פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
פורום רשלנות רפואית, תאונות דרכים, תאונות עבודה | עמוד 3

03-7369253
חשוב לדעת: התיישנות תביעות רשלנות רפואית - לחצו כאן!
עורך דין עופר סולר רשלנות רפואית רשלנות רפואית בלידה רשלנות רפואית בניתוח נזקי גוף פורום משפטי

פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף

נושא חדש חיפוש בפורום
נושא
 • עקיצה של סוכנות ביטוח 21/10/2015 17:52
  יש לי פוליסת ביטוח רפואי פרטי בהפניקס שמכסה את בני המשפחה. ב-2010 פנתה סוכנות הביטוח שהוציאה אותה (קלי) והודיעה לי שיש להוציא ממנה את הבן כי מלאו לו 21, ולפתוח לו פוליסה אישית. כך עשיתי (כל הטפסים אצלי). אחרי 5 שנים גיליתי שקלי פתחה לבן פוליסה אישית אך לא הוציאה אותו מהמשפחתית, כלומר שילמתי עבורו כפול במשך 5 שנים (2500 ש"ח מיותרים). עכשיו הפניקס וקלי טוענות שזה אחריותי והייתי צריך לבדוק בדיווחים הרבעוניים. האמת שבתוך שפע הדיווחים שאני מקבל מחברות ביטוח, פנסיה ובנקים באמת לא שמתי לב לחיוב כפול. כמובן שהן לא מוכנות להחזיר לי שקל.
  יש מה לעשות? תודה.
 • RE: עקיצה של סוכנות ביטוח 27/10/2015 13:17
  שלום רב,

  מדובר בשאלה בתחום הביטוח ולא בתחום נזקי גוף והפורום אינו עוסק בתחום הביטוח. מציע כי תערכו יעוץ עם עורך דין שתחום עיסוקו דיני ביטוח.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • CP בגלל רשלנות רפואית 22/10/2015 13:42
  היי אשמח לתשובה:

  לחברה שלי יש CP ועקב הסיפי במשך הזמן היא קיבלה אפילפסיה. היום היא בת 33 וסתם מהסקרנות היא נכנסה לגוגל לדעת על ה-CP והיה רשום שזה רשלנות רפואית.

  השאלה האם היא יכולה לתבוע אותם כי לפי הבירור שהיא עשתה שזה כבר מאוחר ושזה היה תקף עד 7 שנים מאז היום שנולדה אפשר בכל זאת לעשות משהו ?
 • RE: CP בגלל רשלנות רפואית 27/10/2015 12:30
  שלום רב,

  לא כל CP - שיתוק מוחין הינו תוצאה של רשלנות רפואית. יש מקרים בהם נגרם שיתוק מוחין עקב פגות, זיהום ועוד. לפי התיאור שנתת אף אם התגלתה רשלנות בלידה אשר גרמה ל- CP יש להניח כי עילת התביעה התיישנה אולם כמובן אי אפשר לקבוע זאת בוודאות ללא מידע מלא.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • אפשר לתבוע את משרד הבטחון? 25/10/2015 14:38
  במהלך הצבא (10 שנים) התפרצו לי 2 בלטי דיסק. קיבלתי אז אפידורל להרגיע את הכאב וזה עזר. אחרי שנה שוב התחילו קצת הקרנות לרגליים בעיקר בחורף אבל לא עשיתי עם זה כלום (תרגילי כושר מתאימים ואדוויל בלבד).
  לפני חצי שנה חזרו הכאבים בגלל ההריון (הייתי בשמירה 4 חודשים) ואחרי הלידה עברו. לפני חודש חזרו הכאבים והיום עשיתי סי טי ואני מקבלת זריקות וולטרן בנתיים עד שיהיו תשובות ונראה מה קורה. אני מאוד סובלת ורוצה לדעת אם יש סיכוי לקבל משהו מהצבא או לתבוע את ביטוח לאומי? האם יש לקחת עורך דין על מנת להגיש תביעה נכג דמשרד הבטחון ו/או הביטוח הלאומי?
 • RE: אפשר לתבוע את משרד הבטחון? 27/10/2015 12:15
  שלום רב,

  נוכח הזמן הרב שחלף אני סבור כי יהיה מורכב למדי לשייך את הנזק לשירות הצבאי. כל שאוכל על בסיס המידע שמסרת הוא לומר כי כדאי במקרה מורכב כזה לערוך יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום תביעות כנגד משרד הביטחון (קצין התגמולים).

  בברכת בריאות,
  עורך דין עופר סולר
 • תביעת נזקי גוף של קטין 20/10/2015 21:30
  האם הגשת תביעה בשם קטין לנזקי גוף, מחייבת הסכמת שני ההורים (בהנחה שהם גרושים וצד אחד לא מסכים) כאפוטרופסים?
  סעיפים 15,17,18 לחוק הכשרות מוכרים ויכולים להתפרש לכאן ולכאן.

  ידוע לי באופן כללי שהדבר אפשרי, למרות סירוב צד אחד, כי הרי לא יתכן שזכויות קטין יפגעו או לא יתבררו עקב דווקנות של הורה אחד.

  אשמח לתשובה מניסיון וכן לפסיקה או כל החלטה בעניין המצביעה על המקור בדין המאפשר זאת.

  תוד
 • RE: תביעת נזקי גוף של קטין 27/10/2015 12:13
  שלום רב,

  לא נתקלתי במקרה כזה בעבודתי המקצועית ולכן גם אין בידי פסיקה בנוגע לכך. למיטב הבנתי אין אפשרות להגיש תביעה בשם קטין בהסכמת אפוטרופוס אחד בלבד ולו מהטעם הפשוט שהגורם הנתבע יהיה חשוף אף לאחר סיום התביעה לתביעה מהאפוטרופוס השני.
  לטעמי כדי לפתור זאת יהיה צורך טרם הגשת התביעה הנזיקית לפנות לבית המשפט לענייני משפחה כדי לקבל החלטה על אפשרות להגשת תביעה כזו בנימוקים של טובת הקטין.
  מציע לערוך יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום דיני המשפחה שאולי יוכל לסייע בנושא זה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • קבלת מסמכים רפואיים 18/10/2015 12:09
  שלום עורך דין נכבד,

  כשפניתי לבית חולים סורוקה בבקשה לקבל העתק של המסמכים הרפואיים הקשורים בלידה שלי (הארוע בו הגחתי מתוך גופה של אימי אל אוויר העולם) נאמר לי כי אוכל לקבל מסמכים אלה רק באמצעות פניה של אימי לבית החולים או בעזרת ייפוי כוח ממנה אליי.
  האם כך הדבר? האם אין אפשרות בה אוכל לקבל את המסמכים המדוברים מבלי לערב אותה? מן הסתם מסמכים אלה מכילים מידע רפואי שנוגע בי ישירות.

  תודה מראש
 • RE: קבלת מסמכים רפואיים 20/10/2015 18:09
  שלום רב,

  מאחר ובלידה מרבית המסמכים הרפואים הינם של אימך ומתייחסים אליה הרי שאכן בהתאם לחובת הסודיות הרפואית אין אפשרות להעבירם לכל גורם אחר ללא הסכמת אימך.
  ניתן יהיה לקבל את תיק הילוד (התינוק) בו מסמכים הנוגעים רק אליך.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • שבירת רגל בבית הספר 14/10/2015 13:42
  ביתי בכיתה א הגיעה בבוקר לכיתה והשולחנות היו מורמים זה על זה , נפל עליה שולחן ושבר את כף רגלה , היא נזקקה לטיפול רפואי והייתה עם גבס בכיסא גלגלים יותר מחודש כשחצי מהזמן היה בזמן חופשת הקיץ.
  רציתי לשאול האם עליי למלא לבד את הטפסים לחברת הביטוח או ע"י עו"ד מה עליי לדרוש פיצוי ?
 • RE: שבירת רגל בבית הספר 20/10/2015 18:06
  שלום רב,

  יש ביטוח תלמידים (תאונות אישיות) אשר מעניק פיצוי במקרה של תאונה ללא צורך בהוכחת רשלנות ואם אין פגיעה קבועה ניתן פיצוי בגין העדות של למעלה מ- 21 רצופים לפי תעודות מחלה.
  תביעה נוספת אפשרית היא תביעה נזיקית כנגד בית הספר או הגורם האחראי לתאונה אולם אז יש להוכיח רשלנות. מציע כי לכל הפחות תערכי יעוץ ראשוני עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין שיוכל לסייע בהערכת המקרה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • עילה לתביעה אחרי תאונת אופנוע קשה 11/10/2015 18:05
  שלום רב,

  בעלי רוכב על אופנוע שטח המיועד למסלולים מוסדרים בשטח (רשיון אפור, של משרד התרבות והספורט ולא רישיון צהוב של משרד התחבורה).

  באחת הרכיבות עבר תאונה עצמית קשה (במסלול מוסדר שהכניסה אליו כרוכה בתשלום). בעקבות התאונה עבר ניתוח ביד, הושתלו בידו שתי פלטינות לאורך כל הזרוע, כרגע נמצא בתחילתו של הליך שיקום ארוך אך מראש הודיעו שביד תישאר נכות. בנוסף סובל מפגיעה בעצבים במותן וברגל.
  האם קיימת עילה לתביעה כנגד מסלול המירוצים?

  (ביטוח התאונות האישיות, ביטוח מנהלים, אובדן כושר עבודה - כולם מחריגים את הנושא).
 • RE: עילה לתביעה אחרי תאונת אופנוע קשה 13/10/2015 15:45
  שלום רב,

  מבלי להכיר את כל פרטי המקרה סביר להניח כי עילה כנגד מסלול המרוצים תתתקים רק אם יוכח שהתאונה אירעה בשל התרשלות בתחזוקת מסלול המירוצים.
  לשם כך יש צורך בפרטים נוספים לגבי נסיבות התאונה.
  האם בחנתם את עניין הפניה לביטוח הלאומי ענף נפגעי תאונות (לא תאונות עבודה). יש לפנות בתוך 90 יום ממועד התאונה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • שבר ברגל בגלל החלקה 12/10/2015 16:46
  שלום

  לפני מספר ימים החלקתי בלובי של הבניין בו אני מתגוררת ושברתי את הרגל, לבניין יש חברת ניהול וביטוח. מה עליי לעשות במקרה זה? האם אני יכולה לתבוע את הביטוח? זה זב היה ביום גשום אך אינני יכולה לדעת אם ההחלקה נבעה ממי גשם או ממי שטיפה של הבניין.

  בנוסף לגבי ביטוח לאומי: אני אקדמאית סיימתי בימים אלו את התואר וכמובן שלא יכולה כרגע לעבוד או אפילו לחפש עבודה עד החלמה מלאה של הרגל (מהנדסת ולכן מדובר בתפקיד הדורש תנועה מתמדת) האם יש לי אזשהן זכויות בביטוח לאומי?

  האם צריך לקחת עורך דין בשלב הזה לדעתך?
 • RE: שבר ברגל בגלל החלקה 13/10/2015 15:36
  שלום רב,

  הנושא של תביעת ביטוח הבניין מורכב שכן יש להוכיח התרשלות מצד חברת הניקיון ובמקרה של בנין משותף החלקה על מים הינה בעיתית שכן קשה להניח שחברת הניקיון תהיה זמינה בכל רגע לטפל בכך. כדי להעריך את סיכויי התביעה יש צורך בפרטים נוספים.

  בנוגע לביטוח הלאומי עייני בנתונים לגבי ביטוח תאונות (לא תאונות עבודה) באתר ביטוח לאומי. עליך לפנות לביטוח הלאומי בתוך 90 יום מיום התאונה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר

 • פגיעה של ילד בתאונה 12/10/2015 22:55
  שלום רב, מדובר במקרה של תלמיד שנפגע בגלל תאונת דרכים, בשל שברים ברגל ישב בבית ומזה חודש לא הולך לבית הספר. כיום מצבו השתפר, יש גבס והולך עם קביים. בית הספר לא נגיש, יש הרבה מדרגות, אנו רוצים שהוא יחזור ללכת לבית הספר ובסיוע הצוות החינוכי ירד ויעלה את המדרגות. המנהלת אמרה לנו שהיא לא מוכנה לקחת אחריות. האם אין חובה חוקית להנגיש מוסד חינוכי או לכל הפחות לסייע לתלמיד? לפי איזה חוק כדאי להגיש תביעה לקבלת פיצויים על הפגיעה של הילד? האם אפשר לתבוע גם לפי תאונת דרכים וגם את הביטוח תלמידים של הילד?
  תודה רבה.
 • RE: פגיעה של ילד בתאונה 13/10/2015 15:30
  שלום רב,

  במקרה של תאונת דרכים ניתן לתבוע לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים את חברת הביטוח של הרכב בו נסע התלמיד בעת התאונה ואם מדובר בפגיעה בהולך רגל את פוליסת ביטוח החובה של הרכב הפוגע.
  אין אפשרות לתביעה לפי פוליסת תלמידים שכן במרבית הפוליסות נושא תאונת דרכים מוחרג.

  בנודע לנשוא הנגישות של בית הספר - אמנם הפורום אינו עוסק בכך אלא בנושאי נזיקין אך אכן חלה חובה על בית הספר לפעול להנגשה אולם מדובר בעניין מורכב. מציע שתפנו לעמותת נגישות ישראל לפרטים נוספים בעניין זה.
  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תאונת ופגיעה קשה על אופניים חשמליים 11/10/2015 09:20
  שבוע טוב עורך דין סולר,

  ביום שני האחרון נסעתי על האופניים החשמליים שלי בשביל אופניים והיה ומשהו על השביל שהייתי צריך לרדת למדרכה. לאחר מכן עליתי בחזרה לשביל, ויש הפרש בין השביל למדרכה(השביל גבוה יותר) ובהפרש יש כמו שיפוע חד. בקיצור שעליתי בחזרה לשביל, השיפוע הטיס אותי, והפנים שלי התרסקו(שבר באף, תפרים בכל הפנים, ועוד כל מיני דברים כיפיים.). זה קרה בדרך חזרה מהעבודה. השאלה שלי היא אם יש טעם לתבוע פיצויים ממישהו? ואת מי? אני נורא סובל ויש סיכוי שאני אצטרך ניתוח אף לסדר אותו.
  תודה ושבוע טוב
 • RE: תאונת ופגיעה קשה על אופניים חשמליים 13/10/2015 15:22
  שלום רב,

  ראשית אם מדובר בתאונה אשר אירעה בדרך חזרה מהעבודה ניתן לפנות למוסד לביטוח לאומי ולקבל הכרה בתאונה כתאונת עבודה. לאחר קבלת ההכרה ניתן יהי לקבל דמי פגיעה עבור התקופה בה נעדרת מעבודתך לפי תעודות מחלה.
  ניתן לשקול תביעת נזיקין כנגד הגוף אשר אחראי לתחזוקת שביל האופניים (ככל הנראה הרשות המקומית) אולם יש לבחון אם אכן מדובר ברשלנות ולצורך כך אמליץ לצלם את מקום התאונה ולהתייעץ באופן מסודר עם עורך דין בעל ניסיון בתחום הנזיקין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • אפשר לתבוע על התחשמלות? 07/10/2015 08:40
  שלום בני בן הארבע שיחק במכשיר חשמלי מתוצרת ישראל שהיה תקוע בשקע הקיר. הוא שלף משם את המכשיר ולמרבה האימה הפינים של התקע נותרו תקועים בקיר חשופים. בני נגע בהם וחטף מכת חשמל נוראית. לא ראיתי זאת קורה אך כך הוא סיפר לי אחרי שנרגע. כעבור יום הופיע על לחיו של בני כתם שחור - אני תוהה האם זה קשור לחוויה הטראומטית. התייעצתי בטלפון עם רופא מיד אחרי התקרית והוא אמר לי שאין צורך להתפנות לבית החולים. רציתי לדעת האם יש אפשרות להגיש תביעה על התחשמלות והאם ניתן לקבל פיצויים מהיצרן של המכשיר שפשוט התפרק!

  תודה
 • RE: אפשר לתבוע על התחשמלות? 08/10/2015 12:09
  שלום רב,

  אפשר לשקול תביעה לפי חוק האחריות למוצרים פגומים עם זאת אם אין שום תיעוד רפואי על טיפול ספק אם היקף הנזק והפיצוי יצדיקו כלכלית תביעה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פגיעה בתאונה - את מי לתבוע? 08/10/2015 07:52
  אתמול בשעות הערב סביבות 20:00 פגע בי רכב כהולכת רגל בזמן שעברתי סוג של מעבר חצייה ( כניסה כזו לחניון ויש שם תמרורים והכל).

  נפגעתי בגב בצוואר ראש, פינו אותי באמבולנס לאסף הרופא. למזלי יצאתי בזול ואין שברים אבל יש כאבים חזקים בכל חלקי הגוף מצד שמאל, ראש צלעות וצוואר.

  הנהג לא ברח והשאיר פרטים והכל במשטרה
  השאלה שלי היא, הרופאת משפחה אמרה לי לציין את המקרה כתאונת עבודה כי הייתי בדרך מהעבודה, אבל מצד שני זו תאונת דרכים הבן אדם נכנס בי לא באשמתי.

  מה עלי לעשות?
  מה יותר חכם?
 • RE: פגיעה בתאונה - את מי לתבוע? 08/10/2015 12:08
  שלום רב,

  תאונת דרכים יכולה להיות גם תאונת דרכים וגם תאונת עבודה בו זמנית. במקרה כזה הנפגע זכאי לדמי פגיעה מהביטוח הלאומי עבור התקופה בה אינו מסוגל לעבוד לפי תעודת מחלה וכן ליתרת הפיצוי בגין כאב וסבל והוצאות נוספות מחברת הביטוח אשר מבטחת את הרכב שפגע בו בביטוח חובה.
  לכן אין מניעה לדווח על התאונה כתאונת עבודה וכן לפנות למשטרה לקבל אישור משטרה בו את מופ]יעה כנפגעת תאונת דרכים.
  לאחר מכן אמליץ שתפני אל עורך דין בעל ניסיון בתחום חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים שיוכל לסייע במו"מ אל מול חברת הביטוח.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • ביטוח רכב ללא טסט וללא כיסוי נהג צעיר 08/10/2015 11:13
  שלום רב,
  הבן שלי נהג ברכב ובזמן שעמד ברמזור נכנס בו רכב מאחורה, הנהג הפוגע מודה שהוא האשם הבלעדי.
  הבעיה שפג תוקף הטסט לרכב לפני מספר ימים ובנוסף הביטוח לא מכסה נהג צעיר..
  השאלה היא האם יש בעיה? הרי הנהג הפוגע מודה באשמה מלאה ואין שום קשר לנהג הצעיר שהרי הרכב היה כמעט בעצירה מוחלטת..
  בנוסף אין שום קשר לתקינות הרכב כך שאין קשר לחוסר הטסט.
  האם במקרה כזה אני יכול לתבוע את חברת הביטוח שלי?
  האם יש מה לעשות?
  תודה רבה
 • RE: ביטוח רכב ללא טסט וללא כיסוי נהג צעיר 08/10/2015 12:00
  שלום,

  ככל שמדובר בנושא של נזקי פח הרי שפורום זה אינו עוסק בכך לצערי ואני ממליץ שתפנה אל עורך דין העוסק בנושא זה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • מותר לקופת חולים למכור מידע אישי? 06/10/2015 20:27
  התקשרו אליי מסוכנות ביטוח כלשהי והציעו לי ביטוח תאונות אישיות. כששאלתי איך הגיעו אליי, הנציגה אמרה שקופות החולים מוכרות להם רשימות מבוטחים עם טלפונים.

  אני מופתעת ! זה חוקי? מותר לקופות החולים למכור את הטלפונים ואולי פרטים נוספים על הלקוחות שלהם לחברות ביטוח ובכלל?

  האם אפשר להגיש תביעה נגד קופת חולים על העברת פרטים של מטופלים? מה לגבי הפרת סודיות רפואית במקרה הזה?
 • RE: מותר לקופת חולים למכור מידע אישי? 08/10/2015 11:55
  שלום רב,

  לקופת חולים אסור ללא הסכמת המטופל להעביר מידע רפואי כלשהו לגורם שלישי.
  באשר למאגר המידע הכולל את שמות המטופלים ופרטי יצירת קשר יש לבחון את תנאי מאגר המידע שבידי קופת חולים אל מול רשם מאגרי המידע כדי לבחון אם העברת פרטים אלו עומדת בכללי מאגר המידע.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • אפשר לתבוע פיצויים? 06/10/2015 08:20
  מה-16 לחודש ספטמבר בעל הבית שממנו אני משכיר את הדירה לא טיפל בבעיה בצנרת שגרמה להתאספות של מים על הרצפה.

  היום אשתי החליקה ונפלה על הגב ויש לה חבלה חמורה שבגללה הגענו לחדר מיון (אשתי בחודש שביעי להריון)

  האם יש מקום לתביעת פיצויים בגין רשלנות של בעל הבית לתקן את הבעיה בזמן סביר?

  איזה עורך דין מטפל בתביעות מסוג זה ועל כמה יכולים לעמוד הפיצויים?
 • RE: אפשר לתבוע פיצויים? 07/10/2015 15:25
  שלום רב,

  ככל שנושא הנזילה והצטברות המים עד לסכנת החלקה הובא לידיעת בעל הדירה והעניין לא טופל בפרק זמן סביר יתכן שקיימת עילת תביעה אך כמובן יש צורך בפרטים נוספים כדי להעריך את סיכויי התביעה.
  יש לפנות אל עורך דין בעל ניסיון בתחום הנזיקין. אין לי דרך להעריך את היקף הפיצויים אם יפסקו בכלל מבלי לדעת מה היקף הנזק ופרטים נוספים לגבי מידת אחריות.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • רק שאלה לעורך דין 05/10/2015 10:14
  היי!

  לא יודע בדיוק לאיזה תחום התמחות השאלה נוגעת, אך אשמח ליעוץ.

  הסיטואציה: רופא מנתח מחליט, שמטופל שנותח יום קודם יתרגל עליה וירידה במדרגות. העבודה אמורה להתבצע על ידי פיזיותרפיסט. אך כשהפיזיותרפיסט מגיע למטופל, הוא רואה שהאחרון סובל מסחרחורת ולא מסוגל לבצע יותר ממספר צעדים במישור. פיזיותרפיסט מעדכן את המנתח ומסביר לו שהמטופל לא כשיר לביצוע מדרגות, ובמידה וינסה לתרגל את זה קיימות שתי סכנות:

  1) מטופל עלול ליפול ממדרגות ולפגוע בניתוח או איזור אחר בגוף

  2) למטפל, שכן המידה וינסה למנוע את הנפילה, הוא עלול לצאת עם נזק, למשל פגיעת גב תחתון. על אף דעתו של הפיזיו, הרופא מחליט לתת הוראה בכל זאת לתרגל מדרגות.

  שאלה:

  איזו אחריות ומה מידתה יש לרופא, בתהחשב בעובדה שקיבל את ההחלטה לאחר שהוסבר לו מצב המטופל והסכנות, כלומר קיבל את ההחלטה שלא בתום לב?

  תודה רבה
 • RE: רק שאלה לעורך דין 06/10/2015 10:40
  שלום רב,

  קשה להתייחס למצב שתיארת ללא עיון בתיעוד הרפואי, הכרות עם כל פרטי המקרה כולל סוג הניתוח וכמובן ללא התייחסות של מומחה רפואי.
  עם זאת במידה ואכן ניתנת אזהרה מפורשת של פיזיותרפיסט לנפילה או לנזק עקב תירגול פיזיותרפי ואזהרה זו יש בה ממש לפי הידע הרפואי הקיים הרי שבמידה ויגרם נזק למטופל יתכן שהרופא או המוסד הרפואי בו הוא עובד יהיו חשופים לתביעת נזיקין.
  יובהר כי בגין עצם העמדת המטופל בסיכון ספק אם קיימת עילת תביעה שכן בהתאם לדיני הנזיקין ניתן פיצוי בגין נזק שאירע בפועל ולא בגין נזק אפשרי.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תביעה נגד מטפל 01/10/2015 19:19
  ערב טוב עורך דין סולר

  יש לי שאלה בנושא: תביעת נזיקין כנגד עובד מדינה.

  מדובר ביחסים של מטפל מטופל שהחלו ב 2010 ונמשכו כשנתיים. בעקבות היחסים נגרמו למטופל נזקים קשים.

  ישנם מסמכים רפואיים הקושרים במישרין את הפגיעה (פוסט טראומה) במטופל ע"י המטפל. מטבע הדברים לא אוכל להכנס לפרטים.
  השאלה האם יש מקום וסיכוי לתביעה שכזו? האם זה נחשב תביעה בנושא רשלנות רפואית לאור העובדה שזאת תביעה של מטופל נגד מטפל?

  תודה מראש על ההסברים.
 • RE: תביעה נגד מטפל 04/10/2015 10:33
  שלום רב,

  לכל מטפל יש חובת זהירות כלפי המטופל ובמידה והופר על ידי המטפל סטנדרט הטיפול הסביר ונגרם נזק בשל כך למטופל תיתכן עילת תביעה. אם הטיפול ניתן במסגרת ציבורית אזי סביר שהתביעה תהיה כנגד אותו גוף במסגרתו ניתן הטיפול ואשר מעסיק את המטפל.
  קשה לי להתייחס מעבר לכך לפניה כה כללית אך אציין כי היו בעבר תביעות ופסקי דין בנושא זה, המדובר בסוג מסויים של תביעת רשלנות רפואית ככל שהמטפל הינו בעל מקצוע דוגמת פסיכיאטר או פסיכולוג.

  בברכת בריאות,
  עורך דין עופר סולר
 • אובדן כושר עבודה חלקי 01/10/2015 19:32
  שלום,

  יש לי ביטוח מנהלים עם מרכיב של אובדן כושר עבודה יותר מ 10 שנים. לפני כשנה וחצי איבדתי ראיה בעין אחת עקב מחלה חולפת שהשאירה נזק.

  האם יש מקום לתביעת ביטוח בטענה שאיבדתי כושר עבודה חלקי? מה קורה לביטוח במידה והתביעה מתקבלת?
  תודה מראש
 • RE: אובדן כושר עבודה חלקי 04/10/2015 10:26
  שלום רב,

  כדי להשיב יש צורך לעיין בפוליסת הביטוח עצמה כדי לבחון את תנאיה הן לגבי הזכות לתגמולים והן לגבי מצב הפוליסה לאחר מימוש ולו חלקי. מציע שתפנה לקבלת נוסח מלא של הפוליסה מחברת הביטוח ולאחר מכן תערוך יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום דיני ביטוח.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • דו"ח על נסיבות מוות 01/10/2015 12:47
  שלום עורך דין נכבד,

  אני שואלת בשם משפחתה של צעירה שהתמוטטה ומתה לא מזמן בנסיבות לא לגמרי ברורות - כיצד משיגים את הדו"ח המלא על האירועים ממד"א מהמשטרה והמהמכון לרפואה משפטית? כל אחד מהגופים מפנה לאחד האחרים ולא מוכן לספק לאם השבורה אף מסמך. האם יש עמותה/גוף כלשהו שניתן לפנות אליו שיודע להשיג מהם את כל האינפורמציה? מה ניתן לעשות?
 • דוח על נסיבות מוות 04/10/2015 10:23
  שלום רב,

  כדי לקבל את התיעוד באופן מסודר אמליץ שתפנו אל עורך דין מנוסה בתחום נזקי גוף. בדרך כלל כדי לקבל תיעוד יש צורך בצו ירושה - מסמך שניתן לקבל לאחר פניה מסודר בכתב לרשם לענייני ירושה אולם בנסיבות מסוימות בסיוע עורך דין ניתן לקבל את התיעוד עוד לפני קבלת צו הירושה אשר קבלתו יכולה לקחת מספר חודשים.

  מאחל לכם שלא תדעו עוד צער.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • עורכת דין מורחת אותי... 29/09/2015 14:21
  שלום,

  עורכת דין מורחת תביעת נזקי גוף אחרי תאונת דרכים כבר 6 שנים...לא הגישה אף הצעה מחברת הביטוח ובוודאי שלא התקדמה מול בית המשפט, היא כל הזמן מורחת בתשובות וזמינה אחת לחצי שנה.

  מה ניתן לעשות?
  תודה מראש
 • RE: עורכת דין מורחת אותי... 29/09/2015 18:59
  שלום,

  ככל שאת לא שבעת רצון מהטיפול בתיק את יכולה להודיע לעורכת הדין שאת מעוניינת להעביר את הטיפול לעורך דין אחר. קחי בחשבון כי יתכן שתחויבי בשכר טרחה בגין הפעולות שכן בוצעו על ידי עוה"ד בתיק.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
חזור למעלה חיפוש בפורום חיפוש בפורום


: עבור אל עמוד
	Array
(
  [PAGE_TITLE] => פורום רשלנות רפואית, תאונות דרכים, תאונות עבודה | עמוד 3
  [HEADING] => פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
  [PAGE_DESCRIPTION] => פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
  [PAGE_KEYWORDS] => פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
  [FORUM_ID] => 1
  [FORUM_HOME] => פורום_רשלנות_רפואית
  [TOPICS] => 
 • עקיצה של סוכנות ביטוח 21/10/2015 17:52
  יש לי פוליסת ביטוח רפואי פרטי בהפניקס שמכסה את בני המשפחה. ב-2010 פנתה סוכנות הביטוח שהוציאה אותה (קלי) והודיעה לי שיש להוציא ממנה את הבן כי מלאו לו 21, ולפתוח לו פוליסה אישית. כך עשיתי (כל הטפסים אצלי). אחרי 5 שנים גיליתי שקלי פתחה לבן פוליסה אישית אך לא הוציאה אותו מהמשפחתית, כלומר שילמתי עבורו כפול במשך 5 שנים (2500 ש"ח מיותרים). עכשיו הפניקס וקלי טוענות שזה אחריותי והייתי צריך לבדוק בדיווחים הרבעוניים. האמת שבתוך שפע הדיווחים שאני מקבל מחברות ביטוח, פנסיה ובנקים באמת לא שמתי לב לחיוב כפול. כמובן שהן לא מוכנות להחזיר לי שקל.
  יש מה לעשות? תודה.
 • RE: עקיצה של סוכנות ביטוח 27/10/2015 13:17
  שלום רב,

  מדובר בשאלה בתחום הביטוח ולא בתחום נזקי גוף והפורום אינו עוסק בתחום הביטוח. מציע כי תערכו יעוץ עם עורך דין שתחום עיסוקו דיני ביטוח.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • CP בגלל רשלנות רפואית 22/10/2015 13:42
  היי אשמח לתשובה:

  לחברה שלי יש CP ועקב הסיפי במשך הזמן היא קיבלה אפילפסיה. היום היא בת 33 וסתם מהסקרנות היא נכנסה לגוגל לדעת על ה-CP והיה רשום שזה רשלנות רפואית.

  השאלה האם היא יכולה לתבוע אותם כי לפי הבירור שהיא עשתה שזה כבר מאוחר ושזה היה תקף עד 7 שנים מאז היום שנולדה אפשר בכל זאת לעשות משהו ?
 • RE: CP בגלל רשלנות רפואית 27/10/2015 12:30
  שלום רב,

  לא כל CP - שיתוק מוחין הינו תוצאה של רשלנות רפואית. יש מקרים בהם נגרם שיתוק מוחין עקב פגות, זיהום ועוד. לפי התיאור שנתת אף אם התגלתה רשלנות בלידה אשר גרמה ל- CP יש להניח כי עילת התביעה התיישנה אולם כמובן אי אפשר לקבוע זאת בוודאות ללא מידע מלא.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • אפשר לתבוע את משרד הבטחון? 25/10/2015 14:38
  במהלך הצבא (10 שנים) התפרצו לי 2 בלטי דיסק. קיבלתי אז אפידורל להרגיע את הכאב וזה עזר. אחרי שנה שוב התחילו קצת הקרנות לרגליים בעיקר בחורף אבל לא עשיתי עם זה כלום (תרגילי כושר מתאימים ואדוויל בלבד).
  לפני חצי שנה חזרו הכאבים בגלל ההריון (הייתי בשמירה 4 חודשים) ואחרי הלידה עברו. לפני חודש חזרו הכאבים והיום עשיתי סי טי ואני מקבלת זריקות וולטרן בנתיים עד שיהיו תשובות ונראה מה קורה. אני מאוד סובלת ורוצה לדעת אם יש סיכוי לקבל משהו מהצבא או לתבוע את ביטוח לאומי? האם יש לקחת עורך דין על מנת להגיש תביעה נכג דמשרד הבטחון ו/או הביטוח הלאומי?
 • RE: אפשר לתבוע את משרד הבטחון? 27/10/2015 12:15
  שלום רב,

  נוכח הזמן הרב שחלף אני סבור כי יהיה מורכב למדי לשייך את הנזק לשירות הצבאי. כל שאוכל על בסיס המידע שמסרת הוא לומר כי כדאי במקרה מורכב כזה לערוך יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום תביעות כנגד משרד הביטחון (קצין התגמולים).

  בברכת בריאות,
  עורך דין עופר סולר
 • תביעת נזקי גוף של קטין 20/10/2015 21:30
  האם הגשת תביעה בשם קטין לנזקי גוף, מחייבת הסכמת שני ההורים (בהנחה שהם גרושים וצד אחד לא מסכים) כאפוטרופסים?
  סעיפים 15,17,18 לחוק הכשרות מוכרים ויכולים להתפרש לכאן ולכאן.

  ידוע לי באופן כללי שהדבר אפשרי, למרות סירוב צד אחד, כי הרי לא יתכן שזכויות קטין יפגעו או לא יתבררו עקב דווקנות של הורה אחד.

  אשמח לתשובה מניסיון וכן לפסיקה או כל החלטה בעניין המצביעה על המקור בדין המאפשר זאת.

  תוד
 • RE: תביעת נזקי גוף של קטין 27/10/2015 12:13
  שלום רב,

  לא נתקלתי במקרה כזה בעבודתי המקצועית ולכן גם אין בידי פסיקה בנוגע לכך. למיטב הבנתי אין אפשרות להגיש תביעה בשם קטין בהסכמת אפוטרופוס אחד בלבד ולו מהטעם הפשוט שהגורם הנתבע יהיה חשוף אף לאחר סיום התביעה לתביעה מהאפוטרופוס השני.
  לטעמי כדי לפתור זאת יהיה צורך טרם הגשת התביעה הנזיקית לפנות לבית המשפט לענייני משפחה כדי לקבל החלטה על אפשרות להגשת תביעה כזו בנימוקים של טובת הקטין.
  מציע לערוך יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום דיני המשפחה שאולי יוכל לסייע בנושא זה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • קבלת מסמכים רפואיים 18/10/2015 12:09
  שלום עורך דין נכבד,

  כשפניתי לבית חולים סורוקה בבקשה לקבל העתק של המסמכים הרפואיים הקשורים בלידה שלי (הארוע בו הגחתי מתוך גופה של אימי אל אוויר העולם) נאמר לי כי אוכל לקבל מסמכים אלה רק באמצעות פניה של אימי לבית החולים או בעזרת ייפוי כוח ממנה אליי.
  האם כך הדבר? האם אין אפשרות בה אוכל לקבל את המסמכים המדוברים מבלי לערב אותה? מן הסתם מסמכים אלה מכילים מידע רפואי שנוגע בי ישירות.

  תודה מראש
 • RE: קבלת מסמכים רפואיים 20/10/2015 18:09
  שלום רב,

  מאחר ובלידה מרבית המסמכים הרפואים הינם של אימך ומתייחסים אליה הרי שאכן בהתאם לחובת הסודיות הרפואית אין אפשרות להעבירם לכל גורם אחר ללא הסכמת אימך.
  ניתן יהיה לקבל את תיק הילוד (התינוק) בו מסמכים הנוגעים רק אליך.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • שבירת רגל בבית הספר 14/10/2015 13:42
  ביתי בכיתה א הגיעה בבוקר לכיתה והשולחנות היו מורמים זה על זה , נפל עליה שולחן ושבר את כף רגלה , היא נזקקה לטיפול רפואי והייתה עם גבס בכיסא גלגלים יותר מחודש כשחצי מהזמן היה בזמן חופשת הקיץ.
  רציתי לשאול האם עליי למלא לבד את הטפסים לחברת הביטוח או ע"י עו"ד מה עליי לדרוש פיצוי ?
 • RE: שבירת רגל בבית הספר 20/10/2015 18:06
  שלום רב,

  יש ביטוח תלמידים (תאונות אישיות) אשר מעניק פיצוי במקרה של תאונה ללא צורך בהוכחת רשלנות ואם אין פגיעה קבועה ניתן פיצוי בגין העדות של למעלה מ- 21 רצופים לפי תעודות מחלה.
  תביעה נוספת אפשרית היא תביעה נזיקית כנגד בית הספר או הגורם האחראי לתאונה אולם אז יש להוכיח רשלנות. מציע כי לכל הפחות תערכי יעוץ ראשוני עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין שיוכל לסייע בהערכת המקרה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • עילה לתביעה אחרי תאונת אופנוע קשה 11/10/2015 18:05
  שלום רב,

  בעלי רוכב על אופנוע שטח המיועד למסלולים מוסדרים בשטח (רשיון אפור, של משרד התרבות והספורט ולא רישיון צהוב של משרד התחבורה).

  באחת הרכיבות עבר תאונה עצמית קשה (במסלול מוסדר שהכניסה אליו כרוכה בתשלום). בעקבות התאונה עבר ניתוח ביד, הושתלו בידו שתי פלטינות לאורך כל הזרוע, כרגע נמצא בתחילתו של הליך שיקום ארוך אך מראש הודיעו שביד תישאר נכות. בנוסף סובל מפגיעה בעצבים במותן וברגל.
  האם קיימת עילה לתביעה כנגד מסלול המירוצים?

  (ביטוח התאונות האישיות, ביטוח מנהלים, אובדן כושר עבודה - כולם מחריגים את הנושא).
 • RE: עילה לתביעה אחרי תאונת אופנוע קשה 13/10/2015 15:45
  שלום רב,

  מבלי להכיר את כל פרטי המקרה סביר להניח כי עילה כנגד מסלול המרוצים תתתקים רק אם יוכח שהתאונה אירעה בשל התרשלות בתחזוקת מסלול המירוצים.
  לשם כך יש צורך בפרטים נוספים לגבי נסיבות התאונה.
  האם בחנתם את עניין הפניה לביטוח הלאומי ענף נפגעי תאונות (לא תאונות עבודה). יש לפנות בתוך 90 יום ממועד התאונה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • שבר ברגל בגלל החלקה 12/10/2015 16:46
  שלום

  לפני מספר ימים החלקתי בלובי של הבניין בו אני מתגוררת ושברתי את הרגל, לבניין יש חברת ניהול וביטוח. מה עליי לעשות במקרה זה? האם אני יכולה לתבוע את הביטוח? זה זב היה ביום גשום אך אינני יכולה לדעת אם ההחלקה נבעה ממי גשם או ממי שטיפה של הבניין.

  בנוסף לגבי ביטוח לאומי: אני אקדמאית סיימתי בימים אלו את התואר וכמובן שלא יכולה כרגע לעבוד או אפילו לחפש עבודה עד החלמה מלאה של הרגל (מהנדסת ולכן מדובר בתפקיד הדורש תנועה מתמדת) האם יש לי אזשהן זכויות בביטוח לאומי?

  האם צריך לקחת עורך דין בשלב הזה לדעתך?
 • RE: שבר ברגל בגלל החלקה 13/10/2015 15:36
  שלום רב,

  הנושא של תביעת ביטוח הבניין מורכב שכן יש להוכיח התרשלות מצד חברת הניקיון ובמקרה של בנין משותף החלקה על מים הינה בעיתית שכן קשה להניח שחברת הניקיון תהיה זמינה בכל רגע לטפל בכך. כדי להעריך את סיכויי התביעה יש צורך בפרטים נוספים.

  בנוגע לביטוח הלאומי עייני בנתונים לגבי ביטוח תאונות (לא תאונות עבודה) באתר ביטוח לאומי. עליך לפנות לביטוח הלאומי בתוך 90 יום מיום התאונה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר

 • פגיעה של ילד בתאונה 12/10/2015 22:55
  שלום רב, מדובר במקרה של תלמיד שנפגע בגלל תאונת דרכים, בשל שברים ברגל ישב בבית ומזה חודש לא הולך לבית הספר. כיום מצבו השתפר, יש גבס והולך עם קביים. בית הספר לא נגיש, יש הרבה מדרגות, אנו רוצים שהוא יחזור ללכת לבית הספר ובסיוע הצוות החינוכי ירד ויעלה את המדרגות. המנהלת אמרה לנו שהיא לא מוכנה לקחת אחריות. האם אין חובה חוקית להנגיש מוסד חינוכי או לכל הפחות לסייע לתלמיד? לפי איזה חוק כדאי להגיש תביעה לקבלת פיצויים על הפגיעה של הילד? האם אפשר לתבוע גם לפי תאונת דרכים וגם את הביטוח תלמידים של הילד?
  תודה רבה.
 • RE: פגיעה של ילד בתאונה 13/10/2015 15:30
  שלום רב,

  במקרה של תאונת דרכים ניתן לתבוע לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים את חברת הביטוח של הרכב בו נסע התלמיד בעת התאונה ואם מדובר בפגיעה בהולך רגל את פוליסת ביטוח החובה של הרכב הפוגע.
  אין אפשרות לתביעה לפי פוליסת תלמידים שכן במרבית הפוליסות נושא תאונת דרכים מוחרג.

  בנודע לנשוא הנגישות של בית הספר - אמנם הפורום אינו עוסק בכך אלא בנושאי נזיקין אך אכן חלה חובה על בית הספר לפעול להנגשה אולם מדובר בעניין מורכב. מציע שתפנו לעמותת נגישות ישראל לפרטים נוספים בעניין זה.
  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תאונת ופגיעה קשה על אופניים חשמליים 11/10/2015 09:20
  שבוע טוב עורך דין סולר,

  ביום שני האחרון נסעתי על האופניים החשמליים שלי בשביל אופניים והיה ומשהו על השביל שהייתי צריך לרדת למדרכה. לאחר מכן עליתי בחזרה לשביל, ויש הפרש בין השביל למדרכה(השביל גבוה יותר) ובהפרש יש כמו שיפוע חד. בקיצור שעליתי בחזרה לשביל, השיפוע הטיס אותי, והפנים שלי התרסקו(שבר באף, תפרים בכל הפנים, ועוד כל מיני דברים כיפיים.). זה קרה בדרך חזרה מהעבודה. השאלה שלי היא אם יש טעם לתבוע פיצויים ממישהו? ואת מי? אני נורא סובל ויש סיכוי שאני אצטרך ניתוח אף לסדר אותו.
  תודה ושבוע טוב
 • RE: תאונת ופגיעה קשה על אופניים חשמליים 13/10/2015 15:22
  שלום רב,

  ראשית אם מדובר בתאונה אשר אירעה בדרך חזרה מהעבודה ניתן לפנות למוסד לביטוח לאומי ולקבל הכרה בתאונה כתאונת עבודה. לאחר קבלת ההכרה ניתן יהי לקבל דמי פגיעה עבור התקופה בה נעדרת מעבודתך לפי תעודות מחלה.
  ניתן לשקול תביעת נזיקין כנגד הגוף אשר אחראי לתחזוקת שביל האופניים (ככל הנראה הרשות המקומית) אולם יש לבחון אם אכן מדובר ברשלנות ולצורך כך אמליץ לצלם את מקום התאונה ולהתייעץ באופן מסודר עם עורך דין בעל ניסיון בתחום הנזיקין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • אפשר לתבוע על התחשמלות? 07/10/2015 08:40
  שלום בני בן הארבע שיחק במכשיר חשמלי מתוצרת ישראל שהיה תקוע בשקע הקיר. הוא שלף משם את המכשיר ולמרבה האימה הפינים של התקע נותרו תקועים בקיר חשופים. בני נגע בהם וחטף מכת חשמל נוראית. לא ראיתי זאת קורה אך כך הוא סיפר לי אחרי שנרגע. כעבור יום הופיע על לחיו של בני כתם שחור - אני תוהה האם זה קשור לחוויה הטראומטית. התייעצתי בטלפון עם רופא מיד אחרי התקרית והוא אמר לי שאין צורך להתפנות לבית החולים. רציתי לדעת האם יש אפשרות להגיש תביעה על התחשמלות והאם ניתן לקבל פיצויים מהיצרן של המכשיר שפשוט התפרק!

  תודה
 • RE: אפשר לתבוע על התחשמלות? 08/10/2015 12:09
  שלום רב,

  אפשר לשקול תביעה לפי חוק האחריות למוצרים פגומים עם זאת אם אין שום תיעוד רפואי על טיפול ספק אם היקף הנזק והפיצוי יצדיקו כלכלית תביעה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פגיעה בתאונה - את מי לתבוע? 08/10/2015 07:52
  אתמול בשעות הערב סביבות 20:00 פגע בי רכב כהולכת רגל בזמן שעברתי סוג של מעבר חצייה ( כניסה כזו לחניון ויש שם תמרורים והכל).

  נפגעתי בגב בצוואר ראש, פינו אותי באמבולנס לאסף הרופא. למזלי יצאתי בזול ואין שברים אבל יש כאבים חזקים בכל חלקי הגוף מצד שמאל, ראש צלעות וצוואר.

  הנהג לא ברח והשאיר פרטים והכל במשטרה
  השאלה שלי היא, הרופאת משפחה אמרה לי לציין את המקרה כתאונת עבודה כי הייתי בדרך מהעבודה, אבל מצד שני זו תאונת דרכים הבן אדם נכנס בי לא באשמתי.

  מה עלי לעשות?
  מה יותר חכם?
 • RE: פגיעה בתאונה - את מי לתבוע? 08/10/2015 12:08
  שלום רב,

  תאונת דרכים יכולה להיות גם תאונת דרכים וגם תאונת עבודה בו זמנית. במקרה כזה הנפגע זכאי לדמי פגיעה מהביטוח הלאומי עבור התקופה בה אינו מסוגל לעבוד לפי תעודת מחלה וכן ליתרת הפיצוי בגין כאב וסבל והוצאות נוספות מחברת הביטוח אשר מבטחת את הרכב שפגע בו בביטוח חובה.
  לכן אין מניעה לדווח על התאונה כתאונת עבודה וכן לפנות למשטרה לקבל אישור משטרה בו את מופ]יעה כנפגעת תאונת דרכים.
  לאחר מכן אמליץ שתפני אל עורך דין בעל ניסיון בתחום חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים שיוכל לסייע במו"מ אל מול חברת הביטוח.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • ביטוח רכב ללא טסט וללא כיסוי נהג צעיר 08/10/2015 11:13
  שלום רב,
  הבן שלי נהג ברכב ובזמן שעמד ברמזור נכנס בו רכב מאחורה, הנהג הפוגע מודה שהוא האשם הבלעדי.
  הבעיה שפג תוקף הטסט לרכב לפני מספר ימים ובנוסף הביטוח לא מכסה נהג צעיר..
  השאלה היא האם יש בעיה? הרי הנהג הפוגע מודה באשמה מלאה ואין שום קשר לנהג הצעיר שהרי הרכב היה כמעט בעצירה מוחלטת..
  בנוסף אין שום קשר לתקינות הרכב כך שאין קשר לחוסר הטסט.
  האם במקרה כזה אני יכול לתבוע את חברת הביטוח שלי?
  האם יש מה לעשות?
  תודה רבה
 • RE: ביטוח רכב ללא טסט וללא כיסוי נהג צעיר 08/10/2015 12:00
  שלום,

  ככל שמדובר בנושא של נזקי פח הרי שפורום זה אינו עוסק בכך לצערי ואני ממליץ שתפנה אל עורך דין העוסק בנושא זה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • מותר לקופת חולים למכור מידע אישי? 06/10/2015 20:27
  התקשרו אליי מסוכנות ביטוח כלשהי והציעו לי ביטוח תאונות אישיות. כששאלתי איך הגיעו אליי, הנציגה אמרה שקופות החולים מוכרות להם רשימות מבוטחים עם טלפונים.

  אני מופתעת ! זה חוקי? מותר לקופות החולים למכור את הטלפונים ואולי פרטים נוספים על הלקוחות שלהם לחברות ביטוח ובכלל?

  האם אפשר להגיש תביעה נגד קופת חולים על העברת פרטים של מטופלים? מה לגבי הפרת סודיות רפואית במקרה הזה?
 • RE: מותר לקופת חולים למכור מידע אישי? 08/10/2015 11:55
  שלום רב,

  לקופת חולים אסור ללא הסכמת המטופל להעביר מידע רפואי כלשהו לגורם שלישי.
  באשר למאגר המידע הכולל את שמות המטופלים ופרטי יצירת קשר יש לבחון את תנאי מאגר המידע שבידי קופת חולים אל מול רשם מאגרי המידע כדי לבחון אם העברת פרטים אלו עומדת בכללי מאגר המידע.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • אפשר לתבוע פיצויים? 06/10/2015 08:20
  מה-16 לחודש ספטמבר בעל הבית שממנו אני משכיר את הדירה לא טיפל בבעיה בצנרת שגרמה להתאספות של מים על הרצפה.

  היום אשתי החליקה ונפלה על הגב ויש לה חבלה חמורה שבגללה הגענו לחדר מיון (אשתי בחודש שביעי להריון)

  האם יש מקום לתביעת פיצויים בגין רשלנות של בעל הבית לתקן את הבעיה בזמן סביר?

  איזה עורך דין מטפל בתביעות מסוג זה ועל כמה יכולים לעמוד הפיצויים?
 • RE: אפשר לתבוע פיצויים? 07/10/2015 15:25
  שלום רב,

  ככל שנושא הנזילה והצטברות המים עד לסכנת החלקה הובא לידיעת בעל הדירה והעניין לא טופל בפרק זמן סביר יתכן שקיימת עילת תביעה אך כמובן יש צורך בפרטים נוספים כדי להעריך את סיכויי התביעה.
  יש לפנות אל עורך דין בעל ניסיון בתחום הנזיקין. אין לי דרך להעריך את היקף הפיצויים אם יפסקו בכלל מבלי לדעת מה היקף הנזק ופרטים נוספים לגבי מידת אחריות.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • רק שאלה לעורך דין 05/10/2015 10:14
  היי!

  לא יודע בדיוק לאיזה תחום התמחות השאלה נוגעת, אך אשמח ליעוץ.

  הסיטואציה: רופא מנתח מחליט, שמטופל שנותח יום קודם יתרגל עליה וירידה במדרגות. העבודה אמורה להתבצע על ידי פיזיותרפיסט. אך כשהפיזיותרפיסט מגיע למטופל, הוא רואה שהאחרון סובל מסחרחורת ולא מסוגל לבצע יותר ממספר צעדים במישור. פיזיותרפיסט מעדכן את המנתח ומסביר לו שהמטופל לא כשיר לביצוע מדרגות, ובמידה וינסה לתרגל את זה קיימות שתי סכנות:

  1) מטופל עלול ליפול ממדרגות ולפגוע בניתוח או איזור אחר בגוף

  2) למטפל, שכן המידה וינסה למנוע את הנפילה, הוא עלול לצאת עם נזק, למשל פגיעת גב תחתון. על אף דעתו של הפיזיו, הרופא מחליט לתת הוראה בכל זאת לתרגל מדרגות.

  שאלה:

  איזו אחריות ומה מידתה יש לרופא, בתהחשב בעובדה שקיבל את ההחלטה לאחר שהוסבר לו מצב המטופל והסכנות, כלומר קיבל את ההחלטה שלא בתום לב?

  תודה רבה
 • RE: רק שאלה לעורך דין 06/10/2015 10:40
  שלום רב,

  קשה להתייחס למצב שתיארת ללא עיון בתיעוד הרפואי, הכרות עם כל פרטי המקרה כולל סוג הניתוח וכמובן ללא התייחסות של מומחה רפואי.
  עם זאת במידה ואכן ניתנת אזהרה מפורשת של פיזיותרפיסט לנפילה או לנזק עקב תירגול פיזיותרפי ואזהרה זו יש בה ממש לפי הידע הרפואי הקיים הרי שבמידה ויגרם נזק למטופל יתכן שהרופא או המוסד הרפואי בו הוא עובד יהיו חשופים לתביעת נזיקין.
  יובהר כי בגין עצם העמדת המטופל בסיכון ספק אם קיימת עילת תביעה שכן בהתאם לדיני הנזיקין ניתן פיצוי בגין נזק שאירע בפועל ולא בגין נזק אפשרי.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תביעה נגד מטפל 01/10/2015 19:19
  ערב טוב עורך דין סולר

  יש לי שאלה בנושא: תביעת נזיקין כנגד עובד מדינה.

  מדובר ביחסים של מטפל מטופל שהחלו ב 2010 ונמשכו כשנתיים. בעקבות היחסים נגרמו למטופל נזקים קשים.

  ישנם מסמכים רפואיים הקושרים במישרין את הפגיעה (פוסט טראומה) במטופל ע"י המטפל. מטבע הדברים לא אוכל להכנס לפרטים.
  השאלה האם יש מקום וסיכוי לתביעה שכזו? האם זה נחשב תביעה בנושא רשלנות רפואית לאור העובדה שזאת תביעה של מטופל נגד מטפל?

  תודה מראש על ההסברים.
 • RE: תביעה נגד מטפל 04/10/2015 10:33
  שלום רב,

  לכל מטפל יש חובת זהירות כלפי המטופל ובמידה והופר על ידי המטפל סטנדרט הטיפול הסביר ונגרם נזק בשל כך למטופל תיתכן עילת תביעה. אם הטיפול ניתן במסגרת ציבורית אזי סביר שהתביעה תהיה כנגד אותו גוף במסגרתו ניתן הטיפול ואשר מעסיק את המטפל.
  קשה לי להתייחס מעבר לכך לפניה כה כללית אך אציין כי היו בעבר תביעות ופסקי דין בנושא זה, המדובר בסוג מסויים של תביעת רשלנות רפואית ככל שהמטפל הינו בעל מקצוע דוגמת פסיכיאטר או פסיכולוג.

  בברכת בריאות,
  עורך דין עופר סולר
 • אובדן כושר עבודה חלקי 01/10/2015 19:32
  שלום,

  יש לי ביטוח מנהלים עם מרכיב של אובדן כושר עבודה יותר מ 10 שנים. לפני כשנה וחצי איבדתי ראיה בעין אחת עקב מחלה חולפת שהשאירה נזק.

  האם יש מקום לתביעת ביטוח בטענה שאיבדתי כושר עבודה חלקי? מה קורה לביטוח במידה והתביעה מתקבלת?
  תודה מראש
 • RE: אובדן כושר עבודה חלקי 04/10/2015 10:26
  שלום רב,

  כדי להשיב יש צורך לעיין בפוליסת הביטוח עצמה כדי לבחון את תנאיה הן לגבי הזכות לתגמולים והן לגבי מצב הפוליסה לאחר מימוש ולו חלקי. מציע שתפנה לקבלת נוסח מלא של הפוליסה מחברת הביטוח ולאחר מכן תערוך יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום דיני ביטוח.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • דו"ח על נסיבות מוות 01/10/2015 12:47
  שלום עורך דין נכבד,

  אני שואלת בשם משפחתה של צעירה שהתמוטטה ומתה לא מזמן בנסיבות לא לגמרי ברורות - כיצד משיגים את הדו"ח המלא על האירועים ממד"א מהמשטרה והמהמכון לרפואה משפטית? כל אחד מהגופים מפנה לאחד האחרים ולא מוכן לספק לאם השבורה אף מסמך. האם יש עמותה/גוף כלשהו שניתן לפנות אליו שיודע להשיג מהם את כל האינפורמציה? מה ניתן לעשות?
 • דוח על נסיבות מוות 04/10/2015 10:23
  שלום רב,

  כדי לקבל את התיעוד באופן מסודר אמליץ שתפנו אל עורך דין מנוסה בתחום נזקי גוף. בדרך כלל כדי לקבל תיעוד יש צורך בצו ירושה - מסמך שניתן לקבל לאחר פניה מסודר בכתב לרשם לענייני ירושה אולם בנסיבות מסוימות בסיוע עורך דין ניתן לקבל את התיעוד עוד לפני קבלת צו הירושה אשר קבלתו יכולה לקחת מספר חודשים.

  מאחל לכם שלא תדעו עוד צער.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • עורכת דין מורחת אותי... 29/09/2015 14:21
  שלום,

  עורכת דין מורחת תביעת נזקי גוף אחרי תאונת דרכים כבר 6 שנים...לא הגישה אף הצעה מחברת הביטוח ובוודאי שלא התקדמה מול בית המשפט, היא כל הזמן מורחת בתשובות וזמינה אחת לחצי שנה.

  מה ניתן לעשות?
  תודה מראש
 • RE: עורכת דין מורחת אותי... 29/09/2015 18:59
  שלום,

  ככל שאת לא שבעת רצון מהטיפול בתיק את יכולה להודיע לעורכת הדין שאת מעוניינת להעביר את הטיפול לעורך דין אחר. קחי בחשבון כי יתכן שתחויבי בשכר טרחה בגין הפעולות שכן בוצעו על ידי עוה"ד בתיק.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • [FORUM_VIEW] => 1 [FADMIN] => 0 [START] => 3 [STOP] => 7 [PAGE] => 3 [NBPAGES] => 139 [BOTTOM_LINKS] => Array ( [0] => Array ( [name] => רשלנות רפואית בלידה [link] => /לידה ) [1] => Array ( [name] => עורך דין רשלנות רפואית [link] => / ) [2] => Array ( [name] => רשלנות רפואית בניתוחים [link] => /medical-malpractice-operation ) [3] => Array ( [name] => סיבוכים בלידה - מקרים נפוצים שצריך להכיר [link] => /Complications-at-birth ) ) )
  חשוב לדעת עוד בנושא מלא/י פרטים ליצירת קשר: 
  כניסה לפורום
  מרכז עזריאלי 3 קומה 36
  טל. 03-7369253
  פקס. 03-7369345
  מפת האתר
  עדכונים באתר:

       חישוב פיצויים בגין נזקי גוף עקב רשלנות רפואית     חובת גילוי מוגברת לפני טיפול קוסמטי אלקטיבי     מתי חלה התיישנות בתביעות רשלנות רפואית?     מות תינוק לאחר הלידה בגלל רשלנות רפואית     פיצויי עבור אובדן סיכוי החלמה לפי הלכת דנינו     נשארו שאריות שליה בחלל הרחם שלך?     רשלנות רופא משפחה באבחון מחלת אנדוקרדיטיס     רשלנות רפואית בבית חולים - כל ההנחיות     מדד איכות בתי החולים בישראל     הגשת תביעה בגלל רשלנות רפואית בהריון     מקרי רשלנות רפואית באבחון דיסאוטונומיה משפחתי     למה כל כך קשה להשיג חוות דעת מומחה?     רשלנות רפואית בלידה - לפני הלידה, בזמן לידה ו     עו''ד עופר סולר עונה לשאלות גולשים בנושא רשלנ     תאונות פגע וברח - יש מי שיפצה     פגיעה ותביעה על תאונת דרכים     התנהלות רופא קופת חולים     בעיה עם הביטוח בריאות     בעיות עם ביטוח בריאות     פגיעה בתאונה באוטובוס     שאלה בדיני נזיקין     מה דעתך עורך דין סולר?     איך משלמים על הביטוח לילד שלומד באקסטרני?     שאלה על נזיקין     האם מדובר ברשלונות ויש מקום לתביעה