חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

אחריות הקניון במקרה של פגיעה

מחבר: 30/12/2019 19:11

כולנו אוהבים לטייל בקניון, אנו קונים בקניון אנו עושים קניות לבית בקניון. אנו אוהבים לאכול בקניון או סתם לשבת בבית קפה בקניון. אך לעיתים הבילוי בקניון עשוי להסתיים במפח נפש.

אנו עשויים להחליק על רצפת הקניון ולשבור את הרגל. אנו עשויים ליפול עקב עבודות תשתית. אנו עשויים להיפגע או ליפול עקב התנגשות עם אדם אחר או ילד שלא שם לב למתרחש לפניו.

מה היקף האחריות המשפטית של הקניון במקרה של תאונות הנגרמות עקב בילוי במסגרתו?

אחריות משפטית של קניון

לקניון שתי חבויות עיקריות מכוח דיני הנזיקין.

האחת היא חובה מכוח עוולת הרשלנות. עוולה זו מורכבת מארבעה רכיבים: האחת היא חובת הזהירות. קניון, חב חובת זהירות כלפי מבקריו. או חב בחובת תפעול שוטף ותחזוקת מתקניו. יש לו חובה לשמור על הביטחון האישי עד גבול סביר של מבקריו, וחובה לשמור על שלמות גופם. בנוסף, במסגרת עוולת הרשלנות קניון צריך לפעול על פי סטנדרט זהירות ראוי, זאת על מנת שלא להימצא כמי שנהג בהתרשלות בעת פקודה.

לדוגמא, אם ישנו עובד קניון השוטף רצפה, על הקניון לדאוג שיהיה שלט שיזהיר את ההולכים והשבים כי הרצפה עשויה להחליק. דוגמא אחרת, קניון צריך לתפעל את מתקני השעשועים לילדים ולדאוג להשגחה מטעמו, כדי שחלילה מי מהילדים לא יפגעו מהמשחקים הללו.

>>> פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף <<<

החבות השניה המוטלת על קניון, עשויה להימצא מכוח העוולה המכונה "הפרת חובה חקוקה". כפי שתואר לעיל ישנו מארג שלם של הוראות חוק המוחלות על קניונים. קניון ככל עסק נמנה ופועל מכוח דיני רישוי עסקים.

דינים אלו קובעים אילו תנאים רבים על עסק לעמוד כדי לקבל רישיון. בין התנאים הם תברואה תקינה, תחזוקה שוטפת, ביצוע הוראות כיבוי אש, וביצוע הוראות משטרה. על קניון אף חלות הוראות מכוח דיני התכנון והבנייה, על קניון חלות הוראות הנוגעות גם לחוק השומרים.

לקריאה נוספת: אחריות בית מלון בנזיקין

קניון הוא שומר שכר בנסיבות מסוימות. לדוגמא: אם רכב חונה בחניון הקניון בתשלום, הרי שעל הקניון לדאוג לביטחונו. כמובן שברמה הבסיסית ביותר, על הקניון מוחלים דיני הנזיקין הנוגעים לכל אדם ואדם.

כאשר אדם ניזוק בקניון, עליו הנטל להראות קשר סיבתי בין האירוע והרשלנות או הפרת החובה החקוקה של הקניון, לבין הנזק שנגרם לו.

כיצד לפעול בעת התרחשות נפילה או תאונה בקניון?

כאשר מבקר מטייל בקניון ונופל או נפגע מתאונה כלשהי בה נגרם לו נזק גוף או אף רכוש, מומלץ לבצע את הפעולות הבאות. ראשית בעידן הטלפונים החכמים יש לצלם את המקום המדויק בו אירע האירוע.

ככל שמדובר גם בפגם במבנה הקניון שבגינו נגרמה התאונה יש לתעד את המפגע. שנית, קניון הוא מקום הומה קהל, יש לפנות לאנשים שהיו וראו את האירוע ולנסות לקבל מהם פרטי זהות על מנת שאלו יוכלו להעיד ביום מן הימים בעת הצורך.

שלישית, יש לפנות באופן מידי לאבטחה במקום ולקחת את פרטי אחראי המשמרת שהיה במקום ולוודא כי הוא מדווח על כך להנהלה בה בעת. רביעית יש לפנות לטיפול רפואי בהקדם על מנת שהנזק הרפואי יתועד. חמישית לפנות לעורך דין על מנת שניתן יהיה לטפל בנושא בהקדם. מומלץ לא להשתהות.

את הנזקים שנגרמו ניתן יהיה לתבוע מהנהלת הקניון, ולעיתים גם מהנהלת חנות מסוימת בה נגרם האירוע. ככל שהאירוע יגיע לדיון בבית משפט הרי שיהיה צורך להוכיח נזק גוף באמצעות חוות דעת רפואית.

תאונה בגין רשלנות או חוסר זהירות אישית

חשוב לדעת כי לא בכל אירוע שנגרם בקניון ובמיוחד לא בגין כל תאונה בה נגרמו נזקי גוף, הקניון יימצא חייב בנזיקין. לא ניתן להטיל אחריות מוחלטת. ישנם מקרים בהם הניזוק יהיה אחראי באופן מלא על נזקיו שנגרמו לו בקניון עקב חוסר זהירות אישית.

לקריאה נוספת: תאונת נפילה במדרכה ובשטח ציבורי - יש מי שאחראי לנזק

כך לדוגמא, אם אדם החל בקטטה בקניון התגרה ויצר מצב מסוכן, הרי שלא ניתן יהיה להטיל אחריות על הקניון, אלא אם לא הייתה אבטחה במקום. כמו כן, כאשר אדם פועל בניגוד להוראות הקניון, גם אז יהיה קשה מאוד להטיל על הקניון אחריות.

מנגד, כאשר הקניון מתרשל כלפי מבקריו, ותאונה נגרמת עקב סטייה מסטנדרט זהירות ע"י הקניון, הרי שאז ייתכן ותוטל אחריות על הקניון. חשוב לציין כי ישנם מקרים בהם ניתן יהיה להטיל אחריות תורמת או על קניון או על ניזוק פרטי.

דוגמאות לפסקי דין בנושא פגיעות בקניון

בת"א (תל אביב) 191036/02 עמליה (מלי) חברון נ' ניהול קניון הזהב (1991) בע"מ טענה הניזוקה כלפי קניון כי נפגעה ע"י קרש אותו נשא עובד תחזוקה בחנות בקניון. הניזוקה טענה כי נגרמו לה נזקי גוף כתוצאה מכך, וטענתה גובתה בחוות דעת רפואית.

הקניון התגונן בטענה לפיה עובד התחזוקה פעל בניגוד לנהלים בעת שסחב קרש ארוך וסיכן עוברים ושבים. בית המשפט דחה את טענת הקניון בקבעו: "כממונה ישיר היה על נתבע 2 לפקח על עבודתו של נתבע 3, להדריכו ולפחות לדעת את עיסוקו במהלך יום העבודה.

מסיבות אלה, אשר לא נסתרו על ידי הנתבעים על ידי ראיות אחרות אני קובע כי חלה האחריות גם על נתבע 2 לנזקיה של התובעת". התובעת פוצתה בסך של 51,000 ₪ בגין נזקיה.

בת"א (ירושלים) 3005/03 יוכבד זריהן נ' חברה לניהול דיזינגוף סנטר בע"מ טענה התובעת כי ניזוקה גופנית עקב נפילה שאירעה לה עת הלכה מהקניון למגרש החניה של הקניון. לטענתה היא נפלה עקב מרצפות חסרות שיצרו בקע במדרכה ובכך סיכנו עוברים ושבים.

למידע נוסף: פיצויים בשל נפילה במדרגות

בית המשפט קיבל את התביעה, ודחה אף את טענת הקניון לאשם תורם במיוחד לאור העובדה כי דובר על אישה מבוגרת, בקבעו "שהקניון ידע על קיומו של מפגע זה מזה זמן מה, ועל אף העובדה כי המפגע נמצא במקום בו עוברת אוכלוסייה רגישה במיוחד, לא טרח לעשות דבר לצורך תיקון המפגע. מחדל ממושך ומסוכן זה מתממש".

נפגעת בעת ביקור בקניון? חייג/י: 03-7369253 לקבלת ייעוץ מעו"ד

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף פגיעה בקניון

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

03 ביוני 2020

אחוזי נכות ופיצויים שנקבע...

קטין שנפגע בתאונת דרכים תבע פיצויים בגין ראשי נזק שונים - לחצו לקריאת חוות דעת המומחים הרפואיים מטעם בית המשפט והכרעת הערכאה המשפ...

קרא עוד

03 ביוני 2020

נגרמה לך נכות בגלל פגיעה ...

נכות בגלל תאונת עבודה - נפגעת בעבודה? יש לך זכויות! ליחצו כאן למידע...

קרא עוד

03 ביוני 2020

נכות פסיכאטרית עקב רשלנות...

כיצד רשלנות רפואית בהרדמה לניתוח סינוסים גרמה למטופל לנכות פסיכיאטרית ומה ההבדלים בין נכות רפואית ותפקודית...

קרא עוד

10 ביוני 2020

נזק מוחי לאחר ניתוח נוירו...

מקרה של רשלנות רפואית במעקב אחרי ניתוח נוירוכירורגי, שהובילה לנזק מוחי והסבר אודות חובת הזהירות המוטלת על רופא מנתח...

קרא עוד

11 ביוני 2020

על בדיקת ממוגרפיה ומקרי ר...

עו"ד עופר סולר מסביר ומפרט על מקרי רשלנות רפואית בביצוע או פענוח תוצאות בדיקת ממוגרפיה...

קרא עוד

16 ביוני 2020

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

17 ביוני 2020

פגיעה מוחית עקב אי אבחון ...

הסבר אודות תביעת רשלנות רפואית שהוגשה בטענה של איחור באבחון יתר לחץ דם כלייתי אצל ילדה אשר גרמה לנזק מוחי חמור...

קרא עוד

22 ביוני 2020

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

22 ביוני 2020

כריתת אשך בשל איחור באבחו...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו פסק דין בנושא איחור באבחון אשך טמיר אצל תינוק לאחר הלידה, אשר הוביל לכריתת האשך...

קרא עוד

22 ביוני 2020

איחור באבחון דלקת באפנדציט

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירה של פסק דין העוסק באיחור באבחון דלקת בתוספתן ומסביר האם מדובר במקרה הזה ברשלנות רפואית...

קרא עוד

22 ביוני 2020

רשלנות רפואית בניתוח כיס מרה

טענה בדבר רשלנות רפואית בעת ניתוח לכריתת כיס מרה - עורך דין עופר סולר סוקר פסק דין חשוב בנושא...

קרא עוד

29 ביוני 2020

רשלנות רפואית בניתוח עיניים

רשלנות רפואית בניתוח עיניים גרמה נזק לראיה בשל טעות של רופא העיניים המנתח וחוסר זהירות בניתוח, לפניכם פרטי המקרה...

קרא עוד

29 ביוני 2020

עברת ניתוח קטרקט ונגרמו ל...

עו"ד עופר סולר מסביר על מקרי רשלנות רפואית לאחר ניתוח קטרקט. כנסו לאתר למידע נוסף...

קרא עוד

29 ביוני 2020

רשלנות בטיפול להוצאת שברי...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא למקרה של רשלנות רפואית בטיפול להוצאת שברי זכוכית והותרת שברים בפצע ומסביר מה ניתן לעשות...

קרא עוד

29 ביוני 2020

גילית בגופך גוף זר שהושאר...

עו"ד עופר סולר מסביר: האם חפץ זר שנשאר בגוף המנותח לאחר ניתוח זה רשלנות רפואית?

קרא עוד

07 ביולי 2020

מוות של ילדה בשל רשלנות ב...

רשלנות רפואית בבדיקת ילדה במוקד ביקורופא הובילה להחמצת אבחנה של דלקת קרום המוח ומוות של הילדה עקב כך...

קרא עוד

07 ביולי 2020

פתח בשילייה בשל דלקת מי ש...

איחור באבחון מצוקה עוברית אפשרית בשל דלקת מי שפיר במצב של שיליית פתח, הוביל לנזק מוחי שנגרם לעובר בזמן הניתוח הקיסרי...

קרא עוד

07 ביולי 2020

מקרי רשלנות בביצוע בדיקת ...

עורך דין עופר סולר מסביר על מקרי רשלנות רפואית בביצוע בדיקת מי שפיר ותוצאותיה האפשריות...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36