חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

חשוב לדעת: על מחלות מקצוע

מחבר: 30/12/2019 17:16

הגדרתה של מחלת מקצוע או מחלה תעסוקתית מציינת כי זוהי מחלה שהעובד לוקה בה בגלל עבודתו או עיסוקו, שם הוא נחשף באופן קבוע ולאורך תקופה ארוכה לגורמים מזיקים כמו כימיקלים, רעלים מסוגים שונים, חומרים רדיואקטיביים וכדומה.

ראוי לציין כי חוקי העבודה בישראל קובעים כי על המעסיק ועל המשרד הממונה, חלה החובה לזהות מבעוד מועד גורמים מזיקים אלה, במטרה לסלקם ובכך למנוע את הישנותן של מחלות מקצוע ככל שרק ניתן. בין שאר החומרים המזיקים ניתן למנות: כימיים, פיזיקלים, פיזיקלו-כימיים, ביולוגיים, פיזיולוגים ומכנים.

לפי חוק: חובה לדווח על מחלת מקצוע!

אנשים רבים נפגעים למרבה הצער לאורך השנים בזמן עבודתם בדרכים שונות. המוסד לביטוח לאומי אחראי במסגרת תפקידיו גם על ביטוח עובדים מפני פגיעות בעבודה.

מחלת מקצוע לפי סעיף 79 לחוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב] תשנ"ה-1995 העוסק בפגיעה בעבודה היא כזו המוגדרת בתקנות הביטוח כמחלה מעין זו שהופיעה אצל החולה בשל העבודה מטעם או במקום העבודה ובמקרה של עובד עצמאי בעקבות המקצוע בו הוא עובד לפרנסתו.

לעניין זה, קובע סעיף 85 לחוק הביטוח הלאומי סמכות לשר העבודה לקבוע לפי ייעוצו של שר הבריאות שמחלה מסוימת מהווה לגבי חלק מסוים או כלל העובדים מחלת מקצוע.

כאן המקום לציין כי אין די בעובדה שהמחלה הוכרה כמחלת מקצוע אלא יש להצביע על קיומו של קשר סיבתי בין העבודה והמחלה במקרה של הפרט. דהיינו הצגת הוכחות כי החומרים אליהם נחשף הפרט במהלך עבודתו הם אלו שהובילו לאבחנה הברורה של המחלה.

חובת הדיווח במקרה של חשש מפני מחלת מקצוע מחייבת את המעסיק לפנות ולדווח לממונה העבודה האזורי מטעם משרד העבודה (לפי מיקום גיאוגרפי של בית העסק) וכמו כן חלה חובה לדווח לרופא המחוזי מטעם משרד הבריאות.

קיראו על: נכות בגלל תאונת עבודה

מה קורה למי שנפגע ממחלת מקצוע?

מחלת מקצוע שפגעה ביכולת הפרנסה של הפרט מזכה אותו בקבלת זכויות שונות.

עובד שנפגע כתוצאה ממחלת מקצוע שרופא תעסוקתי או רופא מטפל קבעו שאינו יכול לעבוד לאורך תקופה מסוימת גם במקצוע אחר, זכאי לקבלת תשלום דמי פגיעה בעבודה במשך 90 יום בשל הירידה ביכולת ההשתכרות שלו בתקופת זמן זו.

לקריאה נוספת: ביטוח אובדן כושר עבודה

בדומה מי שעבד במשרה חלקית למרות מחלת המקצוע בתקופה שבה נקבע כי ישנה פגיעה בכושר העבודה שלו זכאי לדמי פגיעה בשיעור מופחת.

את התביעה לצורך קבלת תשלום זה יש להגיש בטופס המיוחד לכך לביטוח הלאומי.

במידה והביטוח הלאומי לא הכיר בקיום קשר סיבתי בין המחלה והמקצוע קיימת לפרט האפשרות לפנות בתוך 12 חודשים לבית הדין האזורי לעבודה בתביעה כנגד המוסד על מנת שזה יכריע בדבר ההכרה בהופעת מחלתו כתוצאה מתנאי העבודה בהם הועסק, בין היתר על ידי מינוי מומחה רפואי מטעם בית הדין.

פסק דין רלוונטים לעניין מחלות מקצוע

במסגרתו של הליך ב"ל 2328/03 איטה נ' המוסד לביטוח לאומי- התובעת פנתה על מנת שהמוסד לביטוח לאומי יכיר בכך שמחלת העור ממנה היא סובלת נגרמה כתוצאה מעבודתה כקוסמטיקאית ולכן היא מהווה תאונת עבודה.

לטענתה במסגרת מקצועה היא עבדה עם חומרים רבים המיועדים לטיפוח עור הגוף והפנים שמורכבים בין היתר משמנים, חומצות ורכיבים נוספים. המוסד לביטוח לאומי טוען מנגד שהמחלה פרצה בשל מצבה הבריאותי ולתנאי העבודה שלה לא הייתה השפעה מכרעת על כך.

הצדדים הסכימו למינוי מומחה רפואי על ידי בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב שדחה את טענת המוסד שרק דלקת עור מסיבות אלרגיות מהווה מחלת מקצוע אלא גם דלקות שנגרמות מחומרים שונים ללא תלות לאופן יצירת המחלה.

הוא קובע שיש קשר סיבתי בין והמחלה כאשר גם שימוש בכפפות לא היה בהכרח מונע את הנזק כאשר גם אי אפשר להצביע על מרכיב מסוים שהיה יכול לגרום למצב. בהתאם לכך קובעת כבוד השופטת בבית הדין ורדה סאמט כי מחלת העור של התובעת מהווה מחלת מקצוע.

קיראו דוגמא נוספת: פרקינסון עקב חשיפה לחומרים מסוכנים בעבודה

נפגעת בגלל מחלת מקצוע?

משרדנו מטפל בתיקים רבים של אנשים שנפגעו בעל כורחם בעקבות מחלות מקצוע ומסיבות שונות ומגוונות. אנו מכירים את פסיקת בתי המשפט ומייצגים את לקוחותינו בצורה הטובה והמקצועית ביותר, על מנת לעמוד על זכויותיהם לפי חוקי מדינת ישראל.

אם קיים בלבך חשש כי נפגעת בגלל חשיפה לחומרים מסוכנים או לסביבת עבוד המזיקה, אל תהסס לפנות להתייעצות עם עורך דין מנוסה במשרדנו. אנו מבטיחים לכל פונה יעוץ משפטי ראשוני ללא התחייבות.

לשיחה אישית עם עורך דין עופר סולר חייג/י: 03-7369253

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
תביעת ביטוח לאומי בעקבות מחלת מקצוע - אדם שנפגע ותפקודו הוגבל באופן זמני או לצמיתות בגלל מחלת מקצוע, זכאי במקרים רבים לקבלת גמלה והכרה מהמוסד לביטוח לאומי, כנגע בתאונת עבודה. לצורך כך, קיים הליך של תביעה כנגד המל"ל לפי חוק בישראל...

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף מחלות מקצוע

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

30 בדצמבר 2019

תביעות רשלנות רפואית נגד ...

עורך הדין עופר סולר מסביר אודות מספר תביעות שהוגשו כנגד בית החולים העמק בעפולה בשל רשלנות רפואית...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

תביעות רשלנות רפואית נגד ...

עורך הדין עופר סולר מסביר אודות מספר מקרי תביעות שהוגשו נגד בית החולים רבקה זיו בעילת רשלנות רפואית...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

פסק דין: פיצויים לנפגעת ב...

סקירה משפטית של פסק דין המסביר את פסיקת בית המשפט לתשלום פיצויים של מאות אלפי שקלים בעקבות התרשלות חמורה בניתוח ליישור מחיצות האף...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

היעדר התנגדות לקבלת תרופה...

עורך הדין עופר סולר מסביר פסק דין מעניין שקבע כי היעדר התנגדות לקבלת תרופה עשוי להוות הסכמה מדעת...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

הורים שהם בני דודים לא הו...

עורך הדין עופר סולר מסביר פסק דין מעניין, שהכריע בסוגיית רשלנות רפואית בשל אי הפניה של בני דודים לקבלת ייעוץ גנטי ולידת ילד נכה...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

400,000 ש''ח פיצויי בגלל ...

בית המשפט קבע פיצויים לילד שנפגע בעינו בשל רשלנות רפואית בניתוח הקטרקט שעבר...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

תביעות נגד בית החולים סורוקה

עורך הדין עופר סולר מביא דוגמאות לתביעות רשלנות רפואית שהוגשו נגד בית החולים סורוקה בבאר שבע...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

התפרצות מחלת נפש לאחר נית...

אדם לקה בסכיזופרניה לאחר ניתוח השתלת שיער שעבר, האם המקרה מזכה בפיצויים בשל רשלנות רפואית?

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

פנייה לנציב קבילות הציבור...

עורך הדין עופר סולר מסביר על אופן הפניה וסמכותו של נציב קבילות הציבור למקצועות רפואיים במשרד הבריאות...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

עברת טיפול אורטודנטי ונגר...

עורך הדין עופר סולר מסביר על מקרה של רשלנות חמורה בטיפול אורטודונטי וקבלת פיצויי עתק...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

פיצויי של מיליונים על רשל...

עורך הדין עופר סולר ייצג תובע שנגרם לו נזק חמור בניתוח פריצת דיסק שעבר, ובית המשפט המחוזי פסק לטובתו מיליוני שקלים כפיצויי...

קרא עוד

07 בינואר 2020

רשלנות באבחון נגע סרטני מ...

בית המשפט המחוזי בחיפה פסק פיצויים של מאות אלפי שקלים בשל רשלנות רפואית חמורה באבחון נגע סרטני ממאיר בגופו של אדם!

קרא עוד

12 בינואר 2020

הגשת תביעה בגלל רשלנות רפ...

עורך דין עופר סולר מסביר על מקרים של רשלנות רפואית בהריון ופגיעה משמעותית בעובר ובאם ההריונית...

קרא עוד

12 בינואר 2020

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

12 בינואר 2020

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

סולר קפלינסקי רשלנות רפואית: המשרד המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה עומד לרשותך!

קרא עוד

19 בינואר 2020

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

20 בינואר 2020

אודות עורך דין עופר סולר

הכירו את הניסיון המקצועי של עורך הדין עופר סולר, מבכירי עורכי הדין בישראל שעוסקים בייצוג נפגעי רשלנות רפואית...

קרא עוד

23 בינואר 2020

מידע מקיף בנושא רשלנות רפ...

עו"ד סולר וקפלינסקי מתמחים בייצוג נפגעי רשלנות רפואית למעלה מ-19 שנה וישמחו לעמוד לצדך בדרך לבירור זכויותיך והגשת תביעת פיצו...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36