עו"ד עופר סולר מסביר על טינטון או טיניטוס ו-Tinnitus - הכרה בנפגע כנפגע תאונת עבודה...
טינטון או טיניטוס ו-Tinnitus - הכרה בנפגע כנפגע תאונת עבודה

03-7369253
חשוב לדעת: התיישנות תביעות רשלנות רפואית - לחצו כאן!
עורך דין עופר סולר רשלנות רפואית רשלנות רפואית בלידה רשלנות רפואית בניתוח נזקי גוף פורום משפטי
עברת תאונת דרכים? תביעות פיצויים וטיפול משפטי מלא בנפגעים
לחצו כאן לייעוץ אישי!
עורך דין עופר סולר

נחשפת לרעש בעבודה? סובל/ת טינטון או Tinnitus?

Hebrew

תנאי העבודה של כל אחד מאיתנו יכולים להשפיע בצורה משמעותית על הבריאות. חשיפה לרעש בלתי סביר לדוגמא, עלולה לגרור נזק מצטבר שיוביל לפגיעה בשמיעה או טינטון. השאלה, כיצד ניתן לקשר בין החשיפה לרעשים במקום העבודה לבין הנזק שנגרם לשמיעה שלך?

סעיף 79 לחוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב] תשנ"ה-1995 מגדיר מחלת מקצוע או תאונה עבודה כפגיעות בעבודה. בדומה מפרט סעיף 80 לחוק מצבים אותם רואים כחזקה לקיומה של תאונת עבודה, ברם עדיין יש להקפיד על קיומו של קשר סיבתי בין העבודה והפגיעה שנגרמה על מנת שזו תוכר על ידי המוסד לביטוח לאומי.

ליקוי שמיעה שנגרם כתוצאה מחשיפה ממושכת לרעש מוכר גם כמחלת מקצוע לפי התוספת השנייה לתקנות הביטוח הלאומי (ביטוח מפני פגיעה בעבודה) תשי"ד-1954.

טינטון או טיניטוס ו-Tinnitus בלועזית הוא מצב בו הפרט שומע צלילים שאין להם מקור מהחוץ. תופעה זו יכולה להיגרם מסיבות שונות החל מבעיות אנטומיות, חבלות, או לקיחת תרופות ועד לירידה ביכולת השמיעה וחשיפה לרעשים חזקים עד כדי חבלה או עבודה בתנאים בהם ישנה חשיפה מתמשכת לרעש.

על רקע זה הרשות המחוקקת והשר הממונה קבעו תקנות לפקודת הבטיחות בעבודה (נוסח חדש) תש"ל-1970 המכונות תקנות הבטיחות בעבודה (גהות תעסוקתית ובריאות העובדים ברעש) תשמ"ד-1984 המתייחסות להגבלות לחשיפה לרעש מזיק, חובה לביצוע בדיקות ועוד.

קרא עוד
חשוב לדעת עוד בנושא מלא/י פרטים ליצירת קשר: 
כניסה לפורום
מרכז עזריאלי 1 קומה 36
טל. 03-7369253
פקס. 03-7369345
מפת האתר
כניסה לפורום מרכז עזריאלי 1 קומה 36 טל. 03-7369253 פקס. 03-7369345
עדכונים באתר:

     מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשלנות רפואית     רשלנות רפואית - המועד להגשת תביעה     לידת תינוק פגוע בשיתוק מוחין בגלל רשלנות בליד     רשלנות בביצוע השראת לידה     רשלנות רפואית באבחון שבץ מוחי - אימתי?     איחור בהפניה לקולונסקופיה     אי גילוי תסמונת דאון ביילוד      התיישנות עילה במקרים של הולדה בעוולה     לדעת יותר: על אבחון רעלת הריון     גידול בעצב השמיעה - רשלנות באבחון וניתוח     רשלנות רפואית בלידה - מוות של תינוק עקב תשניק     טיפול רפואי רשלני - כשלון ניתוח במעי הגס     איחור באבחון מפרצת באבי העורקים     אוסטאומיליטיס בעקבות זיהום לאחר ניתוח     מבחן הרופא הסביר - הלכה למעשה     אני התנתקתי מחברת סלולר יומיים אחרי שנכנסתי א     מה אתם אומרים? לתבוע?     הקלטה של מנהל מחלקה בקופת חולים     יש עילה לתבוע?     נפילה בירידה מהאוטובוס     אחרי תאונה של אישתי     פציעה במלון באיטליה     אחריות בעלי הדירות     צריך עצה של עו"ד     יש טעם לעשות משהו?