חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

עדות יחיד אינה מספיקה לחיוב בתביעת נזיקין

מחבר: 30/12/2019 15:28

סעיף 54 לפקודת הראיות קובע  כי אין לקבל תביעה בהסתמך  על עדות יחיד של בעל דין עליה, ללא כל סיוע, אלא  במקרים חריגים ומטעמים מיוחדים שיירשמו.

כאשר אדם טוען לנזק כלשהו, הוא חייב להביא, מלבד עדותו, ראיות אשר תומכות בגרסתו, זאת מכוון שגרסתו, אמינה ככל שתהיה (למעט חריגים כאמור), לא יכולה להיות תנאי מספיק לקבלת תביעה בבית משפט ויש להביא סיוע נוסף לתמיכת גריסת התובע. עניין ראייתי זה נדון בפסק דין שניתן באחרונה בבית המשפט השלום בחיפה בהליך ת"א 12697-06 פ.ב. נ' בי"ח נהריה ואח'.

עובדות כתב התביעה שהתבסס על עדותה של התובעת בלבד

התובעת בת 66 בקרות התאונה טענה כי בשנת 2002 אושפז בעלה העיוור, משך כשבועיים, בבית החולים לגליל המערבי בנהריה. התובעת שהתה לצידו יומם ולילה מפאת הטיפול הלקוי שקיבל מצוות בית החולים, כך לטענתה.   

התובעת טענה כי באחד הלילות עת שהתה ליד מיטת בעלה, ביקש ממנה בעלה להביא לו כוס מים. כאשר קמה התובעת מהכיסא עליו ישבה, היא דרכה על מזרק עגול מזכוכית שהיה על הרצפה.

התובעת כתוצאה מכך נפלה על זווית מעקה המיטה נפגעה ונחבלה באזור החזה והצלעות. יומיים לאחר שנפלה התובעת, פנתה לחדר המיון של בית החולים וטענה כי כתוצאה מנפילתה היא סובלת מכאבים עזים בחזה שמאל.

התובעת נבדקה ובוצעו צילומי חזה אשר שללו דברים בצלעות. התובעת שוחררה מחדר המיון עם המלצת הרופא הבודק לנטילת תרופות נגד הכאבים.

התובעת המשיכה לסבול מכאבים באזור הפגיעה פנתה לבדיקת רופא קופת החולים אשר הפנה אותה לחדר המיון של בית החולים. התובעת נבדקה בחדר המיון ושוב שוחררה עם המלצת הרופא הבודק לנטילת תרופות נגד הכאבים.

קיראו בהרחבה על: שבר ביד בגלל החלקה בבית החולים

מכאן תביעתה של התובעת המבקשת לחייב את בית החולים לגליל מערבי בנהריה לחברת הביטוח ולמשרד הבריאות - מדינת ישראל לפצות אותה בגין נזקיה בעקבות הפגיעה.

התובעת טוענת כי הנזק נגרם לה בשל רשלנות בית החולים וכן הפרת חובה חקוקה בכך שבית החולים לא דאג לנקות את חדרי האשפוז אשר בבית החולים בתדירות מספקת. בנוסף, טוענת התובעת בית החולים לא ערך דיווח ביחס לתאונה בניגוד לנוהלי בית החולים.

התובעת ביקשה מבית המשפט לחייב את הנתבעים לפצות אותה בגין התאונה בתשלום של 80,000 ₪ בגין כאב וסבל הוצאות רפואיות ונסיעות ועוזרת צד ג'.

קיראו על: אחריות עירייה לפיצויי בגין נזקי גוף

גרסת הנתבעים לפי כתב ההגנה

הנתבעים מצדם מכחישים את נסיבות התאונה וכן מציינים כי התובעת אינה מהימנה שכן העלתה שלל גרסאות בדבר מועד האירוע ונסיבותיו. בנוסף, עדותה של התובעת הינה עדות יחיד של בעל הדין ובהתאם לחוק, טוענים, אין לקבל את התביעה רק בהסתמך על עדותה ללא סיוע אלא מטעמים מיוחדים שאינם מתקיימים במקרה זה.

הנתבעים טוענים כי כיוון ומדובר בפגיעה קלה בלבד, במידה ותתקבל התביעה יש לפצות את התובעת בסכום שלא יעלה על 500 ₪.

ליחצו כאן לכניסה לפורום המשפטי שלנו!

בית המשפט הכריע: עדות יחיד אינה מספיקה לחיוב בתביעת נזיקין!

לעניין מהימנות של התובעת, נראה כי אכן נתגלעו סדקים בעדות התובעת, שכן מזרק הזכוכית אשר גרם לנפילתה בתחילה הפך לצינור העשוי פלסטיק ולא מזרק זכוכית ובהמשך אף עלתה טענה כי נפלה משלולית מים שהייתה באזור. לעניין מועד האירוע גם נתגלעו סתירות בעדותה של התובעת.

בית המשפט קבע כי מן הדין לדחות את התביעה כיוון ולא עלה בידי התובעת להוכיח את גרסתה שכן לא ניתן להסתמך על עדות יחידה של בעל הדין. בית המשפט מהטעמים לעיל לא  נדרש לדון בשאלת גובה הנזק שכן משנדחתה התביעה התייתר הדיון.

נקבע כי כל צד יישא בהוצאותיו.

משרדו של עורך דין עופר סולר טיפל ומטפל בתביעות בגין נזקי גוף מזה שנים רבות, ובין השאר תביעות של נפגעי תאונות דרכים, תאונות עבודה, פגיעות ילדים ומקרי רשלנות רפואית. אנו מעניקים יעוץ וליווי משפטי לנפגעים (ואיננו מיצגים את חברות הביטוח) ומציעים גם לך לפנות אלינו בכל שאלה ובכל עניין רלוונטי.

לשיחה מיידית עם עורך דין עופר סולר חייגו עכשיו: 03-7369253

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף עדות יחיד בתביעה

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36