חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

פציעה בעת לימודים בבית ספר טכני - אחריות המורה

מחבר: 27/12/2019 15:29

בעקבות חובת הגיוס לצבא המוחלת בישראל, צבא אשר יש לו מערך טכנולוגי רחב, קיים צורך ממשי בהכשרה מקצועית כבר בגילאי התיכון. לשם כך הקימה המדינה בתי ספר תיכון טכנולוגיים שבהם בוחרים ללמוד בני נוער על מנת לרכוש ידע מקצועי וטכני בו הם ישתמשו במהלך שירותם הצבאי כאנשי המערך הטכנולוגי.

השיעורים בבתי ספר אלו כרוכים בעבודה מעשית על כלי עבודה בהם משתמשים במערך הטכנולוגי הצבאי, וזאת כדי שהתלמידים יגיעו לצבא עם מיומנות גבוהה וללא שיש להם צורך לעבור הכשרה נוספת וארוכה במהלך השירות.

שימוש לא נכון בכלים אלו במהלך הלמידה עלול לגרום לפגיעות קשות, פגיעות אשר ניתן למנוע על ידי הדרכה בדבר הדרך הנכונה להשתמש בכלים אלו. לכן, על המורים בבתי הספר המקצועיים לנקוט זהירות והקפדה יתרה בשעה שהם מעבירים את שיעוריהם.

נזקי גוף שנגרמו בעת פציעה בשיעור טכנולוגי בבית הספר - פסק דין לדוגמה

מקרה של פגיעה בשיעור בבית ספר טכנולוגי התרחש בתיק ת.א (ת"א) 22524/05 אדם מירג'ני נ' רשת עמל. במקרה זה למד התובע באחד מבתי הספר של הנתבעת על מנת להיות מוסמך כמכונאי מטוסי f-16 וכדי לשרת בתפקיד זה במהלך שירותו הצבאי.

בזמן שהיה בן 15, השתתף התובע בסדנה לייצור מנגל באמצעות פח אותה העביר מורה מוסמך בבית הספר.

במהלך השיעור נתבקשו לעבוד עם מכונה שמטרתה הייתה ערגול פחים, מכונה בה לא השתמשו בעבר. המורה נתן הסבר קצר בקשר לכפתורים הנמצאים על המכונה והסביר להם איזה כפתור מיועד לכיבוי המכונה ולאחר מכן עזב את החדר.

התובע החל להשתמש במכונה ולאחר זמן קצר נתפס סרבלו במכונה, ידו נמשכה ונמחצה בין שני גלילים במכונה ונגרם לה נזק.

התובע הנפגע הגיש תביעת נזיקין כנגד רשת בתי הספר בטענה להתרשלות מצד הנתבעת בפיקוח עליו כתלמיד בבית הספר ובשמירה על הבטיחות בזמן השיעור, ודרש שישולם לו פיצוי בגין הנזק שנגרם לו.

תחילה קבע בית המשפט כי הוא מאמין לגרסתו של התובע שפציעתו נגרמה עקב הסתבכותו של הסרבל במכונה וכי נסיונותיו לכבות את המכונה באמצעות הכפתור לא צלחו.

לאחר מכן ניגש בית המשפט לדון באחריותו של בית הספר לאירוע.

בעניין זה חידד את גישתו הרווחת של בית המשפט לפיה מהות היחסים בין מורה לתלמיד דומה ליחסים שבין הורה וילד ולכן עליו לדאוג לבטיחותו, לעניין זה חידד בית המשפט את הקביעה וקבע שבמקום בו ניתן בקלות לשמור על הבטיחות כך תגבר אחריותו של המורה לגבי התלמיד.

דברים אלו מקבלים משמעות מיוחדת בענייננו בו השתמש התובע במכונה מסוכנת ששימוש לא נכון בה עלול לגרום לנזק קשה, לכן, משלא הקפידו המורה ובית הספר על הבטיחות, יש למצוא אותם אחראיים לנזק.

עוד הוסיף בית המשפט ואמר כי כיון שמדובר בילד בן 15 בלבד לא ניתן ליחס לו אחריות או אשם תורם כל שהוא לקרות התאונה ולנזק שנגרם לו.

לאחר שבחן בית המשפט את נסיבות חייו של התובע שהצליח להמשיך בחייו הרגילים למרות הפציעה, ושמע מומחים שונים ביחס למצבו הרפואי החליט להעניק לו כ-100,000 ₪ פיצויים עבור הפגיעה שנגרמה לו.

אם גם אתה נפגעת כתוצאה מרשלנות של אחר מומלץ לך לפנות בהקדם אל עורך דין לקבלת יעוץ משפטי בדבר זכויותיך המשפטיות.

לקבלת סיוע אישי ודיסקרטי ליחצו: יעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף פציעה בעת לימודים בבית ספר טכני - אחריות המורה

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

25 ביולי 2021

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

17 באוגוסט 2021

התיק הרפואי נעלם? התביעה ...

הגשת תביעה ברשלנות רפואית במקרה שהתיק הרפואי נעלם או חסרים מסמכים! נטל ההוכחה עובר למוסד הרפואי שהיה אחראי לניהול הרשומה הרפואית ...

קרא עוד

22 באוגוסט 2021

תסמונת איקס שביר

עורך הדין עופר סולר מביא לפנינו הסבר מקיף אודות תסמונת האיקס השביר, כולל דוגמאות למקרי רשלנות רפואית ופסקי דין מתביעות...

קרא עוד

25 באוגוסט 2021

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

31 באוגוסט 2021

תביעת פיצויים: איחור רשלנ...

האם רשלנות רפואית הובילה לאיחור באבחון מחלת הסרטן ועקב כך למותה של המנוחה? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט

קרא עוד

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36