חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

כללי בטיחות בבתי ספר וגני הילדים

מחבר: 30/12/2019 18:00

מי אחראי לבטיחות ילדינו בזמן שהם שוהים במסגרת חינוכית, בית ספר או גן ילדים, במסגרת חוק חינוך חובה? מה אומר החוק לגבי האחריות לשמירה על כללי בטיחות בסיסיים שמטרתם להגן על בריאותם של הילדים? בואו להכיר ולדעת עוד על הזכויות שלנו ושל ילדינו במסגרת בתי הספר וגני הילדים בישראל.

בתי הספר וגני הילדים ממלאים תפקיד חשוב ברבדים שונים בחיי הפרט. ילדים עד לגיל הבגרות חשופים מאד לסוגים שונים של פגיעות, לעיתים אף בלתי הפיכות גם בתוך המסגרות החינוכיות בהן הם שוהים מדי יום ביומו - גני הילדים ובתי הספר.

תאונות ילדים ופגיעות לא צפויות יכולות להשפיע לא רק על מסלול החיים שלהם אלא מכוח הנסיבות גם עלינו כהורים שאחראיים על בריאותם ותפקודם היום יומי של הקטנים.

חשוב להבין כי מוסדות החינוך השונים אחראיים במידה רבה לתקינות המתקנים, חדרי הלימוד, חצרות, חדרי מדרגות, אולמות ומתקני ספורט, וכל מתקן אחר הנמצא בשימוש הילדים בשעות בהן הם נמצאים בגן או בבית הספר.

אנחנו כהורים רוצים להיות בטוחים כי הילדים נמצאים בידיים טובות ומגנות, ומכאן שקיים צורך ממשי בהתקנה והקפדה על כללי בטיחות ברורים ומפורטים, בכל בית ספר ו/או גן ילדים בישראל.

האחריות על גני ילדים ובתי הספר בישראל

גן ילדים הוא מסגרת חינוך פורמאלית בה שוהה הפעוט כ-3 שנים בממוצע וממנה ממשיך את דרכו לבית הספר. האחריות על הפעלת גני ילדים, כללי הבטחיות ושלום הילדים יכולה להיות עירונית, פרטית ומעונות יום. בחלק ניכר מהמקרים האחריות משותפת:

גנים עירוניים - מפוקחים על ידי משרד החינוך והרשויות המקומיות מכוח חוק הפיקוח על בתי הספר שמוחל גם על גני ילדים. בהיותם מפוקחים הם נדרשים לפעול לפי רישיון וחלים עליהם כל דרישות הבטיחות לצורך אישור הפעלתם.

מעונות יום – מופעלים באמצעות מוסדות ויצ"ו ונעמ"ת ומפוקחים על ידי משרד התעשייה והמסחר בהיבט הפדגוגי והבטיחותי.

גנים פרטיים – אינם מפוקחים ומבוקרים על ידי משרדי הממשלה בהיבט הפדגוגי והבטיחותי. הפעלת גן פרטי מחייבת קבלת רישיון של הרשות המקומית. במקרה הטוב, קודם לקבלת רישיון העסק מבוצעת ביקורת באתר לבירור עמידה בתנאי סף מבחינת בטיחות המבנה והמתקנים. במרבית המקרים "נחסכת" הביקורת ממפעיל הגן הפרטי.

>>> הפורום לייעוץ משפטי לשירותך <<<

בתי הספר - נמצאים בפיקוח משרד החינוך וחלקם גם בפיקוח עמותות וארגונים שונים (לדוגמא: הסתדרות העובדים, רשת מעיין החינוך התורני ועוד) ולעיתים אף גופים וחברות פרטיות.

מאחר ונושא האחריות לשלום ילדינו מורכב וכולל מספר גורמים כאמור, מומלץ להתייעץ בנושא עם עורך דין מנוסה בתחום.

קיראו בהרחבה בנושא: ביטוחי ילדים

חוזר מנכ"ל של משרד החינוך מס' 5.1 מתייחס לנוהלי הבטיחות בגן וקובע שהאחראית על הבטיחות בגן היא מנהלת הגן שעליה לעשות כל דבר העולה ביכולתה כדי למצוא גורמי סיכון ולבחון את מידת הסכנה שלהם לילדים.

החוזר קובע שעליה לבדוק את התקינות של המשחקים, חומרי העבודה והצעצועים בפינות השונות בגן, החצר ומתקניה, הארונות, השולחנות, הכיסאות וחומרי הניקוי.

כך קובע החוזר שכל מתקני החשמל בגן יבדקו פעם בשנה על ידי חשמלאי מורשה, כלים חשמליים יהיו מוגנים על ידי הארקה או בעלי בידוד כפול יופעלו על ידי מבוגרים בלבד, כאשר אסור שיימצא בשטח הגן כלי חשמלי שאיש אינו משתמש בו. הכיסאות והשולחנות בגן יהיו מותאמים לתקנים של מכון התקנים הישראלי ואם קיים ריהוט אחר הפינות בו יהיו עגולות.

מלבד זאת קיים איסור על יצירה של ערימות של חפצים לגובה רב וחובה להניח במדפים שהילד מתקשה להגיע אליהם רק חפצים שאינם שבירים. בדומה קיימת גם חובה להניח ארגזים, קוביות או כל פרט שיכול להפריע למעבר חופשי רק בפינות.

לאור העובדה שבתי הספר מהווים מסגרת בה מגוון הפעילויות רחב יותר קיים חוזר מנכ"ל המתייחס לסוגיות שונות הקשורות לנוהלי הבטיחות בשגרה ואחרים המיועדים לפעילויות ספציפיות, בהן יכולים להתקיים גם סיכונים ייחודיים יותר.

חוזר השגרה של משרד החינוך מתייחס בין השאר לכללי הבטיחות הבאים:

  • איסור על שימוש בגלגיליות או קורקינט בשטח בית הספר
  • איסור על אכילת פירות וירקות ללא שטיפתם
  • איסור על התזת מים בשטח בית הספר כדי למנוע החלקה
  • איסור על תליית קישוטים מסוגים שונים על גופי התאורה
  • איסור על קיום פעילויות באולמות שאין בהם מתקנים לכיבוי אש
  • איסור על שליחת תלמידים בכיתות בית הספר היסודי מחוץ לבית הספר אלא בליווי מבוגר
  • איסור על הכנסת חפצים מסוכנים לבית הספר
  • איסור על יציאת תלמידים בזמן ההפסקה אלא באישור המנהל, המחנך או מורה בלבד

ועוד איסורים וכללים אחרים שנועדו למען שמירה על בטיחותם ובריאותם של ילדינו השוהים במסגרת חינוכית, שתחת פיקוחו של משרד החינוך.

מה קורה אם ילד נפגע בבית הספר או בגן הילדים?

כאשר ילד נפגע ונגרמים לו נזקי גוף במסגרת הגן או בית הספר קיימים נהלים ברורים של משרד החינוך באשר לאופן הטיפול בו בהתאם לאופי הפציעה שלו. מלבד זאת, ילדים אשר נמצאים במסגרות המפוקחות על ידי משרד החינוך מבוטחים למקרה של פגיעה הנחשבת לתאונה בפוליסת ביטוח תאונות אישיות זאת מכוח חוק חינוך חובה תש"ט-1949.

בדומה, אם יתמלאו נסיבות מסוימות תיתכן גם אפשרות להגשת תביעה לרשלנות או הפרת חובה חקוקה בהתאם ליסודות כל אחת מהעוולות הקבועות בפקודת הנזיקין (נוסח חדש) תשכ"ח-1968.

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' טיפל ומטפל לאורך השנים בתביעות רבות שהוגשו על ידי הורים לילדים שנפגעו בעת ששהו בגן הילדים או בית הספר. במידת הצורך ואם ילדך נפגע מסיבה כלשהי בעת ששהה במסגרת חינוכית, ניתן לפנות ולקבל יעוץ משפטי אישי ללא כל התחייבות.

ליחצו כאן לפניה וקבלת יעוץ משפטי אישי מעורך דין

לשיחה אישית עם עורך הדין עופר סולר חייג/י: 03-7369253

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
זכויות במקרה של פציעת ילד במסגרת בית הספר - מי ישלם פיצויים במקרה שהילד נפגע כתוצאה מפגיעת סל שקרס בחצר בית הספר? הילדה שלך החליקה במדרגות רטובות ופונתה לבית החולים בגלל פציעה לא קלה בזמן הלימודים? בואו להכיר את הזכויות שלכם לפי חוק...
הילד שלך נפגע בתאונת אופניים? - הילד שלך נפצע בעת רכיבה על אופניים בגלל תאונת דרכים או מכל סיבה אחרת? יכול להיות שיש לך אפשרות לקבל פיצוי כספי...

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות ילדים בטיחות בבית הספר ובגן הילדים

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36