חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

תביעה לנזק גוף בעקבות ירי של צה''ל

מחבר: 27/12/2019 15:49

בגבולות הקו הירוק מוצבים מחסומים רבים של צה"ל, המהווים נקודת מפגש יומיומית ומתוחה ביו כוחות צה"ל לבין האוכלוסיה הפלסטינית שבשטחים. למרות שתפקידם של החיילים הוא להגן על תושבי ישראל, ובתוך כך חלק מהותי מעיסוקם במחסומים הוא בדיקה ביטחונית של התושבים הפלסטינים אשר נכנסים לשטחי המדינה, מוטלת על חיילי צה"ל חובת זהירות כלפיהם.

כיוון שהחיילים נושאים נשק ומצבים רבים בשטח עשויים להיות אינטנסיביים ובעלי אופי מסוכן, על החיילים לנהל את המחסום כך שלא ייגרמו נזקי גוף מיותרים כתוצאה משימוש בלתי מושכל בנשק. יחד עם זאת, חשוב לציין כי קיימת בחוק הגנת פעולה מלחמתית אשר פוטרת את המדינה מאחריות בנזיקין במקרים בהם חיילי צה"ל מבצעים פעולה מלחמתית וגורמים נזק.

לחץ לקריאה בנושא: תאונת דרכים בשטחי הרשות הפלסטינית

פרטי האירוע וטענות הצדדים

בתביעת הנזיקין בעניין ע.מ נ' מדינת ישראל התובע נפגע מירי של חייל צה"ל במחסום קלנדיה לאחר שהתעוררה ביניהם מחלוקת. התובע טען כי נורה ללא כל סיבה או צידוק. לגרסתו, החייל פשוט ירה ברגלו בזמן שהוא שכב על הרצפה.

במהלך המשפט ולאחר שהדברים כלל לא עלו מעדותו של התובע התבהרו העובדות, ונודע כי התפתח ויכוח בין שני חיילים לבין התובע, כיוון שהאחרון העיר לחיילים שעל פי הנהלים רק חיילת יכולה לבדוק אישה במחסום ולא חייל כפי שהורו במקום. בעקבות הויכוח הגיע חייל שלישי וירה ברגלו של התובע.

הנתבעת, מדינת ישראל, הגישה שלושה יומנים שנכתבו במחסום לאחר האירוע. היומנים לא העלו את אותם העובדות בדיוק אך דבר אחד עלה מהם בבירור, והוא שאחד החיילים הותקף והוא זה שירה בתובע. כמו כן, נלמד מהיומנים כי התרחשה במקום קטטה.

החייל שירה בתובע העיד כי הירי התבצע על רקע ניסיון חטיפה של נשק ואף ניסיון חטיפה של חייל - דברים שלא עלו ביומנים כאמור, אך לא הגיע בעצמו למשפט כדי להעיד. בית המשפט ראה בחומרה את אי הבאתו של החייל להעיד וקבע כי הדבר יעמוד לחובתה של הנתבעת.

פסיקת בית המשפט בשאלה האם ירי צה"ל היה מוצדק?

בית המשפט קבע כי מנסיבות האירוע עולה שקיים ספק רב לגבי הצורך שהתקיים להשתמש בנשק בנסיבות המקרה, ועל הצבא להוכיח זאת.

כיוון ששאלה זו לא נענתה בחיוב נפסק כי לא היתה קיימת הצדקה לחייל לירות ברגלו של התובע ולכן חייב בית המשפט את המדינה בתשלום פיצויים לתובע. יחד עם זאת, נקבע כי התובע עצמו היה מעורב באירוע במידה כזו שיש להטיל עליו אשם תורם בשיעור של 20%.

המדינה טענה כי אין להטיל עליה כל אחריות כיוון שאירוע זה עומד בגדר הגנת פעולה מלחמתית - מושג שפרשנותו כוללת כל פעולה של לחימה בטרור, במעשי איבה או בהתקוממות, וכן פעולה לשם מניעתם של טרור, מעשי איבה או התקוממות שנעשתה בנסיבות של סיכון לחיים או לגוף, כך לפי סעיף 1 לחוק הנזיקין האזרחיים (אחריות המדינה).

בית המשפט קבע, כי למרות שהאירוע התרחש במחסום ולכאורה התבצע במטרה למנוע טרור, אין להכניסו תחת הגדרה זו כיוון שפעולות המתבצעות במחסומים נושאות אופי של שיטור, והויכוח שהתעורר בין בעלי הדין אינו בא בגדרי פעולה מלחמתית שיש בה כדי לשחרר את המדינה מאחריות לנזקי התובע.

שיעור הפיצויים שנפסקו

לסיכום, פסק בית המשפט לתובע פיצויים בגין ראשי נזק שונים: כאב וסבל - 60,000 ש"ח; הפסד השתכרות בעבר - 74,064 ש"ח; הפסד השתכרות לעתיד - 73,943 ש"ח; עזרת צד ג' - 6,000 ש"ח; הוצאות רפואיות - 1,500 ש"ח.

קרא עוד בנושא: ירי על פורץ - מה קובע החוק?

נגרם לך נזק גוף? לקבלת סיוע מיידי, לחץ כאן: ייעוץ משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
שכר טרחת עורך דין - חשוב לדעת! - כיצד נקבע שכרו של עורך דין המייצג אותך? מה קובע החוק במקרה שאין הסכם שכ"ט כתוב בין עורך דין ללקוח ובמידה ומתגלה סכסוך בין הצדדים?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף ירי צה''ל

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36