חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

אחריות הקניון במקרה של פגיעה

מחבר: 30/12/2019 19:11

כולנו אוהבים לטייל בקניון, אנו קונים בקניון אנו עושים קניות לבית בקניון. אנו אוהבים לאכול בקניון או סתם לשבת בבית קפה בקניון. אך לעיתים הבילוי בקניון עשוי להסתיים במפח נפש.

אנו עשויים להחליק על רצפת הקניון ולשבור את הרגל. אנו עשויים ליפול עקב עבודות תשתית. אנו עשויים להיפגע או ליפול עקב התנגשות עם אדם אחר או ילד שלא שם לב למתרחש לפניו.

מה היקף האחריות המשפטית של הקניון במקרה של תאונות הנגרמות עקב בילוי במסגרתו?

אחריות משפטית של קניון

לקניון שתי חבויות עיקריות מכוח דיני הנזיקין.

האחת היא חובה מכוח עוולת הרשלנות. עוולה זו מורכבת מארבעה רכיבים: האחת היא חובת הזהירות. קניון, חב חובת זהירות כלפי מבקריו. או חב בחובת תפעול שוטף ותחזוקת מתקניו. יש לו חובה לשמור על הביטחון האישי עד גבול סביר של מבקריו, וחובה לשמור על שלמות גופם. בנוסף, במסגרת עוולת הרשלנות קניון צריך לפעול על פי סטנדרט זהירות ראוי, זאת על מנת שלא להימצא כמי שנהג בהתרשלות בעת פקודה.

לדוגמא, אם ישנו עובד קניון השוטף רצפה, על הקניון לדאוג שיהיה שלט שיזהיר את ההולכים והשבים כי הרצפה עשויה להחליק. דוגמא אחרת, קניון צריך לתפעל את מתקני השעשועים לילדים ולדאוג להשגחה מטעמו, כדי שחלילה מי מהילדים לא יפגעו מהמשחקים הללו.

>>> פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף <<<

החבות השניה המוטלת על קניון, עשויה להימצא מכוח העוולה המכונה "הפרת חובה חקוקה". כפי שתואר לעיל ישנו מארג שלם של הוראות חוק המוחלות על קניונים. קניון ככל עסק נמנה ופועל מכוח דיני רישוי עסקים.

דינים אלו קובעים אילו תנאים רבים על עסק לעמוד כדי לקבל רישיון. בין התנאים הם תברואה תקינה, תחזוקה שוטפת, ביצוע הוראות כיבוי אש, וביצוע הוראות משטרה. על קניון אף חלות הוראות מכוח דיני התכנון והבנייה, על קניון חלות הוראות הנוגעות גם לחוק השומרים.

לקריאה נוספת: אחריות בית מלון בנזיקין

קניון הוא שומר שכר בנסיבות מסוימות. לדוגמא: אם רכב חונה בחניון הקניון בתשלום, הרי שעל הקניון לדאוג לביטחונו. כמובן שברמה הבסיסית ביותר, על הקניון מוחלים דיני הנזיקין הנוגעים לכל אדם ואדם.

כאשר אדם ניזוק בקניון, עליו הנטל להראות קשר סיבתי בין האירוע והרשלנות או הפרת החובה החקוקה של הקניון, לבין הנזק שנגרם לו.

כיצד לפעול בעת התרחשות נפילה או תאונה בקניון?

כאשר מבקר מטייל בקניון ונופל או נפגע מתאונה כלשהי בה נגרם לו נזק גוף או אף רכוש, מומלץ לבצע את הפעולות הבאות. ראשית בעידן הטלפונים החכמים יש לצלם את המקום המדויק בו אירע האירוע.

ככל שמדובר גם בפגם במבנה הקניון שבגינו נגרמה התאונה יש לתעד את המפגע. שנית, קניון הוא מקום הומה קהל, יש לפנות לאנשים שהיו וראו את האירוע ולנסות לקבל מהם פרטי זהות על מנת שאלו יוכלו להעיד ביום מן הימים בעת הצורך.

שלישית, יש לפנות באופן מידי לאבטחה במקום ולקחת את פרטי אחראי המשמרת שהיה במקום ולוודא כי הוא מדווח על כך להנהלה בה בעת. רביעית יש לפנות לטיפול רפואי בהקדם על מנת שהנזק הרפואי יתועד. חמישית לפנות לעורך דין על מנת שניתן יהיה לטפל בנושא בהקדם. מומלץ לא להשתהות.

את הנזקים שנגרמו ניתן יהיה לתבוע מהנהלת הקניון, ולעיתים גם מהנהלת חנות מסוימת בה נגרם האירוע. ככל שהאירוע יגיע לדיון בבית משפט הרי שיהיה צורך להוכיח נזק גוף באמצעות חוות דעת רפואית.

תאונה בגין רשלנות או חוסר זהירות אישית

חשוב לדעת כי לא בכל אירוע שנגרם בקניון ובמיוחד לא בגין כל תאונה בה נגרמו נזקי גוף, הקניון יימצא חייב בנזיקין. לא ניתן להטיל אחריות מוחלטת. ישנם מקרים בהם הניזוק יהיה אחראי באופן מלא על נזקיו שנגרמו לו בקניון עקב חוסר זהירות אישית.

לקריאה נוספת: תאונת נפילה במדרכה ובשטח ציבורי - יש מי שאחראי לנזק

כך לדוגמא, אם אדם החל בקטטה בקניון התגרה ויצר מצב מסוכן, הרי שלא ניתן יהיה להטיל אחריות על הקניון, אלא אם לא הייתה אבטחה במקום. כמו כן, כאשר אדם פועל בניגוד להוראות הקניון, גם אז יהיה קשה מאוד להטיל על הקניון אחריות.

מנגד, כאשר הקניון מתרשל כלפי מבקריו, ותאונה נגרמת עקב סטייה מסטנדרט זהירות ע"י הקניון, הרי שאז ייתכן ותוטל אחריות על הקניון. חשוב לציין כי ישנם מקרים בהם ניתן יהיה להטיל אחריות תורמת או על קניון או על ניזוק פרטי.

דוגמאות לפסקי דין בנושא פגיעות בקניון

בת"א (תל אביב) 191036/02 עמליה (מלי) חברון נ' ניהול קניון הזהב (1991) בע"מ טענה הניזוקה כלפי קניון כי נפגעה ע"י קרש אותו נשא עובד תחזוקה בחנות בקניון. הניזוקה טענה כי נגרמו לה נזקי גוף כתוצאה מכך, וטענתה גובתה בחוות דעת רפואית.

הקניון התגונן בטענה לפיה עובד התחזוקה פעל בניגוד לנהלים בעת שסחב קרש ארוך וסיכן עוברים ושבים. בית המשפט דחה את טענת הקניון בקבעו: "כממונה ישיר היה על נתבע 2 לפקח על עבודתו של נתבע 3, להדריכו ולפחות לדעת את עיסוקו במהלך יום העבודה.

מסיבות אלה, אשר לא נסתרו על ידי הנתבעים על ידי ראיות אחרות אני קובע כי חלה האחריות גם על נתבע 2 לנזקיה של התובעת". התובעת פוצתה בסך של 51,000 ₪ בגין נזקיה.

בת"א (ירושלים) 3005/03 יוכבד זריהן נ' חברה לניהול דיזינגוף סנטר בע"מ טענה התובעת כי ניזוקה גופנית עקב נפילה שאירעה לה עת הלכה מהקניון למגרש החניה של הקניון. לטענתה היא נפלה עקב מרצפות חסרות שיצרו בקע במדרכה ובכך סיכנו עוברים ושבים.

למידע נוסף: פיצויים בשל נפילה במדרגות

בית המשפט קיבל את התביעה, ודחה אף את טענת הקניון לאשם תורם במיוחד לאור העובדה כי דובר על אישה מבוגרת, בקבעו "שהקניון ידע על קיומו של מפגע זה מזה זמן מה, ועל אף העובדה כי המפגע נמצא במקום בו עוברת אוכלוסייה רגישה במיוחד, לא טרח לעשות דבר לצורך תיקון המפגע. מחדל ממושך ומסוכן זה מתממש".

נפגעת בעת ביקור בקניון? חייג/י: 03-7369253 לקבלת ייעוץ מעו"ד

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף פגיעה בקניון

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36