חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

פגיעה של רוכב אופניים בתאונת דרכים

מחבר: 30/12/2019 17:49

רכיבה על אופניים הפכה בשנים האחרונות לפעילות גופנית פופולארית ולאמצעי תחבורה שכיח בעיקר בערים הגדולות. במקביל, פעמים רבות גם שומעים על פגיעת רוכב אופניים בתאונת דרכים, כשלצערנו הרב ולאור אופייה של הרכיבה על אופניים, פגיעה שכזאת עלולה לגרום לפציעות לא קלות ובמקרים קיצוניים אף למותו של רוכב האופניים החשוף.

משרדו של עורך דין עופר סולר טיפל ומטפל בתביעות פיצויים רבות, שהוגשו על ידי רוכבי אופניים שנפגעו בתאונות ובני משפחותייהם, ובכל הנוגע לתשלומי הפיצויים המגיעים לנפגעים לפי חוק בישראל.

מי אחראי לפיצויי על פגיעתו של רוכב האופניים?

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים תשל"ה-1975 קובע בסעיף 1 לחוק שתאונת דרכים היא אירוע שבו נגרם נזק לגופו של אדם בעקבות שימוש ברכב מנועי, אירוע שהתרחש כתוצאה מהתלקחות או התפוצצות של הרכב בשל חומר או רכיב הנדרשים לצורך נסיעתו, אירוע שנגרם בשל פגיעה ברכב שהיה נמצא במקום שהיה אסור לו לשהות בו ואירוע שנגרם בעקבות ניצול הכוח המכאני של הרכב תוך שהלה לא שינה את ייעודו.

החוק קובע בסעיף 2(א)את החובה של המשתמש ברכב מנועי לפצות את הפרט שנגרם לו נזק גוף בשל תאונת דרכים בה היה מעורב הרכב המבוטח.

כך, במקרה שרוכב האופניים נפגע בתאונת דרכים הוא זכאי לפיצוי כמו בכל מקרה אחר של תאונת דרכים. חוק הפיצויים מבוסס על הרציונאל של אחריות מוחלטת כדי להבטיח פיצוי במקרה של פגיעה ללא צורך בהוכחת התרשלות מצד אחד המעורבים לשם הזכאות לפיצוי.

>>> הפורום המשפטי בניהולו של עו"ד עופר סולר <<<

מסיבות אלו, במקרה של תאונה אין רלבנטיות לשאלת האשמה לעניין הפיצוי ולכן גם מי שאחראי לקרות התאונה יהיה זכאי לפיצוי.

באופן זה, במקרה של פגיעת רוכב אופניים בתאונת דרכים, זכאי הרוכב לתבוע את חברת הביטוח המבטחת את הרכב בביטוח חובה לשם קבלת פיצויים.

לעניין זה חשוב להדגיש כי אין דרישה לקיומו של מגע פיסי בין רוכב האופניים לרכב הפוגע, אולם בסיטואציות מעין אלו יצטרך לעיתים הרוכב להוכיח קיומו של קשר סיבתי בין קרות התאונה ואותו רכב. זאת אומרת שגם במקרים בהם רוכב אופניים נול מאופניו עקב התנהגותו של נהג הרכב, האירוע יכול להיות מוכר כתאונה על כל המשתמע מכך מבחינת החוק.

בדומה, במקרים של פגיעת רוכב אופניים בתאונת דרכים שבה זהות הרכב הפוגע לא ידועה, הרכב אינו מבוטח בביטוח חובה או שהנהג נסע ברכב ללא רישיון, תוגש התביעה לפיצוי לחברה בשם קרנית שהנה קרן פיצויים שהוקמה לפי החוק לצורך מתן פיצוי בנסיבות אלו.

תביעה נגד קרנית ניתן להגיש גם במקרים שבהם התרחשה תאונה ללא שהתקיים מגע בין רוכב האופניים לרכב וזהות הרכב שבעקבות נסיעתו נגרם איבוד השליטה על האופניים, אינה ידועה. בדומה, שאר הכללים הנוגעים לתשלום הפיצויים הקבועים בחוק יחולו גם במקרה של פיצוי בשל פגיעת רוכב אופניים בתאונת דרכים.

קיראו בהרחבה על: תאונת דרכים קטלנית

דוגמא מתוך פסק דין - תביעת פיצויים של רוכב אופניים שנפגע בתאונת דרכים

הבאנו כדוגמא מתוך הארכיון המשפטי את הדיון ופסק הדין בהליך ת"א 15341-08 ויספיש נ' אליהו חברה לביטוח בע"מ - התובע רכב ב-28 לאפריל 2008 על אופניו בכביש מירושלים לכיוון הכביש הראשי שבין ירושלים לתל אביב כאשר בזמן הרכיבה הוא נתקל ברכב שעמד בצד הדרך המבוטח על ידי הנתבעת בביטוח חובה.

הנתבעת מבקשת לדחות את התביעה משום לדעתה רק פגיעה של רכב ברכב חונה מהווה תאונת דרכים.

כבוד שופט בית המשפט המחוזי בירושלים ארנון דראל מקבל את התביעה ומורה לנתבעת לשלם לתובע פיצויים בסך 133,000 שקלים בעקבות הנזק שנגרם לו. אליבא דה השופט דראל חוק הפיצויים לא מאפשר שלילה של הפרשנות לפיה גם אופניים ייחשבו לכלי רכב במקרה זה שבו הרכב חנה במקום בו הוא יוצר סיכון.

לפניה וקבלת יעוץ משפטי לאחר פגיעה בתאונת דרכים ליחצו כאן

נפגעת בתאונת דרכים בזמן רכיבה על אופניים?
לשיחה אישית עם עו"ד סולר חייג/י: 03-7369253

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
הילד שלך נפגע בתאונת אופניים? - הילד שלך נפצע בעת רכיבה על אופניים בגלל תאונת דרכים או מכל סיבה אחרת? יכול להיות שיש לך אפשרות לקבל פיצוי כספי...

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים פגיעת רוכב אופניים

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בנובמבר 2020

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

18 בנובמבר 2020

האם מינון יתר של תרופה גר...

סקירת ערעור שהוגש לביהמ"ש העליון על פסיקת המחוזי, שקבע כי ביה"ח לא התרשל בטיפול ביילוד והחירשות אינה קשורה במינון יתר ש...

קרא עוד

13 בדצמבר 2020

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

13 בדצמבר 2020

האם אי מתן הסבר רפואי גרם...

תקציר פסק דין הסוקר תביעת הורים להולדה בעוולה של תינוק לא בריא עקב אי מתן הסבר רפואי מלא והפרת דרישת הסכמה מדעת לטיפול...

קרא עוד

13 בדצמבר 2020

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

17 בדצמבר 2020

אי מתן מידע מספק ולידת תי...

פסק דין הבוחן האם רשלנות רפואית באי מסירת מידע מספק להורים הובילה ללידת תינוק הסובל מחוסר באצבעות כף יד שמאל...

קרא עוד

17 בדצמבר 2020

התמוטטות ומוות של מטופל ע...

פסק דין העוסק בקשר הסיבתי שנמצא בין ליקויים בתיעוד הרפואי של צוות בית החולים לבין התמוטטות מטופל ומותו עקב כך בחלוף שלושה חודשים.

קרא עוד

06 בינואר 2021

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

06 בינואר 2021

עורכי הדין שלנו עונים לשא...

שאלות בנושא רשלנות רפואית ותשובותיהם המקצועיות והמפורטות של עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי, מומחים לענייני רשלנות רפואית.

קרא עוד

14 בינואר 2021

רשלנות רפואית בניתוח פלסטי

טיפים שימושיים של עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי לגבי רשלנות בניתוחים פלסטיים - ממה להימנע וכיצד לפעול לאחר ניתוח רפואי רשלני.

קרא עוד

14 בינואר 2021

לדעת יותר על ניתוח אלקטיב...

לדעת יותר על ניתוח אלקטיבי ומקרי רשלנות רפואית בניתוחים אלקטיביים – ליחצו כאן לפרטים...

קרא עוד

14 בינואר 2021

נגרמו לך נזקים בעקבות מתי...

מתיחת הפנים שעברת גרמה לך לנזק? עו"ד עופר סולר מסביר על הזכויות שלך לאחר ניתוח שנכשל

קרא עוד

14 בינואר 2021

נגרמו לך נזקים בעקבות נית...

עברת ניתוח שאיבת שומן ונגרמו לך נזקים? יש לך זכויות וכדאי להכיר אותן!

קרא עוד

14 בינואר 2021

עברת ניתוח פלסטי להצמדת א...

עורך דין עופר סולר מסביר על מקרי רשלנות רפואית בניתוח הצמדת אוזניים או otoplasty....

קרא עוד

14 בינואר 2021

תביעת רשלנות רפואית בגין ...

רשלנות בביצוע ברית מילה גרמה נזקי גוף לתינוק - היכנסו לקריאה אודות היקף חובת הזהירות שחב מוהל כלפי נמהלים, ועל פסיקת הפיצויים במק...

קרא עוד

14 בינואר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

14 בינואר 2021

רשלנות רפואית בניתוחי הרמ...

עו"ד עופר סולר מסביר על רשלנות רפואית בניתוח הרמת חזה Breast Lift...

קרא עוד

14 בינואר 2021

ניתוחי השתלת שיער ומקרי ר...

עורך הדין עופר סולר מסביר על מקרי רשלנות רפואית במהלך או לאחר ניתוח השתלת שיער...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36