חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

הממונה על הביטוח במשרד האוצר

מחבר: 30/12/2019 18:10

חברת הביטוח לא משלמת לך כסף מכל סיבה שהיא? מרגיש מקופח בגלל החלטה חד צדדית ולא הגיונית של חברת הביטוח, לאחר ששילמת פרמיה קבועה במשך שנים רבות? למרות שלעיתים נראה כי המאבק מול חברות הביטוח אבוד מראש, תמיד ניתן לשקול פניה אל הממונה על הביטוח במשרד האוצר.

הממונה על הביטוח שנקרא בעבר המפקח על הביטוח הוא כיום בהתאם לשינוי שהתקבל בסעיף 2 לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (ביטוח) תשמ"א-1981 מי שנמצא בראש אגף שוק ההון, חיסכון וביטוח במשרד האוצר.

הפניות אל הממונה כאמור יכולות להתבצע באמצעות עורך דין ו/או באופן פרטי, באמצעות אתר האינטרנט של משרד האוצר, בכתב או בטלפון. כמובן שאנו ממליצים להקדים ולהתייעץ עם עורך דין, קודם לפניה עצמאית.

מהם תפקידיו וסמכויותיו של הממונה על הביטוח?

הממונה על הביטוח אחראי על התנהלות כל חברות הביטוח בישראל, פיקוח עליהן ועל הסדרת היחסים שלהן עם המבוטחים. הממונה פועל מכוח חוק הפיקוח שמקנה לו סמכויות מנהליות ומשמעתיות במקרה של הפרת הוראות החוק.

הסמכויות המנהליות של הממונה כוללות מתן רישיונות למבטחים וביטולם, רישוי סוכני ביטוח, פיקוח על אופן ההתנהלות של עסקי ביטוח ופירוקם ועוד.

מלבד זאת סעיף 60(א) לחוק קובע שהממונה יבצע בירור של תלונות הציבור אם וכאשר מצא שיש ממש בתלונות על אופן הפעולה של הסוכן והמבטח כלפי המבוטח. תלונות המגיעות לפתחו של הממונה יכולות לעסוק בהפרות של הוראות ודרישות מבית מדרשו של הממונה המכונים גם, חוזרי המפקח על הביטוח.

החוזרים מפרטים כללים מדויקים להתנהלות החברות אל מול המבוטחים.

סעיף 60(ב) קובע שהמפקח לא יבדוק תלונה בעניין שכבר מתנהל לפני בורר או בית משפט או שבורר או בית משפט הכריעו בו אך הוא רשאי לעשות זאת אם דיונים בעניין טרם התחילו להתנהל.

הממונה יברר את הנושא לפי סעיף 61 באופן שנראה לו והוא לא יהיה כפוף לכללים של דיני הראיות או סדרי הדין. סעיף 62(א) מצביע שבמידה והתלונה תימצא מוצדקת הממונה יודיע על כך למתלונן ולגורם שלו מיוחסת התלונה כאשר אם הבירור העלה חשד לביצוע של עבירה פלילית על ידי אותו גורם הממונה יביא זאת לפי סעיף 62 (ג) גם לידיעתו של היועץ המשפטי לממשלה.

החלטת הממונה יכולה לגרור אחריה הטלת עיצום כספי, קנס, התליית רישיון ועוד בהתאם לנסיבות המקרה. החוק מאפשר בסעיף 102(א) למבטח או סוכן שהחלטת הממונה אינה לרוחו להגיש ערעור בתוך 45 ימים לבית המשפט המחוזי.

ליחצו לקריאה: מדריך משפטי בנושא ביטוח רכב

דוגמא מתוך פסק דין

הבאנו מתוך המאגר המשפטי את הדיון בהליך ע"ש 001061/03 ביילי נ' המפקח על הביטוח - המערער הוא סוכן ביטוח שהורשה לעסוק בתחומי ביטוח הרכוש, ביטוח חיים וביטוח ימי שהמפקח על הביטוח שלל את רישיונו למשך 10 שנים משום שהקים שותפות בתחום הביטוח שלא קיבלה רישיון כפי שנדרש לפי סעיף 26 לחוק הפיקוח על עסקי ביטוח תשמ"א-1981 ואף יצרה מצג בשמה שהיא חברה בעירבון מוגבל על אף שלא הייתה כזו.

העניין הגיע לידיעתו של המפקח שהחל בהליך המשמעתי לאחר תלונות של לקוחות בגין אי קבלת תשלומי ביטוח בהתאם לתנאי הפוליסה שסוכמו עמם. המערער טען שההליך מול המפקח על הביטוח התנהל באופן לא תקין שלא בהתאם לכללי המשפט המנהלי ומכאן הערעור.

בית המשפט המחוזי בתל אביב בראשות כבוד השופטת הגברת שרה דותן דוחה את הערעור וקובע שהמפקח הפעיל את סמכויותיו כחוק ולא היה מנוס מההחלטה לשלול את רישיונו שכן הוא מעל באמון הלקוחות שלו ולא נהג כלפיהם ביושר.

יש לך בעיות מול חברת הביטוח? חייג/י לשיחה עם עו"ד עופר סולר: 03-7369253

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים ביטוח רכב הממונה על הביטוח

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36