חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

עדות יחיד אינה מספיקה לחיוב בתביעת נזיקין

מחבר: 30/12/2019 15:28

סעיף 54 לפקודת הראיות קובע  כי אין לקבל תביעה בהסתמך  על עדות יחיד של בעל דין עליה, ללא כל סיוע, אלא  במקרים חריגים ומטעמים מיוחדים שיירשמו.

כאשר אדם טוען לנזק כלשהו, הוא חייב להביא, מלבד עדותו, ראיות אשר תומכות בגרסתו, זאת מכוון שגרסתו, אמינה ככל שתהיה (למעט חריגים כאמור), לא יכולה להיות תנאי מספיק לקבלת תביעה בבית משפט ויש להביא סיוע נוסף לתמיכת גריסת התובע. עניין ראייתי זה נדון בפסק דין שניתן באחרונה בבית המשפט השלום בחיפה בהליך ת"א 12697-06 פ.ב. נ' בי"ח נהריה ואח'.

עובדות כתב התביעה שהתבסס על עדותה של התובעת בלבד

התובעת בת 66 בקרות התאונה טענה כי בשנת 2002 אושפז בעלה העיוור, משך כשבועיים, בבית החולים לגליל המערבי בנהריה. התובעת שהתה לצידו יומם ולילה מפאת הטיפול הלקוי שקיבל מצוות בית החולים, כך לטענתה.   

התובעת טענה כי באחד הלילות עת שהתה ליד מיטת בעלה, ביקש ממנה בעלה להביא לו כוס מים. כאשר קמה התובעת מהכיסא עליו ישבה, היא דרכה על מזרק עגול מזכוכית שהיה על הרצפה.

התובעת כתוצאה מכך נפלה על זווית מעקה המיטה נפגעה ונחבלה באזור החזה והצלעות. יומיים לאחר שנפלה התובעת, פנתה לחדר המיון של בית החולים וטענה כי כתוצאה מנפילתה היא סובלת מכאבים עזים בחזה שמאל.

התובעת נבדקה ובוצעו צילומי חזה אשר שללו דברים בצלעות. התובעת שוחררה מחדר המיון עם המלצת הרופא הבודק לנטילת תרופות נגד הכאבים.

התובעת המשיכה לסבול מכאבים באזור הפגיעה פנתה לבדיקת רופא קופת החולים אשר הפנה אותה לחדר המיון של בית החולים. התובעת נבדקה בחדר המיון ושוב שוחררה עם המלצת הרופא הבודק לנטילת תרופות נגד הכאבים.

קיראו בהרחבה על: שבר ביד בגלל החלקה בבית החולים

מכאן תביעתה של התובעת המבקשת לחייב את בית החולים לגליל מערבי בנהריה לחברת הביטוח ולמשרד הבריאות - מדינת ישראל לפצות אותה בגין נזקיה בעקבות הפגיעה.

התובעת טוענת כי הנזק נגרם לה בשל רשלנות בית החולים וכן הפרת חובה חקוקה בכך שבית החולים לא דאג לנקות את חדרי האשפוז אשר בבית החולים בתדירות מספקת. בנוסף, טוענת התובעת בית החולים לא ערך דיווח ביחס לתאונה בניגוד לנוהלי בית החולים.

התובעת ביקשה מבית המשפט לחייב את הנתבעים לפצות אותה בגין התאונה בתשלום של 80,000 ₪ בגין כאב וסבל הוצאות רפואיות ונסיעות ועוזרת צד ג'.

קיראו על: אחריות עירייה לפיצויי בגין נזקי גוף

גרסת הנתבעים לפי כתב ההגנה

הנתבעים מצדם מכחישים את נסיבות התאונה וכן מציינים כי התובעת אינה מהימנה שכן העלתה שלל גרסאות בדבר מועד האירוע ונסיבותיו. בנוסף, עדותה של התובעת הינה עדות יחיד של בעל הדין ובהתאם לחוק, טוענים, אין לקבל את התביעה רק בהסתמך על עדותה ללא סיוע אלא מטעמים מיוחדים שאינם מתקיימים במקרה זה.

הנתבעים טוענים כי כיוון ומדובר בפגיעה קלה בלבד, במידה ותתקבל התביעה יש לפצות את התובעת בסכום שלא יעלה על 500 ₪.

ליחצו כאן לכניסה לפורום המשפטי שלנו!

בית המשפט הכריע: עדות יחיד אינה מספיקה לחיוב בתביעת נזיקין!

לעניין מהימנות של התובעת, נראה כי אכן נתגלעו סדקים בעדות התובעת, שכן מזרק הזכוכית אשר גרם לנפילתה בתחילה הפך לצינור העשוי פלסטיק ולא מזרק זכוכית ובהמשך אף עלתה טענה כי נפלה משלולית מים שהייתה באזור. לעניין מועד האירוע גם נתגלעו סתירות בעדותה של התובעת.

בית המשפט קבע כי מן הדין לדחות את התביעה כיוון ולא עלה בידי התובעת להוכיח את גרסתה שכן לא ניתן להסתמך על עדות יחידה של בעל הדין. בית המשפט מהטעמים לעיל לא  נדרש לדון בשאלת גובה הנזק שכן משנדחתה התביעה התייתר הדיון.

נקבע כי כל צד יישא בהוצאותיו.

משרדו של עורך דין עופר סולר טיפל ומטפל בתביעות בגין נזקי גוף מזה שנים רבות, ובין השאר תביעות של נפגעי תאונות דרכים, תאונות עבודה, פגיעות ילדים ומקרי רשלנות רפואית. אנו מעניקים יעוץ וליווי משפטי לנפגעים (ואיננו מיצגים את חברות הביטוח) ומציעים גם לך לפנות אלינו בכל שאלה ובכל עניין רלוונטי.

לשיחה מיידית עם עורך דין עופר סולר חייגו עכשיו: 03-7369253

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף עדות יחיד בתביעה

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

27 ביולי 2020

רשלנות רפואית של מרדים בה...

רשלנות רפואית במעקב אחר ילדה לאחר ביצוע ניתוח ובעקבות כך נזק מוחי חמור...

קרא עוד

05 באוגוסט 2020

פיצויי של מיליונים על רשל...

עורך הדין עופר סולר ייצג תובע שנגרם לו נזק חמור בניתוח פריצת דיסק שעבר, ובית המשפט המחוזי פסק לטובתו מיליוני שקלים כפיצויי...

קרא עוד

05 באוגוסט 2020

רשלנות רפואית בניתוח מתיח...

רשלנות בניתוח מתיחת בטן, בשל כך שחובת המנתח לתת הסברים מלאים ומפורטים למטופלת על הסיבוכים הכרוכים בניתוח, לא התממשה.

קרא עוד

05 באוגוסט 2020

נותרו בגופך צלקות לאחר ני...

עו"ד עופר סולר מסביר על מקרים בהם הופעת צלקת בעקבות ניתוח עונה להגדרת רשלנות רפואית ומזכה את המטופל בפיצוי כספי...

קרא עוד

09 באוגוסט 2020

רשלנות בית חולים הובילה ל...

עו"ד עופר סולר מציג לפנינו פסק דין העוסק בשאלת רשלנות בית חולים כרמל בגרימת פקקת ברגלה הימנית של התובעת ודן בפרטי המקרה.

קרא עוד

16 באוגוסט 2020

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

16 באוגוסט 2020

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

20 באוגוסט 2020

חובת היידוע: הרופא חייב ל...

במקרה של לידת ילד או ילדה הנושאים מחלה גנטית תורשתית ובמידה ויתברר כי הרופא שליווה את מעקב ההריון לא הסביר ויידע את ההורים לגבי ה...

קרא עוד

02 בספטמבר 2020

רשלנות במניעת זיהום לאחר ...

תיאור עובדות מקרה של רשלנות בביצוע גרידה וגרימת זיהום אשר הצריך כריתת רחם ואיברים פנימיים, כולל הסברים מה ניתן לעשות במצב כזה.

קרא עוד

02 בספטמבר 2020

רשלנות באבחון גידול סרטני...

תיאור מקרה של תביעה בעילת רשלנות רפואית אשר גרמה למות המנוח כתוצאה מאבחנה מאוחרת של גידול סרטני ממאיר.

קרא עוד

02 בספטמבר 2020

רשלנות רפואית בקביעת מיקו...

עורך דין עופר סולר מסביר האם הטעות בקביעת המקום לניתוח המוח מהווה רשלנות רפואית וכן מה שיעור הפיצוי בגין הפגיעה באוטונומיה.

קרא עוד

02 בספטמבר 2020

אי אבחון חוסר אצבעות בסקי...

סקירה משפטית מקיפה אודות השאלה האם אי גילוי חוסר באצבעות בביצוע סקירת מערכות אצל העובר הינו בגדר רשלנות רפואית.

קרא עוד

07 בספטמבר 2020

האם תשניק בלידה עקב רשלנו...

בחינת מקרה רשלנות בלידה והשאלה האם התגלתה רשלנות בחילוץ עובר מהרחם והאם הסיבה לפיגור השכלי שנגרם לתינוק הינה תשניק בלידה.

קרא עוד

07 בספטמבר 2020

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

13 בספטמבר 2020

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

13 בספטמבר 2020

רשלנות רפואית של אורטופד

תיאור פרטי המקרה והסבר על תביעת רשלנות רפואית שהוגשה בטענה לבחירת טיפול שמרני תחת טיפול ניתוחי אורטופדי...

קרא עוד

13 בספטמבר 2020

נפגעת בזמן ניתוח גב ונגרם...

עו"ד עופר סולר מסביר על רשלנות רפואית בניתוח גב - עברת ניתוח גב ונגרם לך נזק?

קרא עוד

13 בספטמבר 2020

רשלנות באבחון וניתוח גידו...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו הסבר אודות תביעה שהוגשה בגין רשלנות באבחון גידול עצב השמע ובביצוע הניתוח להסרת הגידול...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36