פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
פורום רשלנות רפואית, תאונות דרכים, תאונות עבודה | עמוד 3

03-7369253
חשוב לדעת: התיישנות תביעות רשלנות רפואית - לחצו כאן!
עורך דין עופר סולר רשלנות רפואית רשלנות רפואית בלידה רשלנות רפואית בניתוח נזקי גוף פורום משפטי

פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף

נושא חדש חיפוש בפורום
נושא
 • פציעה של הילד - איך מטפלים? 20/05/2015 09:42
  בוקר טוב

  הילד שלי בן 5.5 נפצע בטיול במסגרת הגן (גן עיריה) כתוצאה מכך שהה מספר ימים בבית -הפציעה היא תלישה של ציפורן עם שבר בגליל עליון של אצבע חמישית בכף יד ימין. הבנתי שיש ביטוח למקרה של פגיעות ילדים וקראתי על כך באתר שלכם. רציתי להבין מה מומלץ לעשות בשלב זה? איך מקבלים פיצויים במקרה כזה? צריך לקחת עורך דין לפי הניסיון שלכם?
 • RE: פציעה של הילד - איך מטפלים? 21/05/2015 12:54
  שלום רב,

  הביטוח שאת מתייחסת אליו הוא כנראה ביטוח תאונות אישיות (ביטוח תלמידים). ביטוח זה מעניק פיצוי במקרה של נזק מתאונה ללא צורך בהוכחת רשלנות. הבעיה בביטוח זה הינה כי כדי לקבל פיצוי יש להוכיח נכות קבועה בעקבות התאונה ולכן בפציעות קלות לא ניתן פיצוי.
  ניתן לקבל פיצוי גם במקרים של העדרות ממסגרת חינוכית בשל הפציעה לפי תעודת רופא אם מדובר בהעדרות של מעלה מ- 21 יום רצופים.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פגיעה בגן הילדים 18/05/2015 12:14
  הבן שלי (בן שנה) פתח את הראש בזמן שהותו במסגרת גן ילדים פרטי כאשר משך קומקום (מברזל ולא מפלסטיק) משולחן. הקומקום היה גבוה ממנו. כתוצאה מכך הזדקק להדבקה והעדרות מהגן לצורך השגחה.

  עצם זה שקומקום, מחבתות וסירים נמצאו מלכתחילה בפינת המשחקים הינה עילה לרשלנות לדעתי. בנוסף, אף אחד מהמטפלים לא היה נוכח.

  רציתי לדעת אם יצא לכם לייצג במקרה כזה וכמה נפסק במקרים דומים עבור סעיף של כאב וסבל? האם אתם ממליצים לפנות אל עורך דין ולהגיש תביעה על מקרה כזה?
 • RE: פגיעה בגן הילדים 18/05/2015 13:00
  שלום רב,
  קשה מאד להעריך את היקף הפיצויים במקרה זה שכן הוא במידה רבה מאד נקבע בהתאם להיקף הנזק הקבוע שנגרם ככל שיש כזה (במקרה זה צלקת).
  אם אין נזק קבוע ומדובר בנזק חולף הרי שמבלי להקל ראש בחומרת העניין יש להניח כי הירף הפיצויים לא יהיה גבוה ויתכן שיסתכם בכמה אלפי ש"ח.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • האם כדאי לפנות לעורך דין? 13/05/2015 18:20
  שאלה לי , לפני כחודשיים הייתי מעורבת בתאונה פגעו לי ברכב מאחור . כמובן הצד השני הפעיל ביטוח ותיקן ניגשתי באותו היום לביהח ולמשטרה התאונה נחשבה כתאונת עבודה היות והיה בדרך לעבודה הייתי במחלה 4 ימים וחזרתי . כרגע אני בטיפולי פיזיוטרפיה ... סובלת מכאבי גב וצוואר בנוסף הייתי עושה ספורט וכרגע סובלת מזה אז הפסקתי .באיזה שלב לגשת אל עורך דין? והאם כדאי בכלל.
 • RE: האם כדאי לפנות לעורך דין? 17/05/2015 08:45
  שלום רב,

  מדובר בתאונת דרכים אשר הינה גם תאונת עבודה. יהיה צורך לפנות לביטוח הלאומי לקבל הכרה בתאונה כתאונת עבודה וכן ניתן לפנות לחברת הביטוח אשר מבטחת את השימוש ברכבך שלך (לא הרכב של הפוגע!) בביטוח חובה כדי לקבל פיצוי ךפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.
  כדי לקבל פיצוי יש לפנות תחילה למשטרת התנועה עם התיעוד הרפואי ולקבל אישור משטרה בו את מופיעה כנפגעת תאונת דרכים.

  מומלץ לפנות כבר כעת אל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • התנהלות חוקר מטעם הביטוח 14/05/2015 14:10
  אדם נפצע בגלל תאונת דרכים ומנהל תביעה נגד חברת ביטוח.

  מסתבר שזה מה שקרה:

  הוא נפגש עם קבוצה שהוא נהג להפגש איתה עוד לפני התאונה כקבוצה חברתית שקמה סביב תחביב מסוים המשותף לכל חברי הקבוצה והם נפגשים פעם בחודש.

  באחד המפגשים הגיע אדם חדש, לכאורה חולק את התחביב. אותו אדם ביוזמתו התידד איתו. לא עורר כל חשד.

  אחרי שרכש את אמונו בהדרגה, "במקריות" בכמה מפגשים הזמין אותו לבית קפה.
  הם נפגשו.

  בפגישה, שוב בלי לעורר חשד, השיחה הגיעה לתאונה ולתביעת הביטוח ורק בדיעבד הבין הנפגע כי משכו אותו בלשון להגיד דברים על מצבו שהוא פחות חמור ממה שעולה מחוו"ד רפואית והצהרתו.

  פשוט אומנות הלמשוך בלשון.

  בהמשך התברר לו כי האדם שפגש וחשב שהוא אדם תמים שהתיידד איתו לא היה אלא חוקר ביטוח והוא חושד כי ההקלטה תוצג במשפט כראיה.

  החבר פשוט בטראומה. הוא שואל איך אפשר לתת אמון באנשים אם כזה דבר יכול לקרות ?
  האם זה חוקי לנהוג כך ?

  לפי משפט אזרחי, פלילי, אתיקה מקצועית ? האם יש פגם כלשהו בדבר הזה ?
 • RE: התנהלות חוקר מטעם הביטוח 17/05/2015 08:40
  שלום רב,

  בנושא של חקירות תחת כיסוי במקרים של תביעות נזיקין יש תחום אפור רחב למדי. אסור לחוקר להתחזות לאיש חוק או נושא משרה רשמית למשל ובעבר כבר נקבע כי חוקר שרמז לנחקרת כי הוא מעוניין בקשר רומנטי וכך השיג מידע חקירתו לא תתקבל.
  עם זאת חקירות בכיסוי אינן פסולות באופן גורף ואם יתברר לאחר בירור מעמיק שלא נעברה כל עבירה יתכן והמידע מהחקירה יהיה קביל. עצם ההתחזות של החוקר אינה אסורה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תאונת במעבר חציה 12/05/2015 08:43
  עברתי כביש ומישהו עלה לי על הרגל עם הרכב ברח לא הביא תפרטים שלו אבל תמספר רישוי אני זכרתי בע"פ הגשתי עליו גם תלונה במשטרה והייתי במיון אמרו לי שיש לי 3 שברים בגב הרגל. יש לי כאבים מאד קשים ואני צריכה להיות בבית כמה שבועות לפחות. רציתי להבין האם כדאי לתבוע את הבן אדם שדרס אותי ולא עצר? האם יש פרוצדורה מיוחדת להגשת תביעה כי זאת תאונת פגע וברח אם הבנתי נכון - בגלל שהנהג שדרס אותי לא עצר?
 • RE: תאונת במעבר חציה 17/05/2015 08:36
  שלום רב,

  מאחר ויש בידך את מספר הרישוי והגשת תלונה במשטרה אני מניח שהנהג יאותר ופרטיו יתקבלו במשטרה.
  כאשר יהיו פרטים של הנהג ושל ביטוח החובה של הרכב ניתן יהיה לפנות אל חברת הביטוח ולקבל פיצוי ראוי על הנזק שנגרם לך.
  העובדה שהנהג ברח אינה רלבנטית לתביעת הנזיקין אלא להליך התעבורתי - פלילי שמן הסתם יהיה כאן.
  מציע שבכל מקרה תפני לקבלת יעוץ אצל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין וחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פציעה של הילד בגן 11/05/2015 15:59
  הבן שלי נפצע בגן. נפל עליו קומקום בחצר משחקים והוא פתח את הראש. מדובר בתינוק בן שנה. למזלי זה הסתיים בהדבקה ולא בתפרים אבל מדובר ב 100% רשלנות של הגננת!! עכשיו הוא צריך להיות עם פלסטר 4 ימים. אסור להוריד ואסור להרטיב.

  לא נראה לי לשלוח אותו בזמן הזה לגן כי מי יוכל להבטיח לי שאחד הילדים לא יבוא וימשוך את הפלסטר?

  אנחנו משלמים על ביטוח בגן. אני יכולה לדרוש מהגננת שהיא תשלם לי את ימי העבודה שאני הולכת להפסיד? מה נהוג??
 • RE: פציעה של הילד בגן 11/05/2015 16:52
  שלום רב,

  אם מדובר בגן חובה הרי שיש ביטוח תאונות אישיות (ביטוח תלמידים) אשר מעניק פיצוי במקרה של תאונה ללא צורך בהוכחת רשלנות אולם ממנו לא סביר שתוכלי לקבל פיצוי שכן הוא מעניק פיצוי במקרה של נכות קבועה חלילה.

  באשר לביטוח הנזיקין של הגן - כדי לקבל פיצוי יהיה צורך להגיש תביעה ולהוכיח את התרשלות הגננת. אפשר לשקול אולי נוכח היקף הנזק לשלוח מכתב דרישה במקום תביעה ולנסות לקבל פיצוי באופן זה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • שאלה לעורך דין עופר 11/05/2015 11:18
  שלום

  יש לי 100% נכות צמיתה, אני מקבלת קצבת נכות כללית.

  כמו כן אני מקבלת אובדן כושר מהעבודה מחברת הביטוח והשלמה לאובדן כושר עבודה ממקום עבודתי. סוג של הטבה שמקום עבודתי נותן לעובדיו. גם חברת הביטוח וגם מקום עבודתי מנקים לי מס ביטוח לאומי וגם שניהם מנקים לי מס בריאות.

  האם אני צריכה לשלם ביטוח לאומי ומס בריאות או שמגיע לי פטור בגלל קצבת נכות שלי 100% צמיתה. חולה אונקולוגית.

  יש לציין שלפני שקבלתי נכות כללית קיבלתי שנה וחצי קצבת נפגעי עבודה בגין תאונת עבודה וגם שם ניקו לי משני המקומות ביטוח לאומי ומס בריאות.

  האם זה תקין? האם אני יכולה לבקש החזרים במידה ומגיע לי גם מהתאונה וגם עכשיו מנכות כללית?
 • RE: שאלה לעורך דין עופר 11/05/2015 16:49
  שלום רב,

  מדובר במספר שאלות מורכבות - עקרונית מי שנקבעה לו לפחות 75% אובדן כושר עבודה בביטוח הלאומי אמור להיות פטור מתשלומי ביטוח לאומי.
  באשר לתגמולי תאונת עבודה אלו חייבים בתשלום ביטוח לאומי אלא אם נקבעה נכות צמיתה בשיעור של 100%.
  אני מציע כי תערכי יעוץ מסןודר עם עורך דין מנוסה בתחום.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • רשלנות רפואית 11/05/2015 10:49
  בחודש ינואר פניתי לרופאת משפחה כי ההרגשה הכללית שלי הייתה לא טובה הייתי עייפה מאוד ובקושי תפקדתי, ביקשתי בדיקת דם וביצעתי אותה .
  מאחר ועברו מספר ימים והרופאה לא התקשרה הנחתי שהכל בסדר. לפני כמה ימים חזרתי לרופאה כדי לקבל מרשם לכדורים, ורק אז היא אומרת לי שהבדיקות דם יצאו מאוד לא תקינות והיא עוד מופתעת שאני מצליחה לעמוד על הרגליים! הבדיקות הראו שבלוטת התריס שלי הפסיקה לעבוד כבר 4 חודשים ושהערכים היו מאוד גבוהים, כששאלתי אותה למה לא דיווחה לי היא טענה שהיא לא יכולה להתקשר לכל מטופל ולהודיע על בעיות.
  כשפניתי למומחה בלוטות התריס הסתבר לי שאם הייתי בנאדם מבוגר בן 70 הייתי כבר מתה, ושהבדיקות האלו היו חמורות ברמה שהיה עליי להיות מאושפזת מיד עם קבלתן , בנתיים במשך חודשים סבלתי ועכשיו התחלתי טיפול תרופתי קבוע שמטפל בבלוטה.
  אני רוצה שהרשלנות שלה שיכלה לגרום לי לנזק כבד תטופל . מה עושים ??
 • RE: רשלנות רפואית 11/05/2015 11:57
  שלום רב,

  על פניו מהנתונים שמסרת נראה כי העניין אכן טעון בירור. במקרה של תוצאת בדיקה חריגה אשר מחייבת המשך בירור או המשך טיפול חלה חובה על הגורם הרפואי המטפל לעדכן את המטופל.
  עם זאת יש לשקול אם במקרה המתואר יהיה מקום לתביעת רשלנות רפואית בהתחשב בהיקף הנזק שנגרם.
  הפיצוי במקרים של התרשלות בטיפול ניתן בהתאם להיקף הנזק שנגרם בשל ההתרשלות ולעיתים כאשר מדובר בנזק חולף או לא רב יש לשקול אם עלויות התביעה אל מול הפיצוי מוצדקות.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • נפילה בבית מלון 06/05/2015 10:44
  שלום עורך דין נכבד

  אני הייתי בבית במלון באילת ובחדר במלון יש מדרגות ליד המיטה. בלילה מעדתי וקיבלתי מכה חזקה מאד. לקחו אותי לבית חולים ואחרי צילומים גילו שבר ונפיחות קשה באזור כף הרגל העליונה. אני עכשיו בבית בחופש מחלה ארוך. מה אני עושה במצב הזה? האם יש אפשרות לתבוע את הבית מלון ולקבל פיצויים על הפגיעה שלי ועל החופשה שנהרסה?
  תודה למענה
 • RE: נפילה בבית מלון 10/05/2015 17:34
  שלום שוב, נראה ששכחת לענות לשאלתי. אשמח לחוות דעתך
 • פציעה בעבודה - התייעצות עם עורך דין 07/05/2015 07:40
  נפצעתי בעבודה לפני 4 חודשים , לא התייחסתי לפציעה קמתי מאותה מכה לקחתי פלסטר והמשכתי לעבוד הכל טוב ... בנתיים החלפתי עבודה , אחרי חודשיים וחצי קיבלתי מכה במקום עבודה , באותו מקום ועל אותה רגל של הפציעה בדיעבד של לפני 4 חודשים , סוג של מקריות ... איי נוח . גם הפעם בחרתי לא להתייחס התקפלתי לשעה בעבודה ראו את זה (עכשיו בוחרים להתעלם מזה ) מאן לאן התפתחה לי דלקת ברגל שממנה נוצרה לי קרשיות דם ברגל ובעקבות זה אני בערך בחודשיים מחלה בבית , בעל הבית הנוכחי לא מוכן לחתום לי על 250 תאונת עבודה , הקודם טוען שקיבלתי מכה והכל היה בסדר (והוא צודק לדעתי הכל היה טוב עד המכה השניה ) .מה אני עושה במצב כזה ואת מי אני תובע ? אני צריך להפעיל עו"ד ? אף פעם לא הייתי במקום הזה ועוד משהו חשוב , למי אני פונה ? למעסיק הראשון או השני ?
 • RE: פציעה בעבודה - התייעצות עם עורך דין 07/05/2015 11:57

  שלום רב,

  נוכח מורכבות המקרה אמליץ שתפנה אל עורך דין בעל ניסיון בתחום. כאמור יש צורך בפרטים נוספים כדי להעריך את החלוקה בין המעסיקים.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • לתבוע נזקי גוף בתאונה קלה? 06/05/2015 08:43
  בוקר טוב עורך דין סולר

  אתמול פגע בבן שלי רכב בעת נסיעה ברוורס וגרם לנפילה שלו. הוא נסע במהירות נמוכה ובמזל מלבד מכה יבשה הכל בסדר כנראה. כמובן שלקחתי את הילד לבית החולים. התפננו באמבולנס למיון ושחררו אותנו לאחר שווידאו שאין שברים ועשו לו בדיקות. נתנו לילד 3 ימים מחלה בבית וכמובן שאני צריכה להיות איתו. רציתי לשאול אותך האם יש מקום לתביעת פיצויים על נזקי גוף במקרה כזה של תאונת דרכים שמוגדרת קלה?
 • RE: לתבוע נזקי גוף בתאונה קלה? 07/05/2015 11:01
  שלום רב,

  גם במקרה של תאונת דרכים קלה ניתן לקבל פיצויים. יהיה צורך לפנות למשטרת התנועה ולדווח על התאונה ועל הפגיעה (יש לצרף תיעוד רפואי). לאחר מכן ניתן יהיה לפנות בכתב לחברת הביטוח אשר מבטחת את הרכב הפוגע בביטוח חובה ולקבל פיצוי.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • נפילה במתחם הבריכה 07/05/2015 10:30
  אני נפלתי במתחם השייך לבריכה. הרחק מהבריכה עצמה יש מקום עם חומה נמוכה מאוד שמעבר לחומה הרצפה נמוכה יותר מהריצפה שנמצאת לפני החומה (מקווה שהסברתי טוב)נפלתי כשהייתי עם הקטנה שלי על הידיים. לילדה לא קרה כלום ואני נפצעתי בברכיים, במרפק ובבטן. נזקקתי לחבישה.

  אני כמה ימים אחרי המקרה ועדיין זקוקה לחבישה. יש לציין שהמקום לא היה רטוב, הניראות הייתה טובה. לא היה שלט אזהרה (אני לא יודעת אם צריך בכלל לשים שם שלט). האם יש לי עילה לתביעה? וכמה פיצויים מקבלים על דבר כזה? האם יש לקחת עורך דין לצואך תביעה או שניתן לתבוע פיצויים לבד?
 • RE: נפילה במתחם הבריכה 07/05/2015 10:59
  שלום רב,

  קשה מאד להעריך אם יש עילה לתביעה על בסיס התיאור שנתת ואני מניח שתמונה אולי יכולה לסייע בהערכה אם מדובר במכשול שהצריך שילוט או סימון או גידור.
  אם מדובר בנזק חולף יתכן וניתן יהיה להסתפק בתביעה במסגרת בית משפט לתביעות קטנות ללא צורך בייצוג על ידי עורך דין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • שבר באף של בני הקטן 05/05/2015 16:02
  בני הקטן נתקל במתקן כביסה מברזל התלוי על קיר צד של מספרה ושבר את האף, אני רוצה להגיש תביעה נגד בעל העסק ורציתי לסגור את זה מחוץ לכותלי בית משפט, שלחתי לו מכתב רשום על פירוט המקרה הכולל מכתב מבית חולים, צילום שבר, כמובן תמונות של הילד הפצוע כולל תמונות ממקום האירוע וביקשתי שיענה לי במכתב כנגד...עבר חודש והוא אינו מגיב וגם הספיק להסיר את המתקן הענק והכבד ותלה אותו במקום צדדי אחר כאילו משבש את התהליך
  והראיות, האם מקובל לפנות במקרה כזה למשטרה או....מה ניתן לעשות?
 • RE: שבר באף של בני הקטן 07/05/2015 10:56
  שלום רב,

  ראשית אני מקווה שצילמת את מקום התאונה ואת המפגע טרם השינוי שעשה בעל העסק.
  איני סבור שתלונה למשטרה תואיל במקרה זה. אם המו"מ לא יצליח יש להניח כי תביעה לבית משפט לתביעות קטנות יכולה לסייע.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • שאלה אחרי תאונת דרכים 03/05/2015 08:31
  היי,

  אני רוצה להבין: אם עברתי תאונת דרכים ויש לי ממצא של בלט דיסק צווארי - האם אני צריכה להוכיח איכשהו שלא היה לי אותו לפני התאונה כדי לקבל פיצויים? (לא עברתי בדיקות סיטי או צילומים באיזור לפני התאונה מהסיבה הפשוטה שמעולם לא היו לי כאבים לפני התאונה)
  ומה להערכתכם גודל הפיצויים במקרה כזה?
 • RE: שאלה אחרי תאונת דרכים 03/05/2015 18:24
  שלום רב,

  אם העבר הרפואי לפני התאונה 'נקי' ואין רישום על תלונות על כאבים שיכולים להתאים לבלט דיסק צווארי אינך צריכה להוכיח שלא היה בלט.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • אפשרות תביעה - שאלה 03/05/2015 10:05
  בוקר טוב

  אישתי נהגה ברכב אשר פגע ברכב של חברת עבודות בכביש אשר חנה במינהרה שבה נתיב אחד בלבד. למותר לציין שאסור לחנות שם (רשלנות).

  הרכב שנהגה אשתי יצא מכלל שימוש (total lost) והיא סובלת מכאבים חזה ובלסת.

  רציתי לשמוע חוות דעת של עורך דין: האם ניתן לתבוע את החברה שמבצעת את העבודות בכביש על רשלנות.

  תודה.
 • RE: אפשרות תביעה - שאלה 03/05/2015 18:01
  שלום רב,

  בשאלתך ערבת את נושא נזקי הפח (רכוש) ונזקי הגוף עקב התאונה ומדובר בשתי תביעות שונות ובבסיסי משפטי שונה.

  באשר לנזקק הגוף מדובר בתאונת דרכים כהגדרתה בחוק ולכן אשתך זכאית לפיצוי ללא כל קשר לאחריות או אשם בתאונה. הגורם אשר אמור לפצות את אשתך הינה חברת הביטוח אשר מבטחת את הרכב בו נהגה בביטוח חובה. יש לקבל אישור משטרה בו אשתך מופיעה כנפגעת בתאונה.

  באשר לנזק פח (רכוש) - אמנם הפורום אינו עוסק בנזקי רכוש אלא רק בנזקי גוף אולם בעניין זה יהי צורך לתבוע את חברת הביטוח אשר מבטחת את הרכב החונה בפוליסת ביטוח צד ג'.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פגיעה בקאנטרי 02/05/2015 12:10
  הבת שלי ניפגעה בקאנטרי שברה שתי שינים קידמית יש לציין לא שיני חלב הקאנטרי מסרב לתת לי את פירטי הפוליסה ביטוח טוען שקופת חולים צרכה לטפל קופת חולים אומרים הקאנטרי ובקיצור איין לי טיפול שינים בילדה
  יש לי צילומים וכל החומר וזה קרה ליפני שנתים האם יכולה להגיש תביעה נגד הקאנטרי למרות שעבר זמן
 • RE: פגיעה בקאנטרי 03/05/2015 16:05
  שלום רב,

  כדי לתבוע את הקאנטרי אין די בכך שהבת נפלה בשטח הקאנטרי אלא יש להוכיח כי התאונה אירעה בשל התרשלות של הקאונטרי - למשל מפגע שגרם לתאונה.
  אן מניעה להגיש תביעה כנגד הקאנטרי גם בחלוף שנתיים.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר

 • את מי לתבוע במקרה הזה? 30/04/2015 12:44
  שלום עורך דין סולר

  אני נהגתח בקטנוע ולא ידעתי שאיני מכוסה על ידי הביטוח שלו. עברתי תאונת דרכים לא פשוטה עם שבר פתוח, ניתוח, ותקופת מחלה מאד ארוכה (עדיין). חברת הפול טוענים שקיים ביטוח על שם נקוב ועל כן איני מבוטח. רציתי לשאול האם להגיש תביעה כנגד חברת קרנית בלבד או להוסיף גם את חברת הביטוח הפול כנתבעת בתביעה?

  תודה מראש!
 • RE: את מי לתבוע במקרה הזה? 30/04/2015 18:46
  שלום רב,

  על פניו נראה כי אם יש עילה ביטוחית היא אכן כנגד קרנית אולם זהו מסוג המקרים בו יש צורך ביותר פרטים כדי להשיב באופן רציני. לעניין זהות הנתבעים חשיבות רבה מאד ולכן אמליץ על קבלת ייעות מסודר בפגישה עם עורך דין מנוסה בתחום.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • שאלה לעורך דין סולר 30/04/2015 12:53
  שלום עורך דין סולר הנכבד

  יש לי ברשותך שאלה בנושא תאונת עבודה: האם ביטוח לאומי יכיר באירוע תאונת עבודה בגלל כאבי אזניים עזים שהחלו בזמן נהיגה בעבודה ובעקבותם פניתי למיון? לציין כי הרופא אא"ג קבע כי כתוצאה מנסיעה לירושלים שעשיתי מההפרשי לחצים היה חשד לבארוטראומה...

  תודה.
 • RE: שאלה לעורך דין סולר 30/04/2015 18:44
  שלום רב,

  אין לי לצערי כל דרך להעריך את סיכויי ההכרה במקרה כתאונת עבודה ללא עיון במסמכים הרפואיים. אם אכן יש הערכה של מומחה א.א.ג והנסיעה אירעה במסגרת העבודה אין לשלול אפשרות לבסס קשר אך כאמור אין לי דרך להעריך בצורה רצינית את תשובת הביטוח הלאומי על בסיס נתונים כה חלקיים.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • אמא אחרי פגיעה בעבודה 30/04/2015 12:59
  אמא שלי מקבלת קצבת שאירים. לאחרונה עקב תאונת עבודה נקראו לה הגידים בכתף. המצב שלה לא טוב מאז.

  היא פנתה לעו״ד וזה וליך אותה שולל למשך חצי שנה שבסופו של עניין העדפנו לסגור אצלו את התיק.

  שאלותיי באם תוכל להשיבם הם:

  א. לאיזה עורך דין פונים?

  ב. מה התהליך שאמא אמורה לעשות (עם העו״ד הקודם אמא התבקשה לשלוח את התביעה לנכות, לפיצויים לב. לאומי)

  ג. כאשר יש קצבת שאירים ובמידה אמא תהיה זכאית לאחוזי נכות מסויימים האם היא תצטרך לבחור משני הקצבאות
  או שיש אחוז מסויים מקצבת נכות שתתווסף לקצבת שאירים?

  תודה.
 • RE: אמא אחרי פגיעה בעבודה 30/04/2015 18:41
  שלום רב,

  איני נוהג להמליץ במסגרת פורום זה על בעלי מקצוע ובכלל זה עורכי דין. כדאי לפנות לעורך דין מנוסה בתחום הנזיקין.

  לצערי לא אוכל לפרט במסגרת מצומצמת זו את כל הליך הטיפול בתביעה - עקרונית ניתן להגיש תביע הכנג הביטוח הלאומי ואם התאונה אירעה בשל התרשלות של המעסיק ניתן לשקול אף תביעת נזיקין.

  איני סבור כי קבלת גמלאות מהמוסד לביטוח לאומי בגין קצבת שארים תמנע קבלת תגמולים בגין תאונת עבודה אולם גם בעניין זה חסרים פרטים כדי להשיב כמו למשל אם מדובר בדמי פגיעה בלבד או גמלה וכו'.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תאונה בדרך לאוניברסיטה 30/04/2015 13:12
  שלום לעורכי הדין,

  עברתי תאונת דרכים בדרכי לאוניברסיטה לביצוע מלגת מחקר, באוניברסיטה סירבו לחתום לי על ב.ל 250 כי לטענתם מדובר במלגה (שאין ממנה ניכויים) והם אינם מעסיקיי, אך נתנו לי אישור על קבלת מלגה. מה עליי לעשות וכיצד עליי לפעול כדי שאוכר כנפגעת תאונת עבודה במקרה כזה?

  תודה
 • RE: תאונה בדרך לאוניברסיטה 30/04/2015 18:37
  שלום רב,

  אין לי לצערי דרך להעריך את הסיכוי לקבל הכרה בתאונה כתאונת עבודה ללא פרטים מלאים על אופי המלגה והעסקתך באוניברסיטה.
  יש לציין כי אם מדובר בתאונת דרכים אשר לא תוכר כתאונת עבודה תוכלי לקבל את הפיצוי המגיע לך במלואו מחברת הביטוח אשר מבטחת את השימוש ברכב בו נסעת או נהגת בעת התאונה בביטוח חובה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
חזור למעלה חיפוש בפורום חיפוש בפורום


: עבור אל עמוד
	Array
(
  [PAGE_TITLE] => פורום רשלנות רפואית, תאונות דרכים, תאונות עבודה | עמוד 3
  [HEADING] => פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
  [PAGE_DESCRIPTION] => פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
  [PAGE_KEYWORDS] => פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
  [FORUM_ID] => 1
  [FORUM_HOME] => פורום_רשלנות_רפואית
  [TOPICS] => 
 • פציעה של הילד - איך מטפלים? 20/05/2015 09:42
  בוקר טוב

  הילד שלי בן 5.5 נפצע בטיול במסגרת הגן (גן עיריה) כתוצאה מכך שהה מספר ימים בבית -הפציעה היא תלישה של ציפורן עם שבר בגליל עליון של אצבע חמישית בכף יד ימין. הבנתי שיש ביטוח למקרה של פגיעות ילדים וקראתי על כך באתר שלכם. רציתי להבין מה מומלץ לעשות בשלב זה? איך מקבלים פיצויים במקרה כזה? צריך לקחת עורך דין לפי הניסיון שלכם?
 • RE: פציעה של הילד - איך מטפלים? 21/05/2015 12:54
  שלום רב,

  הביטוח שאת מתייחסת אליו הוא כנראה ביטוח תאונות אישיות (ביטוח תלמידים). ביטוח זה מעניק פיצוי במקרה של נזק מתאונה ללא צורך בהוכחת רשלנות. הבעיה בביטוח זה הינה כי כדי לקבל פיצוי יש להוכיח נכות קבועה בעקבות התאונה ולכן בפציעות קלות לא ניתן פיצוי.
  ניתן לקבל פיצוי גם במקרים של העדרות ממסגרת חינוכית בשל הפציעה לפי תעודת רופא אם מדובר בהעדרות של מעלה מ- 21 יום רצופים.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פגיעה בגן הילדים 18/05/2015 12:14
  הבן שלי (בן שנה) פתח את הראש בזמן שהותו במסגרת גן ילדים פרטי כאשר משך קומקום (מברזל ולא מפלסטיק) משולחן. הקומקום היה גבוה ממנו. כתוצאה מכך הזדקק להדבקה והעדרות מהגן לצורך השגחה.

  עצם זה שקומקום, מחבתות וסירים נמצאו מלכתחילה בפינת המשחקים הינה עילה לרשלנות לדעתי. בנוסף, אף אחד מהמטפלים לא היה נוכח.

  רציתי לדעת אם יצא לכם לייצג במקרה כזה וכמה נפסק במקרים דומים עבור סעיף של כאב וסבל? האם אתם ממליצים לפנות אל עורך דין ולהגיש תביעה על מקרה כזה?
 • RE: פגיעה בגן הילדים 18/05/2015 13:00
  שלום רב,
  קשה מאד להעריך את היקף הפיצויים במקרה זה שכן הוא במידה רבה מאד נקבע בהתאם להיקף הנזק הקבוע שנגרם ככל שיש כזה (במקרה זה צלקת).
  אם אין נזק קבוע ומדובר בנזק חולף הרי שמבלי להקל ראש בחומרת העניין יש להניח כי הירף הפיצויים לא יהיה גבוה ויתכן שיסתכם בכמה אלפי ש"ח.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • האם כדאי לפנות לעורך דין? 13/05/2015 18:20
  שאלה לי , לפני כחודשיים הייתי מעורבת בתאונה פגעו לי ברכב מאחור . כמובן הצד השני הפעיל ביטוח ותיקן ניגשתי באותו היום לביהח ולמשטרה התאונה נחשבה כתאונת עבודה היות והיה בדרך לעבודה הייתי במחלה 4 ימים וחזרתי . כרגע אני בטיפולי פיזיוטרפיה ... סובלת מכאבי גב וצוואר בנוסף הייתי עושה ספורט וכרגע סובלת מזה אז הפסקתי .באיזה שלב לגשת אל עורך דין? והאם כדאי בכלל.
 • RE: האם כדאי לפנות לעורך דין? 17/05/2015 08:45
  שלום רב,

  מדובר בתאונת דרכים אשר הינה גם תאונת עבודה. יהיה צורך לפנות לביטוח הלאומי לקבל הכרה בתאונה כתאונת עבודה וכן ניתן לפנות לחברת הביטוח אשר מבטחת את השימוש ברכבך שלך (לא הרכב של הפוגע!) בביטוח חובה כדי לקבל פיצוי ךפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.
  כדי לקבל פיצוי יש לפנות תחילה למשטרת התנועה עם התיעוד הרפואי ולקבל אישור משטרה בו את מופיעה כנפגעת תאונת דרכים.

  מומלץ לפנות כבר כעת אל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • התנהלות חוקר מטעם הביטוח 14/05/2015 14:10
  אדם נפצע בגלל תאונת דרכים ומנהל תביעה נגד חברת ביטוח.

  מסתבר שזה מה שקרה:

  הוא נפגש עם קבוצה שהוא נהג להפגש איתה עוד לפני התאונה כקבוצה חברתית שקמה סביב תחביב מסוים המשותף לכל חברי הקבוצה והם נפגשים פעם בחודש.

  באחד המפגשים הגיע אדם חדש, לכאורה חולק את התחביב. אותו אדם ביוזמתו התידד איתו. לא עורר כל חשד.

  אחרי שרכש את אמונו בהדרגה, "במקריות" בכמה מפגשים הזמין אותו לבית קפה.
  הם נפגשו.

  בפגישה, שוב בלי לעורר חשד, השיחה הגיעה לתאונה ולתביעת הביטוח ורק בדיעבד הבין הנפגע כי משכו אותו בלשון להגיד דברים על מצבו שהוא פחות חמור ממה שעולה מחוו"ד רפואית והצהרתו.

  פשוט אומנות הלמשוך בלשון.

  בהמשך התברר לו כי האדם שפגש וחשב שהוא אדם תמים שהתיידד איתו לא היה אלא חוקר ביטוח והוא חושד כי ההקלטה תוצג במשפט כראיה.

  החבר פשוט בטראומה. הוא שואל איך אפשר לתת אמון באנשים אם כזה דבר יכול לקרות ?
  האם זה חוקי לנהוג כך ?

  לפי משפט אזרחי, פלילי, אתיקה מקצועית ? האם יש פגם כלשהו בדבר הזה ?
 • RE: התנהלות חוקר מטעם הביטוח 17/05/2015 08:40
  שלום רב,

  בנושא של חקירות תחת כיסוי במקרים של תביעות נזיקין יש תחום אפור רחב למדי. אסור לחוקר להתחזות לאיש חוק או נושא משרה רשמית למשל ובעבר כבר נקבע כי חוקר שרמז לנחקרת כי הוא מעוניין בקשר רומנטי וכך השיג מידע חקירתו לא תתקבל.
  עם זאת חקירות בכיסוי אינן פסולות באופן גורף ואם יתברר לאחר בירור מעמיק שלא נעברה כל עבירה יתכן והמידע מהחקירה יהיה קביל. עצם ההתחזות של החוקר אינה אסורה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תאונת במעבר חציה 12/05/2015 08:43
  עברתי כביש ומישהו עלה לי על הרגל עם הרכב ברח לא הביא תפרטים שלו אבל תמספר רישוי אני זכרתי בע"פ הגשתי עליו גם תלונה במשטרה והייתי במיון אמרו לי שיש לי 3 שברים בגב הרגל. יש לי כאבים מאד קשים ואני צריכה להיות בבית כמה שבועות לפחות. רציתי להבין האם כדאי לתבוע את הבן אדם שדרס אותי ולא עצר? האם יש פרוצדורה מיוחדת להגשת תביעה כי זאת תאונת פגע וברח אם הבנתי נכון - בגלל שהנהג שדרס אותי לא עצר?
 • RE: תאונת במעבר חציה 17/05/2015 08:36
  שלום רב,

  מאחר ויש בידך את מספר הרישוי והגשת תלונה במשטרה אני מניח שהנהג יאותר ופרטיו יתקבלו במשטרה.
  כאשר יהיו פרטים של הנהג ושל ביטוח החובה של הרכב ניתן יהיה לפנות אל חברת הביטוח ולקבל פיצוי ראוי על הנזק שנגרם לך.
  העובדה שהנהג ברח אינה רלבנטית לתביעת הנזיקין אלא להליך התעבורתי - פלילי שמן הסתם יהיה כאן.
  מציע שבכל מקרה תפני לקבלת יעוץ אצל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין וחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פציעה של הילד בגן 11/05/2015 15:59
  הבן שלי נפצע בגן. נפל עליו קומקום בחצר משחקים והוא פתח את הראש. מדובר בתינוק בן שנה. למזלי זה הסתיים בהדבקה ולא בתפרים אבל מדובר ב 100% רשלנות של הגננת!! עכשיו הוא צריך להיות עם פלסטר 4 ימים. אסור להוריד ואסור להרטיב.

  לא נראה לי לשלוח אותו בזמן הזה לגן כי מי יוכל להבטיח לי שאחד הילדים לא יבוא וימשוך את הפלסטר?

  אנחנו משלמים על ביטוח בגן. אני יכולה לדרוש מהגננת שהיא תשלם לי את ימי העבודה שאני הולכת להפסיד? מה נהוג??
 • RE: פציעה של הילד בגן 11/05/2015 16:52
  שלום רב,

  אם מדובר בגן חובה הרי שיש ביטוח תאונות אישיות (ביטוח תלמידים) אשר מעניק פיצוי במקרה של תאונה ללא צורך בהוכחת רשלנות אולם ממנו לא סביר שתוכלי לקבל פיצוי שכן הוא מעניק פיצוי במקרה של נכות קבועה חלילה.

  באשר לביטוח הנזיקין של הגן - כדי לקבל פיצוי יהיה צורך להגיש תביעה ולהוכיח את התרשלות הגננת. אפשר לשקול אולי נוכח היקף הנזק לשלוח מכתב דרישה במקום תביעה ולנסות לקבל פיצוי באופן זה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • שאלה לעורך דין עופר 11/05/2015 11:18
  שלום

  יש לי 100% נכות צמיתה, אני מקבלת קצבת נכות כללית.

  כמו כן אני מקבלת אובדן כושר מהעבודה מחברת הביטוח והשלמה לאובדן כושר עבודה ממקום עבודתי. סוג של הטבה שמקום עבודתי נותן לעובדיו. גם חברת הביטוח וגם מקום עבודתי מנקים לי מס ביטוח לאומי וגם שניהם מנקים לי מס בריאות.

  האם אני צריכה לשלם ביטוח לאומי ומס בריאות או שמגיע לי פטור בגלל קצבת נכות שלי 100% צמיתה. חולה אונקולוגית.

  יש לציין שלפני שקבלתי נכות כללית קיבלתי שנה וחצי קצבת נפגעי עבודה בגין תאונת עבודה וגם שם ניקו לי משני המקומות ביטוח לאומי ומס בריאות.

  האם זה תקין? האם אני יכולה לבקש החזרים במידה ומגיע לי גם מהתאונה וגם עכשיו מנכות כללית?
 • RE: שאלה לעורך דין עופר 11/05/2015 16:49
  שלום רב,

  מדובר במספר שאלות מורכבות - עקרונית מי שנקבעה לו לפחות 75% אובדן כושר עבודה בביטוח הלאומי אמור להיות פטור מתשלומי ביטוח לאומי.
  באשר לתגמולי תאונת עבודה אלו חייבים בתשלום ביטוח לאומי אלא אם נקבעה נכות צמיתה בשיעור של 100%.
  אני מציע כי תערכי יעוץ מסןודר עם עורך דין מנוסה בתחום.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • רשלנות רפואית 11/05/2015 10:49
  בחודש ינואר פניתי לרופאת משפחה כי ההרגשה הכללית שלי הייתה לא טובה הייתי עייפה מאוד ובקושי תפקדתי, ביקשתי בדיקת דם וביצעתי אותה .
  מאחר ועברו מספר ימים והרופאה לא התקשרה הנחתי שהכל בסדר. לפני כמה ימים חזרתי לרופאה כדי לקבל מרשם לכדורים, ורק אז היא אומרת לי שהבדיקות דם יצאו מאוד לא תקינות והיא עוד מופתעת שאני מצליחה לעמוד על הרגליים! הבדיקות הראו שבלוטת התריס שלי הפסיקה לעבוד כבר 4 חודשים ושהערכים היו מאוד גבוהים, כששאלתי אותה למה לא דיווחה לי היא טענה שהיא לא יכולה להתקשר לכל מטופל ולהודיע על בעיות.
  כשפניתי למומחה בלוטות התריס הסתבר לי שאם הייתי בנאדם מבוגר בן 70 הייתי כבר מתה, ושהבדיקות האלו היו חמורות ברמה שהיה עליי להיות מאושפזת מיד עם קבלתן , בנתיים במשך חודשים סבלתי ועכשיו התחלתי טיפול תרופתי קבוע שמטפל בבלוטה.
  אני רוצה שהרשלנות שלה שיכלה לגרום לי לנזק כבד תטופל . מה עושים ??
 • RE: רשלנות רפואית 11/05/2015 11:57
  שלום רב,

  על פניו מהנתונים שמסרת נראה כי העניין אכן טעון בירור. במקרה של תוצאת בדיקה חריגה אשר מחייבת המשך בירור או המשך טיפול חלה חובה על הגורם הרפואי המטפל לעדכן את המטופל.
  עם זאת יש לשקול אם במקרה המתואר יהיה מקום לתביעת רשלנות רפואית בהתחשב בהיקף הנזק שנגרם.
  הפיצוי במקרים של התרשלות בטיפול ניתן בהתאם להיקף הנזק שנגרם בשל ההתרשלות ולעיתים כאשר מדובר בנזק חולף או לא רב יש לשקול אם עלויות התביעה אל מול הפיצוי מוצדקות.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • נפילה בבית מלון 06/05/2015 10:44
  שלום עורך דין נכבד

  אני הייתי בבית במלון באילת ובחדר במלון יש מדרגות ליד המיטה. בלילה מעדתי וקיבלתי מכה חזקה מאד. לקחו אותי לבית חולים ואחרי צילומים גילו שבר ונפיחות קשה באזור כף הרגל העליונה. אני עכשיו בבית בחופש מחלה ארוך. מה אני עושה במצב הזה? האם יש אפשרות לתבוע את הבית מלון ולקבל פיצויים על הפגיעה שלי ועל החופשה שנהרסה?
  תודה למענה
 • RE: נפילה בבית מלון 10/05/2015 17:34
  שלום שוב, נראה ששכחת לענות לשאלתי. אשמח לחוות דעתך
 • פציעה בעבודה - התייעצות עם עורך דין 07/05/2015 07:40
  נפצעתי בעבודה לפני 4 חודשים , לא התייחסתי לפציעה קמתי מאותה מכה לקחתי פלסטר והמשכתי לעבוד הכל טוב ... בנתיים החלפתי עבודה , אחרי חודשיים וחצי קיבלתי מכה במקום עבודה , באותו מקום ועל אותה רגל של הפציעה בדיעבד של לפני 4 חודשים , סוג של מקריות ... איי נוח . גם הפעם בחרתי לא להתייחס התקפלתי לשעה בעבודה ראו את זה (עכשיו בוחרים להתעלם מזה ) מאן לאן התפתחה לי דלקת ברגל שממנה נוצרה לי קרשיות דם ברגל ובעקבות זה אני בערך בחודשיים מחלה בבית , בעל הבית הנוכחי לא מוכן לחתום לי על 250 תאונת עבודה , הקודם טוען שקיבלתי מכה והכל היה בסדר (והוא צודק לדעתי הכל היה טוב עד המכה השניה ) .מה אני עושה במצב כזה ואת מי אני תובע ? אני צריך להפעיל עו"ד ? אף פעם לא הייתי במקום הזה ועוד משהו חשוב , למי אני פונה ? למעסיק הראשון או השני ?
 • RE: פציעה בעבודה - התייעצות עם עורך דין 07/05/2015 11:57

  שלום רב,

  נוכח מורכבות המקרה אמליץ שתפנה אל עורך דין בעל ניסיון בתחום. כאמור יש צורך בפרטים נוספים כדי להעריך את החלוקה בין המעסיקים.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • לתבוע נזקי גוף בתאונה קלה? 06/05/2015 08:43
  בוקר טוב עורך דין סולר

  אתמול פגע בבן שלי רכב בעת נסיעה ברוורס וגרם לנפילה שלו. הוא נסע במהירות נמוכה ובמזל מלבד מכה יבשה הכל בסדר כנראה. כמובן שלקחתי את הילד לבית החולים. התפננו באמבולנס למיון ושחררו אותנו לאחר שווידאו שאין שברים ועשו לו בדיקות. נתנו לילד 3 ימים מחלה בבית וכמובן שאני צריכה להיות איתו. רציתי לשאול אותך האם יש מקום לתביעת פיצויים על נזקי גוף במקרה כזה של תאונת דרכים שמוגדרת קלה?
 • RE: לתבוע נזקי גוף בתאונה קלה? 07/05/2015 11:01
  שלום רב,

  גם במקרה של תאונת דרכים קלה ניתן לקבל פיצויים. יהיה צורך לפנות למשטרת התנועה ולדווח על התאונה ועל הפגיעה (יש לצרף תיעוד רפואי). לאחר מכן ניתן יהיה לפנות בכתב לחברת הביטוח אשר מבטחת את הרכב הפוגע בביטוח חובה ולקבל פיצוי.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • נפילה במתחם הבריכה 07/05/2015 10:30
  אני נפלתי במתחם השייך לבריכה. הרחק מהבריכה עצמה יש מקום עם חומה נמוכה מאוד שמעבר לחומה הרצפה נמוכה יותר מהריצפה שנמצאת לפני החומה (מקווה שהסברתי טוב)נפלתי כשהייתי עם הקטנה שלי על הידיים. לילדה לא קרה כלום ואני נפצעתי בברכיים, במרפק ובבטן. נזקקתי לחבישה.

  אני כמה ימים אחרי המקרה ועדיין זקוקה לחבישה. יש לציין שהמקום לא היה רטוב, הניראות הייתה טובה. לא היה שלט אזהרה (אני לא יודעת אם צריך בכלל לשים שם שלט). האם יש לי עילה לתביעה? וכמה פיצויים מקבלים על דבר כזה? האם יש לקחת עורך דין לצואך תביעה או שניתן לתבוע פיצויים לבד?
 • RE: נפילה במתחם הבריכה 07/05/2015 10:59
  שלום רב,

  קשה מאד להעריך אם יש עילה לתביעה על בסיס התיאור שנתת ואני מניח שתמונה אולי יכולה לסייע בהערכה אם מדובר במכשול שהצריך שילוט או סימון או גידור.
  אם מדובר בנזק חולף יתכן וניתן יהיה להסתפק בתביעה במסגרת בית משפט לתביעות קטנות ללא צורך בייצוג על ידי עורך דין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • שבר באף של בני הקטן 05/05/2015 16:02
  בני הקטן נתקל במתקן כביסה מברזל התלוי על קיר צד של מספרה ושבר את האף, אני רוצה להגיש תביעה נגד בעל העסק ורציתי לסגור את זה מחוץ לכותלי בית משפט, שלחתי לו מכתב רשום על פירוט המקרה הכולל מכתב מבית חולים, צילום שבר, כמובן תמונות של הילד הפצוע כולל תמונות ממקום האירוע וביקשתי שיענה לי במכתב כנגד...עבר חודש והוא אינו מגיב וגם הספיק להסיר את המתקן הענק והכבד ותלה אותו במקום צדדי אחר כאילו משבש את התהליך
  והראיות, האם מקובל לפנות במקרה כזה למשטרה או....מה ניתן לעשות?
 • RE: שבר באף של בני הקטן 07/05/2015 10:56
  שלום רב,

  ראשית אני מקווה שצילמת את מקום התאונה ואת המפגע טרם השינוי שעשה בעל העסק.
  איני סבור שתלונה למשטרה תואיל במקרה זה. אם המו"מ לא יצליח יש להניח כי תביעה לבית משפט לתביעות קטנות יכולה לסייע.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • שאלה אחרי תאונת דרכים 03/05/2015 08:31
  היי,

  אני רוצה להבין: אם עברתי תאונת דרכים ויש לי ממצא של בלט דיסק צווארי - האם אני צריכה להוכיח איכשהו שלא היה לי אותו לפני התאונה כדי לקבל פיצויים? (לא עברתי בדיקות סיטי או צילומים באיזור לפני התאונה מהסיבה הפשוטה שמעולם לא היו לי כאבים לפני התאונה)
  ומה להערכתכם גודל הפיצויים במקרה כזה?
 • RE: שאלה אחרי תאונת דרכים 03/05/2015 18:24
  שלום רב,

  אם העבר הרפואי לפני התאונה 'נקי' ואין רישום על תלונות על כאבים שיכולים להתאים לבלט דיסק צווארי אינך צריכה להוכיח שלא היה בלט.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • אפשרות תביעה - שאלה 03/05/2015 10:05
  בוקר טוב

  אישתי נהגה ברכב אשר פגע ברכב של חברת עבודות בכביש אשר חנה במינהרה שבה נתיב אחד בלבד. למותר לציין שאסור לחנות שם (רשלנות).

  הרכב שנהגה אשתי יצא מכלל שימוש (total lost) והיא סובלת מכאבים חזה ובלסת.

  רציתי לשמוע חוות דעת של עורך דין: האם ניתן לתבוע את החברה שמבצעת את העבודות בכביש על רשלנות.

  תודה.
 • RE: אפשרות תביעה - שאלה 03/05/2015 18:01
  שלום רב,

  בשאלתך ערבת את נושא נזקי הפח (רכוש) ונזקי הגוף עקב התאונה ומדובר בשתי תביעות שונות ובבסיסי משפטי שונה.

  באשר לנזקק הגוף מדובר בתאונת דרכים כהגדרתה בחוק ולכן אשתך זכאית לפיצוי ללא כל קשר לאחריות או אשם בתאונה. הגורם אשר אמור לפצות את אשתך הינה חברת הביטוח אשר מבטחת את הרכב בו נהגה בביטוח חובה. יש לקבל אישור משטרה בו אשתך מופיעה כנפגעת בתאונה.

  באשר לנזק פח (רכוש) - אמנם הפורום אינו עוסק בנזקי רכוש אלא רק בנזקי גוף אולם בעניין זה יהי צורך לתבוע את חברת הביטוח אשר מבטחת את הרכב החונה בפוליסת ביטוח צד ג'.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פגיעה בקאנטרי 02/05/2015 12:10
  הבת שלי ניפגעה בקאנטרי שברה שתי שינים קידמית יש לציין לא שיני חלב הקאנטרי מסרב לתת לי את פירטי הפוליסה ביטוח טוען שקופת חולים צרכה לטפל קופת חולים אומרים הקאנטרי ובקיצור איין לי טיפול שינים בילדה
  יש לי צילומים וכל החומר וזה קרה ליפני שנתים האם יכולה להגיש תביעה נגד הקאנטרי למרות שעבר זמן
 • RE: פגיעה בקאנטרי 03/05/2015 16:05
  שלום רב,

  כדי לתבוע את הקאנטרי אין די בכך שהבת נפלה בשטח הקאנטרי אלא יש להוכיח כי התאונה אירעה בשל התרשלות של הקאונטרי - למשל מפגע שגרם לתאונה.
  אן מניעה להגיש תביעה כנגד הקאנטרי גם בחלוף שנתיים.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר

 • את מי לתבוע במקרה הזה? 30/04/2015 12:44
  שלום עורך דין סולר

  אני נהגתח בקטנוע ולא ידעתי שאיני מכוסה על ידי הביטוח שלו. עברתי תאונת דרכים לא פשוטה עם שבר פתוח, ניתוח, ותקופת מחלה מאד ארוכה (עדיין). חברת הפול טוענים שקיים ביטוח על שם נקוב ועל כן איני מבוטח. רציתי לשאול האם להגיש תביעה כנגד חברת קרנית בלבד או להוסיף גם את חברת הביטוח הפול כנתבעת בתביעה?

  תודה מראש!
 • RE: את מי לתבוע במקרה הזה? 30/04/2015 18:46
  שלום רב,

  על פניו נראה כי אם יש עילה ביטוחית היא אכן כנגד קרנית אולם זהו מסוג המקרים בו יש צורך ביותר פרטים כדי להשיב באופן רציני. לעניין זהות הנתבעים חשיבות רבה מאד ולכן אמליץ על קבלת ייעות מסודר בפגישה עם עורך דין מנוסה בתחום.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • שאלה לעורך דין סולר 30/04/2015 12:53
  שלום עורך דין סולר הנכבד

  יש לי ברשותך שאלה בנושא תאונת עבודה: האם ביטוח לאומי יכיר באירוע תאונת עבודה בגלל כאבי אזניים עזים שהחלו בזמן נהיגה בעבודה ובעקבותם פניתי למיון? לציין כי הרופא אא"ג קבע כי כתוצאה מנסיעה לירושלים שעשיתי מההפרשי לחצים היה חשד לבארוטראומה...

  תודה.
 • RE: שאלה לעורך דין סולר 30/04/2015 18:44
  שלום רב,

  אין לי לצערי כל דרך להעריך את סיכויי ההכרה במקרה כתאונת עבודה ללא עיון במסמכים הרפואיים. אם אכן יש הערכה של מומחה א.א.ג והנסיעה אירעה במסגרת העבודה אין לשלול אפשרות לבסס קשר אך כאמור אין לי דרך להעריך בצורה רצינית את תשובת הביטוח הלאומי על בסיס נתונים כה חלקיים.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • אמא אחרי פגיעה בעבודה 30/04/2015 12:59
  אמא שלי מקבלת קצבת שאירים. לאחרונה עקב תאונת עבודה נקראו לה הגידים בכתף. המצב שלה לא טוב מאז.

  היא פנתה לעו״ד וזה וליך אותה שולל למשך חצי שנה שבסופו של עניין העדפנו לסגור אצלו את התיק.

  שאלותיי באם תוכל להשיבם הם:

  א. לאיזה עורך דין פונים?

  ב. מה התהליך שאמא אמורה לעשות (עם העו״ד הקודם אמא התבקשה לשלוח את התביעה לנכות, לפיצויים לב. לאומי)

  ג. כאשר יש קצבת שאירים ובמידה אמא תהיה זכאית לאחוזי נכות מסויימים האם היא תצטרך לבחור משני הקצבאות
  או שיש אחוז מסויים מקצבת נכות שתתווסף לקצבת שאירים?

  תודה.
 • RE: אמא אחרי פגיעה בעבודה 30/04/2015 18:41
  שלום רב,

  איני נוהג להמליץ במסגרת פורום זה על בעלי מקצוע ובכלל זה עורכי דין. כדאי לפנות לעורך דין מנוסה בתחום הנזיקין.

  לצערי לא אוכל לפרט במסגרת מצומצמת זו את כל הליך הטיפול בתביעה - עקרונית ניתן להגיש תביע הכנג הביטוח הלאומי ואם התאונה אירעה בשל התרשלות של המעסיק ניתן לשקול אף תביעת נזיקין.

  איני סבור כי קבלת גמלאות מהמוסד לביטוח לאומי בגין קצבת שארים תמנע קבלת תגמולים בגין תאונת עבודה אולם גם בעניין זה חסרים פרטים כדי להשיב כמו למשל אם מדובר בדמי פגיעה בלבד או גמלה וכו'.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תאונה בדרך לאוניברסיטה 30/04/2015 13:12
  שלום לעורכי הדין,

  עברתי תאונת דרכים בדרכי לאוניברסיטה לביצוע מלגת מחקר, באוניברסיטה סירבו לחתום לי על ב.ל 250 כי לטענתם מדובר במלגה (שאין ממנה ניכויים) והם אינם מעסיקיי, אך נתנו לי אישור על קבלת מלגה. מה עליי לעשות וכיצד עליי לפעול כדי שאוכר כנפגעת תאונת עבודה במקרה כזה?

  תודה
 • RE: תאונה בדרך לאוניברסיטה 30/04/2015 18:37
  שלום רב,

  אין לי לצערי דרך להעריך את הסיכוי לקבל הכרה בתאונה כתאונת עבודה ללא פרטים מלאים על אופי המלגה והעסקתך באוניברסיטה.
  יש לציין כי אם מדובר בתאונת דרכים אשר לא תוכר כתאונת עבודה תוכלי לקבל את הפיצוי המגיע לך במלואו מחברת הביטוח אשר מבטחת את השימוש ברכב בו נסעת או נהגת בעת התאונה בביטוח חובה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • [FORUM_VIEW] => 1 [FADMIN] => 0 [START] => 3 [STOP] => 7 [PAGE] => 3 [NBPAGES] => 133 [BOTTOM_LINKS] => Array ( [0] => Array ( [name] => רשלנות רפואית בלידה [link] => /לידה ) [1] => Array ( [name] => עורך דין רשלנות רפואית [link] => / ) [2] => Array ( [name] => רשלנות רפואית בניתוחים [link] => /medical-malpractice-operation ) [3] => Array ( [name] => סיבוכים בלידה - מקרים נפוצים שצריך להכיר [link] => /Complications-at-birth ) ) )
  חשוב לדעת עוד בנושא מלא/י פרטים ליצירת קשר: 
  כניסה לפורום
  מרכז עזריאלי 3 קומה 36
  טל. 03-7369253
  פקס. 03-7369345
  מפת האתר
  עדכונים באתר:

       למה כל כך קשה להשיג חוות דעת מומחה?     רשלנות רפואית בלידה - לפני הלידה, בזמן לידה ו     עו''ד עופר סולר עונה לשאלות גולשים בנושא רשלנ     תאונות פגע וברח - יש מי שיפצה     כך תפעלו לאחר פגיעה בתאונת דרכים     כיצד נקבעת הנכות בעקבות תאונת דרכים     טביעה בים - בחוף מוכרז או שאינו מוכרז     פיצויים לנפגע תאונת עבודה - אשם תורם     הותקפת ונגרם לך נזק? אתה זכאי לפיצוי הולם!     פגיעה בעת נסיעה באוטובוס - תאונת דרכים המזכה      נפגעת בתאונה עצמית בבית? נגרמו לך נזקי גוף?     תאונת דרכים ותביעת קרנית במקרה שהנהג הפוגע לא     תאונת קטנוע ותאונת אופנוע - קבלת פיצויים     האופניים החשמליים מסוכנים!     פגיעה מהידרדרות רכב במוסך הוכרה כתאונת דרכים     חבלה אחרי שעות בית הספר     את מי לתבוע?     תביעה על רגל מרוסקת בתאונה     יש אפשרות לתבוע את העירייה?     פגיעה על טרקטורון     ייצוג אחרי תאונת אופנוע     שאלה עבור חבר שעבר תאונה     חברת ביטוח לא מחזירה לי כסף     עורך דין שלא מתפקד     פגיעה קשה בגן ילדים