חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

תאונת אופנוע קטלנית - מה עושים עכשיו?

מחבר: 30/12/2019 17:42

אופנוע הוא כלי רכב ממונע דו גלגלי שנפוץ מאד בכבישי ישראל. למצער, לא פעם אנו שומעים חדשות מצערות על תאונת אופנוע קטלנית שהסתיימה בפגיעות נפש. לעיתים המדובר בטעות של רוכב האופנוע ולעיתים בתנאי הסביבה.

מדי שנה מגיעות ומטופלות בבתי המשפט השונים בישראל, תביעות לא מעטות המוגשות על ידי בני משפחה ושארים של רוכבי אופנוע אשר קיפחו את חייהם בעקבות תאונת דרכים. חברת הביטוח שביטחה את האופנוע בפוליסת ביטוח חובה, שהיתה בתוקף במועד התאונה, היא אשר חבה בתשלום פיצויים לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים – הפלת"ד.

צוות משרדנו מטפל מזה שנים ארוכות במגוון רכב של תביעות פיצויים המוגשות לאחר פגיעה בתאונה ולצערנו הרב, גם במקרים של תאונת אופנוע קטלניות. אנו מציעים לבני המשפחה יעוץ משפטי מקצועי במשרדנו בבאר שבע, חיפה ותל אביב.

אחריות לפיצוי במקרה של תאונת אופנוע קטלנית

לאור המסוכנות של כלי זה  נוצרת לפעמים בעיה באחריות לפיצוי במקרים אלו שכן המבטחים לבדם נרתעים מביטוח הסיכונים בו. מסיבות אלו מרבית הרוכבים מבוטחים על ידי ביטוח חובה של מבטח מיוחד שמאגד למעשה את כל הגורמים העוסקים בביטוחי חובה או לחילופין אינם מחזיקים בביטוח כלשהו.

באופן זה, אם רוכב אופנוע אינו מבוטח הוא כשלעצמו לא זכאי לקבל פיצוי בגין הפגיעה אם היה מעורב בתאונה קטלנית ואחראי לה ולכן גם לא יהיה ניתן במקרים אלו להגיש תביעה של העיזבון שהיא למעשה תביעה בשמו של ההרוג בו הוא מיוצג על ידי עורך דין המייצג את האינטרסים שלו. תביעה זו כאמור כן אפשרית אם הנהג היה מבוטח בביטוח חובה.

יחד עם זאת, חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים תשל"ה-1975 קובע בסעיף 7ב את זכותם של התלויים של הנפגע לתבוע פיצויים גם במקרה והוא עצמו לא היה זכאי לכך, כאשר במקרה והנהג לא היה מבוטח בביטוח חובה כפי שדורשת פקודת ביטוח רכב מנועי [נוסח חדש] תשל"ל-1970 עדיין זכאים התלויים לתבוע את קרן הפיצוי.

>>> הפורום המשפטי בניהולו של עו"ד עופר סולר <<<

התלויים (שארים) הם מי שנתלו במנוח לצורך פרנסה וקבלת עזרה ממנו כאשר כתוצאה מפטירתו בעקבות תאונת אופנוע קטלנית נגרם להם נזק.

רכיבי הנזק לצורך חישוב הפיצויים עליהם תתבסס תביעת התלויים במקרים של תאונת אופנוע קטלנית אלו הם אובדן שירותים, אובדן תנאים סוציאליים ופנסיה, הפסדי תמיכה והפסדים בשל הקטנת משרה.

אובדן השירותים מתייחס לאובדן העזרה והתמיכה שנתן המנוח במהלך חייו וסכום הפיצויים הנקבע לעניין זה אינו מסתמך על נתונים מדויקים משום שהוא אינו מתייחס לאובדן השתכרות.

הפסדי תמיכה הם ההפסדים שנגרמים בשל אובדן ההכנסה של ההרוג בעתיד ובעבר ומחושבים לפי שיטה מסוימת. הפסדים בשל הקטנת משרה הם ההפסד בשכר שנגרם כתוצאה מהצורך של בן הזוג שנותר בחיים לצמצם במשרה שלו לצורך מתן התמיכה לאחרים.

רכיבי הנזק שנגמרו מתאונת אופנוע קטלנית לצורך חישוב הפיצויים עליהם תתבסס תביעת העיזבון הם הוצאות קבורה ולוויה, פיצוי על אובדן ההשתכרות של המנוח בשנים הבאות ופיצויים על סבל והכאב הנפשיים שנגרמים בעקבות הפטירה.

ליחצו כאן לקריאת מאמרים ומידע משפטי נוסף בנושא תאונות דרכים

דוגמא מתוך פסק דין בערעור - תאונה קטלנית של רוכב אופנוע

הבאנו כדוגמא את פסק הדין שבערעור בהליך ת"א 002948/99 עיזבון המנוח דן הלוי ז"ל נ' אבנר חברה לביטוח - המנוח, שהיה רוכב אופנוע, נפטר ב-21 ליוני 1998 כתוצאה של תאונת דרכים והשאיר אחריו אישה ושני ילדים שהנם התובעים. הצדדים היו חלוקים בעניין גובה הניכוי מהתשלומים שיועברו לתלויים והמחלוקת השנייה הייתה בשאלת האפשרות לפיצוי על אובדן ההכנסה הפוטנציאלית של המנוח בפרויקט נדל"ן שהוא היה אמור להיות מעורב בו.

בית המשפט המחוזי בתל אביב בראשות כבוד השופט אלטוביה מגן מתייחס לפרספקטיבה שבה נחקק החוק ולעובדה שהפיצוי שנפסק כפוף למגבלות שהיוו את השיקולים לפיזור הנזק שכוללים גם את גובה ההשתכרות. לעניין השאלה הראשונה הוא מחליט שאם יקבע שניתן לנכות מהתשלומים אזי הניכוי יהיה בשווי שנקבע להטבת נזק בלי קשר להסדר בין הנתבעות.

בשאלה השנייה נקבע שלאור העובדה שהכוונה היא לאובדן שירותי היזמות ולא פוטנציאל ההשתכרות, התובעים צריכים להביא ראיות לנזק שנגרם להם מהפסד הכנסה שלא ממשלח יד, מעסק, עבודה או עסקה מזדמנת, זאת לאור העובדה שגם הנכס עצמו עדיין ברשותם.

בכל שאלה ובמקרים מצערים של תאונה קטלנית במעורבות אופנוע או קטנוע, מומלץ להקדים ולהתייעץ עם עורך דין מיומן ומנוסה בתחום.

לפניה וקבלת יעוץ משפטי לאחר תאונת דרכים ליחצו כאן

לשיחת אישית עם עורך דין עופר סולר חייגו: 03-7369253

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36