חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

תאונת אופנוע קטלנית - מה עושים עכשיו?

מחבר: 30/12/2019 17:42

אופנוע הוא כלי רכב ממונע דו גלגלי שנפוץ מאד בכבישי ישראל. למצער, לא פעם אנו שומעים חדשות מצערות על תאונת אופנוע קטלנית שהסתיימה בפגיעות נפש. לעיתים המדובר בטעות של רוכב האופנוע ולעיתים בתנאי הסביבה.

מדי שנה מגיעות ומטופלות בבתי המשפט השונים בישראל, תביעות לא מעטות המוגשות על ידי בני משפחה ושארים של רוכבי אופנוע אשר קיפחו את חייהם בעקבות תאונת דרכים. חברת הביטוח שביטחה את האופנוע בפוליסת ביטוח חובה, שהיתה בתוקף במועד התאונה, היא אשר חבה בתשלום פיצויים לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים – הפלת"ד.

צוות משרדנו מטפל מזה שנים ארוכות במגוון רכב של תביעות פיצויים המוגשות לאחר פגיעה בתאונה ולצערנו הרב, גם במקרים של תאונת אופנוע קטלניות. אנו מציעים לבני המשפחה יעוץ משפטי מקצועי במשרדנו בבאר שבע, חיפה ותל אביב.

אחריות לפיצוי במקרה של תאונת אופנוע קטלנית

לאור המסוכנות של כלי זה  נוצרת לפעמים בעיה באחריות לפיצוי במקרים אלו שכן המבטחים לבדם נרתעים מביטוח הסיכונים בו. מסיבות אלו מרבית הרוכבים מבוטחים על ידי ביטוח חובה של מבטח מיוחד שמאגד למעשה את כל הגורמים העוסקים בביטוחי חובה או לחילופין אינם מחזיקים בביטוח כלשהו.

באופן זה, אם רוכב אופנוע אינו מבוטח הוא כשלעצמו לא זכאי לקבל פיצוי בגין הפגיעה אם היה מעורב בתאונה קטלנית ואחראי לה ולכן גם לא יהיה ניתן במקרים אלו להגיש תביעה של העיזבון שהיא למעשה תביעה בשמו של ההרוג בו הוא מיוצג על ידי עורך דין המייצג את האינטרסים שלו. תביעה זו כאמור כן אפשרית אם הנהג היה מבוטח בביטוח חובה.

יחד עם זאת, חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים תשל"ה-1975 קובע בסעיף 7ב את זכותם של התלויים של הנפגע לתבוע פיצויים גם במקרה והוא עצמו לא היה זכאי לכך, כאשר במקרה והנהג לא היה מבוטח בביטוח חובה כפי שדורשת פקודת ביטוח רכב מנועי [נוסח חדש] תשל"ל-1970 עדיין זכאים התלויים לתבוע את קרן הפיצוי.

>>> הפורום המשפטי בניהולו של עו"ד עופר סולר <<<

התלויים (שארים) הם מי שנתלו במנוח לצורך פרנסה וקבלת עזרה ממנו כאשר כתוצאה מפטירתו בעקבות תאונת אופנוע קטלנית נגרם להם נזק.

רכיבי הנזק לצורך חישוב הפיצויים עליהם תתבסס תביעת התלויים במקרים של תאונת אופנוע קטלנית אלו הם אובדן שירותים, אובדן תנאים סוציאליים ופנסיה, הפסדי תמיכה והפסדים בשל הקטנת משרה.

אובדן השירותים מתייחס לאובדן העזרה והתמיכה שנתן המנוח במהלך חייו וסכום הפיצויים הנקבע לעניין זה אינו מסתמך על נתונים מדויקים משום שהוא אינו מתייחס לאובדן השתכרות.

הפסדי תמיכה הם ההפסדים שנגרמים בשל אובדן ההכנסה של ההרוג בעתיד ובעבר ומחושבים לפי שיטה מסוימת. הפסדים בשל הקטנת משרה הם ההפסד בשכר שנגרם כתוצאה מהצורך של בן הזוג שנותר בחיים לצמצם במשרה שלו לצורך מתן התמיכה לאחרים.

רכיבי הנזק שנגמרו מתאונת אופנוע קטלנית לצורך חישוב הפיצויים עליהם תתבסס תביעת העיזבון הם הוצאות קבורה ולוויה, פיצוי על אובדן ההשתכרות של המנוח בשנים הבאות ופיצויים על סבל והכאב הנפשיים שנגרמים בעקבות הפטירה.

ליחצו כאן לקריאת מאמרים ומידע משפטי נוסף בנושא תאונות דרכים

דוגמא מתוך פסק דין בערעור - תאונה קטלנית של רוכב אופנוע

הבאנו כדוגמא את פסק הדין שבערעור בהליך ת"א 002948/99 עיזבון המנוח דן הלוי ז"ל נ' אבנר חברה לביטוח - המנוח, שהיה רוכב אופנוע, נפטר ב-21 ליוני 1998 כתוצאה של תאונת דרכים והשאיר אחריו אישה ושני ילדים שהנם התובעים. הצדדים היו חלוקים בעניין גובה הניכוי מהתשלומים שיועברו לתלויים והמחלוקת השנייה הייתה בשאלת האפשרות לפיצוי על אובדן ההכנסה הפוטנציאלית של המנוח בפרויקט נדל"ן שהוא היה אמור להיות מעורב בו.

בית המשפט המחוזי בתל אביב בראשות כבוד השופט אלטוביה מגן מתייחס לפרספקטיבה שבה נחקק החוק ולעובדה שהפיצוי שנפסק כפוף למגבלות שהיוו את השיקולים לפיזור הנזק שכוללים גם את גובה ההשתכרות. לעניין השאלה הראשונה הוא מחליט שאם יקבע שניתן לנכות מהתשלומים אזי הניכוי יהיה בשווי שנקבע להטבת נזק בלי קשר להסדר בין הנתבעות.

בשאלה השנייה נקבע שלאור העובדה שהכוונה היא לאובדן שירותי היזמות ולא פוטנציאל ההשתכרות, התובעים צריכים להביא ראיות לנזק שנגרם להם מהפסד הכנסה שלא ממשלח יד, מעסק, עבודה או עסקה מזדמנת, זאת לאור העובדה שגם הנכס עצמו עדיין ברשותם.

בכל שאלה ובמקרים מצערים של תאונה קטלנית במעורבות אופנוע או קטנוע, מומלץ להקדים ולהתייעץ עם עורך דין מיומן ומנוסה בתחום.

לפניה וקבלת יעוץ משפטי לאחר תאונת דרכים ליחצו כאן

לשיחת אישית עם עורך דין עופר סולר חייגו: 03-7369253

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

30 בדצמבר 2019

תביעות רשלנות רפואית נגד ...

עורך הדין עופר סולר מסביר אודות מספר תביעות שהוגשו כנגד בית החולים העמק בעפולה בשל רשלנות רפואית...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

תביעות רשלנות רפואית נגד ...

עורך הדין עופר סולר מסביר אודות מספר מקרי תביעות שהוגשו נגד בית החולים רבקה זיו בעילת רשלנות רפואית...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

פסק דין: פיצויים לנפגעת ב...

סקירה משפטית של פסק דין המסביר את פסיקת בית המשפט לתשלום פיצויים של מאות אלפי שקלים בעקבות התרשלות חמורה בניתוח ליישור מחיצות האף...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

היעדר התנגדות לקבלת תרופה...

עורך הדין עופר סולר מסביר פסק דין מעניין שקבע כי היעדר התנגדות לקבלת תרופה עשוי להוות הסכמה מדעת...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

הורים שהם בני דודים לא הו...

עורך הדין עופר סולר מסביר פסק דין מעניין, שהכריע בסוגיית רשלנות רפואית בשל אי הפניה של בני דודים לקבלת ייעוץ גנטי ולידת ילד נכה...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

400,000 ש''ח פיצויי בגלל ...

בית המשפט קבע פיצויים לילד שנפגע בעינו בשל רשלנות רפואית בניתוח הקטרקט שעבר...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

תביעות נגד בית החולים סורוקה

עורך הדין עופר סולר מביא דוגמאות לתביעות רשלנות רפואית שהוגשו נגד בית החולים סורוקה בבאר שבע...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

התפרצות מחלת נפש לאחר נית...

אדם לקה בסכיזופרניה לאחר ניתוח השתלת שיער שעבר, האם המקרה מזכה בפיצויים בשל רשלנות רפואית?

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

פנייה לנציב קבילות הציבור...

עורך הדין עופר סולר מסביר על אופן הפניה וסמכותו של נציב קבילות הציבור למקצועות רפואיים במשרד הבריאות...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

עברת טיפול אורטודנטי ונגר...

עורך הדין עופר סולר מסביר על מקרה של רשלנות חמורה בטיפול אורטודונטי וקבלת פיצויי עתק...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

פיצויי של מיליונים על רשל...

עורך הדין עופר סולר ייצג תובע שנגרם לו נזק חמור בניתוח פריצת דיסק שעבר, ובית המשפט המחוזי פסק לטובתו מיליוני שקלים כפיצויי...

קרא עוד

07 בינואר 2020

רשלנות באבחון נגע סרטני מ...

בית המשפט המחוזי בחיפה פסק פיצויים של מאות אלפי שקלים בשל רשלנות רפואית חמורה באבחון נגע סרטני ממאיר בגופו של אדם!

קרא עוד

12 בינואר 2020

הגשת תביעה בגלל רשלנות רפ...

עורך דין עופר סולר מסביר על מקרים של רשלנות רפואית בהריון ופגיעה משמעותית בעובר ובאם ההריונית...

קרא עוד

12 בינואר 2020

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

12 בינואר 2020

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

סולר קפלינסקי רשלנות רפואית: המשרד המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה עומד לרשותך!

קרא עוד

19 בינואר 2020

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

20 בינואר 2020

אודות עורך דין עופר סולר

הכירו את הניסיון המקצועי של עורך הדין עופר סולר, מבכירי עורכי הדין בישראל שעוסקים בייצוג נפגעי רשלנות רפואית...

קרא עוד

23 בינואר 2020

מידע מקיף בנושא רשלנות רפ...

עו"ד סולר וקפלינסקי מתמחים בייצוג נפגעי רשלנות רפואית למעלה מ-19 שנה וישמחו לעמוד לצדך בדרך לבירור זכויותיך והגשת תביעת פיצו...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36