חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

פגיעה בזמן עבודה של פועל בניין

מחבר: 30/12/2019 17:28

על פי חוק ביטוח לאומי [נוסח משולב], התשנ"ה 1995, תאונה של שכיר תוגדר כתאונת עבודה, רק במידה והיא קרתה במהלך העבודה – במקרים בהם הוכח כי התאונה קשורה לעבודה, בדרך לעבודה, או בדרך חזרה מהעבודה.

מטבע הדברים, לעבודתו של פועל בניין נלווים סיכונים משמעותיים. החל ממבנה שעלול להתמוטט, נפילה מגובה רב, נשיאת משקל כבד באופן הגורם לנזק גופני וכדומה. לאור אופייה המסוכן של העבודה, קבע המחוקק כללים והנחיות לשמירה על הבטיחות בעבודה, ובין היתר במסגרת תקנות הבטיחות בעבודה (עבודות בנייה), התשמ"ח 1988.

שמירה על כללי הבטיחות מונעת פגיעות בעבודה!

ככלל, על המעסיק מוטלת החובה לשמירה על בטיחותם של הפועלים העובדים תחתיו. חובה זו נחלקת לשני מישורים: חובת הזהירות הכללית, הנגזרת מאופי היחסים בין העובד והמעביד, וכן חובת הזהירות הקונקרטית, המורה כי על המעסיק לוודא כי סביבת העבודה תהא בטיחותית, וכי ננקטו כל אמצעי הזהירות הרלוונטיים.

ראו לעניין זה את פסק דין ע"א 655/80 מפעלי קירור בצפון נ' מרציאנו ואח', כמו גם פסק דין ע"א 663/88 שירזיאן נ' לבידי אשקלון בע"מ.

ראוי לציין, כי במידה ומדובר בעובד קבלן, המועסק באמצעות קבלן עובדים, יכול והאחריות תתחלק בין המעסיק הישיר - החברה הקבלנית, לבין המעסיק בפועל – מבצע הבנייה, כל אחד בהתאם לאחריותו היחסית, כאשר המבחן הקובע הוא על מי מוטלת האחריות לדאגה לסביבת עבודה בטוחה לעובד.

מגמת בתי המשפט בשנים האחרונות, היא להטיל כמה שיותר אחריות על המעסיק, בכל הנוגע לבטיחות בעבודה, כאשר רק במקרים קיצוניים, יפסוק בית המשפט כי יש להפחית את סכום הפיצויים בגין אשם תורם.

דוגמא למגמה זו ניתן למצוא בפסק דין ע"א 971/90 חרושת ברזל פתח תקוה נ' סמרי ואח' ובפסק דין ת.א. 21818/00 עיסא נ' שאול אסרף ובניו בע"מ.

קיראו בהרחבה: מי אחראי לפגיעת גוף באתר בנייה?

זכויות פועל בניין שנפגע בעבודה

פועל בניין הנפגע במסגרת עבודתו, רשאי להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי כי יכירו בו כנפגע תאונת עבודה. רצוי כי גם הפניה אל המוסד לביטוח לאומי תעשה באמצעות עורך דין המתמחה בנושא נזקי גוף תאונות עבודה.

תביעה שכזאת הינה במנותק ובנוסף לתביעה הנזיקית כנגד המעסיק, ובכל מקרה, אם יימצא זכאי, יקבל העובד תגמולים מהמוסד לביטוח לאומי, ואולם, הפועל שנפגע אינו רשאי לכפל פיצויים, ובמידה ויזכה לפיצויים גם מהמעסיק, וגם מביטוח לאומי, יקוזזו התשלומים המגיעים מאת הביטוח הלאומי, מהסכומים בהם חב המעסיק.

>>> הפורום המשפטי בהנהלת עו"ד עופר סולר <<<

יצויין כי, בהקשר לזכאות לפיצויים בגין תאונת עבודה, אין הבדל מהותי בין פועל בניין שהוא שכיר, לבין פועל בניין עצמאי, למעט האמור להלן. אחריותו של המעביד תהא פחות במישור המושגי, ויותר במישור הקונקרטי, והיא לא תחול במידה ומדובר בתאונה שקרתה בדרך לעבודה או בדרך חזרה ממנה.

כמו כן, מרכיב האשם התורם עשוי להיות גבוה יותר מאחר ואין המדובר ביחסי עובד מעביד פרסה, אלא באחריות נזיקית הנובעת מאי שמירה על תנאי בטיחות נאותים בסביבת העבודה.

כך למשל בפסק דין ע"א 8210/06 ספדי נ' המועצה המקומית כפר אכסאל ואח', נקבע כי מודד עצמאי, זכאי לפיצויים מהמעסיקה, לאחר שנפל לבור בגובה 30 מ', ואולם במקרה זה, מצא לנכון בית המשפט לקבוע כי מרכיב האשם התורם מצד התובע מגיע לכדי 70% מגובה הפיצויים שנפסקו.

בכל מקרה של פגיעת פועל בניין במהלך עבודתו ולפני שנוקטים בצעדים כלשהם, יש לפנות לקבלת יעוץ משפטי אישי אצל עורך דין מיומן ומנוסה בטיפול בנפגעי תאונות עבודה. משרד עורכי דין עופר סולר ושות' טיפל ומטפל לאורך השנים במאות תביעות משפטיות, שהוגשו בשמם של אנשים שנפגעו בעבודה.

אנו מציעים גם לך לפנות למשרדנו ולהתייעץ באופן אישי עם עורך דין, שיבחן את נסיבות פגיעתך והנזק שנגרם לך, והכל ללא תשלום וללא התחייבות מצידך.

לשיחה אישית עם עורך דין עופר סולר חייג/י: 03-7369253

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות עבודה פועל בניין

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36