חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

האם פוליסת הביטוח לחו''ל מכסה תאונות דרכים?

מחבר: 27/12/2019 15:05

כשמדובר בנסיעות לחו"ל מומלץ לדאוג לביטוח אשר יכסה בין היתר נזק ופגיעה עקב תאונת דרכים. את הביטוח רוכשים בדרך כלל מחברות ביטוח בארץ המוצא. סוג הביטוח תלוי בתנאי הפוליסה ובהגדרה הנמצאת בה לגבי אופי הביטוח במדינת היעד.

כשקורות לצערנו תאונות, מתרחש לעתים מאבק עם חברות הביטוח שטוענות כי הביטוח אינו מכסה את האירוע, זאת לעיתים על בסיס פירוש מסויים של תנאי הביטוח אשר אינם ברורים דיים בחלק לא מבוטל מן המקרים.

פסק דין - תאונת דיפלומט גרמני בישראל

כך למשל קרה בעא 9621/06 עזבון המנוח וולפרם נ' קרנית. במקרה זה דובר על דיפלומט גרמני שנהרג בתאונת דרכים בישראל ותנאי פוליסת הביטוח שלו היו עמומים.

לדיפלומט היה כרטיס ביטוח בינלאומי שהונפק עבורו על ידי חברת ביטוח גרמנית. לאחר שנהרג בתאונה, קבע בית המשפט המחוזי כי חברת הביטוח הגרמנית אחראית על תשלום הפיצויים. על קביעה זו ערערה חברת הביטוח בטענה כי כרטיס הביטוח מספק בישראל הגנה רק כלפי צד שלישי, כפי שהוא מעניק בגרמניה ולא מעניק ביטוח תאונות אישי.

שופטי בית המשפט העליון דנו בשאלה האם סיפק הכרטיס הבינלאומי גם ביטוח אישי. השופטים קיבלו את פסיקת בית המשפט המחוזי כי כרטיס הביטוח עבר אדפטציה בהתאם לארץ הביקור.

בקביעתם הסתמכו על הכתוב בפוליסת הביטוח של הכרטיס לפיה הוא יותאם לארץ הביקור ולחוקיו של ביטוח החובה באותה ארץ ואמרו כי במקרה זה יש להתאים אותו לכללי ביטוח החובה הישראלים כיון שזו ארץ היעד בעניין זה.

בקביעתם הסתמכו השופטים גם על ראיות נסיבתיות לפיהם הנהלים של ממשלת גרמניה הם לדאוג לביטוח מלא לנציגיהם בחו"ל וכי חברת הביטוח הגרמנית לא בררה את היקף הכיסוי הביטוחי הנהוג בישראל.

כמו כן, חברת הביטוח לא דאגה לידע את ממשלת גרמניה שהביטוח אותו היא מחזיקה מצומצם יחסית לנהוג בישראל.

לכך התווספה העובדה כי לאחר התאונה ולאחר שנראתה תגובת חברת הביטוח הגרמנית לתאונה, רכשה ממשלת גרמניה תוספות ביטוחיות לנציגיה על מנת שיכוסו באופן מלא.

עוד הוסיפו השופטים כלל ידוע בפירוש פוליסות ביטוח שתנאיהם עמומים לפיו במקרים כאלו תפורש הפוליסה לרעת המנסח. לכן, משלא היה ברור מהפוליסה מה רמת הביטוח הניתנת למבוטח, יש לפרש את זה כביטוח הגבוה ביותר.

במידה וגם אתה לא קיבלת את מלוא כספי הביטוח המגיעים לך לאחר שעברת תאונת דרכים, מומלץ לפנות לעורך דין מנוסה שיעניק לך יעוץ משפטי ויאסוף עבורך את כל החומר הרלבנטי לתביעתך. 

לקבלת סיוע משפטי מיידי בנושא תאונות דרכים לחץ: יעוץ משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
מסירת מידע לחברות ביטוח - בלי סיפורים! - לספר או לא לספר לסוכן הביטוח את האמת? לא כולם באמת מבינים את המשמעות האמיתית שמאחורי הסתרת מידע מחברת הביטוח או אי דיווח כוזב...

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים האם פוליסת הביטוח לחו''ל מכסה תאונות דרכים?

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

21 באוקטובר 2020

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

קיבלת טיפול שורש רשלני ונ...

עו"ד עופר סולר מסביר: רשלנות רפואית בביצוע טיפול שורש - אימתי?

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

פגיעה ביד התינוק עקב הערכ...

רשלנות רפואית בהערכת משקל העובר לפני הלידה גרמה לנכות בידו של התינוק - שיתוק על שם ארב. לפניכם פרשנות של פסק דין העוסק בנושא.

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

האם רשלנות רופא משפחה גרמ...

האם רשלנות רופא משפחה הובילה לאיחור באבחון גידול במוח? היכנסו לקריאת המאמר המלא והכרעת בית המשפט, באתר משרד עו"ד עופר סולר...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

טיפול רפואי רשלני הוביל ל...

איחור באבחון דימום עקב מפרצת מוחית - האם מדובר במקרה של רשלנות רפואית?

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

רשלנות רפואית באבחון מפרצ...

במהלך ארבעה ביקורים בקופת החולים לא אובחנה אצל התובעת מפרצת מוחית, שהתגלתה רק מאוחר בבית חולים והותירה אותה נכה באופן מלא.

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

טיפול רפואי רשלני בלידה -...

רשלנות רפואית בלידה - שיתוק על שם ארב אשר נגרם עקב פגיעה בעצב הכתף הלידה...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

תביעה בגין לידת תינוק עם ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין אשר עוסק באחריות הצוות המטפל בבית החולים ללידת תינוק הסובל משיתוק על שם ארב.

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

מטופל שהשתחרר על דעתו מבי...

על מי חלה האחריות במקרה של מטופל שהחליט על דעת עצמו להשתחרר מבית החולים? היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין, באתר משרד עורכי דין עופר ס...

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

רשלנות רפואית במהלך ניתוח...

עו"ד עופר סולר מסביר בנושא רשלנות רפואית במהלך ניתוח לב או לאחריו heart surgery...

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

פגיעה באוטונומיה במהלך טי...

פגיעה באוטונומיה במהלך טיפול רפואי כעילה לתביעה משפטית - סקירה משפטית מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

עברת התקף לב בזמן העבודה?

עו"ד עופר סולר מסביר על התקף לב בזמן עבודה - האם זוהי תאונת עבודה לפי חוק?

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

18 בנובמבר 2020

האם מינון יתר של תרופה גר...

סקירת ערעור שהוגש לביהמ"ש העליון על פסיקת המחוזי, שקבע כי ביה"ח לא התרשל בטיפול ביילוד והחירשות אינה קשורה במינון יתר ש...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36