חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ביטוח סיעודי - כל הזכויות שלך!

מחבר: 30/12/2019 17:35

ביטוח הוא מכשיר כלכלי וחוקי שמאפשר לפזר את הסיכונים לנזק של היחיד על פני קבוצה של מספר אנשים ולספק הגנה כספית מפני אותם סיכונים לא ודאיים.קיימים סוגים שונים של ביטוחים שרובם מוסדרים מכוח חוק חוזה ביטוח תשמ"א-1981.

ביטוח סיעודי הוא ביטוח ייעודי למקרה שהפרט יגיע למצב סיעודי, משמע סיטואציה שבה הוא תשוש נפש או זקוק להשגחה ועזרה משום שהוא אינו יכול לעשות פעולות בסיסיות כדוגמת רחצה, הלבשה, שתייה, שליטה בצרכים, אכילה ושימוש בשירותים.

ביטוח סיעודי נועד למעשה כדי לכסות את המימון הכספי שמוטל אחרת על אותו אדם במקרה של צורך בטיפול סיעודי בבית או אשפוז מסוג זה.

מתי ניתן להגיש תביעה נגד חברת הביטוח?

תביעה למימוש הזכויות המגיעות לפרט מהגורם המבטח ניתן להגיש כאשר מתקיימת הסיטואציה שעבור תוצאותיה נחתם חוזה הביטוח.

בביטוח סיעודי, קובע חוזר של המפקח על הביטוח במשרד האוצר משנת 2003 שמקרה הביטוח הוא כאשר הפרט מתקשה בביצוען של שלוש מתוך שש פעולות שהאדם אמור להיות מסוגל לבצע באופן יומיומי, מכלול ששת הפעולות הללו מכונה בשפה המקצועית מבחן תלות או מבחן ADL שמשמש כמדד להערכת התפקוד של הפרט.

לקריאה נוספת: המדריך המלא לביטוח חיים

הפעולות הנכללות במבחן זה כוללות את היכולת של הפרט להתלבש לבד, לזוז באופן עצמאי ממקום אחד לשני ללא עזרה של אדם אחר, שליטה אוטונומית בפעולות המעיים והשתן, יכולת לשתות ולאכול אחרי שפרטי המזון הוכנו והוגשו לאדם, רחצה באמבטיה או המקלחת והכניסה אליהם ללא צורך בעזרה והיכולת של הפרט לקום מהכסא גם מכסא גלגלים ולעבור משכיבה לעמידה ללא הסיוע של אדם אחר.

>>> הפורום המשפטי בניהול עו"ד עופר סולר <<<

מקרה ביטוח אחר בביטוח סיעודי הוא כאשר נקבע על ידי רופא המומחה בתחום שיכולות התפקוד השכליות, הזיכרון לטווח הקצר והארוך, ההתמצאות בזמן ובמקום וכושר השיפוט שלו לקויים ולכן הוא זקוק להשגחה צמודה.

כאשר התביעה אושרה על ידי הגורם המבטח הפרט יהיה זכאי לקבלת גמלה ו/או שיפוי עבור ההוצאות הדרושות במצב הסיעודי באופן ובתנאים שנקבעו בפוליסת הביטוח שהנה המסמך המעיד על קיום ההסכם בין הצדדים לאותו עניין אך לא מהווה את ההסכם עצמו.

תביעות בביטוח סיעודי נדחות לא פעם בטענה שהפרט אינו נמצא במצב סיעודי. במקרים אלו נשלח בדרך כלל גורם על ידי המבטח כדי לבדוק בעצמו את מצב המבוטח. סיבות אחרות יכולות להיות אי גילוי של פרטים מהותיים אודות מצבו של הפרט ועוד.

כמובן שבכל מקרה של סכסוך מול חברת הביטוח, רצוי להקדים ולהתייעץ עם עורך דין הבקיא בנושא נזקי גוף, על מנת שיוכל לתת את חוות דעתו המקצועית ולהמילץ על אפיקי פעולה אפשריים בהתמודדות מול חברת הביטוח.

קירוא בהרחבה על: ביטוח אובדן כושר עבודה

דוגמא לפסק דין בנושא ביטוח סיעודי

בחרנו להביא כדוגמא את הליך ע"א 4464/07 דקלה חברה לביטוח בע"מ נ' עזבון המנוח ראובן עשור ז"ל - בני הזוג החזיקו מספר ביטוחים שכללו גם ביטוח סיעודי שזיכה אותם בקבלת תגמולים למשך 36 חודשים אם יגיעו למצב סיעודי.  בני הזוג הוכרו כזכאים לגמלה בשנים 2000 ו-2002. המערערת ניכתה את דמי הביטוח עד לסיום הזכאות.

לטענת המשיבים ברגע שהוכר מצבם הסיעודי של המנוחים הייתה אמורה המערערת להפסיק את גביית דמי הביטוח. בית משפט השלום בקריות קיבל את טענת המשיבים ומכאן הערעור.

בית המשפט המחוזי בחיפה בראשות כבוד השופט אילן שיף דוחה את הערעור מצדה של המבטחת וקובע שכאשר המבוטח נמצא במצב סיעודי שאינו הפיך כבר כשהוא מתחיל לקבל את הגמלה אין צורך בבדיקה של הזכאות מבחינה רפואית כפי שטוענת המערערת משום שמטרת הביטוח בהקשר זה היא לוודא שהפרט עודנו ממשיך בחייו.

ליחצו כאן ליצירת קשר עם עו"ד עופר סולר

יש לך שאלות בנושא ביטוח סיעודי? בעיות מול חברת הביטוח?
לקבלת ייעוץ אישי מעורך דין עופר סולר חייג/י: 03-7369253

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
מסירת מידע לחברות ביטוח - בלי סיפורים! - לספר או לא לספר לסוכן הביטוח את האמת? לא כולם באמת מבינים את המשמעות האמיתית שמאחורי הסתרת מידע מחברת הביטוח או אי דיווח כוזב...

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף ביטוח סיעודי

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36