חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

הילד שלך נפגע בתאונת אופניים?

מחבר: 30/12/2019 18:02

כולנו יודעים כמה חשוב לעודד ילדים לעשות פעילות ספורטיבית ובין השאר גם רכיבה על אופניים, שהם אמצעי תחבורה יעיל במיוחד לילדים, וכמובן גם כלי המשמש לפעילות ספורטיבית ופעילות לכל המשפחה בשעות הפנאי.

ילדים מאד אוהבים לנסוע על אופניים, לבית הספר, לחברים או בני משפחה, אחרי שעות בית ספר בפארק וביחד עם חברים, ליד הבית ברחוב והעיקר – לרכב על אופניים. רוב הילדים לומדים לרכב כבר בגיל צעיר יחסית, בין 5-7 והיכולת לרכב על האופניים נשמרת ומלווה אותנו לאורך החיים.

אבל מה לעשות, ילדים ובני נוער אוהבים להשתולל ולעיתים נגרמות תאונות ופגיעות לא קלות בעת הרכיבה או כתוצאה ממנה. בין המקרים הנפוצים:

-    פגיעה בעקבות נפילה עצמית
-    תאונת דרכים עם רכב או אופנוע
-    תאונה בהתנגשות עם הולך רגל
-    תאונה במעורבות 2 רוכבי אופניים או יותר

רוב תאונות האופניים במעורבות ילדים נגמרות בפציעות קלות וחבלות שטחיות בלבד, אך לצערנו הרב ישנם גם מקרים בהם נגרמות פציעות חמורות יותר, המצריכות פינוי באמבולנס של מד"א ממקום התאונה לבית החולים הקרוב, בדיקות וטיפולים רפואיים המתאימים לחומרת פגיעתו של הילד, אשפוז ולעיתים אף ניתוחים ותקופת שיקום ארוכה.

>>> פורום לייעוץ משפטי לשירותך <<<

לאורך השנים פנו למשרדו של עורך דין עופר סולר הורים לילדים בגילאים משתנים, בשאלות ובניסיון להבין מהן הזכויות של ילדיהם במקרה של פגיעה בתאונת אופניים.

האם יש דרך לקבל פיצויים במצבים של פציעות קשות? האם יש כיסוי ביטוחי לילדים הגם שהתאונה ארעה במסגרת פרטית, אחרי שעות בית ספר?

על שאלות אלה ועוד רבות אחרות, ניתן לקבל תשובות בסקירה שלפניך או על ידי לחיצה כאן ופניה לקבלת סיוע משפטי אישי מאת עורכי הדין במשרדנו.

האם קיים כיסוי ביטוחי לילד שנפגע בתאונת אופניים?

כפי שכבר ציינו, ילדינו עלולים להיפגע במהלך הרכיבה על האופניים במצבים שונים לרבות אך לא רק בעקבות תאונת דרכים. במקרה של פגיעת ילד בעקבות תאונת אופניים שאלת האחריות והפיצוי תלויות בין היתר בנסיבות התאונה עצמן, ולכן משתנות ממקרה למקרה.

שאלת הכיסוי והאפשרות לקבל פיצוי כספי על נזקים ופציעת הילד הנה שאלה מורכבת, ולכן מומלץ תמיד לפנות ולקבל יעוץ משפטי אישי באמצעות עורך דין מנוסה, הבקיא בנושא תאונות ילדים ותאונות דרכים בכלל.

באופן עקרוני כל ילד מגיל חמש הנמצא במסגרת חינוכית המפוקחת על ידי משרד החינוך מבוטח מכוח חוק חינוך חובה תש"ט-1949 בביטוח תאונות אישיות לתלמידים. במסגרת זו זכאי הנפגע לפיצוי על הימים בהם לא יכול היה להגיע לבית הספר או גן החובה בשל הפגיעה שנגרמה לו כאשר הסכום הפיצוי המקסימאלי הנו 341,000 שקלים.

במצב זה תוגש התביעה נגד הגורם המבטח מטעם משרד החינוך ודי בהוכחת קיומו של נזק לצורך הגשת התביעה.

יחד עם זאת, בפוליסה של ביטוח תאונות זה נקבע כי הלה לא יחול על תאונה אישית שהנה תאונת דרכים. כך במידה ותאונת האופניים של הילד היא תאונת דרכים יחול חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים תשל"ה-1975.

חוק זה מבוסס על עקרון האחריות המוחלטת ולכן די בקיומה של פגיעה לצורך קבלת פיצויים, אם זהות הפוגע ידועה תוגש התביעה נגד החברה המבטחת את הרכב בפוליסת החובה, אם הזהות אינה ידועה, לא קיים כיסוי של ביטוח החובה או שלנהג אין רישיון הפיצויים ישולמו על ידי חברת קרנית שהוקמה מכוח החוק.

מלבד זאת, תאונת אופניים של ילד יכולה גם להיגרם כתוצאה מליקויים שהיו בדרך בה נסע הילד באופניים. בנסיבות אלו תוגש תביעה לפי הסעיף הרלבנטי בפקודת הנזיקין  (נוסח חדש) תשכ"ח-1968 נגד הגורמים האחראים על אותו ליקוי בהתאם לנסיבות הספציפיות של אותה התאונה.

יתרה מכך תאונת אופניים של ילד יכולה להתרחש גם כתוצאה מפגם באופניים עצמם. במקרה זה יש לבדוק האם התקיימו הנסיבות להגשת תביעה הקבועות במסגרתו של חוק האחריות למוצרים פגומים תש"ם-1980.

קיראו בהרחבה על: נזקי גוף כתוצאה משימוש במוצר פגום

פציעת ילד בתאונת אופניים - דוגמא מתוך דיון משפטי בתביעה

בדקנו ומצאנו במאגר המשפטי דוגמא למקרה שבו ילד נפצע בתאונת אופניים והוריו הגישו בשמו תביעת פיצויים שנדונה בפני בית המשפט בהליך ת"א 16020/03 נסראלדין נ' מועצה מקומית דלית אל כרמל - תביעה לפי סעיף 41 לפקודת הנזיקין. לטענת התובע ב-15 ליולי 2002 הוא רכב על האופניים בכביש הראשי בכפר והצמיג נפל לאחד החורים בתעלת הניקוז וכתוצאה מכך נגרם לו שבר ביד.

לטענת התביעה קיימת רשלנות של הנתבעת בכך שלתעלת הניקוז שהתקינה יש הרבה פתחים ולכן הצמיג היה יכול ליפול לתוכה.

כבוד שופטת בית משפט השלום בחיפה אומנם מקבלת את התביעה וקובעת שהתעלה כפי שהייתה מהווה מכשול ושהתובע לא היה צריך להוכיח שהרשת מעל תעלת הניקוז לא הייתה תקינה ברם היא קובעת ששיעור הפיצוי המבוקש בכתב התביעה של 20,000 שקלים הנו מוגזם בנסיבות שלא נגרמה נכות למרות שהתובע היה צריך להישאר עם הגבס למשך שבעה עשר ימים ולכן היא פוסקת לו פיצוי בסך 2,000 שקלים.

הילד שלך נפצע בתאונת אופניים מסיבה כלשהי?
לשיחה אישית עם עו"ד עופר סולר חייג/י: 03-7369253

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות ילדים ילד נפגע בתאונת אופניים

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36