חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

מינוי מומחה רפואי מטעם בית המשפט לאחר תאונת דרכים

מחבר: 30/12/2019 17:49

תאונות דרכים רבות מסתיימות למרבה הצער עם פגיעות גופניות או נפשיות ברמה זו או אחרת. בדומה, שאלת הפיצוי במקרים אלו אינה מבוססת על אשם שכן חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים תשל"ה-1975 מבוסס על אחריות מוחלטת אלא על גובה הנזק שנגרם כתוצאה מהתאונה לפרט.

כיצד יכול להכריע בית המשפט בשאלת היקף הנזק הרפואי שנגרם לנפגעים בתאונה? מה עושים במקרים בהם חוות הדעת הרפואיות של התובעים והנתבעים סותרות אחת את השניה? מהם ההסדרים החוקיים לצורך מינויו של מומחה בתחום רפואי ספציפי מטעמו של בית המשפט שדן בתביעה? עורך דין עופר סולר עונה ומסביר בנקודות מסקרנות אלה.

בית המשפט ממנה מומחה רפואי מטעמו כאשר בעל הדין מבקש להוכיח את היקף הפגיעה שנגרמה לו מהתאונה. המומחה יהיה רופא או בעל מקצוע אחר שעובד כמומחה בתחום רפואי כולל בתחום השיקום של נפגעים. מינוי זה מוסדר בסעיף 6א לחוק הפיצויים ובתקנות פיצויים לנפגעי תאונות דרכים (מומחים) תשמ"ז-1986.

מהן סמכויות המומחה הרפואי מטעם בית המשפט?

תקנה 9(א) קובעת שהמומחה שממנה בית המשפט יכול לדרוש מהנפגע להתייצב לבדיקות על ידו וכאלו שהוא ישלח אותו אליהם ולבקש מכל מוסד או אדם את הרשומות הרפואיות הנוגעות לעניין הפגיעה לצורך העתקה.

מלבד זאת בתקנה 9(ב) נקבע שהמומחה מוסמך גם לדרוש מהצדדים מסמכים נוספים הדרושים לו לצורך מילוי התפקיד שלשמו התמנה, אך אסור לו לדרוש לקבל מהם חוות דעת רפואית.

סקירה משפטית בנושא פסילת חוות של מומחה רפואי לאחר תאונת דרכים

באופן זה יכול המומחה לראות את הנפגע, תוצאות בדיקות אליהן הוא נשלח על ידו ומסמכים אחרים הרלבנטיים לעניין הפגיעה למעט כאמור חוות דעת.

כל זאת משום שמינוי מומחה רפואי מטעם בית משפט במסגרת תביעות העוסקות בתאונות דרכים שונה בתכלית מאשר בתביעות אחרות העוסקות בנזקי גוף.

במקרה דנן, לא יכול לבקש בעל דין להעיד מומחה רפואי מטעמו על מנת שלא יגרם מצב בו ניתנות חוות דעת על בסיס שיקולים בעייתיים להליך, ולכן באופן עקרוני לא מוגשות בהליך זה חוות דעת קודמות.

>>> פורום משפטי בניהולו של עו"ד עופר סולר <<<

המומחה שממונה על ידי בית המשפט כשלוח ניטראלי וחסר פניות שגיבש את חוות הדעת שלו על יסוד נתונים אובייקטיביים ולא כמי שאמור לייצג את האינטרסים של מי מבעלי הדין.

במקרה שבעל הדין טוען שנגרם לו נזק במספר מערכות גוף, בית המשפט ימנה על בסיס ראשית ראיה לנכות באותו מישור מומחה רפואי נוסף המתמחה בתחום זה או שיבקש מהמומחה להתייחס בחוות הדעת שלו לצורך למנות מומחה נוסף.

קיראו בהרחבה על: מינוי מומחה רפואי מטעם בית המשפט בתביעות רשלנות רפואית

החלטה על מינוי מומחה רפואי מטעם בימ"ש בתביעת תאונת דרכים - דוגמא מספק דין

הבאנו מתוך הארכיון המשפטי את הדיון בהליך ת"א 40149/04 קרביץ' נ' הכשרת היישוב חברה לביטוח בע"מ - התובע שנולד ב-1969 נפגע ב-12 לאפריל 2005 בתאונת דרכים. בית המשפט הורה ב-24 לאוקטובר 2006 למנות מומחה בתחום הפסיכיאטריה שקבע לתובע נכות זמנית מיום התאונה של 14% ונכות קבועה של 7%. ליחצו לקריאה על קביעת אחוזי נכות אחרי תאונה

כעת התובע מבקש למנות מומחים נוספים בתחום ה-א.א.ג, הנוירולוגיה והאורטופדיה כאשר הנתבעת טוענת שמינויים אלו מיותרים משום שלא קיימות ראיות לנכות בתחום הא.א.ג, התובע נבדק על ידי אורטופד פעם אחת שבועיים אחרי התאונה, בתחום הנוירולוגי התפקודים שלו תקינים והתובע לא ביצע את בדיקת ההדמיה לראש אליה הופנה.

כבוד סגנית נשיאת בית משפט השלום בתל אביב השופטת זהבה אגי מחליטה למנות מומחה בתחום הנוירולוגי על סמך המסמכים הרפואיים שהונחו בפניה ובתחום האורטופדי למרות מיעוט החומר בשל המשך התלונות של התובע, כאשר המומחה הנוירולוגי יצטרך להתייחס בחוות הדעת לצורך למנות מומחה בתחום ה-א.א.ג.

לפניה וקבלת יעוץ משפטי לנפגעי תאונות דרכים ליחצו כאן

לשיחה אישית עם עורך דין עופר סולר חייג/י: 03-7369253

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים מומחה רפואי מטעם בימ''ש

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36