חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

פגיעה בגן ילדים עירוני או פרטי – מה עושים?

מחבר: 30/12/2019 18:11

בבואכם לרשום את ילדיכם לגן ילדים אתם וודאי בודקים היטב את המיקום שלו, איכות הגננות, כמות הסייעות לעומת כמות הילדים, רמת המתקנים והמשחקים, הפעילויות המיוחדות המוצעות במסגרתו ועוד.

רבים מאיתנו לא מתייחסים לאחד האלמנטים החשובים והעקרוניים ביותר - מה קורה במידה והילד, חס וחלילה, נקלע לסיטואציה של פציעה או פגיעה כלשהי במהלך שהותו בגן? מי אחראי לכך? והאם הוא מבוטח?

האמת היא שלמרות שרובנו נמנעים מלהתייחס לסיטואציה מפחידה זו, גן הילדים התמים למראה לכאורה יכול להוות כר נרחב לגורמי סיכון רבים עבור ילדינו הרכים, השוהים בו במשך שעות רבות מדי יום.

לקריאה נוספת: פגיעת ילד בגן שעשועים עירוני - מה עושים?

מחקר שנערך לאחרונה באוסטרליה הראה כי מרבית פציעות הילדים מתרחשות בין השעות 9:00 בבוקר ועד 12:00 בצהריים ושוב בין השעות 15:00 ל-17:00, כלומר, בדיוק בזמן שהילדים שוהים בגן. בנוסף, המחקר גם מצא כי כמות הפגיעות הגדולה ביותר מתרחשת בקרב ילדים בני שלוש וארבע.

מי אחראי לבדיקת תקינותם של גורמי הסיכון בגן?

מה בעצם עלול להוות סיכון עבור ילדינו בגן? ובכן, חצר שבה מתקני משחקים יכולה לכלול מפגעים לא מעטים, דלתות הגן יכולות ללכוד את אצבעות הילדים אם הן אינן מוגנות כראוי, משחקים רבים יכולים לכלול חפצים חדים ופוצעים ועוד.

השילוב בין כל אחד מהגורמים הללו, לבין עייפות הילדים, לבישת בגדים מסורבלים או נעליים לא מתאימות, עלול להוביל לדאבוננו לתוצאות מאוד לא רצויות. לכן חשוב להקפיד על כללי בטיחות בבתי הספר ובגני הילדים.

אז מי אחראי לבדיקת תקינותם של כלל המתקנים והאביזרים בגן הילדים? התשובה לשאלה זו תלויה בסוג גן הילדים אליו הולך ילדיכם:

  • מעון יום – על הפעלתם אחראים הגופים ויצ"ו ונעמ"ת. מעונות היום מצויים תחת פיקוחו של משרד התעשייה והמסחר, לא רק מבחינה חינוכית אלא גם בכל הקשור לבטיחות הגן.
     
  • גן עירוני – כאן מדובר על אחריות משותפת של הרשות המקומית אליה שייך הגן ומשרד החינוך. גנים אלו מצויים תחת חוק הפיקוח על בתי הספר וגני הילדים ומשום כך עליהם לפעול תחת החוק ולעמוד בכל דרישות הבטיחות הנכללות בו על מנת לקבל רישיון להפעלתם.
     
  • גן פרטי – משום היותו פרטי, הוא אינו מצוי תחת פיקוח משרד החינוך או התעשיה והמסחר משום היבט, אך על מנת לקבל רישיון להפעילו מטעם הרשות המקומית, עליו לעמוד על פי חוק בתקנות הבטיחות הבסיסיות. יחד עם זאת, המציאות מוכיחה כי לא פעם לא מתבצעת בגנים פרטיים ביקורת בטיחות בטרם פתיחתו.

בכל מקרה, חוזר מנכ"ל מיוחד מטעם משרד החינוך מבשר מפורשות כי האחריות על בטיחות המתקנים והאביזרים השונים בגן חלה על הנהלת הגן. במסגרת אחריות זו על מנהלי הגן לבחון בקפידה כל גורם העלול לפעול באופן לא תקין או באופן שעלול להוות סיכון לילדים, כגון צעצועים, ריהוט, משחקים, חומרי ניקיון, מתקני חשמל ועוד.

החוזר מפרט גם את המלצותיו ליצירת סביבה בטוחה עבור הילדים בגנים. ידעתם למשל שכל רהיט אשר אינו מותאם לתקני מכון התקנים מחויב בפינות עגולות בלבד?

ביטוח נגד פגיעות בגנים לילדים מתחת לגיל 4.

כבר בתחילת שנת הלימודים, נדרשים הורים לילדים מתחת לגיל 4 לשלם סכום מסויים (בדרך כלל בין 50-150 ש"ח) עבור ביטוח פרטי, אשר מכסה לא רק את ילדיהם, אלא גם את הגן עצמו והצוות העובד בו מפני פגיעות.

רוב מנהלי הגנים בארץ מבטחים את הגנים שברשותם, אך פוליסת הביטוח שלהם אינה נחשבת מקיפה במיוחד, בשל חוסר הפיקוח של גורמים בלתי תלויים עליה, והיא תקפה אך ורק במהלך שעות פעילותו של הגן.

>>> הפורום המשפטי שלנו - ליחצו כאן! <<<

משום כך, מומלץ כי הורי הילדים הרשומים לגן יבדקו מבעוד מועד את פוליסת הביטוח שלו, תוך מתן דגש מיוחד לבדיקת קיומו של סעיף תאונות אישיות. סעיף זה בכוחו להבטיח כיסוי מקיף בעבור הוצאות רפואיות למקרי פגיעה בגן. בנוסף, כדאי גם לבדוק האם הפוליסה מציעה כיסוי גם עבור כלל מקרי הפגיעה שעלולים להתרחש במהלך פעילויות אחר הצהריים של הגן.

קיראו גם בנושא: פגיעה בזמן פעילות במתנ''ס

ביטוח נגד פגיעות בגנים לילדים בני 4 ומעלה

ילדים בני 4 ועד כיתה יב' הרשומים למוסד חינוכי מבוטחים, בהתאם לחוק חינוך חובה, תחת פוליסה קולקטיבית, המציעה כיסוי במקרה של כל פגיעה בילדים, בכל שעה ביממה ובכל מקום (גם בבית, בפארק או בקניון).

התשלום עבור פוליסה זו נגבה באמצעות תשלומי אגרות חינוך של הרשויות המקומיות והיא אף מציעה כיסוי לפגיעת ההורים, במידה וזו חלה בזמן שהשתתפו בפעילות הגן.

יחד עם זאת, חשוב לדעת כי הפוליסה אינה מקיפה את כלל הפגיעות והטיפולים הנזקקים בעקבותיהם, כמו למשל טיפולים דנטליים. בנוסף, קבלת הפיצוי בעבור הפגיעה אינה נקבעת לפי אופי הפגיעה עצמה אלא על פי ימי העדרות הילד מהגן או קביעתם של אחוזי נכות במסגרת ועדה של הביטוח הלאומי.

בניגוד לביטוחים הפרטיים אותם הזכרנו קודם, אחד החסרונות הבולטים של הפוליסה הקולקטיבית היא שלהורים אין כמעט אפשרות לקבלה לידיהם ולהכירה לעומק, כך שנוצר מצב של פערי מידע לגבי זכאות הילדים המבוטחים.

לכן, הנה עוד פריט מידע חיוני: במידה וחלה פגיעה בילד במסגרת שהותו בגן, ניתן לתבוע לא רק את הביטוח אלא גם להגיש במקביל תביעת נזיקין אזרחית בגין רשלנות, אשר תוגש למעשה למשרד החינוך או לרשות המקומית.

קיראו בהרחבה: ביטוחי ילדים - תאונות תלמידים בבית הספר ומחוצה לו

לסיכום, גם אם לא נעים לכם מהגננת או שאתם פשוט רוצים להדחיק את נושא פגיעת ילדיכם בגן, חשוב מאוד להתעקש ולהתמודד עם האפשרות הלא נעימה כבר בתחילת השנה ולבקש מהנהלת הגן את פוליסת הביטוח של הילדים. במקרה הצורך, התייעצו עם גורמים מומחים לביטוח על מנת לוודא שמדובר בפוליסה מקיפה ואיכותית.

אם ילדיכם מצויים בגן חובה/טרום חובה, מומלץ גם כן להתייעץ עם עורכי דין המתמחים בתחום. בכל מקרה, השתדלו להתייחס לנושא מראש ולהיות מוכנים לכל מקרה שלא יקרה. והכי חשוב – שמרו על עצמכם ועל ילדיכם!

למידע נוסף לחץ  - עורכי דין רשלנות רפואית

לקבלת סיוע לחץ - יעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף פגיעה בגן ילדים

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

30 בדצמבר 2019

תביעות רשלנות רפואית נגד ...

עורך הדין עופר סולר מסביר על תביעות פיצויים שהוגשו כנגד בית החולים תל השומר בעילת רשלנות רפואית...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

תביעות רשלנות רפואית נגד ...

עורך הדין עופר סולר מסביר אודות מספר תביעות שהוגשו כנגד בית החולים העמק בעפולה בשל רשלנות רפואית...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

תביעות רשלנות רפואית נגד ...

עורך הדין עופר סולר מסביר אודות מספר מקרי תביעות שהוגשו נגד בית החולים רבקה זיו בעילת רשלנות רפואית...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

פסק דין: פיצויים לנפגעת ב...

סקירה משפטית של פסק דין המסביר את פסיקת בית המשפט לתשלום פיצויים של מאות אלפי שקלים בעקבות התרשלות חמורה בניתוח ליישור מחיצות האף...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

היעדר התנגדות לקבלת תרופה...

עורך הדין עופר סולר מסביר פסק דין מעניין שקבע כי היעדר התנגדות לקבלת תרופה עשוי להוות הסכמה מדעת...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

הורים שהם בני דודים לא הו...

עורך הדין עופר סולר מסביר פסק דין מעניין, שהכריע בסוגיית רשלנות רפואית בשל אי הפניה של בני דודים לקבלת ייעוץ גנטי ולידת ילד נכה...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

400,000 ש''ח פיצויי בגלל ...

בית המשפט קבע פיצויים לילד שנפגע בעינו בשל רשלנות רפואית בניתוח הקטרקט שעבר...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

תביעות נגד בית החולים סורוקה

עורך הדין עופר סולר מביא דוגמאות לתביעות רשלנות רפואית שהוגשו נגד בית החולים סורוקה בבאר שבע...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

התפרצות מחלת נפש לאחר נית...

אדם לקה בסכיזופרניה לאחר ניתוח השתלת שיער שעבר, האם המקרה מזכה בפיצויים בשל רשלנות רפואית?

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

פנייה לנציב קבילות הציבור...

עורך הדין עופר סולר מסביר על אופן הפניה וסמכותו של נציב קבילות הציבור למקצועות רפואיים במשרד הבריאות...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

עברת טיפול אורטודנטי ונגר...

עורך הדין עופר סולר מסביר על מקרה של רשלנות חמורה בטיפול אורטודונטי וקבלת פיצויי עתק...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

פיצויי של מיליונים על רשל...

עורך הדין עופר סולר ייצג תובע שנגרם לו נזק חמור בניתוח פריצת דיסק שעבר, ובית המשפט המחוזי פסק לטובתו מיליוני שקלים כפיצויי...

קרא עוד

07 בינואר 2020

רשלנות באבחון נגע סרטני מ...

בית המשפט המחוזי בחיפה פסק פיצויים של מאות אלפי שקלים בשל רשלנות רפואית חמורה באבחון נגע סרטני ממאיר בגופו של אדם!

קרא עוד

12 בינואר 2020

הגשת תביעה בגלל רשלנות רפ...

עורך דין עופר סולר מסביר על מקרים של רשלנות רפואית בהריון ופגיעה משמעותית בעובר ובאם ההריונית...

קרא עוד

12 בינואר 2020

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

12 בינואר 2020

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

סולר קפלינסקי רשלנות רפואית: המשרד המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה עומד לרשותך!

קרא עוד

19 בינואר 2020

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

19 בינואר 2020

הגשת תביעת פיצויים בגין ר...

עורכי הדין סולר וקפלינסקי מתמחים בייצוג נפגעי רשלנות רפואית למעלה מ-19 שנה וישמחו ללוות גם אותך בדרך להגשת תביעת פיצויים...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36