חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

רשלנות עיריה גרמה לנזקי גוף

מחבר: 27/12/2019 16:02

במקרים רבים, מפגעים שצפויים לגרום נזק נותרים ללא כל השגחה או פיקוח ברחובות העיר וגורמים לתאונות ובעטיין נזקי גוף לתושבים. לפיכך, אין להתפלא כי תביעות נזיקין נגד עיריות ורשויות מקומיות הפכו שכיחות. בפסק הדין בעניין ג.מ נ' עירית אום אל פאחם ואח' דן בית המשפט בתביעה מסוג זה.

הרקע העובדתי

בנסיבות המקרה, התובע, תלמיד בית ספר בעת התרחשות התאונה, חזר לביתו מהלימודים ובדרך נתקל במפגע שהיה על הכביש בו הלך. כביש זה היווה למעשה מדרכה שלא היתה סלולה ולכן שימש ביום יום למעבר הולכי רגל. התובע טען כי מעד בחלק מהכביש שהיה סלול בצורה רשלנית והיה בו שיפוע ופיתול שהיוו סיכון להולכי הרגל במקום. כמו כן, במקום היו גוש אספלט ופסולת בנייה רבה.

לאחר שנפל התובע על גוש האספלט לא היה יכול לזוז ממקומו משך דקות ארוכות. בחלוף רבע שעה עבר במקום עובר אורח במכוניתו וראה את התובע כשהוא זועק מכאבים. אותו אדם לקח את התובע למרפאה ומשם הועבר אל בית חולים העמק. בבית החולים אובחן התובע כסובל משבר בעצם הירך ומשכך, עבר ניתוח לקיבוע השבר.

נפגעת בעקבות התרשלות עיריה? - לחץ כאן לקריאה מורחבת בתחום:

אחריות עיריה לפיצוי בגין נזקי גוף

נזק גוף ממדורה - אחריות העיריה

טענות הצדדים

מקום התאונה, כך על פי התובע, נמצא בבעלות עיריית אום אל פאחם, והתאונה עצמה אירעה עקב התרשלות העיריה ולא עקב רשלנות שלו. לגישת התובע, על העיריה היה לתחזק את השטח בו אירעה התאונה, להציב שם פיקוח מסוג כלשהו, לבנות מדרכות להולכי הרגל, לנקות את הפסולת או לגדר את מקום המפגע. כיוון שלא עשתה את כל אלה היה צפוי כי ביום מן הימים ייגרם נזק למי מעוברי האורח.

הנתבעת, עיריית אום אל פאחם, הכחישה את התאונה והתנערה מאחריות כלפי התובע. הנתבעת טענה כי התובע נפגע מתאונה אחרת וממילא לא אירעה כל התרשלות מצדה לעניין קטע הכביש שהיווה מפגע לכאורה.

פסיקת בית המשפט - העירייה אחראית לנזקו של התובע

בית המשפט בחן את טענות הצדדים והגיע למסקנה כי גרסת התובע הינה אמינה, סדורה ועקבית ולכן קיבל אותה.

כיוון שהדרך בה נגרמה התאונה נמצאה באחריות הנתבעת, נקבע כי היא חייבת באחריות מושגית כלפי התובע וכלפי שאר עוברי האורח במקום, כלומר עליה להבטיח את שלומם. פרט לכך, מצא בית המשפט כי עיריה חבה גם בחובת זהירות קונקרטית ומשום כך היה עליה לצפות את התרחשות התאונה במקום המהווה מפגע עקב גוש אספלט המצוי בו.

נפסק כי הנתבעת לא עשתה דבר כדי להסיר את המפגע מהכביש והתנהגה באופן רשלני כיוון שלא פעלה לשם צמצום המפגע, פיקוח על הדרך או הזהרת העוברים ושבים בדרך זו מהמפגע הצפוי. כעיריה היא אחראית על שטחה המוניציפאלי ואינה יכולה להתנער מאחריות בנזיקין בטיעונים שהעלתה בפני בית המשפט.

למרות שהנתבעת נמצאה רשלנית הטיל בית המשפט על התובע אשם תורם בשיעור גבוה של 40%. לגישת בית המשפט, התובע הלך בדרך במשך זמן ארוך באופן יום יומי ולכן היה צריך להיות ערוך למפגע, כלומר, לשים לב למכשולים או לכל מפגע העלול לגרום לו נזק. להוסיף על כך, התובע הלך על הכביש בשעות הצהריים כשהמקום היה מואר, ומכאן קל וחומר שנדרש לשים לב לגוש האספלט.

תאונה עקב רשלנות העיריה - שיעור הפיצויים שנפסקו

הנזק שנפסק לתובע הועמד על נכות רפואית בשיעור של 10%. הפיצויים שפסק בית המשפט לטובת התובע הינם כדלקמן: 30,000 ש"ח בגין הפסד הוצאות בעבר, 10,000 ש"ח בגין הפסד השתכרות לעתיד, 2,500 ש"ח בגין הוצאות רפואיות ונסיעות לעבר ולעתיד, 10,000 ש"ח בגין עזרת צד ג' וכן 45,000 ש"ח בגין כאב וסבל. סה"כ הפיצויים שנפסקו לתובע עמד על 145,889 ש"ח.

במקרה של תאונה או פגיעה חשוב לבחור בייצוג משפטי של עורך דין בעל ניסיון בתחום תאונות ונזקי גוף, על מנת להבטיח ייצוג נאות וקבלת פיצוי הולם בסיום ההליך המשפטי.

נגרם לך נזק גוף? - לקבלת סיוע לחץ: עורך דין נזיקין 

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף אחריות עיריה

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

14 בינואר 2021

נגרמו לך נזקים בעקבות נית...

עברת ניתוח שאיבת שומן ונגרמו לך נזקים? יש לך זכויות וכדאי להכיר אותן!

קרא עוד

14 בינואר 2021

עברת ניתוח פלסטי להצמדת א...

עורך דין עופר סולר מסביר על מקרי רשלנות רפואית בניתוח הצמדת אוזניים או otoplasty....

קרא עוד

14 בינואר 2021

תביעת רשלנות רפואית בגין ...

רשלנות בביצוע ברית מילה גרמה נזקי גוף לתינוק - היכנסו לקריאה אודות היקף חובת הזהירות שחב מוהל כלפי נמהלים, ועל פסיקת הפיצויים במק...

קרא עוד

14 בינואר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

14 בינואר 2021

רשלנות רפואית בניתוחי הרמ...

עו"ד עופר סולר מסביר על רשלנות רפואית בניתוח הרמת חזה Breast Lift...

קרא עוד

14 בינואר 2021

ניתוחי השתלת שיער ומקרי ר...

עורך הדין עופר סולר מסביר על מקרי רשלנות רפואית במהלך או לאחר ניתוח השתלת שיער...

קרא עוד

18 בינואר 2021

עורכי הדין שלנו עונים לשא...

שאלות בנושא רשלנות רפואית ותשובותיהם המקצועיות והמפורטות של עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי, מומחים לענייני רשלנות רפואית.

קרא עוד

25 בינואר 2021

שיטות לביצוע ניתוח להסרת ...

משרד עו"ד עופר סולר - הסברים ופרטים על שיטות לביצוע ניתוח להסרת משקפיים בלייזר...

קרא עוד

25 בינואר 2021

רשלנות רפואית בניתוח הסרת...

עורך דין עופר סולר מסביר על מקרי רשלנות רפואית בעת ניתוח הסרת משקפיים בלייזר ועל דרכי התמודדות משפטיות בדרך לתביעת פיצויים.

קרא עוד

25 בינואר 2021

האם רשלנות רפואית בלידה ג...

האם רשלנות בהערכת משקל בלידה והחלטה שלא לבצע ניתוח קיסרי גרמו לשיתוק ע"ש ארב אצל תינוקת? להלן תקציר פס"ד והחלטת בית המשפט.

קרא עוד

25 בינואר 2021

לידת תינוק פגוע בשיתוק מו...

רשלנות בלידה עלולה לגרום פגיעות קשות ובכל מקרה של לידת ילד פגוע מומלץ להתייעץ עם עו"ד כדי לבדוק היתכנות להגשת תביעת פיצויים.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36