חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

קביעת פיצויים עקב תאונות דרכים - הפסד שכר

מחבר: 10/12/2019 18:23

הכלל הבסיסי בדיני הנזיקין בנוגע לתשלום פיצויים הוא כי המזיק מפצה עבור הנזק שהוא גרם לניזוק בלבד כך שלא ניתן להוסיף על התשלומים נזקים שנגרמו כתוצאה מאירועים אחרים אשר אינם באחריות המזיק.

כלל זה נובע מהמחשבה כי על המשפט לנסות ולתת לנפגעים כספים אותם היו מרוויחים בזכות עצמם במידה ולא היו עוברים תאונות אלו, ואין מתפקידו ובסמכותו לתת פיצויים שיהיו מעין "מתנות" עבור הנפגעים.

לכן, בנוסף לכלל זה, קבע בית המשפט לאורך השנים שיש להתייחס גם לנסיבותיו הספציפיות של כל מקרה וכל תובע, וכי במקרים בהם הדברים אינם ברורים חד משמעית, יפעיל בית המשפט את מה שקרוי "מבחן השכל הישר" וייתן פיצויים על פי שיקול דעתו.

פסק דין - קביעת פיצויים עבור הפסד שכר

בתא (נת') 1436/06 שמעון ואתורי נ' שלומי אקב נדונה שאלת אחריותו של מבטח במקרה של תאונת דרכים לנזק. במקרה זה, נפגע התובע בשתי תאונות דרכים שהתרחשו בהבדל של שמונה חודשים בלבד. השאלה לה נדרשה הכרעה בפסק הדין היה גובה הפיצוי שיש לשלם לתובע בגין התאונה השנייה.

בית המשפט נדרש לקבוע כי גובה הפיצוי שינתן בגין תאונה זו, לא יהיה עבור אותם נזקים עליהם קיבל פיצוי בגין התאונה הראשונה.

ראש הנזק בו דן בית המשפט הייתה העילה בה נרשמים בדרך כלל הפיצויים הגבוהים ביותר כשנפגעים בתאונת דרכים - הפסד ההשתכרות, בגינה מקבלים פיצויים עבור הפגיעה ביכולת לעבוד ולהרוויח כסף.

>>> הפורום המשפטי לשירותך <<<

התובע טען שבעוד שהתאונה הראשונה לא פגעה בכושר השתכרותו באופן משמעותי, פגעה התאונה השנייה אותה עבר באופן משמעותי בכושר ההשתכרות, ולכן הוא מבקש פיצוי עקב כך.

קיראו בהרחבה על: נפגעת בתאונת דרכים - מהו סכום הפיצויים שתקבל?

הנתבעים מצידם טענו שכושר ההשתכרות נפגע באופן משמעותי כבר בתאונה הראשונה ולכן אין להטיל עליהם תשלום פיצויים בגין עילה זו.

בפסק הדין חזר בית המשפט על ההלכה לפיה אין להטיל על מזיק תשלום פיצויים בגין נזק שאינו אחראי בגינו, בהמשך לכך בחן את הראיות והעדויות שהוצגו על ידי הצדדים והוסיף בחינה של האירועים על פי שיקול דעתו תוך כדי התייחסות למקרה הספציפי של הנפגע.

בית המשפט הוסיף וחידד הלכות של הפסיקה וכינה את כושר השתכרותו של אדם כ"נכס" ואמר כי גם אם לא הוכחה פגיעה בפועל בנכס זה, ניתן לתת בגין פגיעה פיצויים צופי פני עתיד, ובכך הרחיב את מתן הפיצויים בגין עילה של הפסד השתכרות.

מומלץ לקרוא גם על: חזרה לשגרה אחרי תאונת דרכים - תקציר פסק דין

לאור זאת, קיבל בית המשפט את התביעה אך עקב השתכרותו הנמוכה של התובע העניק לו פיצוי נמוך של 70,000 ₪ בלבד בגין הפסד השתכרות.

נפגעת עקב תאונת דרכים? פנה אל עורך דין בקיא בתחום שיסייע לך להשיג את הפיצוי המגיע לך.

לקבלת סיוע לחץ - יעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

25 ביולי 2021

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

17 באוגוסט 2021

התיק הרפואי נעלם? התביעה ...

הגשת תביעה ברשלנות רפואית במקרה שהתיק הרפואי נעלם או חסרים מסמכים! נטל ההוכחה עובר למוסד הרפואי שהיה אחראי לניהול הרשומה הרפואית ...

קרא עוד

22 באוגוסט 2021

תסמונת איקס שביר

עורך הדין עופר סולר מביא לפנינו הסבר מקיף אודות תסמונת האיקס השביר, כולל דוגמאות למקרי רשלנות רפואית ופסקי דין מתביעות...

קרא עוד

25 באוגוסט 2021

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

31 באוגוסט 2021

תביעת פיצויים: איחור רשלנ...

האם רשלנות רפואית הובילה לאיחור באבחון מחלת הסרטן ועקב כך למותה של המנוחה? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט

קרא עוד

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36