חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

בסיס החישוב להפסד שכר בעתיד - קטין

מחבר: 25/12/2019 19:25

במציאות שבה אנו חיים אין יום שבו איננו שומעים למרבה הצער בחדשות כי ארעה תאונת דרכים עם נפגעים.

מעורבות בתאונת דרכים גוררת בצידה אינספור נזקים פיסיים ונפשיים והינם אף לעיתים בעלי השפעה ארוכת טווח או  תמידית, דוגמה לכך הינה נכות הנגרמת בשל מעורבות בתאונת דרכים או פגיעה פיסית קשה.

נזק גוף משמעותי עקב תאונת דרכים עלול להוביל למצב שבו הנפגע לא יוכל לשוב לעבודתו ולהשתכר כפי שעשה עד אותה העת ובמקרה ומדובר בילד אשר נפגע בתאונת דרכים הרי שיתכן כי הוא יתקשה בבגרותו להשתלב במעגל העבודה בשל נכותו.

ראש נזק עיקרי בתביעות פיצויים בגין פגיעה בתאונת דרכים הינו הפסדי השתכרות עתידיים בין אם המדובר במבוגר אשר אינו יכול להשתכר יותר מעבודתו ובין אם קטין שלא יזכה להשתכר בחייו בשל תאונת הדרכים בה נפגע. 

מטרתם של פיצויים בגין הפסדי השתכרות הינם להביא את הנפגע למצב כלכלי בו היה אילולא היה מעורב באותה תאונה.

כאשר מדובר בבגיר שנפגע בתאונה אזי הבסיס לחישוב הפסד השתכרותו הינו שכרו קודם לתאונה ופוטנציאל שכרו על בסיס מקצועו. במקרה של קטין אשר טרם החל לעבוד ונפגע בתאונה הבסיס לחישוב הפסד השתכרות כפי שנקבע בפסיקה הינו לפי השכר הממוצע במשק באותה השנה.

אולם מה קורה כאשר הנפגע הינו קטין, תושב השטחים אשר אביו הינו אזרח ישראלי ובשל מעורבתו בתאונת דרכים לא יזכה להשתכר בחייו?

פסק דין - חישוב הפסד שכר בתאונות דרכים

שאלה זו עלתה במקרה שלפנינו, ערעור אזרחי 8414/07 קסואני נ' אליהו חברה לביטוח בע"מ, בבית המשפט העליון.

התובע אשר אביו אזרח ישראלי ואמו פלסטינאית השוהה בישראל באופן בלתי חוקי, נפצע עקב תאונת דרכים עת היה בן 10. כתוצאה מהתאונה נותר הנתבע במצב "צמח", כשהוא סובל מנכות נוירולוגית של 100% וכשהוא אינו מתפקד ואינו מתקשר עם הסביבה.

הנתבעת, חברת הביטוח, לא חלקה על חובת הפיצוי כלפי התובע מכוח חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה 1975. המחלוקת בין הצדדים נסובה סביב מספר שאלות כשהמרכזית הינה הבסיס לפיו יש לחשב את סכום הפיצוי בגין אבדן כושר השתכרותו של התובע.

חישוב הפסד השתכרות

בית המשפט העליון חזר על ההלכה כי הבסיס לחישוב הפסד השתכרות לקטינים מחושב לפי השכר הממוצע במשק. כלומר, קטין ישראלי אשר נפגע בתאונת דרכים ובשל כך נגרמו לו הפסדי השתכרות יזכה לפיצויים לפי השכר הממוצע במשק בישראל. קטין תושב השטחים יזכה לפיצויים לפי השכר הממוצע במשק בשטחים.

הבחנה זו בין בסיסי ההשתכרות הינה בעל ח
שיבות מכרעת שכן השכר הממוצע במשק הישראלי גבוה משמעותית מזה שבמשק הפלסטינאי. ועל כן עלתה השאלה, לפי איזה בסיס יש  לחשב את פיצוי הפסד ההשתכרות של התובע?

בית המשפט בעניין זה פסק כי לאור העובדה שבמקרה זה אביו של התובע הינו אזרח ישראלי, וכי קיים סיכוי גבוה שהתובע יוכר כתושב ישראל ואף כאזרח בהתאם לתקנה 12 לתקנות כניסה לישראל, תשל"ד 1974, הרי שיש לחשב את הפסד השתכרותו בהתאם לשכר הממוצע במשק הישראלי. בית המשפט נימק את פסיקתו זו נוכח הסבירות הגבוהה שאותו נער אילולא היה מעורב בתאונה יכול היה לגדול בירושלים ולעבוד בישראל.

לקריאה נוספת לחץ - נכות קשה אחרי תאונת דרכים

עורך דין הבקיא בנושאי תאונות דרכים ידע מתי וכיצד יש להגיש תביעה בגין נזקי גוף ויסייע לנפגע באשר להמשך הטיפול בתביעה, לפיכך אם נפגעת בתאונת דרכים מומלץ לפנות לייעוץ משפטי.

מומלץ לפנות לעורך דין בהקדם וסמוך לאחר הפגיעה ולא להשהות את הפנייה, שכן בחלק מן המקרים מומלץ לנקוט בפעולות מיידיות זמן קצר לאחר התאונה.

למידע נוסף ליחצו: עורך דין תאונת דרכים

לקריאה נוספת לחץ - פגיעה נפשית - מות קרוב בתאונת דרכים

 

לקבלת סיוע בנושא תאונות דרכים ליחצו: יעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים בסיס החישוב להפסד שכר בעתיד - קטין

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

21 באוקטובר 2020

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

קיבלת טיפול שורש רשלני ונ...

עו"ד עופר סולר מסביר: רשלנות רפואית בביצוע טיפול שורש - אימתי?

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

פגיעה ביד התינוק עקב הערכ...

רשלנות רפואית בהערכת משקל העובר לפני הלידה גרמה לנכות בידו של התינוק - שיתוק על שם ארב. לפניכם פרשנות של פסק דין העוסק בנושא.

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

האם רשלנות רופא משפחה גרמ...

האם רשלנות רופא משפחה הובילה לאיחור באבחון גידול במוח? היכנסו לקריאת המאמר המלא והכרעת בית המשפט, באתר משרד עו"ד עופר סולר...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

טיפול רפואי רשלני הוביל ל...

איחור באבחון דימום עקב מפרצת מוחית - האם מדובר במקרה של רשלנות רפואית?

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

רשלנות רפואית באבחון מפרצ...

במהלך ארבעה ביקורים בקופת החולים לא אובחנה אצל התובעת מפרצת מוחית, שהתגלתה רק מאוחר בבית חולים והותירה אותה נכה באופן מלא.

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

טיפול רפואי רשלני בלידה -...

רשלנות רפואית בלידה - שיתוק על שם ארב אשר נגרם עקב פגיעה בעצב הכתף הלידה...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

תביעה בגין לידת תינוק עם ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין אשר עוסק באחריות הצוות המטפל בבית החולים ללידת תינוק הסובל משיתוק על שם ארב.

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

מטופל שהשתחרר על דעתו מבי...

על מי חלה האחריות במקרה של מטופל שהחליט על דעת עצמו להשתחרר מבית החולים? היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין, באתר משרד עורכי דין עופר ס...

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

רשלנות רפואית במהלך ניתוח...

עו"ד עופר סולר מסביר בנושא רשלנות רפואית במהלך ניתוח לב או לאחריו heart surgery...

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

פגיעה באוטונומיה במהלך טי...

פגיעה באוטונומיה במהלך טיפול רפואי כעילה לתביעה משפטית - סקירה משפטית מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

09 בנובמבר 2020

עברת התקף לב בזמן העבודה?

עו"ד עופר סולר מסביר על התקף לב בזמן עבודה - האם זוהי תאונת עבודה לפי חוק?

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

17 בנובמבר 2020

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

18 בנובמבר 2020

האם מינון יתר של תרופה גר...

סקירת ערעור שהוגש לביהמ"ש העליון על פסיקת המחוזי, שקבע כי ביה"ח לא התרשל בטיפול ביילוד והחירשות אינה קשורה במינון יתר ש...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36