חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

אחריות הקניון במקרה של פגיעה

מחבר: 30/12/2019 19:11

כולנו אוהבים לטייל בקניון, אנו קונים בקניון אנו עושים קניות לבית בקניון. אנו אוהבים לאכול בקניון או סתם לשבת בבית קפה בקניון. אך לעיתים הבילוי בקניון עשוי להסתיים במפח נפש.

אנו עשויים להחליק על רצפת הקניון ולשבור את הרגל. אנו עשויים ליפול עקב עבודות תשתית. אנו עשויים להיפגע או ליפול עקב התנגשות עם אדם אחר או ילד שלא שם לב למתרחש לפניו.

מה היקף האחריות המשפטית של הקניון במקרה של תאונות הנגרמות עקב בילוי במסגרתו?

אחריות משפטית של קניון

לקניון שתי חבויות עיקריות מכוח דיני הנזיקין.

האחת היא חובה מכוח עוולת הרשלנות. עוולה זו מורכבת מארבעה רכיבים: האחת היא חובת הזהירות. קניון, חב חובת זהירות כלפי מבקריו. או חב בחובת תפעול שוטף ותחזוקת מתקניו. יש לו חובה לשמור על הביטחון האישי עד גבול סביר של מבקריו, וחובה לשמור על שלמות גופם. בנוסף, במסגרת עוולת הרשלנות קניון צריך לפעול על פי סטנדרט זהירות ראוי, זאת על מנת שלא להימצא כמי שנהג בהתרשלות בעת פקודה.

לדוגמא, אם ישנו עובד קניון השוטף רצפה, על הקניון לדאוג שיהיה שלט שיזהיר את ההולכים והשבים כי הרצפה עשויה להחליק. דוגמא אחרת, קניון צריך לתפעל את מתקני השעשועים לילדים ולדאוג להשגחה מטעמו, כדי שחלילה מי מהילדים לא יפגעו מהמשחקים הללו.

>>> פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף <<<

החבות השניה המוטלת על קניון, עשויה להימצא מכוח העוולה המכונה "הפרת חובה חקוקה". כפי שתואר לעיל ישנו מארג שלם של הוראות חוק המוחלות על קניונים. קניון ככל עסק נמנה ופועל מכוח דיני רישוי עסקים.

דינים אלו קובעים אילו תנאים רבים על עסק לעמוד כדי לקבל רישיון. בין התנאים הם תברואה תקינה, תחזוקה שוטפת, ביצוע הוראות כיבוי אש, וביצוע הוראות משטרה. על קניון אף חלות הוראות מכוח דיני התכנון והבנייה, על קניון חלות הוראות הנוגעות גם לחוק השומרים.

לקריאה נוספת: אחריות בית מלון בנזיקין

קניון הוא שומר שכר בנסיבות מסוימות. לדוגמא: אם רכב חונה בחניון הקניון בתשלום, הרי שעל הקניון לדאוג לביטחונו. כמובן שברמה הבסיסית ביותר, על הקניון מוחלים דיני הנזיקין הנוגעים לכל אדם ואדם.

כאשר אדם ניזוק בקניון, עליו הנטל להראות קשר סיבתי בין האירוע והרשלנות או הפרת החובה החקוקה של הקניון, לבין הנזק שנגרם לו.

כיצד לפעול בעת התרחשות נפילה או תאונה בקניון?

כאשר מבקר מטייל בקניון ונופל או נפגע מתאונה כלשהי בה נגרם לו נזק גוף או אף רכוש, מומלץ לבצע את הפעולות הבאות. ראשית בעידן הטלפונים החכמים יש לצלם את המקום המדויק בו אירע האירוע.

ככל שמדובר גם בפגם במבנה הקניון שבגינו נגרמה התאונה יש לתעד את המפגע. שנית, קניון הוא מקום הומה קהל, יש לפנות לאנשים שהיו וראו את האירוע ולנסות לקבל מהם פרטי זהות על מנת שאלו יוכלו להעיד ביום מן הימים בעת הצורך.

שלישית, יש לפנות באופן מידי לאבטחה במקום ולקחת את פרטי אחראי המשמרת שהיה במקום ולוודא כי הוא מדווח על כך להנהלה בה בעת. רביעית יש לפנות לטיפול רפואי בהקדם על מנת שהנזק הרפואי יתועד. חמישית לפנות לעורך דין על מנת שניתן יהיה לטפל בנושא בהקדם. מומלץ לא להשתהות.

את הנזקים שנגרמו ניתן יהיה לתבוע מהנהלת הקניון, ולעיתים גם מהנהלת חנות מסוימת בה נגרם האירוע. ככל שהאירוע יגיע לדיון בבית משפט הרי שיהיה צורך להוכיח נזק גוף באמצעות חוות דעת רפואית.

תאונה בגין רשלנות או חוסר זהירות אישית

חשוב לדעת כי לא בכל אירוע שנגרם בקניון ובמיוחד לא בגין כל תאונה בה נגרמו נזקי גוף, הקניון יימצא חייב בנזיקין. לא ניתן להטיל אחריות מוחלטת. ישנם מקרים בהם הניזוק יהיה אחראי באופן מלא על נזקיו שנגרמו לו בקניון עקב חוסר זהירות אישית.

לקריאה נוספת: תאונת נפילה במדרכה ובשטח ציבורי - יש מי שאחראי לנזק

כך לדוגמא, אם אדם החל בקטטה בקניון התגרה ויצר מצב מסוכן, הרי שלא ניתן יהיה להטיל אחריות על הקניון, אלא אם לא הייתה אבטחה במקום. כמו כן, כאשר אדם פועל בניגוד להוראות הקניון, גם אז יהיה קשה מאוד להטיל על הקניון אחריות.

מנגד, כאשר הקניון מתרשל כלפי מבקריו, ותאונה נגרמת עקב סטייה מסטנדרט זהירות ע"י הקניון, הרי שאז ייתכן ותוטל אחריות על הקניון. חשוב לציין כי ישנם מקרים בהם ניתן יהיה להטיל אחריות תורמת או על קניון או על ניזוק פרטי.

דוגמאות לפסקי דין בנושא פגיעות בקניון

בת"א (תל אביב) 191036/02 עמליה (מלי) חברון נ' ניהול קניון הזהב (1991) בע"מ טענה הניזוקה כלפי קניון כי נפגעה ע"י קרש אותו נשא עובד תחזוקה בחנות בקניון. הניזוקה טענה כי נגרמו לה נזקי גוף כתוצאה מכך, וטענתה גובתה בחוות דעת רפואית.

הקניון התגונן בטענה לפיה עובד התחזוקה פעל בניגוד לנהלים בעת שסחב קרש ארוך וסיכן עוברים ושבים. בית המשפט דחה את טענת הקניון בקבעו: "כממונה ישיר היה על נתבע 2 לפקח על עבודתו של נתבע 3, להדריכו ולפחות לדעת את עיסוקו במהלך יום העבודה.

מסיבות אלה, אשר לא נסתרו על ידי הנתבעים על ידי ראיות אחרות אני קובע כי חלה האחריות גם על נתבע 2 לנזקיה של התובעת". התובעת פוצתה בסך של 51,000 ₪ בגין נזקיה.

בת"א (ירושלים) 3005/03 יוכבד זריהן נ' חברה לניהול דיזינגוף סנטר בע"מ טענה התובעת כי ניזוקה גופנית עקב נפילה שאירעה לה עת הלכה מהקניון למגרש החניה של הקניון. לטענתה היא נפלה עקב מרצפות חסרות שיצרו בקע במדרכה ובכך סיכנו עוברים ושבים.

למידע נוסף: פיצויים בשל נפילה במדרגות

בית המשפט קיבל את התביעה, ודחה אף את טענת הקניון לאשם תורם במיוחד לאור העובדה כי דובר על אישה מבוגרת, בקבעו "שהקניון ידע על קיומו של מפגע זה מזה זמן מה, ועל אף העובדה כי המפגע נמצא במקום בו עוברת אוכלוסייה רגישה במיוחד, לא טרח לעשות דבר לצורך תיקון המפגע. מחדל ממושך ומסוכן זה מתממש".

נפגעת בעת ביקור בקניון? חייג/י: 03-7369253 לקבלת ייעוץ מעו"ד

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף פגיעה בקניון

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

30 בדצמבר 2019

תביעות רשלנות רפואית נגד ...

עורך הדין עופר סולר מסביר אודות מספר תביעות שהוגשו כנגד בית החולים העמק בעפולה בשל רשלנות רפואית...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

תביעות רשלנות רפואית נגד ...

עורך הדין עופר סולר מסביר אודות מספר מקרי תביעות שהוגשו נגד בית החולים רבקה זיו בעילת רשלנות רפואית...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

פסק דין: פיצויים לנפגעת ב...

סקירה משפטית של פסק דין המסביר את פסיקת בית המשפט לתשלום פיצויים של מאות אלפי שקלים בעקבות התרשלות חמורה בניתוח ליישור מחיצות האף...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

היעדר התנגדות לקבלת תרופה...

עורך הדין עופר סולר מסביר פסק דין מעניין שקבע כי היעדר התנגדות לקבלת תרופה עשוי להוות הסכמה מדעת...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

הורים שהם בני דודים לא הו...

עורך הדין עופר סולר מסביר פסק דין מעניין, שהכריע בסוגיית רשלנות רפואית בשל אי הפניה של בני דודים לקבלת ייעוץ גנטי ולידת ילד נכה...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

400,000 ש''ח פיצויי בגלל ...

בית המשפט קבע פיצויים לילד שנפגע בעינו בשל רשלנות רפואית בניתוח הקטרקט שעבר...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

תביעות נגד בית החולים סורוקה

עורך הדין עופר סולר מביא דוגמאות לתביעות רשלנות רפואית שהוגשו נגד בית החולים סורוקה בבאר שבע...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

התפרצות מחלת נפש לאחר נית...

אדם לקה בסכיזופרניה לאחר ניתוח השתלת שיער שעבר, האם המקרה מזכה בפיצויים בשל רשלנות רפואית?

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

פנייה לנציב קבילות הציבור...

עורך הדין עופר סולר מסביר על אופן הפניה וסמכותו של נציב קבילות הציבור למקצועות רפואיים במשרד הבריאות...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

עברת טיפול אורטודנטי ונגר...

עורך הדין עופר סולר מסביר על מקרה של רשלנות חמורה בטיפול אורטודונטי וקבלת פיצויי עתק...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

פיצויי של מיליונים על רשל...

עורך הדין עופר סולר ייצג תובע שנגרם לו נזק חמור בניתוח פריצת דיסק שעבר, ובית המשפט המחוזי פסק לטובתו מיליוני שקלים כפיצויי...

קרא עוד

07 בינואר 2020

רשלנות באבחון נגע סרטני מ...

בית המשפט המחוזי בחיפה פסק פיצויים של מאות אלפי שקלים בשל רשלנות רפואית חמורה באבחון נגע סרטני ממאיר בגופו של אדם!

קרא עוד

12 בינואר 2020

הגשת תביעה בגלל רשלנות רפ...

עורך דין עופר סולר מסביר על מקרים של רשלנות רפואית בהריון ופגיעה משמעותית בעובר ובאם ההריונית...

קרא עוד

12 בינואר 2020

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

12 בינואר 2020

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

סולר קפלינסקי רשלנות רפואית: המשרד המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה עומד לרשותך!

קרא עוד

19 בינואר 2020

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

20 בינואר 2020

אודות עורך דין עופר סולר

הכירו את הניסיון המקצועי של עורך הדין עופר סולר, מבכירי עורכי הדין בישראל שעוסקים בייצוג נפגעי רשלנות רפואית...

קרא עוד

23 בינואר 2020

מידע מקיף בנושא רשלנות רפ...

עו"ד סולר וקפלינסקי מתמחים בייצוג נפגעי רשלנות רפואית למעלה מ-19 שנה וישמחו לעמוד לצדך בדרך לבירור זכויותיך והגשת תביעת פיצו...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36