חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

קביעת פיצויים עקב מות מפרנס משפחה

מחבר: 25/12/2019 19:11

אדם נהרג חלילה כתוצאה ממעשהו של אדם אחר. אם המנוח היה בעל משפחה, מפרנס או תומך בבני משפחתו כי אז מעבר לכאב האובדן ולצער שעימם נותרים להתמודד בני משפחת המנוח,עליהם להתמודד גם עם הנזק הכלכלי שמות יקירם הביא עימו.

מובן כי מוות פתאומי של מפרנס משפחה מוצא את בני המשפחה המומים, לא מוכנים ולא ערוכים להתמודד עם שלל האתגרים הניצבים בפניהם.

דווקא בשעות קשות אלו, רצוי להתייעץ עם עורך דין אשר עוסק בנזיקין ולפרוס בפניו את עובדות המקרה שהובילו למות יקירם. אם אכן ימצא עורך הדין כי מות המנוח אכן נגרם בנסיבות שמאפשרות למשפחה ולעיזבון המנוח לתבוע את הגורם למוות, אפשר ששאריו ויקיריו של המנוח יוכלו לפחות לקבל פיצוי כספי אשר לפחות במובן הכלכלי, יעניק מזור מסוים.

פסק דין - מוות מפרנס וקביעת פיצויים

פסק דין אשר ניתן בבית המשפט בעניין עזבון המנוח מחמוד שושה ויורשיו נ' מדינת ישראל (ת"א 7456/05) עוסק בשיעור הפיצוי לו זכאים שאריו של המנוח בתביעת נזיקין.

המנוח, מחמוד שושה, תושב שטחי הרשות הפלסטינית, היה בן 33 כאשר נורה בעורפו בכדור גומי, ע"י שוטר מג"ב בכפר חוסאן שם עבד המנוח, ירייה אשר גרמה לפציעה אנושה ולמות המנוח.

משפחתו של המנוח הגישה תביעת נזיקין כנגד המדינה בעילת רשלנות. המדינה הודתה באחריותה לנזקי התובעים אך הצדדים חלוקים בעניין היקף הנזק. הייתה מחלוקת עובדתית לעניין הכנסתו החודשית של המנוח טרם פטירתו, היקף אחזקתו בחנות אותה ניהל וקורות החנות לאחר פטירתו.

אלמנת הנפטר תבעה גם הוצאות קבורה ואבל ופיצויים בשל אובדן שירותי בעל.
דיני הנזיקין נותנים כלים חשבונאיים ברורים כיצד ל"תמחר" את הנזקים הכלכליים הנגרמים כתוצאה ממות מפרנס המשפחה, אך הפרמטרים לכך צריכים להיות נתמכים בראיות מוצקות לגבי גובה הכנסת הבעל, האישה וכו'.

בעניינינו, בקביעת הפסד העיזבון של המנוח, שנגרם כתוצאה מפטירתו, התעורר קושי. יורשי המנוח טענו כי המנוח הרוויח סכום העולה על 20 אלף ש"ח בחודש מחנותו וביקשו לחשב את הנזק הכלכלי על פי נתון זה.

עוד טענו התובעים, כי החנות הייתה בבעלותו היחידה של המנוח וכי רק הוא ידע לנהל אותה בצורה המיטבית וכי כתוצאה ממותו הפתאומי, יורשיו נאלצו למכור את החנות לדוד במחיר הפסד.

הבעיה ניעורה מאחר שהתובעים לא הצליחו להוכיח את טענותיהם לגבי רווחיות העסק ואו הכנסות המנוח וטענו כי מעולם לא הגישו דוחות רשמיים למס הכנסה והמע"מ הפלסטינאיים היות שזה המצב הנוהג ברשות.

בית המשפט היה מוכן לקבל את טענות היורשים לגבי ההכנסות הלא מדווחות אלא, שהיורשים לא הצליחו להוכיח נתונים ועובדות שיבססו את דבריהם ואף הוכח במהלך המשפט שהמנוח לא היה בעלים יחיד של החנות אלא שותף אחד מתוך ארבעה.

לפיכך בית המשפט התמודד בפסק הדין השאלה לגבי מה צריך לפצות את המשפחה: אובדן רווחי החנות או אובדן משכורתו החודשית של המנוח בלבד.

בית המשפט קבע לאור הראיות שהובאו בפניו, כי העובדה היחידה שהוכחה מעל לכל ספק היא כי המנוח ניהל בפועל את החנות, ומשכך שכרו נקבע לפחות כשכר מנהל בשטחים - 4000 ש"ח וזה היה הבסיס ליתרת החישובים.

בסופו של דבר הכריע בית המשפט כי על הנתבעת לשלם לתובעים פיצוי בסך 1,548,986 ש"ח, על פי הפירוט הבא:

          א.          פיצוי בגין אובדן השתכרות של השנים האבודות, בסך 1,083,986 ₪.

          ב.          פיצוי בגין הוצאות הקבורה, בסך 5,000 ₪.

          ג.          פיצוי בגין אובדן שירותי אב ובעל, בסך 60,000 ₪.

          ד.          פיצוי בגין כאב וסבל, בסך 400,000 ₪.

 כמו כן נקבע כי תשלם הנתבעת לבית החולים הדסה עין כרם את ההוצאות הרפואיות עבור הטיפול במנוח.

היות שהתובעים הערימו קשיים רבים בהבהרת גובה הכנסתו של המנוח, אשר הייתה הסוגיה העיקרית אשר נדונה, ישאו הם בהוצאות המשפט.

בכל מקרה של פטירה שלא כדרך הטבע של אדם, שנגרמה מנזק, תאונת דרכים, חבלה, רשלנות רפואית,  או מעשה שעשה מישהו וגרם למוות, חשוב מאוד לפנות לעורך דין הבקיא בתחום דיני הנזיקין ולהציג בפניו את הנתונים שהובילו למוות הלא צפוי.

עורך דין הבקיא בתחום הנזיקין ידע לאמוד את סיכויי התביעה ובמידה שיחליט שיש כאלו, ילקט את הנתונים הכספיים הכרוכים בתביעה, כמו גובה שכר הנפטר או רעייתו, מספר התלויים והיורשים ועוד נתוניים רלוונטיים ובעזרתם יגבש תביעת נזיקין.

את פניית ההתייעצות עם עורך דין בענייני נזיקין רצוי לא להשהות יתר על המידה וקרוב ככל האפשר למועד האירוע להקדים פנייה לעורך דין לקבלת ייעוץ והכוונה.

 לקבלת סיוע בתביעות נזיקין לחץ – יעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר נזקי גוף קביעת פיצויים עקב מות מפרנס משפחה

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24