חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

פגיעת גוף באתר בנייה - מי אחראי לנזק שלך?

מחבר: 30/12/2019 16:21

כמעט כל אחד מאיתנו ביקר, מסיבה כזאת או אחרת באתר בנייה. בין אם בזמן שיפוצים של בית קיים או באתר בנייה של בניין מגורים חדש בו אתם שוקלים לקנות דירה. אתרי בנייה מן הסתם הנם מקומות שבהם יש צורך להקפיד הקפדה יתרה על כללי בטיחות נוקשים, לצורך מניעת תאונות, פגיעות ו/או נזקי גוף למבקרים והעובדים במקום.

ניסיון החיים מלמד כי אתרי בניה הם מקומות אשר טומנים בחובם סכנות לא מעטות למבקרים ולעובדים כאחד. גדרות, פיגומים, קורות ובורות יכולים להוות מכשולים מסוכנים אשר יכולים להביא לפגיעות קשות. כך גם ללגבי לבנים או כלי בנין אחרים אשר נופלים מגובה רב ועלולים לפגוע בשוהים באתר הבניה.

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' מטפל בתביעות שהוגשו על ידי תובעים שנפגעו במהלך שהותם באתר בנייה, כתוצאה מליקויים בהתנהלותם של הגורמים האחראיים באתר, בין השאר הקבן הראשי, קבלן הביצוע ואפילו העובדים באתר הבנייה.

בכל מקרה של פגיעה שבמהלכה נגרמו לך נזקי גוף, מומלץ לפנות לקבלת יעוץ משפטי אישי, על מנת שעורך דין מיומן יוכל לבחון את מקרה הפגיעה שלך ולהמליץ על דרכי פעולה רצויות.

מי אחראי לשלומם של עוברי אורח ועובדים באתר בנייה?

האחריות לשלומם של השוהים באתר הבניה, יהיו אלו העובדים, מבקרים באתר הבניה או עוברי אורח, מונחת על מבצע העבודות. בהתאם לקביעת בית משפט, הקבלן הראשי יחשב כמבצע הבניה כאשר יש קבלן ראשי אחד. כאשר יש מספר קבלנים אצלם מוזמנות העבודות, יחשב מזמין העבודות כמבצע הבניה ועליו מוטלת האחריות במקרה של פגיעה.

הקבלן הראשי ימנה בתורו מנהל עבודה אשר אחראי להבטיח כי העבודות מתבצעות בהתאם לכל הוראות ונהלי הבטיחות, והוא יהיה אחראי לשלומם של העובדים, של המבקרים באתר ושל עוברי אורח במקרים של פגיעה ו/או נזקי גוף.

ליחצו כאן לקריאה על פגיעה עקב קריסת מנוף

יתרה מכך, במידה ומנהל העבודה הפסיק את עבודתו ולא מונה במקומו מנהל חדש, יוטלו כל החובות המוטלות על מנהל העבודה על מבצע הבניה, כלומר על הקבלן הראשי. כאמור, כאשר העבודות מבוצעות על ידי מספר קבלנים, יחשב מזמין העבודה כמבצע הבניה.

כלומר, אם חברה א' מזמינה אצל חברה ב' עבודות בניה כלשהן, יהיה הקבלן הראשי של חברה ב' אחראי למינוי מנהל עבודה שיבטיח את שלומם של השוהים באתר. אם חברה א' מזמינה עבודות אצל שלוש חברות אחרות שעובדות כולן באותו אתר, תהיה חברה א' אחראית למינוי מנהל עבודה ולהבטחת הבטיחות באתר.

על מבצע הבנייה לרכוש פוליסת ביטוח שתכסה עבודות בנייה, אבל חשוב להבהיר שהפוליסה נותנת כיסוי במקרה של תביעת פיצויים, אך לא במקרה של תביעה פלילית.

קיראו בהרחבה: אחריות קבלן מבצע במקרה של תאונת עבודה

פסק דין מעניין בנושא פגיעות גוף באתר בניייה

דוגמה להטלת האחריות על מזמין העבודה ולא על החברה המבצעת ניתן למצוא בפסיקה של בית משפט העליון בעניין ע.א. 7130/01 סולל בונה בנין ותשתית בע"מ ר' תנעמי ואח'.

הפסיקה מתייחסת למקרה שבו ביקר באתר בניה הבעלים של חברה שעסקה בהקמת קירות טרומיים באותו אתר. שירותיה של החברה הוזמנו על-ידי חברת סולל בונה, שהוזמנה בתורה על-ידי חברת מנרב כדי שתקים מבנה בשטח השייך לבעל מקרקעין.

אותו מבקר נפגע קשה בעקבות נפילה מגובה של שתי קומות, והתברר כי באתר היה חסר מעקה בטיחות שהיה מונע את הנפילה. בית המשפט המחוזי קבע כי 90% מהאחריות מוטלת על הבעלים ועל חברת מנרב (קרי, מזמיני העבודה) ו-10% מהאחריות מוטלת על סולל בונה.

אף על פי כן, בערעור שהוגש לבית המשפט העליון פטר בית המשפט את הבעלים מאחריות, וחברת מנרב נשאה ב-90% מהאחריות בעוד שעל סולל בונה הוטלו 10%. כלומר, האחריות הוטלה ברובה המכריע על מזמין העבודות (חברת מנרב) וכלל לא על קבלן המשנה שהיה אחראי להקמת הקירות הטרומיים, אף על פי שהמבקר היה מטעמה.

ליחצו כאן לפנייה דיסקרטית אל עורך דין

נפגעת באתר בנייה? חייג/י לשיחה אישית עם עו"ד עופר סולר: 03-7369253

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
פגיעה בזמן עבודה של פועל בניין - מי אחראי במקרה של פציעת פועל המועסק באתר בנייה? כיצד מפרש בית המשפט את כללי הבטיחות בעבודה בכל הנוגע לאתרי בנייה?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף פגיעה באתר בנייה

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36