חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

נפילה בתור לאוטובוס - האם תאונת דרכים?

מחבר: 27/12/2019 15:51

מדי יום נפגעים רבים מהמשתמשים בדרך במסגרת תאונות דרכים. בעקבות אירועים אלה מוגשות תביעות רבות לפיצויים בגין נזקי גוף שנגרמו עקב תאונת דרכים. הקושי בתביעות אלה מתבטא בהגדרה המשפטית הנכונה שיש לתת למושג תאונת דרכים שהינו רחב ביותר ומורכב מפעולות שונות.

אחת הפעולות הבעייתיות ביותר לגביהן נדרש בית המשפט להכריע האם מדובר בתאונת דרכים הינה שימוש ברכב. שימוש ברכב הינו מושג עמום אשר עשוי להתפרש בצורה נרחבת, כך שכל פעולה שמטרתה שימוש ברכב יכולה להיכלל בגדרי הגדרה זו.

מצב הדברים האמור מוביל להגדלה פוטנציאלית של מעגל המפוצים בגין תאונות דרכים, דבר שאינו בהכרח רצוי תמיד. בתביעה בעניין א.ש נ' מטרודן בע"מ נדונה שאלת השימוש ברכב.

נפגעת בעת ירידה מאוטובוס? - לחץ כאן לקריאה

נפילה בעת המתנה לאוטובוס - נסיבות המקרה

התובעת, חיכתה בתחנת אוטובוס עם בעלה להגעת אוטובוס של חברת מטרודן. בתחנת האוטובוס התגודדו מספר אנשים, כך שלפני התובעת עמד נוסע אחר ומאחוריה עמדה אישה שלפתע נדחקה כדי לעלות לפני התובעת לאוטובוס ודחפה אותה הצידה. כתוצאה מהדחיפה נפלה התובעת וידה נחבלה.

התובעת הגישה את תביעתה בבית משפט השלום בטענה כי האירוע הינו תאונת דרכים כהגדרתה בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, ואשר על כן היא זכאית לפיצוי מטעם חברת הביטוח אשר מבטחת את האוטובוס בביטוח חובה.

בבית משפט השלום נקבע כי אין להכיר באירוע כתאונת דרכים כיוון שאין לראות בהתאספותם של אנשים בתחנת האוטובוס והצטופפותם לצורך עלייה אליו כפעולת שימוש בתחבורה ציבורית.

עוד נקבע, שממילא לא היה קיים מגע בין התובעת לבין האוטובוס ורק בעקבות כך יש לקבוע כי לא היה שימוש ברכב. לפיכך, נדחתה התביעה בבית משפט השלום.

טענות הצדדים

התובעת ערערה על פסק דינו של בית משפט השלום לבית המשפט המחוזי וטענה כי קביעתו של בית המשפט השלום, לפיה לא נוצר מגע בינה לבין האוטובוס אינה ממין העניין.

לשיטתה, חרף חוסר המגע כאמור, תחילת העלייה לאוטובוס מהווה שימוש בכלי רכב ומכאן שהתרחשה תאונת דרכים.

המשיבה, חברת מטרודן טענה בפני בית המשפט המחוזי כי לא התקיים מגע פיזי של התובעת עם האוטובוס והתובעת אף לא עשתה תנועת כניסה אליו כיוון שלפניה עמד אדם נוסף שמנע את עלייתה לאוטובוס עת התרחשה הדחיפה שהובילה לנפילתה ארצה.

בנוסף, טענה חברת מטרודן כי מטרתו של תיקון 8 לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, החוק אשר מגדיר את המושג תאונת דרכים ואת הפיצויים בגינה, הינה לצמצם את רשימת הפעולות שיש לראותן כשימוש בכלי רכב.

בתוך כך, שימושי לוואי שאינם שימושים אינטגראליים של ממש בכלי הרכב לא ייחשבו כשימוש לצורך פיצויים בגין תאונת דרכים. לגישת הנתבעת, התובעת נפלה כתוצאה מדחיפה של אישה אחרת אשר עמדה בתור. אירוע זה במשמעותו הרגילה אינו יכול להוות תאונת דרכים רק מכיוון שבזמן הנפילה התובעת התכוונה לעלות לאוטובוס.

האם השימוש ברכב עולה כדי תאונת דרכים? - ההכרעה המשפטית

בית המשפט המחוזי פסק כי דין התביעה להידחות. לגישתו, מנסיבות המקרה עולה כי התובעת לא עשתה שימוש ברכב אלא היתה בשלב של הכנות, שהוא שלב הקודם לשימוש ברכב היות ולא ביצעה באופן ממשי את פעולת העלייה לאוטובוס.

לביסוס החלטתו הביא בית המשפט מספר דוגמאות:

ראשית, צייר מצב בו קיים תור של 100 איש לאוטובוס והאדם האחרון דוחף את זה שלפניו ובעקבות כך גורם לפציעתו.

שנית, בית המשפט תהה האם במקרה בו אדם יורה לעבר אנשים המחכים בתור לאוטובוס ופוצע אותם יש לפסוק כי נגרמה להם תאונת דרכים כיוון שחיכו לאוטובוס?

על אף שמדובר בדוגמאות קיצוניות, בית המשפט סבר כי המקרה מושא התביעה דומה במהותו לתרחישים אלה ולכן פסק כי לא נגרמה תאונת דרכים במקרה דנן.

לבסוף הדגיש בית המשפט כי יש לפרש את המושג "שימוש" כפי שצפוי כי האדם הסביר יפרשו ולא להרחיב את הפרשנות לכיוונים שונים שאינם מתיישבים עם מהות הפעולה עצמה.

חשיבות קבלת ייעוץ משפטי

בכל מקרה של פגיעה בעקבות תאונת דרכים מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מטעם עורך דין בעל ניסיון בתחום תאונות דרכים.

הלה יאסוף עבור הנפגע תיעוד רפואי נדרש ויגיש בעניינו תביעה לבית המשפט, אליה תצורף בקשה למינוי מומחים רפואיים לצורך קביעת דרגת הנכות.    

לשיחה אישית עם עורך דין עופר סולר חייג/י: 03-7369253

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
אחריות רכבת ישראל במקרה של פגיעת נוסעים - חשוב להכיר ולהבין מהו היקף אחריותה של רכבת ישראל במקרה של פציעה או נזקי גוף שנגרמו לנוסע ברכבת...

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים נפילה בתור לאוטובוס

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

30 בדצמבר 2019

עברת טיפול אורטודנטי ונגר...

עורך הדין עופר סולר מסביר על מקרה של רשלנות חמורה בטיפול אורטודונטי וקבלת פיצויי עתק...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

פיצויי של מיליונים על רשל...

עורך הדין עופר סולר ייצג תובע שנגרם לו נזק חמור בניתוח פריצת דיסק שעבר, ובית המשפט המחוזי פסק לטובתו מיליוני שקלים כפיצויי...

קרא עוד

07 בינואר 2020

רשלנות באבחון נגע סרטני מ...

בית המשפט המחוזי בחיפה פסק פיצויים של מאות אלפי שקלים בשל רשלנות רפואית חמורה באבחון נגע סרטני ממאיר בגופו של אדם!

קרא עוד

12 בינואר 2020

הגשת תביעה בגלל רשלנות רפ...

עורך דין עופר סולר מסביר על מקרים של רשלנות רפואית בהריון ופגיעה משמעותית בעובר ובאם ההריונית...

קרא עוד

12 בינואר 2020

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

12 בינואר 2020

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

סולר קפלינסקי רשלנות רפואית: המשרד המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה עומד לרשותך!

קרא עוד

19 בינואר 2020

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

20 בינואר 2020

אודות עורך דין עופר סולר

הכירו את הניסיון המקצועי של עורך הדין עופר סולר, מבכירי עורכי הדין בישראל שעוסקים בייצוג נפגעי רשלנות רפואית...

קרא עוד

23 בינואר 2020

מידע מקיף בנושא רשלנות רפ...

עו"ד סולר וקפלינסקי מתמחים בייצוג נפגעי רשלנות רפואית למעלה מ-19 שנה וישמחו לעמוד לצדך בדרך לבירור זכויותיך והגשת תביעת פיצו...

קרא עוד

03 בפברואר 2020

רשלנות רפואית באבחון - יי...

בדיקה ואבחון רשלניים - כיצד יש לפעול על מנת להגיש תביעה ברשלנות רפואית...

קרא עוד

17 בפברואר 2020

כיצד ניתן להוכיח רשלנות ר...

פסק דין אשר מבהיר את הסוגיה ומסייע להורים להבין האם במקרה שלהם יש עילה לתביעה בגין רשלנות רפואית בלידה וכיתד ניתן להוכיחה.

קרא עוד

17 בפברואר 2020

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

17 בפברואר 2020

רשלנות רפואית בטיפול במחל...

עו"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מה היקף חובת ההסבר המוטלת על רופאים כשמדובר במחלת בירגר בה הפסקת העישון חיונית.

קרא עוד

17 בפברואר 2020

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות רפואית באבחון דלקת קרום המוח עלולה לגרום למוות כפי שיוסבר במקרה לדוגמא אצל ילדה שמתה בעקבות אבחון מאוחר של המחלה...

קרא עוד

17 בפברואר 2020

רשלנות רפואית באבחון היפר...

רשלנות רפואית באבחון הפרדות רשתית - האם איחור באבחון היפרדות רשתית הינו רשלנות רפואית?

קרא עוד

17 בפברואר 2020

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

17 בפברואר 2020

רשלנות רפואית בניתוח השתל...

עו"ד סולר וקפלינסקי מסבירים על רשלנות רפואית בניתוח השתלת קרנית ומהי חובת מתן הסבר לפני הניתוח המוטלת על מנתח בתחום העיניים.

קרא עוד

17 בפברואר 2020

רשלנות רפואית בניתוח אורט...

עוה"ד סולר וקפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא לפסק דין שעוסק ברשלנות רפואית בקבלת הסכמה מדעת לביצוע ניתוח אורטופדי אצל ילד...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36