חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

פציעה בעת לימודים בבית ספר טכני - אחריות המורה

מחבר: 27/12/2019 15:29

בעקבות חובת הגיוס לצבא המוחלת בישראל, צבא אשר יש לו מערך טכנולוגי רחב, קיים צורך ממשי בהכשרה מקצועית כבר בגילאי התיכון. לשם כך הקימה המדינה בתי ספר תיכון טכנולוגיים שבהם בוחרים ללמוד בני נוער על מנת לרכוש ידע מקצועי וטכני בו הם ישתמשו במהלך שירותם הצבאי כאנשי המערך הטכנולוגי.

השיעורים בבתי ספר אלו כרוכים בעבודה מעשית על כלי עבודה בהם משתמשים במערך הטכנולוגי הצבאי, וזאת כדי שהתלמידים יגיעו לצבא עם מיומנות גבוהה וללא שיש להם צורך לעבור הכשרה נוספת וארוכה במהלך השירות.

שימוש לא נכון בכלים אלו במהלך הלמידה עלול לגרום לפגיעות קשות, פגיעות אשר ניתן למנוע על ידי הדרכה בדבר הדרך הנכונה להשתמש בכלים אלו. לכן, על המורים בבתי הספר המקצועיים לנקוט זהירות והקפדה יתרה בשעה שהם מעבירים את שיעוריהם.

נזקי גוף שנגרמו בעת פציעה בשיעור טכנולוגי בבית הספר - פסק דין לדוגמה

מקרה של פגיעה בשיעור בבית ספר טכנולוגי התרחש בתיק ת.א (ת"א) 22524/05 אדם מירג'ני נ' רשת עמל. במקרה זה למד התובע באחד מבתי הספר של הנתבעת על מנת להיות מוסמך כמכונאי מטוסי f-16 וכדי לשרת בתפקיד זה במהלך שירותו הצבאי.

בזמן שהיה בן 15, השתתף התובע בסדנה לייצור מנגל באמצעות פח אותה העביר מורה מוסמך בבית הספר.

במהלך השיעור נתבקשו לעבוד עם מכונה שמטרתה הייתה ערגול פחים, מכונה בה לא השתמשו בעבר. המורה נתן הסבר קצר בקשר לכפתורים הנמצאים על המכונה והסביר להם איזה כפתור מיועד לכיבוי המכונה ולאחר מכן עזב את החדר.

התובע החל להשתמש במכונה ולאחר זמן קצר נתפס סרבלו במכונה, ידו נמשכה ונמחצה בין שני גלילים במכונה ונגרם לה נזק.

התובע הנפגע הגיש תביעת נזיקין כנגד רשת בתי הספר בטענה להתרשלות מצד הנתבעת בפיקוח עליו כתלמיד בבית הספר ובשמירה על הבטיחות בזמן השיעור, ודרש שישולם לו פיצוי בגין הנזק שנגרם לו.

תחילה קבע בית המשפט כי הוא מאמין לגרסתו של התובע שפציעתו נגרמה עקב הסתבכותו של הסרבל במכונה וכי נסיונותיו לכבות את המכונה באמצעות הכפתור לא צלחו.

לאחר מכן ניגש בית המשפט לדון באחריותו של בית הספר לאירוע.

בעניין זה חידד את גישתו הרווחת של בית המשפט לפיה מהות היחסים בין מורה לתלמיד דומה ליחסים שבין הורה וילד ולכן עליו לדאוג לבטיחותו, לעניין זה חידד בית המשפט את הקביעה וקבע שבמקום בו ניתן בקלות לשמור על הבטיחות כך תגבר אחריותו של המורה לגבי התלמיד.

דברים אלו מקבלים משמעות מיוחדת בענייננו בו השתמש התובע במכונה מסוכנת ששימוש לא נכון בה עלול לגרום לנזק קשה, לכן, משלא הקפידו המורה ובית הספר על הבטיחות, יש למצוא אותם אחראיים לנזק.

עוד הוסיף בית המשפט ואמר כי כיון שמדובר בילד בן 15 בלבד לא ניתן ליחס לו אחריות או אשם תורם כל שהוא לקרות התאונה ולנזק שנגרם לו.

לאחר שבחן בית המשפט את נסיבות חייו של התובע שהצליח להמשיך בחייו הרגילים למרות הפציעה, ושמע מומחים שונים ביחס למצבו הרפואי החליט להעניק לו כ-100,000 ₪ פיצויים עבור הפגיעה שנגרמה לו.

אם גם אתה נפגעת כתוצאה מרשלנות של אחר מומלץ לך לפנות בהקדם אל עורך דין לקבלת יעוץ משפטי בדבר זכויותיך המשפטיות.

לקבלת סיוע אישי ודיסקרטי ליחצו: יעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר נזקי גוף פציעה בעת לימודים בבית ספר טכני - אחריות המורה

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24