ביטוח חיים Life Insurance - המדריך המלא שיסייע לך להתמודד מול חברת הביטוח...
ביטוח חיים Life Insurance - המדריך המלא למבוטח

03-7369253
חשוב לדעת: התיישנות תביעות רשלנות רפואית - לחצו כאן!
עורך דין עופר סולר רשלנות רפואית רשלנות רפואית בלידה רשלנות רפואית בניתוח נזקי גוף פורום משפטי
עברת תאונת דרכים? תביעות פיצויים וטיפול משפטי מלא בנפגעים
לחצו כאן לייעוץ אישי!
עורך דין עופר סולר

ביטוח חיים - המדריך המלא

Hebrew

ביטוח חיים הוא ביטוח שנועד לדאוג לביטחון הכלכלי של קרובי המשפחה של אדם שנפטר או שאינו יכול להשתכר כהלכה למחייתו ומשמש לעיתים גם כאמצעי חיסכון לטווח הארוך. חברות הביטוח אמורות לשלם למוטבים את התגמולים בהתאם לתנאים הקבועים בפוליסה, ברם בלא מעט מקרים הן מנסות להתחמק מתשלום, מסיבות כאלה ואחרות.

בגדול, המדובר על חוזה בין המבוטח לבין החברה המבטחת, אשר במסגרתו אמורה החברה המבטחת לשלם למבוטח באחד משלושת המקרים הבאים:

-    המבוטח נפטר מסיבה כלשהי
-    המבוטח הגיע לגיל פרישה או לגיל שנקבע בפוליסה
-    המבוטח הפך לנכה ויכולתו לפרנס את עצמו אבדה

ההטבה הכספית שמשולמת למבוטח או לשאריו מגיעה כקצבה חודשית או כסכום כסף חד פעמי. בכל מקרה, כל תנאי ההסכם בין המבטחת למבוטח חייבים להיות כתובים בצורה מפורשת בפוליסת הביטוח, שהיא כאמור החוזה המחייב בין הצדדים.

לפי החוק בישראל ולפי תנאיה של הפוליסה, אם המבוטח נפטר לפני שקרה מקרה הביטוח, תגמולי הביטוח יועברו לבן או בת זוגו ו/או לילדיו, הכל כמובן לפי כללי החלוקה שבחוק הירושה. על פי החוק בישראל, בעל אינו יכול לבטח את חיי אשתו מבלי לקבל את הסכמתה לכך, ועל אותו משקל, ילדים אינם יכולים לבטח את מי מהוריהם בפוליסת ביטוח חיים מבלי שההורים הסכימו לכך.

קרא עוד
חשוב לדעת עוד בנושא מלא/י פרטים ליצירת קשר: 
כניסה לפורום
מרכז עזריאלי 1 קומה 36
טל. 03-7369253
פקס. 03-7369345
מפת האתר
כניסה לפורום מרכז עזריאלי 1 קומה 36 טל. 03-7369253 פקס. 03-7369345
עדכונים באתר:

     איחור בהפניה לקולונסקופיה     אי גילוי תסמונת דאון ביילוד      התיישנות עילה במקרים של הולדה בעוולה     לדעת יותר: על אבחון רעלת הריון     גידול בעצב השמיעה - רשלנות באבחון וניתוח     רשלנות רפואית בלידה - מוות של תינוק עקב תשניק     טיפול רפואי רשלני - כשלון ניתוח במעי הגס     איחור באבחון מפרצת באבי העורקים     אוסטאומיליטיס בעקבות זיהום לאחר ניתוח     מבחן הרופא הסביר - הלכה למעשה     נזק מוחי לאחר ניתוח נוירוכירורגי     טיפול רפואי רשלני בלידה - שיתוק ע''ש ארב erb'     בדיקות אולטראסאונד בהריון - רשלנות רופא     רשלנות רפואית במעקב הריון - נקודות למחשבה     נפגעת בגלל רשלנות רפואית?      אחרי תאונה של אישתי     פציעה במלון באיטליה     אחריות בעלי הדירות     צריך עצה של עו"ד     יש טעם לעשות משהו?     עורך דין שטיפל בתאונת דרכים     פגיעה על קורקינט חשמלי     את מי אני יכולה לתבוע?     בדיקת נסיבות המוות     הילד שבר את הרגל