חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

זכויות נפגעי פעולות איבה - מדריך לאזרח

מחבר: 30/12/2019 17:35

במהלך השנים האחרונות טיפל משרדנו בכמה וכמה תביעות פיצויים, אותם הגשנו בשמם של נפגעי פעולות איבה, לפי חוקי מדינת ישראל. למעשה, המדובר בפיצויים להם זכאים אנשים שנפגעו פיזית או נפשית כתוצאה של פעולות טרור או מלחמה כהגדרתן בחוקי המדינה.

למרות שעל פניו לא קשה להוכיח כי נפגעת בפעולת איבה, עדיין לעיתים יש צורך בהגשת תביעה משפטית באמצעות עורך דין, על מנת לקבל פיצויים כקבוע בחוק.

פעולת איבה יכולה לא רק להותיר בפרט שניזוק ממנה נזקי גוף ופגיעות מסוגים שונים, אלא גם לשנות באופן תמידי את חיי הסובבים אותו. בניגוד לנפגעי כוחות הביטחון ושאריהם המטופלים על ידי משרד הביטחון, נפגעי פעולות איבה ושאריהם מטופלים על ידי המוסד לביטוח לאומי.

מה מגיע למי שנפגע בפיגוע טרור לפי חוק?

חשוב לזכור ולהבין כי התנאי לקבלת סיוע מטעם המוסד לביטוח לאומי הנו עמידה בכמה וכמה קריטריונים הקבועים בחוק ועליהם נפרט להלן.

חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה תש"ל-1970 קובע בסעיף 1 שפעולת איבה היא פגיעה שנעשתה על ידי כוחות של מדינת אויב, פגיעה מכלי לחימה שהשימוש בו נועד לצורך זה ולא לשם ביצוע עבירה אחרת, פגיעה מפעולה של ארגון טרור שהוכרז כארגון מסוג זה על ידי הממשלה ופגיעה בפרט על בסיס המוצא האתני שלו שנובעת מהקונפליקט הישראלי - ערבי.

נפגע פעולת איבה הוא תושב המדינה שנפגע בשטחה או במקום אחר, אזרח המדינה שנפגע בארץ או במקום אחר, אזרח שנפגע לפני שעברה שנה מאז הסתיימה התושבות שלו, תושב השטחים המנוהלים האוחז בתעודת זהות ישראלית ונפגע באזורי המדינה לפי ההסכמים הבינלאומיים, תושב השטחים המנוהלים שנכנס לתחומי המדינה הריבוניים ונפגע בשטחם ונתין זר שנפגע בזמן ובמסגרת עבודתו אצל מעסיק ישראלי מעבר לים.

>>> הפורום המשפטי - בהנהלת עו"ד עופר סולר

המוסד לביטוח לאומי מעניק תגמולים וסיוע מסוגים שונים למי שהוכר כנפגע מפעולות אלו. מימוש הזכויות נעשה על ידי הגשת תביעה כנגד המל"ל.

נפגע שאינו יכול לעבוד זכאי לקבל תגמול לתקופת הטיפול הרפואי בו עד ל-9 חודשים לאחר הפגיעה. הוא זכאי לקבל החזרים על טיפולים רפואיים כולל טיפולי שיניים, תרופות ונסיעות לטיפולים.

בדומה נפגעים שנקבעה להם נכות זמנית או קבועה בשיעור של 10% ומעלה זכאים לתגמולים בשיעורים שונים בהתאם לאחוזים שנקבעו להם בוועדה הרפואית.

בדומה הם זכאים גם לתשלומים הניתנים למי שאיבדו את כושר העבודה שלהם ולא יכולים לחזור להתפרנס, גמלה לפרישה מוקדמת, גמלה לבעלי רמת נכות גבוהה ועוד.

מלבד זאת לאור היקף הפגיעה הרחב שיכול להיגרם כתוצאה מפעולות אלו תומך המוסד גם במתן ציוד למי שספג פגיעות קשות, למשותקים, עיוורים, תשלום של גמלת ניידות ותמיכה פסיכולוגית כדי לשקם את המצב הרגשי והנפשי לאחר הפגיעה.

שאריו של נפגע פעולות איבה זכאים אף הם לתגמולים שונים מהמוסד, כאשר קיימים כללים שונים אם השארים כבר מקבלים גם קצבה נוספת. תגמול זה מגיע להורים, לבן הזוג ולילדי הנפטר.

קיראו בנושא: מינוי מומחה רפואי מטעם בית המשפט

פסק דין לדוגמא - על זכויות נפגעי פעולות איבה

בחרנו להביא כדוגמא את הליך ע"ש 1059/02 עג'מי נ' המוסד לביטוח לאומי - המערער היה במכוניתו כמה מטרים ספורים ממקום התפוצצות מכונית תופת בצומת רחובות במרכז העיר ירושלים במאי 2001 ונגרמו לו פגיעות ונזקי גוף כתוצאה משבירת הזכוכיות ורעשים באוזניים.

הוא פנה לבית החולים ונשלח להמשך מעקב לפי הצורך אחר תחושת הרעש שהוא חווה המכונה טינטון והפגיעה בשמיעה ובשל העובדה שהטיפול התרופתי לא הצליח פנה לביטוח הלאומי כדי שיכיר בו כנפגע פעולת איבה, אולם המשיבה סירבה להכיר ברעש כפגיעה שנגרמה כתוצאה מהאירוע ולכן הוגש הערעור.

בית המשפט המחוזי בתל אביב בראשות כבוד השופט הד"ר עודד מודריק קבע שיש להכיר בפגיעה זו של המערער ככזו שנגרמה במסגרת פעולת איבה שכן למערער לא היו בעיות בשמיעה לפני הפיצוץ.

בכל שאלה נוספת ולברור זכויות נפגעי פעולות איבה ובני משפחותיהם
חייגו לשיחה אישית עם עורך דין עופר סולר: 03-7369253

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
נגרמו לך נזקים בגלל ירי רקטות ופצמרי''ם באיזור עוטף עזה? - לדעת יותר ולהכיר את זכויותיהם של תושבי ישובי עוטף עזה במקרה של פגיעה גופנית / נפשית כתוצאה של ירי רקטות ופצמרי"ם. מה קובע חוק התגמולים? כיצד ואל מי פונים במקרה של פגיעה על מנת לקבל פיצויים?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף נפגעי פעולות איבה

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36