חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

בסיס החישוב להפסד שכר בעתיד - קטין

מחבר: 25/12/2019 19:25

במציאות שבה אנו חיים אין יום שבו איננו שומעים למרבה הצער בחדשות כי ארעה תאונת דרכים עם נפגעים.

מעורבות בתאונת דרכים גוררת בצידה אינספור נזקים פיסיים ונפשיים והינם אף לעיתים בעלי השפעה ארוכת טווח או  תמידית, דוגמה לכך הינה נכות הנגרמת בשל מעורבות בתאונת דרכים או פגיעה פיסית קשה.

נזק גוף משמעותי עקב תאונת דרכים עלול להוביל למצב שבו הנפגע לא יוכל לשוב לעבודתו ולהשתכר כפי שעשה עד אותה העת ובמקרה ומדובר בילד אשר נפגע בתאונת דרכים הרי שיתכן כי הוא יתקשה בבגרותו להשתלב במעגל העבודה בשל נכותו.

ראש נזק עיקרי בתביעות פיצויים בגין פגיעה בתאונת דרכים הינו הפסדי השתכרות עתידיים בין אם המדובר במבוגר אשר אינו יכול להשתכר יותר מעבודתו ובין אם קטין שלא יזכה להשתכר בחייו בשל תאונת הדרכים בה נפגע. 

מטרתם של פיצויים בגין הפסדי השתכרות הינם להביא את הנפגע למצב כלכלי בו היה אילולא היה מעורב באותה תאונה.

כאשר מדובר בבגיר שנפגע בתאונה אזי הבסיס לחישוב הפסד השתכרותו הינו שכרו קודם לתאונה ופוטנציאל שכרו על בסיס מקצועו. במקרה של קטין אשר טרם החל לעבוד ונפגע בתאונה הבסיס לחישוב הפסד השתכרות כפי שנקבע בפסיקה הינו לפי השכר הממוצע במשק באותה השנה.

אולם מה קורה כאשר הנפגע הינו קטין, תושב השטחים אשר אביו הינו אזרח ישראלי ובשל מעורבתו בתאונת דרכים לא יזכה להשתכר בחייו?

פסק דין - חישוב הפסד שכר בתאונות דרכים

שאלה זו עלתה במקרה שלפנינו, ערעור אזרחי 8414/07 קסואני נ' אליהו חברה לביטוח בע"מ, בבית המשפט העליון.

התובע אשר אביו אזרח ישראלי ואמו פלסטינאית השוהה בישראל באופן בלתי חוקי, נפצע עקב תאונת דרכים עת היה בן 10. כתוצאה מהתאונה נותר הנתבע במצב "צמח", כשהוא סובל מנכות נוירולוגית של 100% וכשהוא אינו מתפקד ואינו מתקשר עם הסביבה.

הנתבעת, חברת הביטוח, לא חלקה על חובת הפיצוי כלפי התובע מכוח חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה 1975. המחלוקת בין הצדדים נסובה סביב מספר שאלות כשהמרכזית הינה הבסיס לפיו יש לחשב את סכום הפיצוי בגין אבדן כושר השתכרותו של התובע.

חישוב הפסד השתכרות

בית המשפט העליון חזר על ההלכה כי הבסיס לחישוב הפסד השתכרות לקטינים מחושב לפי השכר הממוצע במשק. כלומר, קטין ישראלי אשר נפגע בתאונת דרכים ובשל כך נגרמו לו הפסדי השתכרות יזכה לפיצויים לפי השכר הממוצע במשק בישראל. קטין תושב השטחים יזכה לפיצויים לפי השכר הממוצע במשק בשטחים.

הבחנה זו בין בסיסי ההשתכרות הינה בעל ח
שיבות מכרעת שכן השכר הממוצע במשק הישראלי גבוה משמעותית מזה שבמשק הפלסטינאי. ועל כן עלתה השאלה, לפי איזה בסיס יש  לחשב את פיצוי הפסד ההשתכרות של התובע?

בית המשפט בעניין זה פסק כי לאור העובדה שבמקרה זה אביו של התובע הינו אזרח ישראלי, וכי קיים סיכוי גבוה שהתובע יוכר כתושב ישראל ואף כאזרח בהתאם לתקנה 12 לתקנות כניסה לישראל, תשל"ד 1974, הרי שיש לחשב את הפסד השתכרותו בהתאם לשכר הממוצע במשק הישראלי. בית המשפט נימק את פסיקתו זו נוכח הסבירות הגבוהה שאותו נער אילולא היה מעורב בתאונה יכול היה לגדול בירושלים ולעבוד בישראל.

לקריאה נוספת לחץ - נכות קשה אחרי תאונת דרכים

עורך דין הבקיא בנושאי תאונות דרכים ידע מתי וכיצד יש להגיש תביעה בגין נזקי גוף ויסייע לנפגע באשר להמשך הטיפול בתביעה, לפיכך אם נפגעת בתאונת דרכים מומלץ לפנות לייעוץ משפטי.

מומלץ לפנות לעורך דין בהקדם וסמוך לאחר הפגיעה ולא להשהות את הפנייה, שכן בחלק מן המקרים מומלץ לנקוט בפעולות מיידיות זמן קצר לאחר התאונה.

למידע נוסף ליחצו: עורך דין תאונת דרכים

לקריאה נוספת לחץ - פגיעה נפשית - מות קרוב בתאונת דרכים

 

לקבלת סיוע בנושא תאונות דרכים ליחצו: יעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים בסיס החישוב להפסד שכר בעתיד - קטין

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24