חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

תאונת עבודה בפעילות ספורט אתגרי

מחבר: 30/12/2019 15:09

שמירה על נוהלי הבטיחות הינה כלל בסיסי במיוחד בקרב מדרכי פעילות ספורטיבית אתגרית. פעילות ספורטיבית ובמיוחד ספורט אתגרי הינה מטבע הדברים מסוכנת ועלולה לגרום לתאונות. יש אנשים אשר מקצועם בשגרה כרוך בביצוע פעילות ספורטיבית אתגרית כמו למשל מדרכים למינהם.

הציפיה ממדריך ספורט להכיר ולשמור על נוהלי הבטיחות בעת עיסוקו הינה ברורה לכל. כאשר המדריך לא ישמור על נוהלי הבטיחות ובשל כך תיגרם תאונת עבודה, ניתן יהיה לייחס לו אשם תורם משמעותי במידה וייגרם נזק. האם בכל זאת המקרה של תאונת עבודה כזו ניתן יהיה לחייב את המעביד בפיצוי?

בית המשפט השלום בירושלים עסק בעניין זה בפסק דין שנושאו פעילות ספורט אתגרי אשר במסגרתה אירעה תאונת עבודה ונזק למדריך הספורט (ת"א 4951-06 א.ו. נגד חבלים בע"מ) .

נסיבות המקרה

התובע בן 34 עבד כמדריך סנפלינג ואומגה בחברת "חבלים בע"מ" היא הנתבעת. ביום התאונה עבד התובע בחברת חבלים והתקין מטעמה אומגה בגובה של כ-5 מטרים ביער דן. התובע, כחלק מתפקידו קיבל קבוצת גולשים ברום האומגה והיה עליו לשגרם למטה באמצעות האומגה.  מבנה האומגה מחייב כי אדם אחד בלבד יגלוש בכל פעם ממרום האומגה.

לאחר שיגור של אחד הגולשים משך התובע בחבל היורד מטה ולא בחבל האמור לבלום את הגולש, כתוצאה מכך נפל מגובה רב ארצה ונחבל. התובע לא היה רתום לרתמת הבטיחות כנדרש. התובע ציין כי ביום התאונה נדרש לעבוד שעות רבות ללא מנוחה שכן העבודה הייתה עמוסה, בעוד שרר מזג אוויר חם.

בואו לקרוא על: אחריות מעביד לנזקי גוף של עובד

טענות התובע

התובע טען כי בניגוד למקובל, התחיל לעבוד אצל הנתבעת ללא הכשרה מקצועית כלשהי מטעמה, ועבד ללא פיקוח או הדרכה. לטענת התובע חברת "חבלים בע"מ" לא דאגה לאמצעי בטיחות המתאמים לפעילות זו ולא היה ברשותו ציוד תקין. לכן, יש לראות את חברת "חבלים בע"מ" אחראית לנזק שנגרם לו עקב תאונת עבודה ועליה לפצותו.

הנתבעת טענה כי האחריות אינה מוטלת עליה אלא על התובע בלבד. לטענתה, קיבלה את התובע לעבודה רק לאחר שוידאה כי לתובע כל ההכשרות הנחוצות כדי לעבוד כמדריך גלישה. התאונה התרחשה לא בשל כשל טכני בציוד בו השתמש התובע, שכן לא היה כל פגם ברתמות הבטיחות או בחבל הבטיחות, אלא בשל טעות שארעה וכן כתוצאה מכך שהתובע לא נקט באמצעי הבטיחות הבסיסיים.

פסיקת בית המשפט בעניין תאונות עבודה בפעילות ספורט אתגרי

בית המשפט קבע שמכיוון ועסקינן בפעילות ספורטיבית שמעצם טיבה הינה פעילות בעלת סיכון רב ובמיוחד שמדובר בספורט אתגרי, נדרש סטנדרט זהירות המותאם לסיכון הפנימי הכרוך בפעילות זו.

בית המשפט קבע כי לא הוכח שנוהלי הבטיחות ואמצעי הזהירות של חברת "חבלים בע"מ" הינם פגומים. בית המשפט קבע כי הוכח שמדריכי הנתבעת עברו הכשרה המתאימה לפעילות האומגה, ובכללם התובע.

בית המשפט קבע כי למרות זאת יש להטיל אחריות על הנתבעת בשל מספר טעמים. תחילה קבע בית המשפט כי למרות שהתובע עבר בבוקר יום התאונה הדרכה, חברת "חבלים בע"מ" לא פעלה לשמירת אמצעי הבטיחות במהלך יום הפעילות.

חובתה של חברת "חבלים בע"מ"  בתור מעביד לשמור על אמצעי הבטיחות לבצע פיקוח מתמיד על נקיטת אמצעי זהירות, במיוחד שמדובר בפעילות מסוכנת כגון האומגה. בנוסף, יש להטיל עליה אחריות כיוון שלא הוצגו הוכחות לעדכון שוטף של נהלי הבטיחות.

בית המשפט בחן וקבע כי יש לייחס לתובע אשם תורם משמעותי. התובע, למרות שעבר הכשרה מקצועית והדרכה ביום התאונה וכן הינו מדריך בעל ניסיון רב, נמנע מלבצע ולשמור על הכלל הבסיסי והוא שמירת כללי בטיחות נאותים. זוהי חובה המוטלת תחילה על מדריכי הספורט.

קראו עוד בנושאים קרובים:
נפילת פועל מפיגום
תביעות פיצויים בתאונות עבודה

גובה הפיצויים

בית המשפט קבע כי הנכות הרפואית המשוקללת בעקבות התאונה תהיה בשיעור של 9.75%. שיעור הגריעה מכושר ההשתכרות יעמוד על שיעור זהה. בגין ראשי הנזק של כאב וסבל, הפסד השתכרות בעבר, אובדן השתכרות בעתיד ועזרת הזולת, נפסק לתובע פיצויים על סך 312,000 ₪, אך מסכום זה יש להפחית 40% בשל אשם תורם המיוחס לתובע.

משרד עורכי דין עופר סולר מטפל במאות של פניות בנושא תאונות עבודה וישמח להעניק לך ייעוץ מקצועי בנושא זה.

ליחצו לקבלת: יעוץ משפטי לנפגעי תאונות עבודה

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות עבודה ספורט אתגרי

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36