חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

תאונת טרקטורון - האם המדובר בתאונת דרכים?

מחבר: 30/12/2019 17:57

במיוחד בחודשי הקיץ החם אבל לא רק, אנו שומעים וקוראים באמצעי התקשורת על תאונות דרכים שבהם נפגעו אנשים שרכבו על טרקטורונים. הישראלים אוהבים לעשות טיולי טקרטורונים, לרבים מאיתנו יש בחצר טרקטורון פרטי לשעות הפנאי או כחלק משגרת יום. החוק והפסיקה בישראל התייחסו למקרים אלה בכובד ראש, לאור מורכבתו התעבורתית של כלי רכב זה.

עורך דין עופר סולר מסביר בנושא ומפרט בעיקר בכל הנוגע לכיסוי הביטוחי והפיצויים אותם ניתן לתבוע מחברות הביטוח במקרים של תאונה עם נפגעים.

החוק בישראל והגדרת טרקטורון ככלי רכב

טרקטורון הוא כלי רכב בעל ארבעה גלגלים ובעל מבנה פתוח. בדומה לאופנוע הישיבה עליו נעשית בצורה של רכיבה והנהיגה מתבצעת באמצעות הכידון.  גודלו מאפשר לו יכולת מעבר גם בתנאי שטח קשים מאד, בעיקר לאור מצבי הנעה כפולה 4 על 4. הרכיבה על הכלי מחייבת לבישת קסדת בטיחות. החוק והביטוח מתייחסים לאפשרויות הרכיבה כמו גם הסעת רוכב נוסף על טרקטורונים.

הטרקטורון הוא רכב מנועי לכל דבר ועניין ולכן תאונת טרקטורון נכנסת להגדרה של תאונת דרכים לפי סעיף 1 לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים תשל"ה-1975.

תאונת דרכים לפי החוק היא באופן עקרוני אירוע שבו נגרם לפרט נזק גוף כתוצאה משימוש ברכב מנועי לצורך תחבורה, כאשר לעניין זה ייחשבו גם לתאונות דרכים מקרים בהם הייתה התלקחות או התפוצצות של הרכב בשל חומר או רכיב שנדרשים לצורך נסיעתו.

יחד עם זאת לא יכנסו להגדרה זו מקרים שהתרחשו כתוצאה מדבר שנעשה בכוונה לגרום לנזק לרכוש או לגוף של הפרט. נזק גוף לעניין זה הוא פגיעה נפשית, שכלית או גופנית, מוות או מחלה כולל פגיעה בהתקן שהיה דרוש לפרט לצורך תפקוד.

>>> הפורום המשפטי בניהול עו"ד עופר סולר <<<

כך, בדומה לכל מקרה אחר שנחשב לתאונת דרכים לפי החוק גם במקרה של תאונת טרקטורון חייב המשתמש ברכב לפי סעיף 2 לחוק הפיצויים לפצות את הפרט על נזק הגוף שנגרם לו כתוצאה מהתאונה בה היה הטרקטורון מעורב.

כל זאת בין אם היה אשם בתאונה או לא בהתאם לרציונאל האחריות המוחלטת של החוק, כאשר הפיצוי ישולם על ידי הגורם המבטח.

נהיגה ללא רישיון - מה עושים במקרה תאונה?

פקודת התעבורה (נוסח חדש) תשכ"א-1961 והתקנות המותקנות לפיה אוסרות על נהיגה בטרקטורון ללא רישיון. כאשר סוג הרישיון הנדרש הוא רישיון 02 לפחות או רישיון 01 הניתן לצורך נהיגה על טרקטורים, רכבי שטח ועוד.  מלבד זאת, על הנהג לדאוג שהמסמכים יהיו תקפים לגבי רישיון הרכב ומבחן הרישוי השנתי.

כך, במקרה של נסיעה בטרקטורון ללא רישיון יהיה לנהג לפי החוק קושי משמעותי בהגשת תביעה נגד חברת הביטוח לקבלת פיצוי. הנוסעים במקרה זה יוכלו לפי חוק הפיצויים להגיש תביעה נגד חברת קרנית שהנה קרן מיוחדת שהוקמה לצורך מתן פיצויים לנפגעי תאונות דרכים בין היתר במקרים בהם לנהג אין רישיון נהיגה או שהלה אינו בתוקף.

מלבד זאת הנהג במקרה זה יהיה חשוף גם לכתב אישום במישור הפלילי.

קיראו בהרחבה: על תוקף רישיון נהיגה בינלאומי

דוגמא מתוך פסק דין - תאונת דרכים במעורבות טרקטורון

הבאנו מתוך המאגר המשפטי פסק דין מעניין בו הוגשה תביעה על ידי אדם שנפגע בזמן תאונה במעורבותו של טרקטורון. המדובר בהליך ת"א 91902/98 חסון נ' הפניקס חברה לביטוח בע"מ - תביעה לפיצויים בשל נזקי גוף שנגרמו כתוצאה של תאונת דרכים.

התובע נפגע בשלוש תאונות דרכים כאשר בתאונה השלישית נהג בטרקטורון במסגרת טיול טרקטורונים והנתבעות השנייה והשלישית היו המבטחות של הטרקטורון בו נהג התובע בזמן התאונה. לטענת הנתבעות אין לגבי האירוע כיסוי ביטוחי משום שבמועד התאונה לא היה לתובע רישיון נהיגה לטרקטורון.

כבוד שופטת בית משפט השלום בתל אביב הגברת בלהה טולקובסקי קבעה שעל התאונה השלישית על הנתבעות לשלם פיצוי בסך 342,257 שקלים משום שלפי הפרשנות שלה לתקנות כל עוד שסוגיית הרישיון הנדרש לצורך נהיגה בטרקטורון לא הוסדרה בתקנות התעבורה הרישיון מסוג 02 לנהיגה ברכב פרטי ממלא את הדרישות גם לעניין נהיגה הכלי רכב זה.

ליחצו כאן לפניה וקבלת יעוץ משפטי אישי ודיסקרטי לאחר פגיעה בתאונה

לשיחה אישית עם עורך הדין עופר סולר חייג/י: 03-7369253

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים תאונת טרקטורון

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36