עו"ד עופר סולר מסביר על תאונת עבודה של פועל בניין - אחריות לנזק וכללי בטיחות בעבודה...
תאונת עבודה של פועל בניין - אחריות לנזק וכללי בטיחות בעבודה

03-7369253
חשוב לדעת: התיישנות תביעות רשלנות רפואית - לחצו כאן!
עורך דין עופר סולר רשלנות רפואית רשלנות רפואית בלידה רשלנות רפואית בניתוח נזקי גוף פורום משפטי
עברת תאונת דרכים? תביעות פיצויים וטיפול משפטי מלא בנפגעים
לחצו כאן לייעוץ אישי!
עורך דין עופר סולר

פגיעה בזמן עבודה של פועל בניין

Hebrew

על פי חוק ביטוח לאומי [נוסח משולב], התשנ"ה 1995, תאונה של שכיר תוגדר כתאונת עבודה, רק במידה והיא קרתה במהלך העבודה – במקרים בהם הוכח כי התאונה קשורה לעבודה, בדרך לעבודה, או בדרך חזרה מהעבודה.

מטבע הדברים, לעבודתו של פועל בניין נלווים סיכונים משמעותיים. החל ממבנה שעלול להתמוטט, נפילה מגובה רב, נשיאת משקל כבד באופן הגורם לנזק גופני וכדומה. לאור אופייה המסוכן של העבודה, קבע המחוקק כללים והנחיות לשמירה על הבטיחות בעבודה, ובין היתר במסגרת תקנות הבטיחות בעבודה (עבודות בנייה), התשמ"ח 1988.

שמירה על כללי הבטיחות מונעת פגיעות בעבודה!

ככלל, על המעסיק מוטלת החובה לשמירה על בטיחותם של הפועלים העובדים תחתיו. חובה זו נחלקת לשני מישורים: חובת הזהירות הכללית, הנגזרת מאופי היחסים בין העובד והמעביד, וכן חובת הזהירות הקונקרטית, המורה כי על המעסיק לוודא כי סביבת העבודה תהא בטיחותית, וכי ננקטו כל אמצעי הזהירות הרלוונטיים.

קרא עוד
חשוב לדעת עוד בנושא מלא/י פרטים ליצירת קשר: 
כניסה לפורום
מרכז עזריאלי 1 קומה 36
טל. 03-7369253
פקס. 03-7369345
מפת האתר
כניסה לפורום מרכז עזריאלי 1 קומה 36 טל. 03-7369253 פקס. 03-7369345
עדכונים באתר:

     איחור בהפניה לקולונסקופיה     אי גילוי תסמונת דאון ביילוד      התיישנות עילה במקרים של הולדה בעוולה     לדעת יותר: על אבחון רעלת הריון     גידול בעצב השמיעה - רשלנות באבחון וניתוח     רשלנות רפואית בלידה - מוות של תינוק עקב תשניק     טיפול רפואי רשלני - כשלון ניתוח במעי הגס     איחור באבחון מפרצת באבי העורקים     אוסטאומיליטיס בעקבות זיהום לאחר ניתוח     מבחן הרופא הסביר - הלכה למעשה     נזק מוחי לאחר ניתוח נוירוכירורגי     טיפול רפואי רשלני בלידה - שיתוק ע''ש ארב erb'     בדיקות אולטראסאונד בהריון - רשלנות רופא     רשלנות רפואית במעקב הריון - נקודות למחשבה     נפגעת בגלל רשלנות רפואית?      אחרי תאונה של אישתי     פציעה במלון באיטליה     אחריות בעלי הדירות     צריך עצה של עו"ד     יש טעם לעשות משהו?     עורך דין שטיפל בתאונת דרכים     פגיעה על קורקינט חשמלי     את מי אני יכולה לתבוע?     בדיקת נסיבות המוות     הילד שבר את הרגל