חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

הלכת אלסוחה - קביעת פיצוי לקרובי הרוג בתאונה

מחבר: 10/12/2019 18:20

נוכחות או חשיפה בזמן אמת לתאונת דרכים ותוצאותיה יכולה לגרור פעמים רבות טראומה קשה למתבונן. במיוחד יפים דברים אלו כאשר מדובר באדם הצופה באיורע של תאונת דרכים בו נהרג או נפצע קשה אחד מבני משפחתו הקרובים. בית המשפט העליון הכיר בעדים לתאונות דרכים קשות כמי שיכולים לזכות בפיצוי על הנזק הנפשי שנגרם להם כתוצאה מצפייה בתאונה קשה בה מעורב אחד מבני משפחתם.

בנוסף, הרחיבו בתי המשפט את הקביעה ואמרו שגם אם אדם לא צפה באופן ישיר בתאונה, אך מי שנפגע בתאונה הוא אחד מבני משפחתו הקרובים, יכול הוא במידה ונגרם לו נזק נפשי שאושר על ידי חוות דעת רפואיות, לדרוש פיצוי. לאור זאת, חלה בשנים האחרונות עלייה בתביעות הפיצויים בעילה של נזק נפשי.

פסק דין - פיצויים בגין נזק נפשי

תיק ת"א 1443/02 בנימין ניר-אל נ' מרדכי רבינוביץ' מקרה זה עניינו משפחה שעברו עליה שתי תאונות דרכים, כאשר תאונת הדרכים הראשונה הייתה טראגית במיוחד. כשהייתה התובעת בת שבע בלבד היה מעורב האוטובוס בו היא נסעה בתאונת דרכים שכתוצאה ממנה נפטר אחיה התאום.

ארבע שנים לאחר מכן, בשעה שהסיעה אם המשפחה את התובעת, עברו שתיהן תאונת דרכים נוספת שגרמה לפציעה של שתיהן. את התביעה הגישה התובעת בצוותא עם הוריה בדרישה לתשלום פיצויים בגין ראשי נזק שונים, ובמיוחד פיצוי בגין נזק נפשי שנגרם להם בעקבות שתי התאונות.

קראו על: עקרונות הבסיס לפיצוי נפגעי תאונות דרכים

בהחלטתו האם ניתן לקבל פיצוי בגין נזק נפשי בחן תחילה בית המשפט את ההלכה המנחה של בית המשפט העליון בעניין זה, הידועה בשם הלכת אלסוחה, לפיה על מנת שינתן פיצוי לקרוב משפחה אשר נוכח ברגע התאונה דרוש שיגרם לו נזק נפשי קשה ושיתלוו אליו תגובות נפשיות משמעותיות.

לאור דברים אלו, קיבל בית המשפט את תביעתה של הילדה לפיצוי עקב נזק נפשי וזאת על אף שלפי דעת מומחה שבחן את מצבה נקבע כי גובה הנכות הנפשית הוא 15% בלבד, ולכאורה אין מדובר בנזק נפשי משמעותי על פי הגישה הרווחת בפסיקה המגדירה נכות נפשית הנעה בין 5% - 15% כפגיעה נפשית קלה.

את חריגה זו נימק בית המשפט בכך שלא מדובר בפגיעה נפשית רגילה והתופעה ממנה סבלה הילדה לאחר התאונה, תופעה אשר נקראת אבל פתולוגי והוגדרה כתסמונת פוסט טראומטית מלאה, היא אינה עניין של מה בכך ומבטאת פגיעה נפשית קשה ומצדיקה מתן פיצוי.

קיראו בהרחבה על: קביעת דרגת נכות לאחר תאונה

גם אימה של הילדה (ואימו של ההרוג) זכתה לפיצויים בגין נזק נפשי מבית המשפט. את נכותה הנפשית של האם לאחר מות בנה בתאונה קבע מומחה פסיכיאטר מטעם בית המשפט בגובה של 20% וכן קבע כי מדובר בנכות נפשית קבועה.

למידע נוסף ליחצו: עורך דין תאונת דרכים

משנקבעה נכות נפשית בגובה זה קבע בית המשפט כי מגיע לאם פיצוי כנפגעת משנית מהתאונה (נפגעת שלא הייתה עדה בזמן אמת לתאונה), והמשיך ובסס את קביעתו על תגובתה של האם ברגע ששמעה על קרות התאונה, שכללה בין היתר התעלפות ובעיות זכרון, ועל הטראומה שחוותה כתוצאה ממנה.

במידה וגם לך נגרם נזק ישיר או עקיף בעקבות תאונת דרכים, פנה עוד היום אל עורך דין מנוסה בתחום לצורך יעוץ משפטי ובירור זכויותיך. 

לקבלת סיוע אישי ליחצו: יעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים נזק נפשי

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

25 ביולי 2021

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

17 באוגוסט 2021

התיק הרפואי נעלם? התביעה ...

הגשת תביעה ברשלנות רפואית במקרה שהתיק הרפואי נעלם או חסרים מסמכים! נטל ההוכחה עובר למוסד הרפואי שהיה אחראי לניהול הרשומה הרפואית ...

קרא עוד

22 באוגוסט 2021

תסמונת איקס שביר

עורך הדין עופר סולר מביא לפנינו הסבר מקיף אודות תסמונת האיקס השביר, כולל דוגמאות למקרי רשלנות רפואית ופסקי דין מתביעות...

קרא עוד

25 באוגוסט 2021

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

31 באוגוסט 2021

תביעת פיצויים: איחור רשלנ...

האם רשלנות רפואית הובילה לאיחור באבחון מחלת הסרטן ועקב כך למותה של המנוחה? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט

קרא עוד

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36