חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

האופניים החשמליים מסוכנים!

מחבר: 30/12/2019 19:17

מזה מספר שנים מתקיים יבוא של אופניים חשמליים לישראל, אופניים אשר בדגמים מסוימים יכולים לפתח מהירות רבה בניסיעה על כבישים או מדרכות.

למרות שהאופניים נפוצות מאד ומשמשות הרבה בני נוער ואף ילדים עניין השימוש בהם לא הוסדר בחוק עד לאחרונה. בישיבת ועדת הכלכלה בכנסת מיום 21/07/14 הוכנסו תיקונים לתקנות התעבורה כך שהן יתייחסו גם לאופניים חשמליים או אופניים עם מנוע עזר כפי שהן מוגדרות החוק.

בהתאם לחוק על אופניים חשמליים מותר לרכב החל מגיל 14 שנים ולא קודם.

אופניים אשר נרכשו לאחר המועד 1/7/2014 יהיו חייבות להיות כאלו שהמצערת אינה מאפשרת שליטה רציפה בהספק המנוע במהירות העולה על 6 קמ"ש, תהיה חובה לסמן על גביהן את מספר השילדה וסימון עם המילים אופניים עם מנוע עזר וכן תווית עם נתונים על האופניים – שם יצרן, שם יבואן, ארץ ייצור, הספר מנוע ואזהרה כי אסור להשתמש בהן מתחת לגיל 14.

כל התקנות אשר חלות על אופניים רגילים חלות אף על אופניים חשמליים ובין היתר התקנה האוסרת נסיעה על המדרכה.

בכך למעשה הוסדר לראשונה באופן רציני מעמד האופניים החשמליים בישראל וברור כי אינן רכב מנועי לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

תאונה בעת רכיבה על האופניים החשמליים

במידה ואדם רוכב על אופניים חשמליים ופוגע באדם אחר, הולך רגל למשל, בשל התרשלותו יוכל הנפגע לתבוע את הרוכב בתביעת נזיקין בגין הנזק שנגרם.

מאחר וחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים לא חל אופניים חשמליים הרי שעל הנפגע תהיה מוטלת החובה להוכיח כי הפוגע, רוכב האופניים, נהג בחוסר זהירות וברשלנות ובשל כך נגרמה התאונה.

כמו כן על הנפגע תהיה מוטלת החובה להוכיח את נזקיו באמצעות חוות דעת רפואיות בין היתר.

אם יקבע כי רוכב האופניים התרשל וגרם לנזק הוא יצטרך לשלם מכיסו את הפיצויים לנפגע. מספר חברות ביטוח מציעות היום פוליסה יעודית לרוכבי אופניים אשר מיועדות לכסות נזקים של הרוכב עצמו במקרה של תאונה וכן נזקי צד ג' בגין פגיעה בגוף או רכוש.

האפשרות של גרימת נזק לרכוש בידי רוכב אופניים חשמליים, למשל נזק לרכב חונה, אף היא ריאלית וסבירה ומתרחשת לעיתים וגם במקרה זה בהיעדר פוליסת ביטוח פרטית שרכש הרוכב מבעוד מועד בעניין נזקי צד ג' הרוכב יצטרך לשלם מכיסו על הנזק שגרם ככל שיוכח כי בשל התרשלותו נגרם הנזק.

אם אדם רוכב על אופניים חשמליים מתרחשת תאונה והוא נפגע בגופו מרכב מנועי הרי שהוא יהיה זכאי יש להניח לפיצויים מחברת הביטוח אשר מבטחת את הרכב שפגע בו בביטוח חובה ללא צורך בהוכחת אשמת נהג הרכב.

קראו בהרחבה: פגיעת ילד בתאונת אופניים

הבעיה תתעורר יש להניח כאשר אדם יפגע בתאונת דרכים כזו כאשר הוא עושה שימוש באופניים חשמליים שאינן עונות לתקנות ואז יתכן שחברת הביטוח תנסה להתחמק מפיצוי לרוכב בטענה שהאופניים שלו הינו רכב מנועי ועליו היה לדאוג לביטוח חובה לרכבו.

אם אדם נפגע בתאונת אופניים חשמליים ללא מעורבות של רכב אחר, למשל בשל החלקה, הוא עלול למצוא עצמו בבעיה קשה מבחינת פיצוי על נזקיו אם לא ביטח את עצמו מבעוד מועד בפוליסת תאונות אישיות הכוללת במפורש אף שימוש באופניים חשמליים.

כדאי לברר קיומן של פוליסת תאונות אישיות ופוליסת אובדן כושר עבודה מהעבודה.

בתאונת אופניים חשמליים עצמית ניתן יהיה לקבל פיצויים על נזקי גוף שנגרמו לרוכב אם יוכח שהתאונה אירעה בשל התרשלות של גורם מסוים למשל העירייה אשר לא דאגה לתקן מפגע בכביש שגרם לתאונה.

במקרה של פגיעה בתאונה על אופניים חשמליים כדאי לדאוג לצלם את מקום התאונה ובפרט את המפגע שגרם לתאונה, לקבל את פרטי כל כלי הרכב והנהגים המעורבים ורצוי לשמור שמות עדים לתאונה.

מומלץ לשמור את מלוא התיעוד הרפואי לאחר הפגיעה וכן קבלות בגין הוצאות. כמו במקרים אחרים של נזקי גוף כתוצאה מתאונה, רצוי לפנות ולהתייעץ עם עורך דין מנוסה בטרם קבלת החלטות לגבי הגשת תביעה.

כאמור לעיל במקרים של תאונה בין רוכב אופניים חשמליים להולך רגל או רוכב אחר אשר גרמה לנפגעים על בית המשפט יהיה לברר מי אחראי לקרות התאונה ועליו יוטל לפצות את הנפגע.

במקרים של פגיעה בעת רכיבה על אופניים חשמליים בשל פגיעת רכב מנועי ניתן להגיש תביעה כנגד חברת הביטוח של הרכב הפוגע בביטוח חובה ובמקרה של תאונת פגע וברח ניתן יהיה לפנות לחברת קרנית המבטחת מקרים בהם אירעה תאונת דרכים כהגדרתה בחוק, יש פגיעות גוף וזהות המבטח אינה ידועה.

במקרים של נזק לרוכב אופניים חשמליים עקב רשלנות גורם אחר ניתן להגיש תביעת נזיקין כנגד הגורם הרשלן כמו למשל העירייה.

מאחר ואופניים חשמליים הינן כלי מסוכן למדי אשר עלול לגרום לפציעות משמעותיות ואף למוות חלילה יש מקום לשקול לחייב בחוק את רוכבי האופניים לבטח את עצמם בפני נזקי גוף וכן נזקי צד ג'.

ניתן לשקול הקמת גוף אשר יטפל בביטוחים אלו וכן בעלויות הגבוהות של הטיפולים הרפואיים אשר נגרמים בשל פציעות עקב תאונות אופניים חשמליים.

נפגעת בעת רכיבה על אופניים חשמליים?
חייג/י לשיחה עם עורך דין: 03-7369253

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף פגיעה על אופניים חשמליים

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36