חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

זכויות במקרה של פציעת ילד במסגרת בית הספר

מחבר: 30/12/2019 18:01

הילדים של כולנו נמצאים בבית הספר במשך 12 שנות לימוד, במסגרת חוק חינוך חובה. ילדים כמו ילדים נוטים להפגע ולהפצע, לעיתים מסיבות שנובעות מהתנהגותם ולעיתים בגלל מפגעים סביבתיים ומכשולים מיותרים. כל אם ואב השולחים את בנם או בתם לבית הספר, רוצים להאמין כי הילדים נמצאים בידיים טובות, בטוחים ומוגנים מפני פציעות ופגיעות אפשריות.

מה קורה ומי אחראי במקרה שהבת שלך נפלה ונפצעה בזמן שהותה בבית הספר? מי ישלם פיצויים במקרה שהילד נפגע כתוצאה מפגיעת סל שקרס בחצר בית הספר? הילדה שלך החליקה במדרגות רטובות ופונתה לבית החולים בגלל פציעה לא קלה? על מקרים אלה ומקרים דומים נוספים מסביר ומפרט עורך דין עופר סולר.

בית ספר הוא אחד המוסדות המרכזיים לאורך זמן בציר החיים שלנו וגם בו יכולות להתרחש פגיעות מסוגים שונים ובהן גם בלתי הפיכות. במישור המשפטי חלה על בית הספר באופן כללי חובת אחריות כלפי תלמידיו ולשלומם וביטחונם האישי.

טיפול רפואי לתלמיד שנפצע בבית הספר והודעה להורים

הנהלים של משרד החינוך קובעים שבמקרה של פציעה קלה ינתן לפרט הנפגע טיפול רפואי על ידי מגיש עזרה ראשונה או מי מהמורים המוסמך לתת עזרה ראשונה. נציג בית הספר צריך ליצור קשר עם אחד ההורים, בהקדם האפשרי, ולהודיע על הפציעה.

במידה ובית הספר החליט שיש צורך לשלוח את הילד לביתו, הדבר יעשה בליווי בלבד ורק אחרי שבית הספר טרח לוודא שיש מי שנמצא ומשגיח עליו בבית. במקרה שנראה שיש צורך בטיפול נוסף יש להעביר את התלמיד כמה שיותר מהר לתחנת מגן דוד אדום, מרפאה, או חדר מיון בהתאם לנסיבות הפגיעה.

במקרה זה האדם האחראי על כך בבית הספר ילווה את התלמיד לקבלת הטיפול הרפואי. ההורים שילדם נזקק לטיפול רפואי בחדר מיון בגין הפציעה זכאים לפי חוק בריאות ממלכתי תשנ"ד-1994 לקבל החזר כספי לכך.

בכל מקרה ובכל פגיעה של תלמיד גם אם קלה חלה על כך חובת דיווח לגורם האחראי על התלמיד בין אם הוא ההורים או צד שלישי.

מלבד זאת, מכוח חוק חינוך חובה תש"ט-1949 כל תלמיד בבית ספר שמפוקח על ידי משרד החינוך מבוטח בביטוח תאונות תלמידים

>>> הפורום לייעוץ משפטי לשירותך <<<

ביטוח זה מכסה כל נזק גוף או נזק כתוצאה מהתעללות נפשית שנגרם לתלמיד בין אם בשטח או שלא בשטח בית הספר ואף בזמן החופשה, אך לא כזה שנגרם כתוצאה ממעשה טרור, מלחמה, רשלנות רפואית שהנה תוצאה של טיפול רפואי, תאונת עבודה או תאונת דרכים.

פגיעה של תלמיד המזכה בקבלת פיצוי בגין הנזק שנגרם היא כזו שכתוצאה ממנה התלמיד לא היה יכול לחזור לשגרת הלימודים שלו באופן זמני או שנגרמה לו נכות קבועה בהתאם לאותן הגדרות הקבועות בתקנות הביטוח הלאומי (קביעת דרגת נכות לנפגעי עבודה) תשט"ז-1956 כך שתלמיד שאחוז הנכות שלו יהיה נמוך מחמש לא יהיה זכאי לפיצוי.

ביטוח תלמידים מבוסס על אחריות מוחלטת ולכן קבלת הפיצוי בגין הנזק שנגרם אינה מותנית באשמה. גובה הפיצוי מותנה כמובן בגובה הנזק שנגרם, אך הסכום המקסימאלי לפי תנאי פוליסת הביטוח של ילדינו עומד על 341,00 שקלים.

חשוב להכיר: כללי בטיחות בבית הספר ובגן הילדים

פציעת ילד בבית הספר - דוגמא מתוך פסק דין

הבאנו מתוך המאגר המשפטי את הדיון המעניין במסגרת ערעור בהליך ע"א 7008/09 אל רחים נ' אל קאדר - ערעורים על תביעה שעסקה בנזק גוף של תלמיד שנפצע במהלך שיעור ספורט.

ב-18 לפברואר 1999 המערער השתתף במשחק כדורגל בשיעור התעמלות בכיתה יא והשער קרס לאחר שהמערער נתלה עליו וכתוצאה מכך נזקק לאשפוז בבית החולים.

בית המשפט המחוזי קבע שהעירייה כמעסיקתו של המורה להתעמלות אחראית לנזק שנגרם באחריות שילוחית יחד עם המורה עצמו וקבע לנתבע פיצוי בסך 195,709 שקלים. התובע והנתבעים הגישו על הפסיקה ערעור.

בית המשפט העליון בראשות כבוד השופט יצחק עמית קבע שמשרד החינוך שבעל אחריות מושגית כלפי התלמידים והעירייה הם אלו שיישאו באחריות לנזק והפיצוי כלפי התובע.

באילו מקרים מומלץ לפנות אל עורך דין?

בכל מקרה שבו נגרמים לילדך נזקי גוף, בזמן שהותו בבית הספר ואף מעבר לשעות הלימודים, מומלץ בהחלט לפנות לעורך דין מיומן ומנוסה בתחום, על מנת לבחון את נסיבות האירוע והיקף הנזק שנגרמו לילדך.

החוק בישראל דאג לכך שהילדים שלנו יהיו מכוסים בביטוח מתאים, בכל מקרה של פציעת ילד הנמצא תחת חוק חינוך חובה.

הורים רבים אינם מודעים לזכויות אלה ולמעשה, ברוב המקרים של פציעות לא נעשית כל פניה למימוש הזכויות למרות שהדבר אפשרי. זיכרו כי כמו במקרים אחרים הנוגעים לדיני הנזיקין, מומלץ שלא לפנות באופן עצמאי אל בית הספר, הרשות המקומית או משרד החינוך - לא לפני שתתייעצו עם עורך דין מיומן שיוכל להנחות, להכווין ואולי גם לייצג אתכם באופן ראוי.

משרדו של עורך הדין עופר סולר טיפל ומטפל בתביעות פיצויים רבות שהוגשו על ידי הורים, בשמם של ילדיהם שנפגעו מסיבות כאלה ואחרות, ואנו מציעים גם לך לפנות ולקבל יעוץ משפטי אישי ללא כל התחייבות, במטרה להעריך את מצבך המשפטי והאפשרות להגיש תביעת פיצויים עקב הפציעה והנזקים שנגרמו לילד.

ילדך נפצע במסגרת בית הספר? יש לך שאלות באשר לזכויות שלכם?
לשיחת יעוץ אישית עם עורך הדין עופר סולר חייג/י: 03-7369253

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות ילדים פציעה בבית הספר

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36