חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

נפגעת בתאונת דרכים בזמן נסיעה ברכב הסעות?

מחבר: 30/12/2019 17:09

רבים מאיתנו נוסעים לא אחת ברכב הסעה בתשלום. עובדים המגיעים למקום העבודה וחזרה הביתה ברכב הסעה, מונית שירות, הסעה פרטית לאירוע ועוד דוגמאות רבות לנסיעה ברכב המשמש לצורך הסעת נוסעים בתשלום. מה אומר החוק לגבי מקרה של תאונת דרכים ופגיעות גוף בזמן נסיעה ברכב הסעות בתשלום?

במאמר זה נסביר ונפרט בעיקר לגבי פגיעה בתאונת דריכם ברכב המסיע עובדים מביתם למקום העבודה ובחזרה, בין אם ההסעה ממומנת על ידי המעסיק ובין עם על ידי העובדים עצמם.

לפי סעיף 1 לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים התשל"ה-1975  תאונת דרכים הנה "מאורע שבו נגרם לאדם נזק גוף עקב שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה; יראו כתאונת דרכים גם מאורע שאירע עקב התפוצצות או התלקחות של הרכב, שנגרמו בשל רכיב של הרכב או בשל חומר אחר שהם חיוניים לכושר נסיעתו, אף אם אירעו על ידי גורם שמחוץ לרכב וכן מאורע שנגרם עקב פגיעה ברכב שחנה במקום שאסור לחנות בו או מאורע שנגרם עקב ניצול הכוח המכאני של הרכב ובלבד שבעת השימוש כאמור לא שינה הרכב את ייעודו המקורי; ואולם לא יראו כתאונת דרכים מאורע שאירע כתוצאה ממעשה שנעשה במכוון כדי לגרום נזק לגופו או לרכושו של אותו אדם והנזק נגרם על ידי המעשה עצמו ולא על ידי השפעתו של המעשה על השימוש ברכב המנועי;"

תאונת עבודה מוגדרת בסעיף 79 לחוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב] תשנ"ה-1995 כתאונה שהתרחשה בזמן ובשל העבודה אצל המעסיק או מטעמו ובמקרה של עובד עצמאי בזמן ובעקבות העיסוק במשלח היד שלו.

כך גם תאונה שהתרחשה בדרך מהבית או מקום הלינה של העובד לעבודה או בדרך מעבודתו לבית, או ממקום עבודה אחד למשנהו יחשבו אף הם לפי החוק לתאונת עבודה.

קיראו בהרחבה: תאונת דרכים באוטובוס

מי אחראי על העובדים במקרה של תאונה ברכב הסעה?

ההגדרות האמורות מלמדות שתאונת דרכים שהתרחשה בזמן הנסיעה גם ברכב הסעות איננה תאונת דרכים רגילה אלא תאונה בדרך לעבודה או ממנה ולכן האחריות למצבם של העובדים מוטלת על המוסד לביטוח לאומי, שאחראי על ביטוח העובדים בעבודה כחלק מאחריות המעסיק לעובדים המועסקים על ידו.

בהתאם לכך במצבים אלו, חובה לפנות למוסד לביטוח לאומי כדי להכיר במצב כתאונת עבודה, זאת במטרה לקבל דמי פגיעה בעבודה כפיצוי על אובדן ההכנסה שנוצר לעובד כתוצאה מהפגיעה המשולמים לו עד לתקופה של 90 יום.

לאחר תקופה זו יש לפנות לוועדה רפואית של ביטוח לאומי במטרה לקבוע האם הנזק שנותר כתוצאה מהתאונה מהווה נכות תפקודית המזכה בקבלת קצבת נכות מביטוח לאומי. במקרים בהם וועדת הביטוח הלאומי קבעה כי מתקיים קשר סיבתי בין הפגיעה והתאונה ניתן להגיש תביעה גם נגד חברת הביטוח של חברת ההסעות של מקום העבודה.

יחד עם זאת חשוב לדעת שהתשלום שיתקבל מביטוח לאומי יופחת מהסכום שתשלם חברת הביטוח.

קראו על: סוגי תאונות דרכים

פסק דין לדוגמא - פגיעה בתאונת דרכים ברכב הסעות בתשלום

במסגרתו של הליך ת"א 6161/04 מדר נ' הדר חברה לביטוח - תביעה לפיצויים בגין נזקים שנגרמו לטענת התובע כתוצאה של תאונת דרכים בה נפגעה, בעת שהיתה נוסעת ברכב הסעה ממקום העבודה לכיוון ביתה.

בסיום יום העבודה של התובע במקום העבודה, כאשר נכנס לרכב והתכוון להתיישב בו שם את היד על המפתן כאשר תוך כדי סגר בטעות חברו את הדלת על ידו. כבוד שופטת בית משפט השלום בבאר שבע טהר שחף קבעה כי הנתבעת הראשונה לא הגישה כתב הגנה ולכן זכאי התובע לפסק דין כנגדה.

בעניין הנתבעת השנייה היא מציינת כי המוסד לביטוח לאומי כבר הכיר באירוע כתאונת עבודה ופיצה את הנפגע בהתאם ולכן אין עניין בטענת הנתבעת השנייה כי הרכב האמור לא היה מעורב בתאונה, ברם בשל העובדה כי הנפגע כבר קיבל פיצוי מהמוסד לביטוח לאומי בשל ההכרה באירוע כתאונת עבודה היא מחליטה כי התובע זכאי רק לפיצוי מהנתבעת הראשונה בסכום של 7,500 שקלים.

נפגעת בתאונת דרכים?

משרדו של עורך דין עופר סולר מלווה ומייצג נפגעי תאונות דרכים מיום התאונה, דרך הטיפולים הנדרשים לצורך החלמה ושיקום, ועד הגשת תביעת פיצויים בהתאם לחוק הפלת"ד והחוקים הרלוונטיים האחרים. אנו מציעים לכל אדם שנפגע בתאונת דרכים יעוץ משפטי אישי ודיסקרטי.

למשרדנו ניסיון רב בטיפול בנפגעי תאונות, כמו גם נזקי גוף אחרים, ואנו ממליצים לפנות להתייעצות אישית ללא תשלום וללא כל התחייבות.

לשיחה אישית עם עורך דין עופר סולר חייגו: 03-7369253

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
תאונת דרכים עם כמה נפגעים - מי אחראי? - איזו חברת ביטוח אחראית לפצות את הנפגעים בתאונה שבה יש יותר מנפגע אחד? ומה קורה כאשר חלק מהנפגעים אינם נוסעים ברכב?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים רכב הסעות

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36