חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

פגיעה של אורח בגן אירועים

מחבר: 30/12/2019 19:13

גן אירועים הוא מקום בו מתרחשים אירועים משמחים, שכן כשמו כן הוא. אנו חוגגים שמחות כגון חתונות, בריתות או כנסים. אנו משלמים גם כסף רב לא אחת על הזכות לשהות בגן אירועים בין אם אנו מארחים ובין אם אנו מתארחים במסגרת מאורע של מכר או קרוב משפחה.

אך שהותנו בגן אירועים עשויה להסתיים באסון. תאונות לא נעימות נגרמות לעיתים בגני אירועים, אנו עשויים להחליק משום שהרצפה רטובה, אנו עשויים ליפול ולסבול מנזקים גופניים בשל מפגע שהוצב במקום.

אז מהי אחריותו של גן האירועים לתאונות שנגרמו בשטחו?

היקף האחריות של גן אירועים על בטיחות האורחים:

גן אירועים הוא מקום ציבורי וככזה חב בחובת זהירות כלפי הבאים בשעריו. חובתו של גן האירועים נגזרת תחילה מקיומו, ולאחר מכן מכוח היותו מונע הנזק בטוב ביותר.

גן אירועים הוא גם מקום עסקי ובעל ממון. לו יש שליטה ברורה ומלאה על הבטיחות בשטחו, וביכולתו לחזק ולשמור על הבטיחות.

גן אירועים מחזיק גם בצוותי תחזוקה, הן בתחום הניקיון והן בתחום התחזוקה השוטפת, כגון חשמל, אש וכיו"ב.

למידע נוסף: שבר ביד עקב החלקה לאחר עבודות ניקיון בבית החולים

יוער כי ככלל גני אירועים מחזיקים גם בביטוח מפני נזקים שנגרמים בשטחו, הן לאורחים והן לעובדיו.

>>> פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף <<<

מה אומר החוק?

אחריותו של גן האירועים נגזרת משני דינים עיקריים, שנובעים בדיני הנזיקין.

הדין הראשון הוא אחריותו של גן האירועים לנהוג בהתאם לממד זהירות ראוי, שכן סטייה מאותו ממד מהווה התנהגות רשלנות. אך נבחנת רשלנותו של גן האירועים יש לבחון האם לגן האירועים חובת זהירות כלפי מי שניזוק. ככלל לגן אירועים ישנה כמעט תמיד חובת זהירות לפי מי שמתארח במקום.

דין נוסף הוא חובת גן האירועים לנהוג על פי חוק. ישנם חוקים רבים המסדירים את אופן פעילותו של גן האירועים. למשל, ישנם חוקי רישוי אותם על גן אירועים ליישם על מנת לקבל רישיון עסק.

כגון- חקיקה בתחום הסניטריה או חקיקה בתחום הבטיחות ובטיחות המבנה ואף בתחום חוקי התכנון והבניה. כאשר גן אירועים מפר את אחת מן החובות החקוקות הרבות המוטלות עליו, גם אז הוא עשוי להימצא חב בנזיקין.

לקריאה נוספת: אחריות בית המלון לפגיעה בשטחו

דוגמא מובהקת להפרה של חובה חקוקה היא המקרה המצער שאירע בשנת 2002 באולמי ורסאי בירושלים שם קרסה רצפה של קומה שלמה עקב בניה ותחזוקה לקויה.

לסיכום, לגן אירועים אחריות מוגברת כלפי מי שמתארח במחיצתו, מעבר לכך מצופה מגן אירועים גם להחזיק בביטוח אשר ייתן מענה במקרים של תאונות.

כיצד יש לפעול בעת תאונה בגן אירועים?

כאשר מתרחשת תאונה בגן אירועים ובכלל ישנם כמה כללים מהותיים לאורם יש לפעול, אך הכללים הללו הם כלליים מאוד, ואינם מהווים רשימה אחת וממצה שכן כל מקרה נבחן על פי נסיבותיו. ראשית, יש לתעד את הטיפול הרפואי שניתן באופן מידי ואף לאחר מכן.

שנית, יש לתעד את המפגע. אם תאונה התרחשה עקב רצפה חלקה יש לתעד את המקום ואף לתעד האם היה שלט במקום שהזהיר כי הרצפה חלקה. שלישית, יש לקבל פרטים מאנשים שהיו במקום ועשויים לשמש כעדים בעת הצורך. רביעית, יש להיוועץ בעורך דין בטרם נוקטים פעולות משפטיות כגון פניה לגן אירועים או לחברת הביטוח שלו.

מתי יהיה זכאי ניזוק לפיצוי?

לא בכל מקרה יהיה אדם זכאי לפיצוי בגין תאונה בגן אירועים. יש להבחין בין מקרים שנגרמו עקב חוסר זהירות אישית של מתארח בגן האירועים למקרים של אחריות של גן האירועים לקרות התאונה. אך חשוב לציין שגם כאשר מוטלת אחריות על גן האירועים אין זה מונע מבית המשפט להטיל אחריות תורמת גם על הניזוק בשל חוסר אחריות שלו.

לדוגמא, כאשר מדובר במתארח בגן ששותה אלכוהול, ומאבד שליטה על עצמו ונופל סביר להניח שעיקר האחריות ואולי אף כולה תוטל על אותו אורח, שכן מצופה ממנו שלא לשתות לשוכרה ולהגיע לאובדן חושים. מנגד, כאשר אדם סובל מכאבי בטן עקב אוכל לקוי ולא טרי, הרי שאז האחריות תוטל על גן האירועים שהגיש לאורחים אוכל מקולקל.

את מי ניתן לתבוע?

כאשר נגרמת תאונה בתוך אולם או גן אירועים ניתן לתבוע כמה גורמים. תחילה ניתן לתבוע את גן האירועים ככל שהוא חברה בעירבון מוגבל בפני עצמו. בנוסף, אפשר לתבוע גם את חברת ההפקה של המקום בתור מי שמתחזקת ומתפעלת את גן האירועים.

יש גם לתבוע את חברת הביטוח ככל שמדובר בנזק גדול העולה על גובה ההשתתפות העצמית של החברה שמנהלת את גן האירועים או הגן בעצמו.

ניתן גם לבחון אפשרות לתבוע את מי שחגג את האירוע אך פסיקה של בתי משפט רבים קבעה כי אין להטיל אחריות בנזיקין בנסיבות כאלו על מי שחוגג את האירוע בגן אירועים אלא על הגן וההנהלה.

פסקי דין:

בת"א (קרית גת) 1201/08 אביאל סגרון נ' גני הצבי 2005 בע"מ, גני הצבי אירועים בע"מ, גני הצבי אירועים: הגיש התובע תביעה נגד גן אירועים בגין תאונה. התובע הרים את חברו שהתחתן בערב האירוע על כתפיו, ובד בבד החליק על משקה שנשפך על הרצפה.

בית המשפט קיבל את התביעה בחלקה בלבד, וקבע כי הנתבעת תשלם לו רק 35% מנזקיו. נקבע "שייתכן אמנם, שנשיאת החתן על גב אחד האורחים תוך ריקוד, הינה פעולה מקובלת בחתונות, אך אין הדבר מהווה ראיה לכך שאותם אנשים אינם נוטלים על עצמם סיכון מרצון". נקבע כי הנתבעת התרשלה במעט שלא דאגה לניקוי קבוע של הרצפה.

קיראו גם בנושא: פגיעה בשטח ציבורי

בת"ק (חיפה) 46789-09/11 מאיר אטיה-נדב, רחל אטיה-נדב, שי אטיה-נדב נ' טרטר שרותי מזון בע"מ: התובע נסע עם רכבו במגרש חניה של גן אירועים ורכבו נפגע עקב בול עץ שבלט מהרצפה.

התובע טען כי היה בתחילה מכוון מטעם גן האירועים שעמד רק בכניסה. אך במגרש עצמו היה חשוך ולא הייתה שום תאורה מה שגרם לקרות התאונה. בנסיבות אלו קבע בית המשפט כי הוכחה אחריותו המלאה של גן האירועים לקרות התאונה, נקבע כי על גן האירועים לפצות את התובע במלוא הנזק שנגרם לרכב.

נגרם לך נזק בן אירועים? חייג/י עכשיו: 03-7369253

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף פגיעה בגן אירועים

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36