חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

נפגעת בשטח של בית משותף? יש לך זכויות!

מחבר: 30/12/2019 17:42

נגרמו לך נזקי גוף בגלל פציעה בשטחו של בית משותף? החלקת במדרגות או שנפגעת בגלל תקלה במעלית? בכל מקרה של פגיעה משמעותית שנגרמה לאדם בשטחו של בית משותף, ישנן זכויות ובמקרים רבים מגיעים פיצויים על פי חוק. רוצה להבין ולדעת יותר?

צורת המגורים בבית משותף צברה לאורך השנים פופולאריות רבה. חוק המקרקעין תשכ"ט-1969 מגדיר בסעיף 52 בית משותף כבית בעל שתי דירות לפחות שרשום בפנקס הבתים המשותפים.

רכוש משותף לפי אותו סעיף בחוק כולל את כל החלקים של הבית המשותף כדוגמת מעליות, מקלטים, מסד, גגות, קירות חיצוניים, קרקע, מדרגות, מכשירי חימום ומים המיועדים לשימוש על ידי כל בעלי הדירות, למעט החלקים בו הרשומים כדירות.

בדומה, לכל מקום אחר גם בשטח של בית משותף יכולים להיגרם לפרט נזקי גוף כדוגמת פציעות, שברים וחבלות בדרגות חומרה כאלו ואחרות כתוצאה מאירועים שונים.

מי אחראי לנזק גוף בשטח בית משותף?

החוק קובע בסעיף 65 שלכל בית משותף תמונה נציגות שתהיה אחראית על ניהול ענייני הבית המשותף שתפעל בהתאם לתקנון שנקבע לבית. הנציגות מכונה גם ועד הבית וכל אדם בישראל המתגורר בבניין משותף מכיר את הוועד.

התחזוקה של השטחים המהווים חלק מהרכוש המשותף היא חלק מתחומי האחריות של הנציגות ולכן היא גם זו שמוטלת עליה האחריות במקרים שנגרם נזק גוף בשטחים השייכים לרכוש המשותף.

היום בחלק מהבתים המשותפים נהוג במסגרת התשלומים בהם משתתפים הדיירים כחלק מתחזוקת המבנה המשותף לרכוש גם ביטוח בית משותף שיכסה במקרה הצורך את ההוצאה הכספית המשמעותית שיכולה להיות מוטלת בפועל על הדיירים במידה וייגרם נזק בשטח זה.

הכיסוי הספציפי שמעניק ביטוח מסוג זה תלוי בפוליסה של הביטוח הרלבנטי. הפוליסה היא המסמך שמוכיח שקיים חוזה לעניין זה בין המבטח והנציגות שמפרט את ההתחייבויות והזכויות של כל צד אך לא מהווה את ההסכם עצמו. בדרך כלל הביטוח מכסה נזקי גוף שנגרמו לדיירים ולאנשים זרים כאחד בשטחים שמהווים חלק מהרכוש המשותף.

>>> פורום משפטי בהנהלת עו"ד עופר סולר <<<

ביטוח מסוג זה לא מכסה לרוב נזקים למבנה, נזקים מהסוג האמור מבוטחים לרוב בביטוח נפרד של ביטוח מבנה. בדומה, בדרך כלל הביטוח גם לא מכסה נזקים שנגרמו לעובדים שהועסקו על ידי הנציגות של הבניין, כמו עובדי חברות ניקיון, עובדי קבלן שיפוצים ואחרים.

במקרה שנגרם נזק גוף בשטח הבית המשותף עלולה לקום לפרט הזכות לתבוע פיצוי בגין הפגיעה.

את התביעה ניתן בפועל להגיש נגד כל אחד מדיירי הבית המשותף. במידה וקיים ביטוח התביעה תוגש בדרך כלל נגד הנציגות (ועד הבית) כאחראית על התחזוקה והגורם המבטח.

דוגמא לפגיעה בשטח בניין משותף ופסק דין בנושא

הבאנו כדוגמא את הדיון ופסק דינו של בית המשפט בהליך ת"א 110114/00 אלון נ' אריה חברה לביטוח - תביעה על נזקי גוף שנגרמו לטענת התובע  בשטח בית משותף. התובעת גרה בקומה רביעית בבית משותף שאין בו מעלית.

בשני לאוקטובר 1998 החליטה התובעת, שעה אחרי שבעלה שב עם ילדיהם ולא שם לב לשום נוזל או שלולית על הרצפה, לצאת עם תינוקה החוצה וכאשר הגיעה לקומה השנייה היא נפלה על הגב והישבן תוך שהחזיקה את הילד כדי להגן עליו. כתוצאה מנפילתה היא נחבלה ונגרמה לה פגיעה משמעותית.

בית משפט השלום בתל אביב בראשות כבוד השופט יחזקאל הראל דן מקבל במקרה זה את התביעה נגד חברת הביטוח שביטחה את נציגות הבית המשותף נגד נזקים לצד שלישי שמכסה גם את האחריות שלהם לרכוש המשותף ודוחה את אחריותם של דיירים אחרים שנתבעו בכתב התביעה ופוסק לתובעת פיצויים בסך 171,500 שקלים בגין הנזקים שנגרמו לה בשל הנפילה.

ראוי לציין כמובן, כי במקרה של פגיעה ונזקי גוף שנגרמו לך או למי מבני המשפחה בשטח בנין משותף, רצוי להקדים ולהתייעץ עם עורך דין מיומן ומנוסה, קודם לקבלת החלטה או נקיטה בפעולות כלשהן. משרדו של עורך הדין עופר סולר טיפל ומטפל בתביעות פיצויים מגוונות לאורך השנים, ואנו מציעים גם לך לפנות ולקבל יעוץ משפטי ראשוני ללא כל התחייבות.

ליחצו כאן לפניה ויצירת קשר עם עורך דין עופר סולר

לשיחה אישית ודיסקרטית עם עורך דין עופר סולר חייגו: 03-7369253

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
אחריות ועד בית משותף במקרה של פגיעות ונזקי גוף - מהי היקף אחריותו של ועד הבית המשותף במקרה של פציעה ונזקי גוף שנגרמים לאורח / מבקר שנחבל בעת ביקור בבית המשותף? מה קובע החוק בנושא זה ומי נושא באחריות לשלום המבקרים?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף פגיעה בבית משותף

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36