חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

האם פוליסת הביטוח לחו''ל מכסה תאונות דרכים?

מחבר: 27/12/2019 15:05

כשמדובר בנסיעות לחו"ל מומלץ לדאוג לביטוח אשר יכסה בין היתר נזק ופגיעה עקב תאונת דרכים. את הביטוח רוכשים בדרך כלל מחברות ביטוח בארץ המוצא. סוג הביטוח תלוי בתנאי הפוליסה ובהגדרה הנמצאת בה לגבי אופי הביטוח במדינת היעד.

כשקורות לצערנו תאונות, מתרחש לעתים מאבק עם חברות הביטוח שטוענות כי הביטוח אינו מכסה את האירוע, זאת לעיתים על בסיס פירוש מסויים של תנאי הביטוח אשר אינם ברורים דיים בחלק לא מבוטל מן המקרים.

פסק דין - תאונת דיפלומט גרמני בישראל

כך למשל קרה בעא 9621/06 עזבון המנוח וולפרם נ' קרנית. במקרה זה דובר על דיפלומט גרמני שנהרג בתאונת דרכים בישראל ותנאי פוליסת הביטוח שלו היו עמומים.

לדיפלומט היה כרטיס ביטוח בינלאומי שהונפק עבורו על ידי חברת ביטוח גרמנית. לאחר שנהרג בתאונה, קבע בית המשפט המחוזי כי חברת הביטוח הגרמנית אחראית על תשלום הפיצויים. על קביעה זו ערערה חברת הביטוח בטענה כי כרטיס הביטוח מספק בישראל הגנה רק כלפי צד שלישי, כפי שהוא מעניק בגרמניה ולא מעניק ביטוח תאונות אישי.

שופטי בית המשפט העליון דנו בשאלה האם סיפק הכרטיס הבינלאומי גם ביטוח אישי. השופטים קיבלו את פסיקת בית המשפט המחוזי כי כרטיס הביטוח עבר אדפטציה בהתאם לארץ הביקור.

בקביעתם הסתמכו על הכתוב בפוליסת הביטוח של הכרטיס לפיה הוא יותאם לארץ הביקור ולחוקיו של ביטוח החובה באותה ארץ ואמרו כי במקרה זה יש להתאים אותו לכללי ביטוח החובה הישראלים כיון שזו ארץ היעד בעניין זה.

בקביעתם הסתמכו השופטים גם על ראיות נסיבתיות לפיהם הנהלים של ממשלת גרמניה הם לדאוג לביטוח מלא לנציגיהם בחו"ל וכי חברת הביטוח הגרמנית לא בררה את היקף הכיסוי הביטוחי הנהוג בישראל.

כמו כן, חברת הביטוח לא דאגה לידע את ממשלת גרמניה שהביטוח אותו היא מחזיקה מצומצם יחסית לנהוג בישראל.

לכך התווספה העובדה כי לאחר התאונה ולאחר שנראתה תגובת חברת הביטוח הגרמנית לתאונה, רכשה ממשלת גרמניה תוספות ביטוחיות לנציגיה על מנת שיכוסו באופן מלא.

עוד הוסיפו השופטים כלל ידוע בפירוש פוליסות ביטוח שתנאיהם עמומים לפיו במקרים כאלו תפורש הפוליסה לרעת המנסח. לכן, משלא היה ברור מהפוליסה מה רמת הביטוח הניתנת למבוטח, יש לפרש את זה כביטוח הגבוה ביותר.

במידה וגם אתה לא קיבלת את מלוא כספי הביטוח המגיעים לך לאחר שעברת תאונת דרכים, מומלץ לפנות לעורך דין מנוסה שיעניק לך יעוץ משפטי ויאסוף עבורך את כל החומר הרלבנטי לתביעתך. 

לקבלת סיוע משפטי מיידי בנושא תאונות דרכים לחץ: יעוץ משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
מסירת מידע לחברות ביטוח - בלי סיפורים! - לספר או לא לספר לסוכן הביטוח את האמת? לא כולם באמת מבינים את המשמעות האמיתית שמאחורי הסתרת מידע מחברת הביטוח או אי דיווח כוזב...

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים האם פוליסת הביטוח לחו''ל מכסה תאונות דרכים?

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

25 ביולי 2021

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

17 באוגוסט 2021

התיק הרפואי נעלם? התביעה ...

הגשת תביעה ברשלנות רפואית במקרה שהתיק הרפואי נעלם או חסרים מסמכים! נטל ההוכחה עובר למוסד הרפואי שהיה אחראי לניהול הרשומה הרפואית ...

קרא עוד

22 באוגוסט 2021

תסמונת איקס שביר

עורך הדין עופר סולר מביא לפנינו הסבר מקיף אודות תסמונת האיקס השביר, כולל דוגמאות למקרי רשלנות רפואית ופסקי דין מתביעות...

קרא עוד

25 באוגוסט 2021

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

31 באוגוסט 2021

תביעת פיצויים: איחור רשלנ...

האם רשלנות רפואית הובילה לאיחור באבחון מחלת הסרטן ועקב כך למותה של המנוחה? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט

קרא עוד

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36