חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

קביעת פיצויים עקב מות מפרנס משפחה

מחבר: 25/12/2019 19:11

אדם נהרג חלילה כתוצאה ממעשהו של אדם אחר. אם המנוח היה בעל משפחה, מפרנס או תומך בבני משפחתו כי אז מעבר לכאב האובדן ולצער שעימם נותרים להתמודד בני משפחת המנוח,עליהם להתמודד גם עם הנזק הכלכלי שמות יקירם הביא עימו.

מובן כי מוות פתאומי של מפרנס משפחה מוצא את בני המשפחה המומים, לא מוכנים ולא ערוכים להתמודד עם שלל האתגרים הניצבים בפניהם.

דווקא בשעות קשות אלו, רצוי להתייעץ עם עורך דין אשר עוסק בנזיקין ולפרוס בפניו את עובדות המקרה שהובילו למות יקירם. אם אכן ימצא עורך הדין כי מות המנוח אכן נגרם בנסיבות שמאפשרות למשפחה ולעיזבון המנוח לתבוע את הגורם למוות, אפשר ששאריו ויקיריו של המנוח יוכלו לפחות לקבל פיצוי כספי אשר לפחות במובן הכלכלי, יעניק מזור מסוים.

פסק דין - מוות מפרנס וקביעת פיצויים

פסק דין אשר ניתן בבית המשפט בעניין עזבון המנוח מחמוד שושה ויורשיו נ' מדינת ישראל (ת"א 7456/05) עוסק בשיעור הפיצוי לו זכאים שאריו של המנוח בתביעת נזיקין.

המנוח, מחמוד שושה, תושב שטחי הרשות הפלסטינית, היה בן 33 כאשר נורה בעורפו בכדור גומי, ע"י שוטר מג"ב בכפר חוסאן שם עבד המנוח, ירייה אשר גרמה לפציעה אנושה ולמות המנוח.

משפחתו של המנוח הגישה תביעת נזיקין כנגד המדינה בעילת רשלנות. המדינה הודתה באחריותה לנזקי התובעים אך הצדדים חלוקים בעניין היקף הנזק. הייתה מחלוקת עובדתית לעניין הכנסתו החודשית של המנוח טרם פטירתו, היקף אחזקתו בחנות אותה ניהל וקורות החנות לאחר פטירתו.

אלמנת הנפטר תבעה גם הוצאות קבורה ואבל ופיצויים בשל אובדן שירותי בעל.
דיני הנזיקין נותנים כלים חשבונאיים ברורים כיצד ל"תמחר" את הנזקים הכלכליים הנגרמים כתוצאה ממות מפרנס המשפחה, אך הפרמטרים לכך צריכים להיות נתמכים בראיות מוצקות לגבי גובה הכנסת הבעל, האישה וכו'.

בעניינינו, בקביעת הפסד העיזבון של המנוח, שנגרם כתוצאה מפטירתו, התעורר קושי. יורשי המנוח טענו כי המנוח הרוויח סכום העולה על 20 אלף ש"ח בחודש מחנותו וביקשו לחשב את הנזק הכלכלי על פי נתון זה.

עוד טענו התובעים, כי החנות הייתה בבעלותו היחידה של המנוח וכי רק הוא ידע לנהל אותה בצורה המיטבית וכי כתוצאה ממותו הפתאומי, יורשיו נאלצו למכור את החנות לדוד במחיר הפסד.

הבעיה ניעורה מאחר שהתובעים לא הצליחו להוכיח את טענותיהם לגבי רווחיות העסק ואו הכנסות המנוח וטענו כי מעולם לא הגישו דוחות רשמיים למס הכנסה והמע"מ הפלסטינאיים היות שזה המצב הנוהג ברשות.

בית המשפט היה מוכן לקבל את טענות היורשים לגבי ההכנסות הלא מדווחות אלא, שהיורשים לא הצליחו להוכיח נתונים ועובדות שיבססו את דבריהם ואף הוכח במהלך המשפט שהמנוח לא היה בעלים יחיד של החנות אלא שותף אחד מתוך ארבעה.

לפיכך בית המשפט התמודד בפסק הדין השאלה לגבי מה צריך לפצות את המשפחה: אובדן רווחי החנות או אובדן משכורתו החודשית של המנוח בלבד.

בית המשפט קבע לאור הראיות שהובאו בפניו, כי העובדה היחידה שהוכחה מעל לכל ספק היא כי המנוח ניהל בפועל את החנות, ומשכך שכרו נקבע לפחות כשכר מנהל בשטחים - 4000 ש"ח וזה היה הבסיס ליתרת החישובים.

בסופו של דבר הכריע בית המשפט כי על הנתבעת לשלם לתובעים פיצוי בסך 1,548,986 ש"ח, על פי הפירוט הבא:

          א.          פיצוי בגין אובדן השתכרות של השנים האבודות, בסך 1,083,986 ₪.

          ב.          פיצוי בגין הוצאות הקבורה, בסך 5,000 ₪.

          ג.          פיצוי בגין אובדן שירותי אב ובעל, בסך 60,000 ₪.

          ד.          פיצוי בגין כאב וסבל, בסך 400,000 ₪.

 כמו כן נקבע כי תשלם הנתבעת לבית החולים הדסה עין כרם את ההוצאות הרפואיות עבור הטיפול במנוח.

היות שהתובעים הערימו קשיים רבים בהבהרת גובה הכנסתו של המנוח, אשר הייתה הסוגיה העיקרית אשר נדונה, ישאו הם בהוצאות המשפט.

בכל מקרה של פטירה שלא כדרך הטבע של אדם, שנגרמה מנזק, תאונת דרכים, חבלה, רשלנות רפואית,  או מעשה שעשה מישהו וגרם למוות, חשוב מאוד לפנות לעורך דין הבקיא בתחום דיני הנזיקין ולהציג בפניו את הנתונים שהובילו למוות הלא צפוי.

עורך דין הבקיא בתחום הנזיקין ידע לאמוד את סיכויי התביעה ובמידה שיחליט שיש כאלו, ילקט את הנתונים הכספיים הכרוכים בתביעה, כמו גובה שכר הנפטר או רעייתו, מספר התלויים והיורשים ועוד נתוניים רלוונטיים ובעזרתם יגבש תביעת נזיקין.

את פניית ההתייעצות עם עורך דין בענייני נזיקין רצוי לא להשהות יתר על המידה וקרוב ככל האפשר למועד האירוע להקדים פנייה לעורך דין לקבלת ייעוץ והכוונה.

 לקבלת סיוע בתביעות נזיקין לחץ – יעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף קביעת פיצויים עקב מות מפרנס משפחה

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

27 ביולי 2020

רשלנות רפואית של מרדים בה...

רשלנות רפואית במעקב אחר ילדה לאחר ביצוע ניתוח ובעקבות כך נזק מוחי חמור...

קרא עוד

05 באוגוסט 2020

פיצויי של מיליונים על רשל...

עורך הדין עופר סולר ייצג תובע שנגרם לו נזק חמור בניתוח פריצת דיסק שעבר, ובית המשפט המחוזי פסק לטובתו מיליוני שקלים כפיצויי...

קרא עוד

05 באוגוסט 2020

רשלנות רפואית בניתוח מתיח...

רשלנות בניתוח מתיחת בטן, בשל כך שחובת המנתח לתת הסברים מלאים ומפורטים למטופלת על הסיבוכים הכרוכים בניתוח, לא התממשה.

קרא עוד

05 באוגוסט 2020

נותרו בגופך צלקות לאחר ני...

עו"ד עופר סולר מסביר על מקרים בהם הופעת צלקת בעקבות ניתוח עונה להגדרת רשלנות רפואית ומזכה את המטופל בפיצוי כספי...

קרא עוד

09 באוגוסט 2020

רשלנות בית חולים הובילה ל...

עו"ד עופר סולר מציג לפנינו פסק דין העוסק בשאלת רשלנות בית חולים כרמל בגרימת פקקת ברגלה הימנית של התובעת ודן בפרטי המקרה.

קרא עוד

16 באוגוסט 2020

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

16 באוגוסט 2020

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

20 באוגוסט 2020

חובת היידוע: הרופא חייב ל...

במקרה של לידת ילד או ילדה הנושאים מחלה גנטית תורשתית ובמידה ויתברר כי הרופא שליווה את מעקב ההריון לא הסביר ויידע את ההורים לגבי ה...

קרא עוד

02 בספטמבר 2020

רשלנות במניעת זיהום לאחר ...

תיאור עובדות מקרה של רשלנות בביצוע גרידה וגרימת זיהום אשר הצריך כריתת רחם ואיברים פנימיים, כולל הסברים מה ניתן לעשות במצב כזה.

קרא עוד

02 בספטמבר 2020

רשלנות באבחון גידול סרטני...

תיאור מקרה של תביעה בעילת רשלנות רפואית אשר גרמה למות המנוח כתוצאה מאבחנה מאוחרת של גידול סרטני ממאיר.

קרא עוד

02 בספטמבר 2020

רשלנות רפואית בקביעת מיקו...

עורך דין עופר סולר מסביר האם הטעות בקביעת המקום לניתוח המוח מהווה רשלנות רפואית וכן מה שיעור הפיצוי בגין הפגיעה באוטונומיה.

קרא עוד

02 בספטמבר 2020

אי אבחון חוסר אצבעות בסקי...

סקירה משפטית מקיפה אודות השאלה האם אי גילוי חוסר באצבעות בביצוע סקירת מערכות אצל העובר הינו בגדר רשלנות רפואית.

קרא עוד

07 בספטמבר 2020

האם תשניק בלידה עקב רשלנו...

בחינת מקרה רשלנות בלידה והשאלה האם התגלתה רשלנות בחילוץ עובר מהרחם והאם הסיבה לפיגור השכלי שנגרם לתינוק הינה תשניק בלידה.

קרא עוד

07 בספטמבר 2020

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

13 בספטמבר 2020

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

13 בספטמבר 2020

רשלנות רפואית של אורטופד

תיאור פרטי המקרה והסבר על תביעת רשלנות רפואית שהוגשה בטענה לבחירת טיפול שמרני תחת טיפול ניתוחי אורטופדי...

קרא עוד

13 בספטמבר 2020

נפגעת בזמן ניתוח גב ונגרם...

עו"ד עופר סולר מסביר על רשלנות רפואית בניתוח גב - עברת ניתוח גב ונגרם לך נזק?

קרא עוד

13 בספטמבר 2020

רשלנות באבחון וניתוח גידו...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו הסבר אודות תביעה שהוגשה בגין רשלנות באבחון גידול עצב השמע ובביצוע הניתוח להסרת הגידול...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36