חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

הרופא התרשל בזמן הניתוח וגרם לך לנזק פיזי ונפשי?

עברת ניתוח ונגרמו לך נזקים? הניתוח כשל ונותרה בגופך נכות קשה? יכול להיות שהמדובר על רשלנות רפואית חמורה, ובכל מקרה מגיע לך לקבל תשובות ברורות!

פניה מהירה לעורך דין >>
סולר קפלינסקי מומחים ברשלנות רפואית

רשלנות רפואית בזמן ניתוח

עברת ניתוח ונגרמו לך נזקים? הניתוח כשל ונותרה בגופך נכות קשה? יכול להיות שהמדובר על רשלנות רפואית חמורה, ובכל מקרה מגיע לך לקבל תשובות!

פניה מהירה לעורך דין >>

נזקים אחרי ניתוח מעקפים

מחבר: 30/12/2019 18:25

ניתוח מעקפים נועד לחדש את אספקת הדם ללב עקב התקף לב. במהלך הניתוח עוקף הרופא את כלי הדם, שיש בהם היצרות או חסימה על ידי חיבור עורק מאיברים אחרים בגוף, אל העורקים הכליליים.

העורקים המשמשים למעקף נלקחים מאזורים בגוף שיכולים להמשיך ולתפקד, גם בלי העורקים שנלקחו מהם, כמו עורקי החזה הפנימיים או עורקי הידיים והרגליים ולכן לא נגרם נזק לאיברים שבהם נעזרים לניתוח.

אצל מטופל אשר סובל מטרשת עורקי הלב, שהיא מחלה בה יש הצרויות משמעותיות בעורקים הכליליים, העורקים החלופיים לא מושפעים מכך וממשיכים להזרים אספקת דם טובה ללב.

ניתוח המעקפים מיועד לאנשים החולים בטרשת עורקי הלב – מחלה המתאפיינת בעיבוי דופן העורק והתקשחותו עקב שקיעת מרכיבים שומניים וכדוריות דם לבנות. הצטברות חומרים אלו מובילה להיצרות ואף לחסימה של העורקים, המובילים דם לשריר הלב והתוצאה היא תעוקת חזה ואוטם בשריר הלב, עקב מחסור באספקת החמצן.

שיטה נפוצה בעלת יעילות גבוהה ורמת סיכון נמוכה לטיפול בהיצרות כלי דם, היא פעולת הצינתור המבוססת על החדרת צינור אל כלי הדם, על מנת להרחיב את האזור החסום חלקית. בנוסף קיימת גם אפשרות של טיפול תרופתי, אולם צנתור ותרופות במקרים מסוימים אינם מספיקים ואז יש לבצע ניתוח מעקפים.

באילו מקרים מבוצע ניתוח מעקפים?

המקרים בהם יבוצע ניתוח מעקפים, כוללים תעוקת חזה בלתי יציבה, בה מופיעים כאבים בחזה בעת מנוחה, חסימה המתרחשת במספר כלי דם, מחלה בעורק הכלילי הראשי או העורק הקדמי השמאלי היורד, התקף לב הגורם לנזקים המסכנים את חיי החולה, כמו קרע בשריר הלב והפרעות במחיצה או במסתמים וכן טרשת בקרב חולי סכרת ואי ספיקת כליות .

רמת הדחיפות של ניתוח המעקפים  נקבעת לפי שלב התקדמות המחלה, אם מדובר במצב התחלתי של טרשת עורקים, הטיפול יהיה בעיקר תרופתי, להפחתת הקרישה, בשילוב משמעת של תזונה קפדנית ופעילות גופנית המותאמות למטופל.

>>> הפורום המשפטי לשירותך <<<

במצב מתקדם יותר של היצרות או חסימת העורקים, יומלץ על צינתור ואף על שילוב של צינתור עם ניתוח לב. רמה זו כוללת מצבים כגון היצרות רצינית של העורק השמאלי הראשי או בשלושת העורקים הכליליים, פגיעה בתפקוד החדר השמאלי, היצרות בעורקים הכליליים יחד עם בעיה באחד ממסתמי הלב ובמצב של מחלה כלילית מורכבת. ניתוח מעקפים דחוף יתבצע לאחר התקף לב משמעותי.

האחריות לקבלת ההחלטה לבצע ניתוח מעקפים, מוטלת על הקרדיולוג ומנתח הלב, כאשר השאלה המכריעה היא מהו הטיפול שיתרום לחולה, באופן מרבי ולאורך זמן, ברמת הסיכון הנמוכה ביותר.

לקריאה מורחבת: הפרת דרישת הסכמה מדעת לפני צינתור לב

כך למשל במצב של היצרות שהיא מעבר ל – 75% בעורק השמאלי הראשי, כשלא ניתן לפתוח את החסימה על ידי תרופות או צנתור והשתלת תומכן, יופנה החולה לניתוח מעקפים. מטופלים נוספים אשר יופנו לניתוח, הם חולים שעברו אירוע אוטם בשריר הלב, הידוע גם כהתקף לב, כשהעורק נחסם לחלוטין ולא ניתן להחדיר את הצנתר.

מי מבצע את הניתוח?

האדם המוסמך לבצע ניתוח מעקפים, הוא רופא מנתח בעל התמחות בתחום הלב והתמחות בכירורגיה של ניתוחי לב. חשוב שהמנתח יהיה בעל עבר עשיר של התמחויות בבתי חולים שונים ובעל ניסיון רב שנים במחלקה בבית חולים .רצינותו של הרופא המנתח, נמדדת בכמות רבה של שעות בהן ביצע ניתוחי לב מכל הסוגים וכמובן בהמלצות המטופלים שנותחו אצל הרופא.

ניתוח מעקפים מנוהל על ידי כירורג מומחה בסיוע מתמחים והוא מתבצע גם בבתי חולים פרטיים וגם בבתי חולים ציבוריים. קיימים הבדלים בין בתי החולים לדוגמא, בבית חולים ציבורי המטופל לא ידע מראש מי המנתח ולא יוכל לבחור את מועד הניתוח ובנוסף, החדרים אינם אישיים, לעומת זאת, בשל ריבוי המחלקות וענפי ההתמחות בבית חולים ציבורי, יש מערך תומך רחב של צוותים זמינים במקרה של הסתבכות, כמו יחידת טיפול נמרץ נשימתי, מערך מעבדות ופתולוגיה, כירורגים במגוון התמחויות ועוד.

בבית חולים פרטי ניתנת אפשרות לבחור את הרופא המנתח ואת זמן ומקום הניתוח. חדר הניתוח הוא פרטי והשירות שניתן אישי ובאווירה נעימה. עם זאת, במקרה של סיבוך בניתוח, המערך התומך הוא מצומצם יותר ואף קשה יותר לתבוע את הקופה, שהפנתה לבית החולים.

יחד עם זאת, בשני המקרים מדובר על אותו אופן פעולה, אשר תבוצע על ידי מנתחים מקצועיים ביותר.

סיבוכים ופגיעות אפשריות בניתוח מעקפים

כמו בכל ניתוח גם כאן קיימים סיבוכים ופגיעות שאת חלקם ניתן למנוע על ידי מסירת רקע אישי והיסטוריה רפואית מלאה, למנתח ולמרדים טרם הניתוח.

סיבוכים  אפשריים עקב ניתוח מעקפים, כוללים דימום או זיהום בחתך הניתוח, התקף לב כתוצאה מחסימה בעורק הכלילי, שבץ מוחי הנגרם מקריש דם, הפרעות קצב והפרעות בחשיבה ובזיכרון.

מועמדים לניתוח אשר עברו אירוע אוטם שריר הלב, חולים הסובלים מפגיעה בתפקוד החדר השמאלי וכאלו החולים במחלת ריאות כרונית, נמצאים בסיכון גבוה יותר לסיבוכים. שיעור התמותה עקב ניתוח מעקפים הוא 1%.

לחצו לקריאה על: רשלנות רפואית באבחון וטיפול באירוע מוחי

השלב הראשון בתהליך ההתאוששות מהניתוח והחזרה לשגרה הוא העברת המטופל עם תום ניתוח המעקפים ליחידה לטיפול נמרץ ניתוחי לב. 
ביחידה זו, נמצא המטופל במעקב המוניטור במשך יממה מסיום הניתוח. תוך מספר שעות, עם התייצבות הנשימה, מוציאים את צינור ההנשמה מקנה הנשימה.

כאשר מסתיים המעקב בטיפול נמרץ, מועבר המנותח למחלקת האשפוז בה הוא נמצא במעקב רציף של א.ק.ג ושם יסייעו לו לעבור למצב ישיבה, לשתות ולאכול תזונה קלה. במקרה של כאבים, יקבל המטופל תרופות לשיכוך הכאב. השהות במחלקת האשפוז נמשכת כחמישה עד שבעה ימים.

במהלך תקופת ההחלמה, שנמשכת בדרך כלל כ–6 שבועות, יש להקפיד על רחצת אזור הניתוח פעמיים ביום ועל נטילת התרופות שנרשמו על ידי המנתח. במקרה של סחרחורת או חולשה יש להימנע מנהיגה.

כשבועיים לאחר הניתוח מגיע המטופל לביקורת אצל הרופא המנתח, שלושה שבועות לאחר הניתוח יכול המטופל לשוב בהדרגה לשגרה ולאחר 6 שבועות ניתן לחזור לעבודה ואפילו לעבודה פיזית.

פסקי דין - רשלנות בניתוח מעקפים

תביעה שהגישו עיזבון המנוח מר טוקרב ואלמנתו נגד אסותא מרכזים רפואיים, קופת חולים מכבי והרופא.

המנוח, שסבל ממחלת לב כלילית אושפז במאי 1992 בבית החולים סורוקה ונמצא סובל מאוטם חריף בשריר הלב והפרעה בתפקוד שריר הלב. מהצנתור עלה כי קיימת מחלה חסימתית קשה של העורקים הכליליים, המחייבת ניתוח מעקפים.

ב – 27.8.1992 עבר המנוח ניתוח מעקפים בבית חולים רמת מרפא - נתבע מס' 1, שבמהלכו או בשעות שאחריו, לקה המנוח בשבץ מוחי איסכמי ונותר עם חסר נוירולוגי קשה בדרגת נכות של 100%. בתאריך 9.8.2003 נפטר המנוח.

פרופ' יצחק ווירגין – מומחה בתחום הנוירולוגיה שמונה על ידי בית המשפט – קבע בחוות דעתו, שככל הנראה מר טוקרב לקה בשבץ עקב תסחיף סב ניתוחי - סיבוך העלול לקרות בשכיחות של עד 5% מניתוחי מעקפים. לדבריו, אין סיכוי גבוה לכך שמחדל של הרופאים הוא שגרם לתוצאות הטרגיות, אך עם זאת אין גם עדות מוצקה לכך שאיכות הטיפול עמדה בסטנדרטים מקובלים לתקופה.

בתגובה לחוות דעת זו טענו התובעים שגם אם הרקע לפגיעה המוחית היה תסחיף, הרופאים התרשלו בכך שנתנו למנוח את תרופת הניפריד ובכך הגדילו את היקף הפגיעה המוחית ושני הנזקים ביחד, גרמו לתוצאה החמורה.

קראו על: מקרה רשלנות של רוקח בהנפקת תרופה

לטענת הנתבעים השבץ המוחי נגרם עקב תסחיף סב ניתוחי בלתי נמנע ולא תרופת הניפריד היא שפגעה במנוח.

לאור טענות הצדדים הסיקה השופטת כי הנתבעים אינם אחראים לאירוע השבץ המוחי בו לקה המנוח, אך כן מוטלת עליהם אחריות בשיעור של 30% להחמרת היקף הפגיעה המוחית אשר נגרמה למנוח עקב מתן תרופת הניפריד, בזמן ובאופן בו ניתנה.

לפיכך נפסק שהאחריות בין הנתבעים תחולק באופן שווה, כך שסכום הפיצוי בו יזכו התובעים הינו 350,000 ₪.

דוגמה נוספת לפסק דין הדן ברשלנות בניתוח מעקפים, היא תביעה של מנותח במחלקת ניתוחי לב חזה, נגד המרכז הרפואי רבין. במהלך הניתוח שבוצע במרכז, נשכחה בגוף החולה צינורית באורך 15 ס"מ, בין הווריד החלול העליון והעלייה הימנית של הלב.

הצינורית, שהתגלתה במהלך צנתור, רק 4 שנים לאחר הניתוח הוצאה בצנתור נוסף. בית המשפט פסק לתובע פיצויים בגובה 1,500,000 ₪.

קיראו בהרחבה על: השארת גוף זר בגוף המטופל במהלך ניתוח

במקרה של פגיעה בניתוח מעקפים יש לפנות לעורך דין המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית, עו"ד יכול לסייע לך באיסוף חומרי התביעה במציאת רופאים מומחים ובהשגת פיצוי מקסימאלי.

לשיחה אישית עם עורך הדין עופר סולר חייג/י: 03-7369253

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי רשלנות רפואית בניתוח ניתוח מעקפים

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

03 ביוני 2020

אחוזי נכות ופיצויים שנקבע...

קטין שנפגע בתאונת דרכים תבע פיצויים בגין ראשי נזק שונים - לחצו לקריאת חוות דעת המומחים הרפואיים מטעם בית המשפט והכרעת הערכאה המשפ...

קרא עוד

03 ביוני 2020

נגרמה לך נכות בגלל פגיעה ...

נכות בגלל תאונת עבודה - נפגעת בעבודה? יש לך זכויות! ליחצו כאן למידע...

קרא עוד

03 ביוני 2020

נכות פסיכאטרית עקב רשלנות...

כיצד רשלנות רפואית בהרדמה לניתוח סינוסים גרמה למטופל לנכות פסיכיאטרית ומה ההבדלים בין נכות רפואית ותפקודית...

קרא עוד

10 ביוני 2020

נזק מוחי לאחר ניתוח נוירו...

מקרה של רשלנות רפואית במעקב אחרי ניתוח נוירוכירורגי, שהובילה לנזק מוחי והסבר אודות חובת הזהירות המוטלת על רופא מנתח...

קרא עוד

11 ביוני 2020

על בדיקת ממוגרפיה ומקרי ר...

עו"ד עופר סולר מסביר ומפרט על מקרי רשלנות רפואית בביצוע או פענוח תוצאות בדיקת ממוגרפיה...

קרא עוד

16 ביוני 2020

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

17 ביוני 2020

פגיעה מוחית עקב אי אבחון ...

הסבר אודות תביעת רשלנות רפואית שהוגשה בטענה של איחור באבחון יתר לחץ דם כלייתי אצל ילדה אשר גרמה לנזק מוחי חמור...

קרא עוד

22 ביוני 2020

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

22 ביוני 2020

כריתת אשך בשל איחור באבחו...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו פסק דין בנושא איחור באבחון אשך טמיר אצל תינוק לאחר הלידה, אשר הוביל לכריתת האשך...

קרא עוד

22 ביוני 2020

איחור באבחון דלקת באפנדציט

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירה של פסק דין העוסק באיחור באבחון דלקת בתוספתן ומסביר האם מדובר במקרה הזה ברשלנות רפואית...

קרא עוד

22 ביוני 2020

רשלנות רפואית בניתוח כיס מרה

טענה בדבר רשלנות רפואית בעת ניתוח לכריתת כיס מרה - עורך דין עופר סולר סוקר פסק דין חשוב בנושא...

קרא עוד

29 ביוני 2020

רשלנות רפואית בניתוח עיניים

רשלנות רפואית בניתוח עיניים גרמה נזק לראיה בשל טעות של רופא העיניים המנתח וחוסר זהירות בניתוח, לפניכם פרטי המקרה...

קרא עוד

29 ביוני 2020

עברת ניתוח קטרקט ונגרמו ל...

עו"ד עופר סולר מסביר על מקרי רשלנות רפואית לאחר ניתוח קטרקט. כנסו לאתר למידע נוסף...

קרא עוד

29 ביוני 2020

רשלנות בטיפול להוצאת שברי...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא למקרה של רשלנות רפואית בטיפול להוצאת שברי זכוכית והותרת שברים בפצע ומסביר מה ניתן לעשות...

קרא עוד

29 ביוני 2020

גילית בגופך גוף זר שהושאר...

עו"ד עופר סולר מסביר: האם חפץ זר שנשאר בגוף המנותח לאחר ניתוח זה רשלנות רפואית?

קרא עוד

07 ביולי 2020

מוות של ילדה בשל רשלנות ב...

רשלנות רפואית בבדיקת ילדה במוקד ביקורופא הובילה להחמצת אבחנה של דלקת קרום המוח ומוות של הילדה עקב כך...

קרא עוד

07 ביולי 2020

פתח בשילייה בשל דלקת מי ש...

איחור באבחון מצוקה עוברית אפשרית בשל דלקת מי שפיר במצב של שיליית פתח, הוביל לנזק מוחי שנגרם לעובר בזמן הניתוח הקיסרי...

קרא עוד

07 ביולי 2020

מקרי רשלנות בביצוע בדיקת ...

עורך דין עופר סולר מסביר על מקרי רשלנות רפואית בביצוע בדיקת מי שפיר ותוצאותיה האפשריות...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36