עו"ד עופר סולר מסביר על התקף לב בזמן עבודה - האם זוהי תאונת עבודה לפי חוק?
התקף לב בזמן עבודה - האם זוהי תאונת עבודה לפי חוק?

03-7369253
חשוב לדעת: התיישנות תביעות רשלנות רפואית - לחצו כאן!
עורך דין עופר סולר רשלנות רפואית רשלנות רפואית בלידה רשלנות רפואית בניתוח נזקי גוף פורום משפטי
עברת תאונת דרכים? תביעות פיצויים וטיפול משפטי מלא בנפגעים
לחצו כאן לייעוץ אישי!
עורך דין עופר סולר

עברת התקף לב בזמן העבודה?

Hebrew

אוטם שריר הלב או בשמו המוכר יותר לכולנו "התקף לב" הנו מצב של הפרעה באספקת הדם אל שריר הלב, מצב שעלול לגרום לנזק רפואי בלתי הפיך ובחלק מהמקרים אף למוות. לצערינו הרב, התקפי לב עלולים להתרחש גם במהלך שהותו של אדם במקום עבודתו, ממש תוך כדי ביצוע פעולה שגרתית ולעיתים בקשר ישיר לביצועה של העבודה.

חוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב] תשנ"ה-1995 קובע בסעיף 79 שפגיעה בעבודה תיחשב לצורך החוק מחלת מקצוע או תאונת עבודה. החוק קובע גם בסעיף 80 מצבים שיכולים להיות בחזקת תאונת עבודה ובסעיף 85 מתייחס לפגיעה כתוצאה ממחלת מקצוע.

פגיעה בעבודה שהוכרה ככזו על ידי המוסד לביטוח לאומי יכולה לזכות את הנפגע בקבלת דמי פגיעה בעבודה כפיצוי על תקופה שבה הוגבל כושר העבודה שלו באופן זמני ובמקרה שההגבלה נמשכת גם בקבלת גמלת נכות מעבודה.

יחד עם זאת, התנאי גם במקרה של מחלה וגם במקרה של תאונת עבודה לצורך ההכרה באירוע כפגיעה בעבודה היא קשר סיבתי בין הנזק שנגרם לפרט והעבודה.

אוטם בשריר הלב או התקף לב בלשון הלא מקצועית הנו פגיעה באספקת הדם והחמצן ללב כתוצאה מחסימה של אחד  העורקים הכליליים שלו. אוטם יכול להופיע בחלקים שונים בלב והוא מחייב קבלת טיפול רפואי מיידי על מנת למנוע סיבוכים ונזקים בלתי הפיכים.

קרא עוד
חשוב לדעת עוד בנושא מלא/י פרטים ליצירת קשר: 
כניסה לפורום
מרכז עזריאלי 1 קומה 36
טל. 03-7369253
פקס. 03-7369345
מפת האתר
כניסה לפורום מרכז עזריאלי 1 קומה 36 טל. 03-7369253 פקס. 03-7369345
עדכונים באתר:

     אל תשכח/י לספר לרופא הכל...     רשלנות רפואית באבחון סרטן האשכים     הוצאות ניידות - ראש נזק בתביעה שלך     נגרמו לך נזקים בעקבות ניתוח שאיבת שומן?     רשלנות רפואית בניתוח למניעת הזעת יתר     נגרמו לך נזקים בניתוח הגדלת חזה?     לידת מלקחיים forceps birth     בחירת מומחה לצורך חוות דעת רפואית     פיגור שכלי והמיפלגיה - עקב רשלנות רפואית בליד     רשלנות רפואית בניתוח לקיצור קיבה - אימתי?     בדיקות גנטיות לאבחון מומים לפני ההריון     רשלנות מרדים ובית חולים בהשגחה אחרי ניתוח     פגיעה ביד התינוק עקב הערכת משקל לקויה בלידה     איחור באבחון התקף לב     רשלנות בביצוע בדיקת מעי בגופו של תינוק     נפילה במתנ"ס לאישה מבוגרת     רוצה לשמוע עורך דין     טיפול שיניים כושל     אני חייבת לשלם?     רוצה לתבוע את הביטוח חובה     צריכה לעזור למישהי לפני פשרה     הצעה לפיצויי - זה הגיוני?     תביעה לפיצויים על הפגיעה     פיצויים על פגיעה בסופר     התיישנות על נזקי גוף בתאונה