חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

נחשפת לרעש בעבודה? סובל/ת טינטון או Tinnitus?

מחבר: 30/12/2019 17:33

תנאי העבודה של כל אחד מאיתנו יכולים להשפיע בצורה משמעותית על הבריאות. חשיפה לרעש בלתי סביר לדוגמא, עלולה לגרור נזק מצטבר שיוביל לפגיעה בשמיעה או טינטון. השאלה, כיצד ניתן לקשר בין החשיפה לרעשים במקום העבודה לבין הנזק שנגרם לשמיעה שלך?

סעיף 79 לחוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב] תשנ"ה-1995 מגדיר מחלת מקצוע או תאונה עבודה כפגיעות בעבודה. בדומה מפרט סעיף 80 לחוק מצבים אותם רואים כחזקה לקיומה של תאונת עבודה, ברם עדיין יש להקפיד על קיומו של קשר סיבתי בין העבודה והפגיעה שנגרמה על מנת שזו תוכר על ידי המוסד לביטוח לאומי.

ליקוי שמיעה שנגרם כתוצאה מחשיפה ממושכת לרעש מוכר גם כמחלת מקצוע לפי התוספת השנייה לתקנות הביטוח הלאומי (ביטוח מפני פגיעה בעבודה) תשי"ד-1954.

טינטון או טיניטוס ו-Tinnitus בלועזית הוא מצב בו הפרט שומע צלילים שאין להם מקור מהחוץ. תופעה זו יכולה להיגרם מסיבות שונות החל מבעיות אנטומיות, חבלות, או לקיחת תרופות ועד לירידה ביכולת השמיעה וחשיפה לרעשים חזקים עד כדי חבלה או עבודה בתנאים בהם ישנה חשיפה מתמשכת לרעש.

על רקע זה הרשות המחוקקת והשר הממונה קבעו תקנות לפקודת הבטיחות בעבודה (נוסח חדש) תש"ל-1970 המכונות תקנות הבטיחות בעבודה (גהות תעסוקתית ובריאות העובדים ברעש) תשמ"ד-1984 המתייחסות להגבלות לחשיפה לרעש מזיק, חובה לביצוע בדיקות ועוד.

האם ניתן לקבל הכרה של נפגע עבודה עקב טינטון?

טינטון ופגיעה בשמיעה שנגרמו כתוצאה מחשיפה ממושכת לרעש יכולים באופן עקרוני להיות מוכרים גם כתאונת עבודה לפי תורת המיקרו-טראומה של הפגיעות הזעירות שפותחה על ידי בתי הדין לעבודה.

>>> פורום יעוץ משפטי <<<

יחד עם זאת, כדי לצמצם את היקף ההכרה בפגיעות מהסוג האמור כתאונות עבודה שונה חוק הביטוח הלאומי בשנת 2005 באמצעות הוספת סעיף 84א לחוק שקובע את הכללים שצריכים להתקיים כדי להכיר בפגיעה בשמיעה כתאונת עבודה וסעיף משנה (ב) מתייחס להכרה בטינטון.

באופן זה קובע סעיף 84א לחוק הביטוח הלאומי כי על מנת להכיר בפגיעה בשמיעה שנגרמה בשל חשיפה לרעש כתאונת עבודה יש לעמוד ב-5 תנאים מצטברים כקבוע בחוק.

התנאים קובעים כי על הפרט להיחשף לרעש ממושך הגבוה מזה הקבוע בפקודה, התביעה שלו הייתה צריכה להיות מוגשת בפעם שבו תועדה הפגיעה לראשונה ברשומה רפואית כפי שהיא מוגדרת במסגרת חוק זכויות החולה תשנ"ו-1996 או בתאריך בו חלה הפגיעה לדעת הועדה הרפואית והפגיעה בשמיעה הנה של 20 דציבל לפחות בכל אחת מהאוזניים.

לצורך ההכרה בטינטון התופעה צריכה להיות מתועדת ברשומה לפני שהסתיימה החשיפה לרעש ובמידה שהצריכה פניות חוזרות לקבלת טיפול רפואי ויכולת השמיעה של הפרט בכל אוזן צריכה להיות נמוכה יותר בשיעור מינימאלי של 25 דציבלים לפחות.

בפסיקת בתי המשפט לאורך השנים ניתן להבחין בעקביות יחסית בכל הנוגע להכרה בנפגעי תאונות עבודה בגלל טינטון. השופטים מקפידים על חמשת התנאים המצטברים שבסעיף 84א לחוק הנ"ל, והכל בהתאם להלכה שיצאה מבית המשפט העליון.

קריאה בנושא: נכות בגלל תאונת עבודה

ערעור על פסק דין בתביעה בנושא טינטון ופגיעה בעבודה

המדובר בהליך עב"ל 103-10 ברבי נ' המוסד לביטוח לאומי - המערער שהנו חקלאי עצמאי במקצועו שעבד לאורך השנים תוך חשיפה לרעש סובל מטינטון ופגיעה בשמיעה.

התביעה שהוא הגיש למוסד להכרה במצבו כבתאונת עבודה התקבלה ביחס לפגיעה בשמיעה אומנם נדחתה ביחס לטינטון ועל דחייה זו הוגשה תביעה לבית הדין האזורי בירושלים שנדחתה ומכאן ערעור זה. השאלה הראשונה בערעור התייחסה לתחולת הסעיף בחוק הביטוח הלאומי.

התיקון נכנס לתוקף ב-1 לאפריל 2005 והתביעה של המערער למוסד הוגשה ב-2004 ולטענת המשיבה, המועד הרלבנטי הוא הגשת התביעה לבית הדין האזורי ולכן לדידה חל התיקון של החוק. השאלה השנייה מתייחסת לתיעוד הטינטון לפני סיום החשיפה לרעש.

בית הדין הארצי לעבודה בראשות כבוד השופטת רונית רוזנפלד דוחה את הערעור. בית הדין קובע כי בדנן לא התקיימה דרישת החוק באשר לתיעוד קודם של תלונות אודות הטינטון לפני שנפסקה החשיפה לרעש שכן התלונה המוקדמת ביותר היא משנת 2004 והחשיפה הסתיימה בשנת 2000.

בכל מקרה של חשש מפני פגיעה בעקבות חשיפה לרעש במקום עבודתך בהווה או בעבר, רצוי לפנות אל עורך דין מיומן ולקבל יעוץ משפטי פרטני בנושא תאונות עבודה. משרדנו מציע לנפגעים לקיים פגישה אישית ולקבל יעוץ משפטי ללא תשלום וללא כל התחייבות.

נחשפת לרעש בעבודה ונגרם לך נזק משמעותי לשמיעה?
חייג/י לשיחה אישית עם עו"ד עופר סולר: 03-7369253

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

11 במאי 2020

רשלנות רפואית בקופת חולים

עורך הדין עופר סולר מסביר כיצד לפעול במקרה של רשלנות רפואית בטיפול במסגרת קופת חולים...

קרא עוד

11 במאי 2020

קשר סיבתי בתביעות רשלנות ...

קשר סיבתי בתביעות רשלנות רפואית - סקירה ופרשנות משפטית מאת עו"ד עופר סולר...

קרא עוד

11 במאי 2020

האם רשלנות רופא מתמחה הוב...

האם השתהות רופא מתמחה בקריאה לרופא בכיר הובילה לפטירתה של תינוקת בעקבות מצוקה עוברית בלידה? - לחצו לקריאת תקציר פסק הדין באתר משר...

קרא עוד

11 במאי 2020

רשלנות במתן תרופה שהמטופל...

מוות בעקבות מתן תרופה שהמטופל רגיש אליה - רשלנות רפואית?

קרא עוד

12 במאי 2020

סיבוכים בלידה - דברים שחש...

עו"ד עופר סולר מציג לפנינו סיבוכים שעלולים להתרחש בזמן הלידה וכן אמצעי זהירות בתקווה למנוע סיבוכים ומקרי רשלנות רפואית בלידה.

קרא עוד

12 במאי 2020

לדעת יותר: על אבחון רעלת ...

עו"ד עופר סולר מסביר על: אבחון רעלת הריוןPre-Eclampsia Toxemia - סיכונים וסיבוכים אפשריים...

קרא עוד

12 במאי 2020

כאב וסבל - ראש נזק בתביעו...

עו"ד סולר מסביר על כאב וסבל Pain and Suffering - ראש נזק בתביעות רשלנות רפואית...

קרא עוד

12 במאי 2020

תשניק סב לידתי - חשוב לדעת!

עורך דין עופר סולר מסביר על תשניק סב לידתי ומקרי רשלנות רפואית. ליחצו כאן למידע...

קרא עוד

12 במאי 2020

מצוקה עוברית Fetal Distre...

עורך דין עופר סולר מסביר על מצוקה עוברית Fetal distress ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

12 במאי 2020

רשלנות רפואית - איחור באב...

רשלנות רפואית בלידה - איחור בביצוע ניתוח קיסרי אצל יולדת אשר ילדה בעבר בניתוח קיסרי כאשר התינוק גילה סימני מצוקה..

קרא עוד

12 במאי 2020

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

12 במאי 2020

פגיעה בעובר וביולדת בבית ...

סקירה של פסק דין בנושא פגיעה בעובר וביולדת בבית החולים לניאדו - מקרה אמיתי...

קרא עוד

12 במאי 2020

סיבוכים במהלך הריון - חשו...

סיבוכים בהריון ומקרי רשלנות רפואית בטיפול במגוון סיבוכי הריון - סקירה משפטית מאת עו"ד עופר סולר...

קרא עוד

12 במאי 2020

נזק קשה ליילוד בעקבות רשל...

הוריה של תינוקת אשר נולדה עם פגיעה מוחית ונזקי גוף קשים תבעו את בית החולים בגין רשלנות רפואית בלידה - לחצו לקריאת תקציר פסק הדין ...

קרא עוד

12 במאי 2020

האם שיתוק על שם ארב נגרם ...

סקירת פסק דין אשר עוסק באחריות הצוות המטפל בבית החולים ללידת תינוק הסובל משיתוק על שם ארב.

קרא עוד

19 במאי 2020

איחור בהפניה לקולונסקופיה...

דוגמא למקרה של טיפול רשלני של רופא משפחה שלא הפנה מטופלת לבדיקת קולונסקופיה בזמן, מה שהביא לאיחור באבחון סרטן מעי הגס...

קרא עוד

19 במאי 2020

אבחון מאוחר של מחלה - לאו...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - על אבחון מאוחר של מחלה - לאו דווקא רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 במאי 2020

רשלנות של אורתופד שלא אבח...

פסק דין המתאר רשלנות רפואית בביצוע בדיקות לאבחנת גידול סרטני בברך, אשר גרמה להתפשטות גרורות והחמרה של המחלה...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36