חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

הליכי קביעת אחוזי נכות אחרי תאונת דרכים

מחבר: 30/12/2019 16:04

נפגעי תאונות דרכים סובלים לא אחת מפגיעות גוף משמעותיות, המותירות נכות זמנית או קבועה. במקרים רבים חולף פרק זמן רב יחסית ממועד התאונה ועד להחלטה בעניין גובה הנכות שממנה סובל הנפע. להחלטה זאת משמעות רבה באשר לעתידו של הנפגע, בין השאר בכל הנוגע לעניין גובה הפיצויים שאותם יקבל בעקבות פגיעתו בתאונה.

לגובה אחוזי הנכות הצמיתה, נכות קבועה ולא זמנית, אשר תקבע לנפגע בתאונת דרכים יש חשיבות מכרעת של גובה סכום הפיצויים שלהם יהיה זכאי לקבל מאת חברת הביטוח או מחברת קרנית - קרן שהוקמה על ידי המדינה לצורך פיצוי נפגעי תאונות דרכים במקרים בהם אין חברת ביטוח שניתן לתבוע, למשל במקרה של תאונת פגע וברח.

מיד נסביר מתי וכיצד נקבעים אחוזי הנכות בתאונת דרכים, מהי משמעותם, מי קובע את אחוזי הנכות, מה תפקידם של המומחים הרפואיים בהקשר זה, מי ממנה את המומחים ועוד. משרד עורכי דין עופר סולר ושות' מסייע לנפגעי תאונות דרכים, בין השאר בכל הנוגע להליכי קביעת נכות, תביעות פיצויים וייצוג משפטי בבתי המשפט בערכאות השונות.

מתי ניתן לקבוע את אחוזי הנכות של נפגע בתאונת דרכים?

ברור כי מיד לאחר תאונה הפגיעות שנגרמו כתוצאה ממנה טריות ועתידות להירפא, במקרים רבים אף במלואן וללא הותר נזק קבוע. מאידך, גם כאשר ברור כי לנפגע תוותר נכות צמיתה קשה יהיה להעריך את היקפה, אופייה ומידת ההשפעה אשר תהיה לה על חייו של הנפגע.

לפיכך יש לתת לפרק זמן מינימאלי לחלוף כך שלגופו של הנפגע ניתנה ההזדמנות להתאושש ולהירפא ורק אז לפנות להליך של הערכה וקביעה של אחוזי נכות צמיתה.

לפיכך במרבית המקרים נהוג להמתין לפחות שנה מיום התאונה. כך למשל אם נפגע אדם בתאונת דרכים ושבר את רגלו באופן חמור:  בחודש – חודשיים הראשונים לאחר התאונה תהיה רגלו מגובסת, הוא יהיה מוגבל מאד בתנועה ואולי אפילו מרותק למיטתו ולכן תהיה הנכות הזמנית שלו גבוהה ועשויה אף להגיע להיחשב לנכות של 100%.

אך עם חלוף הזמן יתאחו השברים, יבוצעו ההליכים הרפואיים הנחוצים, המצב ישתפר וניתן יהיה להעריך כמה צלח הטיפול שקיבל, איזה נזק קבוע נותר, כמה מגביל הוא נזק זה ועל פי אומדנים אלה לקבוע אחוזי נכות צמיתה.

לרוב די להמתין שנה אחת כדי לאפשר לגוף כל הזדמנות להתאושש מן הפגיעה, נזק שנותר אחר כך יהיה כבר בודאי נזק קבוע.

במקרים מסובכים יותר בהם מתוכננת התערבות רפואית והליך שיקום שיארך מעבר לשנה אחת ברור שיהיה צורך להאריך את התקופה הנ"ל של שנה מיום התאונה.

>>> פורום משפטי בהנהלת עורך דין עופר סולר <<<

מי למעשה קובע את אחוזי הנכות של הנפגע בתאונה?

אחוזי הנכות כתוצאה מתאונת דרכים יקבעו ברוב המקרים על ידי מומחה רפואי שהתמנה לצורך זה על ידי בית המשפט שבפניו הוגשה התביעה לפיצויים. במיעוטם של המקרים יגיעו הנפגע וחברת הביטוח להסדר מחוץ לכותלי בית המשפט.

לאחר שהושלם ההליך המשפטי ונקבעו אחוזי נכות (או במקביל להתנהלות הליך זה, אך גישה זו הרבה פחות מקובלת) יוכל נפגע המבקש לזכות בהכרה של אחוזי נכות מצד המוסד לביטוח לאומי לפנות בבקשה להכרה כזו. במקרה כזה יזומן הנפגע להופיע בפני ועדה רפואית של הביטוח הלאומי ובפניה יציג את חוות הדעת הרפואיות ופסיקת בית המשפט.

צריך לזכור כי המוסד לביטוח לאומי אינו מחוייב לקביעת בית המשפט, אך ברוב המקרים פסיקתו של בית המשפט מהווה אבן בוחן בכל הנוגע לקביעת אחוזי הנכות גם במל"ל.

קיראו בהרחבה על: קביעת אחוזי נכות ופיצויים לנפגעים

הליך מינוי מומחה רפואי לקביעת אחוזי הנכות של הנפגע

לכתב התביעה לפיצויים בגין נכות שנגרמה כתוצאה מתאונת דרכים תצורף בקשה למינוי מומחה רפואי. בבקשה זו יפרט התובע באמצעות מסמכים רפואיים (המתארים את הטיפולים שעבר) מדוע הינו סבור כי עקב התאונה נגרם לו נזק המותיר אחריו נכות ולפיכך יש למנות מומחה שיוכל להעריך את היקפה.

בהתאם לסוג הפגיעות שנגרמו לתובע בתאונת הדרכים בה היה מעורב יוגדר תחום התמחותו של המומחה שבית המשפט מתבקש למנות לשם קביעת אחוזי הנכות בתאונת דרכים.

יתכן מינוי של מספר מומחים על מנת להעריך נזקים שונים שנגרמו באותה תאונה, למשל מומחה בתחום הנוירולוגיה לקבוע אם יש אחוזי נכות כתוצאה של פגיעת ראש או זעזוע מוח, מומחה בתחום האורטופדיה לקבוע אחוזי נכות אורטופדית כתוצאה מפגיעות בגפיים וכו'. 

עלות העסקתו של מומחה רפואי

כאשר מדובר בתאונת דרכים שאינה תאונת עבודה יטיל בית המשפט את מימון שכרו של המומחה / מומחים רפואיים שנקבעו על חברת הביטוח. אם מדובר בתאונת דרכים אשר נחשבת תאונת עבודה יתכן ובית המשפט יקבע כי התובע ישא בעלות זו וזאת משום שיכול היה לפנות לבדיקה של וועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי.

נפגעת בתאונת דרכים? חייג/י לשיחה אישית עם עורך דין: 03-7369253

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (2) | דירוגים (1)

2 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים אחוזי נכות ופיצויים שיקולים בקביעת אחוזי נכות

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בנובמבר 2020

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

18 בנובמבר 2020

האם מינון יתר של תרופה גר...

סקירת ערעור שהוגש לביהמ"ש העליון על פסיקת המחוזי, שקבע כי ביה"ח לא התרשל בטיפול ביילוד והחירשות אינה קשורה במינון יתר ש...

קרא עוד

13 בדצמבר 2020

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

13 בדצמבר 2020

האם אי מתן הסבר רפואי גרם...

תקציר פסק דין הסוקר תביעת הורים להולדה בעוולה של תינוק לא בריא עקב אי מתן הסבר רפואי מלא והפרת דרישת הסכמה מדעת לטיפול...

קרא עוד

13 בדצמבר 2020

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

17 בדצמבר 2020

אי מתן מידע מספק ולידת תי...

פסק דין הבוחן האם רשלנות רפואית באי מסירת מידע מספק להורים הובילה ללידת תינוק הסובל מחוסר באצבעות כף יד שמאל...

קרא עוד

17 בדצמבר 2020

התמוטטות ומוות של מטופל ע...

פסק דין העוסק בקשר הסיבתי שנמצא בין ליקויים בתיעוד הרפואי של צוות בית החולים לבין התמוטטות מטופל ומותו עקב כך בחלוף שלושה חודשים.

קרא עוד

06 בינואר 2021

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

06 בינואר 2021

עורכי הדין שלנו עונים לשא...

שאלות בנושא רשלנות רפואית ותשובותיהם המקצועיות והמפורטות של עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי, מומחים לענייני רשלנות רפואית.

קרא עוד

14 בינואר 2021

רשלנות רפואית בניתוח פלסטי

טיפים שימושיים של עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי לגבי רשלנות בניתוחים פלסטיים - ממה להימנע וכיצד לפעול לאחר ניתוח רפואי רשלני.

קרא עוד

14 בינואר 2021

לדעת יותר על ניתוח אלקטיב...

לדעת יותר על ניתוח אלקטיבי ומקרי רשלנות רפואית בניתוחים אלקטיביים – ליחצו כאן לפרטים...

קרא עוד

14 בינואר 2021

נגרמו לך נזקים בעקבות מתי...

מתיחת הפנים שעברת גרמה לך לנזק? עו"ד עופר סולר מסביר על הזכויות שלך לאחר ניתוח שנכשל

קרא עוד

14 בינואר 2021

נגרמו לך נזקים בעקבות נית...

עברת ניתוח שאיבת שומן ונגרמו לך נזקים? יש לך זכויות וכדאי להכיר אותן!

קרא עוד

14 בינואר 2021

עברת ניתוח פלסטי להצמדת א...

עורך דין עופר סולר מסביר על מקרי רשלנות רפואית בניתוח הצמדת אוזניים או otoplasty....

קרא עוד

14 בינואר 2021

תביעת רשלנות רפואית בגין ...

רשלנות בביצוע ברית מילה גרמה נזקי גוף לתינוק - היכנסו לקריאה אודות היקף חובת הזהירות שחב מוהל כלפי נמהלים, ועל פסיקת הפיצויים במק...

קרא עוד

14 בינואר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

14 בינואר 2021

רשלנות רפואית בניתוחי הרמ...

עו"ד עופר סולר מסביר על רשלנות רפואית בניתוח הרמת חזה Breast Lift...

קרא עוד

14 בינואר 2021

ניתוחי השתלת שיער ומקרי ר...

עורך הדין עופר סולר מסביר על מקרי רשלנות רפואית במהלך או לאחר ניתוח השתלת שיער...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36