חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

נפילה בתור לאוטובוס - האם תאונת דרכים?

מחבר: 27/12/2019 15:51

מדי יום נפגעים רבים מהמשתמשים בדרך במסגרת תאונות דרכים. בעקבות אירועים אלה מוגשות תביעות רבות לפיצויים בגין נזקי גוף שנגרמו עקב תאונת דרכים. הקושי בתביעות אלה מתבטא בהגדרה המשפטית הנכונה שיש לתת למושג תאונת דרכים שהינו רחב ביותר ומורכב מפעולות שונות.

אחת הפעולות הבעייתיות ביותר לגביהן נדרש בית המשפט להכריע האם מדובר בתאונת דרכים הינה שימוש ברכב. שימוש ברכב הינו מושג עמום אשר עשוי להתפרש בצורה נרחבת, כך שכל פעולה שמטרתה שימוש ברכב יכולה להיכלל בגדרי הגדרה זו.

מצב הדברים האמור מוביל להגדלה פוטנציאלית של מעגל המפוצים בגין תאונות דרכים, דבר שאינו בהכרח רצוי תמיד. בתביעה בעניין א.ש נ' מטרודן בע"מ נדונה שאלת השימוש ברכב.

נפגעת בעת ירידה מאוטובוס? - לחץ כאן לקריאה

נפילה בעת המתנה לאוטובוס - נסיבות המקרה

התובעת, חיכתה בתחנת אוטובוס עם בעלה להגעת אוטובוס של חברת מטרודן. בתחנת האוטובוס התגודדו מספר אנשים, כך שלפני התובעת עמד נוסע אחר ומאחוריה עמדה אישה שלפתע נדחקה כדי לעלות לפני התובעת לאוטובוס ודחפה אותה הצידה. כתוצאה מהדחיפה נפלה התובעת וידה נחבלה.

התובעת הגישה את תביעתה בבית משפט השלום בטענה כי האירוע הינו תאונת דרכים כהגדרתה בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, ואשר על כן היא זכאית לפיצוי מטעם חברת הביטוח אשר מבטחת את האוטובוס בביטוח חובה.

בבית משפט השלום נקבע כי אין להכיר באירוע כתאונת דרכים כיוון שאין לראות בהתאספותם של אנשים בתחנת האוטובוס והצטופפותם לצורך עלייה אליו כפעולת שימוש בתחבורה ציבורית.

עוד נקבע, שממילא לא היה קיים מגע בין התובעת לבין האוטובוס ורק בעקבות כך יש לקבוע כי לא היה שימוש ברכב. לפיכך, נדחתה התביעה בבית משפט השלום.

טענות הצדדים

התובעת ערערה על פסק דינו של בית משפט השלום לבית המשפט המחוזי וטענה כי קביעתו של בית המשפט השלום, לפיה לא נוצר מגע בינה לבין האוטובוס אינה ממין העניין.

לשיטתה, חרף חוסר המגע כאמור, תחילת העלייה לאוטובוס מהווה שימוש בכלי רכב ומכאן שהתרחשה תאונת דרכים.

המשיבה, חברת מטרודן טענה בפני בית המשפט המחוזי כי לא התקיים מגע פיזי של התובעת עם האוטובוס והתובעת אף לא עשתה תנועת כניסה אליו כיוון שלפניה עמד אדם נוסף שמנע את עלייתה לאוטובוס עת התרחשה הדחיפה שהובילה לנפילתה ארצה.

בנוסף, טענה חברת מטרודן כי מטרתו של תיקון 8 לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, החוק אשר מגדיר את המושג תאונת דרכים ואת הפיצויים בגינה, הינה לצמצם את רשימת הפעולות שיש לראותן כשימוש בכלי רכב.

בתוך כך, שימושי לוואי שאינם שימושים אינטגראליים של ממש בכלי הרכב לא ייחשבו כשימוש לצורך פיצויים בגין תאונת דרכים. לגישת הנתבעת, התובעת נפלה כתוצאה מדחיפה של אישה אחרת אשר עמדה בתור. אירוע זה במשמעותו הרגילה אינו יכול להוות תאונת דרכים רק מכיוון שבזמן הנפילה התובעת התכוונה לעלות לאוטובוס.

האם השימוש ברכב עולה כדי תאונת דרכים? - ההכרעה המשפטית

בית המשפט המחוזי פסק כי דין התביעה להידחות. לגישתו, מנסיבות המקרה עולה כי התובעת לא עשתה שימוש ברכב אלא היתה בשלב של הכנות, שהוא שלב הקודם לשימוש ברכב היות ולא ביצעה באופן ממשי את פעולת העלייה לאוטובוס.

לביסוס החלטתו הביא בית המשפט מספר דוגמאות:

ראשית, צייר מצב בו קיים תור של 100 איש לאוטובוס והאדם האחרון דוחף את זה שלפניו ובעקבות כך גורם לפציעתו.

שנית, בית המשפט תהה האם במקרה בו אדם יורה לעבר אנשים המחכים בתור לאוטובוס ופוצע אותם יש לפסוק כי נגרמה להם תאונת דרכים כיוון שחיכו לאוטובוס?

על אף שמדובר בדוגמאות קיצוניות, בית המשפט סבר כי המקרה מושא התביעה דומה במהותו לתרחישים אלה ולכן פסק כי לא נגרמה תאונת דרכים במקרה דנן.

לבסוף הדגיש בית המשפט כי יש לפרש את המושג "שימוש" כפי שצפוי כי האדם הסביר יפרשו ולא להרחיב את הפרשנות לכיוונים שונים שאינם מתיישבים עם מהות הפעולה עצמה.

חשיבות קבלת ייעוץ משפטי

בכל מקרה של פגיעה בעקבות תאונת דרכים מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מטעם עורך דין בעל ניסיון בתחום תאונות דרכים.

הלה יאסוף עבור הנפגע תיעוד רפואי נדרש ויגיש בעניינו תביעה לבית המשפט, אליה תצורף בקשה למינוי מומחים רפואיים לצורך קביעת דרגת הנכות.    

לשיחה אישית עם עורך דין עופר סולר חייג/י: 03-7369253

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
אחריות רכבת ישראל במקרה של פגיעת נוסעים - חשוב להכיר ולהבין מהו היקף אחריותה של רכבת ישראל במקרה של פציעה או נזקי גוף שנגרמו לנוסע ברכבת...

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים נפילה בתור לאוטובוס

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

21 באוקטובר 2020

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

קיבלת טיפול שורש רשלני ונ...

עו"ד עופר סולר מסביר: רשלנות רפואית בביצוע טיפול שורש - אימתי?

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

פגיעה ביד התינוק עקב הערכ...

רשלנות רפואית בהערכת משקל העובר לפני הלידה גרמה לנכות בידו של התינוק - שיתוק על שם ארב. לפניכם פרשנות של פסק דין העוסק בנושא.

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

האם רשלנות רופא משפחה גרמ...

האם רשלנות רופא משפחה הובילה לאיחור באבחון גידול במוח? היכנסו לקריאת המאמר המלא והכרעת בית המשפט, באתר משרד עו"ד עופר סולר...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

טיפול רפואי רשלני הוביל ל...

איחור באבחון דימום עקב מפרצת מוחית - האם מדובר במקרה של רשלנות רפואית?

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

רשלנות רפואית באבחון מפרצ...

במהלך ארבעה ביקורים בקופת החולים לא אובחנה אצל התובעת מפרצת מוחית, שהתגלתה רק מאוחר בבית חולים והותירה אותה נכה באופן מלא.

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

טיפול רפואי רשלני בלידה -...

רשלנות רפואית בלידה - שיתוק על שם ארב אשר נגרם עקב פגיעה בעצב הכתף הלידה...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

תביעה בגין לידת תינוק עם ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין אשר עוסק באחריות הצוות המטפל בבית החולים ללידת תינוק הסובל משיתוק על שם ארב.

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

מטופל שהשתחרר על דעתו מבי...

על מי חלה האחריות במקרה של מטופל שהחליט על דעת עצמו להשתחרר מבית החולים? היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין, באתר משרד עורכי דין עופר ס...

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

רשלנות רפואית במהלך ניתוח...

עו"ד עופר סולר מסביר בנושא רשלנות רפואית במהלך ניתוח לב או לאחריו heart surgery...

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

פגיעה באוטונומיה במהלך טי...

פגיעה באוטונומיה במהלך טיפול רפואי כעילה לתביעה משפטית - סקירה משפטית מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

עברת התקף לב בזמן העבודה?

עו"ד עופר סולר מסביר על התקף לב בזמן עבודה - האם זוהי תאונת עבודה לפי חוק?

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

18 בנובמבר 2020

האם מינון יתר של תרופה גר...

סקירת ערעור שהוגש לביהמ"ש העליון על פסיקת המחוזי, שקבע כי ביה"ח לא התרשל בטיפול ביילוד והחירשות אינה קשורה במינון יתר ש...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36