חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

עברת התקף לב בזמן העבודה?

מחבר: 09/11/2020 13:14

אוטם שריר הלב או בשמו המוכר יותר לכולנו "התקף לב" הנו מצב של הפרעה באספקת הדם אל שריר הלב, מצב שעלול לגרום לנזק רפואי בלתי הפיך ובחלק מהמקרים אף למוות. לצערינו הרב, התקפי לב עלולים להתרחש גם במהלך שהותו של אדם במקום עבודתו, ממש תוך כדי ביצוע פעולה שגרתית ולעיתים בקשר ישיר לביצועה של העבודה.

חוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב] תשנ"ה-1995 קובע בסעיף 79 שפגיעה בעבודה תיחשב לצורך החוק מחלת מקצוע או תאונת עבודה. החוק קובע גם בסעיף 80 מצבים שיכולים להיות בחזקת תאונת עבודה ובסעיף 85 מתייחס לפגיעה כתוצאה ממחלת מקצוע.

פגיעה בעבודה שהוכרה ככזו על ידי המוסד לביטוח לאומי יכולה לזכות את הנפגע בקבלת דמי פגיעה בעבודה כפיצוי על תקופה שבה הוגבל כושר העבודה שלו באופן זמני ובמקרה שההגבלה נמשכת גם בקבלת גמלת נכות מעבודה.

יחד עם זאת, התנאי גם במקרה של מחלה וגם במקרה של תאונת עבודה לצורך ההכרה באירוע כפגיעה בעבודה היא קשר סיבתי בין הנזק שנגרם לפרט והעבודה.

אוטם בשריר הלב או התקף לב בלשון הלא מקצועית הנו פגיעה באספקת הדם והחמצן ללב כתוצאה מחסימה של אחד  העורקים הכליליים שלו. אוטם יכול להופיע בחלקים שונים בלב והוא מחייב קבלת טיפול רפואי מיידי על מנת למנוע סיבוכים ונזקים בלתי הפיכים.

קיראו בהרחבה על: איחור באבחון התקף לב

היום מזוהים גורמי סיכון רבים למצב זה, כאשר ככל שרבים מהם מתקיימים כך גם גוברת האפשרות להתפתחות של התקף לב.

גורמי הסיכון כוללים בין השאר: עישון, היסטוריה משפחתית של מחלות לב, פגמים מולדים בלב, השמנת יתר, הפרעה בשומני הדם, יתר לחץ דם, גיל מבוגר, סוכרת לא מאוזנת, קריש דם, טרשת עורקים ולחץ נפשי חריג. אבחון האוטם נעשה על ידי בדיקות שונות והטיפול יינתן בהתאם למצבו הרפואי של הנבדק.

>>> ליחצו: פורום משפטי בניהול עו"ד סולר <<<

ההכרה בהתקף לב כבתאונת עבודה תיעשה באופן כללי במקרים בהם יהיה ניתן להוכיח שהאירוע נגרם כתוצאה מאירוע חריג של לחץ ומתח נפשי שהיו לפני שהתרחש האוטם, כאשר לא היו לתובע גורמי סיכון ידועים או שהשפעתם הייתה זניחה לעומת אותו אירוע.

כאן גם המקום לציין שמתח או לחץ נפשי מתמשך לא ייחשבו לעניין זה לאירוע חריג לצורך הכרה במקרה כתאונת עבודה.

בדומה הסבירות להכרה תהיה נמוכה יותר בנסיבות בהן התקיימו אצל התובע גורמי סיכון רבים שההשפעה שלהם הייתה ככל הנראה גבוהה יותר מזו של הלחץ באותו הרגע שרק זירז את האירוע האקוטי.

פסק דין שעסק בהכרה בעובד שעבר התקף לב כנפגע בעבודה

הבאנו כדוגמא הליך ב"ל 1208-08 ש.ל. נ' ביטוח לאומי - התובע פנה למוסד לביטוח לאומי על מנת שיכיר באוטם בשריר הלב שקרה לו ב-16 לספטמבר 2009 כפגיעה בעבודה. התובע מנהל בנאות קדומים בית ספר לטבע ויומיים לפני שפנה לטיפול הרפואי הדריך קבוצה שהגיע למקום בפעילות ורץ כדי לדאוג לניקיון אזור השירותים בשביל אחת המשתתפות ובזמן הריצה החל לחוש ברע.

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב לעבודה בראשותה של כבוד השופטת סיגל דוידוב מוטולה מינה מומחה רפואי ששלל את קיומו של קשר סיבתי גרידא בין האירוע הלבבי להתרחשויות בעבודה. בית הדין דחה את בקשת התובע למינוי מומחה רפואי אחר אך הסכים לו להציג לאיש המקצוע שאלות הבהרה, כאשר הלה עדיין סבר בדעתו שהאירוע לא היה יכול לגרום לנזק.

בית הדין אומנם הסכים בסופו של יום למנות מומחה נוסף שאף הוא קבע שלגורמי הסיכון של התובע היו השפעה רבה יותר ולכן דחה את ההכרה במקרה כתאונת עבודה.

נפגעת בזמן עבודה? חשוב להתייעץ עם עורך דין!

אדם שעבר התקף לב במהלך עבודתו, ואין זה משנה מהו אופי העבודה, חשוב שיפנה לקבלת יעוץ משפטי אצל עורך דין המתמחה בייצוג נפגעי עבודה. לכל אחד מהעובדים השכירים בישראל ישנן זכויות המגיעות לפי חוקי העבודה השונים, לפי חוק הביטוח הלאומי ולפי פקודת הנזיקין.

על מנת לבחון את זכויותיך והמגיע לך לפי חוק, לאחר אירוע של אוטם שריר הלב, חושב להתייעץ עם מומחה משפטי, שיוכל לבחון את המקרה הספציפי שלך בעיניים מקצועיות. משרד עורכי דין עופר סולר ושות' מציע לכל אדם שנפגע במהלך עבודתו בגלל אירוע לב או מכל סיבה אחרת, לפנות ולקבל יעוץ אישי ומקצועי ללא תשלום וללא כל התחייבות.

לשיחה אישית עם עורך דין עופר סולר חייג/י: 03-7369253

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות עבודה התקף לב בעבודה

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36