חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

נזקי גוף שנגרמו לגולש - תאונת עבודה?

מחבר: 27/12/2019 15:37

מרבית התביעות לפיצויים בגין נזקי גוף אשר נגרמו עקב תאונות עבודה מוגשות על ידי עובדים שנפגעו במהלך עבודתם, בטענה של רשלנות מצד המעביד בעטיה התרחשה התאונה ונגרם הנזק. עם זאת, תאונות עבודה עשויות להתרחש גם שעה שמדובר ביחסים שבין מזמין וספק או  קבלן עצמאי.

לעניין זה, העובדה כי לא מתקיימים יחסי עבודה בין הנפגע לבין מזמין העבודה אינה גורעת מהאפשרות להגיש תביעה במקרים המתאימים.

בתביעה אשר הוגשה בעניין ד. נ' חב' פ.ה הפקות בע"מ התובע, גולש סנובורד למחייתו, נפצע במהלך צילומי פרסומת בזמן שהיחסים בינו ובין הנתבעת היו יחסי מזמין וקבלן עצמאי.

נפגעת בתאונת עבודה? מעוניין לתבוע את המעסיק? - לחץ לקריאה בנושא אחריות מעביד

הרקע העובדתי

לטענת התובע, חברת פארדיסו הפקות בע"מ התקשרה עימו כדי שיופיע בפרסומת שצילמה החברה בחרמון עבור אחד מלקוחותיה. בעדותו טען התובע כי הוא בנה יחד עם עובד נוסף של אתר החרמון מקפצה שהיתה ממוקמת בצורה בטיחותית וקפץ ממנה מספר פעמים בשלום.

מיד לאחר מכן נמסר לו מחברת ההפקות כי המיקום של המקפצה אינו אופטימאלי לצילום הפרסומת כיוון שהם רוצים שוט שיתפוס שמים כחולים בלבד ולא את פסגות החרמון, לכן העבירו את המקפצה למיקום אחר ללא התייעצות עמו. לאחר שקפץ מהמקפצה במיקומה החדש ועקב מיקום זה נפל על גבו ושבר חוליה. מכאן התביעה כנגד חברת ההפקות.

קרא עוד על תאונת עבודה - אחריות קבלן מבצע

טענות הצדדים ופסיקת בית המשפט בנושא תאונת העבודה

התובע טען כי הנתבעת הפרה את חובת הזהירות שלה כלפיו כיוון שלא שיתפה אותו במיקום החדש של המקפצה ולכן סיכנה אותו, לפיכך יש להטיל עליה את האחריות בגין נזקיו.

בית המשפט קבע כי לא התקיימו בין התובע לנתבעת יחסי עובד - מעביד כיוון שהוכח שנחתם ביניהם חוזה חד פעמי לצילום הפרסומת ותו לא, כאשר התובע קיבל סכום של 300$ עבור השתתפות בה. יחד עם זאת, נקבע כי גם במקרה זה מוטלת על הנתבעת אחריות מושגית כלפי התובע, בדומה לאחריות שמוטלת על מעסיק כלפי עובדיו.

על אף האחריות המושגית שמוטלת על הנתבעת, בית המשפט לא השתכנע כי התובע דובר אמת. נמצאו סתירות פנימיות רבות בעדותו ואמינותו הוטלה בספק על ידי בית המשפט. חיזוק לכך נמצא בעובדה שהתובע קיבל סכומים גבוהים ביותר מאת המוסד לביטוח לאומי עקב טעות ולא טרח להודיע על כך. מעשה זה נזקף לחובתו של התובע.

כאמור, על הנתבעת מוטלת חובת זהירות מושגית, אך נקבע כי לאחר החלפת המיקום של המקפצה התובע קפץ שלוש פעמים קפיצות שהוכתרו בהצלחה, כאשר רק בקפיצה הרביעית קפץ התובע בצורה לא טובה ולכן נגרם לו נזק.

טרם הקפיצה המדוברת לא התריע התובע בפני הנתבעת כי קיימת בעיה עם המקפצה או מיקומה, ולכן לא ניתן לקבוע כי הנתבעת הפרה חובת זהירות קונקרטית כלפי התובע.

בית המשפט קבע כי עיסוק בפעילות ספורט אתגרית נושא בחובו סיכון לעוסקים בתחום זה. משהוכח כי הנתבעת הזמינה את התובע להשתתף בפרסומת שהפיקה עקב כישרונו ועיסוקו בגלישת סנובורד, אין להטיל עליה כל נזק שהינו בגדרי הסיכון הטבעי במסגרת עיסוקו.

נפסק כי הגולש נוטל על עצמו סיכון מסוים שהינו טבעי וישיר לפעילותו ולפיכך כל נזק שנגרם לו במסגרת עיסוקו יוטל על כתפי צד ג'. נפילתו של התובע בזמן שקפץ בצילומי הפרסומת הינה חלק מהסיכון הטבעי כאמור, אשר כל חובב ספורט אתגרי נוטל על עצמו ובייחוד כאשר לא הזהיר ולא התריע מי מהמעורבים כי המקפצה או מיקום הצילום עלולים להיות מסוכנים ולגרום לו נזק.

משכך, נפסק כי הנתבעת לא התרשלה ואינה אחראית לנזק שנגרם לתובע.  

עם זאת, חשוב להדגיש כי בפסק הדין נקבע מפורשות כי גם ביחסי עבודה של מזמין עבודה וקבלן חיצוני ניתן להטיל על מזמין העבודה אחריות לקרות נזק לקבלן החיצוני, במקרה בו מזמין העבודה התרשל ובשל רשלנותו התרחשה תאונת עבודה.

חשיבות קבלת סיוע משפטי

במידה ונגרמו לך נזקים עקב התרשלות מעסיק או כל גורם אחר האחראי לבטיחותך, צור קשר עם עורך דין נזיקין לקבלת ייעוץ משפטי - תאונות עבודה, סיוע בהגשת התביעה והגברת סיכוייך לקבלת פיצויים.

לחץ כאן לקריאה בנושא: פציעה בעת החלקה על קרח - תביעת פיצויים

 

נגרם לך נזק גוף במסגרת עיסוקך? 

לחץ כאן: תאונות עבודה - עורך דין

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות עבודה נזקי גוף לגולש

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36