חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

בסיס החישוב להפסד שכר בעתיד - קטין

מחבר: 25/12/2019 19:25

במציאות שבה אנו חיים אין יום שבו איננו שומעים למרבה הצער בחדשות כי ארעה תאונת דרכים עם נפגעים.

מעורבות בתאונת דרכים גוררת בצידה אינספור נזקים פיסיים ונפשיים והינם אף לעיתים בעלי השפעה ארוכת טווח או  תמידית, דוגמה לכך הינה נכות הנגרמת בשל מעורבות בתאונת דרכים או פגיעה פיסית קשה.

נזק גוף משמעותי עקב תאונת דרכים עלול להוביל למצב שבו הנפגע לא יוכל לשוב לעבודתו ולהשתכר כפי שעשה עד אותה העת ובמקרה ומדובר בילד אשר נפגע בתאונת דרכים הרי שיתכן כי הוא יתקשה בבגרותו להשתלב במעגל העבודה בשל נכותו.

ראש נזק עיקרי בתביעות פיצויים בגין פגיעה בתאונת דרכים הינו הפסדי השתכרות עתידיים בין אם המדובר במבוגר אשר אינו יכול להשתכר יותר מעבודתו ובין אם קטין שלא יזכה להשתכר בחייו בשל תאונת הדרכים בה נפגע. 

מטרתם של פיצויים בגין הפסדי השתכרות הינם להביא את הנפגע למצב כלכלי בו היה אילולא היה מעורב באותה תאונה.

כאשר מדובר בבגיר שנפגע בתאונה אזי הבסיס לחישוב הפסד השתכרותו הינו שכרו קודם לתאונה ופוטנציאל שכרו על בסיס מקצועו. במקרה של קטין אשר טרם החל לעבוד ונפגע בתאונה הבסיס לחישוב הפסד השתכרות כפי שנקבע בפסיקה הינו לפי השכר הממוצע במשק באותה השנה.

אולם מה קורה כאשר הנפגע הינו קטין, תושב השטחים אשר אביו הינו אזרח ישראלי ובשל מעורבתו בתאונת דרכים לא יזכה להשתכר בחייו?

פסק דין - חישוב הפסד שכר בתאונות דרכים

שאלה זו עלתה במקרה שלפנינו, ערעור אזרחי 8414/07 קסואני נ' אליהו חברה לביטוח בע"מ, בבית המשפט העליון.

התובע אשר אביו אזרח ישראלי ואמו פלסטינאית השוהה בישראל באופן בלתי חוקי, נפצע עקב תאונת דרכים עת היה בן 10. כתוצאה מהתאונה נותר הנתבע במצב "צמח", כשהוא סובל מנכות נוירולוגית של 100% וכשהוא אינו מתפקד ואינו מתקשר עם הסביבה.

הנתבעת, חברת הביטוח, לא חלקה על חובת הפיצוי כלפי התובע מכוח חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה 1975. המחלוקת בין הצדדים נסובה סביב מספר שאלות כשהמרכזית הינה הבסיס לפיו יש לחשב את סכום הפיצוי בגין אבדן כושר השתכרותו של התובע.

חישוב הפסד השתכרות

בית המשפט העליון חזר על ההלכה כי הבסיס לחישוב הפסד השתכרות לקטינים מחושב לפי השכר הממוצע במשק. כלומר, קטין ישראלי אשר נפגע בתאונת דרכים ובשל כך נגרמו לו הפסדי השתכרות יזכה לפיצויים לפי השכר הממוצע במשק בישראל. קטין תושב השטחים יזכה לפיצויים לפי השכר הממוצע במשק בשטחים.

הבחנה זו בין בסיסי ההשתכרות הינה בעל ח
שיבות מכרעת שכן השכר הממוצע במשק הישראלי גבוה משמעותית מזה שבמשק הפלסטינאי. ועל כן עלתה השאלה, לפי איזה בסיס יש  לחשב את פיצוי הפסד ההשתכרות של התובע?

בית המשפט בעניין זה פסק כי לאור העובדה שבמקרה זה אביו של התובע הינו אזרח ישראלי, וכי קיים סיכוי גבוה שהתובע יוכר כתושב ישראל ואף כאזרח בהתאם לתקנה 12 לתקנות כניסה לישראל, תשל"ד 1974, הרי שיש לחשב את הפסד השתכרותו בהתאם לשכר הממוצע במשק הישראלי. בית המשפט נימק את פסיקתו זו נוכח הסבירות הגבוהה שאותו נער אילולא היה מעורב בתאונה יכול היה לגדול בירושלים ולעבוד בישראל.

לקריאה נוספת לחץ - נכות קשה אחרי תאונת דרכים

עורך דין הבקיא בנושאי תאונות דרכים ידע מתי וכיצד יש להגיש תביעה בגין נזקי גוף ויסייע לנפגע באשר להמשך הטיפול בתביעה, לפיכך אם נפגעת בתאונת דרכים מומלץ לפנות לייעוץ משפטי.

מומלץ לפנות לעורך דין בהקדם וסמוך לאחר הפגיעה ולא להשהות את הפנייה, שכן בחלק מן המקרים מומלץ לנקוט בפעולות מיידיות זמן קצר לאחר התאונה.

למידע נוסף ליחצו: עורך דין תאונת דרכים

לקריאה נוספת לחץ - פגיעה נפשית - מות קרוב בתאונת דרכים

 

לקבלת סיוע בנושא תאונות דרכים ליחצו: יעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות דרכים מאמרים בסיס החישוב להפסד שכר בעתיד - קטין

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

25 ביולי 2021

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

17 באוגוסט 2021

התיק הרפואי נעלם? התביעה ...

הגשת תביעה ברשלנות רפואית במקרה שהתיק הרפואי נעלם או חסרים מסמכים! נטל ההוכחה עובר למוסד הרפואי שהיה אחראי לניהול הרשומה הרפואית ...

קרא עוד

22 באוגוסט 2021

תסמונת איקס שביר

עורך הדין עופר סולר מביא לפנינו הסבר מקיף אודות תסמונת האיקס השביר, כולל דוגמאות למקרי רשלנות רפואית ופסקי דין מתביעות...

קרא עוד

25 באוגוסט 2021

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

31 באוגוסט 2021

תביעת פיצויים: איחור רשלנ...

האם רשלנות רפואית הובילה לאיחור באבחון מחלת הסרטן ועקב כך למותה של המנוחה? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט

קרא עוד

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36