חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

נזק גופני או נפשי שהתגלה באיחור לאחר תאונת דרכים

מחבר: 30/12/2019 18:06

בכל שנה נפגעים אלפי בני אדם בתאונות דרכים. למזלנו הרב רוב הפגיעות שנגרמות הנן קלות יחסית, אך ישנם גם מקרים של פציעות קשות ואף קטלניות. מה שכולנו פחות מכירים, הוא את כל אותם מקרים שבהם מתגלות ומתפתחות פציעות שכתוצאה מהתאונה, גם חודשים ארוכים אחרי מועד התאונה.

אותם נפגעים מתקשים לא אחת להוכיח כי הפגיעה מקורה בתאונת דרכים שקרתה לפני כחצי שנה לדוגמא. הסיבות לגילויה של פגיעה כאמור באיחור רב יחסית (ולעיתים באיחור ניכר) יכולים להיות תלויים בכמה משתנים: התפרצות מחלה, טעות באבחון של רופא, כשלון בפענוח בדיקות רפואיות ועוד.

בכל מקרה שבו ניתן להוכיח כי פגיעה כלשהי, מקורה באירוע תאונת דרכים, הגם שארעה לפני חודשים ארוכים, ניתן לפנות ולהגיש תביעת פיצויים כנגד חברת הביטוח שביטחה את הרכב שהיה מעורב באותה תאונה דאז.

חברת הביטוח מצידה, בלא מעט מקרים, תנסה להתנער מאחריות בין השאר לאור העובדה כי חלף פרק זמן מאז התאונה נושא התביעה ועד גילוי הפגיעה על ידי הנפגע. אם טענות אלה, יצטרך עורך הדין שלך להתמודד ולהוכיח את קיומו של הקשר בין מהות הפגיעה והתאונה.

משרדו של עורך דין עופר סולר עוסק בייצוג נפגעי תאונות דרכים, מזה שנים רבות ובהצלחה מרובה. אנו מייצגים אך ורק תובעים-נפגעים בתביעות פיצויים המוגשות בכל הערכאות המשפטיות, כנגד חברות הביטוח.

אם אתה או מי מבני המשפחה נפגע בתאונה, ואף במקרים בהם חומרת הפגיעה נתגלתה כעבור זמן רב או שהתפרצה בגופך מחלה, אנו מציעים לך לפנות ולקבל יעוץ משפטי אישי על מנת להבין את מלוא זכויותיך המשפטיות.

אנו עובדים בשיתוף פעולה צמוד עם מומחים רפואיים בתחומים רבים, ובעת הצורך ניתן יהיה להעריך בשיתוף עם מומחה רפואי, את מהות הפגיעה ממנה אתה סובל וביחס לתאונה שבה נפגעת בעבר.

>>> הפורום לענייני נזיקין לשירותך! <<<

סוגי פגיעות בתאונה – מהיום והלאה!

ניתן למיין את הנזקים והפציעות הנגרמים כתוצאה של תאונת דרכים לאלו המתגלים באופן מיידי ולאלו המתגלים בתקופה מאוחרת יותר.

לאורך השנים היו מקרים רבים שבהם בתי המשפט הכירו בפגיעות פיזיות, מחלות ובעיות נפשיות ככאלה המחייבות תשלום פיצויים לפי חוק הפלת"ד, ולכן גם כיום נדרש לבדוק כל מקרה לגופו, לפני שמקבלים החלטות כלשהן.

דוגמאות לפגיעות מיידיות הן פציעות בפנים כתוצאה משברי זכוכית, פגיעות בשיניים ופגיעות בעור עקב שברים שחדרו אליו.

לאלו נוספים נזקים שנגרמו לרכב שניתן לראותם כמובן מיד לאחר התאונה – שריטות על גבי הרכב וכיפוף הפח, שמשות שבורות, פגיעה במערכת החשמלית ולעיתים הרס מוחלט של הרכב.

לעומת אלו, עלולות להופיע 'פגיעות נסתרות' אשר לא נראות לעין והן נפוצות למדי. אלו עשויות להתפתח לכאבים ובעיות גופניות בהמשך, כגון; זעזוע מוח הנגרם כתוצאה מהטחת הגולגולת באופן מהיר ומתבטא בכאבי ראש, ראיה כפולה ואף בעיות זיכרון והתמצאות, צליפת שוט – כאב בצוואר לאחר פגיעה ברקמות הצוואר,  וכאבים כרוניים כמו כאבי גב תחתון שהפצוע ממשיך לסבול מהם אפילו שנים לאחר התאונה.

מחקרים שנעשו גילו כי ישנן עוד כמה מחלות שעלולות להתפרץ גם חודשים לאחר פציעה בתאונת דרכים, כמו: סכרת, מחלת היאפים, פיברומיאלגיה, בעיות מפרקים ועוד. בנוסף עלולות להופיע פגיעות נפשיות שהן פחות נפוצות כמו חרדה וטראומה הגורמת למשל לפחד מנהיגה ונסיעה לאחר התאונה.

לאורך השנים נתקלנו בלא מעט מקרים של נזקים נפשיים שנגרמו לנפגעי תאונות, הגם שאותם נזקים אובחנו באיחור - תקופה של חודשים אחרי מועד התאונה.

נפגעי תאונות דרכים זכאים לקבל פיצויים על הפגיעות הפיזיות והנפשיות אך חשוב לאסוף את התיעוד הרפואי והמידע עבור התביעה בהקדם ולא להמתין זמן רב מדי, מאחר שככל שהזמן עובר ההנחה תהיה כי הפגיעה לא הייתה חמורה. נבדק המוותר על בדיקה רפואית בגלל פגיעות שאינן מורגשות מיד עלול למצוא עצמו במצב בו חברת הביטוח תטען שלא הייתה פגיעה כלל או שהייתה מזערית.

גילוי מאוחר של נזקי תאונת דרכים בראי הפסיקה והחוק

הקביעה בעניין התיישנות עילת התביעה ונזק שנתגלה באיחור נמצאת בסעיפים 5 (1) ו – 6 לחוק ההתיישנות, ולפיו תביעת הנפגע תתיישן בחלוף 7 שנים מהיום בו נוצרה עילת התביעה. כאשר מדובר בתאונת דרכים הכוונה ליום התאונה או התרחשות הפגיעה וספירת תקופת ההתיישנות תסתיים כאשר תוגש תביעה לבית המשפט ולא לחברת הביטוח.

סעיף 89 (2) לפקודת הנזיקין תשכ"ח 1968 קובע בנוגע לנזק שהתגלה באיחור; במקרים בהם עילת התביעה היא נזק שהתגלה באיחור, מתארכת תקופת ההתיישנות משבע לעשר שנים מהיום בו התרחשה התאונה.

הבאנו מתוך המאגר המשפטי הענף בתחום, פסק דין העוסק בנושא התיישנות התביעה של נפגע תאונת דרכים בהליך ע"א 1254/99 – המאירי נגד הכשרת הישוב חברה לביטוח. בשנת 1993 הגיש התובע תביעת פיצויים בגלל נזקי גוף עקב תאונת דרכים אשר התרחשה ב–1980. לטענתו, התאונה גרמה לטרשת נפוצה.

חברת הביטוח ביקשה לדחות את התביעה מסיבת התיישנות ובית המשפט המחוזי קיבל בקשתה. לאחר הגשת ערעור לבית המשפט העליון, הוא ביטל את הפסיקה והורה לבית המשפט המחוזי לפסוק בנושא לאחר בירור הקשר הסיבתי בין התאונה למחלה.

בית המשפט המחוזי המשיך בקביעה לפיה התביעה התיישנה והתובע ערער בשנית. בית המשפט העליון הורה לבטל את פסק הדין ולדון בתביעה מאחר שהמערער הסתמך על סעיף (8) לחוק ההתיישנות המתבסס על העלמות העובדות והקשר הסיבתי מן התובע, כך שאין סתירה בין הראיות שהציגה חברת הביטוח לאי הצלחת גילוי הקשר הסיבתי.

מכאן שהכף נוטה לצד המערער ויש לדון שוב בעניינו בבית המשפט המחוזי.

חשוב להתייעץ עם עורך דין מנוסה!

יש לזכור כי המדובר בנושא סבוך ומורכב משתי בחינות עיקריות: הפן הרפואי, שבמסגרתו יש להוכיח קשר בין התפרצות מחלה או גילוי מאוחר של פגיעה גופנית לבין תאונת הדרכים שעברת. ובפן המשפטי, אז נצטרך להוכיח את הטענות הרפואיות והנזק שנגרם, בפני בית המשפט על מנת לזכות בפיצויים.

באם גילית פגיעה פיזית או שהתפרצה בגופך מחלה כמה שבועות, חודשים או יותר לאחר תאונת דרכים, עליך לפנות ולהתייעץ עם עורך דין, על מנת לבחון את זכויותיך המשפטיות, לפי חוק בישראל.

למשרדנו ניסיון רב שנים בייצוג נפגעי תאונות ונשמח להעניק גם לך יעוץ וליווי משפטי ככל שידרש.

לשיחה אישית עם עורך דין עופר סולר חייג/י: 03-7369253

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים הנזק התגלה באיחור?

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36