חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

פגיעה בזמן פעילות במתנ''ס

מחבר: 30/12/2019 19:13

כולנו שולחים את ילדינו למתנ"ס לחוגי העשרה. לא רק את ילדינו אנו שולחים אלא גם לא אחת אנו הולכים בעצמנו לחוגי העשרה, בין אם בגיל צעיר ובין אם בגיל מבוגר. כשאנו ילדים אנו שולחים את ילדינו לחוגים בעלי סיכון נמוך, כגון אומנות ומדע.

מנגד, אנו לא אחת שולחים את ילדינו לחוגים בעלי סיכון גבוה, כגון קרטה, ג'ודו, ושאר אומנויות לחימה. כאנשים מבוגרים, אנו עשויים למצוא את עצמנו גם בחוגים בעלי סיכון גבוה כפי שמתואר, וגם בחוגי העשרה כגון משחקי קלפים ועוד. בנוסף, תאונות עשויות להיגרם בכניסה למתנ"ס, או בתוכו בלי כל קשר לחוג העשרה כלשהו.

אז מהי אחריותו של מתנ"ס או הגורמים המנהלים מרכזי תרבות למיניהם?

מרכז תרבות נוער וספורט (מתנ"ס)
מתנס"ים ברחבי הארץ פועלים כעמותות ללא כוונת רווח. הם מנוהלים כעמותה בהתאם לחוק. תקצוב של מתנס"ים נעשה ע"י העיריות ובאמצעות תרומות, כמו כן ישנם מתנס"ים הממומנים ע"י המדינה כחלק מתקציב המדינה המשתנה בכל שנה.

ככל מרכז תרבותי ומרכז ציבורי מתנ"ס חב בחובת זהירות כלפי הבאים אליו, ובמיוחד בתור ממונה על חינוך. מתנ"ס צריך להחזיק בביטוח, אומנם לא מכוח חוק אלא מכוח גוף מתוקצב מטעם העירייה ככלל. בנוסף, היות ומתנ"סים רבים מתנהלים גם באמצעות תרומות, אחד התנאים לקבלת תרומות מקרנות רבות הוא החזקת ביטוח בתוקף.

יוער גם שלמתנ"ס חובה לבחון את כשרות המדריכים המועסקים על ידו, זאת בין היתר מכוח אחריותו הכללית בנזיקין כלפי מי שבא בשעריו ובמיוחד.

חבותו של המתנ"ס בנזיקין

חובה בנזיקין נגזרת בעיקר מכוח עוולת הרשלנות. כדי להיות חייב ברשלנות יש לבחון כמה אלמנטים. האחד הוא חובת זהירות, למי שמפעיל עסק ובכלל זה מרכז העוסק בחינוך ילדים, חב בחובת זהירות בנזיקין.

על כך אין מחלוקת כמעט. האלמנט השני הוא הפרה של חובת זהירות, הפרה של חובה כזו מהווה רשלנות לכל דבר ועניין. האלמנט האחרון הוא קשר סיבתי בין הרשלנות לבין הנזק וקיומו של נזק.

חובה נוספת בנזיקין באה לידי ביטוי בביצוע חובות חקוקות. היעדר קיומן של חובות חקוקות מקימה גם היא עוולה בנזיקין. חובה חקוקה לדוגמא שמוטלת על מתנס"ים היא חובה למלא אחר חוקים המסדירים את כשרותם של מדריכים בתחומים שונים, וכללים המסדרים כללי בטיחות במקום ציבורי וכו'.

קיראו בנושא: כללי בטיחות בבתי ספר וגני הילדים

חשיבות בדיקת היקף הביטוח בעת הרשמה לחוג

כאשר רושמים ילד לחוג יש לבחון קיומם של שני אלמנטים. האחד הוא חובת הביטוח. יש לבדוק אם למתנ"ס ביטוח נזקי גוף וכזה המותאם לחוגי העשרה ובמיוחד חוגי העשרה בעלי סיכון, כפי שתואר לדוגמא לעיל. ככל שאין ביטוח יש להיזהר מלרשום ילדים לחוגים במתנ"ס בנסיבות כאלו, ולכל הפחות לדאוג לביטוח תאונות אישיות המותאם לילד.

>>> פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף <<<

אלמנט נוסף אותו יש לבחון, הוזכר לעיל והוא בדיקת כשרותו של המדריך בחוג לבצע את עבודתו, במיוחד כאשר מדובר בחוגים בעלי סיכון גבוה. דבר נוסף שיש לבחון בנוסף לביטוח הוא האם במתנ"ס ערכת עזרה ראשונה, והאם במקום יש תמיד אדם שכשיר לתת עזרה ראשונה בעת הצורך.

כיצד יש לפעול בעת פגיעה בחוג?

כאשר הגרוע מתרחש והתרחשה תאונה בחוג העשרה במתנ"ס בה היה מעורב ילד, יש לפעול באופן הבא, כאשר יוער שההמלצות הן בתמצית ואינן משמשות כרשימה סגורה:

(1) תחילה יש לפנות לקבלת טיפול רפואי בהקדם, בין אם במסגרת המתנ"ס ובין אם במסגרת פינוי לחדר המיון.

(2) יש לתעד את הטיפול הרפואי שניתן. לדוגמא אם ניתנה עזרה ראשונה יש לקחת את פרטי מי שהעניק את הטיפול. אם הילד פונה לבית החולים או קיבל טיפול בבית החולים יש לשמור על כל המסמכים הרפואיים.

(3) יש לתעד את האירוע, ככל שיש עדים יש ליטול מהם פרטים.

(4) במקרים חריגים יש לבחון מעורבות משטרה כאשר יש חשש לרשלנות קיצונית.

(5) יש להיוועץ בעורך דין המומחה בנזיקין

את מי ניתן לתבוע?

במקרים בהם התרחשה תאונה ואכן יש חשש לרשלנות, ניתן להגיש תביעה נגד המתנ"ס, וכן נגד החברה שמבטחת את המקום.

עם זאת, הסיכוי שמתנ"ס לא יחזיק בביטוח הוא אפסי, אך עדיין אלו דברים שיש לבחון. כאשר נגרם אירוע, יש לבחון לא רק את אחריות המתנ"ס אלא גם את אחריות העירייה, ואף את אחריות המדינה שמעניקה רישיונות.

לקריאה נוספת: פגיעה של אורח בגן אירועים

מקרים שנדונו בפסיקה

בת"א (עכו) 9229-10/08 וסים סעד נ' מתנ"ס עמותה לפעילות קהילתית מגאר, אריה חברה לביטוח בע"מ: התובע הגיש תביעה נגד מתנ"ס ונגד איגוד הרוגבי בשל נזקי גוף שנגרמו לו עקב משחק רוגבי כאשר נפגע ע"י שחקן גדול ממנו בגודל הפיזי.

עוד טען התובע כי המתנ"ס כלל לא ערך ביטוח לשחקנים המשחקים במסגרתו. במיוחד טען התובע כי המשחק לא מוכר ע"י משרד התרבות ועל כן חלה חובה ברורה על המתנ"ס לעשות ביטוח.

יוער כי התובע היה בן 12 בעת האירוע. בית המשפט קיבל את התביעה חלקה כלפי המתנ"ס וקבע כי המתנ"ס התרשל בחובותיו. המתנ"ס חויב בסך שלך 250,000 ₪ בגין פיצוי התובע.

למידע נוסף: תחשיב נזק בתביעת פיצויים בגין נזקי גוף

בת"א (תל אביב) 10920/08 נוי רופא נ' החברה למתנסים-מרכזים קהילתיים בישראל, שמגד חברה לניהול: הוגשה תביעה נגד מתנ"ס ע"י תובעת שנפגעה בעת אימון טניס. המתנ"ס היה מבוטח בביטוח אחריות כלפי מתאמנים בשעריו.

התובע נפגע בעת אימון שהועבר ע"י מדריך. התאונה התרחשה עקב התנגשות בין שחקני טניס, עניין טריוויאלי שעשוי להתרחש. מסיבה זו נדחתה התביעה: "כל פעילות ספורט דינאמית בה משתתפים מספר מתאמנים בעת ובעונה אחת, הכרוכה גם בריצה לעבר כדור ובחבטת כדור, טומנת בחובה סיכון של התנגשות שחקנים זה בזה ופגיעת גוף עקב כך.

אימון טניס גם הוא בכלל זה, שהרי מדובר באימון בקבוצה, במסגרתו המתאמנים, אשר לעיתים מצויים בקרבה זה לזה, חובטים לעבר כדור, לעיתים רצים במהירות רבה לעבר הכדור על מנת להספיק לחבוט בו, לעיתים עשויים גם לאבד שווי משקל ולהחליק ולעיתים עשויים להתנגש זה בזה. מדובר בסיכון טבעי ורגיל הכרוך באופי הפעילות".

נפגעת בעת פעילות במתנ"ס? חייג/י עכשיו: 03-7369253

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף פגיעה במתנ''ס

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36