חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

עברת התקף לב בזמן העבודה?

מחבר: 09/11/2020 13:14

אוטם שריר הלב או בשמו המוכר יותר לכולנו "התקף לב" הנו מצב של הפרעה באספקת הדם אל שריר הלב, מצב שעלול לגרום לנזק רפואי בלתי הפיך ובחלק מהמקרים אף למוות. לצערינו הרב, התקפי לב עלולים להתרחש גם במהלך שהותו של אדם במקום עבודתו, ממש תוך כדי ביצוע פעולה שגרתית ולעיתים בקשר ישיר לביצועה של העבודה.

חוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב] תשנ"ה-1995 קובע בסעיף 79 שפגיעה בעבודה תיחשב לצורך החוק מחלת מקצוע או תאונת עבודה. החוק קובע גם בסעיף 80 מצבים שיכולים להיות בחזקת תאונת עבודה ובסעיף 85 מתייחס לפגיעה כתוצאה ממחלת מקצוע.

פגיעה בעבודה שהוכרה ככזו על ידי המוסד לביטוח לאומי יכולה לזכות את הנפגע בקבלת דמי פגיעה בעבודה כפיצוי על תקופה שבה הוגבל כושר העבודה שלו באופן זמני ובמקרה שההגבלה נמשכת גם בקבלת גמלת נכות מעבודה.

יחד עם זאת, התנאי גם במקרה של מחלה וגם במקרה של תאונת עבודה לצורך ההכרה באירוע כפגיעה בעבודה היא קשר סיבתי בין הנזק שנגרם לפרט והעבודה.

אוטם בשריר הלב או התקף לב בלשון הלא מקצועית הנו פגיעה באספקת הדם והחמצן ללב כתוצאה מחסימה של אחד  העורקים הכליליים שלו. אוטם יכול להופיע בחלקים שונים בלב והוא מחייב קבלת טיפול רפואי מיידי על מנת למנוע סיבוכים ונזקים בלתי הפיכים.

קיראו בהרחבה על: איחור באבחון התקף לב

היום מזוהים גורמי סיכון רבים למצב זה, כאשר ככל שרבים מהם מתקיימים כך גם גוברת האפשרות להתפתחות של התקף לב.

גורמי הסיכון כוללים בין השאר: עישון, היסטוריה משפחתית של מחלות לב, פגמים מולדים בלב, השמנת יתר, הפרעה בשומני הדם, יתר לחץ דם, גיל מבוגר, סוכרת לא מאוזנת, קריש דם, טרשת עורקים ולחץ נפשי חריג. אבחון האוטם נעשה על ידי בדיקות שונות והטיפול יינתן בהתאם למצבו הרפואי של הנבדק.

>>> ליחצו: פורום משפטי בניהול עו"ד סולר <<<

ההכרה בהתקף לב כבתאונת עבודה תיעשה באופן כללי במקרים בהם יהיה ניתן להוכיח שהאירוע נגרם כתוצאה מאירוע חריג של לחץ ומתח נפשי שהיו לפני שהתרחש האוטם, כאשר לא היו לתובע גורמי סיכון ידועים או שהשפעתם הייתה זניחה לעומת אותו אירוע.

כאן גם המקום לציין שמתח או לחץ נפשי מתמשך לא ייחשבו לעניין זה לאירוע חריג לצורך הכרה במקרה כתאונת עבודה.

בדומה הסבירות להכרה תהיה נמוכה יותר בנסיבות בהן התקיימו אצל התובע גורמי סיכון רבים שההשפעה שלהם הייתה ככל הנראה גבוהה יותר מזו של הלחץ באותו הרגע שרק זירז את האירוע האקוטי.

פסק דין שעסק בהכרה בעובד שעבר התקף לב כנפגע בעבודה

הבאנו כדוגמא הליך ב"ל 1208-08 ש.ל. נ' ביטוח לאומי - התובע פנה למוסד לביטוח לאומי על מנת שיכיר באוטם בשריר הלב שקרה לו ב-16 לספטמבר 2009 כפגיעה בעבודה. התובע מנהל בנאות קדומים בית ספר לטבע ויומיים לפני שפנה לטיפול הרפואי הדריך קבוצה שהגיע למקום בפעילות ורץ כדי לדאוג לניקיון אזור השירותים בשביל אחת המשתתפות ובזמן הריצה החל לחוש ברע.

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב לעבודה בראשותה של כבוד השופטת סיגל דוידוב מוטולה מינה מומחה רפואי ששלל את קיומו של קשר סיבתי גרידא בין האירוע הלבבי להתרחשויות בעבודה. בית הדין דחה את בקשת התובע למינוי מומחה רפואי אחר אך הסכים לו להציג לאיש המקצוע שאלות הבהרה, כאשר הלה עדיין סבר בדעתו שהאירוע לא היה יכול לגרום לנזק.

בית הדין אומנם הסכים בסופו של יום למנות מומחה נוסף שאף הוא קבע שלגורמי הסיכון של התובע היו השפעה רבה יותר ולכן דחה את ההכרה במקרה כתאונת עבודה.

נפגעת בזמן עבודה? חשוב להתייעץ עם עורך דין!

אדם שעבר התקף לב במהלך עבודתו, ואין זה משנה מהו אופי העבודה, חשוב שיפנה לקבלת יעוץ משפטי אצל עורך דין המתמחה בייצוג נפגעי עבודה. לכל אחד מהעובדים השכירים בישראל ישנן זכויות המגיעות לפי חוקי העבודה השונים, לפי חוק הביטוח הלאומי ולפי פקודת הנזיקין.

על מנת לבחון את זכויותיך והמגיע לך לפי חוק, לאחר אירוע של אוטם שריר הלב, חושב להתייעץ עם מומחה משפטי, שיוכל לבחון את המקרה הספציפי שלך בעיניים מקצועיות. משרד עורכי דין עופר סולר ושות' מציע לכל אדם שנפגע במהלך עבודתו בגלל אירוע לב או מכל סיבה אחרת, לפנות ולקבל יעוץ אישי ומקצועי ללא תשלום וללא כל התחייבות.

לשיחה אישית עם עורך דין עופר סולר חייג/י: 03-7369253

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות עבודה התקף לב בעבודה

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

21 באוקטובר 2020

מקרים של רשלנות רפואית בט...

מקרים של רשלנות רפואית בטיפול שיניים - מה עושים? סקירה מאת עו"ד עופר סולר...

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

קיבלת טיפול שורש רשלני ונ...

עו"ד עופר סולר מסביר: רשלנות רפואית בביצוע טיפול שורש - אימתי?

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

פגיעה ביד התינוק עקב הערכ...

רשלנות רפואית בהערכת משקל העובר לפני הלידה גרמה לנכות בידו של התינוק - שיתוק על שם ארב. לפניכם פרשנות של פסק דין העוסק בנושא.

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

האם רשלנות רופא משפחה גרמ...

האם רשלנות רופא משפחה הובילה לאיחור באבחון גידול במוח? היכנסו לקריאת המאמר המלא והכרעת בית המשפט, באתר משרד עו"ד עופר סולר...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

טיפול רפואי רשלני הוביל ל...

איחור באבחון דימום עקב מפרצת מוחית - האם מדובר במקרה של רשלנות רפואית?

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

רשלנות רפואית באבחון מפרצ...

במהלך ארבעה ביקורים בקופת החולים לא אובחנה אצל התובעת מפרצת מוחית, שהתגלתה רק מאוחר בבית חולים והותירה אותה נכה באופן מלא.

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

טיפול רפואי רשלני בלידה -...

רשלנות רפואית בלידה - שיתוק על שם ארב אשר נגרם עקב פגיעה בעצב הכתף הלידה...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

תביעה בגין לידת תינוק עם ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין אשר עוסק באחריות הצוות המטפל בבית החולים ללידת תינוק הסובל משיתוק על שם ארב.

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

מטופל שהשתחרר על דעתו מבי...

על מי חלה האחריות במקרה של מטופל שהחליט על דעת עצמו להשתחרר מבית החולים? היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין, באתר משרד עורכי דין עופר ס...

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

רשלנות רפואית במהלך ניתוח...

עו"ד עופר סולר מסביר בנושא רשלנות רפואית במהלך ניתוח לב או לאחריו heart surgery...

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

פגיעה באוטונומיה במהלך טי...

פגיעה באוטונומיה במהלך טיפול רפואי כעילה לתביעה משפטית - סקירה משפטית מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

18 בנובמבר 2020

האם מינון יתר של תרופה גר...

סקירת ערעור שהוגש לביהמ"ש העליון על פסיקת המחוזי, שקבע כי ביה"ח לא התרשל בטיפול ביילוד והחירשות אינה קשורה במינון יתר ש...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36