חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

הלכת אלסוחה - קביעת פיצוי לקרובי הרוג בתאונה

מחבר: 10/12/2019 18:20

נוכחות או חשיפה בזמן אמת לתאונת דרכים ותוצאותיה יכולה לגרור פעמים רבות טראומה קשה למתבונן. במיוחד יפים דברים אלו כאשר מדובר באדם הצופה באיורע של תאונת דרכים בו נהרג או נפצע קשה אחד מבני משפחתו הקרובים. בית המשפט העליון הכיר בעדים לתאונות דרכים קשות כמי שיכולים לזכות בפיצוי על הנזק הנפשי שנגרם להם כתוצאה מצפייה בתאונה קשה בה מעורב אחד מבני משפחתם.

בנוסף, הרחיבו בתי המשפט את הקביעה ואמרו שגם אם אדם לא צפה באופן ישיר בתאונה, אך מי שנפגע בתאונה הוא אחד מבני משפחתו הקרובים, יכול הוא במידה ונגרם לו נזק נפשי שאושר על ידי חוות דעת רפואיות, לדרוש פיצוי. לאור זאת, חלה בשנים האחרונות עלייה בתביעות הפיצויים בעילה של נזק נפשי.

פסק דין - פיצויים בגין נזק נפשי

תיק ת"א 1443/02 בנימין ניר-אל נ' מרדכי רבינוביץ' מקרה זה עניינו משפחה שעברו עליה שתי תאונות דרכים, כאשר תאונת הדרכים הראשונה הייתה טראגית במיוחד. כשהייתה התובעת בת שבע בלבד היה מעורב האוטובוס בו היא נסעה בתאונת דרכים שכתוצאה ממנה נפטר אחיה התאום.

ארבע שנים לאחר מכן, בשעה שהסיעה אם המשפחה את התובעת, עברו שתיהן תאונת דרכים נוספת שגרמה לפציעה של שתיהן. את התביעה הגישה התובעת בצוותא עם הוריה בדרישה לתשלום פיצויים בגין ראשי נזק שונים, ובמיוחד פיצוי בגין נזק נפשי שנגרם להם בעקבות שתי התאונות.

קראו על: עקרונות הבסיס לפיצוי נפגעי תאונות דרכים

בהחלטתו האם ניתן לקבל פיצוי בגין נזק נפשי בחן תחילה בית המשפט את ההלכה המנחה של בית המשפט העליון בעניין זה, הידועה בשם הלכת אלסוחה, לפיה על מנת שינתן פיצוי לקרוב משפחה אשר נוכח ברגע התאונה דרוש שיגרם לו נזק נפשי קשה ושיתלוו אליו תגובות נפשיות משמעותיות.

לאור דברים אלו, קיבל בית המשפט את תביעתה של הילדה לפיצוי עקב נזק נפשי וזאת על אף שלפי דעת מומחה שבחן את מצבה נקבע כי גובה הנכות הנפשית הוא 15% בלבד, ולכאורה אין מדובר בנזק נפשי משמעותי על פי הגישה הרווחת בפסיקה המגדירה נכות נפשית הנעה בין 5% - 15% כפגיעה נפשית קלה.

את חריגה זו נימק בית המשפט בכך שלא מדובר בפגיעה נפשית רגילה והתופעה ממנה סבלה הילדה לאחר התאונה, תופעה אשר נקראת אבל פתולוגי והוגדרה כתסמונת פוסט טראומטית מלאה, היא אינה עניין של מה בכך ומבטאת פגיעה נפשית קשה ומצדיקה מתן פיצוי.

קיראו בהרחבה על: קביעת דרגת נכות לאחר תאונה

גם אימה של הילדה (ואימו של ההרוג) זכתה לפיצויים בגין נזק נפשי מבית המשפט. את נכותה הנפשית של האם לאחר מות בנה בתאונה קבע מומחה פסיכיאטר מטעם בית המשפט בגובה של 20% וכן קבע כי מדובר בנכות נפשית קבועה.

למידע נוסף ליחצו: עורך דין תאונת דרכים

משנקבעה נכות נפשית בגובה זה קבע בית המשפט כי מגיע לאם פיצוי כנפגעת משנית מהתאונה (נפגעת שלא הייתה עדה בזמן אמת לתאונה), והמשיך ובסס את קביעתו על תגובתה של האם ברגע ששמעה על קרות התאונה, שכללה בין היתר התעלפות ובעיות זכרון, ועל הטראומה שחוותה כתוצאה ממנה.

במידה וגם לך נגרם נזק ישיר או עקיף בעקבות תאונת דרכים, פנה עוד היום אל עורך דין מנוסה בתחום לצורך יעוץ משפטי ובירור זכויותיך. 

לקבלת סיוע אישי ליחצו: יעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים נזק נפשי

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית בעת טיפולי ...

טיפול שיניים רשלני ובלתי סביר עלול לגרום לנזק חמור למטופל ולהוצאות ניכרות ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית, כדאי לבחון הגשת תביעה.

קרא עוד

17 בפברואר 2021

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות רפואית באבחון וטיפ...

הסברים על מקרי רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת סרטן הכבד. לחצו כאן לפרטים וסיוע...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

מחלת סרטן הלבלב ומקרי רשל...

בואו לדעת יותר על רשלנות באבחון וטיפול במחלת סרטן הלבלב ואובדן סיכויי החלמה...

קרא עוד

17 בפברואר 2021

רשלנות באבחון סרטן ומחלות...

איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות וקשות יכול להיגרם בשל רשלנות, במקרה שהמחלה נתנה סימנים מקדימים שהרופא המטפל התעלם מהם.

קרא עוד

24 בפברואר 2021

טעויות של תובעים בתביעות ...

תובעים בתיקי רשלנות רפואית עושים לעיתים טעויות אשר עלולות להזיק לתביעתם לקבלת פיצויים - כך ניתן להימנע מאותן טעויות...

קרא עוד

24 בפברואר 2021

איחור באבחון התקף לב

הסימנים להתקף לב הם סימנים שחובה על כל איש צוות רפואי סביר להכיר ולזהות ובמידה וחל איחור באבחון, יש לשקול הגשת תביעה לפיצויים.

קרא עוד

19 באפריל 2021

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

19 באפריל 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

19 באפריל 2021

סיכונים וסיבוכים במתן טיפ...

משרד סולר קפלינסקי רשלנות רפואית טיפל ומטפל במאות מקרים של תביעות פיצויים בשל כשלים חמורים במתן טיפול נמרץ, במקרים שבהם הרופאים ה...

קרא עוד

19 באפריל 2021

חובת הזהירות או Duty of c...

עורך דין עופר סולר מסביר על חובת הזהירות או Duty of care בטיפול רפואי ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

25 באפריל 2021

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

03 במאי 2021

שיתוק מוחין cp - האם יש ע...

שיתוק מוחין הינה פגיעה נוירולוגית במוח העובר או היילוד אשר עלולה לגרום לפגיעות ונכות קשה, ולעיתים בגלל רשלנות רפואית...

קרא עוד

03 במאי 2021

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

03 במאי 2021

גידול סרטני שמקורו ברקמות...

עו"ד עופר סולר מסביר על סרקומה sarcoma - תסמינים, אבחון מוקדם ושיטות טיפול בסרקומה...

קרא עוד

10 במאי 2021

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

10 במאי 2021

הרופאים לא הפנו אותך לנית...

אי הפניה לביצוע ניתוח קיסרי או איחור בהפניה לניתוח קיסרי כעילה אפשרית להגשת תביעת רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36