חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

מסירת מידע לחברות ביטוח - בלי סיפורים!

מחבר: 30/12/2019 18:03

כל פוליסת ביטוח, מכל סוג שהוא, בין אם המדובר על פוליסת ביטוח חיים, ביטוח דירה או פוליסה לרכב, מהווה למעשה חוזה בין החברה המבטחת לבין המבוטח – בעל הפוליסה. כבכל חוזה פרטי או עסקי אחר, ישנה ציפייה מצד שני הצדדים לקיום ההסכם ולמסירת מידע מלא ואמיתי טרם החתימה על חוזה הביטוח במקרה הזה.

לדוגמא, חברת הביטוח מצפה מאדם הסובל ממחלה כרונית כלשהי לדווח על כך לנציג הביטוח טרם החתימה על פוליסת ביטוח הבריאות. דוגמא נוספת היא אותה שאלה מוכרת שכל בעל רכב נשאל: "האם היו לך תביעות במהלך 3 השנים האחרונות" שגם אז, חברת הביטוח מצפה לקבל תשובה אמיתית מהמבוטח בטרם תחדש את פוליסת ביטוח הרכב שלו לשנה נוספת.

במקרים שבהם יתגלה כי המבוטח מסר מידע מגמתי ושיקרי או שבחר להסתיר מידע חיוני ורלוונטי מחברת הביטוח, עלול להיווצר מצב שבו המבטחת תסרב להעביר תשלומים / פיצויים בעת מקרה ביטוח, בטענה ההגיונית שעל המבוטח היה למסור את כל המידע ולא לשקר ולהסתיר מידע מהותי טרם רכישת הפוליסה.

מה קובע החוק בישראל לעניין מסירת מידע לחברת הביטוח?

חוק חוזה ביטוח תשמ"א-1981 החל לגבי כל סוגי הביטוח לרבות ביטוח רכב או נכס קובע בסעיף 6(א) את חובתו של המבוטח לענות בכנות ובפירוט על שאלות שהוצגו לו בטרם עריכת החוזה בין אם בטופס ההצעה או בכתב בדרך אחרת שיכולות להשפיע על נכונות המבטח הסביר לערוך את חוזה מול המבוטח באופן כללי או בתנאים מסוימים בפרט.

מלבד זאת קובע החוק בסעיף 6(ג)  שהסתרה של מידע על ידי המבוטח בכוונת מרמה של פרט שהוא ידע שהוא מהותי משמעה כמתן תשובה שאינה כנה או אינה מפורטת.

הרציונאל שעומד בין היתר מאחורי הסעיף הנו שביטוח הוא מכשיר כלכלי שמטרתו לספק הגנה מפני ההיבטים הכספיים של נזקים שנגרמים ליחיד באמצעות פיזורם על פני רבים וכאשר מתקיימים גורמי סיכון רבים, הסיכוי להתרחשות של מקרה ביטוח גבוה יותר ויש לערוך אם בכלל את הכיסוי בהתאם.

>>> הפורום המשפטי לשירותך! <<<

במקרה של ביטוח רכב חובת הגילוי מתייחסת בין השאר למספר הרישוי גיל וסוג הרכב, מעורבות בתאונות קודמות, וותק הרישיון של הנהג, גילו, מינו, תביעות שהוגשו על ידו בעבר נגד חברות ביטוח ועוד.

במקרה של ביטוח נכס חובת הגילוי יכולה להתייחס לנזקים למבנה, שריפות שהתרחשו בו קודם, מצב התחזוקה שלו, שווי הנכס, פרטי הבעלים, רישום הזכויות לגביו ברשם המקרקעין, משכנתא קודמת על אותו נכס ועוד.

בביטוח משכנתא שכולל בדרך כלל גם ביטוח חיים חובת הגילוי מתייחסת במסגרת ביטוח החיים גם להצהרות לגבי מצבו הבריאותי של המבוטח.

מה קורה אם מסתירים מידע מהחברה?

הסתרת מידע או מסירת פרטים לא נכונים לידי חברת הביטוח מאפשרים לה לפי סעיף 7(א) לחוק לבטל תוך 30 יום מהמועד שנודע לה על אי הגילוי לבטל בהודעה בכתב את חוזה הביטוח.

מלבד זאת, בהתאם לסעיף 7(ג) לחוק אם התרחש מקרה הביטוח והחוזה לא בוטל הדבר יכול להוביל לתשלום תגמולים פחותים מאלו שהחברה הייתה אמורה לשלם לפי הפוליסה. לא זו אף זו במקרים בהם התשובה ניתנה מתוך כוונה לרמות או שמבטח סביר לא היה כורת את אותו חוזה אפילו תמורת דמי ביטוח גבוהים יותר אם היה יודע את המצב לאשורו, החברה פטורה לפי הסעיף מתשלום התגמולים.

קיראו בהרחבה: האם על חברת הביטוח לשלם לאדם המנסה להונות אותה?

פסק דין שעסק בנושא מסירת פרטים לחברת הביטוח - דוגמא

הבאנו מתוך המאגר המשפטי את הדיון המעניין בהליך ת"א 13812/07 שם טוב נ' אישי ישיר איי.די.איי חברה לביטוח בע"מ - התובע רכש מהנתבעת פוליסת ביטוח לרכב לתקופה שבין ה-1 ליוני 2004 ועד הה-31 למאי 2005. לפני רכישת הפוליסה היו לתובע ארבע תביעות בגין אירועים שהתרחשו טרם רכישת הפוליסה האמורה.

במקרה שלהלן טוען התובע שהמכונית נגנבה ב-24 לפברואר 2005 ובעקבות זאת עברה תאונות דרכים שבגינן הוא מבקש לקבל את תגמולי הביטוח. הנתבעת טוענת שאילו הייתה יודעת על העבר הביטוחי של התובע היא לא הייתה מסכימה להעניק לרכב כיסוי ביטוחי.

בית משפט השלום בירושלים בראשות כבוד השופטת הגברת אנה שניידר מקבל את התביעה באופן חלקי באשר לנזקים שהתובע הוכיח שנגרמו שכן המבטחת לא ביטלה את הפוליסה למרות שהתובע לא המציא לה את האישורים הנדרשים על עברו הביטוחי וכל העת היא הציגה לו מצג שווא שהביטוח תקף למרות שהיא ידעה שהוא לא יתפוס אם יתקיים מקרה הביטוח.

יעוץ משפטי בענייני ביטוח ומסירת מידע לחברה המבטחת

משרדו של עורך דין עופר סולר מתמחה בייצוג תובעים בהליכים משפטיים כנגד חברות הביטוח, ובין השאר בכל מקרה שבו חברת הביטוח מנסה להתחמק מתשלום מסיבות כאלה ואחרות, ואף במקרים שבהם ניטען על ידי המבטחת כי המבוטח הסתיר ו/או לא גילה מידע מהותי טרם רכישת הפוליסה.

אם חברת הביטוח לא רוצה לשלם לך את תגמולי הביטוח מסיבה כלשהי, אנו מציעים לך לפנות אלינו ולקבל יעוץ אישי ומקצועי, במטרה לעמוד על זכויותיך לפי חוק חוזה ביטוח ולפי תנאי הפוליסה שאותה אתה מחזיק.

לשיחה אישית עם עורך דין עופר סולר חייג/י: 03-7369253

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
הממונה על הביטוח במשרד האוצר - מהו תפקידו של הממונה על הביטוח במשרד האוצר? באילו מקרים ניתן לפנות אל הממונה ומהן הסמכויות של המפקח על הביטוח בכל הנוגע לדרך פעולתן של חברות הביטוח בישראל?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף מסירת מידע לחברת ביטוח

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36