חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

האם פוליסת הביטוח לחו''ל מכסה תאונות דרכים?

מחבר: 27/12/2019 15:05

כשמדובר בנסיעות לחו"ל מומלץ לדאוג לביטוח אשר יכסה בין היתר נזק ופגיעה עקב תאונת דרכים. את הביטוח רוכשים בדרך כלל מחברות ביטוח בארץ המוצא. סוג הביטוח תלוי בתנאי הפוליסה ובהגדרה הנמצאת בה לגבי אופי הביטוח במדינת היעד.

כשקורות לצערנו תאונות, מתרחש לעתים מאבק עם חברות הביטוח שטוענות כי הביטוח אינו מכסה את האירוע, זאת לעיתים על בסיס פירוש מסויים של תנאי הביטוח אשר אינם ברורים דיים בחלק לא מבוטל מן המקרים.

פסק דין - תאונת דיפלומט גרמני בישראל

כך למשל קרה בעא 9621/06 עזבון המנוח וולפרם נ' קרנית. במקרה זה דובר על דיפלומט גרמני שנהרג בתאונת דרכים בישראל ותנאי פוליסת הביטוח שלו היו עמומים.

לדיפלומט היה כרטיס ביטוח בינלאומי שהונפק עבורו על ידי חברת ביטוח גרמנית. לאחר שנהרג בתאונה, קבע בית המשפט המחוזי כי חברת הביטוח הגרמנית אחראית על תשלום הפיצויים. על קביעה זו ערערה חברת הביטוח בטענה כי כרטיס הביטוח מספק בישראל הגנה רק כלפי צד שלישי, כפי שהוא מעניק בגרמניה ולא מעניק ביטוח תאונות אישי.

שופטי בית המשפט העליון דנו בשאלה האם סיפק הכרטיס הבינלאומי גם ביטוח אישי. השופטים קיבלו את פסיקת בית המשפט המחוזי כי כרטיס הביטוח עבר אדפטציה בהתאם לארץ הביקור.

בקביעתם הסתמכו על הכתוב בפוליסת הביטוח של הכרטיס לפיה הוא יותאם לארץ הביקור ולחוקיו של ביטוח החובה באותה ארץ ואמרו כי במקרה זה יש להתאים אותו לכללי ביטוח החובה הישראלים כיון שזו ארץ היעד בעניין זה.

בקביעתם הסתמכו השופטים גם על ראיות נסיבתיות לפיהם הנהלים של ממשלת גרמניה הם לדאוג לביטוח מלא לנציגיהם בחו"ל וכי חברת הביטוח הגרמנית לא בררה את היקף הכיסוי הביטוחי הנהוג בישראל.

כמו כן, חברת הביטוח לא דאגה לידע את ממשלת גרמניה שהביטוח אותו היא מחזיקה מצומצם יחסית לנהוג בישראל.

לכך התווספה העובדה כי לאחר התאונה ולאחר שנראתה תגובת חברת הביטוח הגרמנית לתאונה, רכשה ממשלת גרמניה תוספות ביטוחיות לנציגיה על מנת שיכוסו באופן מלא.

עוד הוסיפו השופטים כלל ידוע בפירוש פוליסות ביטוח שתנאיהם עמומים לפיו במקרים כאלו תפורש הפוליסה לרעת המנסח. לכן, משלא היה ברור מהפוליסה מה רמת הביטוח הניתנת למבוטח, יש לפרש את זה כביטוח הגבוה ביותר.

במידה וגם אתה לא קיבלת את מלוא כספי הביטוח המגיעים לך לאחר שעברת תאונת דרכים, מומלץ לפנות לעורך דין מנוסה שיעניק לך יעוץ משפטי ויאסוף עבורך את כל החומר הרלבנטי לתביעתך. 

לקבלת סיוע משפטי מיידי בנושא תאונות דרכים לחץ: יעוץ משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
מסירת מידע לחברות ביטוח - בלי סיפורים! - לספר או לא לספר לסוכן הביטוח את האמת? לא כולם באמת מבינים את המשמעות האמיתית שמאחורי הסתרת מידע מחברת הביטוח או אי דיווח כוזב...

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים האם פוליסת הביטוח לחו''ל מכסה תאונות דרכים?

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24