חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

הרופא התרשל בזמן הניתוח וגרם לך לנזק פיזי ונפשי?

עברת ניתוח ונגרמו לך נזקים? הניתוח כשל ונותרה בגופך נכות קשה? יכול להיות שהמדובר על רשלנות רפואית חמורה, ובכל מקרה מגיע לך לקבל תשובות ברורות!

פניה מהירה לעורך דין >>
עורך דין עופר סולר מומחה רשלנות רפואית

רשלנות רפואית בזמן ניתוח

עברת ניתוח ונגרמו לך נזקים? הניתוח כשל ונותרה בגופך נכות קשה? יכול להיות שהמדובר על רשלנות רפואית חמורה, ובכל מקרה מגיע לך לקבל תשובות!

פניה מהירה לעורך דין >>

רשלנות רפואית של מרדים בהשגחה אחרי ניתוח

מחבר: 31/03/2024 12:58

גם ניתוח פשוט וקל אשר נראה כמעט נטול סיכונים וסיבוכים עלול להסתיים חלילה בנזק כבד בשל רשלנות רפואית בטיפול. האחריות לשלום המנותח מוטלת כמובן על המנתח ועל המרדים אשר מלווים את המנותח בעת הניתוח ומטפלים בו.

פסק הדין שניתן בבית המשפט המחוזי בעניין אברבנאל אורטל (קטינה), אברבנאל שמחה ואברבנאל יאיר נ' פרופסור ברנרד הרשקוביץ, ד"ר בקנר דניאל ובית החולים "רמת מרפא" בחיפה, עסק בתביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית שהגישו אברבנאל והוריה כנגד מי שטיפלו בקטינה וגרמו לה לנזק בלתי הפיך בעת הטיפול הרפואי אשר לטענתם בוצע באופן רשלני.

בהיותה של התובעת בת שנה וחודש היא נאלצה לעבור ניתוח להסרת נקודת חן. הניתוח בוצע בבית החולים "רמת מרפא" בחיפה ביום 02.02.93. בית החולים סיפק את חדר הניתוח והשירותים הנלווים ובהם עזרה והשגחה של אחות. הרופא המנתח היה פרופסור הרשקוביץ והרופא המרדים היה ד"ר בקנר. 

הניתוח הסתיים בהצלחה בשעה 09:25 ואורטל הועברה לחדר ההתאוששות. לאחר כ-20 דקות בשעה 09:45 כאשר ד"ר בקנר ניגש לראות את מצבה היא הייתה שכובה על בטנה כשהיא כחולה ללא דופק וללא נשימה.

התובעת עברה החייאה והועברה להמשך טיפול ואשפוז בבית החולים רמב"ם בחיפה. לתובעת נגרמה עקב האירוע נכות של 100% לצמיתות בשל נזק מוחי.

הנתבעים הגיעו להסכם פשרה אל מול התובעים, לפיו יפוצו בסך 4,131,230 ₪, אך נותרה מחלוקת בין הנתבעים באשר לאחריות. בית החולים טען כי המקרה אירע עקב רשלנות הרופאים ואילו הרופאים טענו כי המקרה אירע עקב רשלנות של בית החולים ו/או עובדיו ובפרט עקב אי השגחה נאותה של האחות גב' בורשטיין.

יש לציין כי הן הרופאים והן בית החולים מבוטחים מפני מקרי רשלנות רפואית ואחריות בנזיקין וכן כי הרופאים אינם עובדים של בית החולים, הם יכולים להשתמש בחדר הניתוחים וכן להיעזר בצוות בית החולים תמורת תשלום.

המומחה הרפואי, ד"ר גבריאל גורמן, מנהל היחידה לטיפול נמרץ בבית החולים סורוקה, סבר כי הרופא המרדים פעל בצורה נכונה ולתקרית שלאחר ההרדמה אין קשר לניתוח עצמו.

מומחה מטעם בית החולים מנהל יחידת הרדמת ילדים בשניידר, ד"ר יעקב כץ, סבר כי הליך ההתאוששות לא היה תקין. זאת מאחר וד"ר בקנר הורה שלא לחבר את הילדה לחמצן ולאמצעי ניטור.

על כן התדרדרות מצבה של הילדה לא אובחנה בזמן. רופאים מטעם משרד הבריאות שחקרו את המקרה, ד"ר ברקוביץ וד"ר זילביגר, קבעו כי ד"ר בקנר ראה את התובעת לראשונה ביום הניתוח שזהו הנוהל בבית החולים, לא היה מכתב הפניה מרופא מטפל ולא נרשם כמה זמן ארכה הבדיקה. ד"ר בקנר ניסה להחדיר עירוי באתרים שונים בגוף התובעת ללא הצלחה וביצע את הניתוח ללא עירוי.

נכתב עוד כי התובעת שוחררה להשגחת אימה והאחות טלי בורשטיין וצוין כי באותו היום הייתה חסרה אחות במחלקה.

הרופאים מצאו כי לא קיים בבית החולים נוהל מסודר לקבלת מידע רפואי על המנותח, המרדים רואה את הילד רק זמן קצר לפני הניתוח, אין הנחיות ברורות לגבי צום לפני הניתוח, כאשר מטפלים בילד יש להקפיד שיהיה וריד פתוח (עירוי) גם אם מדובר בפעולה קצרה, אין הקפדה על  תיעוד התעוררות, אין הקפדה על השגחה צמודה ונהלי רישום וכן יש לנטר ילד לפחות בחצי השעה הראשונה לאחר ניתוח ולספק חמצן.

הגברת בורשטיין, אחות מנוסה ואחראית, לא פעלה בניגוד להוראות הרופא. היא הייתה אחראית על שלושה חולים בחדר, שזהו יחס תקין ובאותה עת עסקה בשחרור חולה.

בית המשפט קבע כי המקרה אירע עקב תקלות משני הצדדים והחליט לחלק את האחריות בין הרופאים לבין בית החולים שווה בשווה - 50% על שני הרופאים ו-50% על בית החולים.

עורכי הדין שלנו עונים על סוגיות רלוונטיות בנושא

באתר שלנו תוכלו לקרוא אלפי סקירות רפואיות ומשפטיות שכתבו מומחים רפואיים ועורכי דין על סמך ניסיון פרקטי בטיפול וייצוג נפגעי רשלנות רפואית.
 
עורכי הדין במשרדנו צברו ניסיון רב לאורך השנים, טיפלנו ונתנו ייעוץ משפטי לאלפי אנשים שרצו לבדוק היתכנות להגשת תביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית. רוב האנשים שפונים למשרדנו מתעניינים לרוב בשאלות מרכזיות, אשר רלוונטיות כמעט בכל מקרה של רשלנות רפואית ובהתאם לנסיבות הספציפיות של כל אחד ואחת מן הפונים.
 
לפניכם תשובות מפורטות והסברים של עורך הדין עופר סולר לשאלות נפוצות בנושא הרדמה רשלנית בניתוח והזכויות המגיעות לכם בכל מקרה כזה.

אמי נכנסה לניתוח בחזה ונפטרה בעקבות סיבוך, איך יודעים אם זו רשלנות של הרופא המנתח או רשלנות של הרופא המרדים?

כדי להעריך מה הביא לתוצאה הקשה של פטירה בעת ניתוח והאם מדובר בהתרשלות בטיפול ברת מניעה, יש צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי מלפני הניתוח, מהניתוח עצמו וכמובן אם יש דוח נתיחה לאחר המוות לקבל גם אותו.

הרופא המנתח אחראי טרם הניתוח לתכנן את הניתוח ולבחור את הניתוח המתאים ביותר למצבו הרפואי של המטופל.

לאחר שהרופא הכירורג מחליט איזה ניתוח יש לבצע למטופל, המטופל נבדק בידי רופא מומחה בתחום ההרדמה וטיפול נמרץ. הרופא המרדים בודק פיזית את המטופל וכן בודק את בדיקות הדם, השתן ובדיקות ההדמיה שלו ומעריך את הסיכון הניתוחי אצל המטופל.

הסיכון הניתוחי הינו שקלול של גיל המטופל, מחלות רקע שלו, תרופות שהוא נוטל, משקל, מבנה אנטומי של הצוואר ודרכי הנשימה העליונות ועוד גורמים רבים אשר מביאים את הרופא המרדים למסקנה האם המטופל מסוגל לעבור את הניתוח בשלום וללא סיבוכים הרדמתים וכן איזו הרדמה תתאים למטופל בכפוף לסוג הניתוח המתוכנן.

במקרה שאתה מתאר יהיה צורך לבחון מה גרם להתדרדרות בזמן הניתוח, האם אמך ז"ל נכנסה לניתוח שהיא אכן זקוקה לו ושיכול היה לפתור את בעייתה הרפואית, האם נערכה הערכה הרדמתית ראויה של הסיכון בניתוח, האם הייתה התרשלות בזמן ההרדמה או בביצוע הניתוח עצמו והאם היה איחור בזיהוי סיבוכים שאירעו.

כאמור, כדי לבצע בדיקה רצינית של המקרה יהיה צורך באיסוף התיעוד והתייעצות עם רופא מומחה מתאים. כך או כך, רצוי בשלב ראשון לפנות אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית שיוכל לסייע לכם בבחינת המקרה ובהפניה למומחה הרפואי המתאים.

נפגעתי בעקבות רשלנות בהרדמה בעת ניתוח בבית חולים, המרדים שהיה אחראי על ההרדמה בניתוח היה מתמחה ולא מומחה, האם זה בניגוד לחוק? האם יש עילה לתביעה?

חלק גדול מהרופאים המרדימים העובדים בבתי חולים של הרפואה הציבורית הינם רופאים מתמחים. המדובר ברופאים מוסמכים אשר סיימו את לימודיהם בבית הספר לרפואה ואת כל ההכשרות והבחינות הנדרשות וכעת הם בשלב ההכשרה לקבלת תואר מומחה ברפואה בתחום ההרדמה וטיפול נמרץ.

ביצוע הרדמה והשגחה הרדמתית בעת ניתוח בידי רופא מתמחה מקובל ואינו נוגד את החוק ולעזרת הרופא המתמחה עומד בעת הצורך רופא מומחה בהרדמה.

כדי להעריך אם אכן הייתה התרשלות בטיפול וההשגחה בעת הניתוח מצד הרופא המרדים, יהיה צורך לקבל את מלוא הרשומה הרפואית מבית החולים מלפני הניתוח, מהניתוח עצמו ולאחריו ולהתייעץ עם רופא מומחה בתחום ההרדמה בליווי עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית.

בעת הלידה ביצע לי רופא מרדים הרדמה אפידורלית, לאחר הלידה הרגשתי כאבי ראש עזים מאוד ועד היום, כחצי שנה לאחר הלידה, יש לי חולשה ברגל ימין. איך מבררים אם הייתה רשלנות בהרדמה?

הרדמה אפידורלית - Epidural Anesthesia, הינה טכניקה לאלחוש מקומי אשר נעשה בה שימוש נפוץ בעת לידה להקלה על כאבי הצירים. המדובר בהזרקה של חומר מאלחש בין חוליות הגב לחלל שנמצא מעל קרום הדורה, אשר מתחתיו נמצא חוט השדרה בתוך נוזל.

לא כל סיבוך בהרדמה אפידולרית הינו בהכרח תוצאה של רשלנות רפואית, אולם במקרים בהם נגרם נזק אשר נראה כי ניתן לשייך אותו להרדמה האפידורלית, יש מקום לבחון את איכות הטיפול ההרדמתי.

ראשית, יש לבחון האם המטופלת התאימה להרדמה אפידורלית, שכן יש הוראות נגד לביצוע סוג זה של הרדמה כמו למשל עיוותים בעמוד השדרה, בעיות קרישה, נשים הנוטלות אספירין באופן קבוע ולא הפסיקו את נטילתו ועוד.

במקרים של כאבי ראש עזים לאחר ההרדמה עולה האפשרות כי הרופא המרדים חדר עם מחט ההרדמה את קרום הדורה בחוט השדרה ונוצר דלף של נוזל השדרה CSF, כאשר בהרדמה אפידורלית תקינה המחט אינה אמורה לחדור את קרום הדורה וחומר ההרדמה אמור להיות מוזרק מעל לקרום הדורה. לרוב אין המדובר במצב מסוכן והוא חולף ללא פגיעה קבועה.

במקרים של נזק בעקבות הרדמה אפידורלית וחשד להתרשלות יש צורך לקבל את התיק הרפואי המלא, כולל בדיקות הדמיה ולהתייעץ עם רופא מומחה בתחום ההרדמה. נדגיש שכדאי ורצוי לפני כן לפנות ליעוץ וייצוג של עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית.    

במידה ואתה או אחד מיקריך נפגעתם עקב טיפול רפואי אשר יש חשד כי אינו הולם או רשלני, מומלץ לפנות בהקדם אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית.

אנו במשרד עו"ד סולר קפלינסקי צברנו ניסיון רב שנים בטיפול וייצוג נפגעי רשלנות רפואית ונשמח להעניק גם לך ייעוץ משפטי אישי ומקצועי, ללא צורך בהתחייבות.

לשיחת ייעוץ ראשוני עם עורך דין מומחה פנה/י אלינו!

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (5) | דירוגים (1)

5 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר רשלנות רפואית הרדמה רשלנות מרדים

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24