חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

פיברומיאלגיה כתוצאה של תאונת עבודה!

מחבר: 30/12/2019 18:38

פיברומיאלגיה היא תסמונת כאבים הפוגעת בשרירים וברקמות הרכות. התסמונת מתאפיינת בתשישות וברגישות גבוהה לכאבים ולהבדיל ממחלות ראומטיות אחרות, אנשים אשר סובלים ממנה חווים כאב מופשט בנקודות רגישות ובשרירים.

בנוסף לכאבים, חולי פיברומיאלגיה עלולים לחוש במגוון רחב של סימפטומים כגון חולשה, עייפות, קשיי שינה, כאבי ראש, חרדה, דיכאון, כאבי בטן, קשיי ריכוז וזיכרון ועוד.

ככלל, הפיברומיאלגיה פוגעת בצורה ישירה באיכות החיים ולעיתים היא מלווה בתחושה של אי וודאות וחוסר אונים, מאחר שמדובר בתופעה שאינה קלה לאיתור, אך למרות זאת כיום אין חולק על קיומה והיא מוכרת ומקובלת הן על ידי הרופאים והן על ידי החוק. יחד עם זאת תסמונת הפיברומיאלגיה הינה שנויה במחלוקת לגבי הגורמים לה והשלכותיה.

חשוב לציין כי הקושי העולה לא אחת על ידי רופאים ושופטים, נובע מחוסר אמון שקיים באדם אשר סובל מהמחלה וזאת משום, שחלק מהכאבים עליהם מתלונן החולה לא יוכלו להיות מתועדים על ידי בדיקה סטנדרטית של רופא או מעבדה, אלא שהתופעות יתבססו על תיאורי החולה, על תלונותיו ותחושותיו.

לאור עובדה זו, בעבר דיווחים על המחלה היו נתפסים כלא אמינים וגם כיום במקרים מסוימים קיימת הנטייה לבחון טענות לגבי התסמינים בזהירות ובחשדנות.

>>> פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף <<<

ישנו קונצנזוס לפיו תסמונת פיברומיאלגיה מהווה חלק מהתסמינים של פוסט טראומה ומגלמת חלק ניכר מתסמינה ואכן במקרים מסוימים, חלק מן האירועים שחווים אנשים עשויים לגרום לתסמונת פוסט טראומה אשר באה לידי ביטוי בדיכאון, ירידה תפקודית, התבודדות, חוסר תפקוד הורי וזוגי, פגיעה ביכולת הפרנסה וחרדה.

משכך, הרי שתסמונת הפיברומיאלגיה הוכרה הן כמחלה נפרדת והן כחלק מהתסמינים הנובעים מפוסט טראומה.

לקריאה מורחבת: הביטוח הלאומי מסייע לנפגעים במקרה של פגיעה

תסמונת הפיברומיאלגיה הוכרה לא מכבר, על ידי ועדות מטעם המוסד לביטוח הלאומי ובאמצעות אשרורן גם על ידי פסיקת בית הדין לעבודה, כתאונת עבודה המזכה את הסובל ממנה באחוזי נכות. בנוסף, התסמונת אף הוכרה על ידי בתי המשפט האזרחיים, גם במקרים שאינם נוגעים לתאונות עבודה, למשל במקרים שהתרחשו כתוצאה מטראומות שאירעו במהלך תאונות כאלה ואחרות כגון תאונות דרכים וכיוצא בזה.

מקרים בהם הוכרה תסמונת הפיברומיאלגיה כתאונת עבודה

בית הדין לעבודה והביטוח הלאומי הכירו בתסמונת הפיברומיאלגיה, בעניינו של נהג אוטובוס אגד, אשר הותקף בשכונת מאה שערים בירושלים. ההכרה בתסמונת הפיברומיאלגיה באה לידי ביטוי באימוץ חוות דעת שקבעה כי הנהג הפגוע סבל מפוסט טראומה עקב האירוע. בתאונת עבודה ככלל, יוכל נפגע עבודה לטעון לקיומה של תסמונת פיברומיאלגיה.

קראו בהרחבה על: תביעת ביטוח לאומי בעקבות מחלת מקצוע

דוגמא לכך באה לידי ביטוי בעניינו של תובע, שעבד בחברת תרכובות ברום, כלבורנט וכפועל ייצור ובמשך שנים נחשף בין היתר, לכימיקלים מסוג כלורידים ולממיסים אורגניים ועוד.

נקבע כי על יסוד אימוץ חוות דעת רפואית, יש קשר בין העבודה של התובע וחשיפתו לחומרים כימים, לבין תסמונת פיברומיאלגיה, הואיל והחשיפה כאמור עשויה להביא למחלות ולפגיעה מתמשכת במערכת העצבים, אשר יש בה כדי לגרום לתסמונת פיברומיאלגיה.

אחוזי נכות
אחוזי הנכות הניתנים בשל תסמונת פיברומיאלגיה עשויים לנוע בין 10% ל- 40%, כאשר האחוזים משתנים בשל גיל, סוג עבודה, מספר שנים ועוד משתנים הקבועים גם הם בתקנות הביטוח הלאומי.

קיראו על: נכות בגלל תאונת עבודה

מקרים בהם התובעים הסובלים מתסמונת הפיברומיאלגיה, לא הוכרו כנפגעי עבודה

עורך דין אשר ניהל משרד ובשל כך סבל מלחצים רבים ואף נקלע יום אחד לעימות פיזי עם עורכת דין אחרת, לא הוכר כנפגע עבודה, על אף שהפסיק לעבוד לאחר מכן וסגר את המשרד אותו ניהל. כל זאת, על אף שהוסכם כי סבל מתסמונת פיברומיאלגיה.

במקרים נוספים טענו תובעים כי יש להכיר בהם כנפגעי תאונת עבודה, עקב לחץ נפשי אשר מקורו בהתנכלותו של מעסיק. בית המשפט דחה טענות כגון אלה היות והן אינן ממלאות אחר התנאים להכרה בתאונת עבודה, כפי שהיא נתפסת על ידי חוק הביטוח הלאומי, העשויה להיגרם כתוצאה מתאונה או אירוע חד פעמי או לחלופין כמחלת מקצוע, אשר העובד נדבק בה במהלך עבודתו, כתוצאה ישירה משהות במקום העבודה, כדוגמת המקרה שהוצג בדוגמא לעיל, שבה התובע נחשף לחומרים מסוכנים.

לקריאה נוספת: חשיפה לחומר מסוכן בעבודה כגורם למחלת פרקינסון

בל 2535/01 חרמון נ' המל"ל, כאשר האירוע הנטען נוגע לפגיעה עקב מיקרוטראומה, הכוללת בין היתר את תסמונת הפיברומיאלגיה, על הטוען להוכיח את התנאים הבאים:

  • ראשית, על התובע להוכיח כי מדובר במספר פגיעות שכל אחת מהן היא תאונה במובן הרגיל של המילה, זאת אומרת יש להוכיח קיומם של אירועים פתאומיים על פני רצף זמן, הניתנים באופן רעיוני, עקרוני, לזיהוי ולבידוד.
     
  • שנית, יש להוכיח באמצעות חוות דעת רפואית, שטיבה של הפגיעה מעיד על שרשרת של פגיעות זעירות אשר נתנו אותותיהן.


שלישית, יש להוכיח קשר סיבתי בין הפגיעות הזעירות לבין העבודה. אותם התנאים אשר על הטוען לעמוד בהם כדי להיות זכאי להכרה כנפגע בתאונת עבודה, יפים גם לשם הוכחת קיומה של תסמונת הפיברומיאלגיה.

לסיכום
תסמונת פיברומיאלגיה עשויה להיגרם עקב תאונת עבודה כמו גם עקב תאונה רגילה. תסמיניה עשויים לבוא לידי ביטוי בכאבים, עייפות, חרדה, דיכאון וקשיי ריכוז וכיוצא בזה.

כדי לזכות בהכרה כנפגע עבודה הסובל מתסמונת הפיברומיאלגיה וכמו כן להיות זכאי לאחוזי נכות בגינם, יש לעמוד בתנאים אשר נקבעו על ידי פסיקת בית הדין לעבודה.

חייג/י עכשיו לייעוץ אישי: 03-7369253

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף פיברומיאלגיה

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36