פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
פורום רשלנות רפואית, תאונות דרכים, תאונות עבודה | עמוד 3
x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:

03-7369253
חשוב לדעת: התיישנות תביעות רשלנות רפואית - לחצו כאן!
עורך דין עופר סולר רשלנות רפואית רשלנות רפואית בלידה רשלנות רפואית בניתוח נזקי גוף פורום משפטי

פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף

נושא חדש חיפוש בפורום חזרה לעמוד הפורום
 • תאונה עם ביטוח מקיף 22/03/2015 02:55
  לפני שבועיים הייתי מעורב בתאונת דרכים עם רכבי, במהלך התאונה הכלב שהיה עימי נפגע קשה, ורציתי לדעת האם הביטוח מכיר בנזק כזה? האם אוכל לתבוע אישית את הנהג הפוגע בנזק שנגרם לכלב?
 • RE: תאונה עם ביטוח מקיף 23/03/2015 13:11
  שלום רב,

  איני סבור שהפוליסה של ביטוח מקיף תכסה נזק לבע"ח.
  עקרונית ניתן לשקול תביעת נזיקין כנגד הנהג אולם יהיה צורך להוכיח כי הוא אחראי לתאונה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פציעה בחו"ל 21/03/2015 20:51
  אשמח לעזרתכם בנוגע לפציעה בחו"ל והחזרים עקב טיפול או פיצויים.
  אז ככה:

  לפני כחצי שנה נפלתי בחוף בתאילנד ופרקתי את הכתף (טיול לפני הגיוס). את הכתף החזירו לי בהרדמה מלאה בתאילנד והתאשפזתי בבית החולים בקוסמוי למשך יומיים. עלות הטיפול בתאילנד (החזרת הכתף בהרדמה, האשפוז והכדורים שקיבלתי) הסתכמה בכ-8,000 ש"ח אותם חברת הביטוח הרפואי שאיתה ביטחתי את נסיעתי (הראל, לפי פוליסת All In One של "למטייל") שילמה ישירות לבית החולים התאילנדי. עקב הפציעה שיניתי את מסלול הטיול וביטלתי מספר אטרקציות שתכננתי לעשות אבל לא חזרתי מוקדם לארץ ולא שיניתי את הטיסות. כשחזרתי לארץ התחלתי פיזיותרפיה דרך קופת החולים ודרך פיזיותרפיסטית פרטית (כי לקופת החולים אין מספיק תורים בשבילי, שזה, אגב, בזיון בפני עצמו) ובמקביל ערכתי בדיקות לכתף אשר בסופן הפנו אותי לניתוח לקיבוע הכתף אשר כלל הכנסת ברגים ותפירת גידים ורצועות. זמן ההחלמה מהניתוח הוא כ- 6-8 חודשים וההחלמה באמת קשה. בעקבות הפציעה והניתוח הגיוס שלי נדחה בשנה והשיבוץ שלי ליחידה קרבית לאחר מיונים רבים - בוטל ואני עומד בפני פרופיל 45 - פרופיל עורפי. בנוסף לכך, אני כבר חודשים לא מסוגל לעשות ספורט, דבר שהיה חלק מהותי משגרת היום שלי שכללה שעות רבות של כדורסל, שחייה ורכיבה על סוסים (כולל תחרויות, רכיבות מספר פעמים בשבוע). טווח התנועה של היד שלי נפגע והוא הולך ומשתפר אך ככל הנראה אני אאבד לצמיתות חלק ניכר ממנו (אני מוגבל מאוד בהרמת היד למעלה או בתנועות אחורה לדוגמא מה שככל הנראה יפגע ביכולתי לבצע פעילויות ספורטיביות מסוימות)
  רציתי לדעת אם מגיע לי במקרה החזר מחברת הביטוח הראל או מהביטוח הלאומי (או כל גוף אחר) על טיפולי הפיזיותרפיה, הניתוח היקר בארץ (אשר קופת החולים מימנה רק חלק ממנו), הציוד הרפואי שנאלצתי לרכוש או פיצוי כשלהו על הסיוט המתמשך הזה (מי שלא עבר את זה לא מסוגל להבין את הכאב בפריקה ובהחלמה הארוכה מהניתוח).

  אשמח לקבל את עצותיכם ולהבין אם יש לי בכלל קייס כדי להתקדם. אם כן, כמובן שאשמח להתקדם עם אחד ממכם (אשמח להמלצות).
  תודה רבה,
  דניאל
 • פציעה בחול 22/03/2015 11:04
  שלום רב,

  כדי להעריך אם יש לך עילת תביעה כנגד חברת הביטוח אשר בה רכשת פוליסת ביטוח טרם הנסיעה יש לעיין בקפידה בפוליסה עצמה ולבחון את תנאיה. יש גם לבדוק האם לא חתמת על טופס ויתור על תביעות עתידיות לחברת הביטוח כדי שתשלם את התשלום לבית החולים.
  באשר לביטוח הלאומי אני סבור כי הענף הרלבנטי הוא נכות כללית ובמסגרת ענף זה על מנת לקבל תגמולים כלשהם יש צורך בנכות משמעותית צמיתה ובפגיעה של ממש ביכולת ההשתכרות. ניתן לבחון אפיק זה לאחר שהמצב יתייצב רצוי באמצעות עו"ד מנוסה בתחום.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • נפילה בשל מרצפה חסרה 19/03/2015 09:35
  אימי בת 75 נפלה לפני שבועיים בגלל אבן משתלבת חסרה במדרכה, כתוצאה מהנפילה נוצר לה שבר ברגל.
  קראתי שניתן לתבוע את העירייה על רשלנות ורציתי לדעת האם במידה והתאונה התרחשה ביום כאשר אימי יכלה להבחין באבן החסרה עדין קיימת עילה לתביעה?
 • RE: נפילה בשל מרצפה חסרה 22/03/2015 10:58
  שלום רב,

  ככל שמדובר במפגע ממשי במדרכה כמו אבן חסרה נראה שניתן יהיה לבסס אחריות של העיריה לתאונה. כדאי מאד לצלם את מקום התאונה וככל שיש עדים לתאונה לשמור את פרטיהם.
  העובדה שהתאונה ארעה באור יום אינה פוגעת למיטב הבנתי באחריות העיריה.
  ממליץ בכל מקרה לערוך יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תביעת הביטוח בתאונת עבודה 11/03/2015 07:22
  תביעת חברת הביטוח אחרי תאונת עבודה.

  העו"ד שמטפל הבטיח 2 מיליון. אחר כך ירד למיליון. אחר כך ירד לחצי מיליון. אח"כ ירד ל300 אלף. וטוען שעכשיו נתנו רק 90 אלף שמתוכם 20 אלף הולכים לעמלת עו"ד. תאונת עבודה 49% נכות לצמיתות בביטוח לאומי. אמרנו שאנחנו לא מסכימים לסכום כי סבלנו הרבה מאוד שנים וזה צחוק שנסכים. הוא טוען שנשלם לו עמלה על פתיחת תיק וכד'. .. כשמלכתחילה הוא אמר שאם הסכום לא מתאים לא נצטרך לשלם כלום מה גם שהוא לא מעוניין להגיש את התביעה לבית משפט כי הוא טוען שזה ייקח הרבה מאוד שנים ויש סיכוי התביעה תיבלע .

  מה לעשות??? למי פונים? והוא מחייב אותנו להסכים להצעה של חברת הביטוח.

  אשמח לשמוע חוות דעת נוספת של עורך דין ממשרדכם לגבי האירוע הזה! תודה
 • RE: תביעת הביטוח בתאונת עבודה 11/03/2015 13:05
  שלום רב,

  אין לי לצערי כל דרך לתת חוות דעת על המקרה במסגרת פורום מצומצם זה ועל בסיס נתונים כה חלקיים.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • RE: RE: תביעת הביטוח בתאונת עבודה 11/03/2015 19:51
  היי עופר

  אז מה אתה מציע לעשות? איזה עוד מידע אתה צריך בשביל לתת את חוות דעתך בנושא?
 • RE: RE: RE: תביעת הביטוח בתאונת עבודה 19/03/2015 15:15
  שלום רב,

  יש הרבה מאד מידע שחסר. מציע שתשקלו לערוך פגישת ייעוץ עם עורך דין נוסף מנוסה בתחום כדי להעריך את המקרה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • בעיה 18/03/2015 14:05
  שלום לך
  לפני יותר משלוש שנים עברתי תאונת דרכים בזמן שאני הייתי נוסעת במונית ונפגעתי.
  אמא שלי טיפלה לי בכול המסמכים ועורך הדין
  ומאז נותק הקשר עם אמא שלי ואין לי פרטים ואין לי מושג מה קרה עם התביעה מאז.
  אני רק זוכרת שלעורך הדין קראו יוסי.
  האם יש דרך לברר מה קרה עם התביעה?
  תודה מראש
 • RE: בעיה 19/03/2015 15:14
  שלום רב,

  אם יש לכם עותק מאישור המשטרה בו מופיע שם חברת הביטוח אשר ביטחה את המונית בביטוח חובה ומספר הפוליסה ניתן לפנות אל חברת הביטוח ישירות ולברר מה קרה עם התביעה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • עקיפה מימין 19/03/2015 10:52
  שלום יש לי רישיון אופנוע ולפני יומיים החלקתי על הכביש לאחר שביצעתי עבירה ועקפתי מיימין, רכב שלא ראה אותי שפשף את הקטנוע והחלקתי על הריצפה, מאחר שבאותו רגע לא הרגשתי כאב המשכתי לסוע בלי להחליף פרטים, יום לאחר מכן התחילו לי כאבים בצלעות ופניתי לבית החולים ודיווחתי דהייתי מעורב בתאונת דרכים קלה, שאלתי היא האם ניתן לתבוע את חברת הביטוח על תאונה שאני האשם בה ובנוסף שאין לי פרטים על הרכב הפוגע ושהלכתי לבית החולים יממה לאחר האירוע?
 • RE: עקיפה מימין 19/03/2015 15:09
  שלום רב,

  לשאלת האשם בתאונה אין כל משמעות בעניין תביעה לפיצויים בגין נזקי גוף שאירעו עקב תאונת דרכים. התביעה בכל מקרה מוגשת כנגד לברת הביטוח אשר ביטחה את האופנוע שלך בביטוח חובה. הפער בזמן בין התרחשות התאונה לבין הפניה אינו גדול מדי להערכתי ואיני סבור שיהיה בעייתי.
  מציע שתשקול פניה אל עורך דין בעל ניסיון בתחום נזקי גוף שיוכל לכתוב בשמך אל חברת הביטוח.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פגיעה בשמיעה 18/03/2015 10:54
  אני עובד כבר 30 שנה במפעל כאיש הבטחה ובשל הרעש הרב ישנה ירידה בשמיעה, ורציתי לדעת האם ניתן להכיר במצב זה כתאונת עבודה? כיצד יש לפועל להכרה זו?
 • RE: פגיעה בשמיעה 19/03/2015 14:54
  שלום רב,

  על מנת לקבל הכרה בירידה בשמיעה כפגיעה מעבודה מומלץ לאסוף את מלוא התיעוד הרפואי ולפנות לקבלת חוות דעת ממומחה בתחום א.א.ג. כדאי כבר כעת לנסות ולהביא עדויות של עובדים או עובדים לשעבר על עניין החשיפה לרעש. בכל מקרה אמליץ שהפניה לביטוח הלאומי תעשה לא על ידך אלא על ידי עורך דין מנוסה בתחום.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • חרק בתוך שקית גרעינים 19/03/2015 13:46
  אהלן. קניתי בחנות של yellow שקית אטומה ובתוקף של גרעיני חמנייה של חברה גדולה ומאוד מוכרת בארץ. לאחר שהספקתי לפצח להנאתי כבר יותר מחצי שקית, התגלתה בתוכה חרק גדול מעופף, מפויח כולו מהקלייה שעבר עם שאר הגרעינים. לפי צורת הכנפיים ככל הנראה מדובר בדבורה שהייתה על פרח החמנייה בזמן קטיפתו והסתננה משם למפעל. בקרת האיכות של מפעל מזון גדול ונחשב שמגלגל עשרות ומאות מליונים בשנה כנראה לא קפדנית מספיק כפי שמצופה ממנה להיות. השאלה מה הלאה מכאן? יש מקום לתביעת פיצויים על דבר כזה? יש לי את קבלת הקנייה ברשותי והשקית אותה רכשתי עם הממצא החריג. יש כאן עילה לתביעה או שאין לי איך להוכיח שהחרק אכן היה שם בפנים לפני פתיחת השקית (למרות צורתו המפויחת)? תודה.
 • RE: חרק בתוך שקית גרעינים 19/03/2015 14:23
  שלום רב,

  אפשר לעניות דעתי לשקול במקרה זה פניה לקבלת פיצויים אולם בהיעדר נזק ממשי לבד מעוגמת נפש יש להניח כי היקף הפיצויים לא יהיה ניכר ויעמוד להערכתי על כמה אלפי ש"ח בודדים. מציע לפנות אל עורך דין בעל ניסיון בתחום הנזיקין כדי לנסות ולנהל מו"מ עם החברה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • דריסת כלב 18/03/2015 07:43
  שלום רב, לצערי לפני יומים דרסתי כלב שלא הבחנתי בו בכביש ראשי, אני לא יודע אם לכלב יש בעלים ולצערי הכלב מת, בשל התאונה יש פגיעה ברכב ורציתי לדעת כיצד הביטוח מתייחס לתאונה שכזו? האם אקבל פיצוי עבור הנזק לרכב?
 • RE: דריסת כלב 19/03/2015 14:21
  שלום רב,

  הפורום עוסק בנזקי גוף בלבד (כולל נזקי גוף עקב תאונות דרכים) ולא בנזקי רכוש / פח. מציע שתפנה לפורום משפטי העוסק בתחום זה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • ניתוח במעי הגס 16/03/2015 12:38
  שלום רב, לפני חודשיים עברתי ניתוח בקמעי הגס בגלל בעיות חוזרות ונשנות של זיהומים ודלקות. ורציתי לדעת האם ניתן לתבוע את הרופא על כך שאמר לי שלא יוציאו לי את כל הממעי ולבסוף התעוררתי וגיליתי שלנצח האלץ להסתובב עם שקית, אני בחור צעיר ואם הייתי יודע שכך יסתיים הניתוח יתכן שלא הייתי מבצעו.
  האם ניתן לתבוע על כך?
 • RE: ניתוח במעי הגס 18/03/2015 11:58
  שלום רב,

  אין לי לצערי דרך להשיב על שאלתך מבלי לבחון את התיעוד הרפואי המלא ולקבל עוד פרטים. אכן על הרופא המטפל מוטלת החובה בהתאם לחוק זכויות החולה להסביר למטופל טרם הניתוח את כל התוצאות האפשריות של הניתוח ואם זה לא בוצע כנדרש אין הדבר תקין.
  יחד עם זאת כדי לקבל פיצוי של ממש אין די בכך ויש גם לבחון את האלטרנטיבה של אי ביצוע ניתוח כלל והאם היא הייתה סבירה.
  אני מציע כי תערוך פגישת יעוץ מסודרת עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית אשר יוכל לסייע לך בקבלת מלוא התיעוד ובהפניה למומחה הרפואי המתאים כדי להעריך אם יש מקום לתביעת רשלנות רפואית במקרה זה.

  בברכת בריאות,
  עורך דין עופר סולר
 • ננשכתי על ידי כלב בפארק הירקון 16/03/2015 07:55
  שלום,
  ננשכתי על ידי כלב בפארק הירקון לפני שבועיים ועשו לי תפרים ברגל, האם במקרה זה עלי לתבוע את בעלי הכלב באופן פרטי על הנזק (תביעה קטנה) או תביעת נזיקיון בעזרת עורך דין?
 • RE: ננשכתי על ידי כלב בפארק הירקון 18/03/2015 11:54
  שלום,

  ככל שמדובר בנזק חולף אפשר אכן להסתפק בתביעה במסגרת בית משפט לתביעות קטנות אשר עלותה נמוכה יותר והיא פשוטה יותר.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תלונות על כאבי ראש 15/03/2015 18:12
  שלום רב, ביתי בת 26 אובחנה לאחרונה כסובלת מסרטן.
  יש לה גידול בראש, ביתי פנתה לקופת החולים מספר פעמים ואמרה כי חשה מגרנות חזקות אבל לא נשלחה לביצוע הצילומים בשלם עלות יקרה. האם ש עילה לתביעת רשלנות?
 • RE: תלונות על כאבי ראש 18/03/2015 11:50
  שלום רב,

  כדי להעריך אם התלונות של ביתך על מיגרנות חייבו בירור אשר יכול היה להביא לאבחון מוקדם יותר של הסרטן בראשה יש צורך לקבל את מלוא התיעוד ולהתייעץ עם מומחה בתחום הנוירוכירורגיה.
  מעבר לשאלת ההתרשלות יש מקום גם לבחון את פרק הזמן בו עוכבה האחבנה ולבדוק האם לעיכוב זה יש משמעות של ממש מבחינת הרעת המצב ואף עניין זה מצריך בחינה על ידי מומחה רפואי מתאים בתחום האונקולוגיה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פגיעה מרכב 15/03/2015 12:05
  שלום רב, ברצוני לשאול האם מקרה של פגיעה ביד מדלת הרכב מאפשרת תביעה של הביטוח? הפגיעה היא פגיעה חמורה ועל כן אני שואלת
 • RE: פגיעה מרכב 15/03/2015 15:43
  שלום רב,

  בחלק מן המקרים פגיעה ביד מדלת רכב יכולה להיות מוכרת כתאונת דרכים כמשמעותה בחוק.
  כך למשל במקרה בו בכניסה לרכב לפני נסיעה או ביציאה מרכב בתום נסיעה אם הדלת נטרקת על היד וגורמת לנזק יש להניח כי הפגיעה תוכר כפגיעה עקב תאונת דרכים.
  יש צורך בפרטים נוספים לגבי אופן הפגיעה במקרה שלך כדי להעריך אם הפגיעה תוכר.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר

 • נפגע תאונת דרכים - זכויות 15/03/2015 10:37
  שלום,
  נפגעתי אחרי תאונת דרכים (לא במסגרת העבודה) לפני 6 שנים ועד היום אני סובל מהגבלה ניכרת ולא יכול לעבוד (לא יכול לעמוד באופן ממושך וסובל מהרבה בעיות נוירולוגיות) , מקור המחייה היחיד שלי הוא הבטחת הכנסה מהביטוח הלאומי בתור יחיד.

  הגשתי תביעה נגד חברת הביטוח של הרכב לפני 5.5 שנים וטרם ניתן פסק דין. שאלתי היא האם אוכל להגיש תביעה לקצבת נכות מהביטוח הלאומי שיכולה להיות גבוהה מהתשלום שאני מקבל כיום מהבטחת ההכנסה?

  אם כן האם אחוז הנכות הרפואית שייקבע בוועדה הרפואית של הביטוח הלאומי יהיה מחייב ובתביעה לפי הפלת"ד ייקבע אותו אחוז ? אם אגיש תביעה לקצבת נכות ואימצא זכאי, האם תשלומים שישולמו לי יקוזזו מהסכום שיגיע לי מהתביעה לפי הפלת"ד ? והאם מה שאני מקבל היום מהבטחת הכנסה יקוזז מהסכום שיתקבל מהתביעה נגד חברת הביטוח או שאין קשר בין הדברים ? מהו זמן טיפול סביר לסגירת התיק.
 • RE: נפגע תאונת דרכים - זכויות 15/03/2015 15:40
  שלום רב,

  מאחר ולא מדובר בתאונת עבודה הרי שקביעת הנכות של המוסד לביטוח לאומי שתינתן במסגרת ענף נכות כללית אינה מחייבת בתביעה לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.
  עם זאת את תגמולי המוסד לביטוח הלאומי ככל שאלו נובעים מהפגיעה עקב התאונה יקזזו מסכום הפיצוי שבו תחויב חברת הביטוח.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פגיעה קשה של הילד בגן 12/03/2015 08:29
  בוקר טוב עורך דין סולר,

  אני מודה לך על האפשרות להתייעץ באתר הנפלא שלך.

  זה המקרה שלי: בני בן הארבע נפל בגן (עירוני-טרום חובה) ושבר את השן שבר חמור, אשר הצריך עקירה כירורגית בהרדמה מלאה (את רסיסי השורש בתוך החיך לא היה ניתן היה לשלוף בעקירה רגילה). קיבלנו מרופא השיניים של חברת הביטוח של הגן הפנייה דחופה למיון-ואתמול הילד נותח בהרדמה מלאה, הניתוח עבר בהצלחה. כרגע אין בעיות נוספות דחופות, אם כי לפי דברי הרופא קרוב לוודאי שבשל העניין בני יצטרך בעתיד טיפול אורתודנטי ליישור שיניים.

  1. האם ידוע לכם כיצד עליי לפעול כעת, בתביעה לקבלת פיצויים?

  2. הבנתי שיש שני מישורים: פיצוי מכוח ביטוח תאונות אישיות וכן ביטוח אחריות מקצועית, לתביעת נזיקין? אשמח להבין מה ההבדלים ביניהם

  3. אילו מסמכים חשוב שאאסוף כעת? ממי לבקש מכתבים להכנת תביעתי?

  4. כיצד להיערך לפנייה לבקשת התביעה באופן חכם?
  תודה רבה
 • RE: פגיעה קשה של הילד בגן 12/03/2015 13:23
  שלום רב,

  תודה על פנייתך ועל המחמאה.

  אכן יש שני מישורים אפשריים לפיצוי- ראשית קיימת פוליסת תאונות אישיות (ביטוח תלמידים) אשר מעניקה פיצוי במקרה של נזק גוף עקב תאונה ללא צורך בהוכחת רשלנות. הקשוי בפוליסה זו שהיא מעניקה פיצוי במקרה של נכות קבועה עקב התאונה. בנושא של טיפולי שיניים ניתן לקבל השתתפות בעלויות טיפול בכפוף לביצוע הטיפולים במרפאות שבהסדר הפוליסה. פרטים לגבי פוליסה זו ניתן לקבל ברשות המקומית (מחלקת חינוך).
  מכבר לכך אם התאונה אירעה בהשל התרשלות של צוות הגן בהשגחה או בתחזוקת מתקני הגן ניתן לשקול תביעת נזיקין. בתביעה זו על התובע להוכיח את אחריות הנתבעת בשל התרשלותה.

  מציע שבשלב זה תאספו את התיעוד הרפואי וכן קבלות על הוצאות וכי תפנו באופן מסודר אל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • שאלת ייעוץ 11/03/2015 10:56
  שאלת ייעוץ(מצטער אם ארוכה)
  קבעתי טיפול שיניים(שיננית) ובקופת חולים כללית מגיע פעם בשנה טיפול חינם. התקשרתי וקבעו לי תור(לחודש אחרי) ואמרו לי שבנוסף גם מגיע לי בדיקת רופא והיא ממליצה לעשות.
  הגעתי לרופא הוא בדק עשה לי צילום שיניים בלי לשאול אותי או להגיד לי שזה בעלות כספית או כל דבר אחר, וביציאה מן הרופא אומרים לי שהצילום רנטגן עולה כסף ואני צריך לשלם. כמובן ששילמתי(באשראי) לא התווכחתי כיוון שגם שהיה קצת לחץ.
  לאחר מספר ימים הגעתי לשיננית, היא התחילה לבצע ניקוי אבנית ובאמצע הטיפול(לאחר שסיימה את הלסת התחתונה בלבד) הפסיקה את הטיפול ואמרה לי שזהו היא סיימה. שאלתי אותה למה באמצע?
  אמרה לי שטיפול חינם זה 20 דק' וזה מה שהיא הספיקה.
  ואני כמו לקוח טוב וכנראה פראייר קמתי והלכתי.
  למחרת בדקתי את הנושא ולא רשום בשום מקום שהטיפול החינמי הוא 20 דק. בשום מקום כולל באתר כללית.
  התקשרתי לכללית סמייל בשביל לשאול על הטיפול חינם וגם שם נאמר לי שאין דבר כזה 20 דק' טיפול.
  המנהלת של הסניף חזרה אלי ואמרה לי שטיפול זה 20 ואין מה לעשות והיא לא חושבת שיש פה פגיעה בלקוח גם אם לא נאמר לו כל הפרטים ועכשיו אני צריך לקבוע תור חדש לעוד חודש וכמובן בתשלום. כמו כן אמרתי לה על הרנטגן שלא נאמר לי כלום על תשלום ואם אני מסכים והבטיחה לזכות אותי.(דבר שאם לא הייתי בודק שוב גם לא היה קורה)
  התלוננתי לפניות הציבור שלהם, והם שלחו לי מכתב שהם לא רואים פגיעה בלקוח.
  חזרתי למנהלת ואמרתי לה שעדיין לא קיבלתי זיכוי, אז היא אמרה לי שאני יגיע לקבל במזומן למרות ששילמתי באשראי, שוב הסכמתי(לקוח טוב אה?)
  שלחתי את אישתי לסניף ושם המנהלת שוב פעם עשתה שרירים ולא הסכימה לתת לאישתי את הכסף בטענה שאני חייב להיות שם.
  אמרתי לה שאני לא יכול להגיע ושתעשה לי זיכוי באשראי וזהו. ושוב היא אמרה שבשביל זיכוי באשראי אני חייב להגיע ולחתום שאני רוצה זיכוי באשראי ולא מוכנה לזכות אותי.

  השאלה שלי האם יש לי פה קייס לתביעות קטנות? והאם יש פה עבירה על החוק בזה שהם לא נותנים את כל המידע ללקוח?
  ובנוסף כל תהליך הזיכוי הכספי?
 • RE: שאלת ייעוץ 11/03/2015 13:03
  שלום רב,

  איני משוכנע שהעניין מתאים לתביעות קטנות נוכח כך שהייתה נכונות לזכות אותך והזיכוי לא בוצע בשל עניין טכני.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פיטורים לאחר תאונת עבודה 10/03/2015 18:27
  שלום ב19.1.15 קרתה לי תאונת עבודה הייתי בחופשת מחלה עד 7.3.15 וחזרתי לעבודה ביום 8.3.15 ובאותו יום קיבלתי מכתב פיטורים . 1 האם מותר לפטר עובד לאחר שהוא חוזר מתאונת עבודה . 2 בעניין גובה פיצויי הפיטורים איך מחשבים אותם ? אני יודע שזה לפי המשכורת האחרונה . אבל לא קיבלתי משכורת כל התקופה שהייתי בחופשת מחלה . 3 אני יודע שצריכים להביא לי התראה של חודש לפני הפיטורים האם זה תקין שהביאו לי רק עד ה 31.3.15 ? הודיעו לי על הפיטורים ב8.3.15 . אני עובד בחברה שנתיים
 • RE: פיטורים לאחר תאונת עבודה 11/03/2015 13:00
  שלום רב,

  השאלות עוסקות בענייני יחסי עובד מעביד ודיני עבודה - תחום אשר מששרדנו אינו עוסק בו. מציע שתפנה אל עורך דין אשר עיסוקו דיני עבודה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • חטיף בריאות שבר לי שן 09/03/2015 17:05
  אכלתי היום חטיף בריאות כלשהוא ולפתע נגסתי בגוף קשה מאוד, הוצאתי מהפה וגיליתי משהו כמו אבן. נשברה לי חלק משן פנימית בפה. זה מאד מרגיז ועכשיו צריך רופא שיניים.

  התקשרתי לשירות הלקוחות ולא מתוך רצון לעשוק או לקבל זיכוי או מוצר, הם תיאמו איתי שליח של הדואר שיגיע לאסוף את המוצר ואת ה"אבן", ובהמשך אקבל מכתב הביתה.

  זה בטוח? האם יש הליך של תביעת פיצויים במצב כזה? הבנתי שיש סיכוי שהם רוצים לאסוף את המוצר רק כדי שלא אחזיק אצלי את המוצר עם הפגם.

  אשמח לשמוע חוות של עורך דין מהמשרד שלכם בנושא. תודה
 • RE: חטיף בריאות שבר לי שן 09/03/2015 19:15
  שלום,
  במקרה שאתה מתאר ניתן לקבל פיצויים בהתאם לחוק האחריות למוצרים פגומים. רצוי מאד לשקול היטב העברת המוצר לידי החברה. בכל מקרה כדאי לתעד את המוצר ואת הגוף הזר שגרם לנזק בצילומים ברורים ולהכין מכתב מסודר עליו יחתום השליח אשר יאשר כי המוצר נמסר לידי נציג החברה וכי הם מתחייבים להשיבו לידך עםן תום הבדיקה שלהם.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תאונת דרכים באוטובוס 08/03/2015 13:19
  שלום רב עורך דין סולר,

  אתמול בערב נסעתי באוטובוס מירושלים לראשון לציון כשהגענו ליד התחנה המרכזית הנהג טעה בנתיב שנכנסים להוריד נוסעים והמשיך ליסוע ישר במהירות לאחר שהבין בטעותו בלם בלימת פתע פתאומית ובדיוק באותו רגע אני קמתי ממקומי ובכוונתי היתה לרדת וחשבתי שהוא מאט בעקבות הבלימה אני התדרדרתי ונפלתי אחורה קיבלתי חבלות בכל הגוף בעיקר בצד ימין ושטף דם פנימי בזרוע ימין כאב ולחץ בראש ביליתי את כל הבוקר בקופת חולים האם ניתן לתבוע במקרה כזה כמו בכל תאונת דרכים? מה אומר על כך החוק?
 • RE: תאונת דרכים באוטובוס 09/03/2015 19:11
  שלום רב,

  מדובר בתאונת דרכים לכל דבר ועניין בהתאם להגדרת החוק.
  עליך לפנות למשטרת התנועה עם התיעוד הרפואי, פרטי האוטובוס (מספר רישוי) ופרטי הנהג ולקבל אישור משטרה.
  לאחר מכן ניתן יהיה לפנות אל חברת הביטוח אשר מבטחת את השימוש באוטובוס בביטוח חובה על מנת לקבל פיצוי הולם.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • ביטוח תאונות אישיות - חיוב כפול 08/03/2015 09:35
  שבוע טוב,

  יש לנו ביטוח תאונות אישיות באחת מחברות הביטוח. לפני חודש שמתי לב שגובים ממני פעמיים. בשיחה עם חברת הביטוח התברר כי גבו ממני כסף על ביטוח של מישהו שלא קשור אלי בכלל דרך סוכנות ביטוח שלעולם לא שמעתי עליה. חברת הביטוח אומנם עצרה את הגבייה אבל לא קיבלתי את הכסף חזרה והם גם מפנים אותי שאני אדבר עם סוכנות הביטוח כדי לברר איך קורה שחייבו את כרטיס האשראי שלי. מבחינתם הם לא אחראים למחדל הזה אלא הסוכנות שהעבירה להם את הפרטים ואני זאת שצריכה לברר. בעיני יש פה עברת גניבה. מעבר לתלונה אצל המפקח על הביטוחים שהבנתי שהרבה לא יצא מזה מה עוד אני יכולה לעשות במצב כזה שגבו ממני כסף בלא ידיעתי ואישורי?
 • RE: ביטוח תאונות אישיות - חיוב כפול 08/03/2015 11:21
  שלום רב,

  מדובר במחדל חמור ואפשר לשקול אף תלונה במשטרה על גנבה.
  אני מציע לפנות במכתב אל חברת הביטוח והסוכנות ולדרוש החזר מיידי.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
חזור למעלה חיפוש בפורום חיפוש בפורום


: עבור אל עמוד
	Array
(
  [PAGE_TITLE] => פורום רשלנות רפואית, תאונות דרכים, תאונות עבודה | עמוד 3
  [HEADING] => פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
  [PAGE_DESCRIPTION] => פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
  [PAGE_KEYWORDS] => פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
  [FORUM_ID] => 1
  [FORUM_HOME] => פורום_רשלנות_רפואית
  [TOPICS] => 
 • תאונה עם ביטוח מקיף 22/03/2015 02:55
  לפני שבועיים הייתי מעורב בתאונת דרכים עם רכבי, במהלך התאונה הכלב שהיה עימי נפגע קשה, ורציתי לדעת האם הביטוח מכיר בנזק כזה? האם אוכל לתבוע אישית את הנהג הפוגע בנזק שנגרם לכלב?
 • RE: תאונה עם ביטוח מקיף 23/03/2015 13:11
  שלום רב,

  איני סבור שהפוליסה של ביטוח מקיף תכסה נזק לבע"ח.
  עקרונית ניתן לשקול תביעת נזיקין כנגד הנהג אולם יהיה צורך להוכיח כי הוא אחראי לתאונה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פציעה בחו"ל 21/03/2015 20:51
  אשמח לעזרתכם בנוגע לפציעה בחו"ל והחזרים עקב טיפול או פיצויים.
  אז ככה:

  לפני כחצי שנה נפלתי בחוף בתאילנד ופרקתי את הכתף (טיול לפני הגיוס). את הכתף החזירו לי בהרדמה מלאה בתאילנד והתאשפזתי בבית החולים בקוסמוי למשך יומיים. עלות הטיפול בתאילנד (החזרת הכתף בהרדמה, האשפוז והכדורים שקיבלתי) הסתכמה בכ-8,000 ש"ח אותם חברת הביטוח הרפואי שאיתה ביטחתי את נסיעתי (הראל, לפי פוליסת All In One של "למטייל") שילמה ישירות לבית החולים התאילנדי. עקב הפציעה שיניתי את מסלול הטיול וביטלתי מספר אטרקציות שתכננתי לעשות אבל לא חזרתי מוקדם לארץ ולא שיניתי את הטיסות. כשחזרתי לארץ התחלתי פיזיותרפיה דרך קופת החולים ודרך פיזיותרפיסטית פרטית (כי לקופת החולים אין מספיק תורים בשבילי, שזה, אגב, בזיון בפני עצמו) ובמקביל ערכתי בדיקות לכתף אשר בסופן הפנו אותי לניתוח לקיבוע הכתף אשר כלל הכנסת ברגים ותפירת גידים ורצועות. זמן ההחלמה מהניתוח הוא כ- 6-8 חודשים וההחלמה באמת קשה. בעקבות הפציעה והניתוח הגיוס שלי נדחה בשנה והשיבוץ שלי ליחידה קרבית לאחר מיונים רבים - בוטל ואני עומד בפני פרופיל 45 - פרופיל עורפי. בנוסף לכך, אני כבר חודשים לא מסוגל לעשות ספורט, דבר שהיה חלק מהותי משגרת היום שלי שכללה שעות רבות של כדורסל, שחייה ורכיבה על סוסים (כולל תחרויות, רכיבות מספר פעמים בשבוע). טווח התנועה של היד שלי נפגע והוא הולך ומשתפר אך ככל הנראה אני אאבד לצמיתות חלק ניכר ממנו (אני מוגבל מאוד בהרמת היד למעלה או בתנועות אחורה לדוגמא מה שככל הנראה יפגע ביכולתי לבצע פעילויות ספורטיביות מסוימות)
  רציתי לדעת אם מגיע לי במקרה החזר מחברת הביטוח הראל או מהביטוח הלאומי (או כל גוף אחר) על טיפולי הפיזיותרפיה, הניתוח היקר בארץ (אשר קופת החולים מימנה רק חלק ממנו), הציוד הרפואי שנאלצתי לרכוש או פיצוי כשלהו על הסיוט המתמשך הזה (מי שלא עבר את זה לא מסוגל להבין את הכאב בפריקה ובהחלמה הארוכה מהניתוח).

  אשמח לקבל את עצותיכם ולהבין אם יש לי בכלל קייס כדי להתקדם. אם כן, כמובן שאשמח להתקדם עם אחד ממכם (אשמח להמלצות).
  תודה רבה,
  דניאל
 • פציעה בחול 22/03/2015 11:04
  שלום רב,

  כדי להעריך אם יש לך עילת תביעה כנגד חברת הביטוח אשר בה רכשת פוליסת ביטוח טרם הנסיעה יש לעיין בקפידה בפוליסה עצמה ולבחון את תנאיה. יש גם לבדוק האם לא חתמת על טופס ויתור על תביעות עתידיות לחברת הביטוח כדי שתשלם את התשלום לבית החולים.
  באשר לביטוח הלאומי אני סבור כי הענף הרלבנטי הוא נכות כללית ובמסגרת ענף זה על מנת לקבל תגמולים כלשהם יש צורך בנכות משמעותית צמיתה ובפגיעה של ממש ביכולת ההשתכרות. ניתן לבחון אפיק זה לאחר שהמצב יתייצב רצוי באמצעות עו"ד מנוסה בתחום.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • נפילה בשל מרצפה חסרה 19/03/2015 09:35
  אימי בת 75 נפלה לפני שבועיים בגלל אבן משתלבת חסרה במדרכה, כתוצאה מהנפילה נוצר לה שבר ברגל.
  קראתי שניתן לתבוע את העירייה על רשלנות ורציתי לדעת האם במידה והתאונה התרחשה ביום כאשר אימי יכלה להבחין באבן החסרה עדין קיימת עילה לתביעה?
 • RE: נפילה בשל מרצפה חסרה 22/03/2015 10:58
  שלום רב,

  ככל שמדובר במפגע ממשי במדרכה כמו אבן חסרה נראה שניתן יהיה לבסס אחריות של העיריה לתאונה. כדאי מאד לצלם את מקום התאונה וככל שיש עדים לתאונה לשמור את פרטיהם.
  העובדה שהתאונה ארעה באור יום אינה פוגעת למיטב הבנתי באחריות העיריה.
  ממליץ בכל מקרה לערוך יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תביעת הביטוח בתאונת עבודה 11/03/2015 07:22
  תביעת חברת הביטוח אחרי תאונת עבודה.

  העו"ד שמטפל הבטיח 2 מיליון. אחר כך ירד למיליון. אחר כך ירד לחצי מיליון. אח"כ ירד ל300 אלף. וטוען שעכשיו נתנו רק 90 אלף שמתוכם 20 אלף הולכים לעמלת עו"ד. תאונת עבודה 49% נכות לצמיתות בביטוח לאומי. אמרנו שאנחנו לא מסכימים לסכום כי סבלנו הרבה מאוד שנים וזה צחוק שנסכים. הוא טוען שנשלם לו עמלה על פתיחת תיק וכד'. .. כשמלכתחילה הוא אמר שאם הסכום לא מתאים לא נצטרך לשלם כלום מה גם שהוא לא מעוניין להגיש את התביעה לבית משפט כי הוא טוען שזה ייקח הרבה מאוד שנים ויש סיכוי התביעה תיבלע .

  מה לעשות??? למי פונים? והוא מחייב אותנו להסכים להצעה של חברת הביטוח.

  אשמח לשמוע חוות דעת נוספת של עורך דין ממשרדכם לגבי האירוע הזה! תודה
 • RE: תביעת הביטוח בתאונת עבודה 11/03/2015 13:05
  שלום רב,

  אין לי לצערי כל דרך לתת חוות דעת על המקרה במסגרת פורום מצומצם זה ועל בסיס נתונים כה חלקיים.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • RE: RE: תביעת הביטוח בתאונת עבודה 11/03/2015 19:51
  היי עופר

  אז מה אתה מציע לעשות? איזה עוד מידע אתה צריך בשביל לתת את חוות דעתך בנושא?
 • RE: RE: RE: תביעת הביטוח בתאונת עבודה 19/03/2015 15:15
  שלום רב,

  יש הרבה מאד מידע שחסר. מציע שתשקלו לערוך פגישת ייעוץ עם עורך דין נוסף מנוסה בתחום כדי להעריך את המקרה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • בעיה 18/03/2015 14:05
  שלום לך
  לפני יותר משלוש שנים עברתי תאונת דרכים בזמן שאני הייתי נוסעת במונית ונפגעתי.
  אמא שלי טיפלה לי בכול המסמכים ועורך הדין
  ומאז נותק הקשר עם אמא שלי ואין לי פרטים ואין לי מושג מה קרה עם התביעה מאז.
  אני רק זוכרת שלעורך הדין קראו יוסי.
  האם יש דרך לברר מה קרה עם התביעה?
  תודה מראש
 • RE: בעיה 19/03/2015 15:14
  שלום רב,

  אם יש לכם עותק מאישור המשטרה בו מופיע שם חברת הביטוח אשר ביטחה את המונית בביטוח חובה ומספר הפוליסה ניתן לפנות אל חברת הביטוח ישירות ולברר מה קרה עם התביעה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • עקיפה מימין 19/03/2015 10:52
  שלום יש לי רישיון אופנוע ולפני יומיים החלקתי על הכביש לאחר שביצעתי עבירה ועקפתי מיימין, רכב שלא ראה אותי שפשף את הקטנוע והחלקתי על הריצפה, מאחר שבאותו רגע לא הרגשתי כאב המשכתי לסוע בלי להחליף פרטים, יום לאחר מכן התחילו לי כאבים בצלעות ופניתי לבית החולים ודיווחתי דהייתי מעורב בתאונת דרכים קלה, שאלתי היא האם ניתן לתבוע את חברת הביטוח על תאונה שאני האשם בה ובנוסף שאין לי פרטים על הרכב הפוגע ושהלכתי לבית החולים יממה לאחר האירוע?
 • RE: עקיפה מימין 19/03/2015 15:09
  שלום רב,

  לשאלת האשם בתאונה אין כל משמעות בעניין תביעה לפיצויים בגין נזקי גוף שאירעו עקב תאונת דרכים. התביעה בכל מקרה מוגשת כנגד לברת הביטוח אשר ביטחה את האופנוע שלך בביטוח חובה. הפער בזמן בין התרחשות התאונה לבין הפניה אינו גדול מדי להערכתי ואיני סבור שיהיה בעייתי.
  מציע שתשקול פניה אל עורך דין בעל ניסיון בתחום נזקי גוף שיוכל לכתוב בשמך אל חברת הביטוח.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פגיעה בשמיעה 18/03/2015 10:54
  אני עובד כבר 30 שנה במפעל כאיש הבטחה ובשל הרעש הרב ישנה ירידה בשמיעה, ורציתי לדעת האם ניתן להכיר במצב זה כתאונת עבודה? כיצד יש לפועל להכרה זו?
 • RE: פגיעה בשמיעה 19/03/2015 14:54
  שלום רב,

  על מנת לקבל הכרה בירידה בשמיעה כפגיעה מעבודה מומלץ לאסוף את מלוא התיעוד הרפואי ולפנות לקבלת חוות דעת ממומחה בתחום א.א.ג. כדאי כבר כעת לנסות ולהביא עדויות של עובדים או עובדים לשעבר על עניין החשיפה לרעש. בכל מקרה אמליץ שהפניה לביטוח הלאומי תעשה לא על ידך אלא על ידי עורך דין מנוסה בתחום.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • חרק בתוך שקית גרעינים 19/03/2015 13:46
  אהלן. קניתי בחנות של yellow שקית אטומה ובתוקף של גרעיני חמנייה של חברה גדולה ומאוד מוכרת בארץ. לאחר שהספקתי לפצח להנאתי כבר יותר מחצי שקית, התגלתה בתוכה חרק גדול מעופף, מפויח כולו מהקלייה שעבר עם שאר הגרעינים. לפי צורת הכנפיים ככל הנראה מדובר בדבורה שהייתה על פרח החמנייה בזמן קטיפתו והסתננה משם למפעל. בקרת האיכות של מפעל מזון גדול ונחשב שמגלגל עשרות ומאות מליונים בשנה כנראה לא קפדנית מספיק כפי שמצופה ממנה להיות. השאלה מה הלאה מכאן? יש מקום לתביעת פיצויים על דבר כזה? יש לי את קבלת הקנייה ברשותי והשקית אותה רכשתי עם הממצא החריג. יש כאן עילה לתביעה או שאין לי איך להוכיח שהחרק אכן היה שם בפנים לפני פתיחת השקית (למרות צורתו המפויחת)? תודה.
 • RE: חרק בתוך שקית גרעינים 19/03/2015 14:23
  שלום רב,

  אפשר לעניות דעתי לשקול במקרה זה פניה לקבלת פיצויים אולם בהיעדר נזק ממשי לבד מעוגמת נפש יש להניח כי היקף הפיצויים לא יהיה ניכר ויעמוד להערכתי על כמה אלפי ש"ח בודדים. מציע לפנות אל עורך דין בעל ניסיון בתחום הנזיקין כדי לנסות ולנהל מו"מ עם החברה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • דריסת כלב 18/03/2015 07:43
  שלום רב, לצערי לפני יומים דרסתי כלב שלא הבחנתי בו בכביש ראשי, אני לא יודע אם לכלב יש בעלים ולצערי הכלב מת, בשל התאונה יש פגיעה ברכב ורציתי לדעת כיצד הביטוח מתייחס לתאונה שכזו? האם אקבל פיצוי עבור הנזק לרכב?
 • RE: דריסת כלב 19/03/2015 14:21
  שלום רב,

  הפורום עוסק בנזקי גוף בלבד (כולל נזקי גוף עקב תאונות דרכים) ולא בנזקי רכוש / פח. מציע שתפנה לפורום משפטי העוסק בתחום זה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • ניתוח במעי הגס 16/03/2015 12:38
  שלום רב, לפני חודשיים עברתי ניתוח בקמעי הגס בגלל בעיות חוזרות ונשנות של זיהומים ודלקות. ורציתי לדעת האם ניתן לתבוע את הרופא על כך שאמר לי שלא יוציאו לי את כל הממעי ולבסוף התעוררתי וגיליתי שלנצח האלץ להסתובב עם שקית, אני בחור צעיר ואם הייתי יודע שכך יסתיים הניתוח יתכן שלא הייתי מבצעו.
  האם ניתן לתבוע על כך?
 • RE: ניתוח במעי הגס 18/03/2015 11:58
  שלום רב,

  אין לי לצערי דרך להשיב על שאלתך מבלי לבחון את התיעוד הרפואי המלא ולקבל עוד פרטים. אכן על הרופא המטפל מוטלת החובה בהתאם לחוק זכויות החולה להסביר למטופל טרם הניתוח את כל התוצאות האפשריות של הניתוח ואם זה לא בוצע כנדרש אין הדבר תקין.
  יחד עם זאת כדי לקבל פיצוי של ממש אין די בכך ויש גם לבחון את האלטרנטיבה של אי ביצוע ניתוח כלל והאם היא הייתה סבירה.
  אני מציע כי תערוך פגישת יעוץ מסודרת עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית אשר יוכל לסייע לך בקבלת מלוא התיעוד ובהפניה למומחה הרפואי המתאים כדי להעריך אם יש מקום לתביעת רשלנות רפואית במקרה זה.

  בברכת בריאות,
  עורך דין עופר סולר
 • ננשכתי על ידי כלב בפארק הירקון 16/03/2015 07:55
  שלום,
  ננשכתי על ידי כלב בפארק הירקון לפני שבועיים ועשו לי תפרים ברגל, האם במקרה זה עלי לתבוע את בעלי הכלב באופן פרטי על הנזק (תביעה קטנה) או תביעת נזיקיון בעזרת עורך דין?
 • RE: ננשכתי על ידי כלב בפארק הירקון 18/03/2015 11:54
  שלום,

  ככל שמדובר בנזק חולף אפשר אכן להסתפק בתביעה במסגרת בית משפט לתביעות קטנות אשר עלותה נמוכה יותר והיא פשוטה יותר.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תלונות על כאבי ראש 15/03/2015 18:12
  שלום רב, ביתי בת 26 אובחנה לאחרונה כסובלת מסרטן.
  יש לה גידול בראש, ביתי פנתה לקופת החולים מספר פעמים ואמרה כי חשה מגרנות חזקות אבל לא נשלחה לביצוע הצילומים בשלם עלות יקרה. האם ש עילה לתביעת רשלנות?
 • RE: תלונות על כאבי ראש 18/03/2015 11:50
  שלום רב,

  כדי להעריך אם התלונות של ביתך על מיגרנות חייבו בירור אשר יכול היה להביא לאבחון מוקדם יותר של הסרטן בראשה יש צורך לקבל את מלוא התיעוד ולהתייעץ עם מומחה בתחום הנוירוכירורגיה.
  מעבר לשאלת ההתרשלות יש מקום גם לבחון את פרק הזמן בו עוכבה האחבנה ולבדוק האם לעיכוב זה יש משמעות של ממש מבחינת הרעת המצב ואף עניין זה מצריך בחינה על ידי מומחה רפואי מתאים בתחום האונקולוגיה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פגיעה מרכב 15/03/2015 12:05
  שלום רב, ברצוני לשאול האם מקרה של פגיעה ביד מדלת הרכב מאפשרת תביעה של הביטוח? הפגיעה היא פגיעה חמורה ועל כן אני שואלת
 • RE: פגיעה מרכב 15/03/2015 15:43
  שלום רב,

  בחלק מן המקרים פגיעה ביד מדלת רכב יכולה להיות מוכרת כתאונת דרכים כמשמעותה בחוק.
  כך למשל במקרה בו בכניסה לרכב לפני נסיעה או ביציאה מרכב בתום נסיעה אם הדלת נטרקת על היד וגורמת לנזק יש להניח כי הפגיעה תוכר כפגיעה עקב תאונת דרכים.
  יש צורך בפרטים נוספים לגבי אופן הפגיעה במקרה שלך כדי להעריך אם הפגיעה תוכר.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר

 • נפגע תאונת דרכים - זכויות 15/03/2015 10:37
  שלום,
  נפגעתי אחרי תאונת דרכים (לא במסגרת העבודה) לפני 6 שנים ועד היום אני סובל מהגבלה ניכרת ולא יכול לעבוד (לא יכול לעמוד באופן ממושך וסובל מהרבה בעיות נוירולוגיות) , מקור המחייה היחיד שלי הוא הבטחת הכנסה מהביטוח הלאומי בתור יחיד.

  הגשתי תביעה נגד חברת הביטוח של הרכב לפני 5.5 שנים וטרם ניתן פסק דין. שאלתי היא האם אוכל להגיש תביעה לקצבת נכות מהביטוח הלאומי שיכולה להיות גבוהה מהתשלום שאני מקבל כיום מהבטחת ההכנסה?

  אם כן האם אחוז הנכות הרפואית שייקבע בוועדה הרפואית של הביטוח הלאומי יהיה מחייב ובתביעה לפי הפלת"ד ייקבע אותו אחוז ? אם אגיש תביעה לקצבת נכות ואימצא זכאי, האם תשלומים שישולמו לי יקוזזו מהסכום שיגיע לי מהתביעה לפי הפלת"ד ? והאם מה שאני מקבל היום מהבטחת הכנסה יקוזז מהסכום שיתקבל מהתביעה נגד חברת הביטוח או שאין קשר בין הדברים ? מהו זמן טיפול סביר לסגירת התיק.
 • RE: נפגע תאונת דרכים - זכויות 15/03/2015 15:40
  שלום רב,

  מאחר ולא מדובר בתאונת עבודה הרי שקביעת הנכות של המוסד לביטוח לאומי שתינתן במסגרת ענף נכות כללית אינה מחייבת בתביעה לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.
  עם זאת את תגמולי המוסד לביטוח הלאומי ככל שאלו נובעים מהפגיעה עקב התאונה יקזזו מסכום הפיצוי שבו תחויב חברת הביטוח.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פגיעה קשה של הילד בגן 12/03/2015 08:29
  בוקר טוב עורך דין סולר,

  אני מודה לך על האפשרות להתייעץ באתר הנפלא שלך.

  זה המקרה שלי: בני בן הארבע נפל בגן (עירוני-טרום חובה) ושבר את השן שבר חמור, אשר הצריך עקירה כירורגית בהרדמה מלאה (את רסיסי השורש בתוך החיך לא היה ניתן היה לשלוף בעקירה רגילה). קיבלנו מרופא השיניים של חברת הביטוח של הגן הפנייה דחופה למיון-ואתמול הילד נותח בהרדמה מלאה, הניתוח עבר בהצלחה. כרגע אין בעיות נוספות דחופות, אם כי לפי דברי הרופא קרוב לוודאי שבשל העניין בני יצטרך בעתיד טיפול אורתודנטי ליישור שיניים.

  1. האם ידוע לכם כיצד עליי לפעול כעת, בתביעה לקבלת פיצויים?

  2. הבנתי שיש שני מישורים: פיצוי מכוח ביטוח תאונות אישיות וכן ביטוח אחריות מקצועית, לתביעת נזיקין? אשמח להבין מה ההבדלים ביניהם

  3. אילו מסמכים חשוב שאאסוף כעת? ממי לבקש מכתבים להכנת תביעתי?

  4. כיצד להיערך לפנייה לבקשת התביעה באופן חכם?
  תודה רבה
 • RE: פגיעה קשה של הילד בגן 12/03/2015 13:23
  שלום רב,

  תודה על פנייתך ועל המחמאה.

  אכן יש שני מישורים אפשריים לפיצוי- ראשית קיימת פוליסת תאונות אישיות (ביטוח תלמידים) אשר מעניקה פיצוי במקרה של נזק גוף עקב תאונה ללא צורך בהוכחת רשלנות. הקשוי בפוליסה זו שהיא מעניקה פיצוי במקרה של נכות קבועה עקב התאונה. בנושא של טיפולי שיניים ניתן לקבל השתתפות בעלויות טיפול בכפוף לביצוע הטיפולים במרפאות שבהסדר הפוליסה. פרטים לגבי פוליסה זו ניתן לקבל ברשות המקומית (מחלקת חינוך).
  מכבר לכך אם התאונה אירעה בהשל התרשלות של צוות הגן בהשגחה או בתחזוקת מתקני הגן ניתן לשקול תביעת נזיקין. בתביעה זו על התובע להוכיח את אחריות הנתבעת בשל התרשלותה.

  מציע שבשלב זה תאספו את התיעוד הרפואי וכן קבלות על הוצאות וכי תפנו באופן מסודר אל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • שאלת ייעוץ 11/03/2015 10:56
  שאלת ייעוץ(מצטער אם ארוכה)
  קבעתי טיפול שיניים(שיננית) ובקופת חולים כללית מגיע פעם בשנה טיפול חינם. התקשרתי וקבעו לי תור(לחודש אחרי) ואמרו לי שבנוסף גם מגיע לי בדיקת רופא והיא ממליצה לעשות.
  הגעתי לרופא הוא בדק עשה לי צילום שיניים בלי לשאול אותי או להגיד לי שזה בעלות כספית או כל דבר אחר, וביציאה מן הרופא אומרים לי שהצילום רנטגן עולה כסף ואני צריך לשלם. כמובן ששילמתי(באשראי) לא התווכחתי כיוון שגם שהיה קצת לחץ.
  לאחר מספר ימים הגעתי לשיננית, היא התחילה לבצע ניקוי אבנית ובאמצע הטיפול(לאחר שסיימה את הלסת התחתונה בלבד) הפסיקה את הטיפול ואמרה לי שזהו היא סיימה. שאלתי אותה למה באמצע?
  אמרה לי שטיפול חינם זה 20 דק' וזה מה שהיא הספיקה.
  ואני כמו לקוח טוב וכנראה פראייר קמתי והלכתי.
  למחרת בדקתי את הנושא ולא רשום בשום מקום שהטיפול החינמי הוא 20 דק. בשום מקום כולל באתר כללית.
  התקשרתי לכללית סמייל בשביל לשאול על הטיפול חינם וגם שם נאמר לי שאין דבר כזה 20 דק' טיפול.
  המנהלת של הסניף חזרה אלי ואמרה לי שטיפול זה 20 ואין מה לעשות והיא לא חושבת שיש פה פגיעה בלקוח גם אם לא נאמר לו כל הפרטים ועכשיו אני צריך לקבוע תור חדש לעוד חודש וכמובן בתשלום. כמו כן אמרתי לה על הרנטגן שלא נאמר לי כלום על תשלום ואם אני מסכים והבטיחה לזכות אותי.(דבר שאם לא הייתי בודק שוב גם לא היה קורה)
  התלוננתי לפניות הציבור שלהם, והם שלחו לי מכתב שהם לא רואים פגיעה בלקוח.
  חזרתי למנהלת ואמרתי לה שעדיין לא קיבלתי זיכוי, אז היא אמרה לי שאני יגיע לקבל במזומן למרות ששילמתי באשראי, שוב הסכמתי(לקוח טוב אה?)
  שלחתי את אישתי לסניף ושם המנהלת שוב פעם עשתה שרירים ולא הסכימה לתת לאישתי את הכסף בטענה שאני חייב להיות שם.
  אמרתי לה שאני לא יכול להגיע ושתעשה לי זיכוי באשראי וזהו. ושוב היא אמרה שבשביל זיכוי באשראי אני חייב להגיע ולחתום שאני רוצה זיכוי באשראי ולא מוכנה לזכות אותי.

  השאלה שלי האם יש לי פה קייס לתביעות קטנות? והאם יש פה עבירה על החוק בזה שהם לא נותנים את כל המידע ללקוח?
  ובנוסף כל תהליך הזיכוי הכספי?
 • RE: שאלת ייעוץ 11/03/2015 13:03
  שלום רב,

  איני משוכנע שהעניין מתאים לתביעות קטנות נוכח כך שהייתה נכונות לזכות אותך והזיכוי לא בוצע בשל עניין טכני.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פיטורים לאחר תאונת עבודה 10/03/2015 18:27
  שלום ב19.1.15 קרתה לי תאונת עבודה הייתי בחופשת מחלה עד 7.3.15 וחזרתי לעבודה ביום 8.3.15 ובאותו יום קיבלתי מכתב פיטורים . 1 האם מותר לפטר עובד לאחר שהוא חוזר מתאונת עבודה . 2 בעניין גובה פיצויי הפיטורים איך מחשבים אותם ? אני יודע שזה לפי המשכורת האחרונה . אבל לא קיבלתי משכורת כל התקופה שהייתי בחופשת מחלה . 3 אני יודע שצריכים להביא לי התראה של חודש לפני הפיטורים האם זה תקין שהביאו לי רק עד ה 31.3.15 ? הודיעו לי על הפיטורים ב8.3.15 . אני עובד בחברה שנתיים
 • RE: פיטורים לאחר תאונת עבודה 11/03/2015 13:00
  שלום רב,

  השאלות עוסקות בענייני יחסי עובד מעביד ודיני עבודה - תחום אשר מששרדנו אינו עוסק בו. מציע שתפנה אל עורך דין אשר עיסוקו דיני עבודה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • חטיף בריאות שבר לי שן 09/03/2015 17:05
  אכלתי היום חטיף בריאות כלשהוא ולפתע נגסתי בגוף קשה מאוד, הוצאתי מהפה וגיליתי משהו כמו אבן. נשברה לי חלק משן פנימית בפה. זה מאד מרגיז ועכשיו צריך רופא שיניים.

  התקשרתי לשירות הלקוחות ולא מתוך רצון לעשוק או לקבל זיכוי או מוצר, הם תיאמו איתי שליח של הדואר שיגיע לאסוף את המוצר ואת ה"אבן", ובהמשך אקבל מכתב הביתה.

  זה בטוח? האם יש הליך של תביעת פיצויים במצב כזה? הבנתי שיש סיכוי שהם רוצים לאסוף את המוצר רק כדי שלא אחזיק אצלי את המוצר עם הפגם.

  אשמח לשמוע חוות של עורך דין מהמשרד שלכם בנושא. תודה
 • RE: חטיף בריאות שבר לי שן 09/03/2015 19:15
  שלום,
  במקרה שאתה מתאר ניתן לקבל פיצויים בהתאם לחוק האחריות למוצרים פגומים. רצוי מאד לשקול היטב העברת המוצר לידי החברה. בכל מקרה כדאי לתעד את המוצר ואת הגוף הזר שגרם לנזק בצילומים ברורים ולהכין מכתב מסודר עליו יחתום השליח אשר יאשר כי המוצר נמסר לידי נציג החברה וכי הם מתחייבים להשיבו לידך עםן תום הבדיקה שלהם.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תאונת דרכים באוטובוס 08/03/2015 13:19
  שלום רב עורך דין סולר,

  אתמול בערב נסעתי באוטובוס מירושלים לראשון לציון כשהגענו ליד התחנה המרכזית הנהג טעה בנתיב שנכנסים להוריד נוסעים והמשיך ליסוע ישר במהירות לאחר שהבין בטעותו בלם בלימת פתע פתאומית ובדיוק באותו רגע אני קמתי ממקומי ובכוונתי היתה לרדת וחשבתי שהוא מאט בעקבות הבלימה אני התדרדרתי ונפלתי אחורה קיבלתי חבלות בכל הגוף בעיקר בצד ימין ושטף דם פנימי בזרוע ימין כאב ולחץ בראש ביליתי את כל הבוקר בקופת חולים האם ניתן לתבוע במקרה כזה כמו בכל תאונת דרכים? מה אומר על כך החוק?
 • RE: תאונת דרכים באוטובוס 09/03/2015 19:11
  שלום רב,

  מדובר בתאונת דרכים לכל דבר ועניין בהתאם להגדרת החוק.
  עליך לפנות למשטרת התנועה עם התיעוד הרפואי, פרטי האוטובוס (מספר רישוי) ופרטי הנהג ולקבל אישור משטרה.
  לאחר מכן ניתן יהיה לפנות אל חברת הביטוח אשר מבטחת את השימוש באוטובוס בביטוח חובה על מנת לקבל פיצוי הולם.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • ביטוח תאונות אישיות - חיוב כפול 08/03/2015 09:35
  שבוע טוב,

  יש לנו ביטוח תאונות אישיות באחת מחברות הביטוח. לפני חודש שמתי לב שגובים ממני פעמיים. בשיחה עם חברת הביטוח התברר כי גבו ממני כסף על ביטוח של מישהו שלא קשור אלי בכלל דרך סוכנות ביטוח שלעולם לא שמעתי עליה. חברת הביטוח אומנם עצרה את הגבייה אבל לא קיבלתי את הכסף חזרה והם גם מפנים אותי שאני אדבר עם סוכנות הביטוח כדי לברר איך קורה שחייבו את כרטיס האשראי שלי. מבחינתם הם לא אחראים למחדל הזה אלא הסוכנות שהעבירה להם את הפרטים ואני זאת שצריכה לברר. בעיני יש פה עברת גניבה. מעבר לתלונה אצל המפקח על הביטוחים שהבנתי שהרבה לא יצא מזה מה עוד אני יכולה לעשות במצב כזה שגבו ממני כסף בלא ידיעתי ואישורי?
 • RE: ביטוח תאונות אישיות - חיוב כפול 08/03/2015 11:21
  שלום רב,

  מדובר במחדל חמור ואפשר לשקול אף תלונה במשטרה על גנבה.
  אני מציע לפנות במכתב אל חברת הביטוח והסוכנות ולדרוש החזר מיידי.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • [FORUM_VIEW] => 1 [FADMIN] => 0 [START] => 3 [STOP] => 7 [PAGE] => 3 [NBPAGES] => 130 [BOTTOM_LINKS] => Array ( [0] => Array ( [name] => לידה [link] => /לידה ) [1] => Array ( [name] => סיבוכים בהריון [link] => /סיבוכים-בהריון ) [2] => Array ( [name] => נשיכת כלב [link] => /personal-injuries-dog-bite ) [3] => Array ( [name] => פורום משפטי [link] => /forum/פורום_רשלנות_רפואית ) [4] => Array ( [name] => הערכת נזק [link] => /הערכת-גובה-הנזק ) [5] => Array ( [name] => סוגי תאונות [link] => /תאונות-דרכים ) [6] => Array ( [name] => תביעה נגד קרנית [link] => /car-accident-karnit ) [7] => Array ( [name] => עורך דין תאונות עבודה [link] => /work-accident ) [8] => Array ( [name] => ביטוח תאונות ילדים [link] => /kids-insurance ) [9] => Array ( [name] => תאונה באוטובוס [link] => /car-accident-bus ) [10] => Array ( [name] => סרטן [link] => /סרטן ) ) )
  לידה סיבוכים בהריון נשיכת כלב פורום משפטי הערכת נזק סוגי תאונות תביעה נגד קרנית עורך דין תאונות עבודה ביטוח תאונות ילדים תאונה באוטובוס סרטן
  כניסה לפורום מרכז עזריאלי 3 קומה 36 טל. 03-7369253 פקס. 03-7369345
  עדכונים באתר:

       תאונות פגע וברח - יש מי שיפצה     כך תפעלו לאחר פגיעה בתאונת דרכים     כיצד נקבעת הנכות בעקבות תאונת דרכים     טביעה בים - בחוף מוכרז או שאינו מוכרז     פיצויים לנפגע תאונת עבודה - אשם תורם     הותקפת ונגרם לך נזק? אתה זכאי לפיצוי הולם!     פגיעה בעת נסיעה באוטובוס - תאונת דרכים המזכה      נפגעת בתאונה עצמית בבית? נגרמו לך נזקי גוף?     תאונת דרכים ותביעת קרנית במקרה שהנהג הפוגע לא     תאונת קטנוע ותאונת אופנוע - קבלת פיצויים     האופניים החשמליים מסוכנים!     פגיעה מהידרדרות רכב במוסך הוכרה כתאונת דרכים     נותרו בגופך נזקים לאחר שיקום רפואי?     מקרי רשלנות במהלך טיפול פזיותרפי     אל תשכח/י לספר לרופא הכל...     אני יכולה לתבוע עדיין?     פגיעה של הילד ורשלנות רפואית     עצמאי נפגע - אילו זכויות יש?     פגיעה ונכות משנת 2011     תאונת עבודה וביטוח לאומי     פגיעה באולם אירועים     תביעת נכות לביטוח לאומי     טינטון - אפשר לקבל פיצויי?     תאונה בירידה מהאוטובוס     פגיעות גוף במשטרה

  כל הזכויות שמורות © | משרד עורכי דין עופר סולר ושות

  מפת האתר