חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

חשוב לדעת: על מחלות מקצוע

מחבר: 30/12/2019 17:16

הגדרתה של מחלת מקצוע או מחלה תעסוקתית מציינת כי זוהי מחלה שהעובד לוקה בה בגלל עבודתו או עיסוקו, שם הוא נחשף באופן קבוע ולאורך תקופה ארוכה לגורמים מזיקים כמו כימיקלים, רעלים מסוגים שונים, חומרים רדיואקטיביים וכדומה.

ראוי לציין כי חוקי העבודה בישראל קובעים כי על המעסיק ועל המשרד הממונה, חלה החובה לזהות מבעוד מועד גורמים מזיקים אלה, במטרה לסלקם ובכך למנוע את הישנותן של מחלות מקצוע ככל שרק ניתן. בין שאר החומרים המזיקים ניתן למנות: כימיים, פיזיקלים, פיזיקלו-כימיים, ביולוגיים, פיזיולוגים ומכנים.

לפי חוק: חובה לדווח על מחלת מקצוע!

אנשים רבים נפגעים למרבה הצער לאורך השנים בזמן עבודתם בדרכים שונות. המוסד לביטוח לאומי אחראי במסגרת תפקידיו גם על ביטוח עובדים מפני פגיעות בעבודה.

מחלת מקצוע לפי סעיף 79 לחוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב] תשנ"ה-1995 העוסק בפגיעה בעבודה היא כזו המוגדרת בתקנות הביטוח כמחלה מעין זו שהופיעה אצל החולה בשל העבודה מטעם או במקום העבודה ובמקרה של עובד עצמאי בעקבות המקצוע בו הוא עובד לפרנסתו.

לעניין זה, קובע סעיף 85 לחוק הביטוח הלאומי סמכות לשר העבודה לקבוע לפי ייעוצו של שר הבריאות שמחלה מסוימת מהווה לגבי חלק מסוים או כלל העובדים מחלת מקצוע.

כאן המקום לציין כי אין די בעובדה שהמחלה הוכרה כמחלת מקצוע אלא יש להצביע על קיומו של קשר סיבתי בין העבודה והמחלה במקרה של הפרט. דהיינו הצגת הוכחות כי החומרים אליהם נחשף הפרט במהלך עבודתו הם אלו שהובילו לאבחנה הברורה של המחלה.

חובת הדיווח במקרה של חשש מפני מחלת מקצוע מחייבת את המעסיק לפנות ולדווח לממונה העבודה האזורי מטעם משרד העבודה (לפי מיקום גיאוגרפי של בית העסק) וכמו כן חלה חובה לדווח לרופא המחוזי מטעם משרד הבריאות.

קיראו על: נכות בגלל תאונת עבודה

מה קורה למי שנפגע ממחלת מקצוע?

מחלת מקצוע שפגעה ביכולת הפרנסה של הפרט מזכה אותו בקבלת זכויות שונות.

עובד שנפגע כתוצאה ממחלת מקצוע שרופא תעסוקתי או רופא מטפל קבעו שאינו יכול לעבוד לאורך תקופה מסוימת גם במקצוע אחר, זכאי לקבלת תשלום דמי פגיעה בעבודה במשך 90 יום בשל הירידה ביכולת ההשתכרות שלו בתקופת זמן זו.

לקריאה נוספת: ביטוח אובדן כושר עבודה

בדומה מי שעבד במשרה חלקית למרות מחלת המקצוע בתקופה שבה נקבע כי ישנה פגיעה בכושר העבודה שלו זכאי לדמי פגיעה בשיעור מופחת.

את התביעה לצורך קבלת תשלום זה יש להגיש בטופס המיוחד לכך לביטוח הלאומי.

במידה והביטוח הלאומי לא הכיר בקיום קשר סיבתי בין המחלה והמקצוע קיימת לפרט האפשרות לפנות בתוך 12 חודשים לבית הדין האזורי לעבודה בתביעה כנגד המוסד על מנת שזה יכריע בדבר ההכרה בהופעת מחלתו כתוצאה מתנאי העבודה בהם הועסק, בין היתר על ידי מינוי מומחה רפואי מטעם בית הדין.

פסק דין רלוונטים לעניין מחלות מקצוע

במסגרתו של הליך ב"ל 2328/03 איטה נ' המוסד לביטוח לאומי- התובעת פנתה על מנת שהמוסד לביטוח לאומי יכיר בכך שמחלת העור ממנה היא סובלת נגרמה כתוצאה מעבודתה כקוסמטיקאית ולכן היא מהווה תאונת עבודה.

לטענתה במסגרת מקצועה היא עבדה עם חומרים רבים המיועדים לטיפוח עור הגוף והפנים שמורכבים בין היתר משמנים, חומצות ורכיבים נוספים. המוסד לביטוח לאומי טוען מנגד שהמחלה פרצה בשל מצבה הבריאותי ולתנאי העבודה שלה לא הייתה השפעה מכרעת על כך.

הצדדים הסכימו למינוי מומחה רפואי על ידי בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב שדחה את טענת המוסד שרק דלקת עור מסיבות אלרגיות מהווה מחלת מקצוע אלא גם דלקות שנגרמות מחומרים שונים ללא תלות לאופן יצירת המחלה.

הוא קובע שיש קשר סיבתי בין והמחלה כאשר גם שימוש בכפפות לא היה בהכרח מונע את הנזק כאשר גם אי אפשר להצביע על מרכיב מסוים שהיה יכול לגרום למצב. בהתאם לכך קובעת כבוד השופטת בבית הדין ורדה סאמט כי מחלת העור של התובעת מהווה מחלת מקצוע.

קיראו דוגמא נוספת: פרקינסון עקב חשיפה לחומרים מסוכנים בעבודה

נפגעת בגלל מחלת מקצוע?

משרדנו מטפל בתיקים רבים של אנשים שנפגעו בעל כורחם בעקבות מחלות מקצוע ומסיבות שונות ומגוונות. אנו מכירים את פסיקת בתי המשפט ומייצגים את לקוחותינו בצורה הטובה והמקצועית ביותר, על מנת לעמוד על זכויותיהם לפי חוקי מדינת ישראל.

אם קיים בלבך חשש כי נפגעת בגלל חשיפה לחומרים מסוכנים או לסביבת עבוד המזיקה, אל תהסס לפנות להתייעצות עם עורך דין מנוסה במשרדנו. אנו מבטיחים לכל פונה יעוץ משפטי ראשוני ללא התחייבות.

לשיחה אישית עם עורך דין עופר סולר חייג/י: 03-7369253

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
תביעת ביטוח לאומי בעקבות מחלת מקצוע - אדם שנפגע ותפקודו הוגבל באופן זמני או לצמיתות בגלל מחלת מקצוע, זכאי במקרים רבים לקבלת גמלה והכרה מהמוסד לביטוח לאומי, כנגע בתאונת עבודה. לצורך כך, קיים הליך של תביעה כנגד המל"ל לפי חוק בישראל...

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף מחלות מקצוע

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36