חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

זכויות נפגעי פעולות איבה - מדריך לאזרח

מחבר: 30/12/2019 17:35

במהלך השנים האחרונות טיפל משרדנו בכמה וכמה תביעות פיצויים, אותם הגשנו בשמם של נפגעי פעולות איבה, לפי חוקי מדינת ישראל. למעשה, המדובר בפיצויים להם זכאים אנשים שנפגעו פיזית או נפשית כתוצאה של פעולות טרור או מלחמה כהגדרתן בחוקי המדינה.

למרות שעל פניו לא קשה להוכיח כי נפגעת בפעולת איבה, עדיין לעיתים יש צורך בהגשת תביעה משפטית באמצעות עורך דין, על מנת לקבל פיצויים כקבוע בחוק.

פעולת איבה יכולה לא רק להותיר בפרט שניזוק ממנה נזקי גוף ופגיעות מסוגים שונים, אלא גם לשנות באופן תמידי את חיי הסובבים אותו. בניגוד לנפגעי כוחות הביטחון ושאריהם המטופלים על ידי משרד הביטחון, נפגעי פעולות איבה ושאריהם מטופלים על ידי המוסד לביטוח לאומי.

מה מגיע למי שנפגע בפיגוע טרור לפי חוק?

חשוב לזכור ולהבין כי התנאי לקבלת סיוע מטעם המוסד לביטוח לאומי הנו עמידה בכמה וכמה קריטריונים הקבועים בחוק ועליהם נפרט להלן.

חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה תש"ל-1970 קובע בסעיף 1 שפעולת איבה היא פגיעה שנעשתה על ידי כוחות של מדינת אויב, פגיעה מכלי לחימה שהשימוש בו נועד לצורך זה ולא לשם ביצוע עבירה אחרת, פגיעה מפעולה של ארגון טרור שהוכרז כארגון מסוג זה על ידי הממשלה ופגיעה בפרט על בסיס המוצא האתני שלו שנובעת מהקונפליקט הישראלי - ערבי.

נפגע פעולת איבה הוא תושב המדינה שנפגע בשטחה או במקום אחר, אזרח המדינה שנפגע בארץ או במקום אחר, אזרח שנפגע לפני שעברה שנה מאז הסתיימה התושבות שלו, תושב השטחים המנוהלים האוחז בתעודת זהות ישראלית ונפגע באזורי המדינה לפי ההסכמים הבינלאומיים, תושב השטחים המנוהלים שנכנס לתחומי המדינה הריבוניים ונפגע בשטחם ונתין זר שנפגע בזמן ובמסגרת עבודתו אצל מעסיק ישראלי מעבר לים.

>>> הפורום המשפטי - בהנהלת עו"ד עופר סולר

המוסד לביטוח לאומי מעניק תגמולים וסיוע מסוגים שונים למי שהוכר כנפגע מפעולות אלו. מימוש הזכויות נעשה על ידי הגשת תביעה כנגד המל"ל.

נפגע שאינו יכול לעבוד זכאי לקבל תגמול לתקופת הטיפול הרפואי בו עד ל-9 חודשים לאחר הפגיעה. הוא זכאי לקבל החזרים על טיפולים רפואיים כולל טיפולי שיניים, תרופות ונסיעות לטיפולים.

בדומה נפגעים שנקבעה להם נכות זמנית או קבועה בשיעור של 10% ומעלה זכאים לתגמולים בשיעורים שונים בהתאם לאחוזים שנקבעו להם בוועדה הרפואית.

בדומה הם זכאים גם לתשלומים הניתנים למי שאיבדו את כושר העבודה שלהם ולא יכולים לחזור להתפרנס, גמלה לפרישה מוקדמת, גמלה לבעלי רמת נכות גבוהה ועוד.

מלבד זאת לאור היקף הפגיעה הרחב שיכול להיגרם כתוצאה מפעולות אלו תומך המוסד גם במתן ציוד למי שספג פגיעות קשות, למשותקים, עיוורים, תשלום של גמלת ניידות ותמיכה פסיכולוגית כדי לשקם את המצב הרגשי והנפשי לאחר הפגיעה.

שאריו של נפגע פעולות איבה זכאים אף הם לתגמולים שונים מהמוסד, כאשר קיימים כללים שונים אם השארים כבר מקבלים גם קצבה נוספת. תגמול זה מגיע להורים, לבן הזוג ולילדי הנפטר.

קיראו בנושא: מינוי מומחה רפואי מטעם בית המשפט

פסק דין לדוגמא - על זכויות נפגעי פעולות איבה

בחרנו להביא כדוגמא את הליך ע"ש 1059/02 עג'מי נ' המוסד לביטוח לאומי - המערער היה במכוניתו כמה מטרים ספורים ממקום התפוצצות מכונית תופת בצומת רחובות במרכז העיר ירושלים במאי 2001 ונגרמו לו פגיעות ונזקי גוף כתוצאה משבירת הזכוכיות ורעשים באוזניים.

הוא פנה לבית החולים ונשלח להמשך מעקב לפי הצורך אחר תחושת הרעש שהוא חווה המכונה טינטון והפגיעה בשמיעה ובשל העובדה שהטיפול התרופתי לא הצליח פנה לביטוח הלאומי כדי שיכיר בו כנפגע פעולת איבה, אולם המשיבה סירבה להכיר ברעש כפגיעה שנגרמה כתוצאה מהאירוע ולכן הוגש הערעור.

בית המשפט המחוזי בתל אביב בראשות כבוד השופט הד"ר עודד מודריק קבע שיש להכיר בפגיעה זו של המערער ככזו שנגרמה במסגרת פעולת איבה שכן למערער לא היו בעיות בשמיעה לפני הפיצוץ.

בכל שאלה נוספת ולברור זכויות נפגעי פעולות איבה ובני משפחותיהם
חייגו לשיחה אישית עם עורך דין עופר סולר: 03-7369253

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
נגרמו לך נזקים בגלל ירי רקטות ופצמרי''ם באיזור עוטף עזה? - לדעת יותר ולהכיר את זכויותיהם של תושבי ישובי עוטף עזה במקרה של פגיעה גופנית / נפשית כתוצאה של ירי רקטות ופצמרי"ם. מה קובע חוק התגמולים? כיצד ואל מי פונים במקרה של פגיעה על מנת לקבל פיצויים?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף נפגעי פעולות איבה

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

30 בדצמבר 2019

תביעות רשלנות רפואית נגד ...

עורך הדין עופר סולר מסביר על תביעות פיצויים שהוגשו כנגד בית החולים תל השומר בעילת רשלנות רפואית...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

תביעות רשלנות רפואית נגד ...

עורך הדין עופר סולר מסביר אודות מספר תביעות שהוגשו כנגד בית החולים העמק בעפולה בשל רשלנות רפואית...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

תביעות רשלנות רפואית נגד ...

עורך הדין עופר סולר מסביר אודות מספר מקרי תביעות שהוגשו נגד בית החולים רבקה זיו בעילת רשלנות רפואית...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

פסק דין: פיצויים לנפגעת ב...

סקירה משפטית של פסק דין המסביר את פסיקת בית המשפט לתשלום פיצויים של מאות אלפי שקלים בעקבות התרשלות חמורה בניתוח ליישור מחיצות האף...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

היעדר התנגדות לקבלת תרופה...

עורך הדין עופר סולר מסביר פסק דין מעניין שקבע כי היעדר התנגדות לקבלת תרופה עשוי להוות הסכמה מדעת...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

הורים שהם בני דודים לא הו...

עורך הדין עופר סולר מסביר פסק דין מעניין, שהכריע בסוגיית רשלנות רפואית בשל אי הפניה של בני דודים לקבלת ייעוץ גנטי ולידת ילד נכה...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

400,000 ש''ח פיצויי בגלל ...

בית המשפט קבע פיצויים לילד שנפגע בעינו בשל רשלנות רפואית בניתוח הקטרקט שעבר...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

תביעות נגד בית החולים סורוקה

עורך הדין עופר סולר מביא דוגמאות לתביעות רשלנות רפואית שהוגשו נגד בית החולים סורוקה בבאר שבע...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

התפרצות מחלת נפש לאחר נית...

אדם לקה בסכיזופרניה לאחר ניתוח השתלת שיער שעבר, האם המקרה מזכה בפיצויים בשל רשלנות רפואית?

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

פנייה לנציב קבילות הציבור...

עורך הדין עופר סולר מסביר על אופן הפניה וסמכותו של נציב קבילות הציבור למקצועות רפואיים במשרד הבריאות...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

עברת טיפול אורטודנטי ונגר...

עורך הדין עופר סולר מסביר על מקרה של רשלנות חמורה בטיפול אורטודונטי וקבלת פיצויי עתק...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

פיצויי של מיליונים על רשל...

עורך הדין עופר סולר ייצג תובע שנגרם לו נזק חמור בניתוח פריצת דיסק שעבר, ובית המשפט המחוזי פסק לטובתו מיליוני שקלים כפיצויי...

קרא עוד

07 בינואר 2020

רשלנות באבחון נגע סרטני מ...

בית המשפט המחוזי בחיפה פסק פיצויים של מאות אלפי שקלים בשל רשלנות רפואית חמורה באבחון נגע סרטני ממאיר בגופו של אדם!

קרא עוד

12 בינואר 2020

הגשת תביעה בגלל רשלנות רפ...

עורך דין עופר סולר מסביר על מקרים של רשלנות רפואית בהריון ופגיעה משמעותית בעובר ובאם ההריונית...

קרא עוד

12 בינואר 2020

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

12 בינואר 2020

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

סולר קפלינסקי רשלנות רפואית: המשרד המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה עומד לרשותך!

קרא עוד

19 בינואר 2020

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

19 בינואר 2020

הגשת תביעת פיצויים בגין ר...

עורכי הדין סולר וקפלינסקי מתמחים בייצוג נפגעי רשלנות רפואית למעלה מ-19 שנה וישמחו ללוות גם אותך בדרך להגשת תביעת פיצויים...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36