חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

פיברומיאלגיה כתוצאה של תאונת עבודה!

מחבר: 30/12/2019 18:38

פיברומיאלגיה היא תסמונת כאבים הפוגעת בשרירים וברקמות הרכות. התסמונת מתאפיינת בתשישות וברגישות גבוהה לכאבים ולהבדיל ממחלות ראומטיות אחרות, אנשים אשר סובלים ממנה חווים כאב מופשט בנקודות רגישות ובשרירים.

בנוסף לכאבים, חולי פיברומיאלגיה עלולים לחוש במגוון רחב של סימפטומים כגון חולשה, עייפות, קשיי שינה, כאבי ראש, חרדה, דיכאון, כאבי בטן, קשיי ריכוז וזיכרון ועוד.

ככלל, הפיברומיאלגיה פוגעת בצורה ישירה באיכות החיים ולעיתים היא מלווה בתחושה של אי וודאות וחוסר אונים, מאחר שמדובר בתופעה שאינה קלה לאיתור, אך למרות זאת כיום אין חולק על קיומה והיא מוכרת ומקובלת הן על ידי הרופאים והן על ידי החוק. יחד עם זאת תסמונת הפיברומיאלגיה הינה שנויה במחלוקת לגבי הגורמים לה והשלכותיה.

חשוב לציין כי הקושי העולה לא אחת על ידי רופאים ושופטים, נובע מחוסר אמון שקיים באדם אשר סובל מהמחלה וזאת משום, שחלק מהכאבים עליהם מתלונן החולה לא יוכלו להיות מתועדים על ידי בדיקה סטנדרטית של רופא או מעבדה, אלא שהתופעות יתבססו על תיאורי החולה, על תלונותיו ותחושותיו.

לאור עובדה זו, בעבר דיווחים על המחלה היו נתפסים כלא אמינים וגם כיום במקרים מסוימים קיימת הנטייה לבחון טענות לגבי התסמינים בזהירות ובחשדנות.

>>> פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף <<<

ישנו קונצנזוס לפיו תסמונת פיברומיאלגיה מהווה חלק מהתסמינים של פוסט טראומה ומגלמת חלק ניכר מתסמינה ואכן במקרים מסוימים, חלק מן האירועים שחווים אנשים עשויים לגרום לתסמונת פוסט טראומה אשר באה לידי ביטוי בדיכאון, ירידה תפקודית, התבודדות, חוסר תפקוד הורי וזוגי, פגיעה ביכולת הפרנסה וחרדה.

משכך, הרי שתסמונת הפיברומיאלגיה הוכרה הן כמחלה נפרדת והן כחלק מהתסמינים הנובעים מפוסט טראומה.

לקריאה מורחבת: הביטוח הלאומי מסייע לנפגעים במקרה של פגיעה

תסמונת הפיברומיאלגיה הוכרה לא מכבר, על ידי ועדות מטעם המוסד לביטוח הלאומי ובאמצעות אשרורן גם על ידי פסיקת בית הדין לעבודה, כתאונת עבודה המזכה את הסובל ממנה באחוזי נכות. בנוסף, התסמונת אף הוכרה על ידי בתי המשפט האזרחיים, גם במקרים שאינם נוגעים לתאונות עבודה, למשל במקרים שהתרחשו כתוצאה מטראומות שאירעו במהלך תאונות כאלה ואחרות כגון תאונות דרכים וכיוצא בזה.

מקרים בהם הוכרה תסמונת הפיברומיאלגיה כתאונת עבודה

בית הדין לעבודה והביטוח הלאומי הכירו בתסמונת הפיברומיאלגיה, בעניינו של נהג אוטובוס אגד, אשר הותקף בשכונת מאה שערים בירושלים. ההכרה בתסמונת הפיברומיאלגיה באה לידי ביטוי באימוץ חוות דעת שקבעה כי הנהג הפגוע סבל מפוסט טראומה עקב האירוע. בתאונת עבודה ככלל, יוכל נפגע עבודה לטעון לקיומה של תסמונת פיברומיאלגיה.

קראו בהרחבה על: תביעת ביטוח לאומי בעקבות מחלת מקצוע

דוגמא לכך באה לידי ביטוי בעניינו של תובע, שעבד בחברת תרכובות ברום, כלבורנט וכפועל ייצור ובמשך שנים נחשף בין היתר, לכימיקלים מסוג כלורידים ולממיסים אורגניים ועוד.

נקבע כי על יסוד אימוץ חוות דעת רפואית, יש קשר בין העבודה של התובע וחשיפתו לחומרים כימים, לבין תסמונת פיברומיאלגיה, הואיל והחשיפה כאמור עשויה להביא למחלות ולפגיעה מתמשכת במערכת העצבים, אשר יש בה כדי לגרום לתסמונת פיברומיאלגיה.

אחוזי נכות
אחוזי הנכות הניתנים בשל תסמונת פיברומיאלגיה עשויים לנוע בין 10% ל- 40%, כאשר האחוזים משתנים בשל גיל, סוג עבודה, מספר שנים ועוד משתנים הקבועים גם הם בתקנות הביטוח הלאומי.

קיראו על: נכות בגלל תאונת עבודה

מקרים בהם התובעים הסובלים מתסמונת הפיברומיאלגיה, לא הוכרו כנפגעי עבודה

עורך דין אשר ניהל משרד ובשל כך סבל מלחצים רבים ואף נקלע יום אחד לעימות פיזי עם עורכת דין אחרת, לא הוכר כנפגע עבודה, על אף שהפסיק לעבוד לאחר מכן וסגר את המשרד אותו ניהל. כל זאת, על אף שהוסכם כי סבל מתסמונת פיברומיאלגיה.

במקרים נוספים טענו תובעים כי יש להכיר בהם כנפגעי תאונת עבודה, עקב לחץ נפשי אשר מקורו בהתנכלותו של מעסיק. בית המשפט דחה טענות כגון אלה היות והן אינן ממלאות אחר התנאים להכרה בתאונת עבודה, כפי שהיא נתפסת על ידי חוק הביטוח הלאומי, העשויה להיגרם כתוצאה מתאונה או אירוע חד פעמי או לחלופין כמחלת מקצוע, אשר העובד נדבק בה במהלך עבודתו, כתוצאה ישירה משהות במקום העבודה, כדוגמת המקרה שהוצג בדוגמא לעיל, שבה התובע נחשף לחומרים מסוכנים.

לקריאה נוספת: חשיפה לחומר מסוכן בעבודה כגורם למחלת פרקינסון

בל 2535/01 חרמון נ' המל"ל, כאשר האירוע הנטען נוגע לפגיעה עקב מיקרוטראומה, הכוללת בין היתר את תסמונת הפיברומיאלגיה, על הטוען להוכיח את התנאים הבאים:

  • ראשית, על התובע להוכיח כי מדובר במספר פגיעות שכל אחת מהן היא תאונה במובן הרגיל של המילה, זאת אומרת יש להוכיח קיומם של אירועים פתאומיים על פני רצף זמן, הניתנים באופן רעיוני, עקרוני, לזיהוי ולבידוד.
     
  • שנית, יש להוכיח באמצעות חוות דעת רפואית, שטיבה של הפגיעה מעיד על שרשרת של פגיעות זעירות אשר נתנו אותותיהן.


שלישית, יש להוכיח קשר סיבתי בין הפגיעות הזעירות לבין העבודה. אותם התנאים אשר על הטוען לעמוד בהם כדי להיות זכאי להכרה כנפגע בתאונת עבודה, יפים גם לשם הוכחת קיומה של תסמונת הפיברומיאלגיה.

לסיכום
תסמונת פיברומיאלגיה עשויה להיגרם עקב תאונת עבודה כמו גם עקב תאונה רגילה. תסמיניה עשויים לבוא לידי ביטוי בכאבים, עייפות, חרדה, דיכאון וקשיי ריכוז וכיוצא בזה.

כדי לזכות בהכרה כנפגע עבודה הסובל מתסמונת הפיברומיאלגיה וכמו כן להיות זכאי לאחוזי נכות בגינם, יש לעמוד בתנאים אשר נקבעו על ידי פסיקת בית הדין לעבודה.

חייג/י עכשיו לייעוץ אישי: 03-7369253

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף פיברומיאלגיה

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

30 בדצמבר 2019

תביעות רשלנות רפואית נגד ...

עורך הדין עופר סולר מסביר אודות מספר תביעות שהוגשו כנגד בית החולים העמק בעפולה בשל רשלנות רפואית...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

תביעות רשלנות רפואית נגד ...

עורך הדין עופר סולר מסביר אודות מספר מקרי תביעות שהוגשו נגד בית החולים רבקה זיו בעילת רשלנות רפואית...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

פסק דין: פיצויים לנפגעת ב...

סקירה משפטית של פסק דין המסביר את פסיקת בית המשפט לתשלום פיצויים של מאות אלפי שקלים בעקבות התרשלות חמורה בניתוח ליישור מחיצות האף...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

היעדר התנגדות לקבלת תרופה...

עורך הדין עופר סולר מסביר פסק דין מעניין שקבע כי היעדר התנגדות לקבלת תרופה עשוי להוות הסכמה מדעת...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

הורים שהם בני דודים לא הו...

עורך הדין עופר סולר מסביר פסק דין מעניין, שהכריע בסוגיית רשלנות רפואית בשל אי הפניה של בני דודים לקבלת ייעוץ גנטי ולידת ילד נכה...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

400,000 ש''ח פיצויי בגלל ...

בית המשפט קבע פיצויים לילד שנפגע בעינו בשל רשלנות רפואית בניתוח הקטרקט שעבר...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

תביעות נגד בית החולים סורוקה

עורך הדין עופר סולר מביא דוגמאות לתביעות רשלנות רפואית שהוגשו נגד בית החולים סורוקה בבאר שבע...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

התפרצות מחלת נפש לאחר נית...

אדם לקה בסכיזופרניה לאחר ניתוח השתלת שיער שעבר, האם המקרה מזכה בפיצויים בשל רשלנות רפואית?

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

פנייה לנציב קבילות הציבור...

עורך הדין עופר סולר מסביר על אופן הפניה וסמכותו של נציב קבילות הציבור למקצועות רפואיים במשרד הבריאות...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

עברת טיפול אורטודנטי ונגר...

עורך הדין עופר סולר מסביר על מקרה של רשלנות חמורה בטיפול אורטודונטי וקבלת פיצויי עתק...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

פיצויי של מיליונים על רשל...

עורך הדין עופר סולר ייצג תובע שנגרם לו נזק חמור בניתוח פריצת דיסק שעבר, ובית המשפט המחוזי פסק לטובתו מיליוני שקלים כפיצויי...

קרא עוד

07 בינואר 2020

רשלנות באבחון נגע סרטני מ...

בית המשפט המחוזי בחיפה פסק פיצויים של מאות אלפי שקלים בשל רשלנות רפואית חמורה באבחון נגע סרטני ממאיר בגופו של אדם!

קרא עוד

12 בינואר 2020

הגשת תביעה בגלל רשלנות רפ...

עורך דין עופר סולר מסביר על מקרים של רשלנות רפואית בהריון ופגיעה משמעותית בעובר ובאם ההריונית...

קרא עוד

12 בינואר 2020

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

12 בינואר 2020

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

סולר קפלינסקי רשלנות רפואית: המשרד המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה עומד לרשותך!

קרא עוד

19 בינואר 2020

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

20 בינואר 2020

אודות עורך דין עופר סולר

הכירו את הניסיון המקצועי של עורך הדין עופר סולר, מבכירי עורכי הדין בישראל שעוסקים בייצוג נפגעי רשלנות רפואית...

קרא עוד

23 בינואר 2020

מידע מקיף בנושא רשלנות רפ...

עו"ד סולר וקפלינסקי מתמחים בייצוג נפגעי רשלנות רפואית למעלה מ-19 שנה וישמחו לעמוד לצדך בדרך לבירור זכויותיך והגשת תביעת פיצו...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36