חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

נזק גוף ממדורה - האם העיריה אחראית?

מחבר: 27/12/2019 15:51

עיריות ורשויות מקומיות נושאות באחריות על מספר גדול של תושבים. כגופים בעלי ממון וכוח אדם רחב היקף עליהן לדאוג להשליט סדר ולפקח על הנעשה בתחומן. פקודת העיריות מקנה בידי עיריה כוח רב בכל הקשור לכך, ומכאן ניתן להסיק כי לעיריה קיימת אחריות מושגית לגבי נזקים שעשויים להתרחש לאנשים הנמצאים בתחומה המוניציפאלי.

פרט לאחריות המושגית, אשר מתארת אחריות כללית שחב פלוני כלפי אלמוני, קיימת גם אחריות קונקרטית. מושג זה, בשונה מהאחריות המושגית, מצביע על אחריות ברורה וחד משמעית, אשר במידה והופרה ישלם האחראי לניזוק פיצויים עקב הפרת חובת הזהירות שגרמה לנזק.

כידוע, מדי שנה נערים ונערות רבים מדליקים מדורות ל"ג בעומר בשטחים פתוחים בסביבת מגוריהם. יום זה בשנה הינו בעל פוטנציאל נזק גדול שכן המדורה עצמה מסוכנת, בעיקר מאחר ומדליקים אותה בשעות הערב המאוחרות בהן הראיה מוגבלת.

בפסק הדין בעניין ו.א נ' עריית עכו דן בית המשפט במקרה בו נער בן 14 נפל לתוך מדורה בוערת בערב ל"ג בעומר וכתוצאה מכך נשרף בכל חלקי גופו.

הרקע העובדתי

לטענת התובע, בערב ל"ג בעומר הוא וחבריו הגיעו למדורה שנערכה על ידי נערים אחרים בשטח ציבורי פתוח בקרבת ביתו. לאחר שהמדורה הודלקה התובע התקרב אליה בריצה ותוך כדי ריצתו נתקל באבן שהיתה במקום. כתוצאה מכך נפל למדורה ונכווה באופן חמור. הוא הוצא מהמדורה והובהל לטיפול בבית החולים נהריה.

לטענתו של התובע, העיריה התרשלה ובשל רשלנותה נגרמו לו נזקי גוף חמורים. השטח בו הוא נפל הינו שטח ציבורי באחריות העיריה. לגישתו של התובע העיריה הפקירה שטח זה ולא עשתה בו דבר על אף שהיה נהוג לערוך בו מדי שנה את חגיגות ל"ג בעומר.

כיוון שבשטח פעל אתר בנייה, היה על העיריה או על מי מטעמה להציב שילוט או לגדר את השטח כך שלא יהווה סכנה לנערים הבאים למדורה.

הנתבעת לא הכחישה כי השטח בו נגרם הנזק הינו שטח ציבורי public domain. יחד עם זאת, טענה העיריה כי לא התחילה שם כל עבודת בנייה.

נפגעת בתאונה בשטח ציבורי? - לחץ כאן לקריאה

הפסיקה בעניין אחריות לנזקי גוף עקב נפילה למדורה

בית המשפט פסק כי אין זה חשוב מדוע האבנים היו בשטח הפתוח, אם הדבר נובע עקב התחלת בנייה או בשל אי פינויין והשארתן כפסולת.

לגישת בית המשפט, העיריה חבה באחריות מושגית כלפי תושבי העיר ובפרט כאשר מדובר בל"ג בעומר, כיוון שזהו חג בעל פוטנציאל נזק גבוה. האחריות מוטלת על כתפי העיריה הן כיוון שהיא המחזיקה במקרקעין והן מאחר והיא הגוף האמון על השלטת הסדר והפיקוח בתחומה.

אחריות זו הינה רחבה ברגיל, ופרט לכך פסק בית המשפט כי היה על העיריה לצפות שדווקא בל"ג בעומר הסיכון לקרות נזק לאחד ממשתתפי המדורות הינו רב ומכוח האמור נדרשה העיריה להיערך לכך מבעוד מועד.

נפסק, כי העיריה היתה צריכה לייעד שטחים מסוימים שרק בהם יוכלו הנערים להדליק מדורות, כך שלא בכל מקום ברחבי העיר תתאפשר הבערת מדורות באין מפריע.

לגישת בית המשפט, פיקוח על המדורות על ידי פקחים אשר מסתובבים בשטח והקצאת שטחים ייעודיים כאמור אינם אמצעים יקרים ומורכבים, וניתן היה באמצעותם למנוע את הנזק בקלות יחסית.

כיוון שהתובע הוכיח כי על אף מודעותה לקיום מדורות ל"ג בעומר מדי שנה העיריה אינה עושה דבר כדי למנוע תאונות ונזקים צפויים למי ממשתתפי המדורות, הטיל בית המשפט את האחריות לנזקו של התובע עליה.

בד בבד קבע בית המשפט, כי אין לפטור את הניזוק לגמרי מאשם. לאחר ששקל את הנסיבות שהובילו להתרחשות התאונה ואת גילו של התובע בעת התאונה הטיל בית המשפט על התובע אשם תורם בשיעור של 20%.

במידה ונפגעת עקב התנהגות רשלנית של גורם כלשהו, מומלץ לפנות אל עורך דין נזיקין מנוסה ומומחה בתחומו, לצורך מיצוי זכויותייך וקבלת מירב הפיצויים להם הינך זכאי.

לחץ כאן לקריאה נוספת בנושא: כוויה ממדורת ל"ג בעומר - מי אחראי?

נגרם לך נזק גוף? לקבלת סיוע מיידי, לחץ: ייעוץ משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
רשלנות עיריה גרמה לנזקי גוף - האם עיריית אום אל פאחם אחראית לנזק גוף שנגרם לתלמיד, אשר נפל ונחבל בכביש שנסלל באופן רשלני? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין...

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף מדורה

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36