חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

קביעת פיצויים עקב תאונות דרכים - הפסד שכר

מחבר: 10/12/2019 18:23

הכלל הבסיסי בדיני הנזיקין בנוגע לתשלום פיצויים הוא כי המזיק מפצה עבור הנזק שהוא גרם לניזוק בלבד כך שלא ניתן להוסיף על התשלומים נזקים שנגרמו כתוצאה מאירועים אחרים אשר אינם באחריות המזיק.

כלל זה נובע מהמחשבה כי על המשפט לנסות ולתת לנפגעים כספים אותם היו מרוויחים בזכות עצמם במידה ולא היו עוברים תאונות אלו, ואין מתפקידו ובסמכותו לתת פיצויים שיהיו מעין "מתנות" עבור הנפגעים.

לכן, בנוסף לכלל זה, קבע בית המשפט לאורך השנים שיש להתייחס גם לנסיבותיו הספציפיות של כל מקרה וכל תובע, וכי במקרים בהם הדברים אינם ברורים חד משמעית, יפעיל בית המשפט את מה שקרוי "מבחן השכל הישר" וייתן פיצויים על פי שיקול דעתו.

פסק דין - קביעת פיצויים עבור הפסד שכר

בתא (נת') 1436/06 שמעון ואתורי נ' שלומי אקב נדונה שאלת אחריותו של מבטח במקרה של תאונת דרכים לנזק. במקרה זה, נפגע התובע בשתי תאונות דרכים שהתרחשו בהבדל של שמונה חודשים בלבד. השאלה לה נדרשה הכרעה בפסק הדין היה גובה הפיצוי שיש לשלם לתובע בגין התאונה השנייה.

בית המשפט נדרש לקבוע כי גובה הפיצוי שינתן בגין תאונה זו, לא יהיה עבור אותם נזקים עליהם קיבל פיצוי בגין התאונה הראשונה.

ראש הנזק בו דן בית המשפט הייתה העילה בה נרשמים בדרך כלל הפיצויים הגבוהים ביותר כשנפגעים בתאונת דרכים - הפסד ההשתכרות, בגינה מקבלים פיצויים עבור הפגיעה ביכולת לעבוד ולהרוויח כסף.

>>> הפורום המשפטי לשירותך <<<

התובע טען שבעוד שהתאונה הראשונה לא פגעה בכושר השתכרותו באופן משמעותי, פגעה התאונה השנייה אותה עבר באופן משמעותי בכושר ההשתכרות, ולכן הוא מבקש פיצוי עקב כך.

קיראו בהרחבה על: נפגעת בתאונת דרכים - מהו סכום הפיצויים שתקבל?

הנתבעים מצידם טענו שכושר ההשתכרות נפגע באופן משמעותי כבר בתאונה הראשונה ולכן אין להטיל עליהם תשלום פיצויים בגין עילה זו.

בפסק הדין חזר בית המשפט על ההלכה לפיה אין להטיל על מזיק תשלום פיצויים בגין נזק שאינו אחראי בגינו, בהמשך לכך בחן את הראיות והעדויות שהוצגו על ידי הצדדים והוסיף בחינה של האירועים על פי שיקול דעתו תוך כדי התייחסות למקרה הספציפי של הנפגע.

בית המשפט הוסיף וחידד הלכות של הפסיקה וכינה את כושר השתכרותו של אדם כ"נכס" ואמר כי גם אם לא הוכחה פגיעה בפועל בנכס זה, ניתן לתת בגין פגיעה פיצויים צופי פני עתיד, ובכך הרחיב את מתן הפיצויים בגין עילה של הפסד השתכרות.

מומלץ לקרוא גם על: חזרה לשגרה אחרי תאונת דרכים - תקציר פסק דין

לאור זאת, קיבל בית המשפט את התביעה אך עקב השתכרותו הנמוכה של התובע העניק לו פיצוי נמוך של 70,000 ₪ בלבד בגין הפסד השתכרות.

נפגעת עקב תאונת דרכים? פנה אל עורך דין בקיא בתחום שיסייע לך להשיג את הפיצוי המגיע לך.

לקבלת סיוע לחץ - יעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24