חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

קביעת פיצויים עקב מות מפרנס משפחה

מחבר: 25/12/2019 19:11

אדם נהרג חלילה כתוצאה ממעשהו של אדם אחר. אם המנוח היה בעל משפחה, מפרנס או תומך בבני משפחתו כי אז מעבר לכאב האובדן ולצער שעימם נותרים להתמודד בני משפחת המנוח,עליהם להתמודד גם עם הנזק הכלכלי שמות יקירם הביא עימו.

מובן כי מוות פתאומי של מפרנס משפחה מוצא את בני המשפחה המומים, לא מוכנים ולא ערוכים להתמודד עם שלל האתגרים הניצבים בפניהם.

דווקא בשעות קשות אלו, רצוי להתייעץ עם עורך דין אשר עוסק בנזיקין ולפרוס בפניו את עובדות המקרה שהובילו למות יקירם. אם אכן ימצא עורך הדין כי מות המנוח אכן נגרם בנסיבות שמאפשרות למשפחה ולעיזבון המנוח לתבוע את הגורם למוות, אפשר ששאריו ויקיריו של המנוח יוכלו לפחות לקבל פיצוי כספי אשר לפחות במובן הכלכלי, יעניק מזור מסוים.

פסק דין - מוות מפרנס וקביעת פיצויים

פסק דין אשר ניתן בבית המשפט בעניין עזבון המנוח מחמוד שושה ויורשיו נ' מדינת ישראל (ת"א 7456/05) עוסק בשיעור הפיצוי לו זכאים שאריו של המנוח בתביעת נזיקין.

המנוח, מחמוד שושה, תושב שטחי הרשות הפלסטינית, היה בן 33 כאשר נורה בעורפו בכדור גומי, ע"י שוטר מג"ב בכפר חוסאן שם עבד המנוח, ירייה אשר גרמה לפציעה אנושה ולמות המנוח.

משפחתו של המנוח הגישה תביעת נזיקין כנגד המדינה בעילת רשלנות. המדינה הודתה באחריותה לנזקי התובעים אך הצדדים חלוקים בעניין היקף הנזק. הייתה מחלוקת עובדתית לעניין הכנסתו החודשית של המנוח טרם פטירתו, היקף אחזקתו בחנות אותה ניהל וקורות החנות לאחר פטירתו.

אלמנת הנפטר תבעה גם הוצאות קבורה ואבל ופיצויים בשל אובדן שירותי בעל.
דיני הנזיקין נותנים כלים חשבונאיים ברורים כיצד ל"תמחר" את הנזקים הכלכליים הנגרמים כתוצאה ממות מפרנס המשפחה, אך הפרמטרים לכך צריכים להיות נתמכים בראיות מוצקות לגבי גובה הכנסת הבעל, האישה וכו'.

בעניינינו, בקביעת הפסד העיזבון של המנוח, שנגרם כתוצאה מפטירתו, התעורר קושי. יורשי המנוח טענו כי המנוח הרוויח סכום העולה על 20 אלף ש"ח בחודש מחנותו וביקשו לחשב את הנזק הכלכלי על פי נתון זה.

עוד טענו התובעים, כי החנות הייתה בבעלותו היחידה של המנוח וכי רק הוא ידע לנהל אותה בצורה המיטבית וכי כתוצאה ממותו הפתאומי, יורשיו נאלצו למכור את החנות לדוד במחיר הפסד.

הבעיה ניעורה מאחר שהתובעים לא הצליחו להוכיח את טענותיהם לגבי רווחיות העסק ואו הכנסות המנוח וטענו כי מעולם לא הגישו דוחות רשמיים למס הכנסה והמע"מ הפלסטינאיים היות שזה המצב הנוהג ברשות.

בית המשפט היה מוכן לקבל את טענות היורשים לגבי ההכנסות הלא מדווחות אלא, שהיורשים לא הצליחו להוכיח נתונים ועובדות שיבססו את דבריהם ואף הוכח במהלך המשפט שהמנוח לא היה בעלים יחיד של החנות אלא שותף אחד מתוך ארבעה.

לפיכך בית המשפט התמודד בפסק הדין השאלה לגבי מה צריך לפצות את המשפחה: אובדן רווחי החנות או אובדן משכורתו החודשית של המנוח בלבד.

בית המשפט קבע לאור הראיות שהובאו בפניו, כי העובדה היחידה שהוכחה מעל לכל ספק היא כי המנוח ניהל בפועל את החנות, ומשכך שכרו נקבע לפחות כשכר מנהל בשטחים - 4000 ש"ח וזה היה הבסיס ליתרת החישובים.

בסופו של דבר הכריע בית המשפט כי על הנתבעת לשלם לתובעים פיצוי בסך 1,548,986 ש"ח, על פי הפירוט הבא:

          א.          פיצוי בגין אובדן השתכרות של השנים האבודות, בסך 1,083,986 ₪.

          ב.          פיצוי בגין הוצאות הקבורה, בסך 5,000 ₪.

          ג.          פיצוי בגין אובדן שירותי אב ובעל, בסך 60,000 ₪.

          ד.          פיצוי בגין כאב וסבל, בסך 400,000 ₪.

 כמו כן נקבע כי תשלם הנתבעת לבית החולים הדסה עין כרם את ההוצאות הרפואיות עבור הטיפול במנוח.

היות שהתובעים הערימו קשיים רבים בהבהרת גובה הכנסתו של המנוח, אשר הייתה הסוגיה העיקרית אשר נדונה, ישאו הם בהוצאות המשפט.

בכל מקרה של פטירה שלא כדרך הטבע של אדם, שנגרמה מנזק, תאונת דרכים, חבלה, רשלנות רפואית,  או מעשה שעשה מישהו וגרם למוות, חשוב מאוד לפנות לעורך דין הבקיא בתחום דיני הנזיקין ולהציג בפניו את הנתונים שהובילו למוות הלא צפוי.

עורך דין הבקיא בתחום הנזיקין ידע לאמוד את סיכויי התביעה ובמידה שיחליט שיש כאלו, ילקט את הנתונים הכספיים הכרוכים בתביעה, כמו גובה שכר הנפטר או רעייתו, מספר התלויים והיורשים ועוד נתוניים רלוונטיים ובעזרתם יגבש תביעת נזיקין.

את פניית ההתייעצות עם עורך דין בענייני נזיקין רצוי לא להשהות יתר על המידה וקרוב ככל האפשר למועד האירוע להקדים פנייה לעורך דין לקבלת ייעוץ והכוונה.

 לקבלת סיוע בתביעות נזיקין לחץ – יעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף קביעת פיצויים עקב מות מפרנס משפחה

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

25 ביולי 2021

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

17 באוגוסט 2021

התיק הרפואי נעלם? התביעה ...

הגשת תביעה ברשלנות רפואית במקרה שהתיק הרפואי נעלם או חסרים מסמכים! נטל ההוכחה עובר למוסד הרפואי שהיה אחראי לניהול הרשומה הרפואית ...

קרא עוד

22 באוגוסט 2021

תסמונת איקס שביר

עורך הדין עופר סולר מביא לפנינו הסבר מקיף אודות תסמונת האיקס השביר, כולל דוגמאות למקרי רשלנות רפואית ופסקי דין מתביעות...

קרא עוד

25 באוגוסט 2021

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

31 באוגוסט 2021

תביעת פיצויים: איחור רשלנ...

האם רשלנות רפואית הובילה לאיחור באבחון מחלת הסרטן ועקב כך למותה של המנוחה? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט

קרא עוד

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36