עו"ד עופר סולר מסביר כיצד מתמודדים מול חקירות מטעם חברת הביטוח בתביעות רשלנות רפואית...
חקירות מטעם חברת הביטוח בתביעות רשלנות רפואית

03-7369253
חשוב לדעת: התיישנות תביעות רשלנות רפואית - לחצו כאן!
עורך דין עופר סולר רשלנות רפואית רשלנות רפואית בלידה רשלנות רפואית בניתוח נזקי גוף פורום משפטי
אבחון סרטן הרופאים איחרו או טעו באבחון מחלה קשה?
לחצו כאן לייעוץ אישי!
עורך דין עופר סולר

חקירות מטעם חברת הביטוח בתביעות רשלנות רפואית

Hebrew

ביטוח במובנו הכללי הוא כלי המיועד לצמצם את הנזק שנגרם ליחיד על ידי פיזור הסיכונים על פני רבים. קיימים סוגים שונים של ביטוחים ובהם פוליסת ביטוח מפני רשלנות מקצועית שנועדה לכיסוי רשלנות של אנשי מקצוע בהתאם לתחום העיסוק שלהם ובהן גם כזו למקרי התרשלות של אנשי רפואה.

התביעה במקרי רשלנות רפואית מוגשת על ידי הניזוק נגד הגורם שיצר לו את הסיכון וגרם לו נזק שמקים את עילת התביעה בגין רשלנות. הנתבע בדרך כלל יגיש תביעה נוספת נגד החברה המבטחת אותו בביטוח רשלנות מקצועית.

במידה ובסיום ההליך בדרך של פסק דין או פשרה מחוץ לכותלי בית המשפט ידרש הנתבע לשלם פיצויים לתובע, או אז תופעל הפוליסה האמורה לכסות אירועים ביטוחיים מסוג זה. הואיל וחברות הביטוח לא ממהרות לשלוף צ'קים ללא בדיקה מטעמן, הן תבצענה חקירות יזומות לאימות ו/או הפרכת הנטען על ידי התובע לשיעורי הנזק שנגרמו לכאורה, כתוצאה מרשלנותו של הנתבע. 

איך מתבצעות החקירות ומה בדיוק חוקרים?

לביצוע החקירות ואיסוף המידע חברות הביטוח נמצאות בקשרי עבודה קבועים עם משרדי חקירות פרטיות. הזמנת החקירה מתבצעת בדרך כלל באמצעות משרדי עורכי דין המתמחים בתחום הרשלנות הרפואית ומייצגים את חברות הביטוח והנתבעים ולעיתים גם באמצעות הזמנה ישירה ללא תיווך של עורכי הדין. 

קרא עוד
חשוב לדעת עוד בנושא מלא/י פרטים ליצירת קשר: 
כניסה לפורום
מרכז עזריאלי 1 קומה 36
טל. 03-7369253
פקס. 03-7369345
מפת האתר
כניסה לפורום מרכז עזריאלי 1 קומה 36 טל. 03-7369253 פקס. 03-7369345
עדכונים באתר:

     מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשלנות רפואית     רשלנות רפואית - המועד להגשת תביעה     לידת תינוק פגוע בשיתוק מוחין בגלל רשלנות בליד     רשלנות בביצוע השראת לידה     רשלנות רפואית באבחון שבץ מוחי - אימתי?     איחור בהפניה לקולונסקופיה     אי גילוי תסמונת דאון ביילוד      התיישנות עילה במקרים של הולדה בעוולה     לדעת יותר: על אבחון רעלת הריון     גידול בעצב השמיעה - רשלנות באבחון וניתוח     רשלנות רפואית בלידה - מוות של תינוק עקב תשניק     טיפול רפואי רשלני - כשלון ניתוח במעי הגס     איחור באבחון מפרצת באבי העורקים     אוסטאומיליטיס בעקבות זיהום לאחר ניתוח     מבחן הרופא הסביר - הלכה למעשה     אני התנתקתי מחברת סלולר יומיים אחרי שנכנסתי א     מה אתם אומרים? לתבוע?     הקלטה של מנהל מחלקה בקופת חולים     יש עילה לתבוע?     נפילה בירידה מהאוטובוס     אחרי תאונה של אישתי     פציעה במלון באיטליה     אחריות בעלי הדירות     צריך עצה של עו"ד     יש טעם לעשות משהו?