חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

תאונת דרכים עם כמה נפגעים - מי אחראי?

מחבר: 30/12/2019 18:06

בכל שבוע ובמיוחד בחודשי החורף אנו עדים למקרים של תאונות דרכים עם נפגעים. לצערנו הרב, ישנם גם מקרים שבהם נפגעים כמה וכמה בני אדם בגלל תאונת דרכים אחת. לעיתים המדובר באותם מקרים שבהם נפגעים הולכי רגל נהגים וגם נוסעים ברכב, ובמקרים אחרים נפגעים נהגים ונוסעים בכמה כלי רכב.

בכל הנוגע לתשלום הפיצויים בגלל נזקי גוף שנגרמים לנפגעים, צריך לזכור כי אין כל משמעות למידת האחריות של מי מהמעורבים בתאונה, בין אם האחריות הנה של נהג הרכב או האופנוע ובין אם האחריות הנה של הולכי הרגל.

מה שכן חשוב להבין, הוא את כל הנוגע לנושא חלוקת הנזק בין החברות המבטחות את הרכבים המעורבים במסגרת פוליסת ביטוח חובה. במקרים לא מעטים, קיימים חילוקי דעות בין החברות המבטחות, למרות שגם במקרים אלה אין כל סיבה אמיתית שזכיותיהם של הנפגעים יפגעו, ובמקרים כאלה מומלץ ורצוי לפנות לייצוג של עורך דין המתמחה בתחום.

משרדו של עורך דין עופר סולר טיפל ומטפל בתביעות פיצויים של נפגעי תאונות דרכים מזה שנים רבות, ואנו מייצגים אך ורק תובעים במסגרת תביעות כספיות-נזיקיות כנגד חברות הביטוח השונות בישראל.

במידה ונפגעת בתאונה עם כמה וכמה נפגעים, אנו מציעים גם לך לפנות ולהתייעץ עם עורך דין עופר סולר, שישמח לייעץ ולסייע לך ככל שניתן בהתמודדות מול חברת הביטוח. כבמקרים אחרים, מומלץ בהחלט שלא לפנות אל חברת הביטוח באופן עצמאי – ללא יצוג משפטי הולם, בין אם נפגעת בתאונה רבת נפגעים כנוסע ברכב, הולך רגל או נהג.

החוק בישראל במקרים של תאונה עם כמה נפגעים

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים תשל"ה-1975 קובע שתאונת דרכים היא אירוע שבו נגרם לפרט נזק מסוג כלשהו פיזי או נפשי בשל שימוש בכלי רכב מנועי ולצורכי תחבורה.

למצער, לא פעם בתאונות דרכים יכולים להיות מספר נפגעים, אף באותו כלי תחבורה, בדרגות פציעה ועם סוגי חבלה המשתנים בין האחד לשני.

לאור החשיבות הרבה של הפיצוי הכספי לטיפול בנפגעים בנסיבות אלו, המחוקק קבע כי במצבים המוגדרים בחוק יחול עיקרון האחריות המוחלטת, דהיינו כי במצב של תאונת דרכים גם אם נפגעו בה מספר נוסעים, כל מי שנגרם לו נזק גוף יהיה זכאי לפיצוי ללא צורך בהוכחת התרשלות מצדו של הנהג.

>>> הפורום המשפטי לשירותך! <<<

כך במקרה של תאונת דרכים שבה כמה מנוסעי אותו רכב נפגעו, הם  יכולים אך לא מחויבים להגיש יחד תביעה אחת.

יחד עם זאת, בין אם מנוהלת תביעה אחת של כל הניזוקים או שכל אחד מהם פותח בהליך בנפרד, עדיין כל התביעות של כל הנפגעים בתאונה יוגשו בהתאם לסעיף 2(א) בחוק נגד החברה שאצלה מנוהל ביטוח החובה של נהג הרכב.

במידה והנהג לא החזיק באותה העת בביטוח חובה תקף, כל אחד מהנפגעים  יגיש את התביעה לפיצויים נגד קרנית שהנה הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים שהוקמה מכוח החוק.

תקופת ההתיישנות בתאונה עם מספר נפגעים

תקופת ההתיישנות על תביעה בגין תאונת דרכים היא 7 שנים והיא נעצרת עם הגשת התביעה לבית המשפט ולא בהגשתה לחברת הביטוח. העובדה שבתאונה נפגעו מספר נוסעים אינה מהווה חריג העוצר את תקופת ההתיישנות.

יחד עם זאת, לאור העובדה שבתאונה עם מספר נפגעים, מצב הניזוקים בעת התאונה יכול להיות שונה עבור כל אחד, תיתכן סיטואציה שבה לכל אחד מהם תעמוד תקופת התיישנות אחרת, בהתאם לנסיבות הרלבנטיות עבורו.

כך, אם אחד הנפגעים היה קטין בעת התאונה, ההתיישנות על התביעה תחל רק בהגיעו לגיל 18 ותסתיים כאשר יהיה בן 25.

בדומה, אם אצל אחר הנזק התגלה רק תקופה אחרי האירוע, אזי תקופת ההתיישנות עבורו תחל רק במועד גילוי הנזק, באותו אופן במידה והנפגע לא נמצא במצב בו הוא יכול להגיש תביעה תקופת ההתיישנות עבור הלה תחל רק כאשר הנסיבות יאפשרו זאת. 

כאמור כל אחד מהנפגעים באותה תאונה יכול להגיש תביעה נפרדת עבור נזקו ולכן סוגיית ההתיישנות אינה משפיעה על הנפגעים כקבוצה.

קיראו בהרחבה: תאונת דרכים ברכב הסעות

תאונה עם כמה נפגעים - דוגמא מתוך פסק דין

הבאנו מתוך המאגר המשפטי את הדיון וההחלטה בהליך ע"א 9165/09 כתריאל נ' עלי - ערעור על החלטה של בית המשפט המחוזי שדחה הודעת צד ד' ששלח המערער שהוא ובתו שנסעה איתו במכונית נפגעו בתאונת דרכים שהתרחשה בזמן שלמערער לא היה ביטוח בתוקף, בה היה מעורב גם המשיב הראשון.

המערער תבע את המשיב הראשון ואת חברת הביטוח שלו לפי פקודת הנזיקין והבת את קרנית לפי חוק הפיצויים. בתביעה שהגישה הבת שלחה קרנית הודעת צד ג לפיה היא זכאית להחזר על כל סכום שייקבע שעליה לשלם והמערער שלח הודעת צד ד בה הוא טען לחובת שיפוי של המשיב והמבטחת שלו על כל סכום שתבקש קרנית.

כבוד שופטת בית המשפט המחוזי בפתח תקווה אסתר דודקביץ' דחתה את הודעת צד ד' של המערער.

בית המשפט העליון בראשות כבוד השופט אליעזר ריבלין דחה את הערעור  התייחס לחובת הנהג לפצות את הנוסעים שנפגעו וקבע שהמערער לא יכול לתבוע בתביעה שמתנהלת לפי הפקודה את הנזק שנוצר לו בעקבות החובה לשפות את קרנית.

ליחצו כאן לפניה ולקבלת יעוץ משפטי מעו"ד המייצג נפגעי תאונות דרכים

נפגעת בתאונת דרכים עם כמה נפגעים אחרים? רוצה לבדוק מהן זכויותיך?
חייג/י לשיחת יעוץ אישית עם עורך הדין עופר סולר בטלפון: 03-7369253

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
נזק גופני או נפשי שהתגלה באיחור לאחר תאונת דרכים - כיצד ניתן לקבל פיצויים במקרים שבהם נזקיה של תאונת דרכים מתגלים באיחור, תקופה ארוכה לאחר מועד התאונה?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים כמה נפגעים בתאונה

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

30 בדצמבר 2019

עברת טיפול אורטודנטי ונגר...

עורך הדין עופר סולר מסביר על מקרה של רשלנות חמורה בטיפול אורטודונטי וקבלת פיצויי עתק...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

פיצויי של מיליונים על רשל...

עורך הדין עופר סולר ייצג תובע שנגרם לו נזק חמור בניתוח פריצת דיסק שעבר, ובית המשפט המחוזי פסק לטובתו מיליוני שקלים כפיצויי...

קרא עוד

07 בינואר 2020

רשלנות באבחון נגע סרטני מ...

בית המשפט המחוזי בחיפה פסק פיצויים של מאות אלפי שקלים בשל רשלנות רפואית חמורה באבחון נגע סרטני ממאיר בגופו של אדם!

קרא עוד

12 בינואר 2020

הגשת תביעה בגלל רשלנות רפ...

עורך דין עופר סולר מסביר על מקרים של רשלנות רפואית בהריון ופגיעה משמעותית בעובר ובאם ההריונית...

קרא עוד

12 בינואר 2020

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

12 בינואר 2020

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

סולר קפלינסקי רשלנות רפואית: המשרד המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה עומד לרשותך!

קרא עוד

19 בינואר 2020

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

20 בינואר 2020

אודות עורך דין עופר סולר

הכירו את הניסיון המקצועי של עורך הדין עופר סולר, מבכירי עורכי הדין בישראל שעוסקים בייצוג נפגעי רשלנות רפואית...

קרא עוד

23 בינואר 2020

מידע מקיף בנושא רשלנות רפ...

עו"ד סולר וקפלינסקי מתמחים בייצוג נפגעי רשלנות רפואית למעלה מ-19 שנה וישמחו לעמוד לצדך בדרך לבירור זכויותיך והגשת תביעת פיצו...

קרא עוד

03 בפברואר 2020

רשלנות רפואית באבחון - יי...

בדיקה ואבחון רשלניים - כיצד יש לפעול על מנת להגיש תביעה ברשלנות רפואית...

קרא עוד

17 בפברואר 2020

כיצד ניתן להוכיח רשלנות ר...

פסק דין אשר מבהיר את הסוגיה ומסייע להורים להבין האם במקרה שלהם יש עילה לתביעה בגין רשלנות רפואית בלידה וכיתד ניתן להוכיחה.

קרא עוד

17 בפברואר 2020

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

17 בפברואר 2020

רשלנות רפואית בטיפול במחל...

עו"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מה היקף חובת ההסבר המוטלת על רופאים כשמדובר במחלת בירגר בה הפסקת העישון חיונית.

קרא עוד

17 בפברואר 2020

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות רפואית באבחון דלקת קרום המוח עלולה לגרום למוות כפי שיוסבר במקרה לדוגמא אצל ילדה שמתה בעקבות אבחון מאוחר של המחלה...

קרא עוד

17 בפברואר 2020

רשלנות רפואית באבחון היפר...

רשלנות רפואית באבחון הפרדות רשתית - האם איחור באבחון היפרדות רשתית הינו רשלנות רפואית?

קרא עוד

17 בפברואר 2020

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

17 בפברואר 2020

רשלנות רפואית בניתוח השתל...

עו"ד סולר וקפלינסקי מסבירים על רשלנות רפואית בניתוח השתלת קרנית ומהי חובת מתן הסבר לפני הניתוח המוטלת על מנתח בתחום העיניים.

קרא עוד

17 בפברואר 2020

רשלנות רפואית בניתוח אורט...

עוה"ד סולר וקפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא לפסק דין שעוסק ברשלנות רפואית בקבלת הסכמה מדעת לביצוע ניתוח אורטופדי אצל ילד...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36