חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

נפגעת בחדר הכושר? יש לך זכויות!

מחבר: 30/12/2019 18:11

מי מאיתנו לא שמע על חבר, חברה או קרוב משפחה שנפגע בזמן אימון בחדר כושר? חשוב להבין כי חדרי כושר צריכים לספק למנויים ולמתאמנים תנאים אידיאליים ובטוחים על מנת להגן ולשמור על בריאותם.

כל חדר כושר מחוייב להחזיק פוליסת ביטוח תקפה, שנועדה בין השאר לצורך מתן כיסוי ביטוחי במקרה של פגיעה פיזית באדם שהגיע להתאמן או לבקר במקום. זוהי גם אחת הסיבות לכך שחדרי הכושר מחייבים אותנו להמציא אישור בריאות חתום על ידי רופא לפני התחלת האימון במקום.

המטרה הנה לשמור על בריאותו של כל אחד מהחברים במקום ולספק לו את כל התנאים על מנת להבטיח ככל שניתן שלא יתרחשו פגיעות גוף. למרות הרצון הטוב והמאמץ להקפיד של שלום המתאמנים, פגיעות אכן מתרחשות.

לכל אדם שנפגע קיימת הזכות לבדוק האם הוא זכאי לקבל פיצוי על הנזקים שנגרמו לו. נדגיש כבר עתה כי לא כל פגיעה מקימה את הזכות לקבל פיצויים, שאלה יגיעו לאדם שנפגע רק אם יוכל להוכיח התרשלות מצדו של חדר הכושר.

משרדו של עורך דין עופר סולר מייצג נפגעי גוף בתביעות פיצויים, ולאורך השנים טיפלנו במקרים רבים של פציעות במהלך אימון בחדרי כושר בכל רחבי הארץ.

אנו בהחלט ממליצים לכל אדם שנפגע להקדים ולהתייעץ עם עורך דין מנוסה, על מנת לבחון את זכויותיו המשפטיות והאם קמה לו הזכות לקבל פיצויים בגין פגיעתו.

חשוב להקדים ולפנות להתייעצות עם עורך דין, קודם לנקיטת פעולות כלשהן באופן עצמאי, מעט דיווח למכון הכושר על אירוע הפגיעה בשלב המוקדם ביותר + תיעוד מקום הפגיעה ופרטייהם האישיים של עדי ראייה ששהו בחדר הכושר במועד שבו נפגעת.

אימון בחדר כושר - רק בתנאים הולמים ובטוחים עבורך!

בין אם מדובר במתאמנים המגיעים לחדר הכושר באופן קבוע ואף מכורים לנושא, ובין אם מדובר במתאמנים המסתפקים באימון בתדירות נמוכה יותר, תרבות הספורט בארץ הפכה את הנהירה לחדרי הכושר לתופעה פופולארית.

חלקנו מתאמנים בחדר כושר עירוני, בבריכת השחיה או בקאנטרי קלאב. אחרים מנויים בחדר כושר פרטי, לעיתים במסגרת רשת ארצית ולעיתים בסניף יחיד הקרוב לבית. לכולם מגיע להתאמן בסביבה בטוחה ובתנאים הולמים.

מעבר לתרומתה של הפעילות הגופנית לבריאות הגוף, רבים רואים בחדרי הכושר מקום לבילוי ופנאי המשמש להירגעות נפשית, הנאה, ועבור צעירים רבים -  אף מוקד להיכרויות חברתיות.

עם זאת, בד בבד לעליית מספר המתאמנים, עולה גם כמות הפציעות ותאונות האימון המתרחשות בחדרי כושר.

דוגמאות לפציעות כאלו הן נפילה או החלקה על הליכון, דלקות באזור חגורת הכתפיים עקב חוסר זהירות בהרמת משקלים כבדים, כאבי מרפקים וברכיים ואפילו פריצת דיסק עקב יצירת עומס מוגזם על עמוד השדרה.

כמובן שישנם דוגמאות רבות נוספות למקרים של פציעות בתוך מכון כושר, במלתחות, בסאונה ובשטחים הציבוריים שבסביבתו.

היקף האחריות של חדר הכושר לשלום המתאמנים

האחריות לשלום המתאמנים מוטלת ברובה על מכון הכושר, אם כי בחלק ממקרי הפציעות עשוי בית המשפט למצוא את המתאמן כאחראי לפגיעתו ולו באופן חלקי.

אחריות מכון הכושר באה לידי ביטוי בשלושה היבטים עיקריים: אישור רפואי, הדרכה והקפדה על התנאים במכון.

על מנת לקבל רישיון עסק, מחויב מפעיל מכון הכושר לעמוד בתנאים הקבועים בחוק: מרחק סביר בין המכשירים, הוראות הפעלה ברורות על כל מתקן בעברית, אנגלית וערבית, מכשירים תקינים ובטוחים לשימוש, נהלי בטיחות ושלטי אזהרה ברורים במידה וקיימת סכנה במכשיר זה או אחר.

תנאים נוספים שקובע החוק הם ביטוח שיכסה את המתאמנים, והדרכה ופיקוח שיבוצעו על ידי מדריך מוסמך. כמו כן מחויב המכון לדאוג לבדיקות תקופתיות של המתקנים ושל כשירותם של המדריכים.

לפי חוק מכוני כושר תשנ"ד (סעיף 4-א), חובת מכון הכושר לדרוש מכל מתאמן אישור רפואי המאשר את כשירותו לאימון, ומבטיח כי אין הוא סובל ממחלה העלולה לסכן אותו בעת האימון. על המתאמן להצטייד באישור במהלך 90 הימים שקדמו למועד הבקשה להתאמן במכון על בסיס קבוע.

במקרה של אימון חד פעמי, על המתאמן להציג הצהרה החתומה על ידו כי הוא אינו סובל מבעיה העלולה לסכנו בעת האימון.

מבחינה משפטית, מטרת האישור הרפואי למנוע פגיעות שייגרמו למי שאינו כשיר לאימון, ובנוסף-להגדיר את מחויבות שני הצדדים: על מכון הכושר לתת למתאמן אפשרות להשתמש במתקנים והמתאמן מחויב בתשלום עבור השימוש.

חשוב לציין כי הצהרת בריאות אינה פוטרת את מכון הכושר מחובותיו המוגדרות בחוק. 

חוק מכוני הכושר קובע גם כי כל עוד מכון הכושר פעיל, חייב להיות נוכח מדריך מוסמך שתפקידו לתת הסבר לגבי המכשירים, להדריך את המתאמנים ולפקח עליהם.

במקרה של מתאמן חדש, תפקיד המדריך לתת הדרכה לגבי הפעלת המכשירים ולהתאים למתאמן תכנית המתחשבת בנתוניו הגופניים ובהיותו משתמש חדש בחדר הכושר.

מהמדריך נדרשת תעודת הסמכה לפיה הוא מוסמך להדרכת ספורט בתחום כושר גופני ובריאות. מבחינה משפטית, מגן החוק על המתאמן מאחר שפעילות גופנית בלתי מבוקרת, במיוחד אצל מתאמנים חדשים, עלולה לגרום נזק גופני רציני.

נפגעת בחדר כושר? יש לך זכות לקבל פיצוי הולם!

במקרה של פגיעה בעקבות תאונה במכון הכושר, ניתן להגיש תביעת נזיקין ו/או תביעה במסגרת פוליסת ביטוח פרטית.

בתביעת נזיקין ניתן לתבוע את מפעיל חדר הכושר ולחייבו בנזיקין במסגרת פקודת הנזיקין והפסיקה הקשורה אליה. תביעת נזיקין מוגשת במקרה של תאונה הנגרמת בגלל רשלנות המפעיל או ציוד לקוי, ומתוך הנחה כי מכון הכושר אחרי לבטיחות המתאמנים.

תביעה במסגרת פוליסת ביטוח פרטית מתאפשרת בחדרי כושר בהם מבוטחים המתאמנים, ביוזמת המכון, בפוליסת ביטוח תאונות אישיות ואובדן כושר עבודה. הפוליסה מבטיחה כי מתאמן שנפגע בחדר הכושר יקבל פיצוי גם אם התאונה התרחשה לא כתוצאה מרשלנות המפעילים.

במקרה בו התאונה נגרמה מרשלנות, תביעה במסגרת הפוליסה תוגש במקביל לתביעת נזיקין נגד המפעיל. בהיותם מחויבים לבטיחות המתאמנים התביעה מוגשת לרוב נגד מנהלי חדר הכושר ולא נגד המדריכים או עובדים אחרים של המכון.

על מנת לקבל פיצויים בגלל נזקי גוף וכתוצאה של פגיעה במהלך אימון, על התובע חלה החובה להוכיח קשר סיבתי בין הפציעה לשימוש במתקנים או הוראות המדריך; פציעה במהלך אימון אינה עילה מספקת לקבלת פיצויים.

עליו להוכיח כי התאונה במהלך האימון התרחשה בגלל רשלנות האחראים לחדר הכושר או עובדים מטעמם וכן כי התאונה גרמה נזק למתאמן. כך למשל, מתאמן שסובל מפגיעה גופנית עקב הדרכה מוטעית לטענתו, יצטרך להוכיח כי ההסבר שניתן על ידי המדריך היה בלתי ראוי.

מכון הכושר עשוי לטעון כי אדם הבא להתאמן במתקני חדר הכושר לוקח בחשבון כי בפעילות הפיזית יש מידה מסוימת של סיכון, ולכן התובע "הסתכן מרצון".  במקרה זה, יכול התובע להוכיח כי חדר הכושר זלזל בנהלי הבטיחות ולכן למרות נטילת הסיכון הוא אחראי לנזק באופן חלקי ולכן הוא זכאי לפחות לחלק מהפיצויים. 

בבית משפט השלום בתל אביב נדון מקרה בו מתאמן שלקה באירוע לב במהלך אימון, תבע את מכון הכושר בטענה כי לא נדרש ממנו אישור רפואי. תביעתו נדחתה מאחר שלא הוכח קשר סיבתי בין אירוע הלב לבין השימוש במכשירי המכון. נקבע כי לא היעדר האישור הוא זה שגרם לאירוע.

בדיון אחר לעומת זאת, התקבלה תביעת המתאמן, שכן הוכח קשר ברור בין התנהלות המכון לנזק שנגרם לתובע;  במקרה המדובר הגיע מתאמן חדש, מילא טופס הצהרת בריאות ונרשם כמנוי קבוע. המדריך הדגים לו תרגילים שונים אך בשלב מסוים עזב אותו. המתאמן חש ברע, יידע את המדריך והפסיק את הפעילות.

המדריך הגיש לו מים ושוב עזב אותו. המתאמן התעלף לפתע ונחבל בפניו. במקרה זה הטיל בית המשפט את האחריות על המכון והמדריך בטענה כי היה עליהם לצפות כי מתאמן החש ברע עלול להתעלף או להיפצע, ואסור היה למדריך לעזוב את המתאמן. האשמה הוטלה על מכון הכושר והוא חויב בפיצויים.

נפגעת במהלך אימון? פנה לקבלת יעוץ משפטי

אדם המנוי בחדר כושר ונפגע במהלך שהותו בחדר הכושר, בעת פעילות גופנית, במלתחות או בשטחים הציבוריים צריך לפנות לקבלת יעוץ משפטי הולם. רק באמצעות בחינה מקצועית של נסיבות הפגיעה והיקפה ניתן להעריך האם קיימת הצדקה להגשת תביעת פיצויים.

משרדו של עורך דין עופר סולר מטפל מזה שנים ארוכות בתביעות של נפגעי גוף ואנו נשמח להפגש ולייעץ גם לך - ללא כל התחייבות מצידך.

לשיחה אישית עם עורך דין עופר סולר חייג/י: 03-7369253

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף פגיעה בחדר כושר

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36