חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

הלכת אלסוחה - קביעת פיצוי לקרובי הרוג בתאונה

מחבר: 10/12/2019 18:20

נוכחות או חשיפה בזמן אמת לתאונת דרכים ותוצאותיה יכולה לגרור פעמים רבות טראומה קשה למתבונן. במיוחד יפים דברים אלו כאשר מדובר באדם הצופה באיורע של תאונת דרכים בו נהרג או נפצע קשה אחד מבני משפחתו הקרובים. בית המשפט העליון הכיר בעדים לתאונות דרכים קשות כמי שיכולים לזכות בפיצוי על הנזק הנפשי שנגרם להם כתוצאה מצפייה בתאונה קשה בה מעורב אחד מבני משפחתם.

בנוסף, הרחיבו בתי המשפט את הקביעה ואמרו שגם אם אדם לא צפה באופן ישיר בתאונה, אך מי שנפגע בתאונה הוא אחד מבני משפחתו הקרובים, יכול הוא במידה ונגרם לו נזק נפשי שאושר על ידי חוות דעת רפואיות, לדרוש פיצוי. לאור זאת, חלה בשנים האחרונות עלייה בתביעות הפיצויים בעילה של נזק נפשי.

פסק דין - פיצויים בגין נזק נפשי

תיק ת"א 1443/02 בנימין ניר-אל נ' מרדכי רבינוביץ' מקרה זה עניינו משפחה שעברו עליה שתי תאונות דרכים, כאשר תאונת הדרכים הראשונה הייתה טראגית במיוחד. כשהייתה התובעת בת שבע בלבד היה מעורב האוטובוס בו היא נסעה בתאונת דרכים שכתוצאה ממנה נפטר אחיה התאום.

ארבע שנים לאחר מכן, בשעה שהסיעה אם המשפחה את התובעת, עברו שתיהן תאונת דרכים נוספת שגרמה לפציעה של שתיהן. את התביעה הגישה התובעת בצוותא עם הוריה בדרישה לתשלום פיצויים בגין ראשי נזק שונים, ובמיוחד פיצוי בגין נזק נפשי שנגרם להם בעקבות שתי התאונות.

קראו על: עקרונות הבסיס לפיצוי נפגעי תאונות דרכים

בהחלטתו האם ניתן לקבל פיצוי בגין נזק נפשי בחן תחילה בית המשפט את ההלכה המנחה של בית המשפט העליון בעניין זה, הידועה בשם הלכת אלסוחה, לפיה על מנת שינתן פיצוי לקרוב משפחה אשר נוכח ברגע התאונה דרוש שיגרם לו נזק נפשי קשה ושיתלוו אליו תגובות נפשיות משמעותיות.

לאור דברים אלו, קיבל בית המשפט את תביעתה של הילדה לפיצוי עקב נזק נפשי וזאת על אף שלפי דעת מומחה שבחן את מצבה נקבע כי גובה הנכות הנפשית הוא 15% בלבד, ולכאורה אין מדובר בנזק נפשי משמעותי על פי הגישה הרווחת בפסיקה המגדירה נכות נפשית הנעה בין 5% - 15% כפגיעה נפשית קלה.

את חריגה זו נימק בית המשפט בכך שלא מדובר בפגיעה נפשית רגילה והתופעה ממנה סבלה הילדה לאחר התאונה, תופעה אשר נקראת אבל פתולוגי והוגדרה כתסמונת פוסט טראומטית מלאה, היא אינה עניין של מה בכך ומבטאת פגיעה נפשית קשה ומצדיקה מתן פיצוי.

קיראו בהרחבה על: קביעת דרגת נכות לאחר תאונה

גם אימה של הילדה (ואימו של ההרוג) זכתה לפיצויים בגין נזק נפשי מבית המשפט. את נכותה הנפשית של האם לאחר מות בנה בתאונה קבע מומחה פסיכיאטר מטעם בית המשפט בגובה של 20% וכן קבע כי מדובר בנכות נפשית קבועה.

למידע נוסף ליחצו: עורך דין תאונת דרכים

משנקבעה נכות נפשית בגובה זה קבע בית המשפט כי מגיע לאם פיצוי כנפגעת משנית מהתאונה (נפגעת שלא הייתה עדה בזמן אמת לתאונה), והמשיך ובסס את קביעתו על תגובתה של האם ברגע ששמעה על קרות התאונה, שכללה בין היתר התעלפות ובעיות זכרון, ועל הטראומה שחוותה כתוצאה ממנה.

במידה וגם לך נגרם נזק ישיר או עקיף בעקבות תאונת דרכים, פנה עוד היום אל עורך דין מנוסה בתחום לצורך יעוץ משפטי ובירור זכויותיך. 

לקבלת סיוע אישי ליחצו: יעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר נזקי גוף תאונות דרכים נזק נפשי

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24