חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

נפגעת בגלל נפילה בבריכת השחיה?

מחבר: 30/12/2019 18:03

במהלך חודשי הקיץ ולאורך כל השנה, רבים מאיתנו מבקרים בבריכות שחיה. לעיתים עם הילדים ובני המשפחה בסוף השבוע ובמקרים אחרים, בשעות הבוקר או אחרי העבודה בשביל לשחות ולשמור על כושר גופני.

למרבה הצער, לעיתים מתרחשות תאונות גם באזור בריכת השחיה. אחרי הכל המדובר על אזור רטוב, חלק שעלול להיות רצוף במכשולים שחלקם מפתיעים ואינם צפויים. בריכת שחיה יכולה להיות בבעלות עירונית או בבעלות פרטית.

כך לדוגמא, בעיר תל אביב יש כמה בריכות שחיה פרטיות השייכות לבתי מלון או לחברות פרטיות. כמו כן, יש בריכות שחיה עירוניות כמו בריכת גורדון שנמצאת בסמוך לחוף הים. בכל אחת מהבריכות, ללא קשר לבעליה, קיים צורך להקפיד על כללי בטיחות קפדניים, לשמור על ניקיון ולהקפיד על בריאותם ושלומם של האורחים.

כמו בכל מקום אחר, גם כאשר אנחנו מגיעים לשטח הבריכה ואין זה משנה מהי מטרתנו, אנו מצפים לבלות ולהנות במקום בטוח ונקי ממפגעים ומכשולים. מצד שני, ישנם מקרים שבהם אדם נפגע במהלך שהותו בבריכת השחיה כתוצאה ממכשול או הפרת כללי בטיחות, שאז עלולה להיווצר חבות כלפיו.

נציין כי לא בכל מקרה של פציעה ניתן להטיל אחריות על מפעילי הבריכה, ולכן בכל מקרה מומלץ וצריך לפנות ולהתייעץ עם עורך דין הבקיא בענייני נזיקין על מנת לבדוק כל מקרה לגופו. בגדול, במקרים שבהם הפגיעה נגרמה בגלל רשלנות כלשהי מצד מפעילי הבריכה ובעליה, הרי שאז ניתן היתה לבוא אליהם בטענות ולתבוע פיצויים.

מאידך, במקרה שבו ילד נפל ונחבל בגלל שהשתולל במתחם הבריכה וללא כל מכשול ברור, לא בטוח שקיימת חבות מבחינת בעליה של בריכת השחיה.

לקריאה נוספת: ביטוח ילדים במסגרת חוק חינוך חובה

ראוי לציין כי לא בכל מקרה של פגיעה קיימת הצדקה כלכלית לפנות לאפיק המשפטי ולתבוע פיצויים. הצדקה זו קיימת על פי רוב במקרים שבהם בעקבות הפגיעה בבריכה נגרמו לנפגע נזקי גוף משמעותיים, נכות זמנית או קבועה ואובדן כושר עבודה לתקופה ממושכת.

אחריות מפעילי בריכת השחיה לשלום האורחים

כך על מנת למזער את הסכנה לפגיעות גוף כתוצאה מנפילה ומגורמים אחרים, נדרשת לצורך הפעלת בריכת שחיה, העסקה של מצילים, פקחים, כוח עזר רפואי וסדרנים על מנת שיאכפו את הוראות החוק בדבר הגבלה או איסור רחצה ושמירת התברואה והפיקוח בשטח הבריכה.

>>> הפורום המשפטי לשירותך! <<<

קביעת התקנים ודרישות הסף להעסקת גורמים אלו נקבעת על ידי שר הפנים השואב את סמכותו מהוראות חוק הסדרת מקומות רחצה תשכ"ד – 1964 ותקנות הסדרת מקומות רחצה (בטיחות בבריכות שחיה) התשס"ד – 2004.

העסקת אנשי מקצוע אלו גם מהווה חלק מהדרישות לקבלת רישיון להפעלתה של בריכת שחיה ציבורית לפי חוק רישוי עסקים תשכ"ח-1968.

הרשות המקומית ומפעיל הבריכה שקיבל רישיון להפעלתה מטעם הרשות, הם אלו האחראים לאכיפת הוראות החוק באמצעות הגורמים המועסקים על ידם בשטח הבריכה.

קיראו: טביעה בים והזכות לקבלת פיצויים

האם קיימת אפשרות להגיש תביעת פיצויים?

נפילה בבריכת שחיה יכולה כאמור לגרום לנזקים עצומים שעלולים להצריך טיפול משמעותי ויכולים להקים עילה מוצדקת להגשת תביעה לפיצויים. בדומה למקרים אחרים של נזקי גוף, גם תביעה בעקבות נפילה בבריכה תוגש נגד הגורמים בעלי מירב האמצעים הכלכליים מבין אלו להם ניתן לייחס אחריות לקרות האירוע שכן הסיכוי של הניזוק להיפרע מהם גבוה יותר.

כך במקרה של נפילה בבריכת שחיה עירונית הנתבעים יהיו הרשות שבשטחה המוניציפאלי נמצא המתקן, המפעיל הישיר של המקום מטעם הרשות והגורם המבטח את האתר. עילות התביעה  יסתמכו בדרך כלל על הסעיפים הרלבנטיים לעניין המופיעים בפקודת הנזיקין (נוסח חדש) תשכ"ח-1968.

חשוב להדגיש כי הפסיקה כבר התייחסה בעבר למבקרים בבריכה כקבוצה שקיימת כלפיה חובה לצפות את האפשרות להתרחשותו של נזק.

יחד עם זאת, בכל תביעה מסוג זה יבחן בית המשפט גם האם התקיימה לגבי אותו ניזוק החובה לצפות את הנזק הקונקרטי שנגרם ואת הסבירות להתרחשותה של אותה פגיעה ספציפית, כל זאת כחלק מהיסודות הנדרשים לקבלת הפיצוי לפי החוק.

מטרת פיצוי זה הנה להשיב את הפרט למצב בו היה בטרם התרחשה הנפילה ולכן גם סכומו יהיה בהתאם. פיצוי עונשי אינו נהוג בדרך כלל בבתי המשפט בישראל וייפסק אך בנסיבות חריגות במיוחד.

דוגמא מתוך פסק דין - תביעת פיצויים אחרי פציעה בבריכת שחיה

הבאנו מתוך המאגר המשפטי את הדיון המעניין במסגרתו ערעור בהליך ע"א 145/80 ועקנין נ' המועצה המקומית בית שמש פ"ד לז(1)113 - המערער היה בן 15 שקפץ לבריכת שחייה שהייתה בבעלות המועצה המקומית בית שמש.

קיראו בהרחבה בנושא: הגשת ערעור על פסק דין

הקפיצה היתה אל המים הרדודים. ראשו של הקופץ נחבט בקרקעית ונפצע קשה. בשטח המים הרדודים לא נמצאו שלטים המזהירים מפני סכנת קפיצה למים. הנפגע הגיש תביעה. בית המשפט המחוזי דחה את התביעה לפיצויים בשל סוגיית חובת הזהירות.

הוגש ערעור לעליון. בית המשפט העליון בראשות כבוד הנשיא לשעבר השופט אהרון ברק קיבל את הערעור וקבע לראשונה את המושג של חובת זהירות מושגית באומרו, שלא היה צריך לצפות את הנזק רק כלפי ניזוק ספציפי אלא לגבי קבוצה שלמה.

נפגעת בעת בילוי בבריכת שחיה? נגרמו לך נזקי גוף משמעותיים?
לשיחה אישית עם עורך דין עופר סולר חייג/י: 03-7369253

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף פציעה בבריכת שחיה

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

30 בדצמבר 2019

תביעות רשלנות רפואית נגד ...

עורך הדין עופר סולר מסביר אודות מספר תביעות שהוגשו כנגד בית החולים העמק בעפולה בשל רשלנות רפואית...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

תביעות רשלנות רפואית נגד ...

עורך הדין עופר סולר מסביר אודות מספר מקרי תביעות שהוגשו נגד בית החולים רבקה זיו בעילת רשלנות רפואית...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

פסק דין: פיצויים לנפגעת ב...

סקירה משפטית של פסק דין המסביר את פסיקת בית המשפט לתשלום פיצויים של מאות אלפי שקלים בעקבות התרשלות חמורה בניתוח ליישור מחיצות האף...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

היעדר התנגדות לקבלת תרופה...

עורך הדין עופר סולר מסביר פסק דין מעניין שקבע כי היעדר התנגדות לקבלת תרופה עשוי להוות הסכמה מדעת...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

הורים שהם בני דודים לא הו...

עורך הדין עופר סולר מסביר פסק דין מעניין, שהכריע בסוגיית רשלנות רפואית בשל אי הפניה של בני דודים לקבלת ייעוץ גנטי ולידת ילד נכה...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

400,000 ש''ח פיצויי בגלל ...

בית המשפט קבע פיצויים לילד שנפגע בעינו בשל רשלנות רפואית בניתוח הקטרקט שעבר...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

תביעות נגד בית החולים סורוקה

עורך הדין עופר סולר מביא דוגמאות לתביעות רשלנות רפואית שהוגשו נגד בית החולים סורוקה בבאר שבע...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

התפרצות מחלת נפש לאחר נית...

אדם לקה בסכיזופרניה לאחר ניתוח השתלת שיער שעבר, האם המקרה מזכה בפיצויים בשל רשלנות רפואית?

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

פנייה לנציב קבילות הציבור...

עורך הדין עופר סולר מסביר על אופן הפניה וסמכותו של נציב קבילות הציבור למקצועות רפואיים במשרד הבריאות...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

עברת טיפול אורטודנטי ונגר...

עורך הדין עופר סולר מסביר על מקרה של רשלנות חמורה בטיפול אורטודונטי וקבלת פיצויי עתק...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

פיצויי של מיליונים על רשל...

עורך הדין עופר סולר ייצג תובע שנגרם לו נזק חמור בניתוח פריצת דיסק שעבר, ובית המשפט המחוזי פסק לטובתו מיליוני שקלים כפיצויי...

קרא עוד

07 בינואר 2020

רשלנות באבחון נגע סרטני מ...

בית המשפט המחוזי בחיפה פסק פיצויים של מאות אלפי שקלים בשל רשלנות רפואית חמורה באבחון נגע סרטני ממאיר בגופו של אדם!

קרא עוד

12 בינואר 2020

הגשת תביעה בגלל רשלנות רפ...

עורך דין עופר סולר מסביר על מקרים של רשלנות רפואית בהריון ופגיעה משמעותית בעובר ובאם ההריונית...

קרא עוד

12 בינואר 2020

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

12 בינואר 2020

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

סולר קפלינסקי רשלנות רפואית: המשרד המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה עומד לרשותך!

קרא עוד

19 בינואר 2020

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

20 בינואר 2020

אודות עורך דין עופר סולר

הכירו את הניסיון המקצועי של עורך הדין עופר סולר, מבכירי עורכי הדין בישראל שעוסקים בייצוג נפגעי רשלנות רפואית...

קרא עוד

23 בינואר 2020

מידע מקיף בנושא רשלנות רפ...

עו"ד סולר וקפלינסקי מתמחים בייצוג נפגעי רשלנות רפואית למעלה מ-19 שנה וישמחו לעמוד לצדך בדרך לבירור זכויותיך והגשת תביעת פיצו...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36