חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

נפגעת בגלל נפילה בבריכת השחיה?

מחבר: 30/12/2019 18:03

במהלך חודשי הקיץ ולאורך כל השנה, רבים מאיתנו מבקרים בבריכות שחיה. לעיתים עם הילדים ובני המשפחה בסוף השבוע ובמקרים אחרים, בשעות הבוקר או אחרי העבודה בשביל לשחות ולשמור על כושר גופני.

למרבה הצער, לעיתים מתרחשות תאונות גם באזור בריכת השחיה. אחרי הכל המדובר על אזור רטוב, חלק שעלול להיות רצוף במכשולים שחלקם מפתיעים ואינם צפויים. בריכת שחיה יכולה להיות בבעלות עירונית או בבעלות פרטית.

כך לדוגמא, בעיר תל אביב יש כמה בריכות שחיה פרטיות השייכות לבתי מלון או לחברות פרטיות. כמו כן, יש בריכות שחיה עירוניות כמו בריכת גורדון שנמצאת בסמוך לחוף הים. בכל אחת מהבריכות, ללא קשר לבעליה, קיים צורך להקפיד על כללי בטיחות קפדניים, לשמור על ניקיון ולהקפיד על בריאותם ושלומם של האורחים.

כמו בכל מקום אחר, גם כאשר אנחנו מגיעים לשטח הבריכה ואין זה משנה מהי מטרתנו, אנו מצפים לבלות ולהנות במקום בטוח ונקי ממפגעים ומכשולים. מצד שני, ישנם מקרים שבהם אדם נפגע במהלך שהותו בבריכת השחיה כתוצאה ממכשול או הפרת כללי בטיחות, שאז עלולה להיווצר חבות כלפיו.

נציין כי לא בכל מקרה של פציעה ניתן להטיל אחריות על מפעילי הבריכה, ולכן בכל מקרה מומלץ וצריך לפנות ולהתייעץ עם עורך דין הבקיא בענייני נזיקין על מנת לבדוק כל מקרה לגופו. בגדול, במקרים שבהם הפגיעה נגרמה בגלל רשלנות כלשהי מצד מפעילי הבריכה ובעליה, הרי שאז ניתן היתה לבוא אליהם בטענות ולתבוע פיצויים.

מאידך, במקרה שבו ילד נפל ונחבל בגלל שהשתולל במתחם הבריכה וללא כל מכשול ברור, לא בטוח שקיימת חבות מבחינת בעליה של בריכת השחיה.

לקריאה נוספת: ביטוח ילדים במסגרת חוק חינוך חובה

ראוי לציין כי לא בכל מקרה של פגיעה קיימת הצדקה כלכלית לפנות לאפיק המשפטי ולתבוע פיצויים. הצדקה זו קיימת על פי רוב במקרים שבהם בעקבות הפגיעה בבריכה נגרמו לנפגע נזקי גוף משמעותיים, נכות זמנית או קבועה ואובדן כושר עבודה לתקופה ממושכת.

אחריות מפעילי בריכת השחיה לשלום האורחים

כך על מנת למזער את הסכנה לפגיעות גוף כתוצאה מנפילה ומגורמים אחרים, נדרשת לצורך הפעלת בריכת שחיה, העסקה של מצילים, פקחים, כוח עזר רפואי וסדרנים על מנת שיאכפו את הוראות החוק בדבר הגבלה או איסור רחצה ושמירת התברואה והפיקוח בשטח הבריכה.

>>> הפורום המשפטי לשירותך! <<<

קביעת התקנים ודרישות הסף להעסקת גורמים אלו נקבעת על ידי שר הפנים השואב את סמכותו מהוראות חוק הסדרת מקומות רחצה תשכ"ד – 1964 ותקנות הסדרת מקומות רחצה (בטיחות בבריכות שחיה) התשס"ד – 2004.

העסקת אנשי מקצוע אלו גם מהווה חלק מהדרישות לקבלת רישיון להפעלתה של בריכת שחיה ציבורית לפי חוק רישוי עסקים תשכ"ח-1968.

הרשות המקומית ומפעיל הבריכה שקיבל רישיון להפעלתה מטעם הרשות, הם אלו האחראים לאכיפת הוראות החוק באמצעות הגורמים המועסקים על ידם בשטח הבריכה.

קיראו: טביעה בים והזכות לקבלת פיצויים

האם קיימת אפשרות להגיש תביעת פיצויים?

נפילה בבריכת שחיה יכולה כאמור לגרום לנזקים עצומים שעלולים להצריך טיפול משמעותי ויכולים להקים עילה מוצדקת להגשת תביעה לפיצויים. בדומה למקרים אחרים של נזקי גוף, גם תביעה בעקבות נפילה בבריכה תוגש נגד הגורמים בעלי מירב האמצעים הכלכליים מבין אלו להם ניתן לייחס אחריות לקרות האירוע שכן הסיכוי של הניזוק להיפרע מהם גבוה יותר.

כך במקרה של נפילה בבריכת שחיה עירונית הנתבעים יהיו הרשות שבשטחה המוניציפאלי נמצא המתקן, המפעיל הישיר של המקום מטעם הרשות והגורם המבטח את האתר. עילות התביעה  יסתמכו בדרך כלל על הסעיפים הרלבנטיים לעניין המופיעים בפקודת הנזיקין (נוסח חדש) תשכ"ח-1968.

חשוב להדגיש כי הפסיקה כבר התייחסה בעבר למבקרים בבריכה כקבוצה שקיימת כלפיה חובה לצפות את האפשרות להתרחשותו של נזק.

יחד עם זאת, בכל תביעה מסוג זה יבחן בית המשפט גם האם התקיימה לגבי אותו ניזוק החובה לצפות את הנזק הקונקרטי שנגרם ואת הסבירות להתרחשותה של אותה פגיעה ספציפית, כל זאת כחלק מהיסודות הנדרשים לקבלת הפיצוי לפי החוק.

מטרת פיצוי זה הנה להשיב את הפרט למצב בו היה בטרם התרחשה הנפילה ולכן גם סכומו יהיה בהתאם. פיצוי עונשי אינו נהוג בדרך כלל בבתי המשפט בישראל וייפסק אך בנסיבות חריגות במיוחד.

דוגמא מתוך פסק דין - תביעת פיצויים אחרי פציעה בבריכת שחיה

הבאנו מתוך המאגר המשפטי את הדיון המעניין במסגרתו ערעור בהליך ע"א 145/80 ועקנין נ' המועצה המקומית בית שמש פ"ד לז(1)113 - המערער היה בן 15 שקפץ לבריכת שחייה שהייתה בבעלות המועצה המקומית בית שמש.

קיראו בהרחבה בנושא: הגשת ערעור על פסק דין

הקפיצה היתה אל המים הרדודים. ראשו של הקופץ נחבט בקרקעית ונפצע קשה. בשטח המים הרדודים לא נמצאו שלטים המזהירים מפני סכנת קפיצה למים. הנפגע הגיש תביעה. בית המשפט המחוזי דחה את התביעה לפיצויים בשל סוגיית חובת הזהירות.

הוגש ערעור לעליון. בית המשפט העליון בראשות כבוד הנשיא לשעבר השופט אהרון ברק קיבל את הערעור וקבע לראשונה את המושג של חובת זהירות מושגית באומרו, שלא היה צריך לצפות את הנזק רק כלפי ניזוק ספציפי אלא לגבי קבוצה שלמה.

נפגעת בעת בילוי בבריכת שחיה? נגרמו לך נזקי גוף משמעותיים?
לשיחה אישית עם עורך דין עופר סולר חייג/י: 03-7369253

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף פציעה בבריכת שחיה

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36