פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
פורום רשלנות רפואית, תאונות דרכים, תאונות עבודה | עמוד 3

03-7369253
חשוב לדעת: התיישנות תביעות רשלנות רפואית - לחצו כאן!
עורך דין עופר סולר רשלנות רפואית רשלנות רפואית בלידה רשלנות רפואית בניתוח נזקי גוף פורום משפטי

פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף

נושא חדש חיפוש בפורום
נושא
 • תביעה על צלקת מאחרי הלידה 20/09/2015 10:12
  היי..
  רציתי לשאול הבן שלי היום בן 6 וכשהוא נולד שמו לו בכף יד עירוי בווריד ושבאתי לתינוקיה ראיתי את היד שלו נפוחה והבנו שעירוי ברח מהווריד היום יש לו צלקת בכף יד כתוצאה מזה...האם יש אפשרות לתבוע את בית החולים בגלל רשלנות רפואית והצלקת שתשאר לכל החיים? מקבלים משהו בדרך כלל על תביעות מהסוג הזה? והאם בכלל לא מאוחר לתבוע? תודה מראש
 • RE: תביעה על צלקת מאחרי הלידה 21/09/2015 15:08
  שלום רב,

  עצם העובדה שהעירוי ברח מהוווריד אינה מלמדת על רשלנות רפואית אולם במקרים כאלו על הצוות הרפואי והסיעודי להיות עירני ולאתר את הבעיה טרם שנוצר נזק ככל הניתן.
  כדי להעריך אם אכן מדובר בהתרשלות והאם היקף הנזק יצדיק תביעה יהיה צורך כאמור לקבל את מלוא התיעוד ולהתייעץ עם המומחים הרפואיים המתאימים.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פגיעה לא קלה בתאונת אופנוע 14/09/2015 20:50
  חבר שלי עבר תאונת אופנוע לפני יותר מ-7 שנים.

  נחתך לו כל יד שמאל באזור הזרת, הוא אינו יכול לפתוח את היד עד הסוף ומתי שהוא מקבל מכה באזור עדיין ממש כואב לו. בנוסף, העור שלו באזור הזה נראה מת.

  הוא הלך חצי שנה לפיזיותרפיה וקיבל חצי שנה אישורי מחלה. הוא מצא עו"ד (שכנראה גנבה ממנו כסף) וקיבל ממנה סך הכל 10,000 שקל, ללא אחוזי נכות.

  יש לציין כי את הכסף מביטוח לאומי או מאיפה שקיבל אותו היא הכניסה ישירות לחשבון הבנק שלה והביאה לו צק ע"ס 10,000 ש"ח.

  כיום אני סטודנטית שנה ד למשפטים ולפי הסיפור שהוא מספר הדבר לא הגיוני.
  התייעצתי עם עורך דין המתמחה בנזיקין שאמר שלדעתו יש כאן יותר מ-150,000 ש"ח ובנוסף אחוזי נכות, אך אינו ידע לענות לי אם אפשר לתבוע שוב.

  אני חוזרת ומציינת כי התאונה הייתה לפני יותר מ-7 שנים, אך פסה"ד היה לפני פחות מ7 שנים.

  אני מכירה את המושג "סופיות הדיון", אך שאלתי אם יש אפשרות לבדוק אם אכן היא גנבה אותו (ואז לתבוע אותה) או אם ניתן להגיש תביעה בגין כך שעדיין יש לו סבל, ואינו קיבל פיצויים עיתיים אלא סכום של 10,000 ש"ח שנשמע מגוחך.
 • RE: פגיעה לא קלה בתאונת אופנוע 21/09/2015 14:37
  שלום רב,

  מדובר במקרה מורכב למדי ולכן יש צורך ביותר פרטים. לדעתי בשלב ראשון כדאי לפנות אל עורכת הדין שטיפלה בתיק ולבקש לקבל עותק ממסמכי התיק ובכלל זה שטר סילוק והסכם פשרה. כך תוכלו בשלב ראשון לברר האם מדובר חלילה במצב בו עורכת הדין שלחה יד בכספים או שמא בפשרה לא ראויה. משם צריך יהיה לשקול איך להתקדם - בין בתביעה אל מול עורכת הדין ובין בדרך אחרת.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תביעה אחרי ניתוח אפנדציט 08/09/2015 18:28
  לפני שנה עברתי ניתוח לכאורה פשוט - אפנדציט - מה שמצריך בדרך כלל צלקת קטנה וזהו. זה לכאורה ניתוח לגיטימי והוא מתקיים ביום יום הוא שכיח מאד.

  ופה השאלה שלי:

  אני נותחתי בשל מצב לא פשוט של אותו האפנציט(המצב היה לכאורה חמור) והתעוררתי עם צלקת איומה מכוערת מאד שהרתיעה את אישתי ואת מי שהראתי לו את זה.

  חשבתי לשתוק על זה...
  אבל כעת אני עושה כושר גופני ואני מתקשה עם כפיפות בטן כי זה ממש כואב בניתוח המתיחות שאני מבצע.

  לכן, אני אשאל אתכם.. האם יש עילה לתביעה משפטית על רשלנות רפואית? יש בידי את כל המסמכים כמובן.

  תודה מקרב לב!
 • RE: תביעה אחרי ניתוח אפנדציט 13/09/2015 09:35
  שלום רב,

  המבחן האם יש עילה לתביעת רשלנות רפואית אינו מסתכם רק בתוצאה וכדי להעריך את המקרה יש צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתיעץ עם מומחה רפואי מתאים. במקרה שאתה מתאר למשל אתה מציין כי היה סיבוך כלשהו בדלקת התוספתן (אפנדציט), לעיתים סיבוכים כמו התנקבות של התוספתן מצריכים ניתוח בהיקף גדול יותר מהשיגרתי ואז עלולה להיוותר צלקת נרחבת יותר מהרגיל.
  איני יכול כמובן לדעת אם זה המקרה שהתרחד אצלך בהיעדר פרטים אולם כאמור כדי לברר את העניין עליך לפנות אל עורך דין מנוסה בתחום שיסייע בידך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולפנות למומחה הרפואי המתאים בתחום הכירורגיה.

  בברכת בריאות,
  עורך דין עופר סולר
 • פציעה בחו"ל ותביעת ביטוח 07/09/2015 09:39
  מבקשת ייעוץ הבן שלי טס לאיינאפה. באחת ממסיבות הבריכה הוא החליק שבר שתי שיניים ופצע את הראש ניזקק לתפרים וטיפול רפואי אושפז לילה. וקיבל טיפול שן אחת תוקנה והשנייה זקוקה לשתל היה לו כמובן ביטוח רפואי אני רוצה לתבוע את הביטוח וכן לתקן לו את השן. האם צריך עורך דין על מנת לבתוע במקרה כזה או שניתן להגיש תביעה נגד חברת ביטוח בהליך פשוט ובלי להיעזר בעורך דין?
 • פציעה בחול ותביעת ביטוח 07/09/2015 10:17
  שלום רב,

  כדי להעריך את סיכויי התביעה יש צורך לעיין בפוליסה ולבחון את פרטי המקרה.
  איני יכול להעריך עד כמה המקרה מורכב על בסיס הפרטים שמסרת אמליץ בכל מקרה לערוך פגישת יעוץ עם עורך דין להערכת המקרה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • שאלה בענייני נזיקין - פגיעה בצימר 04/09/2015 14:43
  במהלך נופש בצימר (צימר בודד מעל בית המארח עם גישה ע"י מדרגות ייעודיות וכניסה פרטית), אשתי נפלה במדרגות ושברה שבר משולש בקרסול שמאל ונקע בקרסול ימין. בעקבות כך אושפזה יותר משבועיים ונאלצה לעבור ניתוח להכנסת ברגים וברזלים.
  כרגע מושבתת ולא חזרה לעבודתה כסייעת בגן ילדים.
  יש לנו 3 ילדים (כולל תינוקת) ואני נאלץ להיעדר מהעבודה מעבר לימי מחלת בן זוג המגיעים לי ע"מ לסייע לה ולטיפול בילדים.
  לדברי הרופאים לא תוכל לחזור ללכת לפני 3 חודשים לפחות עם כל המשמעות של אבדן הכנסה הנגזרת מכך (יש לה רק 20 מי מחלה צבורים).
  סובלת (בין היתר) מכאבים עזים וסיוטים בלילה מאז הנפילה. (עד כאן הפרטים ה"ציבוריים")

  רציתי להבין מה עלינו לעשות? (יש בדי את מספר הפוליסה של הביטוח של הצימר)

  אשמח מה נכון לעשות ובאיזה מסגרת זמנים?
  (אנו תושב מודיעין)

  תודה מראש
 • RE: שאלה בענייני נזיקין - פגיעה בצימר 06/09/2015 15:05
  שלום רב,

  ראשית אמליץ לפנות בהקדם האפשרי למוסד לביטוח לאומי לענף תאונות (לא תאונות עבודה) - שימו לב שיש לפנות לביטוח הלאומי בתוך 90 יום מיום התאונה. ממליץ לעיין באתר הביטוח הלאומי במסמכים שיש לצרף (חפשו ביטוח לאומי ענף תאונות).
  לאחר קבלת הכרה מביטוח לאומי תוכלו לקבל דמי תאונה בגין השכר שהפסידה אישתך עד לתקופה של 90 יום.

  אם לא עשיתם זאת עד כה כדאי מאד לצלם את מקום התאונה ורצוי לבצע את צילומי המדרגות תוך מדידתם במטר כדי להדגים רוחב, עומק וגובה וכן את המעקה הקיים במקום.
  בהמשך ניתן יהיה לפנות למומחה בטיחות שיעריך אם הית התרשלות בבניית המדרגות או חריגה מהתקן כדי לבסס טענת התרשלות של בעל הצימר.
  בכל מקרה אמליץ לפנות בהקדם באופן מסודר אל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין שיוכל להדריך אתכם כיצד להמשיך ולפעול.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תוקף של ויתור סודיות רפואית 03/09/2015 17:02
  שלום עו"ד סולר

  רציתי לשאול, במידה וחתמתי בעבר בפני גוף כלשהו על ויתור סודיות רפואית. המסמך בזמנו נשא על גביו תאריך כמובן. מאז עברו שנים. האם יש התיישנות או תוקף למסמך זה או שניתן לעשות בו שימוש תמיד ללא הגבלת זמן? מה קובע החוק בעניין הזה?
 • RE: תוקף של ויתור סודיות רפואית 06/09/2015 14:36
  שלום רב,

  אין בחוק מועד בו ויתור על סודיות פג תוקף אך מניסיוני אוכל לומר שחלק גדול מהמוסדות הרפואיים לא יכבדו טופס ויתור על סודיות רפואית ישן בן כמה שנים ויבקשו לרוב טופס עדכני.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • ביטוח תאונות בגן ילדים 02/09/2015 18:57
  שלום.

  שאלה בנושא ביטוח תאונות בגן ילדים. בן שנה וחצי נפגע בגן ילדים.נסגרה לו דלת על האגודל (לא היה מיגון לדלת). היינו במיון תפירה של כרית האגודל, שבועיים ימי מחלה.

  הגן נתן לי את מספר הפוליסה שלו והגננת טענה שעליי לתבוע את הביטוח שלה (פניקס).
  באפריל הוגשה התביעה עד היום אני מקבלת תשובה מהפניקס שהתביעה נמצאת בבירור מול הגן - שלחו לגן טפסים למלא. כמובן שהגננת לא מקבלת את הטפסים ואני נופלת "בין הכסאות".

  מה המלצתכם?

  האם להגיש תביעה ישירות נגד הגן כדאי לא ליפול בין הכסאות? לפי מה נקבע הפיצוי?למה לצפות?

  תודה על המענה...

  נ.ב בזמנו הומלץ לי לפנות לתלונות הציבור- את חברת הפניקס בלתי אפשרי להשיג ועד שמשיגים מקבלים תשובות שזה בבירור...כבר 5 חודשים... והומלץ לפנות למפקח על הביטוח-שזה עוד לא נעשה.
 • RE: ביטוח תאונות בגן ילדים 03/09/2015 14:11
  שלום,

  לא הבנתי מפנייתך האם התביעה או מכתב הדרישה הוגש בעילת רשלנות של הגן בכך שלא היה מעצור לדלת או תביעת ביטוח לפי פוליסת תאונות אישיות (ביטוח תלמידים).
  יש הבדל בין השנייים מבחינת היקף הפיצוים, שאלת האחריות וכו'.
  אם מדובר בתביעה נזיקית הרי שניתן לתבוע ישירות את הגן. ממליץ בכל מקרה לערוך יעוץ מסודר בפגישה עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין כדי לקבל החלטה כיצד להתקדם.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר

 • ללקוח אין ביטוח... 02/09/2015 18:51
  בעל מקצוע נפל מסולם בבית הלקוח. נפצע קשה. הוא תבע את הביטוח. הביטוח כנראה יתבע את הלקוח. מה הלקוח יכול לעשות .אין ללקוח ביטוח למקרים כאלה. האם יש אחריות ללקוח? האם יש לקחת עורך דין לצורך טיפול במקרה כזה? מה יכול להיות התוצאות הצפויות של תביעה כזאת כאשר בעל המקצוע נפצע קשה?
 • RE: ללקוח אין ביטוח... 03/09/2015 14:04
  שלום רב,

  השאלה למה הכוונה ביטוח בפנייתך? ביטוח תאונות אישיות? כדי להשיב בצורה רצינית צריך יותר פרטים לגבי הנושא של תביעת בעל המקצוע, סוג הביטוח כאמור ואז ניתן יהיה להעריך את הסיכון לו חשוף הלקוח מזמין העבודה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תביעת רשלנות רפואית בצבא 30/08/2015 10:25
  בוקר טוב עורך דין נכבד

  יש לי שאלה בנושא תביעה נגד רשלנות רפואית בצבא.

  האם תביעה כזאת מתקיימת בבית משפט אזרחי או צבאי? האם אני צריכה ייצוג של עורך דין או שבתור חיילת מגיע לי עו"ד מטעם הצבא?

  האם תוכל להסביר לי איך מתחילים תביעת רשלנות רפואית בזמן השירות הצבאי ואת מי בדיוק תובעים?

  כמה זמן לוקחת תביעה כזאת?
 • RE: תביעת רשלנות רפואית בצבא 30/08/2015 15:16
  שלום רב,

  אין אפשרות לחיילי חובה להגיש תביעת רשלנות רפואית בגין טיפול רפואי שקיבלו במסגרת צבאית.
  אם נגרם נזק רפואי לחייל בעקבות טיפול רפואי במסגרת צבאית ניתן להגיש תביעה כנגד משרד הביטחון (קצין התגמולים) בבקשה להכיר בפגיעה ובנכות כפגיעה עקב שירות.
  מומלץ להתייעץ עם עורך דין בעל ניסיון בתחום תביעות משרד הביטחון.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תביעה נגד ביקור רופא 30/08/2015 10:56
  היי,

  לפני מספר ימים הלכתי לביקור רופא בשל פצע פתוח ברגל, בסופה של המתנה יחסית קצרה (שעה) נכנסתי לרופא וקיבלתי ממנו משחה + הבטחה שתוך יום זה יעבור לגמרי, בלי היסוס לקחתי את במשחה מבית מרקחת ומיד התחלתי להשתמש בה, לאחר 24 שעות החלטתי לקרוא את הוראות השימוש והיה כתב שם במפורש שאין למרוח על פצעים פתוחים - האם ניתן להגיש תביעת פיצויים כלשהי נגד ביקור רופא, בהתחשב בעובדה שהפצע שורף לי עכשיו כפליים? מה עושים כאשר רופא עושה כזאת טעות?
 • RE: תביעה נגד ביקור רופא 30/08/2015 15:04
  שלום רב,

  כדי לקבוע כי אכן הייתה התרשלות בטיפול אין די בהתוויה הרשומה על המשחה אלא יהיה צורך בקבלת חוות דעת של מומחה רפואי מתאים. בנוסף במקרים בהם לא נגרם נזק קבוע לא תמיד יש כדאיות כלכלית לתביעת רשלנות רפואית אשר עלויותיה אינן מבוטלות. כדי להעריך את המקרה באופן רציני תצטרך לפנות באופן מסודר ליעוץ עם עורך דין מנוסה בתחום.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • ניתוח חירום - יש מקום לתביעה? 27/08/2015 13:17
  שלום עורך דין סולר, הגעתי אליך מהפרסום שלך בפייסבוק ותודה על האפשרות לעשות שימוש בפורום שלך.

  המדובר לידה שישית הגעתי לבית חולים שבוע 40+5 עם צירים בבדיקה ראשונית שנעשתה לי היתה פתיחה 2 2 וחצי.

  נכנסתי לחדר לידה עדיין לא מוכנה ללידה המילדת אמרה שאני עוד לא בלידה הרופא הבכיר ניסה לזרז את התהליך מבלי לשאול את רצוני נתנו לי זירוז פקעו לי את המים לחצו לי על הבטן מאחר והראש היה גבוה עברתי תהליך כואב ומיותר של לחיצות ומתן זירוז לווריד עד שבסוף חבל הטבור הסתובב לו מסביב לצוואר והיתה האטה בדופק והתחלתי לדמם ונכנסתי לניתוח חירום.

  מיותר לציין שאני בטראומה מכל זה. זה לא יוצא לי מהראש ואני ממש לא מרגישה טוב נפשית מאש. האם יש פה מקום לתביעה על רשלנות רפואית במקרה הזה?
 • RE: ניתוח חירום - יש מקום לתביעה? 30/08/2015 15:02
  שלום רב,

  כדח להעריך אם יש מקום לתביעת רשלנות רפואית יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי מתאים בתחום הגניקולוגיה שיעריך אם קבלת ההחלטות במקרה זה הייתה סבירה.
  העניין שיעומד במקרה זה לבחינה הינו האם מאלורי מתן הזירוז היה צורך רפואי ממשי וכן אם הטיפול לאחריו היה סביר.
  איני מקל ראש בסבל שעברת ואת עוברת כיום אך יש לקחת בחשבון כי תביעת רשלנות רפואית הינה הליך יקר למשי שכן עלויות חוות הדעת הרפואיות של המומחים אינן זולות כלל ולבחון האם היקף הנזק והפיצוי הצפוי (בכפוף לזכיה בתיק) מצדיקים כלכלית תביעה.
  בכל מקרה כדאי להתייעץ באופן מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית כדי להעריך את המקרה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • שבירת יד בקייטנה 24/08/2015 12:21
  הבת שלי בת 8 שברה יד במסגרת הקייטנה ועברה ניתוח להחדרת מוט במרפק בשל השבר. היא תהיה חודשיים בגבס. את מי תובעים על הניתוח, עגמת הנפש, אבדן חופשת הקיץ, חודש ראשון ללימודים עם גבס ובלי יכולת לכתוב. ניתוח חוזר להוצאת המוט וכו.... האם את מפעיל הקייטנה או את הפעלטון בו היא נפלה?
  לא נראה שהייתה שם רשלנות היא פשוט נפלה נפילה לא טובה על היד. האם בכלל יש מקום לתביעה?
 • RE: שבירת יד בקייטנה 27/08/2015 11:54
  שלום רב,

  אם אין סיכוי ממשי לבסס טענת התרשלות שגרמה לתאונה נראה שהגורם הרלבנטי אליו יש לפנות הינו ביטוח תאונות אישיות (ביטוח תלמידים) אשר מעניק פיצוי במקרה של תאונה אשר גרמה לנכות (גם נכות זמנית של למעלה מ- 21 יום).
  ביטוח זב חל גם בחופש הגדול ומחוץ לבית הספר.
  מציע שתפני באופן מסודר אל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין לבחינת סיכויי התביעה במקרה זה.

  בברכת בריאות והחלמה מהירה,
  עורך דין עופר סולר
 • תביעה על פציעה - חברת הראל 25/08/2015 14:15
  שלום לכולם ! שמי גיל בן 26 סטודנט מאשדוד. לפני כחציש נה לערך נפצעתי בברך בזמן ההפסקה בלימודים. קרעתי את שני המיניסקוסים ואת הרצועה הצולבת. יש לי ביטוח חיים של הראל במסגרת אלתא - תעשייה אווירית, יש לי ביטוח רפואי במכללה בתור סטודנט שכלול בתוך תשלום השכר לימוד. אני עצמאי (עובד כדיג׳יי וצלם פרילנסר). הפציעה נגררה שלושה חודשים בהמתנה לתור לצילום MRI ורק אחרי הצילום עברתי ניתוח. חברת הביטוח הראל כבר העבירה לי תשלום על סף 1700 שקל רק בגלל שעברתי ניתוח. אני כבר חודשיים אחרי הניתוח, לא עבדתי מיום הפציעה לערך, משהו כמו 5-6 חודשים. הנוהל בחברת הראל הוא רק אם לא עבדת שלושה חודשים ברצף מרגע הניתוח רק אז אתה זכאי להשלמת הכנסה, אלו תנאי הפוליסה.

  השאלה שלי היא כזו - הוצאתי כסף על מוניות לבדיקות חניות בתי חולים מקל הליכה סד לרגל, למי אני יכול לפנות לקבל את ההוצאות האלו חזרה ?

  מה אני זכאי מביטוח לאומי היות ולא עבדתי כבר חצי שנה ?

  האם 1700 שקל מחברת הביטוח הראל זה כל מה שאני זכאי לו ?

  למרות שזה קרה בהפסקה ולא בזמן הלימודים עצמם האם אני זכאי למשהו מהביטוח של המכללה ?
 • RE: תביעה על פציעה - חברת הראל 27/08/2015 11:51
  שלום רב,

  כדי להשיב על מרבית השאלות יש צורך בפרטים נוספים ובפרט לעיין בפוליסות עצמן על כל תנאיהן.
  מהמכללה למיטב הבנתי היית זכאי לפיצוי לו התאונה אירעה בשל התרשלות של המכללה בתחזוקת המקום בין אם התאונה אירעה בלימודים ובין בהפסקה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פגיעה בקייטנה - הליך תביעה ופיצויים 20/08/2015 09:47
  בוקר טוב עורך דין נכבד

  הבת שלי שברה את היד בזמן קייטנה שהייתה במסגרת גן עירוני לפני שבועיים ויומיים. היא עם גבס לחודש וחצי. החופש הגדול שלה הפך לסיוט וגם השבועות הראשונים של בית הספר לא יהיו פשוטים. גם לי ולבעלי נגרמה הרבה עוגמת נפש וברור שאנחנו צריכים להיות עם הילדה בבית. מה הדרך הכי טובה והנכונה לתבוע את ביטוח של הקייטנה? מה הפרוצדורה לצורך הגשת תביעה וקבלת פיצויים במקרה כזה?

  תודה מראש.
 • RE: פגיעה בקייטנה - הליך תביעה ופיצויים 27/08/2015 11:48
  שלום רב,

  כדי לקבל פיצוי מהקייטנה על הנזק אין די בכך שהשבר אירע בעת בקייטנה אלא יש להוכיח כי התאונה אשר גרמה לשבר אירעה בשל התרשלות של מפעילי הקייטנה.
  אם מדובר בנזק חולף ואכן יש התרשלות יתכן ויהיה כדאי לפנות אל עורך דין שפנה אל חברת הביטוח של הקייטנה במכתב דרישה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • אפשר לתבוע את העירייה? 16/08/2015 16:04
  שלום, ביתי הקטנה בת שנתיים וחצי נפלה בגינה ציבורית ונגרם נזק רב ללסת ולשיניים. היא נפלה עם הפה על סולם המגלשה. מעבר לעוגמת נפש, כאבים וביקורים תכופים אצל רופאים בעיקר רופא שיניים יש גם עלויות כספיות... האם אפשר לתבוע מישהו? את העירייה? האם זאת תביעה פיצויים רגילה והאם צריך לקחת עורך דין בשביל זה?
 • RE: אפשר לתבוע את העירייה? 19/08/2015 16:43
  ענבל שלום,
  ניתן לתבוע את העירייה במידה והיה במקום מפגע ולא בשל נפילה "רגילה", למשל כזו הנובעת מאובדן שיווי משקל.
  אם בתך נמצאת במסגרת חינוכית בה קיימת פוליסת ביטוח של הרשות המקומית (תאונות אישיות/תאונות תלמידים), יש לבדוק האם פוליסה זו נותנת פיצוי.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר.
 • מי אחראי לפגיעה של בעל מקצוע? 18/08/2015 16:04
  אם מגיע בעל מקצוע לבית שלי, למשל מתקין פרגולה או חשמלאי וכו' ונפצע/נופל. על מי האחריות לתאונה? האם צריך לעשות ביטוח למקרה כזה, או שזאת האחריות של בעל המקצוע לבטח את עצמו? האם במקרה שהוא נפצע הוא יכול להגיש נגד בעל הדירה תביעת פיצויים?
 • RE: מי אחראי לפגיעה של בעל מקצוע? 19/08/2015 16:40
  אורן שלום,
  אם התאונה אירעה בשל התרשלות מזמין העבודה אז תתכן הטלת אחריות מסוימת על המזמין בכפוף לכך שהתרשל ולכן ללא פרטים נוספים אין אפשרות לשלול אחריות באופן מוחלט.
  אם מדובר בבעל מקצוע עצמאי, ההנחה היא שהוא אמור לדאוג לבטיחותו, אך היה ומזמין העבודה סיפק ציוד פגום (דוגמת סולם), ישנה אפשרות שתוטל עליו אחריות ולכן יש לבדוק את נסיבות המקרה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר.
 • פציעה של הילד בחוג פרטי 13/08/2015 09:22
  הבן שלי נפצע כשהיה בן 13 במהלך אימון במסגרת חוג שקשור לפעילות גופנית. במשך קרוב ל-3 חודשים הוא היה מגובס, עבר פרוצדורה ניתוחית, הפסיד פעילות של בית הספר עקב מוגבולתו, עצר את כל הפעילויות הגופניות שהיה פעיל בהן.

  כמובן שאנו ההורים היינו גם טרודים ועסוקים בעניין הפציעה וכל מה שמשתמע ממנה...

  שאלתי היא האם ישנה עילה לתביעת פיצויים מחברת הביטוח גם אם לא נשארה לו בפועל מוגבלות פיזית משמעותית באיבר הפציעה אלא רק בגלל מה שהוא ואנחנו עברנו במהלך התקופה הזו?
 • RE: פציעה של הילד בחוג פרטי 19/08/2015 16:35
  מיכל שלום,

  קיימת פוליסת ביטוח תלמידים (תאונות אישיות), אשר מפצה בגין למעלה מ-21 ימי היעדרות רצופים לפי תעודת רופא.
  הפיצוי יינתן בהתאם לפוליסה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • ביטוח תאונות אישיות לסטודנטים 13/08/2015 09:33
  בוקר טוב

  שאלתי, ואני מקווה שתוכלו לענות ולסייע, לגבי ביטוח תאונות אישיות לסטודנטים שמשלמים דמי רווחה באוניברסיטה -
  מספר שאלות שהועלו בנידון בקרב מכריי הסטודנטים:

  1) מה הביטוח מכסה בדיוק? פיצוי בגין נכות? מה לגבי חודשים שלמים שאדם לא עובד בעקבות הפגיעה?

  2) מה קורה במקרה ולאדם נקבעה נכות %X (ע"י ב.ל.) כתוצאה מתאונה (שאינה תאונת דרכים) ונכללת בפוליסה?

  3) האם חברות הביטוח יכולות "לשחק" עם גודל הפיצוי או שמא מדובר על סכום קבוע (פיקס פרייס) בגין כל אחוז נכות כנגזרת של הפיצוי המלא שהיה משולם עבור חלילה מוות?

  4) האם מומלץ להסתייע בשירותי עורך דין או שיש הליך קבוע וברור לביצוע, דוגמת הליך הגשת תביעה לתשלום דמי פגיעה מב.ל (קל ופשוט למלא הפרטים..)?

  השאלה נשאלה עבור קהל יעד גדול ותוהה באפלה, שישמח לקבל תשובות מבוססות וקונקרטיות. במיוחד לאור העובדה כי חברות הביטוח לא אצות רצות לספר לסטודנטים כי תשלום דמי הרווחה (כמה מאות שקלים לשנה) טומן בחובו גם כיסוי ביטוחי מעין זה.

  רוב תודות!
 • RE: ביטוח תאונות אישיות לסטודנטים 19/08/2015 16:32
  שי שלום.
  למרבה הצער ללא עיון בפוליסה הספציפית אין אפשרות לתת תשובות קונקרטיות ומדויקות, שכן בלתי אפשרי לדעת מהו אחוז הנכות בגינו יתקבל הפיצוי, גובה הפיצוי, פרק הזמן לאחריו יינתן הפיצוי וכיו"ב ומשכך יש לעיין בפוליסה המלאה.
  עקרונית, חברת הביטוח הינה גוף מסחרי שמטרתו יצירת רווח ולכן מטבע הדברים הם מערימים קשיים על המבוטח בהוכחת הנזק לצורך קבלת הפיצוי, בין היתר באמצעות הבאת חוות דעת רפואית על ידי חברת הביטוח לצורך קביעת היקף הנזק, אשר סביר להניח שתקבע כי מדובר בנזק לא רב.
  בשל כל אלו, מומלץ להסתייע בשירותי עורך דין על מנת לסייע.

  בברכה,
  עו"ד עופר סולר
 • הגיוני שכלום לא זז? 13/08/2015 09:18
  בוקר טוב...

  בסוף דצמבר הוריי ואני עברנו תאונת דרכים שבה הרכב הלך לגמריי... אנחנו נפגענו קל.

  הוכחה אשמת הנהג הפוגע דרך המשטרה וכל הגורמים.

  הגשנו תביעת נזקי גוף דרך עורך דין ששמו לא רלונטי כרגע. רציתי לשמוע מכם, האם הגיוני שעד עכשיו לא התקדם כלום בתביעה? אנחנו נדרשים כל הזמן להגיש מסמכים... הגשנו כבר הכל. מה הצפי במקרים כאלה? מבחינת זמן הכוונה....
 • RE: הגיוני שכלום לא זז? 19/08/2015 14:25
  שלום רב,
  במקרה של הגשת תביעה בגין נזקי גוף בשל תאונת דרכים, חלק מהליך הבירור כולל בין היתר העברת מסמכים רלוונטיים לצד השני.
  על פניו מתיאור המקרה על ידך עולה כי אין מדובר בשהות חריגה שכן הליך משפטי מטבעו כרוך בזמן ויש להתאזר בסבלנות.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פגיעה קשה בניתוח ופטירה 11/08/2015 12:18
  אבא שלי היה בן 65 שהוכנס לניתוח אלקטיבי להוצאת כליה. במהלך הניתוח הם פגעו לו בשוגג במעי (פרפורציה-חוררו אותו).

  את המעשה גילו רק חמישה ימים אחרי שהמצב היה כבר אנוש וכל תוכן המעיים גרם לזיהום חריף בבטן והגיע לזרם הדם (פרטיטוניטיס). הוא נפטר.

  האם יש עילה לתביעת רשלנות רפואית?

  לא רק עצם הפגיעה באיבר אחר, אלא גם הגילוי המאוחר שגרם לפרוגנוזה אפסית לסיכוי לחיות
 • RE: פגיעה קשה בניתוח ופטירה 11/08/2015 20:00
  שלום רב,

  ראשית אני משתתף בצערך על אובדנך.
  כמובן שכדי להבין במדויק מה אירע יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי מתאים.
  מתיקים רבים בהם טיפלתי בעבר אני יכול לומר בזהירות כי הסיבוך של פרפורציה של המעי יכול להתרחש ועצם העובדה שאירע אינה מלמדת על התרשלות אך העובדה כי הפרפורציה לא אותרה במהלך הניתוח ואף לא במשך חמישה ימים לאחריו מעוררת סימני שאלה ובהחלט יתכן כי כאן דווקא טמונה ההתרשלות.
  אני בהחלט סבור כי המקרה מצריך בירור רציני שיכלול איסוף מלוא התיעוד והתייעצות כאמור עם מומחה רפואי.
  אמליץ בתור שלב ראשון לפנות אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית.

  משרדנו טיפל ומטפל במקרים דומים ואשמח לנסות לסייע לך בשיחת טלפון ובמידת הצורך בפגישה.

  בברכה,
  עו"ד עופר סולר
  03-7369253
  052-3596150

חזור למעלה חיפוש בפורום חיפוש בפורום


: עבור אל עמוד
	Array
(
  [PAGE_TITLE] => פורום רשלנות רפואית, תאונות דרכים, תאונות עבודה | עמוד 3
  [HEADING] => פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
  [PAGE_DESCRIPTION] => פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
  [PAGE_KEYWORDS] => פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
  [FORUM_ID] => 1
  [FORUM_HOME] => פורום_רשלנות_רפואית
  [TOPICS] => 
 • תביעה על צלקת מאחרי הלידה 20/09/2015 10:12
  היי..
  רציתי לשאול הבן שלי היום בן 6 וכשהוא נולד שמו לו בכף יד עירוי בווריד ושבאתי לתינוקיה ראיתי את היד שלו נפוחה והבנו שעירוי ברח מהווריד היום יש לו צלקת בכף יד כתוצאה מזה...האם יש אפשרות לתבוע את בית החולים בגלל רשלנות רפואית והצלקת שתשאר לכל החיים? מקבלים משהו בדרך כלל על תביעות מהסוג הזה? והאם בכלל לא מאוחר לתבוע? תודה מראש
 • RE: תביעה על צלקת מאחרי הלידה 21/09/2015 15:08
  שלום רב,

  עצם העובדה שהעירוי ברח מהוווריד אינה מלמדת על רשלנות רפואית אולם במקרים כאלו על הצוות הרפואי והסיעודי להיות עירני ולאתר את הבעיה טרם שנוצר נזק ככל הניתן.
  כדי להעריך אם אכן מדובר בהתרשלות והאם היקף הנזק יצדיק תביעה יהיה צורך כאמור לקבל את מלוא התיעוד ולהתייעץ עם המומחים הרפואיים המתאימים.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פגיעה לא קלה בתאונת אופנוע 14/09/2015 20:50
  חבר שלי עבר תאונת אופנוע לפני יותר מ-7 שנים.

  נחתך לו כל יד שמאל באזור הזרת, הוא אינו יכול לפתוח את היד עד הסוף ומתי שהוא מקבל מכה באזור עדיין ממש כואב לו. בנוסף, העור שלו באזור הזה נראה מת.

  הוא הלך חצי שנה לפיזיותרפיה וקיבל חצי שנה אישורי מחלה. הוא מצא עו"ד (שכנראה גנבה ממנו כסף) וקיבל ממנה סך הכל 10,000 שקל, ללא אחוזי נכות.

  יש לציין כי את הכסף מביטוח לאומי או מאיפה שקיבל אותו היא הכניסה ישירות לחשבון הבנק שלה והביאה לו צק ע"ס 10,000 ש"ח.

  כיום אני סטודנטית שנה ד למשפטים ולפי הסיפור שהוא מספר הדבר לא הגיוני.
  התייעצתי עם עורך דין המתמחה בנזיקין שאמר שלדעתו יש כאן יותר מ-150,000 ש"ח ובנוסף אחוזי נכות, אך אינו ידע לענות לי אם אפשר לתבוע שוב.

  אני חוזרת ומציינת כי התאונה הייתה לפני יותר מ-7 שנים, אך פסה"ד היה לפני פחות מ7 שנים.

  אני מכירה את המושג "סופיות הדיון", אך שאלתי אם יש אפשרות לבדוק אם אכן היא גנבה אותו (ואז לתבוע אותה) או אם ניתן להגיש תביעה בגין כך שעדיין יש לו סבל, ואינו קיבל פיצויים עיתיים אלא סכום של 10,000 ש"ח שנשמע מגוחך.
 • RE: פגיעה לא קלה בתאונת אופנוע 21/09/2015 14:37
  שלום רב,

  מדובר במקרה מורכב למדי ולכן יש צורך ביותר פרטים. לדעתי בשלב ראשון כדאי לפנות אל עורכת הדין שטיפלה בתיק ולבקש לקבל עותק ממסמכי התיק ובכלל זה שטר סילוק והסכם פשרה. כך תוכלו בשלב ראשון לברר האם מדובר חלילה במצב בו עורכת הדין שלחה יד בכספים או שמא בפשרה לא ראויה. משם צריך יהיה לשקול איך להתקדם - בין בתביעה אל מול עורכת הדין ובין בדרך אחרת.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תביעה אחרי ניתוח אפנדציט 08/09/2015 18:28
  לפני שנה עברתי ניתוח לכאורה פשוט - אפנדציט - מה שמצריך בדרך כלל צלקת קטנה וזהו. זה לכאורה ניתוח לגיטימי והוא מתקיים ביום יום הוא שכיח מאד.

  ופה השאלה שלי:

  אני נותחתי בשל מצב לא פשוט של אותו האפנציט(המצב היה לכאורה חמור) והתעוררתי עם צלקת איומה מכוערת מאד שהרתיעה את אישתי ואת מי שהראתי לו את זה.

  חשבתי לשתוק על זה...
  אבל כעת אני עושה כושר גופני ואני מתקשה עם כפיפות בטן כי זה ממש כואב בניתוח המתיחות שאני מבצע.

  לכן, אני אשאל אתכם.. האם יש עילה לתביעה משפטית על רשלנות רפואית? יש בידי את כל המסמכים כמובן.

  תודה מקרב לב!
 • RE: תביעה אחרי ניתוח אפנדציט 13/09/2015 09:35
  שלום רב,

  המבחן האם יש עילה לתביעת רשלנות רפואית אינו מסתכם רק בתוצאה וכדי להעריך את המקרה יש צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתיעץ עם מומחה רפואי מתאים. במקרה שאתה מתאר למשל אתה מציין כי היה סיבוך כלשהו בדלקת התוספתן (אפנדציט), לעיתים סיבוכים כמו התנקבות של התוספתן מצריכים ניתוח בהיקף גדול יותר מהשיגרתי ואז עלולה להיוותר צלקת נרחבת יותר מהרגיל.
  איני יכול כמובן לדעת אם זה המקרה שהתרחד אצלך בהיעדר פרטים אולם כאמור כדי לברר את העניין עליך לפנות אל עורך דין מנוסה בתחום שיסייע בידך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולפנות למומחה הרפואי המתאים בתחום הכירורגיה.

  בברכת בריאות,
  עורך דין עופר סולר
 • פציעה בחו"ל ותביעת ביטוח 07/09/2015 09:39
  מבקשת ייעוץ הבן שלי טס לאיינאפה. באחת ממסיבות הבריכה הוא החליק שבר שתי שיניים ופצע את הראש ניזקק לתפרים וטיפול רפואי אושפז לילה. וקיבל טיפול שן אחת תוקנה והשנייה זקוקה לשתל היה לו כמובן ביטוח רפואי אני רוצה לתבוע את הביטוח וכן לתקן לו את השן. האם צריך עורך דין על מנת לבתוע במקרה כזה או שניתן להגיש תביעה נגד חברת ביטוח בהליך פשוט ובלי להיעזר בעורך דין?
 • פציעה בחול ותביעת ביטוח 07/09/2015 10:17
  שלום רב,

  כדי להעריך את סיכויי התביעה יש צורך לעיין בפוליסה ולבחון את פרטי המקרה.
  איני יכול להעריך עד כמה המקרה מורכב על בסיס הפרטים שמסרת אמליץ בכל מקרה לערוך פגישת יעוץ עם עורך דין להערכת המקרה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • שאלה בענייני נזיקין - פגיעה בצימר 04/09/2015 14:43
  במהלך נופש בצימר (צימר בודד מעל בית המארח עם גישה ע"י מדרגות ייעודיות וכניסה פרטית), אשתי נפלה במדרגות ושברה שבר משולש בקרסול שמאל ונקע בקרסול ימין. בעקבות כך אושפזה יותר משבועיים ונאלצה לעבור ניתוח להכנסת ברגים וברזלים.
  כרגע מושבתת ולא חזרה לעבודתה כסייעת בגן ילדים.
  יש לנו 3 ילדים (כולל תינוקת) ואני נאלץ להיעדר מהעבודה מעבר לימי מחלת בן זוג המגיעים לי ע"מ לסייע לה ולטיפול בילדים.
  לדברי הרופאים לא תוכל לחזור ללכת לפני 3 חודשים לפחות עם כל המשמעות של אבדן הכנסה הנגזרת מכך (יש לה רק 20 מי מחלה צבורים).
  סובלת (בין היתר) מכאבים עזים וסיוטים בלילה מאז הנפילה. (עד כאן הפרטים ה"ציבוריים")

  רציתי להבין מה עלינו לעשות? (יש בדי את מספר הפוליסה של הביטוח של הצימר)

  אשמח מה נכון לעשות ובאיזה מסגרת זמנים?
  (אנו תושב מודיעין)

  תודה מראש
 • RE: שאלה בענייני נזיקין - פגיעה בצימר 06/09/2015 15:05
  שלום רב,

  ראשית אמליץ לפנות בהקדם האפשרי למוסד לביטוח לאומי לענף תאונות (לא תאונות עבודה) - שימו לב שיש לפנות לביטוח הלאומי בתוך 90 יום מיום התאונה. ממליץ לעיין באתר הביטוח הלאומי במסמכים שיש לצרף (חפשו ביטוח לאומי ענף תאונות).
  לאחר קבלת הכרה מביטוח לאומי תוכלו לקבל דמי תאונה בגין השכר שהפסידה אישתך עד לתקופה של 90 יום.

  אם לא עשיתם זאת עד כה כדאי מאד לצלם את מקום התאונה ורצוי לבצע את צילומי המדרגות תוך מדידתם במטר כדי להדגים רוחב, עומק וגובה וכן את המעקה הקיים במקום.
  בהמשך ניתן יהיה לפנות למומחה בטיחות שיעריך אם הית התרשלות בבניית המדרגות או חריגה מהתקן כדי לבסס טענת התרשלות של בעל הצימר.
  בכל מקרה אמליץ לפנות בהקדם באופן מסודר אל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין שיוכל להדריך אתכם כיצד להמשיך ולפעול.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תוקף של ויתור סודיות רפואית 03/09/2015 17:02
  שלום עו"ד סולר

  רציתי לשאול, במידה וחתמתי בעבר בפני גוף כלשהו על ויתור סודיות רפואית. המסמך בזמנו נשא על גביו תאריך כמובן. מאז עברו שנים. האם יש התיישנות או תוקף למסמך זה או שניתן לעשות בו שימוש תמיד ללא הגבלת זמן? מה קובע החוק בעניין הזה?
 • RE: תוקף של ויתור סודיות רפואית 06/09/2015 14:36
  שלום רב,

  אין בחוק מועד בו ויתור על סודיות פג תוקף אך מניסיוני אוכל לומר שחלק גדול מהמוסדות הרפואיים לא יכבדו טופס ויתור על סודיות רפואית ישן בן כמה שנים ויבקשו לרוב טופס עדכני.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • ביטוח תאונות בגן ילדים 02/09/2015 18:57
  שלום.

  שאלה בנושא ביטוח תאונות בגן ילדים. בן שנה וחצי נפגע בגן ילדים.נסגרה לו דלת על האגודל (לא היה מיגון לדלת). היינו במיון תפירה של כרית האגודל, שבועיים ימי מחלה.

  הגן נתן לי את מספר הפוליסה שלו והגננת טענה שעליי לתבוע את הביטוח שלה (פניקס).
  באפריל הוגשה התביעה עד היום אני מקבלת תשובה מהפניקס שהתביעה נמצאת בבירור מול הגן - שלחו לגן טפסים למלא. כמובן שהגננת לא מקבלת את הטפסים ואני נופלת "בין הכסאות".

  מה המלצתכם?

  האם להגיש תביעה ישירות נגד הגן כדאי לא ליפול בין הכסאות? לפי מה נקבע הפיצוי?למה לצפות?

  תודה על המענה...

  נ.ב בזמנו הומלץ לי לפנות לתלונות הציבור- את חברת הפניקס בלתי אפשרי להשיג ועד שמשיגים מקבלים תשובות שזה בבירור...כבר 5 חודשים... והומלץ לפנות למפקח על הביטוח-שזה עוד לא נעשה.
 • RE: ביטוח תאונות בגן ילדים 03/09/2015 14:11
  שלום,

  לא הבנתי מפנייתך האם התביעה או מכתב הדרישה הוגש בעילת רשלנות של הגן בכך שלא היה מעצור לדלת או תביעת ביטוח לפי פוליסת תאונות אישיות (ביטוח תלמידים).
  יש הבדל בין השנייים מבחינת היקף הפיצוים, שאלת האחריות וכו'.
  אם מדובר בתביעה נזיקית הרי שניתן לתבוע ישירות את הגן. ממליץ בכל מקרה לערוך יעוץ מסודר בפגישה עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין כדי לקבל החלטה כיצד להתקדם.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר

 • ללקוח אין ביטוח... 02/09/2015 18:51
  בעל מקצוע נפל מסולם בבית הלקוח. נפצע קשה. הוא תבע את הביטוח. הביטוח כנראה יתבע את הלקוח. מה הלקוח יכול לעשות .אין ללקוח ביטוח למקרים כאלה. האם יש אחריות ללקוח? האם יש לקחת עורך דין לצורך טיפול במקרה כזה? מה יכול להיות התוצאות הצפויות של תביעה כזאת כאשר בעל המקצוע נפצע קשה?
 • RE: ללקוח אין ביטוח... 03/09/2015 14:04
  שלום רב,

  השאלה למה הכוונה ביטוח בפנייתך? ביטוח תאונות אישיות? כדי להשיב בצורה רצינית צריך יותר פרטים לגבי הנושא של תביעת בעל המקצוע, סוג הביטוח כאמור ואז ניתן יהיה להעריך את הסיכון לו חשוף הלקוח מזמין העבודה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תביעת רשלנות רפואית בצבא 30/08/2015 10:25
  בוקר טוב עורך דין נכבד

  יש לי שאלה בנושא תביעה נגד רשלנות רפואית בצבא.

  האם תביעה כזאת מתקיימת בבית משפט אזרחי או צבאי? האם אני צריכה ייצוג של עורך דין או שבתור חיילת מגיע לי עו"ד מטעם הצבא?

  האם תוכל להסביר לי איך מתחילים תביעת רשלנות רפואית בזמן השירות הצבאי ואת מי בדיוק תובעים?

  כמה זמן לוקחת תביעה כזאת?
 • RE: תביעת רשלנות רפואית בצבא 30/08/2015 15:16
  שלום רב,

  אין אפשרות לחיילי חובה להגיש תביעת רשלנות רפואית בגין טיפול רפואי שקיבלו במסגרת צבאית.
  אם נגרם נזק רפואי לחייל בעקבות טיפול רפואי במסגרת צבאית ניתן להגיש תביעה כנגד משרד הביטחון (קצין התגמולים) בבקשה להכיר בפגיעה ובנכות כפגיעה עקב שירות.
  מומלץ להתייעץ עם עורך דין בעל ניסיון בתחום תביעות משרד הביטחון.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תביעה נגד ביקור רופא 30/08/2015 10:56
  היי,

  לפני מספר ימים הלכתי לביקור רופא בשל פצע פתוח ברגל, בסופה של המתנה יחסית קצרה (שעה) נכנסתי לרופא וקיבלתי ממנו משחה + הבטחה שתוך יום זה יעבור לגמרי, בלי היסוס לקחתי את במשחה מבית מרקחת ומיד התחלתי להשתמש בה, לאחר 24 שעות החלטתי לקרוא את הוראות השימוש והיה כתב שם במפורש שאין למרוח על פצעים פתוחים - האם ניתן להגיש תביעת פיצויים כלשהי נגד ביקור רופא, בהתחשב בעובדה שהפצע שורף לי עכשיו כפליים? מה עושים כאשר רופא עושה כזאת טעות?
 • RE: תביעה נגד ביקור רופא 30/08/2015 15:04
  שלום רב,

  כדי לקבוע כי אכן הייתה התרשלות בטיפול אין די בהתוויה הרשומה על המשחה אלא יהיה צורך בקבלת חוות דעת של מומחה רפואי מתאים. בנוסף במקרים בהם לא נגרם נזק קבוע לא תמיד יש כדאיות כלכלית לתביעת רשלנות רפואית אשר עלויותיה אינן מבוטלות. כדי להעריך את המקרה באופן רציני תצטרך לפנות באופן מסודר ליעוץ עם עורך דין מנוסה בתחום.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • ניתוח חירום - יש מקום לתביעה? 27/08/2015 13:17
  שלום עורך דין סולר, הגעתי אליך מהפרסום שלך בפייסבוק ותודה על האפשרות לעשות שימוש בפורום שלך.

  המדובר לידה שישית הגעתי לבית חולים שבוע 40+5 עם צירים בבדיקה ראשונית שנעשתה לי היתה פתיחה 2 2 וחצי.

  נכנסתי לחדר לידה עדיין לא מוכנה ללידה המילדת אמרה שאני עוד לא בלידה הרופא הבכיר ניסה לזרז את התהליך מבלי לשאול את רצוני נתנו לי זירוז פקעו לי את המים לחצו לי על הבטן מאחר והראש היה גבוה עברתי תהליך כואב ומיותר של לחיצות ומתן זירוז לווריד עד שבסוף חבל הטבור הסתובב לו מסביב לצוואר והיתה האטה בדופק והתחלתי לדמם ונכנסתי לניתוח חירום.

  מיותר לציין שאני בטראומה מכל זה. זה לא יוצא לי מהראש ואני ממש לא מרגישה טוב נפשית מאש. האם יש פה מקום לתביעה על רשלנות רפואית במקרה הזה?
 • RE: ניתוח חירום - יש מקום לתביעה? 30/08/2015 15:02
  שלום רב,

  כדח להעריך אם יש מקום לתביעת רשלנות רפואית יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי מתאים בתחום הגניקולוגיה שיעריך אם קבלת ההחלטות במקרה זה הייתה סבירה.
  העניין שיעומד במקרה זה לבחינה הינו האם מאלורי מתן הזירוז היה צורך רפואי ממשי וכן אם הטיפול לאחריו היה סביר.
  איני מקל ראש בסבל שעברת ואת עוברת כיום אך יש לקחת בחשבון כי תביעת רשלנות רפואית הינה הליך יקר למשי שכן עלויות חוות הדעת הרפואיות של המומחים אינן זולות כלל ולבחון האם היקף הנזק והפיצוי הצפוי (בכפוף לזכיה בתיק) מצדיקים כלכלית תביעה.
  בכל מקרה כדאי להתייעץ באופן מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית כדי להעריך את המקרה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • שבירת יד בקייטנה 24/08/2015 12:21
  הבת שלי בת 8 שברה יד במסגרת הקייטנה ועברה ניתוח להחדרת מוט במרפק בשל השבר. היא תהיה חודשיים בגבס. את מי תובעים על הניתוח, עגמת הנפש, אבדן חופשת הקיץ, חודש ראשון ללימודים עם גבס ובלי יכולת לכתוב. ניתוח חוזר להוצאת המוט וכו.... האם את מפעיל הקייטנה או את הפעלטון בו היא נפלה?
  לא נראה שהייתה שם רשלנות היא פשוט נפלה נפילה לא טובה על היד. האם בכלל יש מקום לתביעה?
 • RE: שבירת יד בקייטנה 27/08/2015 11:54
  שלום רב,

  אם אין סיכוי ממשי לבסס טענת התרשלות שגרמה לתאונה נראה שהגורם הרלבנטי אליו יש לפנות הינו ביטוח תאונות אישיות (ביטוח תלמידים) אשר מעניק פיצוי במקרה של תאונה אשר גרמה לנכות (גם נכות זמנית של למעלה מ- 21 יום).
  ביטוח זב חל גם בחופש הגדול ומחוץ לבית הספר.
  מציע שתפני באופן מסודר אל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין לבחינת סיכויי התביעה במקרה זה.

  בברכת בריאות והחלמה מהירה,
  עורך דין עופר סולר
 • תביעה על פציעה - חברת הראל 25/08/2015 14:15
  שלום לכולם ! שמי גיל בן 26 סטודנט מאשדוד. לפני כחציש נה לערך נפצעתי בברך בזמן ההפסקה בלימודים. קרעתי את שני המיניסקוסים ואת הרצועה הצולבת. יש לי ביטוח חיים של הראל במסגרת אלתא - תעשייה אווירית, יש לי ביטוח רפואי במכללה בתור סטודנט שכלול בתוך תשלום השכר לימוד. אני עצמאי (עובד כדיג׳יי וצלם פרילנסר). הפציעה נגררה שלושה חודשים בהמתנה לתור לצילום MRI ורק אחרי הצילום עברתי ניתוח. חברת הביטוח הראל כבר העבירה לי תשלום על סף 1700 שקל רק בגלל שעברתי ניתוח. אני כבר חודשיים אחרי הניתוח, לא עבדתי מיום הפציעה לערך, משהו כמו 5-6 חודשים. הנוהל בחברת הראל הוא רק אם לא עבדת שלושה חודשים ברצף מרגע הניתוח רק אז אתה זכאי להשלמת הכנסה, אלו תנאי הפוליסה.

  השאלה שלי היא כזו - הוצאתי כסף על מוניות לבדיקות חניות בתי חולים מקל הליכה סד לרגל, למי אני יכול לפנות לקבל את ההוצאות האלו חזרה ?

  מה אני זכאי מביטוח לאומי היות ולא עבדתי כבר חצי שנה ?

  האם 1700 שקל מחברת הביטוח הראל זה כל מה שאני זכאי לו ?

  למרות שזה קרה בהפסקה ולא בזמן הלימודים עצמם האם אני זכאי למשהו מהביטוח של המכללה ?
 • RE: תביעה על פציעה - חברת הראל 27/08/2015 11:51
  שלום רב,

  כדי להשיב על מרבית השאלות יש צורך בפרטים נוספים ובפרט לעיין בפוליסות עצמן על כל תנאיהן.
  מהמכללה למיטב הבנתי היית זכאי לפיצוי לו התאונה אירעה בשל התרשלות של המכללה בתחזוקת המקום בין אם התאונה אירעה בלימודים ובין בהפסקה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פגיעה בקייטנה - הליך תביעה ופיצויים 20/08/2015 09:47
  בוקר טוב עורך דין נכבד

  הבת שלי שברה את היד בזמן קייטנה שהייתה במסגרת גן עירוני לפני שבועיים ויומיים. היא עם גבס לחודש וחצי. החופש הגדול שלה הפך לסיוט וגם השבועות הראשונים של בית הספר לא יהיו פשוטים. גם לי ולבעלי נגרמה הרבה עוגמת נפש וברור שאנחנו צריכים להיות עם הילדה בבית. מה הדרך הכי טובה והנכונה לתבוע את ביטוח של הקייטנה? מה הפרוצדורה לצורך הגשת תביעה וקבלת פיצויים במקרה כזה?

  תודה מראש.
 • RE: פגיעה בקייטנה - הליך תביעה ופיצויים 27/08/2015 11:48
  שלום רב,

  כדי לקבל פיצוי מהקייטנה על הנזק אין די בכך שהשבר אירע בעת בקייטנה אלא יש להוכיח כי התאונה אשר גרמה לשבר אירעה בשל התרשלות של מפעילי הקייטנה.
  אם מדובר בנזק חולף ואכן יש התרשלות יתכן ויהיה כדאי לפנות אל עורך דין שפנה אל חברת הביטוח של הקייטנה במכתב דרישה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • אפשר לתבוע את העירייה? 16/08/2015 16:04
  שלום, ביתי הקטנה בת שנתיים וחצי נפלה בגינה ציבורית ונגרם נזק רב ללסת ולשיניים. היא נפלה עם הפה על סולם המגלשה. מעבר לעוגמת נפש, כאבים וביקורים תכופים אצל רופאים בעיקר רופא שיניים יש גם עלויות כספיות... האם אפשר לתבוע מישהו? את העירייה? האם זאת תביעה פיצויים רגילה והאם צריך לקחת עורך דין בשביל זה?
 • RE: אפשר לתבוע את העירייה? 19/08/2015 16:43
  ענבל שלום,
  ניתן לתבוע את העירייה במידה והיה במקום מפגע ולא בשל נפילה "רגילה", למשל כזו הנובעת מאובדן שיווי משקל.
  אם בתך נמצאת במסגרת חינוכית בה קיימת פוליסת ביטוח של הרשות המקומית (תאונות אישיות/תאונות תלמידים), יש לבדוק האם פוליסה זו נותנת פיצוי.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר.
 • מי אחראי לפגיעה של בעל מקצוע? 18/08/2015 16:04
  אם מגיע בעל מקצוע לבית שלי, למשל מתקין פרגולה או חשמלאי וכו' ונפצע/נופל. על מי האחריות לתאונה? האם צריך לעשות ביטוח למקרה כזה, או שזאת האחריות של בעל המקצוע לבטח את עצמו? האם במקרה שהוא נפצע הוא יכול להגיש נגד בעל הדירה תביעת פיצויים?
 • RE: מי אחראי לפגיעה של בעל מקצוע? 19/08/2015 16:40
  אורן שלום,
  אם התאונה אירעה בשל התרשלות מזמין העבודה אז תתכן הטלת אחריות מסוימת על המזמין בכפוף לכך שהתרשל ולכן ללא פרטים נוספים אין אפשרות לשלול אחריות באופן מוחלט.
  אם מדובר בבעל מקצוע עצמאי, ההנחה היא שהוא אמור לדאוג לבטיחותו, אך היה ומזמין העבודה סיפק ציוד פגום (דוגמת סולם), ישנה אפשרות שתוטל עליו אחריות ולכן יש לבדוק את נסיבות המקרה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר.
 • פציעה של הילד בחוג פרטי 13/08/2015 09:22
  הבן שלי נפצע כשהיה בן 13 במהלך אימון במסגרת חוג שקשור לפעילות גופנית. במשך קרוב ל-3 חודשים הוא היה מגובס, עבר פרוצדורה ניתוחית, הפסיד פעילות של בית הספר עקב מוגבולתו, עצר את כל הפעילויות הגופניות שהיה פעיל בהן.

  כמובן שאנו ההורים היינו גם טרודים ועסוקים בעניין הפציעה וכל מה שמשתמע ממנה...

  שאלתי היא האם ישנה עילה לתביעת פיצויים מחברת הביטוח גם אם לא נשארה לו בפועל מוגבלות פיזית משמעותית באיבר הפציעה אלא רק בגלל מה שהוא ואנחנו עברנו במהלך התקופה הזו?
 • RE: פציעה של הילד בחוג פרטי 19/08/2015 16:35
  מיכל שלום,

  קיימת פוליסת ביטוח תלמידים (תאונות אישיות), אשר מפצה בגין למעלה מ-21 ימי היעדרות רצופים לפי תעודת רופא.
  הפיצוי יינתן בהתאם לפוליסה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • ביטוח תאונות אישיות לסטודנטים 13/08/2015 09:33
  בוקר טוב

  שאלתי, ואני מקווה שתוכלו לענות ולסייע, לגבי ביטוח תאונות אישיות לסטודנטים שמשלמים דמי רווחה באוניברסיטה -
  מספר שאלות שהועלו בנידון בקרב מכריי הסטודנטים:

  1) מה הביטוח מכסה בדיוק? פיצוי בגין נכות? מה לגבי חודשים שלמים שאדם לא עובד בעקבות הפגיעה?

  2) מה קורה במקרה ולאדם נקבעה נכות %X (ע"י ב.ל.) כתוצאה מתאונה (שאינה תאונת דרכים) ונכללת בפוליסה?

  3) האם חברות הביטוח יכולות "לשחק" עם גודל הפיצוי או שמא מדובר על סכום קבוע (פיקס פרייס) בגין כל אחוז נכות כנגזרת של הפיצוי המלא שהיה משולם עבור חלילה מוות?

  4) האם מומלץ להסתייע בשירותי עורך דין או שיש הליך קבוע וברור לביצוע, דוגמת הליך הגשת תביעה לתשלום דמי פגיעה מב.ל (קל ופשוט למלא הפרטים..)?

  השאלה נשאלה עבור קהל יעד גדול ותוהה באפלה, שישמח לקבל תשובות מבוססות וקונקרטיות. במיוחד לאור העובדה כי חברות הביטוח לא אצות רצות לספר לסטודנטים כי תשלום דמי הרווחה (כמה מאות שקלים לשנה) טומן בחובו גם כיסוי ביטוחי מעין זה.

  רוב תודות!
 • RE: ביטוח תאונות אישיות לסטודנטים 19/08/2015 16:32
  שי שלום.
  למרבה הצער ללא עיון בפוליסה הספציפית אין אפשרות לתת תשובות קונקרטיות ומדויקות, שכן בלתי אפשרי לדעת מהו אחוז הנכות בגינו יתקבל הפיצוי, גובה הפיצוי, פרק הזמן לאחריו יינתן הפיצוי וכיו"ב ומשכך יש לעיין בפוליסה המלאה.
  עקרונית, חברת הביטוח הינה גוף מסחרי שמטרתו יצירת רווח ולכן מטבע הדברים הם מערימים קשיים על המבוטח בהוכחת הנזק לצורך קבלת הפיצוי, בין היתר באמצעות הבאת חוות דעת רפואית על ידי חברת הביטוח לצורך קביעת היקף הנזק, אשר סביר להניח שתקבע כי מדובר בנזק לא רב.
  בשל כל אלו, מומלץ להסתייע בשירותי עורך דין על מנת לסייע.

  בברכה,
  עו"ד עופר סולר
 • הגיוני שכלום לא זז? 13/08/2015 09:18
  בוקר טוב...

  בסוף דצמבר הוריי ואני עברנו תאונת דרכים שבה הרכב הלך לגמריי... אנחנו נפגענו קל.

  הוכחה אשמת הנהג הפוגע דרך המשטרה וכל הגורמים.

  הגשנו תביעת נזקי גוף דרך עורך דין ששמו לא רלונטי כרגע. רציתי לשמוע מכם, האם הגיוני שעד עכשיו לא התקדם כלום בתביעה? אנחנו נדרשים כל הזמן להגיש מסמכים... הגשנו כבר הכל. מה הצפי במקרים כאלה? מבחינת זמן הכוונה....
 • RE: הגיוני שכלום לא זז? 19/08/2015 14:25
  שלום רב,
  במקרה של הגשת תביעה בגין נזקי גוף בשל תאונת דרכים, חלק מהליך הבירור כולל בין היתר העברת מסמכים רלוונטיים לצד השני.
  על פניו מתיאור המקרה על ידך עולה כי אין מדובר בשהות חריגה שכן הליך משפטי מטבעו כרוך בזמן ויש להתאזר בסבלנות.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פגיעה קשה בניתוח ופטירה 11/08/2015 12:18
  אבא שלי היה בן 65 שהוכנס לניתוח אלקטיבי להוצאת כליה. במהלך הניתוח הם פגעו לו בשוגג במעי (פרפורציה-חוררו אותו).

  את המעשה גילו רק חמישה ימים אחרי שהמצב היה כבר אנוש וכל תוכן המעיים גרם לזיהום חריף בבטן והגיע לזרם הדם (פרטיטוניטיס). הוא נפטר.

  האם יש עילה לתביעת רשלנות רפואית?

  לא רק עצם הפגיעה באיבר אחר, אלא גם הגילוי המאוחר שגרם לפרוגנוזה אפסית לסיכוי לחיות
 • RE: פגיעה קשה בניתוח ופטירה 11/08/2015 20:00
  שלום רב,

  ראשית אני משתתף בצערך על אובדנך.
  כמובן שכדי להבין במדויק מה אירע יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי מתאים.
  מתיקים רבים בהם טיפלתי בעבר אני יכול לומר בזהירות כי הסיבוך של פרפורציה של המעי יכול להתרחש ועצם העובדה שאירע אינה מלמדת על התרשלות אך העובדה כי הפרפורציה לא אותרה במהלך הניתוח ואף לא במשך חמישה ימים לאחריו מעוררת סימני שאלה ובהחלט יתכן כי כאן דווקא טמונה ההתרשלות.
  אני בהחלט סבור כי המקרה מצריך בירור רציני שיכלול איסוף מלוא התיעוד והתייעצות כאמור עם מומחה רפואי.
  אמליץ בתור שלב ראשון לפנות אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית.

  משרדנו טיפל ומטפל במקרים דומים ואשמח לנסות לסייע לך בשיחת טלפון ובמידת הצורך בפגישה.

  בברכה,
  עו"ד עופר סולר
  03-7369253
  052-3596150

 • [FORUM_VIEW] => 1 [FADMIN] => 0 [START] => 3 [STOP] => 7 [PAGE] => 3 [NBPAGES] => 138 [BOTTOM_LINKS] => Array ( [0] => Array ( [name] => רשלנות רפואית בלידה [link] => /לידה ) [1] => Array ( [name] => עורך דין רשלנות רפואית [link] => / ) [2] => Array ( [name] => רשלנות רפואית בניתוחים [link] => /medical-malpractice-operation ) [3] => Array ( [name] => סיבוכים בלידה - מקרים נפוצים שצריך להכיר [link] => /Complications-at-birth ) ) )
  חשוב לדעת עוד בנושא מלא/י פרטים ליצירת קשר: 
  כניסה לפורום
  מרכז עזריאלי 3 קומה 36
  טל. 03-7369253
  פקס. 03-7369345
  מפת האתר
  עדכונים באתר:

       נשארו שאריות שליה בחלל הרחם שלך?     רשלנות רופא משפחה באבחון מחלת אנדוקרדיטיס     רשלנות רפואית בבית חולים - כל ההנחיות     מדד איכות בתי החולים בישראל     הגשת תביעה בגלל רשלנות רפואית בהריון     מקרי רשלנות רפואית באבחון דיסאוטונומיה משפחתי     למה כל כך קשה להשיג חוות דעת מומחה?     רשלנות רפואית בלידה - לפני הלידה, בזמן לידה ו     עו''ד עופר סולר עונה לשאלות גולשים בנושא רשלנ     תאונות פגע וברח - יש מי שיפצה     כך תפעלו לאחר פגיעה בתאונת דרכים     כיצד נקבעת הנכות בעקבות תאונת דרכים     טביעה בים - בחוף מוכרז או שאינו מוכרז     פיצויים לנפגע תאונת עבודה - אשם תורם     הותקפת ונגרם לך נזק? אתה זכאי לפיצוי הולם!     תביעה נגד הביטוח על פגיעה בגן     מימוש זכויות רפואיות - מה עושים?     תביעה נגד רשת פארם     רשלנות רפואית בצבא     לא הוציאו את כל התפרים מהרגל לאחר ניתוח להסרת     תאונת דרכים - שאלה     ביטוח לילד של עובדת זרה     עילה לתביעה ייצוגית     תביעה רק אחרי שנה?     פציעה בחצר בית ספר