תאונת עבודה בזמן התנדבות - מה אומר החוק ומי אחראי לפיצוי? עו"ד עופר סולר מסביר...
תאונת עבודה בזמן התנדבות - מה אומר החוק ומי אחראי לפיצוי?

03-7369253
חשוב לדעת: התיישנות תביעות רשלנות רפואית - לחצו כאן!
עורך דין עופר סולר רשלנות רפואית רשלנות רפואית בלידה רשלנות רפואית בניתוח נזקי גוף פורום משפטי
עברת תאונת דרכים? תביעות פיצויים וטיפול משפטי מלא בנפגעים
לחצו כאן לייעוץ אישי!
עורך דין עופר סולר

נפגעת בזמן התנדבות ונגרמו לך נזקי גוף?

Hebrew

לצערנו הרב, גם כשרוצים לעשות רק טוב יכולות להתרחש תאונות לא צפויות. כך לדוגמא במקרה של אדם המתנדב למען החברה, ובזמן ההתנדבות נפגע בתאונה ונגרמים לו נזקי גוף. מי אחראי לפצות את אותו אדם? האם זוהי תאונת עבודה למרות שהמדובר בהתנדבות ולא במסגרת עבודה רגילה?

משרדו של עורך דין עופר סולר מייצג נפגעי תאונות עבודה ולאור שאלות שקיבלנו, מצאנו לנכון להסביר ולהרחיב בנושא זה.

כוח העבודה של ארגונים ועמותות רבות במדינת ישראל מבוסס על מתנדבים שהנם אנשים פרטיים התורמים בעשייתם מזמנם הפנוי במטרה לעזור לאחרים בדרכים שונות, במסגרות מגוונות ללא קבלת תמורה כספית.

דיני העבודה אינם מתייחסים חלים על המתנדב שכן אינו עונה על ההגדרות המתאימות לפי המבחנים של יחסי עובד מעביד, יחד עם זאת מדינת ישראל מוקירה בסיוע של המתנדבים ומעוניינת לעודד את המשך פעילותם ולכן מייחסת חשיבות להגנה על בטיחותם במהלך ההתנדבות.

כך, במקרה של נזק, האחריות לביטחונם ולפיצויים של המתנדבים מוטלת על המוסד לביטוח לאומי. סעיף 287 לחוק ביטוח לאומי [נוסח משולב] תשנ"ה-1995 מגדיר מיהו מתנדב לצורך ההכרה בזכויות המגיעות בעקבות הפגיעה במסגרת התנדבות.

קרא עוד
חשוב לדעת עוד בנושא מלא/י פרטים ליצירת קשר: 
כניסה לפורום
מרכז עזריאלי 1 קומה 36
טל. 03-7369253
פקס. 03-7369345
מפת האתר
כניסה לפורום מרכז עזריאלי 1 קומה 36 טל. 03-7369253 פקס. 03-7369345
עדכונים באתר:

     אל תשכח/י לספר לרופא הכל...     רשלנות רפואית באבחון סרטן האשכים     הוצאות ניידות - ראש נזק בתביעה שלך     נגרמו לך נזקים בעקבות ניתוח שאיבת שומן?     רשלנות רפואית בניתוח למניעת הזעת יתר     נגרמו לך נזקים בניתוח הגדלת חזה?     לידת מלקחיים forceps birth     בחירת מומחה לצורך חוות דעת רפואית     פיגור שכלי והמיפלגיה - עקב רשלנות רפואית בליד     רשלנות רפואית בניתוח לקיצור קיבה - אימתי?     בדיקות גנטיות לאבחון מומים לפני ההריון     רשלנות מרדים ובית חולים בהשגחה אחרי ניתוח     פגיעה ביד התינוק עקב הערכת משקל לקויה בלידה     איחור באבחון התקף לב     רשלנות בביצוע בדיקת מעי בגופו של תינוק     נפילה במתנ"ס לאישה מבוגרת     רוצה לשמוע עורך דין     טיפול שיניים כושל     אני חייבת לשלם?     רוצה לתבוע את הביטוח חובה     צריכה לעזור למישהי לפני פשרה     הצעה לפיצויי - זה הגיוני?     תביעה לפיצויים על הפגיעה     פיצויים על פגיעה בסופר     התיישנות על נזקי גוף בתאונה