חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

חקירות מטעם חברת הביטוח בתביעות רשלנות רפואית

מחבר: 30/12/2019 18:06

ביטוח במובנו הכללי הוא כלי המיועד לצמצם את הנזק שנגרם ליחיד על ידי פיזור הסיכונים על פני רבים. קיימים סוגים שונים של ביטוחים ובהם פוליסת ביטוח מפני רשלנות מקצועית שנועדה לכיסוי רשלנות של אנשי מקצוע בהתאם לתחום העיסוק שלהם ובהן גם כזו למקרי התרשלות של אנשי רפואה.

התביעה במקרי רשלנות רפואית מוגשת על ידי הניזוק נגד הגורם שיצר לו את הסיכון וגרם לו נזק שמקים את עילת התביעה בגין רשלנות. הנתבע בדרך כלל יגיש תביעה נוספת נגד החברה המבטחת אותו בביטוח רשלנות מקצועית.

במידה ובסיום ההליך בדרך של פסק דין או פשרה מחוץ לכותלי בית המשפט ידרש הנתבע לשלם פיצויים לתובע, או אז תופעל הפוליסה האמורה לכסות אירועים ביטוחיים מסוג זה. הואיל וחברות הביטוח לא ממהרות לשלוף צ'קים ללא בדיקה מטעמן, הן תבצענה חקירות יזומות לאימות ו/או הפרכת הנטען על ידי התובע לשיעורי הנזק שנגרמו לכאורה, כתוצאה מרשלנותו של הנתבע. 

איך מתבצעות החקירות ומה בדיוק חוקרים?

לביצוע החקירות ואיסוף המידע חברות הביטוח נמצאות בקשרי עבודה קבועים עם משרדי חקירות פרטיות. הזמנת החקירה מתבצעת בדרך כלל באמצעות משרדי עורכי דין המתמחים בתחום הרשלנות הרפואית ומייצגים את חברות הביטוח והנתבעים ולעיתים גם באמצעות הזמנה ישירה ללא תיווך של עורכי הדין. 

>>> הפורום המשפטי עומד לרשותך! <<<

להזמנת החקירה מצרפים את כתב התביעה לצד הנחיות ודרישות חקירה ספציפיות של המזמין.

החוקר הפרטי לומד את עיקרי התביעה ונסיבותיה. הוא נדרש להתמקד בסעיף הנזק המפורט בכתב התביעה. לעיתים ולפי הצורך המקצועי, נדרש החוקר לבדוק את אמיתות הנסיבות לאירוע הרשלנות.

באשר לנזק, החוקר אוסף מידע כללי אודות התובע, בני משפחה, חברים, מעסיקים, שכנים וקולגות ממקום עבודתו ורשתות חברתיות. 

לאחר שמיפה את מערכת הקשרים והעיסוקים של התובע, יבנה החוקר הפרטי סיפור כיסוי הולם וחוקי כדי שישמש אותו לדליית המידע הרלבנטי מכל גורם לעניין תפקודו של התובע ורק אז יפנה לכל מקור מידע זמין לאיסוף הראיות הנדרשות להוכחת הנזק ו/או נסיבותיו, לפי העניין והדרישה.

המגע עם מקור המידע שנבחר יכול שיעשה באמצעות הטלפון, רשת האינטרנט וכמובן וכמתחייב באמצעות פגישה ישירה תחת כיסוי עם התובע, כדי להתרשם ישירות מרמת תפקודו בעקבות הנזק שנגרם, כנטען.

בסיכום החקירה יכין החוקר דוח מפורט המסכם את ממצאיו. על הדוח לשקף נכונה ובמדויק את הראיות שנאספו, שגם תהיינה מגובות בהקלטות. על החוקר לפעול מתוך מניע מקצועי בלבד שטובת גילוי האמת לנגד עיניו.

קיראו בהרחבה: הלכת השנים האבודות וקביעת פיצויים לנפגעים

אל לו לחוקר להביא בחשבון את טובת הלקוח, שהוא חברת הביטוח ולנסות לעוות את מסכת הראיות כנגד התובע ולטובת הלקוח הנתבע. האמת, סופה להיחשף בבית המשפט ומחיר חשיפתה לחוקר השקרן, כבד מנשוא.

החומר שנאסף על ידי החוקר יכול להשפיע בסופו של ההליך בכמה מישורים. ההשפעה תלויה באיכות וסוג הראיות שהושגו במהלך החקירה הפרטית. הראיות הקבילות עשויות להוכיח ששיעור הנזק הקיים רחוק מזה הנטען בכתב התביעה.

או אז, התובע עלול "להיכנע" לממצאים ולהסכים לשיעור פיצויים מופחת מזה המבוקש בתביעה המקורית ו/או לחילופין להסכים לדחיית התביעה בהעדר ראיות מוצקות לתמוך בה. מאידך, החקירה יכולה לאשש את טענת הנזק והנסיבות ואז עדיף לנתבע להגיע לפשרה ולשלם את הפיצוי המבוקש בתביעה.

האם תובעים חייבים לשתף פעולה?

חוק חוזה ביטוח תשמ"א-1981 מחייב את המבוטח לשתף פעולה כאשר התרחש מקרה ביטוח. יחד עם זאת, במצב האמור התובע ברשלנות רפואית אינו המבוטח.

שיתוף פעולה עם החוקר במסגרת של תביעת רשלנות רפואית יהווה לרוב טעות חמורה שכן בסופו להחליש את עמדת התובע בבית המשפט.

חובה להדגיש כי חקירה מסוג זה תתנהל לא פעם תחת כיסוי ולכן חשוב בדרך כלל שלא לדבר על נסיבות התביעה או הנזק שנגרם עם אנשים שאינם מוכרים ולהנחות גם את אלו שקרובים לנהוג באופן דומה.

כאן גם המקום לציין שהחוקרים פרטיים שנשלחים על ידי המבטחים מחויבים בהתאם לחוק חוקרים פרטיים ושירותי שמירה תשל"ב-1972 לנהוג בהתאם לכללי אתיקה מקצועית שנקבעו עבור מקצוע זה על ידי משרד המשפטים.

כללים אלו קובעים שעל החוקר  לנהל את החקירה תוך שמירה על כבוד הנחקר, לצמצם את האפשרות לפגיעה בפרטיותו,לא להשתמש בתחבולות רגשיות, יצירת מציאות מסוימת, התחזות לעובד ציבור ועוד.

דוגמאות מתוך פסקי דין שעסקו בממצאי חקירות פרטיות

הבאנו מתוך המאגר המשפטי את הדיון המניין בהליך ת"א 846/01 גלעדי נ' ד"ר מוסקונה - התובעת עברה אצל הנתבע ניתוח להגדלת חזה בספטמבר 1997 כאשר בבדיקה חודש לאחר מכן נמצא באזור זיהום שבעקבותיו היא נזקקה לסדרה של מספר טיפולים ובחודש יוני 1998 אחרי מספר ניתוחים היא ביקשה להוציא את השתלים וטענה שנגרמו לה נזקים נפשיים חמורים.

בית המשפט המחוזי בחיפה בראשות הנשיאה בלהה גילאור אכן קבע שהייתה התרשלות באופן התנהלותו של הנתבע לאחר ביצוע הניתוח.

יחד עם זאת, באשר לטענתה של התובעת שנגרם לה נזק נפשי בשיעור של 30% משום שבשל ההתרשלות היא סובלת מפגיעה בתפקוד המיני וביכולת ליצור קשרים עם המין השני, היא קובעת לאחר שהוצגה שיחה שנערכה בינה לחוקר פרטי מטעם הנתבעת בה התובעת ציינה שלא נגרם לה נזק נפשי והיא משתמשת בתביעה כדי להתקדם בחיים, שהלה שקרנית ומניפולטיבית ולכן היא מקזזת מההוצאות שנפסקו לה את ההוצאות של הנתבע על שימוש בחוקר פרטי.

הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית? חוקרים פרטיים פנו אליך?
ניתן לשוחח באופן אישי עם עורך דין עופר סולר בטלפון: 03-7369253

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי רשלנות רפואית חקירות במקרי תביעה

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36