עו"ד עופר סולר מסביר על התקף לב בזמן עבודה - האם זוהי תאונת עבודה לפי חוק?
התקף לב בזמן עבודה - האם זוהי תאונת עבודה לפי חוק?

03-7369253
חשוב לדעת: התיישנות תביעות רשלנות רפואית - לחצו כאן!
עורך דין עופר סולר רשלנות רפואית רשלנות רפואית בלידה רשלנות רפואית בניתוח נזקי גוף פורום משפטי
עברת תאונת דרכים? תביעות פיצויים וטיפול משפטי מלא בנפגעים
לחצו כאן לייעוץ אישי!
עורך דין עופר סולר

עברת התקף לב בזמן העבודה?

Hebrew

אוטם שריר הלב או בשמו המוכר יותר לכולנו "התקף לב" הנו מצב של הפרעה באספקת הדם אל שריר הלב, מצב שעלול לגרום לנזק רפואי בלתי הפיך ובחלק מהמקרים אף למוות. לצערינו הרב, התקפי לב עלולים להתרחש גם במהלך שהותו של אדם במקום עבודתו, ממש תוך כדי ביצוע פעולה שגרתית ולעיתים בקשר ישיר לביצועה של העבודה.

חוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב] תשנ"ה-1995 קובע בסעיף 79 שפגיעה בעבודה תיחשב לצורך החוק מחלת מקצוע או תאונת עבודה. החוק קובע גם בסעיף 80 מצבים שיכולים להיות בחזקת תאונת עבודה ובסעיף 85 מתייחס לפגיעה כתוצאה ממחלת מקצוע.

פגיעה בעבודה שהוכרה ככזו על ידי המוסד לביטוח לאומי יכולה לזכות את הנפגע בקבלת דמי פגיעה בעבודה כפיצוי על תקופה שבה הוגבל כושר העבודה שלו באופן זמני ובמקרה שההגבלה נמשכת גם בקבלת גמלת נכות מעבודה.

יחד עם זאת, התנאי גם במקרה של מחלה וגם במקרה של תאונת עבודה לצורך ההכרה באירוע כפגיעה בעבודה היא קשר סיבתי בין הנזק שנגרם לפרט והעבודה.

אוטם בשריר הלב או התקף לב בלשון הלא מקצועית הנו פגיעה באספקת הדם והחמצן ללב כתוצאה מחסימה של אחד  העורקים הכליליים שלו. אוטם יכול להופיע בחלקים שונים בלב והוא מחייב קבלת טיפול רפואי מיידי על מנת למנוע סיבוכים ונזקים בלתי הפיכים.

קרא עוד
חשוב לדעת עוד בנושא מלא/י פרטים ליצירת קשר: 
כניסה לפורום
מרכז עזריאלי 1 קומה 36
טל. 03-7369253
פקס. 03-7369345
מפת האתר
כניסה לפורום מרכז עזריאלי 1 קומה 36 טל. 03-7369253 פקס. 03-7369345
עדכונים באתר:

     רשלנות רפואית בלידה - מוות של תינוק עקב תשניק     אוסטאומיליטיס בעקבות זיהום לאחר ניתוח     מבחן הרופא הסביר - הלכה למעשה     נזק מוחי לאחר ניתוח נוירוכירורגי     טיפול רפואי רשלני בלידה - שיתוק ע''ש ארב erb'     בדיקות אולטראסאונד בהריון - רשלנות רופא     רשלנות רפואית במעקב הריון - נקודות למחשבה     נפגעת בגלל רשלנות רפואית?      התיק הרפואי נעלם? התביעה אינה נעלמת!     רשלנות רופא משפחה באבחון מחלת אנדוקרדיטיס     אל תשכח/י לספר לרופא הכל...     רשלנות רפואית באבחון סרטן האשכים     הוצאות ניידות - ראש נזק בתביעה שלך     נגרמו לך נזקים בעקבות ניתוח שאיבת שומן?     רשלנות רפואית בניתוח למניעת הזעת יתר     כוויות מפיצה רותחת     אשה מבוגרת נפגעה באוטובוס     אפשר לתבוע על תאונת עבודה?     התייעצות עם עורך דין לאחר תאונה     ביטוח בחברת כלל     התייעצות על רשלנות רפואית     שאלה והתייעצות     פציעה בקנטרי     כמה כסף אפשר להוציא מתביעה?     פציעה באוטובוס