עו"ד עופר סולר מסביר על תאונת עבודה של פועל בניין - אחריות לנזק וכללי בטיחות בעבודה...
תאונת עבודה של פועל בניין - אחריות לנזק וכללי בטיחות בעבודה

03-7369253
חשוב לדעת: התיישנות תביעות רשלנות רפואית - לחצו כאן!
עורך דין עופר סולר רשלנות רפואית רשלנות רפואית בלידה רשלנות רפואית בניתוח נזקי גוף פורום משפטי
עברת תאונת דרכים? תביעות פיצויים וטיפול משפטי מלא בנפגעים
לחצו כאן לייעוץ אישי!
עורך דין עופר סולר

פגיעה בזמן עבודה של פועל בניין

Hebrew

על פי חוק ביטוח לאומי [נוסח משולב], התשנ"ה 1995, תאונה של שכיר תוגדר כתאונת עבודה, רק במידה והיא קרתה במהלך העבודה – במקרים בהם הוכח כי התאונה קשורה לעבודה, בדרך לעבודה, או בדרך חזרה מהעבודה.

מטבע הדברים, לעבודתו של פועל בניין נלווים סיכונים משמעותיים. החל ממבנה שעלול להתמוטט, נפילה מגובה רב, נשיאת משקל כבד באופן הגורם לנזק גופני וכדומה. לאור אופייה המסוכן של העבודה, קבע המחוקק כללים והנחיות לשמירה על הבטיחות בעבודה, ובין היתר במסגרת תקנות הבטיחות בעבודה (עבודות בנייה), התשמ"ח 1988.

שמירה על כללי הבטיחות מונעת פגיעות בעבודה!

ככלל, על המעסיק מוטלת החובה לשמירה על בטיחותם של הפועלים העובדים תחתיו. חובה זו נחלקת לשני מישורים: חובת הזהירות הכללית, הנגזרת מאופי היחסים בין העובד והמעביד, וכן חובת הזהירות הקונקרטית, המורה כי על המעסיק לוודא כי סביבת העבודה תהא בטיחותית, וכי ננקטו כל אמצעי הזהירות הרלוונטיים.

קרא עוד
חשוב לדעת עוד בנושא מלא/י פרטים ליצירת קשר: 
כניסה לפורום
מרכז עזריאלי 1 קומה 36
טל. 03-7369253
פקס. 03-7369345
מפת האתר
כניסה לפורום מרכז עזריאלי 1 קומה 36 טל. 03-7369253 פקס. 03-7369345
עדכונים באתר:

     רשלנות רפואית במעקב הריון - נקודות למחשבה     נפגעת בגלל רשלנות רפואית?      התיק הרפואי נעלם? התביעה אינה נעלמת!     רשלנות רופא משפחה באבחון מחלת אנדוקרדיטיס     אל תשכח/י לספר לרופא הכל...     רשלנות רפואית באבחון סרטן האשכים     הוצאות ניידות - ראש נזק בתביעה שלך     נגרמו לך נזקים בעקבות ניתוח שאיבת שומן?     רשלנות רפואית בניתוח למניעת הזעת יתר     נגרמו לך נזקים בניתוח הגדלת חזה?     לידת מלקחיים forceps birth     בחירת מומחה לצורך חוות דעת רפואית     פיגור שכלי והמיפלגיה - עקב רשלנות רפואית בליד     רשלנות רפואית בניתוח לקיצור קיבה - אימתי?     בדיקות גנטיות לאבחון מומים לפני ההריון     כמה כסף אפשר להוציא מתביעה?     פציעה באוטובוס     אני רוצה לבדו' אפשרות לתבוע     נזקי גוף      ילד שבר את שורש כף היד     הכוונה לפני תביעה     מה דעתכם?     רופא מאוחדת ששכח שהוא רופא     מה דעתך עורך דין נכבד?     כמה שאלות לפני תביעה