חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

עדות יחיד אינה מספיקה לחיוב בתביעת נזיקין

מחבר: 30/12/2019 15:28

סעיף 54 לפקודת הראיות קובע  כי אין לקבל תביעה בהסתמך  על עדות יחיד של בעל דין עליה, ללא כל סיוע, אלא  במקרים חריגים ומטעמים מיוחדים שיירשמו.

כאשר אדם טוען לנזק כלשהו, הוא חייב להביא, מלבד עדותו, ראיות אשר תומכות בגרסתו, זאת מכוון שגרסתו, אמינה ככל שתהיה (למעט חריגים כאמור), לא יכולה להיות תנאי מספיק לקבלת תביעה בבית משפט ויש להביא סיוע נוסף לתמיכת גריסת התובע. עניין ראייתי זה נדון בפסק דין שניתן באחרונה בבית המשפט השלום בחיפה בהליך ת"א 12697-06 פ.ב. נ' בי"ח נהריה ואח'.

עובדות כתב התביעה שהתבסס על עדותה של התובעת בלבד

התובעת בת 66 בקרות התאונה טענה כי בשנת 2002 אושפז בעלה העיוור, משך כשבועיים, בבית החולים לגליל המערבי בנהריה. התובעת שהתה לצידו יומם ולילה מפאת הטיפול הלקוי שקיבל מצוות בית החולים, כך לטענתה.   

התובעת טענה כי באחד הלילות עת שהתה ליד מיטת בעלה, ביקש ממנה בעלה להביא לו כוס מים. כאשר קמה התובעת מהכיסא עליו ישבה, היא דרכה על מזרק עגול מזכוכית שהיה על הרצפה.

התובעת כתוצאה מכך נפלה על זווית מעקה המיטה נפגעה ונחבלה באזור החזה והצלעות. יומיים לאחר שנפלה התובעת, פנתה לחדר המיון של בית החולים וטענה כי כתוצאה מנפילתה היא סובלת מכאבים עזים בחזה שמאל.

התובעת נבדקה ובוצעו צילומי חזה אשר שללו דברים בצלעות. התובעת שוחררה מחדר המיון עם המלצת הרופא הבודק לנטילת תרופות נגד הכאבים.

התובעת המשיכה לסבול מכאבים באזור הפגיעה פנתה לבדיקת רופא קופת החולים אשר הפנה אותה לחדר המיון של בית החולים. התובעת נבדקה בחדר המיון ושוב שוחררה עם המלצת הרופא הבודק לנטילת תרופות נגד הכאבים.

קיראו בהרחבה על: שבר ביד בגלל החלקה בבית החולים

מכאן תביעתה של התובעת המבקשת לחייב את בית החולים לגליל מערבי בנהריה לחברת הביטוח ולמשרד הבריאות - מדינת ישראל לפצות אותה בגין נזקיה בעקבות הפגיעה.

התובעת טוענת כי הנזק נגרם לה בשל רשלנות בית החולים וכן הפרת חובה חקוקה בכך שבית החולים לא דאג לנקות את חדרי האשפוז אשר בבית החולים בתדירות מספקת. בנוסף, טוענת התובעת בית החולים לא ערך דיווח ביחס לתאונה בניגוד לנוהלי בית החולים.

התובעת ביקשה מבית המשפט לחייב את הנתבעים לפצות אותה בגין התאונה בתשלום של 80,000 ₪ בגין כאב וסבל הוצאות רפואיות ונסיעות ועוזרת צד ג'.

קיראו על: אחריות עירייה לפיצויי בגין נזקי גוף

גרסת הנתבעים לפי כתב ההגנה

הנתבעים מצדם מכחישים את נסיבות התאונה וכן מציינים כי התובעת אינה מהימנה שכן העלתה שלל גרסאות בדבר מועד האירוע ונסיבותיו. בנוסף, עדותה של התובעת הינה עדות יחיד של בעל הדין ובהתאם לחוק, טוענים, אין לקבל את התביעה רק בהסתמך על עדותה ללא סיוע אלא מטעמים מיוחדים שאינם מתקיימים במקרה זה.

הנתבעים טוענים כי כיוון ומדובר בפגיעה קלה בלבד, במידה ותתקבל התביעה יש לפצות את התובעת בסכום שלא יעלה על 500 ₪.

ליחצו כאן לכניסה לפורום המשפטי שלנו!

בית המשפט הכריע: עדות יחיד אינה מספיקה לחיוב בתביעת נזיקין!

לעניין מהימנות של התובעת, נראה כי אכן נתגלעו סדקים בעדות התובעת, שכן מזרק הזכוכית אשר גרם לנפילתה בתחילה הפך לצינור העשוי פלסטיק ולא מזרק זכוכית ובהמשך אף עלתה טענה כי נפלה משלולית מים שהייתה באזור. לעניין מועד האירוע גם נתגלעו סתירות בעדותה של התובעת.

בית המשפט קבע כי מן הדין לדחות את התביעה כיוון ולא עלה בידי התובעת להוכיח את גרסתה שכן לא ניתן להסתמך על עדות יחידה של בעל הדין. בית המשפט מהטעמים לעיל לא  נדרש לדון בשאלת גובה הנזק שכן משנדחתה התביעה התייתר הדיון.

נקבע כי כל צד יישא בהוצאותיו.

משרדו של עורך דין עופר סולר טיפל ומטפל בתביעות בגין נזקי גוף מזה שנים רבות, ובין השאר תביעות של נפגעי תאונות דרכים, תאונות עבודה, פגיעות ילדים ומקרי רשלנות רפואית. אנו מעניקים יעוץ וליווי משפטי לנפגעים (ואיננו מיצגים את חברות הביטוח) ומציעים גם לך לפנות אלינו בכל שאלה ובכל עניין רלוונטי.

לשיחה מיידית עם עורך דין עופר סולר חייגו עכשיו: 03-7369253

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף עדות יחיד בתביעה

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בנובמבר 2020

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

18 בנובמבר 2020

האם מינון יתר של תרופה גר...

סקירת ערעור שהוגש לביהמ"ש העליון על פסיקת המחוזי, שקבע כי ביה"ח לא התרשל בטיפול ביילוד והחירשות אינה קשורה במינון יתר ש...

קרא עוד

13 בדצמבר 2020

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

13 בדצמבר 2020

האם אי מתן הסבר רפואי גרם...

תקציר פסק דין הסוקר תביעת הורים להולדה בעוולה של תינוק לא בריא עקב אי מתן הסבר רפואי מלא והפרת דרישת הסכמה מדעת לטיפול...

קרא עוד

13 בדצמבר 2020

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

17 בדצמבר 2020

אי מתן מידע מספק ולידת תי...

פסק דין הבוחן האם רשלנות רפואית באי מסירת מידע מספק להורים הובילה ללידת תינוק הסובל מחוסר באצבעות כף יד שמאל...

קרא עוד

17 בדצמבר 2020

התמוטטות ומוות של מטופל ע...

פסק דין העוסק בקשר הסיבתי שנמצא בין ליקויים בתיעוד הרפואי של צוות בית החולים לבין התמוטטות מטופל ומותו עקב כך בחלוף שלושה חודשים.

קרא עוד

06 בינואר 2021

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

14 בינואר 2021

רשלנות רפואית בניתוח פלסטי

טיפים שימושיים של עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי לגבי רשלנות בניתוחים פלסטיים - ממה להימנע וכיצד לפעול לאחר ניתוח רפואי רשלני.

קרא עוד

14 בינואר 2021

לדעת יותר על ניתוח אלקטיב...

לדעת יותר על ניתוח אלקטיבי ומקרי רשלנות רפואית בניתוחים אלקטיביים – ליחצו כאן לפרטים...

קרא עוד

14 בינואר 2021

נגרמו לך נזקים בעקבות מתי...

מתיחת הפנים שעברת גרמה לך לנזק? עו"ד עופר סולר מסביר על הזכויות שלך לאחר ניתוח שנכשל

קרא עוד

14 בינואר 2021

נגרמו לך נזקים בעקבות נית...

עברת ניתוח שאיבת שומן ונגרמו לך נזקים? יש לך זכויות וכדאי להכיר אותן!

קרא עוד

14 בינואר 2021

עברת ניתוח פלסטי להצמדת א...

עורך דין עופר סולר מסביר על מקרי רשלנות רפואית בניתוח הצמדת אוזניים או otoplasty....

קרא עוד

14 בינואר 2021

תביעת רשלנות רפואית בגין ...

רשלנות בביצוע ברית מילה גרמה נזקי גוף לתינוק - היכנסו לקריאה אודות היקף חובת הזהירות שחב מוהל כלפי נמהלים, ועל פסיקת הפיצויים במק...

קרא עוד

14 בינואר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

14 בינואר 2021

רשלנות רפואית בניתוחי הרמ...

עו"ד עופר סולר מסביר על רשלנות רפואית בניתוח הרמת חזה Breast Lift...

קרא עוד

14 בינואר 2021

ניתוחי השתלת שיער ומקרי ר...

עורך הדין עופר סולר מסביר על מקרי רשלנות רפואית במהלך או לאחר ניתוח השתלת שיער...

קרא עוד

18 בינואר 2021

עורכי הדין שלנו עונים לשא...

שאלות בנושא רשלנות רפואית ותשובותיהם המקצועיות והמפורטות של עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי, מומחים לענייני רשלנות רפואית.

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36