חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

נזקי גוף כתוצאה משימוש במוצר פגום

מחבר: 30/12/2019 17:57

מדי יום ביומו עושים בני האדם שימוש במגוון רחב של מוצרים מסוגים שונים כחלק משגרת יומם. לא אחת קורה מצב שבו המוצר בו אנו עושים שימוש נמצא פגום בגלל טעות בהליכי הייצור, האריזה ו/או ההובלה שלו. שימוש במוצר פגום עלול לגרום למשתמש בו לנזקי גוף חמורים והחוק בישראל מתייחס למקרים כאלה.

למעשה, חשוב להבין כי גם במקרים שעל מוצר שאותו רכשתם לא מופיעות הוראות יצרן ברורות, המסבירות בדיוק כיצד יש להשתמש במוצר, מה ניתן ומה אסור לעשות באמצעותו, כמה אחריות לייצרן המוצר, בכל אותם מקרים שבהם יגרם לאדם נזק כתוצאה מהשימוש במוצר, והכוונה למוצרים מכל סוג.

עורך דין עופר סולר מסביר אודות הפגיעה האפשרית עקב שימוש במוצרים פגומים והחוק בישראל, והאפשרויות העומדות בפניך להגיש תביעת נזיקין ולזכות בפיצויים.

מוצרים פגומים? החוק לטובת הצרכן

חוק האחריות למוצרים פגומים תש"ם-1980 מסדיר את סוגיית האחריות של היצרנים לנזק גוף שנגרם בשל שימוש במוצר פגום וקובע בסעיף 2(א) שהיצרן חייב בפיצוי גם אם לא היה אשם מצדו.

החוק קובע בסעיף 3 שמוצר פגום הוא מוצר שבשל פגם בו עלול להיגרם ממנו נזק גוף, לא ניתנו לגביו הוראות או שההוראות שניתנו הנדרשות מטעמי בטיחות בהתחשב בסכנה שבו אינן מתאימות ולחילופין כשנסיבות המקרה מתאימות יותר למסקנה שהיה במוצר פגם מאשר שהוא היה תקין.

מוצר לעניין חוק האחריות לפי סעיף 1 כולל אריזה ורכיב של מוצר ומוצרים המחוברים לבנין או למקרקעין.

>>> הפורום המשפטי בהנהלת עו"ד עופר סולר <<<

נפגעת בגלל מוצר פגום? יש לך זכויות!

אדם שנפגע כתוצאה ממוצר פגום יכול בהתאם לנסיבות המקרה להגיש תביעה לפיצויים הן על סמך חוק האחריות, חוק הגנת הצרכן תשמ"א-1981 ופקודת הנזיקין (נוסח חדש) תשכ"ח-1968.

תביעה לפיצויים לפי חוק האחריות למוצרים פגומים צריכה להיות מוגשת בתוך שלוש שנים ובתוך עשר שנים מהשנה שבה המוצר כבר לא היה בשליטת היצרן.

בחוק לא קיימת תקרה לסכום שבית המשפט רשאי לפסוק, אומנם סכום הפיצוי לפי סעיף 5(ב) לחוק על נזק שאינו ממוני לא יהיה גבוה מ-50,000 שקלים.

כתב התביעה צריך להוכיח שהמוצר היה פגום, נגרם נזק גוף ולא התקיימו ההגנות הקבועות בחוק. דהיינו, שהפגם במוצר לא נגרם אחרי שהוא יצא משליטת היצרן, שהיצרן היה צריך לדעת שהמוצר לא בטוח, שהיצרן לא נקט באמצעים הסבירים למניעת יציאת המוצר המסוכן משליטתו ושהנפגע לא ידע שהמוצר פגום ולמרות זאת חשף את עצמו מרצון לסיכון זה.

בדומה אומנם התרשלות מצד הנפגע לא תעמוד ליצרן כהגנה, אך אם הייתה התרשלות חמורה מצד המשתמש, בית המשפט רשאי להפחית מסכום הפיצויים שייפסק בסופו של ההליך לטובת הנפגע. חוק הגנת הצרכן מאפשר הגשת תביעה לפיצויים נגד היצרן לפי סעיף 2(א) במידה והוא לא גילה מידע מהותי או שהטעה את הצרכן לגבי המוצר.

תביעה לפי עוולת הרשלנות הקבועה בסעיף 35 בפקודת הנזיקין יכולה להיות מוגשת אם ניתן להוכיח שהייתה קיימת חובת זהירות מושגית וקונקרטית, הפרה של חובת הזהירות, נזק וקשר סיבתי משפטי ועובדתי בין הנזק שנגרם והחובה שהופרה.

דוגמא מתוך פסק דין בתביעה לפי חוק האחריות למוצרים פגומים

הבאנו מתוך המאגר המשפטי דוגמא מתוך פסיקת בית המשפט בהליך ת"א 13427/02 ויינרוך נ' כרמל מזרחי בע"מ - התובעת ילידת 1948 קנתה בשנת 1999 בקבוק יין המיוצר על ידי הנתבעת.

ב-2 לאפריל 1999 היא פתחה את הבקבוק על ידי פותחן בקבוקים רגיל ללא הפעלת כוח מיוחד ובזמן הפתיחה נשבר והתנתק צוואר הבקבוק ושבר הזכוכית ננעץ באצבע בכף היד השמאלית של התובעת שנאלצה להיעדר מעבודתה כמיילדת בשל הפגיעה למשך שישה שבועות. היא הגישה תביעה לפי פקודת הנזיקין וחוק האחריות.

כבוד שופט בית משפט השלום בירושלים ארנון דראל קבע שהנתבעת הראשונה היא היצרן לצורך דרישות החקיקה, המוצר היה פגום משום שגרם לנזק גוף, לא חלה הגנה, קיבל את התביעה ופסק לטובת התובעת פיצויים בסך 50,167 שקלים.

ליחצו כאן לפניה וקבלת יעוץ משפטי דיסקרטי

לשיחה אישית עם עורך דין עופר סולר בנושא
פגיעה ממוצר פגום חייג/י: 03-7369253

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף פגיעה ממוצר פגום

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36