חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

פגיעה בגן ילדים עירוני או פרטי – מה עושים?

מחבר: 30/12/2019 18:11

בבואכם לרשום את ילדיכם לגן ילדים אתם וודאי בודקים היטב את המיקום שלו, איכות הגננות, כמות הסייעות לעומת כמות הילדים, רמת המתקנים והמשחקים, הפעילויות המיוחדות המוצעות במסגרתו ועוד.

רבים מאיתנו לא מתייחסים לאחד האלמנטים החשובים והעקרוניים ביותר - מה קורה במידה והילד, חס וחלילה, נקלע לסיטואציה של פציעה או פגיעה כלשהי במהלך שהותו בגן? מי אחראי לכך? והאם הוא מבוטח?

האמת היא שלמרות שרובנו נמנעים מלהתייחס לסיטואציה מפחידה זו, גן הילדים התמים למראה לכאורה יכול להוות כר נרחב לגורמי סיכון רבים עבור ילדינו הרכים, השוהים בו במשך שעות רבות מדי יום.

לקריאה נוספת: פגיעת ילד בגן שעשועים עירוני - מה עושים?

מחקר שנערך לאחרונה באוסטרליה הראה כי מרבית פציעות הילדים מתרחשות בין השעות 9:00 בבוקר ועד 12:00 בצהריים ושוב בין השעות 15:00 ל-17:00, כלומר, בדיוק בזמן שהילדים שוהים בגן. בנוסף, המחקר גם מצא כי כמות הפגיעות הגדולה ביותר מתרחשת בקרב ילדים בני שלוש וארבע.

מי אחראי לבדיקת תקינותם של גורמי הסיכון בגן?

מה בעצם עלול להוות סיכון עבור ילדינו בגן? ובכן, חצר שבה מתקני משחקים יכולה לכלול מפגעים לא מעטים, דלתות הגן יכולות ללכוד את אצבעות הילדים אם הן אינן מוגנות כראוי, משחקים רבים יכולים לכלול חפצים חדים ופוצעים ועוד.

השילוב בין כל אחד מהגורמים הללו, לבין עייפות הילדים, לבישת בגדים מסורבלים או נעליים לא מתאימות, עלול להוביל לדאבוננו לתוצאות מאוד לא רצויות. לכן חשוב להקפיד על כללי בטיחות בבתי הספר ובגני הילדים.

אז מי אחראי לבדיקת תקינותם של כלל המתקנים והאביזרים בגן הילדים? התשובה לשאלה זו תלויה בסוג גן הילדים אליו הולך ילדיכם:

  • מעון יום – על הפעלתם אחראים הגופים ויצ"ו ונעמ"ת. מעונות היום מצויים תחת פיקוחו של משרד התעשייה והמסחר, לא רק מבחינה חינוכית אלא גם בכל הקשור לבטיחות הגן.
     
  • גן עירוני – כאן מדובר על אחריות משותפת של הרשות המקומית אליה שייך הגן ומשרד החינוך. גנים אלו מצויים תחת חוק הפיקוח על בתי הספר וגני הילדים ומשום כך עליהם לפעול תחת החוק ולעמוד בכל דרישות הבטיחות הנכללות בו על מנת לקבל רישיון להפעלתם.
     
  • גן פרטי – משום היותו פרטי, הוא אינו מצוי תחת פיקוח משרד החינוך או התעשיה והמסחר משום היבט, אך על מנת לקבל רישיון להפעילו מטעם הרשות המקומית, עליו לעמוד על פי חוק בתקנות הבטיחות הבסיסיות. יחד עם זאת, המציאות מוכיחה כי לא פעם לא מתבצעת בגנים פרטיים ביקורת בטיחות בטרם פתיחתו.

בכל מקרה, חוזר מנכ"ל מיוחד מטעם משרד החינוך מבשר מפורשות כי האחריות על בטיחות המתקנים והאביזרים השונים בגן חלה על הנהלת הגן. במסגרת אחריות זו על מנהלי הגן לבחון בקפידה כל גורם העלול לפעול באופן לא תקין או באופן שעלול להוות סיכון לילדים, כגון צעצועים, ריהוט, משחקים, חומרי ניקיון, מתקני חשמל ועוד.

החוזר מפרט גם את המלצותיו ליצירת סביבה בטוחה עבור הילדים בגנים. ידעתם למשל שכל רהיט אשר אינו מותאם לתקני מכון התקנים מחויב בפינות עגולות בלבד?

ביטוח נגד פגיעות בגנים לילדים מתחת לגיל 4.

כבר בתחילת שנת הלימודים, נדרשים הורים לילדים מתחת לגיל 4 לשלם סכום מסויים (בדרך כלל בין 50-150 ש"ח) עבור ביטוח פרטי, אשר מכסה לא רק את ילדיהם, אלא גם את הגן עצמו והצוות העובד בו מפני פגיעות.

רוב מנהלי הגנים בארץ מבטחים את הגנים שברשותם, אך פוליסת הביטוח שלהם אינה נחשבת מקיפה במיוחד, בשל חוסר הפיקוח של גורמים בלתי תלויים עליה, והיא תקפה אך ורק במהלך שעות פעילותו של הגן.

>>> הפורום המשפטי שלנו - ליחצו כאן! <<<

משום כך, מומלץ כי הורי הילדים הרשומים לגן יבדקו מבעוד מועד את פוליסת הביטוח שלו, תוך מתן דגש מיוחד לבדיקת קיומו של סעיף תאונות אישיות. סעיף זה בכוחו להבטיח כיסוי מקיף בעבור הוצאות רפואיות למקרי פגיעה בגן. בנוסף, כדאי גם לבדוק האם הפוליסה מציעה כיסוי גם עבור כלל מקרי הפגיעה שעלולים להתרחש במהלך פעילויות אחר הצהריים של הגן.

קיראו גם בנושא: פגיעה בזמן פעילות במתנ''ס

ביטוח נגד פגיעות בגנים לילדים בני 4 ומעלה

ילדים בני 4 ועד כיתה יב' הרשומים למוסד חינוכי מבוטחים, בהתאם לחוק חינוך חובה, תחת פוליסה קולקטיבית, המציעה כיסוי במקרה של כל פגיעה בילדים, בכל שעה ביממה ובכל מקום (גם בבית, בפארק או בקניון).

התשלום עבור פוליסה זו נגבה באמצעות תשלומי אגרות חינוך של הרשויות המקומיות והיא אף מציעה כיסוי לפגיעת ההורים, במידה וזו חלה בזמן שהשתתפו בפעילות הגן.

יחד עם זאת, חשוב לדעת כי הפוליסה אינה מקיפה את כלל הפגיעות והטיפולים הנזקקים בעקבותיהם, כמו למשל טיפולים דנטליים. בנוסף, קבלת הפיצוי בעבור הפגיעה אינה נקבעת לפי אופי הפגיעה עצמה אלא על פי ימי העדרות הילד מהגן או קביעתם של אחוזי נכות במסגרת ועדה של הביטוח הלאומי.

בניגוד לביטוחים הפרטיים אותם הזכרנו קודם, אחד החסרונות הבולטים של הפוליסה הקולקטיבית היא שלהורים אין כמעט אפשרות לקבלה לידיהם ולהכירה לעומק, כך שנוצר מצב של פערי מידע לגבי זכאות הילדים המבוטחים.

לכן, הנה עוד פריט מידע חיוני: במידה וחלה פגיעה בילד במסגרת שהותו בגן, ניתן לתבוע לא רק את הביטוח אלא גם להגיש במקביל תביעת נזיקין אזרחית בגין רשלנות, אשר תוגש למעשה למשרד החינוך או לרשות המקומית.

קיראו בהרחבה: ביטוחי ילדים - תאונות תלמידים בבית הספר ומחוצה לו

לסיכום, גם אם לא נעים לכם מהגננת או שאתם פשוט רוצים להדחיק את נושא פגיעת ילדיכם בגן, חשוב מאוד להתעקש ולהתמודד עם האפשרות הלא נעימה כבר בתחילת השנה ולבקש מהנהלת הגן את פוליסת הביטוח של הילדים. במקרה הצורך, התייעצו עם גורמים מומחים לביטוח על מנת לוודא שמדובר בפוליסה מקיפה ואיכותית.

אם ילדיכם מצויים בגן חובה/טרום חובה, מומלץ גם כן להתייעץ עם עורכי דין המתמחים בתחום. בכל מקרה, השתדלו להתייחס לנושא מראש ולהיות מוכנים לכל מקרה שלא יקרה. והכי חשוב – שמרו על עצמכם ועל ילדיכם!

למידע נוסף לחץ  - עורכי דין רשלנות רפואית

לקבלת סיוע לחץ - יעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף פגיעה בגן ילדים

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

07 ביולי 2020

מקרי רשלנות בביצוע בדיקת ...

עורך דין עופר סולר מסביר על מקרי רשלנות רפואית בביצוע בדיקת מי שפיר ותוצאותיה האפשריות...

קרא עוד

17 ביולי 2020

פתח בשילייה בשל דלקת מי ש...

איחור באבחון מצוקה עוברית אפשרית בשל דלקת מי שפיר במצב של שיליית פתח, הוביל לנזק מוחי שנגרם לעובר בזמן הניתוח הקיסרי...

קרא עוד

17 ביולי 2020

מוות של ילדה בשל רשלנות ב...

רשלנות רפואית בבדיקת ילדה במוקד ביקורופא הובילה להחמצת אבחנה של דלקת קרום המוח ומוות של הילדה עקב כך...

קרא עוד

18 ביולי 2020

רשלנות רפואית בניתוח עיניים

רשלנות רפואית בניתוח עיניים גרמה נזק לראיה בשל טעות של רופא העיניים המנתח וחוסר זהירות בניתוח, לפניכם פרטי המקרה...

קרא עוד

18 ביולי 2020

רשלנות רופא משפחה באבחון ...

רשלנות רפואית של רופא משפחה ואיחור באבחון מחלת אנדוקרדיטיס, אשר הביאה לנזק מוחי חמור...

קרא עוד

18 ביולי 2020

איחור באבחון מחלת אנדוקרד...

איחור באבחון מחלת אנדוקרדיטיס אשר גרם לנזק - עורך דין עופר סולר מסביר על המחלה והמשמעות שבאיחור באבחון.

קרא עוד

18 ביולי 2020

על נזקים שנגרמו בגלל הרדמ...

נגרמו לך נזקים בגלל הרדמה? עו"ד עופר סולר מסביר על מקרי רשלנות רפואית של רופא מרדים...

קרא עוד

18 ביולי 2020

נפגעת בגלל רשלנות רפואית ...

קיראו בנושא תביעה נגד קצין התגמולים בשל רשלנות רפואית במהלך שירות צבאי...

קרא עוד

18 ביולי 2020

אלח דם או Sepsis - בחינה ...

אלח דם או Sepsis - בחינה רפואית משפטית מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

21 ביולי 2020

רשלנות במרשם סטרואידים לח...

מקרה של רשלנות רפואית במעקב אחר מטופלת המקבלת סטרואידים, אשר פיתחה בשל כך אוסטאופורוזיס...

קרא עוד

27 ביולי 2020

אישום פלילי כנגד רופא מתחזה

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפניכם דוגמא למקרה רשלנות שבו הוגש כתב אישום פלילי חמור נגד הומאופת שהתחזה לרופא.

קרא עוד

27 ביולי 2020

רשלנות רפואית של מרדים בה...

רשלנות רפואית במעקב אחר ילדה לאחר ביצוע ניתוח ובעקבות כך נזק מוחי חמור...

קרא עוד

05 באוגוסט 2020

פיצויי של מיליונים על רשל...

עורך הדין עופר סולר ייצג תובע שנגרם לו נזק חמור בניתוח פריצת דיסק שעבר, ובית המשפט המחוזי פסק לטובתו מיליוני שקלים כפיצויי...

קרא עוד

05 באוגוסט 2020

רשלנות רפואית בניתוח מתיח...

רשלנות בניתוח מתיחת בטן, בשל כך שחובת המנתח לתת הסברים מלאים ומפורטים למטופלת על הסיבוכים הכרוכים בניתוח, לא התממשה.

קרא עוד

05 באוגוסט 2020

נותרו בגופך צלקות לאחר ני...

עו"ד עופר סולר מסביר על מקרים בהם הופעת צלקת בעקבות ניתוח עונה להגדרת רשלנות רפואית ומזכה את המטופל בפיצוי כספי...

קרא עוד

05 באוגוסט 2020

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

09 באוגוסט 2020

רשלנות בית חולים הובילה ל...

עו"ד עופר סולר מציג לפנינו פסק דין העוסק בשאלת רשלנות בית חולים כרמל בגרימת פקקת ברגלה הימנית של התובעת ודן בפרטי המקרה.

קרא עוד

09 באוגוסט 2020

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36