חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

הלכת אלסוחה - קביעת פיצוי לקרובי הרוג בתאונה

מחבר: 10/12/2019 18:20

נוכחות או חשיפה בזמן אמת לתאונת דרכים ותוצאותיה יכולה לגרור פעמים רבות טראומה קשה למתבונן. במיוחד יפים דברים אלו כאשר מדובר באדם הצופה באיורע של תאונת דרכים בו נהרג או נפצע קשה אחד מבני משפחתו הקרובים. בית המשפט העליון הכיר בעדים לתאונות דרכים קשות כמי שיכולים לזכות בפיצוי על הנזק הנפשי שנגרם להם כתוצאה מצפייה בתאונה קשה בה מעורב אחד מבני משפחתם.

בנוסף, הרחיבו בתי המשפט את הקביעה ואמרו שגם אם אדם לא צפה באופן ישיר בתאונה, אך מי שנפגע בתאונה הוא אחד מבני משפחתו הקרובים, יכול הוא במידה ונגרם לו נזק נפשי שאושר על ידי חוות דעת רפואיות, לדרוש פיצוי. לאור זאת, חלה בשנים האחרונות עלייה בתביעות הפיצויים בעילה של נזק נפשי.

פסק דין - פיצויים בגין נזק נפשי

תיק ת"א 1443/02 בנימין ניר-אל נ' מרדכי רבינוביץ' מקרה זה עניינו משפחה שעברו עליה שתי תאונות דרכים, כאשר תאונת הדרכים הראשונה הייתה טראגית במיוחד. כשהייתה התובעת בת שבע בלבד היה מעורב האוטובוס בו היא נסעה בתאונת דרכים שכתוצאה ממנה נפטר אחיה התאום.

ארבע שנים לאחר מכן, בשעה שהסיעה אם המשפחה את התובעת, עברו שתיהן תאונת דרכים נוספת שגרמה לפציעה של שתיהן. את התביעה הגישה התובעת בצוותא עם הוריה בדרישה לתשלום פיצויים בגין ראשי נזק שונים, ובמיוחד פיצוי בגין נזק נפשי שנגרם להם בעקבות שתי התאונות.

קראו על: עקרונות הבסיס לפיצוי נפגעי תאונות דרכים

בהחלטתו האם ניתן לקבל פיצוי בגין נזק נפשי בחן תחילה בית המשפט את ההלכה המנחה של בית המשפט העליון בעניין זה, הידועה בשם הלכת אלסוחה, לפיה על מנת שינתן פיצוי לקרוב משפחה אשר נוכח ברגע התאונה דרוש שיגרם לו נזק נפשי קשה ושיתלוו אליו תגובות נפשיות משמעותיות.

לאור דברים אלו, קיבל בית המשפט את תביעתה של הילדה לפיצוי עקב נזק נפשי וזאת על אף שלפי דעת מומחה שבחן את מצבה נקבע כי גובה הנכות הנפשית הוא 15% בלבד, ולכאורה אין מדובר בנזק נפשי משמעותי על פי הגישה הרווחת בפסיקה המגדירה נכות נפשית הנעה בין 5% - 15% כפגיעה נפשית קלה.

את חריגה זו נימק בית המשפט בכך שלא מדובר בפגיעה נפשית רגילה והתופעה ממנה סבלה הילדה לאחר התאונה, תופעה אשר נקראת אבל פתולוגי והוגדרה כתסמונת פוסט טראומטית מלאה, היא אינה עניין של מה בכך ומבטאת פגיעה נפשית קשה ומצדיקה מתן פיצוי.

קיראו בהרחבה על: קביעת דרגת נכות לאחר תאונה

גם אימה של הילדה (ואימו של ההרוג) זכתה לפיצויים בגין נזק נפשי מבית המשפט. את נכותה הנפשית של האם לאחר מות בנה בתאונה קבע מומחה פסיכיאטר מטעם בית המשפט בגובה של 20% וכן קבע כי מדובר בנכות נפשית קבועה.

למידע נוסף ליחצו: עורך דין תאונת דרכים

משנקבעה נכות נפשית בגובה זה קבע בית המשפט כי מגיע לאם פיצוי כנפגעת משנית מהתאונה (נפגעת שלא הייתה עדה בזמן אמת לתאונה), והמשיך ובסס את קביעתו על תגובתה של האם ברגע ששמעה על קרות התאונה, שכללה בין היתר התעלפות ובעיות זכרון, ועל הטראומה שחוותה כתוצאה ממנה.

במידה וגם לך נגרם נזק ישיר או עקיף בעקבות תאונת דרכים, פנה עוד היום אל עורך דין מנוסה בתחום לצורך יעוץ משפטי ובירור זכויותיך. 

לקבלת סיוע אישי ליחצו: יעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים נזק נפשי

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

27 ביולי 2020

רשלנות רפואית של מרדים בה...

רשלנות רפואית במעקב אחר ילדה לאחר ביצוע ניתוח ובעקבות כך נזק מוחי חמור...

קרא עוד

05 באוגוסט 2020

פיצויי של מיליונים על רשל...

עורך הדין עופר סולר ייצג תובע שנגרם לו נזק חמור בניתוח פריצת דיסק שעבר, ובית המשפט המחוזי פסק לטובתו מיליוני שקלים כפיצויי...

קרא עוד

05 באוגוסט 2020

רשלנות רפואית בניתוח מתיח...

רשלנות בניתוח מתיחת בטן, בשל כך שחובת המנתח לתת הסברים מלאים ומפורטים למטופלת על הסיבוכים הכרוכים בניתוח, לא התממשה.

קרא עוד

05 באוגוסט 2020

נותרו בגופך צלקות לאחר ני...

עו"ד עופר סולר מסביר על מקרים בהם הופעת צלקת בעקבות ניתוח עונה להגדרת רשלנות רפואית ומזכה את המטופל בפיצוי כספי...

קרא עוד

09 באוגוסט 2020

רשלנות בית חולים הובילה ל...

עו"ד עופר סולר מציג לפנינו פסק דין העוסק בשאלת רשלנות בית חולים כרמל בגרימת פקקת ברגלה הימנית של התובעת ודן בפרטי המקרה.

קרא עוד

16 באוגוסט 2020

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

16 באוגוסט 2020

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

20 באוגוסט 2020

חובת היידוע: הרופא חייב ל...

במקרה של לידת ילד או ילדה הנושאים מחלה גנטית תורשתית ובמידה ויתברר כי הרופא שליווה את מעקב ההריון לא הסביר ויידע את ההורים לגבי ה...

קרא עוד

02 בספטמבר 2020

רשלנות במניעת זיהום לאחר ...

תיאור עובדות מקרה של רשלנות בביצוע גרידה וגרימת זיהום אשר הצריך כריתת רחם ואיברים פנימיים, כולל הסברים מה ניתן לעשות במצב כזה.

קרא עוד

02 בספטמבר 2020

רשלנות באבחון גידול סרטני...

תיאור מקרה של תביעה בעילת רשלנות רפואית אשר גרמה למות המנוח כתוצאה מאבחנה מאוחרת של גידול סרטני ממאיר.

קרא עוד

02 בספטמבר 2020

רשלנות רפואית בקביעת מיקו...

עורך דין עופר סולר מסביר האם הטעות בקביעת המקום לניתוח המוח מהווה רשלנות רפואית וכן מה שיעור הפיצוי בגין הפגיעה באוטונומיה.

קרא עוד

02 בספטמבר 2020

אי אבחון חוסר אצבעות בסקי...

סקירה משפטית מקיפה אודות השאלה האם אי גילוי חוסר באצבעות בביצוע סקירת מערכות אצל העובר הינו בגדר רשלנות רפואית.

קרא עוד

07 בספטמבר 2020

האם תשניק בלידה עקב רשלנו...

בחינת מקרה רשלנות בלידה והשאלה האם התגלתה רשלנות בחילוץ עובר מהרחם והאם הסיבה לפיגור השכלי שנגרם לתינוק הינה תשניק בלידה.

קרא עוד

07 בספטמבר 2020

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

13 בספטמבר 2020

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

13 בספטמבר 2020

רשלנות רפואית של אורטופד

תיאור פרטי המקרה והסבר על תביעת רשלנות רפואית שהוגשה בטענה לבחירת טיפול שמרני תחת טיפול ניתוחי אורטופדי...

קרא עוד

13 בספטמבר 2020

נפגעת בזמן ניתוח גב ונגרם...

עו"ד עופר סולר מסביר על רשלנות רפואית בניתוח גב - עברת ניתוח גב ונגרם לך נזק?

קרא עוד

13 בספטמבר 2020

רשלנות באבחון וניתוח גידו...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו הסבר אודות תביעה שהוגשה בגין רשלנות באבחון גידול עצב השמע ובביצוע הניתוח להסרת הגידול...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36