חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

אחריות בית מלון בנזיקין

מחבר: 30/12/2019 19:11

בממוצע אחת לשנה אנו נוסעים לבית מלון, בעיקר לצורך חופשה משפחתית. בהתאם לכך, יש לנו כאורחים ציפייה רבה מבית המלון אליו אנו הולכים. אנו מצפים ליהנות מהמזון המוגש בו, אנו מצפים ליהנות מביטחון אישי בבית המלון, ואנו מצפים גם ליהנות, כי סך הכל בית מלון ככלל נועד לשמש אותנו בעת חופשה.

אך לעיתים כגודל הציפיות כך גודל האכזבה, שכן חופשה בבית מלון עשויה להסתיים בצורה פחות ידידותית כאשר אנו חווים פגיעה בגלל תאונה אישית בזמן שהותנו בבית מלון.

בתי מלון- החבות המשפטית:

כאשר אנו נכנסים בפאתי בית המלון, ובעיקר כאשר אנו משלמים סכום כסף לא מבוטל כדי לשהות במלון במשך ימים ספורים, אנו פועלים מכוח מארג של חוקים שחל על היחסים ביננו כאורחי המלון לבין בית המלון.

הדין הנפוץ ביותר החל על אורחים ועל בית המלון במסגרת יחסיו בא לידי ביטוי בדיני הנזיקין. לבית מלון חבות בנזיקין כלפי אורחיו וגם כלפי כל מי שנכנס בשעריו במסגרת יומית או עסקית סטנדרטית.

כאשר בוחנים חבות בנזיקין יש לבחון כמה אלמנטים. האחד הוא חובת הזהירות בין מזיק או מזיק פוטנציאלי לבין ניזוק או ניזוק פוטנציאלי. לבית מלון יש חובת זהירות כלפי מי שבא בשעריו, בין אם הוא אורח נופש, או בין אם הוא סתם אורח. לבית מלון חובת זהירות לשמור על שלמות גופם של הבאים בשעריו.

>>> פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף <<<

חובת הזהירות שחלה על בית המלון לא נובעת רק מכוח החובה שלא לנהוג ברשלנות, אלא גם מכוח חובות חקוקות. על בית מלון חובות רבות מכוח חוקים רבים.

על בית מלון לדאוג לרישוי עסקים כדין, הכולל חובה לשמור על כללי בטיחות המבוקרים ע"י מכבי האש, ע"י המשטרה וע"י הרשות המקומית. בין היתר על בית המלון לשמור על רמת תברואה וסנטריה ראויה, בהתאם לחוקים סביבתיים.

על בית מלון לשמור על ביטחוננו, ועל כן הוא גם מחזיק באבטחה השומרת על ביטחון השוהים בו. גם חובה זו נובעת מחקיקה ומכוח הנחיות הניתנות לצורך קבלת רישיון עסק כדין.

תאונה בשטח בית המלון:

לעיתים, בית מלון עשוי להפר את אחת מיני החובות הרבות המוטלות עליו. כתוצאה מהפרת החובה הזו עשויות להיגרם תאונות בשטח בית המלון.

כאשר אורח בבית המלון הולך לתומו ומחליק על הרצפה או כאשר נפגע ע"י מפגע בטיחותי בשטח המלון, המלון עשוי להיות חייב בנזיקין.

מנגד, על מנת שבית המלון יימצא חייב בנזיקין גם על הניזוק לבצע פעולות מספר: ראשית מומלץ לתעד באופן מידי את המפגע או הגורם לתאונה. אם למשל אורח החליק על הרצפה כי היא הייתה רטובה רצוי לתעד את מצב הרצפה וגם לתעד האם היה שלט המזהיר מכך.

קיראו בנושא: תאונות בשטח ציבורי

בנוסף, רצוי לקחת פרטים מעדים שהיו במקום ככל שניתן. שנית על מי שניזוק לדווח על כך באופן מידי לקבלה או לעובד במלון, יש לדאוג לקחת את פרטי העובד לו דיווחתם על האירוע. שלישית יש לפנות לקבלת טיפול רפואי בהקדם, אפילו בשטח המלון אם ישנה אפשרות.

גם אז יש לקבל את כל האסמכתאות הנוגעות לקבלת הטיפול הרפואי. רביעית יש לפנות לעורך דין על מנת שזה יוכל לבחון את חבות בית המלון בהתאם לכל נסיבה. לא פחות חשוב, הוא אף פעם לא להשתהות. יש לפעול בהקדם.

באילו מקרים יהיה זכאי ניזוק לפיצוי מהמלון?

יש לערוך אבחנה בין מקרים בהם בית המלון התרשל למקרים בהם נגרמה תאונה עקב חוסר זהירות עצמית. דוגמא לרשלנות של מלון היא במקרה שאדם החליק במדרגות עקב סדק ברצפה שלא טופל.

במקרה כזה ברור שחובתו של בית המלון לדאוג לתחזוקת המרצפות. מנגד, דוגמא לחוסר זהירות אישית עשויה להתרחש כאשר אורח ברשלנותו שוחה בבריכה עם מים עמוקים למרות שהוא אינו יודע לשחות.

למידע נוסף: נפגעת בגלל נפילה בבריכת השחיה?

בית המשפט יבחן תמיד את אחריות בית המלון אל מול אחריות האורח בהתאם לנסיבות, ולעיתים אף עשויים להיווצר מצבים בהם שני הצדדים יהיו חבים במשותף. כאשר מוגשת תביעה לפיצויים נגד בית המלון, המלון הוא שאמור לשאת בפיצוי ולעיתים גם חברת הביטוח שלו.

סכום הפיצוי שייתבע יהיה נגזרת של הנסיבות, של התנהגות הצדדים ובמיוחד של שיעור הנזק הרפואי שייתמך בחוות דעת רפואית. סכום הנזק תמיד ישתנה ממקרה למקרה.

פסקי דין העוסקים ברשלנות בית מלון

בת"א (ת"א) 27720-11-10 ערן קרן נ' מלון דן אילת, הוגשה תביעה נגד בית מלון בטענה שהוא לא שמר על ביטחון האורחים. התובע הותקף ע"י אורח אחר, ונגרמו לו נזקים רפואיים. המלון מנגד טען כי מדובר באירוע נקודתי ואין ביכולתו למנוע אותו.

בית המשפט קיבל את התביעה ואף קבע כי דובר על אורח סורר שנהג לפני באלימות והשתכר: "הנני מוצאת כי לו היו המאבטחים ושאר עובדי המלון ערים לכך שקיים אורח בעל פוטנציאל בעייתי הרי שיכלו לעקוב אחר התנהלותו בשטחים הציבוריים של המלון ובכך למנוע את התקיפה". התובע פוצה בסך של 123,000 ש"ח בגין נזקיו.

בת"א (עפ') 942-08-07 יעקב כרמי נ' הראל חברה לביטוח בע"מ, דובר על אורח במלון שהשתתף בערב הווי ובידור במלון, הוא עלה על משטח עץ והחל לרקוד לבקשת מפעיל האירוע. בעת שרקד נשבר המשטח, התובע נפל נחבל ונגרמו לו נזקי גוף.

לקריאה נוספת: פיצויים בשל נפילה במדרגות

בית המשפט קבע כי "למארגני מופע הבידור והמלון היה ברור כי מופע הקשור בריקוד על משטח פרספקס טומן בחובו שלל סכנות, אשר ביניהן לא נמנה רק איבוד שיווי משקל אלא גם סכנות אחרות, כגון פגם או ליקוי במתקן עצמו אשר יגרום, כשלעצמו, לשבירת המתקן, ועקב כך הפגיעה במשתתף בו. לא ניתן לומר, כי פגם במשטח הינו בגדר סיכון טבעי ורגיל". התובע פוצה בסך של 9000 ₪ בגין נזקיו.

לשיחה עם עו"ד המתמחה בתחום הנזיקין? חייג/י: 03-7369253

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף אחריות בית מלון

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36