולים והחלטתי ללכת לרופא נוסף אם הצילומים. הרופא קבע שלפי הצילום אני צריך לבצע רק סתימה אחת, וכל השאר אינם חורים. אני ממש כועס ועצבני בזבזתי כסף וזמן על טיפולים שלא הייתי צריך. האם כדאי לתבוע על רשלנות? האם חוות הדעת מהרופא מספקת בשביל תביעה?
 • RE: בעיות עם רופא שיניים של קופת החולים 18/09/2014 10:20
  שלום רב,

  אין אפשרות להגיש תביעת רשלנות רפואית ללא חות דעת בכתב מאת רופא. אין די במכתב או סיכום מחלה אלא צריך לקבל חוות דעת אשר מיועדת להגשה לבית משפט בניסוח מתאים.
  יש לשקול את הפיצוי הצפוי במקרה זה אל מול עלויות התביעה ובפרט עלות חוות דעת. קשה להעריך את במקרה על בסיס מידע חלקי אך יתכן שהמקרה גבולי מבחינת הכדאיות. כדי לבחון את המקרה בצורה רצינית אמליץ על יעוץ מסודר עם עו"ד מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית.


  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • בקע וניתוח קיסרי 16/09/2014 08:41
  שלום רב, רציתי לדעת האם היווצרות של בקע לאחר ניתוח קיסרי מצביעה על רשלנות רפואית?
 • RE: בקע וניתוח קיסרי 17/09/2014 10:30
  שלום רב,

  לאחר כל ניתוח בטן עלול להיווצר בקע וזהו אחד מהסיבוכים האפשריים גם בטיפול נכון וטוב. עצם העובדה לכן שהתרחש בקע אינה מלמדת על התרשלות בניתוח בהכרח. יש מקרים בהם ניתן להוכיח כי הבקע הופיע בשל התרשלות בניתוח אולם לשם כך יש צורך לעיין בתיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי בתחום הכירורגיה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
חזור למעלה חיפוש בפורום חיפוש בפורום נושא חדש


: עבור אל עמוד
	Array
(
  [PAGE_TITLE] => פורום רשלנות רפואית, תאונות דרכים, תאונות עבודה | עמוד 3
  [HEADING] => פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
  [PAGE_DESCRIPTION] => פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
  [PAGE_KEYWORDS] => פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
  [FORUM_ID] => 1
  [FORUM_HOME] => פורום_רשלנות_רפואית
  [TOPICS] => 
 • חוסר אבחון 26/09/2014 08:43
  לפני כחודיים בני התלונן על כאבי בטן חזקים ולקחתי אותו לקופת החולים, הרופא בדק אותו ואמר שהוא סובל מוירוס ושלח אותנו הביתה, למחרת לאחר שהילד פשוט לא הפסיק להתלונן לקחתי אותו לבית החולים שם גילו כי התוספתן שלו התפוץץ, הוא היה מאושפז שבוע, האם יש במקרה עילה לתביעה?
 • RE: חוסר אבחון 28/09/2014 13:19
  שלום רב,

  כדי להעריך אם הייתה התרשלות בכך שהדלקת בתוספתן לא אובחנה כבר בעת הביקור הראשון בקופת חולים יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי הן מהביקור בקופת חולים והן מבית החולים.
  אם היו סימנים מחשידים לדלת בתוספתן או אם לא נערכו הבדיקות המתאימות יתכן ויש מקום לשקול הליך משפטי.

  חשוב להבין שפיצוי בגין התרשלות רפואית ניתן בהתאם להיקף הנזק שנגרם בשל ההתרשלות. מבלי להקל ראש בסבל ובצורך באשפוז אם לא נגרם נזק קבוע לא תמיד יש כדאיות כלכלית להגשת תביעת רשלנות רפואית כאשר לא נגרם נזק קבוע.
  בכל מקרה אמליץ שתפנו אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית באופן מסודר להערכת המקרה והאפשרויות שעומדות בפניכם.

  בברכת בריאות,
  עורך דין עופר סולר
 • נפילה באוטובוס אגד 28/09/2014 07:43
  שלום רב, לפני שלושה ימים הייתי באוטובוס בדרך לעבודה, הנהג עשה עצירה פתאומית ועפתי עלהריצפה, יש לי מכות יבשות אבל שום נזק קבוע, האם כדאי לתבוע את אגד?
 • RE: נפילה באוטובוס אגד 28/09/2014 13:14
  שלום רב,

  ראשית מאחר ומדובר בתאונה בדרך לעבודה כדאי לפנות לביטוח הלאומי ולקבל הכרה בתאונה כתאונת עבודה.

  המדובר גם בתאונה אשר הינה תאונת דרכים ולכן אם שוקלים תביעה היא תצטרך להיות מוגשת כנגד ביטוח החובה של האוטובוס. יש לקבל את מספר הרישוי של האוטובוס ופרטי הנהג ולפנות למשטרה לקבל אישור משטרה על פגיעה בתאונה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • החלקה עם אופנוע 24/09/2014 10:20
  נסתי אחרי אוטובוס שממנו זלג שמן, אני החלקתי עם האופנוע על כתם השמן ונגרם לי נזק רב לאופנוע, אין לי ביטוח מקיף וכל מה שהספקתי זה לקחת את מספר הרכב של האוטובוס, מה עלי לעשות? האם אני אחראי להוכיח כי כתם השמן נוצר מהאוטובוס?
 • RE: החלקה עם אופנוע 28/09/2014 13:10
  שלום רב,

  הפורום עוסק בנזקי גוף ולא בנזקי פח או רכוש עקב תאונות דרכים. מציע שתפנה לעורך דין אשר זה תחום עיסוקו.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • לבדוק ניתוח פריצת דיסק 24/09/2014 07:10
  אימי סבלה רבות מכאבי גב והומלץ לה על ניתוח פריצת דיסק, מאז הניתוח (הניתוח בוצע לפני מעל לחצי שנה) היא ממש סובלת ולא מתפקדת יש לי שתי שאלות, כיצד ניתן לבדוק האם ההחלטה לביצוע הניתוח היתה ההחלטה הנכונה ביותר עבור אימי ובנוסף האם אי הצלחת הניתוח ופגיעה בחיי היום יום של המטופל מהווה עילה לתביעה?
 • RE: לבדוק ניתוח פריצת דיסק 28/09/2014 13:09
  שלום רב,

  כדי להעריך את שיקול הדעת הרפואי שבהחלטה על ניתוח ואופן ביצוע הניתוח צריך יהיה לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם רופא נוירוכירורג או אורטופד עמוד שדרה.
  עצם העובדה שתוצאת הניתוח לא טובה אינה מלמדת בהכרח על התרשלות בניתוח או רשלנות בהחלטה לנתח.

  בכל מקרה אמליץ לערוך יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • קבלת אנטיביוטיקה 23/09/2014 00:54
  רופא המשפחה נתן לי אנטיביוטיקה שאני אלרגית אליה למרות שציינתי בפניו את האלרגיה והיא גם רשומה בתיק, בגלל האנטיביוטיקה הגעתי למיון במצב קשה מאוד של חוסר נשימה ואושפזתי במשך יומים, האם יש עילה לתביעת רשלנות של רופא קופת החולים?
 • RE: קבלת אנטיביוטיקה 28/09/2014 12:18
  שלום רב,

  אין ספק שמתן אנטיביוטיקה למטופל כאשר רשום בבירור שהוא רגיש אליה אינה סטנדרט טיפולי סביר. לדעתי על פניו נראה כי המקרה יכול להוות עילה לתביעה אולם יש לקחת בחשבון את היקף הפיצוי הצפוי שכן הפיצוי ניתן בהתאם לגובה הנזק אשר בסופו של דבר התרחש.
  אני סבור כי מן הראוי במקרה זה לערוך יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית להערכת המקרה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פגיעה בסינוסים 23/09/2014 11:30
  עברתי ניתוח אף והוא לא בוצע טוב וכרגע אני מתקשה לנשום מהאף פניתי לרופא המנתח והוא אומר שכרגע אין מה לעשות לא ניתן לבצע ניתוח שני בסמיכות לניתוח הראשון, אני מעוניינת לתבוע את הרופא הפרטי האם לפי מה שמתואר פה ניתן לתבוע על רשלנות רפואית?
 • RE: פגיעה בסינוסים 28/09/2014 12:13
  שלום רב,

  עצם העובדה שהתוצאה של הניתוח אינה טובה ונגרם נזק של פגיעה בנשימה אינה מלמדת באופן אוטומטי על רשלנות רפואית בניתוח. כדי להעריך את המקרה באופן רציני יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי בתחום אף אוזן וגרון.
  אם את מתכננת בכל מקרה ניתוח תיקון יתכן שיהיה מקום להגיש את התביעה או לשקול את הגשתה לאחר ביצוע ניתוח התיקון אף אם יהיה צורך להמתין פרק זמן מסויים.
  בכל מקרה את בדיקת המקרה יש לבצע לאחר יעוץ עם עורך דין מנוסה בתחום שיסייע בקבלת התיעוד הרפואי ובהתייעצות עם המומחה הרפואי המתאים.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • גירדה והתקן תוך רחמי 21/09/2014 11:56
  שלום רב אדוני
  לפני כחצי שנה עברתי גרידה לאחר שנכנסתי להריון על אף שהיה לי התקן תוך רחמי, הגרידה גרמה להידבקויות ובעיות וכעת אינני יכולה להביא ילדים לעולם. האם כניסה להריון בזמן שקיים התקן הינה רשלנות? האם גרידה שגרמה למצב בו לא אוכל להביא ילדים הינה רשלנות? אני מאוד מתוסכלת וכואבת האם יש סיכוי לתביעה שכזו?
 • RE: גירדה והתקן תוך רחמי 23/09/2014 11:36
  שלום רב,

  אני סבור כי המקרה שאת מתארת בפנייתך בהחלט מצדיק בירור רציני. כדי להעריך אם הייתה התרשלות בטיפול בעת הכנסת ההתקן או בעת ביצוע הגרידה צריך יהיה לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי בתחום הגניקולוגיה.

  אני ממליץ שבתור שלב ראשון תפני אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית להערכת המקרה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • עורך דין כן או לא 22/09/2014 09:59
  שלום, לפני כשנה עברתי תאונת דרכים קשה ואחד מחבריו הטובים שהיה הנהג ברכב נהרג... מאז אני לא ישן לא אוכל, בדיכאון תמידי נפגש עם פסיכיאטר ולוקח כדורי דיכאון, הבנתי שאני יכול לבקש על סמך זה אחוזי נכות מביטוח לאומי, האם עלי להצתייד בעורך דין בשביל זה?
 • RE: עורך דין כן או לא 23/09/2014 11:31
  שלום רב,

  ראשית חשוב שתדע שאתה יכול לקבל פיצוי על הנזק הנפשי שנגרם לך עקב תאונת הדרכים בהתאם לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים מחברת הביטוח אשר ביטחה את הרכב בו נסעת.
  אני מציע כי בכל מקרה תערוך יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום נזקי הגוף להערכת המקרה הן מבחינת תביעת הביטוח והן מבחינת מיצוי הזכויות בביטוח הלאומי.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תאונה מלפני שנה וחצי 22/09/2014 18:03
  לפני שנה וחצי עבדתי כשליח פיצה, במהלך אחת השליחויות האופנוע החליק ונפצעתי (נוצר שבר ברגל) וכאבים כללים בכל הגוף, הבוס אמר שהכל בסדר והוא לא מעוניין לתבוע את הביטוח, הייתי ילד ופחדתי לאבד את העבודה שלי, היום אני מבין שזו היתה טעות, האם אוכל לתבוע שנה וחצי לאחר האירוע?
 • RE: תאונה מלפני שנה וחצי 23/09/2014 11:06
  שלום רב,

  כדי לתבוע היום תצטרך לקבל פרטים לגבי האופנוע - מספר רישוי, שם חברת ביטוח חובה ומס' פוליסה ולהגיש הודעה במשטרה על תאונת דרכים כדי לקבל אישור משטררה.
  זה אפשרי אך מורכב נוכח הזמן שחלף.
  ממליץ שתפנה אל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • האם זאת תאונת עבודה? 21/09/2014 18:36
  שלום עורך דין סולר,
  יש לי שאלה אליך:

  אדם שיש לו עסק קטן להסעות הסיע קבוצת כדורסל להחלקה על הקרח. כשהוא ממתין במקום לקבוצה.

  במהלך ההמתנה הוא גלש על הקרח להנאתו וכאשר הגיע השעה להחזיר את הקבוצה חזרה בנסיון לאסוף את הקבוצה חזרה, תוך כדי החלקה על הקרח הוא נפל עם המגלשיים ונפצע פציעה אורטופדית אשר הכניסה אותו לאובדן כושר עבודה לתק קצובה.

  שאלתי היא:
  האם בנתונים הנ"ל פציעתו הינה תאונת עבודה?
 • RE: האם זאת תאונת עבודה? 23/09/2014 10:47
  שלום רב,

  מדובר במקרה מורכב שכן מצד אחד ברור שהתאונה אירעה בשעות העבודה אולם מצד שני ברור שמדובר בפעילות פנאי שאין לה קשר לתאונה. להערכתי הסיכוי שביטוח לאומי יכיר בתאונה כתאונת עבודה אינו רב.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • ניתוח קיסרי 19/09/2014 11:45
  לפני חצי שנה אישתי ילדה בניתוח קיסרי, הניתוח התבצע לבקשתה מפני שפחדה לעבור לידה רגילה... לאחר הניתוח נאמר שיש הדבקויות רציניות ברחם ויתכן שלא תוכל להביא ילדים בעתיד, לפני הניתוח הרופא מעולם לא הזהיר מפני סכנה שכזו.. האם יש עילה לתביעה?
 • RE: ניתוח קיסרי 21/09/2014 14:59
  שלום רב,

  טרם ביצוע ניתוח קיסרי על הרופא להסביר למטופלת את מלוא הסיכונים הכרוכים בניתוח. הדבקויות ברחם יכולות להגרם ממיגוון סיבות ויש לברר אם אכן מקורן בניתוח הקיסרי.
  אמליץ שתפנו בצורה מסודרת אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית להערכת המקרה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • נזק בעקבות לידת וואקם 20/09/2014 10:01
  לפני שלוש שנים עברתי לידה שהסתיימה בשימוש בוואקום, בעקבות הלידה נוצרו לי קרעים דרגה 4 ונאלצתי לעבור ניתוח, וכעת אינני יכולה ללדת בלידה רגילה. האם יש עילה לתביעה?
 • RE: נזק בעקבות לידת וואקם 21/09/2014 14:53
  שלום רב,

  עצם העובדה שנוצרו קרעים בלידה אינה מלמדת בהכרח על התרשלות אשר מקימה עילת תביעה. כדי להעריך אם בטיפול זהיר יותר ניתן היה למנוע את הנזק צריך יהיה לקבל את מלוא התיעוד הרפואי מהלידה ולבחון אותו באמצעות מומחה רפואי.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • הוכחת רשלנות 20/09/2014 11:58
  שלום רב, לפני שנה אימי עברה ניתוח בשל בעיות במפרק הברך, לפני הניתוח היו הרבה התלבטויות האם להחליף או לשים בורג, ולבסוף הם החליטו לשים בורג, מאז אימי סובלת מאוד וכעת מאחר והניתוח לא צלח יש לבצע ניתוח נוסף... האם ניתן לתבוע על החלטה ניתוחית שגוייה שגרמה לכאב וסבל רב לחולה?
 • RE: הוכחת רשלנות 21/09/2014 14:48
  שלום רב,

  אם ההתלבטות הייתה בין שני שיטות ניתוח מקובלות וראויות ובסופו של דבר לאחר שיקול דעת נבחרה שיטה מסויימת הרי שעצם העובשה שהתוצאה אינה מוצלחת אינה מקנה אוטומטית עילת תביעה. כדי לבסס תביעה יש להוכיח כי הבחירה בשיטה הייתה בלתי סבירה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר

 • נפילה של אם חד הורית 19/09/2014 06:04
  אני אם חד הורית לילד בן 2 לפני חודש נפלתי ברחוב מגזע עץ שלא פונה על ידי העיריה ואני לא הבחנתי בו, האם אני יכולה לתבוע את העירייה, האם העובדה שנאלצתי לעזר בעזרה חיצונית על מנת לטפל בבני מזכה אותי גם על הוצאות אלה (הייתי עם רגל שבורה בגבס חודש שלם)
 • RE: נפילה של אם חד הורית 21/09/2014 14:46
  שלום רב,

  כדי להעריך את סיכויי התביעה יש צורך ביותר פרטים. אני מקווה שיש בידך תמונות של מקום התאונה והמכשול כדי להעריך את המקרה.
  במסגרת התביעה אפשר בהחלט מלבקש פיצוי גם על הוצאות עזרהבטיפול בבנך אם לא יכולת לעשות זאת בעצמך בשל הפציעה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • נפילה בקופת החולים 21/09/2014 07:30
  סבתי הגיעה לקופת החולים כאשר היא חשה ברע, הרופא אמר לה לעלות למיטה ונתן לה שרפרף שאמור היה לסייע לה, אבל היא נפלה מהשרפרף (היא בת 78), האם ניתן לתבוע על הנזקים שנגרמו?
 • RE: נפילה בקופת החולים 21/09/2014 14:42
  שלום,

  כדי להעריך את סיכויי התביעה יש צורך ביותר פרטים. בהחלט יתכן שהיה על הרופא לסייע לסבתך נוכח גילה המבוגר אולם כאמור יש צורך בפרטים נוספים.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • חוות דעת שונות ממומחה 18/09/2014 11:47
  אני בתוך תביעה בשל נפילה שהתרחשה במקום ציבורי כתוצאה מרשלנות, המומחה מטעמי קבע 10% נכות והמומחה של חברת הביטוח טוען שאין נכות בכלל... מה עושים כעת? כיצד בית המשפט מחליט בנושא?
 • RE: חוות דעת שונות ממומחה 21/09/2014 14:39
  שלום רב,

  במקרים של פער משמעותי בין חוות דעת רפואיות מטעם הצדדים בית המשפט לעיתים ממנה מומחה רפואי מטעמו. לפעמים בית המשפט מציע שיוגשו תחשיבי נזק על בסיס ממוצע הנכויות.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תביעה אישית בתאונת דרכים 18/09/2014 00:19
  לפני מספר ימים קיבלתי זימון לבית משפט בשל תאונת דרכים שהייתי מעורבת בה לפני חודשיים, התאונה נגרמה כתוצאה מילד שהתפרץ לכביש והמשטרה קבעה שאינני אשמה בתאונה, וגם יש לי ביטוח, האם יכולים לתבוע אותי אישית על הנזק. כיצד עלי להגן על עצמי?
 • RE: תביעה אישית בתאונת דרכים 21/09/2014 14:36
  שלום רב,

  אם מדובר בתביעת נזיקין של הורי הילד בגין הנזק שנגרם לו עקב תאונת דרכים הרי שהתביעה על פי חוק מוגשת כנגד הנהג וכן כנגד חברת הביטוח אשר מבטחת את השימוש ברכב בביטוח חובה.
  חברת הביטוח אמורה לייצג גם אותך בתביעה והיא זו שאמורה לשאת בכל תשלום שיפסק.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • סיכון בניתוח לייזר 17/09/2014 11:52
  קראתי באתר שיש לתת למטופל הסבר מקיף על כל הסיכוניים הכרורים בביצוע טיפול רפואי על אחת וכמה כאשר מדובר בניתוח אסטטי שאינו מן ההכרח, ורציתי לשאןל האם במרה של ניתוח לייזר בעניים נגרם לי סיבוך שבעקבותו אני לא רואה בעין אחת, והרופא אמר לי לאחר הניתוח שזה לא משהו שהם מזהירים לגביו מאחר והוא מאוד נדיר. האם יש עילה לתביעה?
 • RE: סיכון בניתוח לייזר 18/09/2014 10:25
  שלום רב,

  אכן בהתאם לחוק זכויות החולה ופסיקת בתי המשפט חלה חובה על הרופא לתת למטופל הסברים מלאים טרם טיפול על הסיכונים הכרוכים בו בפרט כאשר מדובר בטיפול רפואי אשר אינו הכרחי. גם סיבוכים נדירים יחסית צריכים להיות מוסברים אולם יש פסיקות שונות עד לאיזו רמה ומתי.
  נוכח חומרת הנזק והיקפו אני סבור שמן הראוי לבחון את המקרה באופן מסודר ואמליץ כי תפנה אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית שיוכל לסייע לך בקבלת מלוא התיעוד הרפואי ויפנה אותך לרופא עיניים להערכת המקרה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • בעיות עם רופא שיניים של קופת החולים 17/09/2014 06:39
  החלטתי לעבור טיפולי שיניים דרך קופת החולים, ביצעתי צילום שלאחריו קבע הרופא של הקופה שיש לבצע חמש סתימות, לטיפול שורש, לאחר שביצעתי שלוש סתימות התחלתי לשמוע דברים מאוד קשים על הרופאים של קופת החולים והחלטתי ללכת לרופא נוסף אם הצילומים. הרופא קבע שלפי הצילום אני צריך לבצע רק סתימה אחת, וכל השאר אינם חורים. אני ממש כועס ועצבני בזבזתי כסף וזמן על טיפולים שלא הייתי צריך. האם כדאי לתבוע על רשלנות? האם חוות הדעת מהרופא מספקת בשביל תביעה?
 • RE: בעיות עם רופא שיניים של קופת החולים 18/09/2014 10:20
  שלום רב,

  אין אפשרות להגיש תביעת רשלנות רפואית ללא חות דעת בכתב מאת רופא. אין די במכתב או סיכום מחלה אלא צריך לקבל חוות דעת אשר מיועדת להגשה לבית משפט בניסוח מתאים.
  יש לשקול את הפיצוי הצפוי במקרה זה אל מול עלויות התביעה ובפרט עלות חוות דעת. קשה להעריך את במקרה על בסיס מידע חלקי אך יתכן שהמקרה גבולי מבחינת הכדאיות. כדי לבחון את המקרה בצורה רצינית אמליץ על יעוץ מסודר עם עו"ד מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית.


  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • בקע וניתוח קיסרי 16/09/2014 08:41
  שלום רב, רציתי לדעת האם היווצרות של בקע לאחר ניתוח קיסרי מצביעה על רשלנות רפואית?
 • RE: בקע וניתוח קיסרי 17/09/2014 10:30
  שלום רב,

  לאחר כל ניתוח בטן עלול להיווצר בקע וזהו אחד מהסיבוכים האפשריים גם בטיפול נכון וטוב. עצם העובדה לכן שהתרחש בקע אינה מלמדת על התרשלות בניתוח בהכרח. יש מקרים בהם ניתן להוכיח כי הבקע הופיע בשל התרשלות בניתוח אולם לשם כך יש צורך לעיין בתיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי בתחום הכירורגיה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • [FORUM_VIEW] => 1 [FADMIN] => 0 [START] => 3 [STOP] => 7 [PAGE] => 3 [NBPAGES] => 117 [BOTTOM_LINKS] => Array ( [0] => Array ( [name] => לידה [link] => /לידה ) [1] => Array ( [name] => סיבוכים בהריון [link] => /סיבוכים-בהריון ) [2] => Array ( [name] => נשיכת כלב [link] => /personal-injuries-dog-bite ) [3] => Array ( [name] => פורום משפטי [link] => /forum/פורום_רשלנות_רפואית ) [4] => Array ( [name] => הערכת נזק [link] => /הערכת-גובה-הנזק ) [5] => Array ( [name] => סוגי תאונות [link] => /תאונות-דרכים ) [6] => Array ( [name] => תביעה נגד קרנית [link] => /car-accident-karnit ) [7] => Array ( [name] => עורך דין תאונות עבודה [link] => /work-accident ) [8] => Array ( [name] => ביטוח תאונות ילדים [link] => /kids-insurance ) [9] => Array ( [name] => תאונה באוטובוס [link] => /car-accident-bus ) [10] => Array ( [name] => סרטן [link] => /סרטן ) ) )
  לידה סיבוכים בהריון נשיכת כלב פורום משפטי הערכת נזק סוגי תאונות תביעה נגד קרנית עורך דין תאונות עבודה ביטוח תאונות ילדים תאונה באוטובוס סרטן
  כניסה לפורום מרכז עזריאלי 3 קומה 36 טל. 03-7369253 פקס. 03-7369345
  עדכונים באתר:

  כל הזכויות שמורות © | משרד עורכי דין עופר סולר ושות

  מפת האתר