פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
פורום רשלנות רפואית, תאונות דרכים, תאונות עבודה | עמוד 3

03-7369253
חשוב לדעת: התיישנות תביעות רשלנות רפואית - לחצו כאן!
עורך דין עופר סולר רשלנות רפואית רשלנות רפואית בלידה רשלנות רפואית בניתוח נזקי גוף פורום משפטי

פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף

נושא חדש חיפוש בפורום
נושא
 • תאונת דרכים 21/12/2015 23:18
  היי שלום , אשתי עברה תאונת דרכים. באופן הבא: נהג מונית נתקע ברכב בו היא שהתה מאחור הנתונים הרלוונטים: היא הייתה בהריון , והייתה נוסעת מן המנין ברכב של חברתה, היא לא פונתה מהשטח באמבולנס אך באותו היום פנתה למיון ולהשך טיפול בפיזוטרפיה ( כיום היא עשתה לפחות 6 טיפולים) והיד עוד נטויה..
  השאלות כדלהלן:
  א. פנינו לעו"ד והוא דורש 500 שח נוספים מעבר למגיע בחוק 8 % קודם תביעה בבית משפט וכו' האם זה מקובל או לא.
  ב. כיון שלכל תביעה. יש להוכיח נזק האם ניתן להשיג הוכחות נוספות מעבר למסמכי רופא המאמתות את הכאבים לדוגמא צילום רנטגן וכיוצא בזה ג.האם בכזה מקרה תובעים את בעל המונית שנתקע בה או את חברת הביטוח של הרכב בו היא שהתה
 • RE: תאונת דרכים 24/12/2015 13:08
  שלום רב,

  חלק מעורכי הדין גובים מעבר לאחוזי שכר הטרחה גם הוצאות בגין טיפול והדבר מוכר למדי.

  כל נזק גוף שנגרם בשל התאונה אמור להיות מפוצה על ידי חברת הביטוח אשר ביטחה את השימוש ברכב בו נסעה אישתך בביטוח חובה. אם מדובר על נזק רכוש אזי זו תביעה נפרדת ויש לבחון מי אחראי לתאונה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • אחריות שילוחית ודיני נזיקין 22/12/2015 16:45
  1. בתי בת 5. משתתפת בחוג התעמלות שנערך בבי"ס בת"א באולם ההתעמלות, בשיעור האחרון של אותו היום, בין 18:00-18:45. השיעור מועבר על ידי בעל החברה. לחברה כמה סניפים.

  2. בתחילת שנת הלימודים חתמתי על ט' סטנדרטי לתשלום, כולל ביטוח בריאות. לא ראיתי את סעיפי הביטוח עצמו.

  3. מסיבות שונות, בעל החברה נתן לי הנחה של 10% בתשלום ולא חייב אותי בדמי הביטוח.

  4. בדרך כלל בסיום השיעור, חלק מהילדים, כולל בתי, עוד מתרוצצים באולם, עולים על מזרונים, קופצים על הסולמות וכו. זאת בנוכחות ההורים. בעלי החברה, במקביל, מחזיר ציוד ומסדר באולם הספורט וסביבתו.

  5. אתמול בסיום השיעור הילדים התרוצצו. אחד המזרונים הגדולים (כמו בקפיצה לגובה) היה שעון על הקיר. ילד אחד (או שניים) הרים והזיז את המזרון, כך שהוא עף על הרצפה.

  6. המזרון נחת ישר על בתי שהוטחה לרצפה, משקפיה שרטו את המצח, החלה לבכות והתלוננה על כאבים בידיים וברגליים. המשקפיים נשברו.

  7. הספקתי לקחת 2 טלפונים של עדות למה שקרה.

  8. בעל החברה לקח אותנו למוקד חירום. מהבדיקה עלה שהכל בסדר + חתך במצח שהצריך דבק ביולוגי.

  9. לפני ובמהלך הנסיעה איתו היו חילופי דברים קשים שהתייחסו לסוגייה של מי נושא באחריות למה שקרה. לטענתו גם אני אחראית, ולטענתי הוא אחראי. כמו כן הוא טען שמי שאחראי למיקום המזרונים הוא ביה"ס.

  10. היום הסתבר שהמשקפיים נשברו. בשיחה טלפונית איתו הוא הודיע לי שהביטוח מכסה רק מקרי פציעה, לא מקרים של הרס הרכוש ושהוא לא מוכן להשתתף בעלות התיקון.

  11. נכון לעכשיו העלויות שלי הן: כ-85 ₪ למוקד חירום, 32 ₪ למונית מהמוקד הביתה, ועלות המשקפיים אמורה להיות כ-500 ₪. – סה"כ כ-617 ₪.

  שאלות:

  1. מי נושא באחריות? אני, החוג, ביה"ס, אם הילד שהרים את המזרון?

  2. האם בעצם העובדה שהוא לקח אותנו למוקד הוא מעיד שהוא נושא באחריות?

  3. מה כולל בדרך כלל הביטוח של חוגי ספורט?

  4. האם כדאי להציע לו להשתתף בחצי מהעלות הכוללת?

  5. האם בנסיבות שנוצרו, מבחינה משפטית, צריך להוציא את הילדה מהחוג?

  אשמח לתשובות ולתובנות נוספות.
  תודה
 • RE: אחריות שילוחית ודיני נזיקין 24/12/2015 13:05
  שלום רב,

  ראשית אין הכרח כי גורם אחד בלבד יהיה אחראי למקרה - בחלק לא מבוטל מהמקרים בית משפט קובע כי יש אחריות של מספר גורמים ולעיתים אף קובע מה שנקרא 'אשם תורם של התובע', כך למשל במקרה זה יתכן ויקבעו כי מאחר ואת היית במקום חלק מהאחריות מוטל גם עלייך. לא אוכל לצערי להעריך על בסיס תיאור חלקי מי אחראי ובכמה.

  בעצם העובדה כי בעל החהרה לקח אתכם לטיפול אין משום הודאה באחריות לדעתי - זו חובה מינימאלית שלו ללא קשר למי אחראי.
  פוליסות של חוגי ספורט משתנים לפי סוג הפעילות וקשה לתת במסגרת מצומצמת זו סטנדרט של פוליסה כזו.
  אפשר כמובן לנהל עימו מו"מ בפרט כאשר לא מדובר בסכומים מאד גבוהים ויתכן שטיפול משפטי במקרה זה לא יהיה מוצדק כלכלית.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר

  האמור לעיל אינו בגדר יעוץ משפטי ולא בא להחליף יעוץ משפטי פרטני ומלא.
 • העברת טיפול בתביעת נזיקין 24/12/2015 09:01
  סבתא שלי בת ה 90 נפלה ברחוב לפני כשנה ורבע והפכה לסיעודית עקב כך. פנינו למשרד עו"ד ופתחנו תיק נגד העירייה. מאז לא קיבלנו שום עדכון על הטיפול בתיק, על הפעולות שנעשות, על עמדת העירייה ובכלל אף אחד לא מתייחס אלינו. האם אנחנו יכולים לבקש למשוך את התיק ולהעבירו לטיפול של עורך דין אחר? שכר הטרחה שסוכם הוא באחוזים מסכום הפיצוי. מה אפשר לעשות במקרה כזה?
 • RE: העברת טיפול בתביעת נזיקין 24/12/2015 12:59
  שלום רב,

  אם אינכם שבעי רצון מהטיפול המשפטי אתם בהחלט יכולים להפסיק את הטיפול בידי עורך הדין ולהעביר את הטיפול לידי עורך דין אחר. יש לבחון את הסכם שכר הטרחה לפרטיו וכן את העבודה שנעשתה עד כה בידי עורך הדין הנוכחי כדי לקבוע אם תחוייבו בשכר טרחה בגין הטיפול שנעשה עד כה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • נוירופיברומטוזיס 20/12/2015 15:38
  הבן שלי בן 5.6 שנים
  עד גיל שנה בערך היה תינוק מדהים התפתחות תקינה
  נולד עם כתמי קפה בחלב
  מגיל שנה החלו אצלנ בעיות התנהגות שלא תאמו לאופי שהוא התנהל עד שלב זה פנינו לרופא משפחה שהפנה לטיפול פסיכיאטרי
  לפני זה ביקרנו אצל נוירולוגית שכלל לא בדקה אותו והסתמכה על ההפניה איתה הגענו והחליטה על מתן טיפול תרופתי להרגעה
  כמובן שלא הבאנו לו את הטיפול כי היה משהו מרושל בהתנהלות שלה ומשם המשכנו לרופא משפחה ששלח לפסיכיאטרית באשקלון שם גם היא הסתמכה על על הנקרא והחליטה על תרופה להרגעה החלטנו לנסות כי באמת היינו חסרי אונים נוכח ההתנהגות החריגה בהשוואה לשלושה ילדים שמעולם לא התמודדנו עם מצבים כאלו
  בכל זאת במקביל קבענו תור לנירולוג אחר וחשוב לציין שהבן שלי פגש המון רופאים ובדיקה שיגרתית של תינוק אצל רופא דורשת הפשטה של הילד ובדיקה יסודית
  אותו נירולוג שראינו בגיל 3 לאחר 3 דקות של בדיקה איבחן באופן ברור מאוד ואמר הבן שלכם סובל מנוירופיברומטוזיס אני שולח לMri מוח דחוף ואכן כל כך היה קל לזהות את המחלה מימנה סובל ובעקבותיה וככל שגדל והגידולים גדלו בעיות ההתנהגות החמירו
  המצב בו נמצאו הגידולים היו גדולים מאוד ומסכנים את הראיה
  לכן תוך זמן קצר מאוד נכנסנו למעגל חדש מפחיד מלחיץ
  טיפול כימותרפי שארך 14 חודשים ליקוי בראיה שדרש משקפיים
  ואני שואלת איך רופאת עניים פיספסה אותו בגיל 6 חודשים בגיל 8 חודשים ובגיל שנה וחודשיים איך כל כך הרבה רוםאים לא התייחסו לכתמים ששאלתי תמיד ואמרו שאין עם זה שום בעיה
 • RE: נוירופיברומטוזיס 24/12/2015 12:57
  שלום רב,

  על םניו נראה כי המקרה בהחלט מצדיק בירור רציני ויסודי. ראשית יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי אשר יעריך אם אכן הייתה התרשלות אשר הביאה לאיחור באבחון המחלה. יש גם להעריך בסיוע מומחה האם איבחון מוקדם יותר יכול היה להקטין את הנזקים. את מוזמנת ליצור עמי קשר טלפוני לשם מתן הסברים נוספים וסיוע.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
  03-7369253
  052-3596150
 • תביעה על הפגיעה של ביתי 17/12/2015 08:57
  בוקר טוב, לפני שנה וחצי ביתי נפלה, הרופא בקופת חולים אבחן חבלה בשריר - יתכן קרע, לא אבחן כלום מעבר לזה ואישר לנו לטוס לחו"ל תוך הבטחה שתוך יומיים הילדה מתרוצצת... אז יומיים אחרי הנפילה טסנו לחו"ל... מיותר לציין שהיא לא דרכה על הרגל כל הטיול, נעזרנו בכל מקום אפשרי בכסא גלגלים ששאלנו, וחלק מהדברים היא לא יכלה לעשות, כך כשל פעם שהיא לא יכלה לעשות משהו, אחד מאיתנו נשאר איתה באוטובוס, כשחזרנו אחרי שבוע שמנו את המזוודות בבית ונסענו לבית חולים, שם הרופאים אבחנו מספר קרעים בשריר, המטומה, וזיהום... הילדה אושפזה לשבוע, אחרי שבוע היא שוחררה עם הפניה לפיזיותרפיה, ב31.8 כחודש אחרי הנפילה ההיא הגענו לביקורת בבית חולים שם בהנחית הפיזיותרפיסט התעקשנו על צילום ואז התברר כי יש שבר בפלטת הצמיחה בברך שכבר התאחה בצורה לא טובה, הילדה שוב אושפזה וב1.9.14 עברה ניתוח בברך, שוב אישפוז של שבוע ואח"כ עד כמעט 3 חודשים בבית ורק אחרי כחצי שנה היא התחילה ללכת כמו שצריך.. כרגע אנחנו במעקבים לבדוק שהרגל צומחת כראוי, עדיין לא תבעתי אף אחד... אני צריכה לתבוע את הביטוח של התלמידים, והנטיה שלי היא להגיש תביעה נגד קופת חוליםונגד הרופא שלא אבחן שבר בברך.. יש לנו שבוע הבא ביקורת בבית החולים, אם גם כעת הרופא יאמר כי הרגל צומחת כראוי אני רוצה להגיש תביעה, מאיפה אני מתחילה?
 • RE: תביעה על הפגיעה של ביתי 17/12/2015 13:35
  שלום רב,

  ראשית אין מניעה להגיש תביעה הן לפוליסת ביטוח תלמידים והן תביעת רשלנות רפואית. אם יתברר כי יש נזק קבוע הרי שחוות הדעת הרפואית לעניין הנזק שיהי צורך לקבל במסגרת תביעת הרשלנות יכולה לסייע.

  המסע אמור להתחיל בפגישה מסודרת עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית שיפנה לכל הגורמים המטפלים ויקבל את מלוא התיעוד הרפואי.

  לאחר מכן עורך הדין יפנה עבורכם למומחה רפואי מתאים שיבחן את התיעוד ויבדוק את ביתכם ויעריך אם אכן התגלתה התרשלות בטיפול ומה ביקף הנזק שנגרם בגינה. ככל שתמצא התרשלות וניתן יהיה לקבל חוות דעת אפשר יהיה להגיש תביעת רשלנות רפואית.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • שאלה לגבי תביעה 14/12/2015 08:41
  בוקר טוב

  ביתי הקטנה הלכה ברחוב ופתאום נפלה עליה אבן ירושלמית מחיפוי בניין על הרגל והיא נשברה. היא הייה זקוקה לגבס במשך 3 שב'. עכשיו הכל בסדר.

  הגשתי תביעה לביטוח תלמידים ואני אמורה לקבל את ההחלטה בשבוע הקרוב. אני מבינה מקרובי ומידידי שאין למה לצפות מכיוון שלא נגרמה נכות. האם זה נכון?

  מי כן לוקח אחריות על מפגע כזה והאם יש טעם לתבוע עוד מישהו בסיפור?
 • RE: שאלה לגבי תביעה 17/12/2015 11:51
  שלום רב,

  אכן אם לא נותרה נכות קבועה עקב תאונה פוליסת ביטוח תלמידים לכל היורת תפצה בגין ימי מחלה ככל שנרשמו 21 יום ויותר על ידי רופא.
  אפשר לשקול הגשת תביעה נזיקית כנגד הגורם אשר אחראי על תחזוקת הבניין ממנו נפלה האבן. אם מדובר בנזק חולף ניתן לחשוב על תביעה קטנה או מכתב דרישה לפיצוי באמצעות עורך דין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • עילה לתביעת רשלנות נגד הצבא? 12/12/2015 09:49
  אני חיילת משוחררת והשתחררתי לפני יותר מחצי שנה מהצבא.
  ממש בתחילת השירות שלי (2013) סבלתי מכאבי גב חמורים, ורק לאחר התערבות של גורם פרטי הצלחתי לגרום לצבא לשלוח אותי לצילום CT. בצילום התגלה שיש לי שלושה בלטי דיסק בגב התחתון (מצב שאין הרבה מה לעשות איתו ובמידת הצורך קיבלתי תרופות).
  בנקודה הזאת ידעתי שאין לי הרבה מה לעשות במיוחד כיוון שלא הייתה לי דרך להוכיח שזה נזק שנגרם לי מהצבא, אז לא טרחתי במיוחד.

  לפני כשבוע הייתי אצל אורתופד (לא במסגרת צה"לית), והבאתי איתי את הצילום שעשיתי עוד ב2013. מהסתכלות של האורתופד הזה, הוא זיהה -מיד- שיש לי גם עקמת בגב וניוון בחוליות בנוסף לבלטים שזיהו לי בצה"ל, דהיינו, שהאבחון שעשו לי בצה"ל היה לקוי ולא מלא. הוא גם עשה לי רנטגן באותו היום כדי לאמת את זה עם צילום נוסף, ואמר לי שאם זה ימשיך להחמיר בשנה הקרובה אני עלולה להיות צריכה ניתוח (אני בחורה בת 21, בשביל קנה המידה).

  האם אבחון לקוי של תסמינים במגמת החמרה מצה"ל הוא עילה לתביעה על רשלנות רפואית וגם אם כן, האם זה משהו ששווה לי להכנס אליו?
 • RE: עילה לתביעת רשלנות נגד הצבא? 13/12/2015 14:57
  שלום רב,

  אין אפשרות להגיש תביעת רשלנות רפואית כנגד צה"ל בגין טיפול רשלני בחייל חובה. אם נגרם נזק לחייל בעת שירות חובה בשל טיפול רפואי ניתן להגיש תביעה להכרה בנזק כנזק עקב שירות ביטחון (תביעת קצין התגמולים). גם בעניין זה יש לבחון אם ההתרשלות באבחון גרמה לנזק ובאיזה היקף.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • התיישנות של פגיעה 09/12/2015 23:59
  שלום רב,
  ביתי נפלה ממגלשה בחצר ביתם של חברים שלנו. כתוצאה מהנפילה היא שברה את ידה ועברה ניתוח בו הכניסו לה מסמרים לתוך היד. תקופה ממושכת היתה מגובסת עד שהוציאו לה את המסמרים.
  התאונה הזו קרתה ביולי 2013. ביתי היתה אז בת 3 ו-9 חודשים.
  האם היא מבוטחת? במידה וכן, איך אני יוכל לדעת איפה היא מבוטחת וגם האם יש לי אפשרות לתבוע את חברת הביטוח? האם חלה תקופת התיישנות?
  תודה
  אורי
 • RE: התיישנות של פגיעה 13/12/2015 14:47
  שלום רב,

  ניתן לבחון אפשרות לקבלת פיצוי במסגרת פוליסת תאונות אישיות (ביטוח תלמידים
  ) אשר מעניק כיסןי בפני נזק עקב תאונה בכל מקום ובכל זמן ללא צורך בהוכחת התרשלות. הפוליסה מעניקה פיצוי במקרה של נכות קבועה עקב תאונה או במקרה של 21 ימי מחלה רצופים ויותר בגין התאונה לפי קביעת רופא.
  ההתיישנות הינה 3 שנים מקרות התאונה אך מאחר ומדובר בקטינה מונים את ההתיישנות מגיל 18 שנה קרי עד גיל 21.
  ממליץ בכל מקרה לערוך התייעצות עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין שיוכל להסביר לכם על האפשרות לתביעת נזיקין.
  בברכת בריאות,
  עורך דין עופר סולר
 • תביעת רשלנות רפואית נגד ביקור רופא 06/12/2015 22:43
  עברתי בדיקה בביקור רופא כאשר אני סובלת מכאבים חזקים עד כגףדי בכי בבטן התחתונה מצד ימין, הרופא רצה לשלוח אותי למיון והתייעץ עם רופא עם יותר ניסיון ממנו שזה ביקש ממני לקפוץ והחליט שכנראה שיש לי בעיה נשית ואני צריכה לפנות לרופא נשים וכדי "להרגיע לי את הכאבים" מילאו אותי בתרופות וזריקות כמובן שאלו הפסיקו להשפיע אחרי שעה והפניה למיון לא קיבלתי אפילו שהתחננתי.יום למחרת נסעתי למיון עם הפניה מרופא משפחה שאמר לי שאני חייבת לנסוע למיון,שם אחרי בדיקות עברתי ניתוח אפנדציט!

  אני יכולה לתבוע את ביקור רופא על רשלנות רפואית במקרה הזה? אם הייתי מקשיבה להם התוספתן יכל להתפוצץ והנזק היה בלתי הפיך.
 • RE: תביעת רשלנות רפואית נגד ביקור רופא 07/12/2015 18:22
  שלום רב,

  כדי להעריך את המקרה ולבחון אם אכן הייתה התרשלות בטיפול יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי. עם זאת חשוב להבין כי אם למרבה המזל הנזק נמנע בשל עירנות שלך הרי שגם אם יתברר כי הייתה התרשלות בטיפול אולם לא ניתן להוכיח נזק ממשי פרט לסיכון אפשרי שהיה עלול להתממש ספק אם יפסק פיצוי ממשי. הפיצוי ניתן בגין הנזק שנגרם בשל התרשלות בטיפול ולא בגין ההתרשלות עצמה.
  כדי להעריך את המקרה בצורה רצינית יהיה צורך לערוך יעות מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פגיעה של הילדה 29/11/2015 11:50
  ילדה בבי"ס יסודי שהחליקה ופונתה לבי"ח במסגרת פעילות חודש ארגון של תנועת הנוער.

  האם ניתן לתבוע את תנועת הנוער ולקבל פיצויים? יש משמעות אם שולמו דמי חברות עבורה לשנה זו? האם ניתן לתבוע את ביטוח תאונות אישיות שעושים בבית הספר או שהוא מכסה תאונות שקורות רק בבית הספר?

  אשמח לשמוע על עוד נקודות שעליי לשים לב בעניין זה.

  תודה רבה
 • RE: פגיעה של הילדה 07/12/2015 18:18
  שלום רב,

  כדי שניתן יהיה לקבל פיצוי מתנועת הנוער אין די בכך שהתאונה אירעה בעת פעילות של תנועת הנוער אלא יש להוכיח כי התרשלות של גורמים בתנועה גרמו לתאונה או שיכלו למנוע אותה.

  ביטוח תאונות אישיות של בית הספר מעניק פיצוי בכל מקרה של תאונה אשר גרמה לנזק אולם רק במקרים בהם נותרה נכות קבועה עקב התאונה או העדרות של 21 יום מלימודים לפי תעודת מחלה.

  מציע לערוך יעות מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פציעה בקניון 28/11/2015 00:53
  בתי בת ה 10 נפצעה בצורה חמורה בשטח קניון בזמן שרכבה על אופניים.
  כיום אנחנו חודש לאחר הפציעה ומחכה לנו עוד שיקום ארוך ומייסר.
  אשמח ליעוץ כי הנושא מורכב
 • RE: פציעה בקניון 06/12/2015 13:48
  שלום רב,

  ראשית כדאי להפעיל את פוליסת ביטוח תאונות אישיות (ביטוח תלמידים) - זוהי פוליסה בה מבוטח כל תלמיד בגין נזקים שארעו עקב תאונה כולל תאונות מחוץ לבית הספר. ביתרון בפוליסה זו הינו כי אין צורך להוכיח התרשלות של המזיק שגרמה לתאונה.
  באשר לאחריות הקניון הרי שאין די בכך שהתאונה אירעה בשטחו אלא יש להוכיח כי התאונה התרחשה בשל התרשלות של מפעילי הקניון - למשל מפגע שלא תוקן וכו'.
  אמליץ נוכח מורכבות העניין לפנות ליעוץ מסודר אצל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • אם נפלתי במדרגות הבניין של רופא המקבל בביתו 26/11/2015 05:34
  ונגרם לי נזק רפואי מוכח והיעדרות מעבודה, מה הערכתך לגבי הסיכוי שלי לזכות באם אתבע את הרופא? ברור לי שמדובר בהערכה גסה ולא מחייבת אבל אני זקוק לעצה... (הרופא מקבל בביתו שבקומה השנייה)
 • RE: אם נפלתי במדרגות הבניין של רופא המקבל בביתו 26/11/2015 10:26
  שלום רב,

  ככל שמדובר בנפילה בחדר מדרגות של בית משותף ניתן להגיש תביעה כנגד ועד הבית אשר אחראי על תחזוקת חדר המדרגות בכפוף לכך שהנפילה אירעה בשל התרשלות - מדרגה שבורה וכו'. עצם התרחשות הנפילה והנזק אינה מזכה בפיצוי אם אין התרשלות שגרמה לכך.
  אם מדובר בנפילה בתוך ביתו של הרופא בגרם מדרגות פרטי הרי ששוב כדי לזכות בפיצוי יש להוכיח התרשלות או מפגע במדרגות שגרמה לנפילה ואז התביעה תהיה כנגד הרופא.

  בברכת בריאות שלמה,
  עורך דין עופר סולר
 • תביעה נגד הביטוח על פגיעה בגן 22/11/2015 22:46
  ב-30 למרץ 2015, בתי נפלה במעון (פרטי) וקיבלה מכה רצינית בשן הקדמית, ירד לה המון דם והשן זזה ממקומה.

  אציין כי בבוקר זה אבי נפטר ועם כל הכאב, כשנתקבלה ההודעה על נפילתה לקחתי אותה במיידית למרפאת השיניים של קופת חולים מאוחדת, והרופא קבע כי במידה והשן תחליף צבעה לא יהיה מנוס מלעקור לה את השן וכן המליץ להיות במעקב כל כמה חודשים.

  במשך הזמן השן החליפה צבעה והמשיכה לזוז משמעותית, שורש השן בקעה מתוך החניכיים, אי לכך נאלצה לעבור עקירה והיא בת שלוש(!)

  בשלב זה אין לדעת את ההשלכות ובאם ישנה פגיעה בשן הקבועה שתבקע בעוד כמה שנים.
  במסגרת התשלומים למעון (מעון פרטי) אנו משלמים בתחילת שנה גם תשלום חד פעמי בעבור ביטוח.

  מה עליי לעשות בכדי לתבוע את חברת הביטוח בגין עוגמת נפש, אובדן ימי עבודה, עלויות וכד'
 • RE: תביעה נגד הביטוח על פגיעה בגן 25/11/2015 16:47
  שלום רב,

  אני מניח כי את מתכוונת לביטוח תאונות אישיות (ביטוח תלמידים). ביטוח זה מעניק פיצוי במקרה של נכות מתאונה ללא צורך בהוכחת רשלנות מצד המסגרת החינוכית אולם אובדן שן חלב כמעט אינו מקנה אחוזי נכות ולכן סביר שמפוליסה זו לא תקבלו פיצוי. הפוליסה אינה מעניקה פיצוי על עוגמת נפש או אובדן ימי עבודה.
  אם התאונה אירעה בשל רשלנות של צוות הגן או רשלנות בתחזוקת הגן ניתן לשקול תביעת נזיקין אך אז כאמור יש להוכיח ראשית התרשלות שגרמה לנזק. ממליץ בכל מקרה שתערכו יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר

 • מימוש זכויות רפואיות - מה עושים? 22/11/2015 09:00
  בחור בן 24 לערך גילה שהוא חולה בתסמונת כלשהיא שמזכה אחוזי נכות וזכויות רפואיות. פנה לחברה עלומה לממוש זכויות רפואיות, הבטיחו לו שישיגו לו 100% נכות, שיפסיק לעבוד, שיחיה רק מקצבת ביטוח לאומי. הילד התמים (ואולי הטיפש) חתם על הסכם שלא הבין את משמעו. בפועל קבל פחות אחוזי נכות וקצבה זעומה...הרחק מההבטחות וללא משכורת. בנוסף, קיבל מהם גם דרישה לתשלום לפני נקיטת הליכים - כ-17 א' ש"ח.
  הבחור לא הבין מה משמעות חתימתו, ובאילו סכומי עמלה מדובר. הסעיף בחוזה מציין אחוז מסויים מהקצבה שיקבל כפול 48 תשלומים. הוא לא הבין על מה חתם וגם לא ניסה אולי כי מילאו לו את הראש בקסמים וסיפורים. מעולם לא נקבו במספר לסבר את האוזן שיבין על מה הוא חותם. כעת, הוא קרח מכל הכיוונים. מה ניתן לעשות? מה יכולה לעשות החברה ומה יוכל לטעון, מי יכול לסייע לחלץ אותו, לתת הכוונה או ייעוץ מול החברה השרלטנית הזו. הילד מיואש עצבני חי על תרופות ובנוסף לכל גם מובטל.....תודה
 • RE: מימוש זכויות רפואיות - מה עושים? 25/11/2015 16:43
  שלום רב,

  נושא השאלה אינו בתחום של רשלנות רפואית ונזקי גוף אלא בתחום הצרכני / חוזי אל מול החברה למימוש זכויות. מציע שתתיעצו עם עורך דין מנוסה בתחום אשר יעיין גם בחוזה עליו חתם הבחור. מעבר לכך קשה לי להמליץ על פעולה נוספת.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תביעה נגד רשת פארם 12/11/2015 09:18
  האם יש לי קייס בתביעה כלשהיא נגד רשת פארם מסוימת?

  מדי פעם אני קונה בה תרופות מרשם כחבר אחת מקופות החולים, לעיתים יש בדיוק את התרופה שאני רוצה ולפעמים יש רק את הגנרית. באחת מן הפעמים הראשונות שקניתי תרופה זו, הציג לי הרוקח את 2 האפשרויות לרכישה, שתיהן באותו מינון וכמות, שתיהן באותה עלות, ושתיהן תקפות לאותו המרשם שהחזקתי בידי.

  לשאלתי ה*מפורשת* לרוקח- לגבי הימצאות חומרים לא-פעילים בתרופה- הכוונה ללקטוז- הוא ציין כי שתיהן נטולות ואין בהן לקטוז בכלל!

  * עובדתית מדובר במידע שגוי ושקרי - בכל אחת מהן יש לקטוז לפי העלון לצרכן, הגם אם במינון שונה בכל אחת מהן.
 • RE: תביעה נגד רשת פארם 16/11/2015 17:48
  שלום רב,

  על הרוקח מוטלת החובה למסור לפונים לבית המרקחת מידע מלא ונכון לגבי התרופה המסופקת. אם מתברר שניתן מידע שגוי הרי שמן הסתם לא מדובר בסטנדרט ראוי. יחד עם זאת על מנת לבסס תביעה יש להוכיח אף נזק שנגרם ולא ציינת בפנייתך מה הנזק, אם בכלל שנגרם בשל המידע השגוי שנמסר על ידי הרוקח.
  בכל מקרה כדי לקבל מידע מלא על האפשרויות אשר עומדות בפניך אמליץ על יעוץ מסודר עם עורל דין בעל ניסיון בתחום הרשלנות הרפואית.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • רשלנות רפואית בצבא 09/11/2015 22:31
  שלום רב,

  אני משוחרר מזה שנה, הייתי "ג'ובניק" בשירות הצבאי והתחילו לי כאבים בכפות הרגליים מאז שהתגייסתי שמלווים אותי עד היום. אובחן לי פלטפוס,עקמת,חזה בולט (פקטוס קרניטום ותת משקל קל) וכ'ו, אך מעולם לא כאבו לי הרגליים. כנראה שהשילוב של נעליים צבאיות,הליכות ממקום למקום ועמידה ממושכת בעת שמירה עוררו טריגר בכפות הרגליים. יש לציין שלאחר התעקשות שלי והליכה מרופא לרופא, ובסוף לאורטופד כף רגל השגתי לאחר שנה וחצי מהשירות אישור לנעליים אזרחיות, פטור מעמידה ממשוכת והורדת פרופיל, אך הנזק כבר נעשה. באחד הפעמים שהרגשתי לא טוב עם הבטן, הלכתי למיון בבית חולים מאיר ואחד הרופאים זרק לי שנראה כאילו יש לי תסמונת מרפן. למעשה זאת הפעם הראשונה ששמעתי על זה וזה הרופא הראשון שהצביע על זה הן בצבא והן באזרחות ולפני כחצי שנה התחלתי לברר את זה ובאמת אובחנתי כאחד כזה. יש לציין שהסתמונת פוגעת ברקמות החיבור, שלד (רגליים,גב) (ואצל חלק גם הלב והעיניים). השאלה שלי האם העובדה שבצו ראשון לא איבחנו ובשירות אף גורם צבאי לי איבחן את הסתמונת זאת רשלנות רפואית? האם היו מגייסים אותי בכלל? והאם ניתן להצביע על התדרדרות וקשר ישיר בין הסתמונת למצב הגופני ברגל ואולי לא היו נגרמים לי כאבים ברגל אם מראש הייתי מקבל את ההקלות והטיפול הרלוונטי לבעיה? תודה רבה.
 • RE: רשלנות רפואית בצבא 15/11/2015 15:38
  שלום רב,

  אין אפשרות להגיש תביעת רשלנות רפואית בגין טיפול רפואי או אבחון שניתנו על ידי גורם רפואי צבאי לחייל או מועמד לשירות ביטחון. אם נגרם נזק בשל טיפול רפואי או אבחון שגוי במסגרת צבאית ניתן לפנות אל קצין התגמולים (משרד הביטחון) לבקש הכרה בפגיעה כפגיעה עקב שירות.
  מציע שתתייעץ עם עורך דין אשר תחום עיסוקו תביעות כנגד משרד הביטחון.

  בברכת בריאות,
  עורך דין עופר סולר
 • תביעת נזקים לתאונות עבודה 15/07/2015 22:59
  יעוץ לגבי 2 תאונות עבודה תאונה ראשונה לפני 5 שנים מקצוע נהג משאית טעינה ופריקה נפילה בתוך הארגז של המשאית עקב משיחת צובר של שמן שמשקלו 1 טון בגק ידני החלקתי בגלל שהיה שמן בתוך הארגז כתוצאה מכך נפגעתי בגב תחתון ונגרם לי בלט דיסק שמקרין לרגל שמאל עד היום אני בטיפולים המשך תאונה שניה לפני שנתיים וחצי הייתי עובד בנתג נהג משאית בחברה שנותנת שרותי תידלוק מטוסים יש במשאית מאחור מעלית שנקראת דיספנסר עבדתי משמרת בוקר מוקדמתב 4ו30 בבוקר עליתי למעלית בכדיי ליסגור את דלת המעלית והיחלקתי מהמדרגות של המעלית שמותקנת בארגז של המשאית כתוצאה מי כך נגרם לי קרע בכתף שאמול המשך ביקצרה ביטוח לאומי הכיר ב2 התאונות נקבעו לי אחוזי נכות בגין שתיי התאונות כול תאונה 19 אחוזי נכות לפני זה גם 10 אחוזי נכות קיבלתי מענקים חד פעמיים אני כבר שנתיים וחצי לו עובד עקב התאונות ואנילו עובד ואין לי הכנסה עקב כך פחתו הכנסותיי פחות מ 50 אחוז לפניי 3 חודשים הגשתי טביעה לצירוף נכויות מעבודה בביטוח לאומי לפני חודש קבעה לי הועדה 41 אחוזי נכות רפואית ואני עכשו אמור לקבל קיצבה יש לי עוד מלא מיסמכים רפואיים ואני עד היום בטיפולים זריקות במרפאות כאב פיזוטרפיה לוקח כדורים לשיכוך כאבים קבוע .
  לסיכום הינני מעוניין לדעת אם זכאי אני להגיש תביעה לביטוח\נזקי גוף.
  אשמח לתשובה בהקדם
  תודה מראש.
 • RE: תביעת נזקים לתאונות עבודה 16/07/2015 10:26
  שלום רב,

  מדובר במקרה מורכב יחסית - יש צורך בפרטים מלאים כדי לבחון תחילה אם לא מדובר בתאונה אשר הינה גם תאונת דרכים לפי חוק. אם לא מדובר בתאונת דרכים הרי שכדי להגיש תביעת נזיקין כנגד המעסיק או כל גורם אחר יש צורך להוכיח התרשלות של המעסיק אשר גרמה לקרות התאונה. העובשה שהיה שמן בארגז המשאית יכולה למשל להיות אולי עילה כזו.
  אין לי לצערי דרך על בסיס התיאור שנתת להעריך אם יש סיכוי לתביעת נזיקין במקרה זה לגבי כל אחת מהתאונות ויש צורך ביעוץ מסודר בעניין זה.
  אמליץ לך נוכח היקף הנזק והזמן שחלף לפנות בהקדם אל עורך דין מנוסה בתחום נזיקי גוף להערכת סיכויי תביעה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • RE: RE: תביעת נזקים לתאונות עבודה 11/11/2015 21:49
  מהמשך לתשובתך מתאריך 16 7 2015 אפשר לקבל תשובה האם מדובר בתאונת אשר הינה גם תאונת דרכים יש מקום לטבוע איזה שהוא גורם אני עדיין לו עובד כבר 3 שנים עדיין בטיפולים זריקות במרפאות כאב ופיזוטרפיות ויש לי מלא מיסמכים שמעידים על מצבי הרפואי בנוסף האם אני זכאי לטביעה לתקנה 17 מהמלל למי שנקבע לו דרגת נכות יציבה קבעו לי ועדה לצירוך נכויות מעבודה בחודש 6 2015 41 אחוזי נכות רפואית קביעת הנכות מתאריך 8 2014 האם אני עומד בתנאים אפשר יעוץ להמשך טיפול בטביעות אשמך אם תיצור איתי קשר תודה
 • RE: RE: RE: תביעת נזקים לתאונות עבודה 15/11/2015 15:28
  יוסי שלום,

  כפי שציינתי בתשובתי הקודמת כדי להעריך אם מדובר בתאונת דרכים יש צורך ביותר פרטים. אתה מוזמן ליצור עמי קשר טלפוני במשרד לשם תיאום פגישה 03-7369253.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • לא הוציאו את כל התפרים מהרגל לאחר ניתוח להסרת נקודת חן 06/11/2015 08:13
  הסירו לי תפרים מהרגל לאחר ניתוח להסרת נקודת חן. לא רק שהמקום כלל לא התאחה והייתי עם פצע פתוח כחודש, התגלה לי שנשכח תפר שלאט לאט שהפצע נסגר ראו אותו מבצבץ. במהלך החודש סבלתי מכאבים ברגל ולא הלכתי לעבודה כמה ימים. האם יש כאן רשלנות רפואית וכדאי לתבוע?
 • RE: לא הוציאו את כל התפרים מהרגל לאחר ניתוח להסרת נקודת חן 08/11/2015 14:32
  שלום רב,

  תביעת רשלנות רפואית כרוכה בעלויות ניכרות הכוללות בעיקר עלויות של חוות דעת רפואיות שיש לצרף תביעה. יש לשקול עובדה זו כאשר שוקלים תביעה.

  מעבר לכך לא כל תוצאה לא טובה של טיפול הינה בהכרח עקב רשלנות רפואית. כדי לברר את המקרה צריך יהיה לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי. אמליץ בתור שלב ראשון
  לפנות אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תאונת דרכים - שאלה 04/11/2015 18:53
  מבקשת התייעצות / הדרכה בנוגע למקרה של תאונת דרכים שאינה תאונת עבודה.

  נפגעתי בתאונת דרכים והייתי בבית 4 חודשים. שולמו לי משכורות מלאות מול פדיון ימי מחלה שנצברו לי (מגזר ציבורי). המעסיק טוען שלפי חוק הפלת"ד לא הייתי אמורה לקבל שכר מהם אלא מחברת הביטוח וכי עליי להחזיר הכספים ששולמו לי והועמדה לי הלוואת חוב למעסיק בגין כך עם ריבית 4%...ארצה לדעת מה החוק אומר על הנושא ובכלל.

  תודתי מסורה מראש
 • RE: תאונת דרכים - שאלה 05/11/2015 17:12
  שלום רב,

  השאלה מערבת במידה רבה נושא של דיני עבושה אך בכל אופן אנסה להשיב. איני מכיר הוראה האוסרת על ניצול ימי מחלה צבורים במקרה של תאונת דרכים אלא אם מדובר בהוראה בחוזה עבודה שצדדים התקשרו בו.

  אכן חברת הביטוח אמורה לשאת בהפסדי שכר עקב תאונת דרכים במקרה בו השכר לא שולם ובמקרה בו נפדו ימי מחלה חברת הביטוח משלמת את השווי בו ניתן היה לפדות את ימי המחלה אם ניתן לפדותם.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • ביטוח לילד של עובדת זרה 03/11/2015 13:00
  חברה שלי היא נתינה זרה בארץ (פיליפינית), הבן שלה בן 8 לומד בבית ספר כאן בתל אביב. הבן נפל בשבוע שעבר בזמן שרכב על קורקינט בגינה הציבורית (מעבר לשעות בית הספר). הוא שבר שן קידמית וגם את שתי הידיים. הבן מבוטח בביטוח (כנראה ביטוח של תיירים או משהו שכזה) דרך קופת חולים מאוחדת. הוא קיבל טיפול דרך בית החולים לתיירים באיכילוב ושם גיבסו את ידיו, וכן טיפול במרפאת שיניים שאליה הופנו. הכל שולם במזומן ונשמרו הקבלות. העלות מאוד גבוהה עבורם. כיצד עליה עליה לפעול כעת? האם הילד גם מבוטח בביטוח של בית הספר? האם היא צריכה להגיש תביעה לביטוח של בית הספר? כיצד היא מגישה תביעה לביטוח של מאוחדת? או בקיצור מה עושים?
 • RE: ביטוח לילד של עובדת זרה 03/11/2015 15:34
  שלום רב,

  ראשית יש לעיין בפוליסת ביטוח בריאות שיש לילד ולראות אילו החזרים מקבלים בגין טיפול רפוואי ולפנות לחברת הביטוח.
  אם מדובר בבית ספר השייך למשרד החינוך יש להניח כי קיימת פוליסת ביטוח תאונות אישיות (ביטוח תלמידים) המעניקה פיצוי במקרה של נכות קבועה עקב התאונה או העדרות של למעלה מ- 21 יום בעקבות תאונה לפי תעודת מחלה. יש לפנות לרשות המקומית ולברר את קיום הפוליסה ושם חברת הביטוח.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
חזור למעלה חיפוש בפורום חיפוש בפורום


: עבור אל עמוד
	Array
(
  [PAGE_TITLE] => פורום רשלנות רפואית, תאונות דרכים, תאונות עבודה | עמוד 3
  [HEADING] => פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
  [PAGE_DESCRIPTION] => פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
  [PAGE_KEYWORDS] => פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
  [FORUM_ID] => 1
  [FORUM_HOME] => פורום_רשלנות_רפואית
  [TOPICS] => 
 • תאונת דרכים 21/12/2015 23:18
  היי שלום , אשתי עברה תאונת דרכים. באופן הבא: נהג מונית נתקע ברכב בו היא שהתה מאחור הנתונים הרלוונטים: היא הייתה בהריון , והייתה נוסעת מן המנין ברכב של חברתה, היא לא פונתה מהשטח באמבולנס אך באותו היום פנתה למיון ולהשך טיפול בפיזוטרפיה ( כיום היא עשתה לפחות 6 טיפולים) והיד עוד נטויה..
  השאלות כדלהלן:
  א. פנינו לעו"ד והוא דורש 500 שח נוספים מעבר למגיע בחוק 8 % קודם תביעה בבית משפט וכו' האם זה מקובל או לא.
  ב. כיון שלכל תביעה. יש להוכיח נזק האם ניתן להשיג הוכחות נוספות מעבר למסמכי רופא המאמתות את הכאבים לדוגמא צילום רנטגן וכיוצא בזה ג.האם בכזה מקרה תובעים את בעל המונית שנתקע בה או את חברת הביטוח של הרכב בו היא שהתה
 • RE: תאונת דרכים 24/12/2015 13:08
  שלום רב,

  חלק מעורכי הדין גובים מעבר לאחוזי שכר הטרחה גם הוצאות בגין טיפול והדבר מוכר למדי.

  כל נזק גוף שנגרם בשל התאונה אמור להיות מפוצה על ידי חברת הביטוח אשר ביטחה את השימוש ברכב בו נסעה אישתך בביטוח חובה. אם מדובר על נזק רכוש אזי זו תביעה נפרדת ויש לבחון מי אחראי לתאונה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • אחריות שילוחית ודיני נזיקין 22/12/2015 16:45
  1. בתי בת 5. משתתפת בחוג התעמלות שנערך בבי"ס בת"א באולם ההתעמלות, בשיעור האחרון של אותו היום, בין 18:00-18:45. השיעור מועבר על ידי בעל החברה. לחברה כמה סניפים.

  2. בתחילת שנת הלימודים חתמתי על ט' סטנדרטי לתשלום, כולל ביטוח בריאות. לא ראיתי את סעיפי הביטוח עצמו.

  3. מסיבות שונות, בעל החברה נתן לי הנחה של 10% בתשלום ולא חייב אותי בדמי הביטוח.

  4. בדרך כלל בסיום השיעור, חלק מהילדים, כולל בתי, עוד מתרוצצים באולם, עולים על מזרונים, קופצים על הסולמות וכו. זאת בנוכחות ההורים. בעלי החברה, במקביל, מחזיר ציוד ומסדר באולם הספורט וסביבתו.

  5. אתמול בסיום השיעור הילדים התרוצצו. אחד המזרונים הגדולים (כמו בקפיצה לגובה) היה שעון על הקיר. ילד אחד (או שניים) הרים והזיז את המזרון, כך שהוא עף על הרצפה.

  6. המזרון נחת ישר על בתי שהוטחה לרצפה, משקפיה שרטו את המצח, החלה לבכות והתלוננה על כאבים בידיים וברגליים. המשקפיים נשברו.

  7. הספקתי לקחת 2 טלפונים של עדות למה שקרה.

  8. בעל החברה לקח אותנו למוקד חירום. מהבדיקה עלה שהכל בסדר + חתך במצח שהצריך דבק ביולוגי.

  9. לפני ובמהלך הנסיעה איתו היו חילופי דברים קשים שהתייחסו לסוגייה של מי נושא באחריות למה שקרה. לטענתו גם אני אחראית, ולטענתי הוא אחראי. כמו כן הוא טען שמי שאחראי למיקום המזרונים הוא ביה"ס.

  10. היום הסתבר שהמשקפיים נשברו. בשיחה טלפונית איתו הוא הודיע לי שהביטוח מכסה רק מקרי פציעה, לא מקרים של הרס הרכוש ושהוא לא מוכן להשתתף בעלות התיקון.

  11. נכון לעכשיו העלויות שלי הן: כ-85 ₪ למוקד חירום, 32 ₪ למונית מהמוקד הביתה, ועלות המשקפיים אמורה להיות כ-500 ₪. – סה"כ כ-617 ₪.

  שאלות:

  1. מי נושא באחריות? אני, החוג, ביה"ס, אם הילד שהרים את המזרון?

  2. האם בעצם העובדה שהוא לקח אותנו למוקד הוא מעיד שהוא נושא באחריות?

  3. מה כולל בדרך כלל הביטוח של חוגי ספורט?

  4. האם כדאי להציע לו להשתתף בחצי מהעלות הכוללת?

  5. האם בנסיבות שנוצרו, מבחינה משפטית, צריך להוציא את הילדה מהחוג?

  אשמח לתשובות ולתובנות נוספות.
  תודה
 • RE: אחריות שילוחית ודיני נזיקין 24/12/2015 13:05
  שלום רב,

  ראשית אין הכרח כי גורם אחד בלבד יהיה אחראי למקרה - בחלק לא מבוטל מהמקרים בית משפט קובע כי יש אחריות של מספר גורמים ולעיתים אף קובע מה שנקרא 'אשם תורם של התובע', כך למשל במקרה זה יתכן ויקבעו כי מאחר ואת היית במקום חלק מהאחריות מוטל גם עלייך. לא אוכל לצערי להעריך על בסיס תיאור חלקי מי אחראי ובכמה.

  בעצם העובדה כי בעל החהרה לקח אתכם לטיפול אין משום הודאה באחריות לדעתי - זו חובה מינימאלית שלו ללא קשר למי אחראי.
  פוליסות של חוגי ספורט משתנים לפי סוג הפעילות וקשה לתת במסגרת מצומצמת זו סטנדרט של פוליסה כזו.
  אפשר כמובן לנהל עימו מו"מ בפרט כאשר לא מדובר בסכומים מאד גבוהים ויתכן שטיפול משפטי במקרה זה לא יהיה מוצדק כלכלית.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר

  האמור לעיל אינו בגדר יעוץ משפטי ולא בא להחליף יעוץ משפטי פרטני ומלא.
 • העברת טיפול בתביעת נזיקין 24/12/2015 09:01
  סבתא שלי בת ה 90 נפלה ברחוב לפני כשנה ורבע והפכה לסיעודית עקב כך. פנינו למשרד עו"ד ופתחנו תיק נגד העירייה. מאז לא קיבלנו שום עדכון על הטיפול בתיק, על הפעולות שנעשות, על עמדת העירייה ובכלל אף אחד לא מתייחס אלינו. האם אנחנו יכולים לבקש למשוך את התיק ולהעבירו לטיפול של עורך דין אחר? שכר הטרחה שסוכם הוא באחוזים מסכום הפיצוי. מה אפשר לעשות במקרה כזה?
 • RE: העברת טיפול בתביעת נזיקין 24/12/2015 12:59
  שלום רב,

  אם אינכם שבעי רצון מהטיפול המשפטי אתם בהחלט יכולים להפסיק את הטיפול בידי עורך הדין ולהעביר את הטיפול לידי עורך דין אחר. יש לבחון את הסכם שכר הטרחה לפרטיו וכן את העבודה שנעשתה עד כה בידי עורך הדין הנוכחי כדי לקבוע אם תחוייבו בשכר טרחה בגין הטיפול שנעשה עד כה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • נוירופיברומטוזיס 20/12/2015 15:38
  הבן שלי בן 5.6 שנים
  עד גיל שנה בערך היה תינוק מדהים התפתחות תקינה
  נולד עם כתמי קפה בחלב
  מגיל שנה החלו אצלנ בעיות התנהגות שלא תאמו לאופי שהוא התנהל עד שלב זה פנינו לרופא משפחה שהפנה לטיפול פסיכיאטרי
  לפני זה ביקרנו אצל נוירולוגית שכלל לא בדקה אותו והסתמכה על ההפניה איתה הגענו והחליטה על מתן טיפול תרופתי להרגעה
  כמובן שלא הבאנו לו את הטיפול כי היה משהו מרושל בהתנהלות שלה ומשם המשכנו לרופא משפחה ששלח לפסיכיאטרית באשקלון שם גם היא הסתמכה על על הנקרא והחליטה על תרופה להרגעה החלטנו לנסות כי באמת היינו חסרי אונים נוכח ההתנהגות החריגה בהשוואה לשלושה ילדים שמעולם לא התמודדנו עם מצבים כאלו
  בכל זאת במקביל קבענו תור לנירולוג אחר וחשוב לציין שהבן שלי פגש המון רופאים ובדיקה שיגרתית של תינוק אצל רופא דורשת הפשטה של הילד ובדיקה יסודית
  אותו נירולוג שראינו בגיל 3 לאחר 3 דקות של בדיקה איבחן באופן ברור מאוד ואמר הבן שלכם סובל מנוירופיברומטוזיס אני שולח לMri מוח דחוף ואכן כל כך היה קל לזהות את המחלה מימנה סובל ובעקבותיה וככל שגדל והגידולים גדלו בעיות ההתנהגות החמירו
  המצב בו נמצאו הגידולים היו גדולים מאוד ומסכנים את הראיה
  לכן תוך זמן קצר מאוד נכנסנו למעגל חדש מפחיד מלחיץ
  טיפול כימותרפי שארך 14 חודשים ליקוי בראיה שדרש משקפיים
  ואני שואלת איך רופאת עניים פיספסה אותו בגיל 6 חודשים בגיל 8 חודשים ובגיל שנה וחודשיים איך כל כך הרבה רוםאים לא התייחסו לכתמים ששאלתי תמיד ואמרו שאין עם זה שום בעיה
 • RE: נוירופיברומטוזיס 24/12/2015 12:57
  שלום רב,

  על םניו נראה כי המקרה בהחלט מצדיק בירור רציני ויסודי. ראשית יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי אשר יעריך אם אכן הייתה התרשלות אשר הביאה לאיחור באבחון המחלה. יש גם להעריך בסיוע מומחה האם איבחון מוקדם יותר יכול היה להקטין את הנזקים. את מוזמנת ליצור עמי קשר טלפוני לשם מתן הסברים נוספים וסיוע.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
  03-7369253
  052-3596150
 • תביעה על הפגיעה של ביתי 17/12/2015 08:57
  בוקר טוב, לפני שנה וחצי ביתי נפלה, הרופא בקופת חולים אבחן חבלה בשריר - יתכן קרע, לא אבחן כלום מעבר לזה ואישר לנו לטוס לחו"ל תוך הבטחה שתוך יומיים הילדה מתרוצצת... אז יומיים אחרי הנפילה טסנו לחו"ל... מיותר לציין שהיא לא דרכה על הרגל כל הטיול, נעזרנו בכל מקום אפשרי בכסא גלגלים ששאלנו, וחלק מהדברים היא לא יכלה לעשות, כך כשל פעם שהיא לא יכלה לעשות משהו, אחד מאיתנו נשאר איתה באוטובוס, כשחזרנו אחרי שבוע שמנו את המזוודות בבית ונסענו לבית חולים, שם הרופאים אבחנו מספר קרעים בשריר, המטומה, וזיהום... הילדה אושפזה לשבוע, אחרי שבוע היא שוחררה עם הפניה לפיזיותרפיה, ב31.8 כחודש אחרי הנפילה ההיא הגענו לביקורת בבית חולים שם בהנחית הפיזיותרפיסט התעקשנו על צילום ואז התברר כי יש שבר בפלטת הצמיחה בברך שכבר התאחה בצורה לא טובה, הילדה שוב אושפזה וב1.9.14 עברה ניתוח בברך, שוב אישפוז של שבוע ואח"כ עד כמעט 3 חודשים בבית ורק אחרי כחצי שנה היא התחילה ללכת כמו שצריך.. כרגע אנחנו במעקבים לבדוק שהרגל צומחת כראוי, עדיין לא תבעתי אף אחד... אני צריכה לתבוע את הביטוח של התלמידים, והנטיה שלי היא להגיש תביעה נגד קופת חוליםונגד הרופא שלא אבחן שבר בברך.. יש לנו שבוע הבא ביקורת בבית החולים, אם גם כעת הרופא יאמר כי הרגל צומחת כראוי אני רוצה להגיש תביעה, מאיפה אני מתחילה?
 • RE: תביעה על הפגיעה של ביתי 17/12/2015 13:35
  שלום רב,

  ראשית אין מניעה להגיש תביעה הן לפוליסת ביטוח תלמידים והן תביעת רשלנות רפואית. אם יתברר כי יש נזק קבוע הרי שחוות הדעת הרפואית לעניין הנזק שיהי צורך לקבל במסגרת תביעת הרשלנות יכולה לסייע.

  המסע אמור להתחיל בפגישה מסודרת עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית שיפנה לכל הגורמים המטפלים ויקבל את מלוא התיעוד הרפואי.

  לאחר מכן עורך הדין יפנה עבורכם למומחה רפואי מתאים שיבחן את התיעוד ויבדוק את ביתכם ויעריך אם אכן התגלתה התרשלות בטיפול ומה ביקף הנזק שנגרם בגינה. ככל שתמצא התרשלות וניתן יהיה לקבל חוות דעת אפשר יהיה להגיש תביעת רשלנות רפואית.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • שאלה לגבי תביעה 14/12/2015 08:41
  בוקר טוב

  ביתי הקטנה הלכה ברחוב ופתאום נפלה עליה אבן ירושלמית מחיפוי בניין על הרגל והיא נשברה. היא הייה זקוקה לגבס במשך 3 שב'. עכשיו הכל בסדר.

  הגשתי תביעה לביטוח תלמידים ואני אמורה לקבל את ההחלטה בשבוע הקרוב. אני מבינה מקרובי ומידידי שאין למה לצפות מכיוון שלא נגרמה נכות. האם זה נכון?

  מי כן לוקח אחריות על מפגע כזה והאם יש טעם לתבוע עוד מישהו בסיפור?
 • RE: שאלה לגבי תביעה 17/12/2015 11:51
  שלום רב,

  אכן אם לא נותרה נכות קבועה עקב תאונה פוליסת ביטוח תלמידים לכל היורת תפצה בגין ימי מחלה ככל שנרשמו 21 יום ויותר על ידי רופא.
  אפשר לשקול הגשת תביעה נזיקית כנגד הגורם אשר אחראי על תחזוקת הבניין ממנו נפלה האבן. אם מדובר בנזק חולף ניתן לחשוב על תביעה קטנה או מכתב דרישה לפיצוי באמצעות עורך דין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • עילה לתביעת רשלנות נגד הצבא? 12/12/2015 09:49
  אני חיילת משוחררת והשתחררתי לפני יותר מחצי שנה מהצבא.
  ממש בתחילת השירות שלי (2013) סבלתי מכאבי גב חמורים, ורק לאחר התערבות של גורם פרטי הצלחתי לגרום לצבא לשלוח אותי לצילום CT. בצילום התגלה שיש לי שלושה בלטי דיסק בגב התחתון (מצב שאין הרבה מה לעשות איתו ובמידת הצורך קיבלתי תרופות).
  בנקודה הזאת ידעתי שאין לי הרבה מה לעשות במיוחד כיוון שלא הייתה לי דרך להוכיח שזה נזק שנגרם לי מהצבא, אז לא טרחתי במיוחד.

  לפני כשבוע הייתי אצל אורתופד (לא במסגרת צה"לית), והבאתי איתי את הצילום שעשיתי עוד ב2013. מהסתכלות של האורתופד הזה, הוא זיהה -מיד- שיש לי גם עקמת בגב וניוון בחוליות בנוסף לבלטים שזיהו לי בצה"ל, דהיינו, שהאבחון שעשו לי בצה"ל היה לקוי ולא מלא. הוא גם עשה לי רנטגן באותו היום כדי לאמת את זה עם צילום נוסף, ואמר לי שאם זה ימשיך להחמיר בשנה הקרובה אני עלולה להיות צריכה ניתוח (אני בחורה בת 21, בשביל קנה המידה).

  האם אבחון לקוי של תסמינים במגמת החמרה מצה"ל הוא עילה לתביעה על רשלנות רפואית וגם אם כן, האם זה משהו ששווה לי להכנס אליו?
 • RE: עילה לתביעת רשלנות נגד הצבא? 13/12/2015 14:57
  שלום רב,

  אין אפשרות להגיש תביעת רשלנות רפואית כנגד צה"ל בגין טיפול רשלני בחייל חובה. אם נגרם נזק לחייל בעת שירות חובה בשל טיפול רפואי ניתן להגיש תביעה להכרה בנזק כנזק עקב שירות ביטחון (תביעת קצין התגמולים). גם בעניין זה יש לבחון אם ההתרשלות באבחון גרמה לנזק ובאיזה היקף.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • התיישנות של פגיעה 09/12/2015 23:59
  שלום רב,
  ביתי נפלה ממגלשה בחצר ביתם של חברים שלנו. כתוצאה מהנפילה היא שברה את ידה ועברה ניתוח בו הכניסו לה מסמרים לתוך היד. תקופה ממושכת היתה מגובסת עד שהוציאו לה את המסמרים.
  התאונה הזו קרתה ביולי 2013. ביתי היתה אז בת 3 ו-9 חודשים.
  האם היא מבוטחת? במידה וכן, איך אני יוכל לדעת איפה היא מבוטחת וגם האם יש לי אפשרות לתבוע את חברת הביטוח? האם חלה תקופת התיישנות?
  תודה
  אורי
 • RE: התיישנות של פגיעה 13/12/2015 14:47
  שלום רב,

  ניתן לבחון אפשרות לקבלת פיצוי במסגרת פוליסת תאונות אישיות (ביטוח תלמידים
  ) אשר מעניק כיסןי בפני נזק עקב תאונה בכל מקום ובכל זמן ללא צורך בהוכחת התרשלות. הפוליסה מעניקה פיצוי במקרה של נכות קבועה עקב תאונה או במקרה של 21 ימי מחלה רצופים ויותר בגין התאונה לפי קביעת רופא.
  ההתיישנות הינה 3 שנים מקרות התאונה אך מאחר ומדובר בקטינה מונים את ההתיישנות מגיל 18 שנה קרי עד גיל 21.
  ממליץ בכל מקרה לערוך התייעצות עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין שיוכל להסביר לכם על האפשרות לתביעת נזיקין.
  בברכת בריאות,
  עורך דין עופר סולר
 • תביעת רשלנות רפואית נגד ביקור רופא 06/12/2015 22:43
  עברתי בדיקה בביקור רופא כאשר אני סובלת מכאבים חזקים עד כגףדי בכי בבטן התחתונה מצד ימין, הרופא רצה לשלוח אותי למיון והתייעץ עם רופא עם יותר ניסיון ממנו שזה ביקש ממני לקפוץ והחליט שכנראה שיש לי בעיה נשית ואני צריכה לפנות לרופא נשים וכדי "להרגיע לי את הכאבים" מילאו אותי בתרופות וזריקות כמובן שאלו הפסיקו להשפיע אחרי שעה והפניה למיון לא קיבלתי אפילו שהתחננתי.יום למחרת נסעתי למיון עם הפניה מרופא משפחה שאמר לי שאני חייבת לנסוע למיון,שם אחרי בדיקות עברתי ניתוח אפנדציט!

  אני יכולה לתבוע את ביקור רופא על רשלנות רפואית במקרה הזה? אם הייתי מקשיבה להם התוספתן יכל להתפוצץ והנזק היה בלתי הפיך.
 • RE: תביעת רשלנות רפואית נגד ביקור רופא 07/12/2015 18:22
  שלום רב,

  כדי להעריך את המקרה ולבחון אם אכן הייתה התרשלות בטיפול יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי. עם זאת חשוב להבין כי אם למרבה המזל הנזק נמנע בשל עירנות שלך הרי שגם אם יתברר כי הייתה התרשלות בטיפול אולם לא ניתן להוכיח נזק ממשי פרט לסיכון אפשרי שהיה עלול להתממש ספק אם יפסק פיצוי ממשי. הפיצוי ניתן בגין הנזק שנגרם בשל התרשלות בטיפול ולא בגין ההתרשלות עצמה.
  כדי להעריך את המקרה בצורה רצינית יהיה צורך לערוך יעות מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פגיעה של הילדה 29/11/2015 11:50
  ילדה בבי"ס יסודי שהחליקה ופונתה לבי"ח במסגרת פעילות חודש ארגון של תנועת הנוער.

  האם ניתן לתבוע את תנועת הנוער ולקבל פיצויים? יש משמעות אם שולמו דמי חברות עבורה לשנה זו? האם ניתן לתבוע את ביטוח תאונות אישיות שעושים בבית הספר או שהוא מכסה תאונות שקורות רק בבית הספר?

  אשמח לשמוע על עוד נקודות שעליי לשים לב בעניין זה.

  תודה רבה
 • RE: פגיעה של הילדה 07/12/2015 18:18
  שלום רב,

  כדי שניתן יהיה לקבל פיצוי מתנועת הנוער אין די בכך שהתאונה אירעה בעת פעילות של תנועת הנוער אלא יש להוכיח כי התרשלות של גורמים בתנועה גרמו לתאונה או שיכלו למנוע אותה.

  ביטוח תאונות אישיות של בית הספר מעניק פיצוי בכל מקרה של תאונה אשר גרמה לנזק אולם רק במקרים בהם נותרה נכות קבועה עקב התאונה או העדרות של 21 יום מלימודים לפי תעודת מחלה.

  מציע לערוך יעות מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פציעה בקניון 28/11/2015 00:53
  בתי בת ה 10 נפצעה בצורה חמורה בשטח קניון בזמן שרכבה על אופניים.
  כיום אנחנו חודש לאחר הפציעה ומחכה לנו עוד שיקום ארוך ומייסר.
  אשמח ליעוץ כי הנושא מורכב
 • RE: פציעה בקניון 06/12/2015 13:48
  שלום רב,

  ראשית כדאי להפעיל את פוליסת ביטוח תאונות אישיות (ביטוח תלמידים) - זוהי פוליסה בה מבוטח כל תלמיד בגין נזקים שארעו עקב תאונה כולל תאונות מחוץ לבית הספר. ביתרון בפוליסה זו הינו כי אין צורך להוכיח התרשלות של המזיק שגרמה לתאונה.
  באשר לאחריות הקניון הרי שאין די בכך שהתאונה אירעה בשטחו אלא יש להוכיח כי התאונה התרחשה בשל התרשלות של מפעילי הקניון - למשל מפגע שלא תוקן וכו'.
  אמליץ נוכח מורכבות העניין לפנות ליעוץ מסודר אצל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • אם נפלתי במדרגות הבניין של רופא המקבל בביתו 26/11/2015 05:34
  ונגרם לי נזק רפואי מוכח והיעדרות מעבודה, מה הערכתך לגבי הסיכוי שלי לזכות באם אתבע את הרופא? ברור לי שמדובר בהערכה גסה ולא מחייבת אבל אני זקוק לעצה... (הרופא מקבל בביתו שבקומה השנייה)
 • RE: אם נפלתי במדרגות הבניין של רופא המקבל בביתו 26/11/2015 10:26
  שלום רב,

  ככל שמדובר בנפילה בחדר מדרגות של בית משותף ניתן להגיש תביעה כנגד ועד הבית אשר אחראי על תחזוקת חדר המדרגות בכפוף לכך שהנפילה אירעה בשל התרשלות - מדרגה שבורה וכו'. עצם התרחשות הנפילה והנזק אינה מזכה בפיצוי אם אין התרשלות שגרמה לכך.
  אם מדובר בנפילה בתוך ביתו של הרופא בגרם מדרגות פרטי הרי ששוב כדי לזכות בפיצוי יש להוכיח התרשלות או מפגע במדרגות שגרמה לנפילה ואז התביעה תהיה כנגד הרופא.

  בברכת בריאות שלמה,
  עורך דין עופר סולר
 • תביעה נגד הביטוח על פגיעה בגן 22/11/2015 22:46
  ב-30 למרץ 2015, בתי נפלה במעון (פרטי) וקיבלה מכה רצינית בשן הקדמית, ירד לה המון דם והשן זזה ממקומה.

  אציין כי בבוקר זה אבי נפטר ועם כל הכאב, כשנתקבלה ההודעה על נפילתה לקחתי אותה במיידית למרפאת השיניים של קופת חולים מאוחדת, והרופא קבע כי במידה והשן תחליף צבעה לא יהיה מנוס מלעקור לה את השן וכן המליץ להיות במעקב כל כמה חודשים.

  במשך הזמן השן החליפה צבעה והמשיכה לזוז משמעותית, שורש השן בקעה מתוך החניכיים, אי לכך נאלצה לעבור עקירה והיא בת שלוש(!)

  בשלב זה אין לדעת את ההשלכות ובאם ישנה פגיעה בשן הקבועה שתבקע בעוד כמה שנים.
  במסגרת התשלומים למעון (מעון פרטי) אנו משלמים בתחילת שנה גם תשלום חד פעמי בעבור ביטוח.

  מה עליי לעשות בכדי לתבוע את חברת הביטוח בגין עוגמת נפש, אובדן ימי עבודה, עלויות וכד'
 • RE: תביעה נגד הביטוח על פגיעה בגן 25/11/2015 16:47
  שלום רב,

  אני מניח כי את מתכוונת לביטוח תאונות אישיות (ביטוח תלמידים). ביטוח זה מעניק פיצוי במקרה של נכות מתאונה ללא צורך בהוכחת רשלנות מצד המסגרת החינוכית אולם אובדן שן חלב כמעט אינו מקנה אחוזי נכות ולכן סביר שמפוליסה זו לא תקבלו פיצוי. הפוליסה אינה מעניקה פיצוי על עוגמת נפש או אובדן ימי עבודה.
  אם התאונה אירעה בשל רשלנות של צוות הגן או רשלנות בתחזוקת הגן ניתן לשקול תביעת נזיקין אך אז כאמור יש להוכיח ראשית התרשלות שגרמה לנזק. ממליץ בכל מקרה שתערכו יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר

 • מימוש זכויות רפואיות - מה עושים? 22/11/2015 09:00
  בחור בן 24 לערך גילה שהוא חולה בתסמונת כלשהיא שמזכה אחוזי נכות וזכויות רפואיות. פנה לחברה עלומה לממוש זכויות רפואיות, הבטיחו לו שישיגו לו 100% נכות, שיפסיק לעבוד, שיחיה רק מקצבת ביטוח לאומי. הילד התמים (ואולי הטיפש) חתם על הסכם שלא הבין את משמעו. בפועל קבל פחות אחוזי נכות וקצבה זעומה...הרחק מההבטחות וללא משכורת. בנוסף, קיבל מהם גם דרישה לתשלום לפני נקיטת הליכים - כ-17 א' ש"ח.
  הבחור לא הבין מה משמעות חתימתו, ובאילו סכומי עמלה מדובר. הסעיף בחוזה מציין אחוז מסויים מהקצבה שיקבל כפול 48 תשלומים. הוא לא הבין על מה חתם וגם לא ניסה אולי כי מילאו לו את הראש בקסמים וסיפורים. מעולם לא נקבו במספר לסבר את האוזן שיבין על מה הוא חותם. כעת, הוא קרח מכל הכיוונים. מה ניתן לעשות? מה יכולה לעשות החברה ומה יוכל לטעון, מי יכול לסייע לחלץ אותו, לתת הכוונה או ייעוץ מול החברה השרלטנית הזו. הילד מיואש עצבני חי על תרופות ובנוסף לכל גם מובטל.....תודה
 • RE: מימוש זכויות רפואיות - מה עושים? 25/11/2015 16:43
  שלום רב,

  נושא השאלה אינו בתחום של רשלנות רפואית ונזקי גוף אלא בתחום הצרכני / חוזי אל מול החברה למימוש זכויות. מציע שתתיעצו עם עורך דין מנוסה בתחום אשר יעיין גם בחוזה עליו חתם הבחור. מעבר לכך קשה לי להמליץ על פעולה נוספת.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תביעה נגד רשת פארם 12/11/2015 09:18
  האם יש לי קייס בתביעה כלשהיא נגד רשת פארם מסוימת?

  מדי פעם אני קונה בה תרופות מרשם כחבר אחת מקופות החולים, לעיתים יש בדיוק את התרופה שאני רוצה ולפעמים יש רק את הגנרית. באחת מן הפעמים הראשונות שקניתי תרופה זו, הציג לי הרוקח את 2 האפשרויות לרכישה, שתיהן באותו מינון וכמות, שתיהן באותה עלות, ושתיהן תקפות לאותו המרשם שהחזקתי בידי.

  לשאלתי ה*מפורשת* לרוקח- לגבי הימצאות חומרים לא-פעילים בתרופה- הכוונה ללקטוז- הוא ציין כי שתיהן נטולות ואין בהן לקטוז בכלל!

  * עובדתית מדובר במידע שגוי ושקרי - בכל אחת מהן יש לקטוז לפי העלון לצרכן, הגם אם במינון שונה בכל אחת מהן.
 • RE: תביעה נגד רשת פארם 16/11/2015 17:48
  שלום רב,

  על הרוקח מוטלת החובה למסור לפונים לבית המרקחת מידע מלא ונכון לגבי התרופה המסופקת. אם מתברר שניתן מידע שגוי הרי שמן הסתם לא מדובר בסטנדרט ראוי. יחד עם זאת על מנת לבסס תביעה יש להוכיח אף נזק שנגרם ולא ציינת בפנייתך מה הנזק, אם בכלל שנגרם בשל המידע השגוי שנמסר על ידי הרוקח.
  בכל מקרה כדי לקבל מידע מלא על האפשרויות אשר עומדות בפניך אמליץ על יעוץ מסודר עם עורל דין בעל ניסיון בתחום הרשלנות הרפואית.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • רשלנות רפואית בצבא 09/11/2015 22:31
  שלום רב,

  אני משוחרר מזה שנה, הייתי "ג'ובניק" בשירות הצבאי והתחילו לי כאבים בכפות הרגליים מאז שהתגייסתי שמלווים אותי עד היום. אובחן לי פלטפוס,עקמת,חזה בולט (פקטוס קרניטום ותת משקל קל) וכ'ו, אך מעולם לא כאבו לי הרגליים. כנראה שהשילוב של נעליים צבאיות,הליכות ממקום למקום ועמידה ממושכת בעת שמירה עוררו טריגר בכפות הרגליים. יש לציין שלאחר התעקשות שלי והליכה מרופא לרופא, ובסוף לאורטופד כף רגל השגתי לאחר שנה וחצי מהשירות אישור לנעליים אזרחיות, פטור מעמידה ממשוכת והורדת פרופיל, אך הנזק כבר נעשה. באחד הפעמים שהרגשתי לא טוב עם הבטן, הלכתי למיון בבית חולים מאיר ואחד הרופאים זרק לי שנראה כאילו יש לי תסמונת מרפן. למעשה זאת הפעם הראשונה ששמעתי על זה וזה הרופא הראשון שהצביע על זה הן בצבא והן באזרחות ולפני כחצי שנה התחלתי לברר את זה ובאמת אובחנתי כאחד כזה. יש לציין שהסתמונת פוגעת ברקמות החיבור, שלד (רגליים,גב) (ואצל חלק גם הלב והעיניים). השאלה שלי האם העובדה שבצו ראשון לא איבחנו ובשירות אף גורם צבאי לי איבחן את הסתמונת זאת רשלנות רפואית? האם היו מגייסים אותי בכלל? והאם ניתן להצביע על התדרדרות וקשר ישיר בין הסתמונת למצב הגופני ברגל ואולי לא היו נגרמים לי כאבים ברגל אם מראש הייתי מקבל את ההקלות והטיפול הרלוונטי לבעיה? תודה רבה.
 • RE: רשלנות רפואית בצבא 15/11/2015 15:38
  שלום רב,

  אין אפשרות להגיש תביעת רשלנות רפואית בגין טיפול רפואי או אבחון שניתנו על ידי גורם רפואי צבאי לחייל או מועמד לשירות ביטחון. אם נגרם נזק בשל טיפול רפואי או אבחון שגוי במסגרת צבאית ניתן לפנות אל קצין התגמולים (משרד הביטחון) לבקש הכרה בפגיעה כפגיעה עקב שירות.
  מציע שתתייעץ עם עורך דין אשר תחום עיסוקו תביעות כנגד משרד הביטחון.

  בברכת בריאות,
  עורך דין עופר סולר
 • תביעת נזקים לתאונות עבודה 15/07/2015 22:59
  יעוץ לגבי 2 תאונות עבודה תאונה ראשונה לפני 5 שנים מקצוע נהג משאית טעינה ופריקה נפילה בתוך הארגז של המשאית עקב משיחת צובר של שמן שמשקלו 1 טון בגק ידני החלקתי בגלל שהיה שמן בתוך הארגז כתוצאה מכך נפגעתי בגב תחתון ונגרם לי בלט דיסק שמקרין לרגל שמאל עד היום אני בטיפולים המשך תאונה שניה לפני שנתיים וחצי הייתי עובד בנתג נהג משאית בחברה שנותנת שרותי תידלוק מטוסים יש במשאית מאחור מעלית שנקראת דיספנסר עבדתי משמרת בוקר מוקדמתב 4ו30 בבוקר עליתי למעלית בכדיי ליסגור את דלת המעלית והיחלקתי מהמדרגות של המעלית שמותקנת בארגז של המשאית כתוצאה מי כך נגרם לי קרע בכתף שאמול המשך ביקצרה ביטוח לאומי הכיר ב2 התאונות נקבעו לי אחוזי נכות בגין שתיי התאונות כול תאונה 19 אחוזי נכות לפני זה גם 10 אחוזי נכות קיבלתי מענקים חד פעמיים אני כבר שנתיים וחצי לו עובד עקב התאונות ואנילו עובד ואין לי הכנסה עקב כך פחתו הכנסותיי פחות מ 50 אחוז לפניי 3 חודשים הגשתי טביעה לצירוף נכויות מעבודה בביטוח לאומי לפני חודש קבעה לי הועדה 41 אחוזי נכות רפואית ואני עכשו אמור לקבל קיצבה יש לי עוד מלא מיסמכים רפואיים ואני עד היום בטיפולים זריקות במרפאות כאב פיזוטרפיה לוקח כדורים לשיכוך כאבים קבוע .
  לסיכום הינני מעוניין לדעת אם זכאי אני להגיש תביעה לביטוח\נזקי גוף.
  אשמח לתשובה בהקדם
  תודה מראש.
 • RE: תביעת נזקים לתאונות עבודה 16/07/2015 10:26
  שלום רב,

  מדובר במקרה מורכב יחסית - יש צורך בפרטים מלאים כדי לבחון תחילה אם לא מדובר בתאונה אשר הינה גם תאונת דרכים לפי חוק. אם לא מדובר בתאונת דרכים הרי שכדי להגיש תביעת נזיקין כנגד המעסיק או כל גורם אחר יש צורך להוכיח התרשלות של המעסיק אשר גרמה לקרות התאונה. העובשה שהיה שמן בארגז המשאית יכולה למשל להיות אולי עילה כזו.
  אין לי לצערי דרך על בסיס התיאור שנתת להעריך אם יש סיכוי לתביעת נזיקין במקרה זה לגבי כל אחת מהתאונות ויש צורך ביעוץ מסודר בעניין זה.
  אמליץ לך נוכח היקף הנזק והזמן שחלף לפנות בהקדם אל עורך דין מנוסה בתחום נזיקי גוף להערכת סיכויי תביעה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • RE: RE: תביעת נזקים לתאונות עבודה 11/11/2015 21:49
  מהמשך לתשובתך מתאריך 16 7 2015 אפשר לקבל תשובה האם מדובר בתאונת אשר הינה גם תאונת דרכים יש מקום לטבוע איזה שהוא גורם אני עדיין לו עובד כבר 3 שנים עדיין בטיפולים זריקות במרפאות כאב ופיזוטרפיות ויש לי מלא מיסמכים שמעידים על מצבי הרפואי בנוסף האם אני זכאי לטביעה לתקנה 17 מהמלל למי שנקבע לו דרגת נכות יציבה קבעו לי ועדה לצירוך נכויות מעבודה בחודש 6 2015 41 אחוזי נכות רפואית קביעת הנכות מתאריך 8 2014 האם אני עומד בתנאים אפשר יעוץ להמשך טיפול בטביעות אשמך אם תיצור איתי קשר תודה
 • RE: RE: RE: תביעת נזקים לתאונות עבודה 15/11/2015 15:28
  יוסי שלום,

  כפי שציינתי בתשובתי הקודמת כדי להעריך אם מדובר בתאונת דרכים יש צורך ביותר פרטים. אתה מוזמן ליצור עמי קשר טלפוני במשרד לשם תיאום פגישה 03-7369253.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • לא הוציאו את כל התפרים מהרגל לאחר ניתוח להסרת נקודת חן 06/11/2015 08:13
  הסירו לי תפרים מהרגל לאחר ניתוח להסרת נקודת חן. לא רק שהמקום כלל לא התאחה והייתי עם פצע פתוח כחודש, התגלה לי שנשכח תפר שלאט לאט שהפצע נסגר ראו אותו מבצבץ. במהלך החודש סבלתי מכאבים ברגל ולא הלכתי לעבודה כמה ימים. האם יש כאן רשלנות רפואית וכדאי לתבוע?
 • RE: לא הוציאו את כל התפרים מהרגל לאחר ניתוח להסרת נקודת חן 08/11/2015 14:32
  שלום רב,

  תביעת רשלנות רפואית כרוכה בעלויות ניכרות הכוללות בעיקר עלויות של חוות דעת רפואיות שיש לצרף תביעה. יש לשקול עובדה זו כאשר שוקלים תביעה.

  מעבר לכך לא כל תוצאה לא טובה של טיפול הינה בהכרח עקב רשלנות רפואית. כדי לברר את המקרה צריך יהיה לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי. אמליץ בתור שלב ראשון
  לפנות אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תאונת דרכים - שאלה 04/11/2015 18:53
  מבקשת התייעצות / הדרכה בנוגע למקרה של תאונת דרכים שאינה תאונת עבודה.

  נפגעתי בתאונת דרכים והייתי בבית 4 חודשים. שולמו לי משכורות מלאות מול פדיון ימי מחלה שנצברו לי (מגזר ציבורי). המעסיק טוען שלפי חוק הפלת"ד לא הייתי אמורה לקבל שכר מהם אלא מחברת הביטוח וכי עליי להחזיר הכספים ששולמו לי והועמדה לי הלוואת חוב למעסיק בגין כך עם ריבית 4%...ארצה לדעת מה החוק אומר על הנושא ובכלל.

  תודתי מסורה מראש
 • RE: תאונת דרכים - שאלה 05/11/2015 17:12
  שלום רב,

  השאלה מערבת במידה רבה נושא של דיני עבושה אך בכל אופן אנסה להשיב. איני מכיר הוראה האוסרת על ניצול ימי מחלה צבורים במקרה של תאונת דרכים אלא אם מדובר בהוראה בחוזה עבודה שצדדים התקשרו בו.

  אכן חברת הביטוח אמורה לשאת בהפסדי שכר עקב תאונת דרכים במקרה בו השכר לא שולם ובמקרה בו נפדו ימי מחלה חברת הביטוח משלמת את השווי בו ניתן היה לפדות את ימי המחלה אם ניתן לפדותם.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • ביטוח לילד של עובדת זרה 03/11/2015 13:00
  חברה שלי היא נתינה זרה בארץ (פיליפינית), הבן שלה בן 8 לומד בבית ספר כאן בתל אביב. הבן נפל בשבוע שעבר בזמן שרכב על קורקינט בגינה הציבורית (מעבר לשעות בית הספר). הוא שבר שן קידמית וגם את שתי הידיים. הבן מבוטח בביטוח (כנראה ביטוח של תיירים או משהו שכזה) דרך קופת חולים מאוחדת. הוא קיבל טיפול דרך בית החולים לתיירים באיכילוב ושם גיבסו את ידיו, וכן טיפול במרפאת שיניים שאליה הופנו. הכל שולם במזומן ונשמרו הקבלות. העלות מאוד גבוהה עבורם. כיצד עליה עליה לפעול כעת? האם הילד גם מבוטח בביטוח של בית הספר? האם היא צריכה להגיש תביעה לביטוח של בית הספר? כיצד היא מגישה תביעה לביטוח של מאוחדת? או בקיצור מה עושים?
 • RE: ביטוח לילד של עובדת זרה 03/11/2015 15:34
  שלום רב,

  ראשית יש לעיין בפוליסת ביטוח בריאות שיש לילד ולראות אילו החזרים מקבלים בגין טיפול רפוואי ולפנות לחברת הביטוח.
  אם מדובר בבית ספר השייך למשרד החינוך יש להניח כי קיימת פוליסת ביטוח תאונות אישיות (ביטוח תלמידים) המעניקה פיצוי במקרה של נכות קבועה עקב התאונה או העדרות של למעלה מ- 21 יום בעקבות תאונה לפי תעודת מחלה. יש לפנות לרשות המקומית ולברר את קיום הפוליסה ושם חברת הביטוח.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • [FORUM_VIEW] => 1 [FADMIN] => 0 [START] => 3 [STOP] => 7 [PAGE] => 3 [NBPAGES] => 140 [BOTTOM_LINKS] => Array ( [0] => Array ( [name] => רשלנות רפואית בלידה [link] => /לידה ) [1] => Array ( [name] => עורך דין רשלנות רפואית [link] => / ) [2] => Array ( [name] => רשלנות רפואית בניתוחים [link] => /medical-malpractice-operation ) [3] => Array ( [name] => סיבוכים בלידה - מקרים נפוצים שצריך להכיר [link] => /Complications-at-birth ) ) )
  חשוב לדעת עוד בנושא מלא/י פרטים ליצירת קשר: 
  כניסה לפורום
  מרכז עזריאלי 3 קומה 36
  טל. 03-7369253
  פקס. 03-7369345
  מפת האתר
  עדכונים באתר:

       למי יועברו הפיצויים בתביעה בעילת הולדה בעוולה     ניתוח מיותר לכריתת כליה עקב אבחון שגוי     רשלנות רפואית בביצוע או פענוח בדיקת דם     רשלנות רפואית בביצוע בדיקות סקר גנטיות     חובת הגילוי של רופא מטפל ומשמעותה מבחינת המטו     חובת גילוי מוגברת לפני ניסוי רפואי     מחט נשארה בבטנה של מנותחת במשך שנים..     מאפיינים ייחודיים של עוולת הרשלנות הרפואית     חישוב פיצויים בגין נזקי גוף עקב רשלנות רפואית     חובת גילוי מוגברת לפני טיפול קוסמטי אלקטיבי     מתי חלה התיישנות בתביעות רשלנות רפואית?     מות תינוק לאחר הלידה בגלל רשלנות רפואית     פיצויי עבור אובדן סיכוי החלמה לפי הלכת דנינו     נשארו שאריות שליה בחלל הרחם שלך?     רשלנות רופא משפחה באבחון מחלת אנדוקרדיטיס     חבלה בגלל נפילה במדרגות     כתמי היפר פיגמנטציה בעקבות פילינג     עברתי תאונה וכלום לא זז...     עצה של עורך דין בבקשה     עצה של עורך דין      חוות דעת של עורך דין אחרי פגיעה     פיצויים אחרי תאונה     איחור באבחון חסימת מעיים     יש לי אפשרות לתבוע פיצויים?     קיסרי בעקבות חוסר השגחה